Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92501) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#92497) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

??????????????? Mindenki cseszik rá? aki tudja,az is?

(#92502) Doky586 válasza makoss (#92490) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tálcatulajdonságoknál a tálca elrejtését engedélyezd, majd kapcsold ki, a zárolást is kapcsold be. Ha ez alapból nem oldja meg akkor iktass közbe egy újraindítást is..

Ennek meg kell javítania kivéve ha valami spéci multimonitor vagy táblagép módban vagy.

[ Szerkesztve ]

(#92503) Geth válasza Ga3rieL (#92501) üzenetére


Geth
addikt

Nem, a folyamatjelző az nem lett fekete nálam, bár nem nézegetem mert van másolgatásra jobb programom :)
Az előtöltés alatt gondolom a Superfetch szolgáltatásra gondolsz, azt átnevezték, SysMain néven találod.
Egyébként cseszek rá :)

[ Szerkesztve ]

(#92504) Ga3rieL válasza Geth (#92503) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Ó, thx. amúgy mért nevezték át? És ez tuti infó?

(#92505) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Amúgy mi ez az új dch driver hülyeség intelre? Az csak pdf , nemtudom telepíteni, WTF??? :W

(#92506) Oldman2 válasza Ga3rieL (#92501) üzenetére


Oldman2
veterán

Remélem tisztában vagy vele, hogy ez nem egy 24 órás online tech support.
Fe felmerült kérdésekre vagy lesz válasz vagy sem. Ez egy fórumon nem meglepő.

Ami történhet:

1. Aki tudja, nem olvasta (még),
2. Aki olvasta nem tudja,
3. De ha ilyen stílusban kommunikálsz, az 1. se igen fog válaszolni.
4. ...

(#92507) John_Doe válasza Ga3rieL (#92505) üzenetére


John_Doe
senior tag

Ha IGP driver akkor ott van az csak előbb szól hogy változás van.
[kép]

Shal'kek nem'ron!

(#92508) Cs1csó válasza Ga3rieL (#92501) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kell ez a hangnem: ??????????????? Mindenki cseszik rá? aki tudja,az is?

Oldman2 tökéletesen megválaszolta, és a sorrend is nagyon jó, nem tud mindenki mindenre választ.

makoss

Ez lehet valami bug szerű dolog amiket mondtak csináld meg: zárolás ki be, táblagép mód ki be , tálca elrejtése ki-be ,gép újraindítása, VGA driver újratelepítése.

[ Szerkesztve ]

(#92509) Geth válasza Ga3rieL (#92504) üzenetére


Geth
addikt

Gőzöm sincs miért nevezték át, nem is érdekel, Téged nagyon felzaklatott?

És ez tuti infó?
Nem, csak rákeresve a "1809 superfetch" kifejezésre (van élet a fórumon kívül is) mindenhol ezt írják, a service leírása is kísértetiesen hasonlít a superfetchre :)

(#92510) Ga3rieL válasza Geth (#92509) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

én szeretem azt leállítani,hogy negenerálja a hülyeségeket. annak semmi értelme úgysem, csak belassít.

(#92511) Doky586 válasza Ga3rieL (#92510) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez téves infó, valami régi városi legenda, nem ajánlott..

(#92512) Ga3rieL válasza Doky586 (#92511) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

de mér, pl. mi történhet?

(#92513) makoss válasza Geth (#92500) üzenetére


makoss
addikt

Az az érdekes, hogy a windows 10-es tabomon is ez van, holott az Home változatú :F
Akkor az a verzió sem jó?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#92514) Cs1csó válasza makoss (#92513) üzenetére


Cs1csó
félisten

Írták már itt páran, hogy ilyen problémával nem találkztak én sem. Nálad van valami gikszer, de hogy mi az rejtély. Nekem a Windows újratelepítés a Szent Grál, ez a te esetedben is tuti helyre rakná a rendszert. (Hangsúlyozom, hogy ez legyen egy végső megoldás ha napokon keresztül pörögsz ezen és nincs megoldás és lesz időt egy tiszta Windows újratelepítésnek - legfrissebb build - akkor tedd meg az tuti megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#92515) Doky586 válasza Ga3rieL (#92512) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fordítsuk meg a kérdésed. Ha letiltod mi jó történhet?

(#92516) Geth válasza Ga3rieL (#92512) üzenetére


Geth
addikt

(Ezt is) túlbonyolítod.
Ha amúgy nem túl acélos a gép, még segít is a teljesítményérzeten (ez jó dolog).
Ha amúgy gyors, akkor nem sokat számít se pluszban, se mínuszban (de service-eket akkor se kapcsolgatnék!).
Abban a ritka szituban, amikor nem működik megfelelően a rendszer (vagy azért mert bugos, vagy azért mert szét lett simogatva, stb), akkor valóban jobban járhatsz, ha letiltod, HA nem akarsz utánajárni, hogy miért segít ez a workaround, hogy letiltod a servicet (tehát nem szereted egy tünet okát megszüntetni, inkább csak becsukod a szemed).

[ Szerkesztve ]

(#92517) makoss válasza Doky586 (#92502) üzenetére


makoss
addikt

Semmit nem csinál :(

(#92514) csicso82: Meg a táblagépnél is ugyanezt mi? Hülyeség. Azon Home van! Nem a pro....na mindegy, másfelöl kell megközelíteni a témát, de én már ezzel lezárom, túl sokat agyalunk és semmi változás! :U

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#92518) Geth válasza makoss (#92513) üzenetére


Geth
addikt

Nem használok tablet módot, bár gugli alapján a tablet módnak pont lehet köze hozzá.

(#92519) bobalazs válasza Sub-ZeRo (#92491) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez milyen böngésző és miért ilyen élesek a betűk?

(#92520) juhi56


juhi56
tag

Hali!

Van egy problémám. Van egy asus x550j laptopom. Otthon wifivel kapcsolódok a netre. Simán kapcsolódik. Behozom a munkahelyre, itt csatlakozik, kicsit mást csinálok, megnézem, csatlakozva van, de nem tudok sehova csatlakozni. Kicsit később megint tudok. Ezt eljátsza párszor. Közben meg fel van csatlakozva a netre. Mi lehet az oka. Otthon mindig van, csak itt a melóhelyen szarakszik.
A válaszokat előre is köszönöm.
Windows 10 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#92521) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hogy tudom letölteni a W10 Home USB telepítőt?

Az MS oldaláról indulva a W10 Pro-t tölti le és csak a nyelv és a 32/64 bit közül választhatok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#92522) szaboi6512 válasza Tigerclaw (#92521) üzenetére


szaboi6512
őstag

Abban van a Home is.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#92523) zzola válasza Tigerclaw (#92521) üzenetére


zzola
félisten

USB creator.

(#92524) Tigerclaw válasza szaboi6512 (#92522) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

De telepítéskor nem kérdezett rá hogy mit akarok telepíteni.

Az egyik ablakban már azt írta hogy Pro-t fog telepíteni, de előtte nem kérdezett rá, hogy home-ot vagy pro-t akarok. (se az USB-s telepítő készítésekor, se a telepítés során)

Most újra elindítottam a készítőt:

Language - Magyart választok

Edition - Windows 10 az egyetlen választás...nincs se home, se pro opció

Architecture - 64 bit

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#92525) Doky586 válasza Tigerclaw (#92521) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Home igazi neve a Core vagy sima Windows.

(#92526) King Unique válasza Tigerclaw (#92521) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem igaz... Az csak egy dolog, hogy a letöltésnél nincsen külön Home / Pro opció, de attól még mind az MCT-vel (kép) letöltött ESD ISO-ban, mind a direkt módon letöltött standard ISO-ban eleve több kiadás közül lehet választani, mindkettőnél van többek között Home és Home N is.

Ha a telepítésnél alapértelmezetten a Pro kiadás került kiválasztásra és telepítésre, akkor az azért lehet, mert vsz előtelepített hardverről van szó, ahol az UEFI BIOS-ban Pro kiadáshoz van termékkulcs. De akkor meg rejtély, hogy minek akarod a Home kiadást telepíteni...

[ Szerkesztve ]

(#92527) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Röviden:

Régi laptop W7 Home Premium 64 bittel vásárolva. Az ingyenes upgrade korszakban W10-re frissítve. Most HDD - SSD upgrade miatt újratelepítés. Aktiválásnál megadom a régi W7 Premium termékkulcsot, de nem fogadja el. Keresem az okot és azt látom, hogy Pro verziót telepített fel.

Lehet hogy más az oka annak hogy nem tudom aktiválni, de lépésről lépésre akarok haladni, szóval előszőr arra kell rájönnöm, hogy hogy tudnék Home verziót feltenni. Aztán lehet hogy telefonon kell aktiválnom a W10-et, mert lehet hogy az SSD upgrade még ma is túl unortodox a Windows (újra)aktiválása során.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#92528) Tigerclaw válasza King Unique (#92526) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sosem volt Pro W10-em...komolyabb Windows a Vista Ultimate óta nem vettem, szóval azóta csak home edition van a gépeimen.

Esetleg az okozhat problémát, hogy egy nem aktivált (talán) Pro Windows volt a gépen? Külföldön dolgozok, az SSD upgrade-et nem én végeztem és sajnos ismeretlen nem aktiválható windows került a gépre. Én kértem, hogy maradjon az eleve rajta lévő Windows, de fejbe ütötték egy ilyennel. Most hazajöttem, panaszkodnak a családban, hogy nem megy ez, nem megy az, szóval mondom akkor újra húzom és kerüljön rá vissza a régi W10, főleg ha már fizettem érte anno és eredeti.

Telepítésnél azt választottam, hogy csak a személyes adatok maradjanak a gépen, és lehet hogy a már rajta lévő rendszer (nem néztem meg milyen edition) miatt a telepítő úgy gondolta hogy legyen Pro verzió?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#92529) King Unique válasza Tigerclaw (#92527) üzenetére


King Unique
titán

A W7 Home Premium kiadáshoz tartozó termékkulcs a kép alapján W10 Home kiadásra történő upgrade-hez és kulcsos telepítéshez (volt) jó. Na így már érthető a Home. Viszont ha a W7-tel előtelepített laptop, akkor azoknál még matricáztak, nem a BIOS tartalmazta a termékkulcsot. Vagyis a telepítésnél simán ki kellene tudni választani a megfelelő kiadást. De esetleg az bekavarhat, ha korábban egy Pro kiadás már aktiválva lett azon a gépen és ahhoz lett társítva a hardverazonosító. Viszont normál esetben elvileg akkor is fel kellene ajánlani a telepítőnek másikat. Legalábbis nálam működött.

"Telepítésnél azt választottam, hogy csak a személyes adatok maradjanak a gépen,"

Azt hittem újratelepítésről van szó egy külön pendrive-val, előtte a partíciók, lemez törlésével. Viszont ha a korábban telepített Pro kiadásra történő "rátelepítésről", illetve a rendszer alól MCT-vel az "ezt a gépet frissíteni" opcióról, akkor inkább lenne reálisabb a probléma.

Amúgy de jó, utólag csordogálnak az újabb és újabb infók, talán 3-5 kör után kiderül minden... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92530) Tigerclaw válasza King Unique (#92529) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen...kicsit olyan mint egy Dr. House epizód, ahol a beteg nem gondolta volna hogy minden apró információ számít a diagnózishoz. ;]

Ez is csak egy sokadik megerősítése hogy maradjon Mac a fő gépem.

Arra már nem emlékszek, hogy előtelepített gép volt, vagy vettem hozzá egy OEM-et.

Most telepítéskor nem akartam választani a totál teljes újratelepítést, hogy ne kelljen előtte lementenem a személyes fájlokat, de lehet hogy az megoldaná és telepítéskor felajánlaná a Home edition választását?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#92531) Tigerclaw válasza King Unique (#92529) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Pendrive az volt, de a futó Windows-ból indítva, nem pendrive-ról bootolva. A legfájdalom mentesebb, de mégis teljes újratelepítéshez az volt a legközelebb opció hogy megtartom a személyes adatokat, de az alkalmazásokat nem.

Fájdalmas ez a Windows továbbra is. :O (Kicsit hasonlít az Apple féle - jobban tudom én helyetted is hogy mit akarsz - szemlélethez ez a telepítési megoldás) Ha már egy telepítő van minden verzióhoz, legalább rákérdezhetne hogy melyiket akarom telepíteni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#92532) Mydgard


Mydgard
tag

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne hogy... Ha a Vezérlőpult > Energiagazdálkodási lehetőségek menüben, csinálok egy új energiasémát, Windows 10 alatt természetesen:
- azt hogyan tudom törölni?
- hogyan tudom átnevezni?

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#92533) King Unique válasza Tigerclaw (#92531) üzenetére


King Unique
titán

Ha jelenleg Pro kiadás van telepítve és a futó Windowsból indítasz MCT-vel / a fájlkezelőben felcsatolt ISO-ban a setup.exe futtatásával egy in-place upgrade-et, vagy a gépházban a gép alaphelyzetbe állítását, akkor nem meglepő, ha marad a Pro... Ha Home kiadásra akarsz váltani és opció az újratelepítés, akkor nyilván azt kellene csinálni a pendrive-ról boootolva (ha már van), ahol a termékkulcs megadása / kihagyása után jön a megfelelő kiadás kiválasztása. Esetedben a Pro helyett értelemszerűen a Home-ot. A particionálásnál, ha a korábbi telepítés C meghajtója van megadva telepítési célként, akkor a régi Windows bekerül a Windows.old mappába, amire figyelmeztet is a telepítő. Aztán, hogy ez esetben enged-e másik kiadást (Home) telepíteni rá, azt mostában nem próbáltam, meg eleve nem szoktam így gányolni.... Újratelepítésnél alap, hogy ha nem is a teljes lemezt, de legalább a korábbi Windows rendszerpartícióját (C) és a hozzá tartozó kisebb partíciókat (ESP, WinRE stb.) illik törölni. Majd utána a létrejött szabad területet megadni telepítés célnak. Ha van külön adatpartíció (D), akkor sima ügy, ellenben ha a C-n lévő user mappákba lettek pakolva az adatok, akkor szívás... Ez esetben marad az előbb említett gányolás, vagy az adatok lementése és utána a normális újratelepítés.

Szóval megoldható ez simán, max. akkor "fájdalmas", ha a user is tesz érte negatív értelemben... :)

[ Szerkesztve ]

(#92534) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kissé összetett problémám.
A monitor ugy érzékeli, hogy nem müködik a vinyó. Egyik oka, hogy nem müködik a vinyó. Hiába állitom be a win10et, hogy nincs energia takarékosság, maga a monitor folyton ki akar kapcsolni. Küld egy üzit, és ha nem nyomom meg kétszer a bekapcsolót, kikapcsol a monitor. Ha ssd oprendszerrel használom a netet akkor van a probléma, az ssdtől azt érzi, hogy nem megy a gép.
Mi lehet a hiba?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#92535) divan válasza John Rose (#92534) üzenetére


divan
senior tag

Hú, ennek fuss neki még egyszer, ezen infók alapján nem hiszem, hogy bárki tudna segíteni.

(#92536) John Rose


John Rose
aktív tag

Bocsánat, tényleg belezavarodtam. Szóval ssd-ről megy a win10 és a vinyó tárolásra van alkalmazva. Ha a vinyó lekapcsol készenlétbe, akkor a monitor valamiért kikapcsol, visszakapcsolva megint üzemel. Zavaró a dolog, nem beszélve arról hogy hosszútávon ez a kapcsolgatás mennyire tesz jót a monitor gombjának. A hiba kb. karácsony óta fennáll, viszont előtte semmi gond nem volt vele.

(#92537) dannyl


dannyl
addikt

Nem találtam keresővel, hogy lett volna, ha mégis, akkor bocs.

Gamestar.hu-n volt hirdetésben egy oldal, a goodoffer24, ahol nagyon olcsón vannak licenc-ek. Próbaképp vettem 2 win10-et, működik mind a kettő 2 hete. Lehet valami gond ezzel később? Mert ajánlanám másoknak is, csak ugye úgy nem merem, hogy 1 hónap múlva blacklistes-lesz, engem meg betonba öntenek :D

(#92538) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, pár kérdésem lenne:

-Kikapcsoltam a lapozófájlt (a rendszerpartíción, amúgy is csak az van), de ennek ellenére még mindig 9.8 GB RAM-ot mutat a feladatkezelőben (7.9 GB fizikai + 1.9 GB lapozó, amúgy össz-vissz 5-6 GB-t szokott használni), és 1920 MB-ot a "lapozófájlok mérete az összes meghajtón" a virtuális memóriánál. Már volt többször is újraindítva, és most is be van jelölve a "ne legyen lapozófájl" rubrika (használat: böngészés + Office + AnyDesk + Beépített vírusirtó/tűzfal). Mivel egy 120GB SSD-t már megevett reggelire a lapozófile (még Windows 7 alatt, kevesebb, mint 3 év alatt 0%-ra csökkent a kondíciója), és erre is kiír már most napi szinten 4-10 GB-t, ezért csak megpróbálnám, kikapcsolva hogy fut a rendszer...
Amúgy ha kisebb a lapozófile mérete (pl: 400 MB), akkor kevesebbet is ír az SSD-re, vagy ugyanannyit, csak többször?

-Egyébként mi az a "swap file", azt külön kell állítani?

-A hibernáláshoz (ha az azt jelenti, hogy összecsukom a laptopot, majd kinyitva ugyanott folytatom, ahol abbahagytam) kell a lapozófájl? Ill. ha simán kapcsolom ki a gépet (leállítás), akkor ugye nem ír semmit a hibernációs fájlba?

-A Windows 10 kémkedés kikapcsolására van valami up-to-date, és normális leírás (vagyis nem olyan, hogy kapcsolj ki és uninstallálj MINDENT, és/vagy futtass mindenféle magyarázatot mellőzve parancssorokat)?

Fancy quote placeholder

(#92539) cigam válasza makoss (#92513) üzenetére


cigam
félisten

Ugyanazzal az online fiókkal vagy bejelentkezve?
Ha készítesz egy helyi fiókot, és abba lépsz be, akkor is a tálca van alul?

Memora
Tuti nem a lapozófájl miatt ment tönkre az SSD-d. Egyszerüen eljött az ideje. Volt rajt 1-2 gyengébb minőségű alkatrész, és feladta a harcot. Nekem (és soknan másoknak) évek óta fut, swappel mindenféle hókusz pókusz nélkül. Az enyémen pl. több mint 30TB írásán van túl és semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#92540) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Laptop SSD-jén torrentezés mennyire használja el az SSD-t?
Egyáltalán nem ajánlott?

(#92541) dannyl válasza Tetsuo (#92540) üzenetére


dannyl
addikt

Ez nem épp window-s os kérdés. De nem ajánlott az állandó írás/olvasás miatt.

(#92542) cigam válasza Tetsuo (#92540) üzenetére


cigam
félisten

Attól függ mekkora torrentbubus vagy. Nézd meg az előző havi forgalmaidat. Ha nem TB nagyságrendű a forgalmad, nem lesz semmi gond. TB-os forgalom esetén is években mérhető az elhasználódása.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#92543) tordaitibi válasza Tetsuo (#92540) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Otthoni htpc-n 8 éve megy egy noname 32G ssd, ezen van a rendszer.
Valamelyik nap lefuttattam rajta egy benchmarkot, icipicit gyorsabb mint újkorába,
szerintem az eszközöket azért vesszük hogy használjuk. Láttam ssd gyilkos tesztek eredményét, valami hihetetlen írás-olvasás mennyiséget olvastam, én szó nélkül használnám az adott feladatra is.

(#92544) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Köszi!

(#92545) Cs1csó válasza Tetsuo (#92544) üzenetére


Cs1csó
félisten

Figyelj, jelenleg 7 ezer forint egy 120GB-os és 12 ezer egy 240 GB-os amire van általában 3 év garancia, simán el fog menni legalább 5 évig használd nyugodtan. Talán 50 ezer forintért 1TB-osat venni túlzás csak torrentezésre.

Nekem a rendszer egy 120-as SSD-n van amit lassan már 4 éve nyúzok torrentre is - igazság szerint erről csak pár torrentet futtatok és maga a letöltés az jár írásmennyiséggel a feltöltés már csak a memóriát terheli maximum. Azért így csinálom, mert be van állítva a HDD-m amit csak adattárnak használok hogy 10 perc inaktivitás után álljon le és akkor gyakorlatilag hangtalan a gépem sajnos egy 7200RPM-es Barracuda-m van ami elég hangos.

Egyszerűen: HASZNÁLD, ennyi, ha minden okés 5 év múlva 7 ezer forintért nem 120GB-osat hanem lehet már 500GB-osat fogsz tudni venni.

Jah, és semmit sem kell pakolgatni, SWAP-ot, meg egyéb dolgokat semmit ahogy a Windws 10 kezeli engedd neki.

[ Szerkesztve ]

(#92546) Memora válasza cigam (#92539) üzenetére


Memora
senior tag

"Volt rajt 1-2 gyengébb minőségű alkatrész, és feladta a harcot"

Nem, nem adta fel a harcot, hanem ezt megelőzendő visszaadtam gariban, mikor már a sok TB-nyi írásmennyiség (65 TB-t bírt egyébként) levitte 1%-ra a kondíciót (szerencsére nem volt írás limites a gari).
Mivel ez a mostani nem garanciás, ezért ezt nem tudom megint eljátszani, így szeretnék inkább ennek elébe menni, mert nincs kedvem 3 évenként új SSD-t venni a rendszer alá, mert a lapozófájl/böngésző/Windows/stb túl sokat ír rá fölöslegesen. Az említett SSD egy TLC-s Samsung 840 EVO 120GB volt egyébként.
Most nézem az erőforrás figyelőt, épp most jött fel a pagefile 2 000 000 B/s-el, e mellett főleg a Firefox írogat mindenfélét 400 000 B/s sebességgel (+ kb: 5 x 10 000-400 000 B/s), ill. logfile és hasonló Windows folyamatok írnak még. Ez napi pár órás használat mellett jelenleg 4-8 GB írást jelent. A másik SSD-n volt, hogy elérte a napi 100 GB-t is!

Fancy quote placeholder

(#92547) Cs1csó válasza Memora (#92546) üzenetére


Cs1csó
félisten

Keress MLC-s SSD-t.

(#92548) Memora válasza Cs1csó (#92547) üzenetére


Memora
senior tag

Inkább azt tartanám meg, ami a laptopban van ;)

Egyébként ez az: Intel ssdsc2bf180a4h, és ha minden igaz, ez véletlenül pont MLC-s :D
Jelenleg 800 GB van benne, de még 100% a kondíciója.

Fancy quote placeholder

(#92549) King Unique válasza Memora (#92546) üzenetére


King Unique
titán

Elég érdekes, amit írsz, mert eddig még nem nagyon számoltbe senki pl. a Flash SSD topikban sem arról, hogy pusztán maga a Windows szétírta volna az SSD-jét... Sőt, a Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is? cikkben is le van írva, hogy nem szükséges semmilyen erőltetett áthelyezés, letiltás, kikapcsolás az SSD agyonkímélése végett. Opcionálisan a lapozófájl méretét kisebbre állítani, valamint a hibernálást letiltani (ha egyáltalán nem használják) pedig csak tárhelyspórolás miatt szokták főleg a kisebb tárolókapacitású SSD-knél. De nem azért, mert akkora írásmennyiséget generálna az SSD-re, ami gondot okozna. A 100 GB-os napi írás egy Windows-telepítés után reális lehet, de ha csak úgy alapon jött össze annyi, akkor lehet a torrent szaladt meg, vagy egyéb, nem feltétlen a rendszert érintő oka van... Az meg a másik, hogy attól mert X éves használat után netán eléri az SSD a garanciában foglalt TBW értéket és lecsökken a kondíció, még rendszerint nem feltétlen fog tönkremenni. Számos teszt volt arról, hogy jóval több írást bírnak, mint azt korábban hitték sokan (példa). Sőt, normál használat mellett sokkal valószínűbb, hogy X év után nem az írásmennyiség miatt lesz gond, hanem a vezérlő adja be előbb a kulcsot. Szóval nagyon megéri kímélni az írástól...

[ Szerkesztve ]

(#92550) Memora válasza King Unique (#92549) üzenetére


Memora
senior tag

Anno a torrent-et kizártam, a telepítést, és minden cache mappát átirányítottam HDD-re. Van egy rossz szokásom (amit már igyekszek magam mögött hagyni), hogy min: 100+ tab van egyszerre megnyitva Firefox-ban, ill. eleve ennyivel indul, és néha van még pár összeomlást őrző session-store is benne. A Firefox cache is át lett helyezve persze, de valószínűleg a lapozófájl így is írta a böngésző adatait (meg minden másét is persze), azt meg nem tudtam kikapcsolni 4 GB ram mellett (8-10 GB is volt a lapozó mérete), ill. áthelyezve HDD-re meg belassult, így nem volt értelme.
Azt nem tudom, valójában meddig bírta volna még az SSD (a teljesítménye megmaradt 100%-on), mert kísérletezés helyett inkább gariztattam, és visszakaptam az árát.

Fancy quote placeholder

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.