Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112801) bbubby00 válasza barnam_ (#112799) üzenetére


bbubby00
őstag

Kövezzetek meg, de rohangálós autónak jólenne ide vidékre. Nekem tetszik :K

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#112802) Qru


Qru
MODERÁTOR

Audi Q3 2019 - TC

#nincsbennetarcsi

(#112803) Jaffa75 válasza bbubby00 (#112800) üzenetére


Jaffa75
őstag

ez igaz...#csakaszarjapan :DDD Piroska jól megy?

(#112804) gzbotii válasza gergobaby (#112791) üzenetére


gzbotii
veterán

Nagyon érik egy második autó, szeretnék egy kis kanyarvadászt, Fordnak jó a futóműve - állítólag - szóval akkor ez is felkerül a listára. Erdélyi hegyek kérik azért a csapatást néha, Golffal azért nem az igazi ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#112805) Doki16 válasza Qru (#112802) üzenetére


Doki16
addikt

Kb 1 hónappal ezelőtt láttam egyet egy parkolóba. Nekem nagyon bejön, baromira eltalálták ezt a kocsit. Szép dögösek a formái. Főnököm egyből vett is egyet a feleségének, hogy tudjon boltba járni.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#112806) MunezXBK válasza Qru (#112802) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ennek a Q3-Q5 vonalnak nem tudom mi értelme.

Egyik spanom most vett egy Q5-öt, se nem széles, se nem hosszú, se nem nagy, csak magas. Szerintem borzasztó.

[ Szerkesztve ]

(#112807) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na autó megrendelve, most jön a legrosszabb, a várakozás:P
Elvileg novemberi gyártásban lesz és december közepén kapom meg. Ezt kb 1-2 hét múlva fogják tudni megmondani.
!!!Tegnap volt az értékesítő srác céges fejtágításon, emelkedni fognak a TIPO árai is, aki gondolkozik rajta még most rendelje meg!!!

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#112808) -v- válasza MunezXBK (#112806) üzenetére


-v-
addikt

Erthetetlen szamomra is ez a suv laz ... :U

(#112809) zoo8800 válasza -v- (#112808) üzenetére


zoo8800
veterán

Pedig többet fogyaszt, mint egy nem suv, és ez jó ;]

rip and tear, until it is done

(#112810) Magnum_ válasza kisza25 (#112807) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi az infót, gondolkodom nagyon ;] :P

I humbly and respectfully decline™

(#112811) -v- válasza zoo8800 (#112809) üzenetére


-v-
addikt

tse focusa se suv, es annal biztos nem fogyaszt tobbet ;]

(#112812) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#112789) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Asszem jól sikerült ;) :

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#112813) jozsi252


jozsi252
veterán

A múlt télen kinek melyik szélvédőmosó vált be? Én használtam többfélét, de amikor -15 meg -18 környéke volt, annyira besűrűsödött hogy alig tudta kinyomni a pumpa. Harmad annyira jött mint amikor ilyen 0 +5 volt.
Esetleg Würth koncentrátum?

iPhone 13 Pro Max

(#112814) kisza25 válasza -v- (#112808) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pedig egyszerű:
ugyanakkora autó megevelve nagyobbnak hat (mindenki a nagyot szereti mindenből:P)
körbeműanyagozva, kicsit felpuffasztva tetszetősebbek, mint ugyanazon az alapon készülő nem suvosított társaik
praktikusabb a be és kiszállás, be és ki pakolás, gyerek be és kipakolása
Általában még a legkisebb is elegendő egy kisebb családnak
Aztán ugye a nagyvárosok rosszabb utjait a hosszabb rugók jobban tolerálják, nehezebb lepadkázni a lökösöket
Vidéken meg kb mindig előfordul, hogy elhagyod az aszfaltot és 4x4 ugyan nem kell, de a gépek álltal kijárt földúton az emelt hasmagasság jól jön, mert van egy kis szőlőd, vagy gyümölcsösöd (ne tudd meg itt kb 10 emberből 8-nak van) most pl. megy a szőlőszüret ezerrel.
Magyarán sokan vesznek praktikussat a szép helyett, a kombikat is azért veszik, mert praktikussak, mondjuk most már vannak szépek is.
Saint_: ma szóba került az ampera, a szalon tulajával dumálgattunk a diesel motorok kivezetéséről, aztán mondta, hogy majd lesz fejvakarás a nagyméretű luxus autó vásárlóknál mikor diesel helyett a turbobenya 15 literrel jár majd el, itt nem is annyira az első tulajokra gondolt, hanem az itthoni használt autó piacra.
Meg mondta, hogy kint van az udvaron egy fullos bemutató/teszt autó a fiat 500X-ból 3 hengeres 1.0T motorral, amiről jelenleg még 0 infójuk van a motorral kapcsolatban. Azt mondta, hogy egy vízvezetékszerelő megirigyelné azt ami annak a motorterében van:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#112815) molnarpeter válasza kisza25 (#112807) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ingyen szervizt kapsz?

(#112816) Integrale válasza kisza25 (#112814) üzenetére


Integrale
veterán

Na a FL 500X az johetne. 1.33 Turboval, vagy 2.0 Multijettel Cross felszereltseggel barmikor.

"Bad reklám is reklám too"

(#112817) Qru válasza MunezXBK (#112806) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig pont erre a méretre lőnék. A garázsba nem férne be egy nagyobb autó és belső méretben is elég lenne. Amúgy sem szeretem a batár autókat, ezzel még viszonylag könnyen találok olyan parkolóhelyet ahova beférek a városban. Viszont a hasmagasság kéne a telek miatt...

mod:

jozsi252: TurtleWax nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#112818) dellfanboy válasza kisza25 (#112814) üzenetére


dellfanboy
senior tag

vízvezetékszerelő megirigyelné azt ami annak a motorterében van

miert a 9xx ccm 2 hengereshez (twinair)mit szoltak? :P

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#112819) Magnum_ válasza Qru (#112817) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nagyobb kép nem volt? ;]

módosítottad ;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#112820) Qru válasza Magnum_ (#112819) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, pedig kerestem... : :(( ;]

#nincsbennetarcsi

(#112821) kisza25 válasza molnarpeter (#112815) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen, azt direkt megkérdeztettem és igen kapok.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#112822) Tsebacsi válasza -v- (#112811) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:( :((( :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#112823) focvis válasza Joao (#112788) üzenetére


focvis
veterán

Érj 9-re Bp. M7/M1-es végéhez, akkor nem késel el.

A Heim Pál közelében dolgozom; minden parkoló fizetős, akkor is ha nincs felfestve és automatát se látsz (pl. Orczy út elején nem látszik semmi, de mégis); büntetnek is.

Alternatív javaslat:
Tedd le az autót a Kelenföldi ingyenes P+R parkolóban; onnan 4-es metró a Ferenciek terére, ott átszállsz a 3-as metróra és a Nagyvárad téren leszállsz, onnét 100-200 méter gyalog a Heim Pál. Mindez 1 db vonaljegy / fő egy irányban.

(#112824) brumi1024 válasza MunezXBK (#112806) üzenetére


brumi1024
veterán

Nagyobb, mint az A3, legalábbis belsőben és pakolható térben. A hasmagasság nem rossz, nem ijed meg városban a padkától/telekhez vezető rossz úttól. Nekem nincs vele bajom, szerintem nem rosszak.

(#112825) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

A héten viszem újragumiztatni a Szarvast + futóműbeállításra. Hinnétek vagy sem, az első tengelyen a jó hírű Kleber Dynaxer HP3 gumik vannak jelenleg.

Eredetileg csak az egyenetlenül kopott hátsó Continentalokat akartam feltétlenül cserélni, mert az elsők még szinte újak. De most rákeresve és néhány rossz véleményt elolvasva asszem a teljes garnitúra cserés lesz.

Azért tér el elöl és hátul, mert régebben megpadkázták és tönkrement a jobb első. Legalább azt megtette a bácsi, hogy párban cserélte :D

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#112826) z123456789 válasza z123456789 (#111983) üzenetére


z123456789
addikt

A sztori folytatódik. Eljutottam odáig, hogy kicseréltük a kopogás érzékelőt vsaárnap. Jakoparts kerülte bele, 40 000 Ft + munkadíj. Ezt megelőzte a trafók, gyertyák, éger szelep ellenőrzése. A régi szenzor jóval kisebb feszültséget mutatott, mint az új, ez is a diagnosztikát igazolja, mármint hogy a szenzor hibás volt. Azt megjegyezném, hogy bár utólag logikusan hangzik, de nekem nem esett le eddig, hogy a szenzor, ha rosszul működik, akkor hibás adatokat küld a fedélzetinek, ami ezek alapján rosszul állítja be a gyújtást, ezért puffanik. Én úgy gondoltam, hogy ez csak veszi a jeleket, de nincs hatással semmire, max a check lámpára. Így már érthető, hogy miért is kell kicserélni. Magyarul nem a puffogás okozza a check lámpa világítását, hanem a rossz szenzor okozza a puffanást. Az alapjárat is mintha javult volna. Ám ahogy kifordultam a sarokról a szerelőtől, újra jött a puffanás, de check lámpa csak 20 km-rel arébb. Visszamentem, nem értette a srác, az injektorokat is átnézte, kipoharazta (fogalmam sincs mit jelent), újra kitörölte a hibakódot, és abban maradtunk, hogy járjon utána, mi lehet még a gond, már cask azért is, mert most két hétig nem tudom lerakni az autót. Hazáig nem jött elő a lámpa. Majd este hív, hogy megvan a megoldás. Akksi saru le, akár egész éjszakára, majd hosszabb távot lenyomni, mert hogy tanuló fázisba kell tenni a kocsit, mert még a régi, rossz értékek vannak a memóriában. :/ . Így lett, 56 km-t mentem vele egyhuzamban, szépen, 120-130 pályatempóban. Hétfőn nem is volt check. Kedden, tegnap este olajat cseréltem, közben hív a srác, hogy mi a heyzet? Mondom minden OK, még nincs jel. Fél óra múlva mikor hazafele tartottam, előjött a lámpa, de puffanás nem volt a vasárnapi törlés óta. Az én telefonos diagom ugyanazt a hibát mutatja, mint korábban.

Van valaki, aki hozzá tudna fűzni ehhez valamit? Nem szeretném, hogy nekiálljunk több 10 000-ért kicserélni dolgokat, hogy hátha az a baj, vagy amaz a baj. >:o

337 000 km-nél járunk azóta, szóval ha rossz értékek rögzültek, akkor jó sok rossz érték rögzült 326 000 km óta. Feltéve ha ez egy valós felvetés...

Köszönöm. :(

(#112827) barnam_ válasza bbubby00 (#112801) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem is. Simán el tudnám képzelni.

(#112828) EQMontoya válasza barnam_ (#112827) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyébként simán, szerintem vinni fogják, mint a cukrot, mert átlag családos igényeket itthon nagyon simán kielégíti, a Suzuki neve meg amúgy is egybe forrt itthon a megbízhatósággal - főleg, mióta a Toyota is elfelejtett motort gyártani.

Same rules apply!

(#112829) freaghill


freaghill
őstag

Idén mely téli gumi ami ajánlott? Tavaly ha jól emlékszem a Continental WinterContact TS860 volt, idén is ezt érdemes venni?

Aláírásban szerepel az autó amire kellene. :)

[ Szerkesztve ]

(#112830) bbubby00 válasza freaghill (#112829) üzenetére


bbubby00
őstag

Sztem a GUMI topicban kivesézték már a srácok :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#112831) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Ma megb@szott a közteres a 13. kerületben a Madarász Viktor utcánál a Radisson mellett.
Nem volt kirakva semmilyen tábla vagy bármi jelzés, így melléálltam a többi 7 autónak, még volt egy hely. Megyek vissza, ott tobzódnak a drágák, csomag már berakva a lapát alá. Kérdezem mizuvan, hát ez zöldterület és én itt nem parkolhatok (mellettem egy időben egy öreg fater magyarázta, hogy 20 éve lakik itt és sosem büntették meg érte, hogy itt parkol, nem is tudott arról, hogy ez ilyen terület...).
Csekket nem kaptam, majd intézi az önkori...Mire számíthatok? 5 vagy 50 ezer lesz? Sosem büntettek még meg így, szóval bizakodnék a kisebb tételben...
Ja, céges autóval voltam.

Köszönöm a válaszokat! :R

Üdv, Balázs

(#112832) freaghill válasza bbubby00 (#112830) üzenetére


freaghill
őstag

:R

(#112833) zolynet válasza freaghill (#112829) üzenetére


zolynet
addikt

Idén is. :K

Life is too short to stay stock!

(#112834) gzbotii válasza gooool (#112831) üzenetére


gzbotii
veterán

Újlipótvárosban nem nagyon tudok olyan területről, ahol ingyen lehetne parkolni :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#112835) kisza25 válasza EQMontoya (#112828) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Meg az 1.0 t miatt adnak 3+7 év garit, tehát motor+turbó 10 év gari

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#112836) Joao válasza focvis (#112823) üzenetére


Joao
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

(#112837) mekker válasza rbalint88 (#112752) üzenetére


mekker
őstag

Btw pontosan miért lett cserélvea turbó?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#112838) stickermajom válasza mekker (#112837) üzenetére


stickermajom
addikt

Biztos túl lett csavarva a füst-potméter. ;]

(#112839) Termi16


Termi16
őstag

Srácok, ha volt egy kárestem, akkor mennyi időm van azt bjelenteni? Van kék-sárgám de aznap nap tudtam, tegnap próbáltam telefonon, de nem volt nálam a forgalmi melóban, ezért nem tudtam megmondani, hogy meddig érvényes a műszaki...ma pedig nem veszik fel a telót 17:50 óta Elméletileg 18:00-ig voltak. Weblap is halott igy online se tudom megoldani... :S

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#112840) lorcsi válasza Magnum_ (#112764) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, köszi :)
ennyi elég is..akkor én is beszerzek egyet

(#112841) tboldi válasza jozsi252 (#112813) üzenetére


tboldi
nagyúr

Castrol Biofix, de lehet, hogy már kifutott. Nekem van még pár liter bekeverve. :D

(#112842) tboldi válasza EQMontoya (#112828) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem ez már nem lesz olyan sikeres, mint a fl előtti. Egyrészt alig olcsóbb, mint a méretben nagyobb S-Cross, illetve sokan félnek a turbótól (alaptalanul), szívó meg már nincs.

kisza25: Az 1.4-esre is vonatkozik. És a váltóra is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#112843) molnarpeter válasza tboldi (#112841) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] emlékeim szerint ez volt a legolcsóbb használható téli szélvédőmosó.
Ha fontos az illat, az A.Z. Meisterteile rendben van, talán az exotic volt a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#112844) kisza25 válasza tboldi (#112842) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen, mondtam én, hogy nem?, de főleg az 1.0 t miatt találták ezt ki, ugye részben az 1,6 szívónak volt köszönhető a sikere, meg az árának

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#112845) gooool válasza gzbotii (#112834) üzenetére


gooool
őstag

Ott abban a kis utcaban csak a 30-as zona tabla van kint mindket oldalt, de az ottaniak mar rendszeresitettek ezt a kis teruletet parkolasra, en hulye meg bedoltem neki...
Na mindegy, biztatott a kozteres, hogy ha nem rendszeresen buntetnek Pesten, akkor valszeg jelkepes osszeggel es ejnyebejnyevel meguszom.

Üdv, Balázs

(#112846) jozsi252 válasza Qru (#112817) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi kipróbálom, hátha egy fokkal jobb.

LIDL-be lesznek most autós dolgok. Hátha valaki esetleg venne Hidraulikus autóemelőt vagy Abroncstárolót.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#112847) tboldi válasza kisza25 (#112844) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak kiegészítettem, nehogy valaki azt higgye, hogy csak az egyliteresre vonatkozik. :)

molnarpeter: A Biofix erdei gyümis illatát semmi nem überelheti! :D

(#112848) bbubby00 válasza tboldi (#112847) üzenetére


bbubby00
őstag


Ilyen zselés illatosítóból melyik a legjobb?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#112849) tboldi válasza bbubby00 (#112848) üzenetére


tboldi
nagyúr

Don't know, nem használok semmilyen illatosítót, nincs rá szükség. :)

Én a szélvédőmosóról írtam.

(#112850) Qru válasza Termi16 (#112839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amint tudod jelentsd be de semmi nem fog történni ha csak holnap jelented be.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.