Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116551) kisza25 válasza MunezXBK (#116549) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen, de nem élesben, hanem szárazon, hogy ne akkor vakarózzak amikor elakadtam, vagy nem jól csináltam valamit, vagy nem tudom mit rontottam el, de elég nehezen tudtam felrakni :B
Ez pont azért tetszett meg, mert könnyű felrakni (legalábbis annak tűnik)
ilyenem van

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#116552) tboy93 válasza szőröscica (#116550) üzenetére


tboy93
nagyúr

Olaszból kell hozni :K

(#116553) tboy93 válasza kisza25 (#116548) üzenetére


tboy93
nagyúr

elakadás előtt célszerű felrakni :D

bukósisakot se az esés után veszed fel ;)

[ Szerkesztve ]

(#116554) bbubby00 válasza kisza25 (#116551) üzenetére


bbubby00
őstag

Próbáltál már lufit hajtogatni? Az is könnyűnek tűnik, azt közben... :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#116555) kisza25 válasza bbubby00 (#116554) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen, kutyust tudok is:P
tboy93: Ausztriában azért ez nem ilyen egyértelmű ám, pl. Obertauern-be mentünk októberben, 15 fok volt normál magasságban, fent meg hó és mínusz 1-2fok.
De St Johan-ból Wagrainba (következő falu) is volt, hogy 2 kanyarral arrébb eső esett, majd hó.
Meg pár éve az M7-en sem tudták akik elindultak, hogy hóátfúvás lesz... normál pár centis hóban elvagyok téli gumival, sőt Ausztriában 10 évet csak a csomagtartóban hurcoltam a láncot 1x sem kellett, pedig volt, hogy napi 30-50 cm hó is esett naponta. (ott azt eltakarították pik-pakk)
Viszont itthon már akadtam el sárban és 30 fok volt szóval nem jutott eszembe, hogy hólánccal induljak neki. Teccikérteni?:D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#116556) MunezXBK válasza bbubby00 (#116554) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:U

Kisza: tehát még sosem volt rá szükséged, ergo full mindegy milyet veszel.

(#116557) Qru válasza szőröscica (#116550) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Röviden: Nem lehet. Igen, jó kocsi de az 1.6 dízelt kerüld belőle (PSA).

Hosszabban: Elég rohadósok, ami garázsban volt tarva és nem látott esőt/havat az talán... De ilyen kb csak a mesében létezik ennyi idősen.
Alkatrészárak nem vészesek, nincs benne semmi bonyolult amit nagyon költséges lenne javítani. Megbízható tartósak a szívóbenzinesek (MPS más tészta). 1.6D motor az nem probléma mentes, azt inkább kerüld.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#116558) EQMontoya válasza szőröscica (#116550) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lehet, csak olyat, ami nem a Nemetektol jott. Olaszoktol hozottal erdemes probalkozni.

Same rules apply!

(#116559) MunezXBK válasza EQMontoya (#116558) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akarod írni, Észak Németországból.

(#116560) SzlobiG válasza Qru (#116557) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az az 1.6 psa se vészes csak ki kell szedni a turbó előtt lévő kis olaj Szűrőt és nem lesz gond.

(#116561) szőröscica


szőröscica
addikt

Koszi a valaszokat sracok, asszonynak nezelodunk, talan letett az uj Fiat 500-rol.

Mondjuk hasznaltan masfel korul mar abbol is egesz szepek vannak szervizkonyvvel. Megfontolando... az az abszolut szerelme a BMW X6, a Porsche Cayenne es a Tesla Model S mellett.

[ Szerkesztve ]

(#116562) sutszi válasza szőröscica (#116550) üzenetére


sutszi
veterán

Most vettem 2 hete. :DDD

2005(BK) 1.6 benzines. Van rajta felületi rozsda...meg itt-ott nem vészes mértékben. Úgy vettem meg, hogy megy rá egy alváz és üregvédelem és akkor nyugodtabb leszek. Tehát az volt a feltételem, hogy ne legyen annyira elrohadva, hogy lakatolni kelljen. (Amúgy tesómtól vettem át, ő tavaly vett osztrákból. )
Látszik, hogy egy korábbi tulajdonos is foglalkozott a problémával, mert előző alvázvédő nyomok még vannak...

Egyszerűbb ha az újabb generációt keresed. Csak az drágább... Azt mondják az már nem annyira rohadós. De ha van időd keresgélni. Akkor még találhatsz jót ebből a szériából is...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116563) EQMontoya válasza sutszi (#116562) üzenetére


EQMontoya
veterán

Papiron az MX5-ok kozul is rohad az osszes, ehhez kepest a csaladban van ketto, ami meg nem volt lakatolva es rozsdamentes, illetve nem vettem meg egyet, ami szinten ujkoratol magyar volt, es rozsdamentes, csak nem volt benne klima, es annak a beszerzesevel mar tul draga lett volna.
Szoval lehet ilyet talalni siman, csak keresni kell, meg persze nem az arsav also feleben...

Same rules apply!

(#116564) bbubby00 válasza EQMontoya (#116563) üzenetére


bbubby00
őstag

Amit én hoztam be, ugye azon is alvázvédő van, igaz, kezd lekopni itt-ott, tehát tavaszra bejegyeztetem egy újrakenésre és akkor megnyugszik a lelkem, addig meg beállítom meleg, csapadékmentes helyre :DDD
Sok ismerősömnek van németből behozott rozsdamentes MX5je, tehát nem lehetetlen kifogni, igaz mind 1,5M feletti ársávosak!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#116565) EQMontoya válasza bbubby00 (#116564) üzenetére


EQMontoya
veterán

igaz mind 1,5M feletti ársávosak!

Ez a lenyeg... Olcso husnak mindig hig a leve.
Hol csinaltatsz alvazvedelmet? En is gondolkodom rajta.

Same rules apply!

(#116566) -v- válasza szőröscica (#116561) üzenetére


-v-
addikt

X6M

(#116567) Qru válasza SzlobiG (#116560) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A DPF-e is érzékeny (a gyengébbikben nincs szerencsére), arra is érdemes figyelni.

#nincsbennetarcsi

(#116568) sutszi válasza EQMontoya (#116563) üzenetére


sutszi
veterán

Persze. Ez így van.

Bár nem tőlem kérdezted, de én a TTF-hez viszem csak sokára kaptam időpontot. Március vége. Spec II-es kezelést próbálom ki. Állítólag nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116569) MunezXBK válasza Mágus2 (#116517) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Helyesbítek, tud lusta lenni a téli üzemmóddal. De annyira nyugis lesz úgy, mint bitpork. :D

(#116570) bbubby00 válasza EQMontoya (#116565) üzenetére


bbubby00
őstag

Itt bekescsaban. Ha olyan profik benne, mint a lakatolasban, akkor megeri.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#116571) mekker


mekker
őstag

wtf [link]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#116572) kisza25 válasza mekker (#116571) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pont most akartam linkelni, a FIAt X6:P

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#116573) Integrale válasza mekker (#116571) üzenetére


Integrale
veterán

Elölről hátulról jó, oldalról borzalmas, mint a többi nagy bogár.

"Bad reklám is reklám too"

(#116574) stickermajom válasza kisza25 (#116548) üzenetére


stickermajom
addikt

Én raktam. Kicsit dzsuvás leszel, és kell egy melegebb munkáskesztyű (Aldiban láttam most 1500-ért), de ennyi. Leszedni már rosszabb volt a láncba belefagyott hó miatt. :D

(#116575) barnam_


barnam_
nagyúr

Rendelt már közületek valaki Németországból kipufogót?
Autodoc nem játszik, mert ők nem szállítanak nagy méretű csomagot Magyarországra.

Itthoni beszerzés ugyancsak nem játszik, mert ha lenne is, akkor is 70-80 ezer forint lenne (utángyártott). Első hangtompító kellene, a többi nem vészes; meg azokat lehet is itthon kapni.
De német webshopokat találtam, ahonnan a komplett rendszer kijönne 60k-ból. Sőt, lengyel oldalon (aparts.pl) meg szállítással együtt kijönne 51k-ból. Oké, "gagyi" lengyel kipuf, de a Bosal / Walker nem ér nekem 2-3x-os felárat, már ha lehetne kapni. Aztán vagy elvinném horganyoztatni, vagy kapna cink sprayt + hőálló festéket.

[ Szerkesztve ]

(#116576) Integrale válasza barnam_ (#116575) üzenetére


Integrale
veterán

Allegro.pl-en nézted? [link]

"Bad reklám is reklám too"

(#116577) Qru


Qru
MODERÁTOR

A kiégő BMW-k után itt vannak a kiégő Fordok: [link]

#nincsbennetarcsi

(#116578) MunezXBK válasza barnam_ (#116575) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Otthon nincs Autodoc?

(#116579) barnam_ válasza MunezXBK (#116578) üzenetére


barnam_
nagyúr

De van, csak itthon azt mutatja, hogy nincs készleten.
Német oldalon van, de ők nem szállítanak nagy méretű csomagokat hozzánk. (WICHTIG! Versand von Sperrgut in Länder die hier nicht aufgelistet sind, ist leider nicht möglich.)

(#116576) Integrale: ott még nem, de ahogy nézem ez ilyen ebay jellegű oldal. Nem igazán felhasználóbarát a felülete. Cikkszám alapján nem találtam ott.

(#116580) Integrale válasza barnam_ (#116579) üzenetére


Integrale
veterán

Ne cikkszám alapján keresd, hanem termék alapján, aztán ami olyannak tűnik amilyen kell, azt megnyitod, és írja a leírásban a cikkszámokat.

"Bad reklám is reklám too"

(#116581) bohoc71 válasza Qru (#116577) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Bocsánat!

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#116582) molnarpeter válasza barnam_ (#116575) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Belülről rohad ki általában a hátsó dob, az első még kap elég hőt. Kívül nem fújnám, nem tud ráégni a hőálló festék rendesen, esetleg a cink megér egy próbát, illetve néha szoktak fúrni egy lyukat a víznek a hátsó dob alsó pontjain, de ez ugye eresztő kipunak minősül.

(#116583) EQMontoya válasza molnarpeter (#116582) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez pedig foleg akkor tortenik meg, ha sokat mesz rovid tavokat, autopalyan kifuti a meleg, nagy sebesseggel kiaramlo gaz.

Same rules apply!

(#116584) Integrale


Integrale
veterán

Tudjátok véletlenül, hogy ha rendőr lefoglal egy autót, akkor azt hova viszik? Egy G-pó fickótól elkoboztak egy olasz rendszámos Lybrát, követem már azt az autót egy ideje, mert kellenek róla a felnik. (fehér hollót hamarabb találni, mint olyan gyári szettet).

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#116585) Qru válasza Integrale (#116584) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minden területi rendőségnek van telephelye ahol tárolják ezeket. Haverom nem rég vett egy lefoglalt autót (egy külföldi csóka próbált migiriket kicsempészni vele).

#nincsbennetarcsi

(#116586) molnarpeter válasza Integrale (#116584) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

arveres.nav.gov.hu?

(#116587) szőröscica


szőröscica
addikt

Ez a fapad ketteskupe igy, ahogy van, kene: [link]

Mondjuk 100k km-el meg 3 evvel kesobb, fele aron.

(#116588) Integrale válasza Qru (#116585) üzenetére


Integrale
veterán

és molnarpeter

Köszönöm! Közben megtaláltam, bezúzták. :(

Az egész interneten egyet találtam, nem szállítja Magyarországra.

"Bad reklám is reklám too"

(#116589) molnarpeter válasza EQMontoya (#116583) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na ja, ha csak úgy használja, bírni kellene az olcsónak is. Jumper első dobja 22 év után is eredeti :D (Wartburg meg csaló, azon lerohadt az első dob külső borító lemeze, de belül az olaj konzervál, csak egyenes csövet kellett cserélni emlékeim szerint.)

(#116590) Magnum_ válasza szőröscica (#116587) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is.

I humbly and respectfully decline™

(#116591) EQMontoya válasza szőröscica (#116587) üzenetére


EQMontoya
veterán

En varnek vele, azert az E92 motorkinalata utan nem vagyok benne biztos, hogy barmelyik motorral is erdemes lesz megvenni 5+ evesen.

Same rules apply!

(#116592) molnarpeter válasza EQMontoya (#116591) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Cégesnek való :D

(#116593) szőröscica válasza EQMontoya (#116591) üzenetére


szőröscica
addikt

Ja, biztos nem fogok venni. Tobbet er annal az idom, hogy a megkeresett penzemet ebbe boritsam bele. :D

Az Amperat most lejarom nullara, ha nem lesz nyugos auto. Szoval az eredeti 4-5 eves terv helyett akar 8-10-ig is maradhat, igazabol a gyerekkerdes idejen lesz kerdeses a sorsa, de az is 5 ev meg az elso erkezeseig sztem.

(#116594) barnam_ válasza molnarpeter (#116582) üzenetére


barnam_
nagyúr

A hátsó dob még egész jó állapotban van (utángyártott, olasz vagy lengyel márka), legalábbis kívülről. A cső csatlakozásoknál rozsdásodik, azok cseréjére mondott a fickó a kipufogó klinikán 15-20 ezret. A középső dob nem tudom, hogy gyári-e, de az még tartja magát. Az első hangtompító valószínűleg gyári lehet, mert az rozsdásodik több helyen (cső, meg dob is), nincs értelme hegeszteni.

Valóban kívülről ritkábban rozsdásodik. Igazából csak azért fújkálnám, mert amíg nincs felszerelve, könnyebb kezelni, mintha később akarnám.

Írtam a lengyel webshopnak, majd a kommunikáció eldönti, hogy rendelek-e tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#116595) Peter.70


Peter.70
őstag

(#116596) EQMontoya válasza Peter.70 (#116595) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egesz jo az irany. A kozel 500km hatotav (amivel mondjuk a valosagban is megvan 400) mar orszagon belul kb. barhova eleg oda-vissza. Es ahhoz kepest nem is veszesen draga az a 11M.

Same rules apply!

(#116597) -v- válasza szőröscica (#116587) üzenetére


-v-
addikt

Itt meg azt írják, 2021-től már solid state batteryvel jöhetnek az e bimmerek

(#116598) kisza25 válasza Peter.70 (#116595) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja olvastam 60-70 db-ot hozzak magyarországra, Dönci már javában teszteli

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#116599) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Légzsák helyére rakják a nepeprek:

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#116600) bitpork válasza kisza25 (#116599) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És most kérlek név szerint sorold kik azok a nepperek aki ezt berakják! :W

Mi a tökömért kell kollektív felelősséget lengetni mielőtt bizonyítható h mindenki ezt teszi?! :(((

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.