Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92151) t72killer válasza Sztlaci (#92150) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rátelepítés=windows bepakolása windows.old mappába, alkalmazások+beállítások+fájlok mennek az új rendszerbe. Driverekből elvileg szintén újakat kellene kapni. Épp ma csináltam egy ilyet a nejem gépén, a végeredmény működőképes, de pl lett 2 fura nevű faceless ikon a start menüben, a frissítéskezelő (v hogyishívjákmagyarul...) hibaüziket dobál, miközben tölti a frissítéseket, szval kicsit ingatag a dolog.

Én ubuntu live CD/gparted-el szoktam reszelni a partíciókat, ha kell - bár nem hiszem, hogy túl jó lenne ntfs hibák levadászásában, az végülis M$ gyártmány.

Rendszermentésre/visszaállításra egy 5let.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92152) King Unique válasza Sztlaci (#92150) üzenetére


King Unique
titán

Ha több hete nem volt elindítva a rendszer, akkor nyilván nekiállt frissíteni + egyes külső programok is és az akaszthatott átmenetileg, pláne egy lassú HDD-nél. Ha pedig erővel meg lett szakítva a frissítési folyamat egy hard resettel, akkor nem meglepő, ha utána gondok voltak a rendszerindításnál... Ahogyan annyira az sem, hogy egyes külső antivírus szoftverek verziófrissítései képesek gondot okozni, vagy akár megfektetni a rendszert... Mik ki nem derülnek utólag. :N

Ha az újratelepítésnél rátelepíted ugyanarra a partícióra törlés / formázás nélkül a Windowst, amin már van egy korábban telepített, akkor a régi rendszer bekerül a Windows.old mappába, amit az alábbi screenshot is szemléltet. A személyes fájlok elvileg megmaradnak, de biztos ami biztos alapon célszerűbb előtte megejteni egy adatmentést. Aminél a pendrive-ról bootolós kivitelezésnél mind a WinPE, mind a Live Linux esetében linkelve volt nemrég konkrét példa. Az utóbbinál a Lubuntu helyett használható más is, mint pl. a népszerű Linux Mint.

[ Szerkesztve ]

(#92153) ádika86 válasza t72killer (#92142) üzenetére


ádika86
aktív tag

Zsir uj az ssd. Secure boot opciot nem is talaltam a bios-ban :( a bios 2010-es es az acer honlapjan nincs ujabb. Rufus-szal keszitettem a win telepitot. :/

Predator G3-571-77QK

(#92154) t72killer válasza ádika86 (#92153) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A rufust nem feltétlen erőltetném. Nincs konkrét rossz tapasztalatom vele, de mégiscsak 3rd party eszköz, ami helyett van kóser M$ megoldás.

Ha MBR-es még a bios, akkor pl így tudsz pendrive-ot preparálni (természetesen adminként futtatott parancssorban):

DISKPART
list disk
SELECT DISK <ide a pendrivehoz tartozó indexet>
CLEAN
CREATE PARTITION PRIMARY
SELECT PARTITION 1
ACTIVE
FORMAT FS=NTFS
ASSIGN
EXIT

utána a (pl D:\win10-be kicsomagolt) telepítőkészletből futtatjuk a bootsect-et:
d:
cd d:\win8\boot
BOOTSECT.EXE /NT60 <ide a pendrive betűjele>:

Ha GPT/UEFI telepítő kell, akkor:

DISKPART
list disk
SELECT DISK <ide a pendrivehoz tartozó indexet>
CLEAN
CREATE PARTITION PRIMARY size=6000
SELECT PARTITION 1
ACTIVE
FORMAT FS=FAT
ASSIGN
EXIT

Ezek után a telepítő tartalmát szimplán felmásolod a pendrivera (annyi csavarral, ha a \sources\install.wim nagyobb 4gigánál, akkor pl ki kell pakolni belőle a felesleges indexeket)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92155) King Unique válasza ádika86 (#92141) üzenetére


King Unique
titán

A letöltött ISO, a pendrive, a BIOS beállításai rendben vannak, a kiírás módja megfelelő? Ezekre, illetve a Rufus használatára vonatkozóan egy korábbi válaszban le van írva a lényeg. Ha parancssorban (DiskPart) particionáljuk és formázzuk a pendrive-ot a telepítéshez, akkor egyébként nem kell túlbonyolítani azt sem. Az alábbi módon viszonylag egyszerűen megoldható.

DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK X <X=meghajtó sorszáma>
CLEAN
CONVERT MBR
CREATE PARTITION PRIMARY
ACTIVE
FORMAT FS=FAT32 QUICK
ASSIGN
EXIT

Majd utána fel kell csatolni a Windows 10-es ISO-fájlt a fájlkezelőben és a tartalmát 1:1-ben rámásolni a pendrive-ra. Ez utána normál esetben Legacy (CSM) és UEFI módban egyaránt bootolható lesz. Ha natív UEFI-s telepítő kell, akkor meg GPT séma szerint kell konvertálni a pendrive-ot a convert gpt paranccsal.

A Microsoft weboldaláról letölthető ESD ISO és standard ISO-fájlok esetében általában nem szokott nagyobb lenni az install.esd és az install.wim fájl mérete 4 GB-nál. Bár a 2. körben kiadott (nem a 17763.1) 1809-es verziónál a CU-val integrált lemezképek mérete most valamelyest megnőtt, de pl. a 64 bites magyar nyelvű ISO esetében az install.wim fájl mérete még így is ~ 3,97 GB, vagyis FAT32 fájlrendszer is jó hozzá. De ha egy másik nyelvűnél esetleg nagyobb lenne, akkor EFI módnál a FAT32 fájlrendszer megtartásához opció pl. az install.wim fájl install.swm fájlokra történő darabolása is. Vagy egy másik lehetőség a FAT32 helyett az NTFS fájlrendszer használata natívan (ha támogatja a hardver) / a Rufus UEFI_NTFS megoldásával.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#92156) szaboi6512 válasza csana (#92145) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ezek ún. mak kulcsok

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#92157) csana válasza szaboi6512 (#92156) üzenetére


csana
senior tag

Köszi!
Utánaolvasva ennek a MAK-es dolognak, úgy tűnik, hogy itt akkor van valami aktiváció számláló ami ketyeg minden egyes aktiválásnál. ("Each MAK can be used a specific number of times.")
Viszont ez szerintem egy olyan korlátozás, amit nem ártana a vásárló orrára kötni. Gondoltam nagyítóval átnézem az oldalt hátha valahol megemlítik hogy MAK kulcsokról van-e szó, vagy hogy korlátozott az aktiválási lehetőség, de nem találtam erre utaló jelet :S.
Arra egyébként mi utal hogy ezek ilyen MAK-esek?

[ Szerkesztve ]

(#92158) szabonagyur válasza King Unique (#92147) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg ugyebar frissen telepitett Win10 eseteben a rendszer visszaallitasa alapbol ki van kapcsolva.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92159) szaboi6512 válasza csana (#92157) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ebay-en potom áron van.
Ha az online lehetőség elfogy, akkor ott van még a telefonos is.
De ilyen van rengeteg a neten, sőt retail is.
Office 365-öt vettem ott.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#92160) chef69


chef69
tag

Szar ez a Win10.
Itthoni wifi hálózaton lévő Androidos telefonokon, és win7-es gépeken megfelelő sebességgel megy a net, a win10-esen meg lassú :(

(#92161) felho001


felho001
tag

Sziasztok, abban szeretnek segítséget kérni, hogy van egy win10 notebook amin van külső monitor Eger és billentyűzet. A kis hely miatt be csukott állapotban és állítva van tartva egy tartoban. Teljesen jól működik is a problémám ott van hogy ha alvó módba kapcsolom akkor egyik rá csatlakozhatott eszköz sem ébreszti fel így ki kell venni a tartozol majd kinyitni egy billentyűt megnyomni hogy fel ébredjen majd vissza csukni és berakni a helyére. Mindent megnéztem USB billentyű és Eger esetén ki van véve a pipa, hogy kikapcsolja energiatakarékosság miatt és be van jelölve, hogy felebressze, de mégsem megy. A gép egy Predator notebook, monitor Eger és mechanikus billentyű. Köszi minden segítséget

Felhő

(#92162) sajby válasza chef69 (#92160) üzenetére


sajby
senior tag

Nálad van a hiba :DD Sok embernél meg tökéletesen működik

[ Szerkesztve ]

(#92163) csana válasza szaboi6512 (#92159) üzenetére


csana
senior tag

Ha őszinte akarok lenni, akkor a válaszoddal nem lettem beljebb ^^
Félre ne érts, nagyon köszönöm a segítséget, viszont nem egyértelmű, hogy E-bay-es potom árak alatt ilyen jogtiszta retail verzsönt értesz, vagy MAK féléket, vagy milyeneket (vagy ha van 10 yurónál olcsóbb jogtiszta win 10 pro megbízható kereskedőtől, kérhetnék linket?). Illetve nem jön le, hogy az általam linkelt oldalon honnan látszik, hogy azok MAK kulcsok? Miből lehet ezt így kapásból megállapítani? Nem kötekedés képpen kérdezem, csak hogy képben legyek.
:R

(#92164) chef69 válasza sajby (#92162) üzenetére


chef69
tag

Nálam biztos nincs, én nem kapcsolódom wifin sehova. Hogy mi lehet a gond arról van elképzelésed?

[ Szerkesztve ]

(#92165) szaboi6512 válasza csana (#92163) üzenetére


szaboi6512
őstag

Gondolod hogy ennyiért eredeti számlával igazolt kulcsot kapsz?
Segítek, nem fogsz.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#92166) w.miki válasza King Unique (#92155) üzenetére


w.miki
veterán

King, neked erről mi a véleményed?
A lefagyásokat az új SSD okozza, rossz a bekötés, HW hiba, vagy a win10-et kéne újrarakni a 2 SSD-vel.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#92167) csana válasza szaboi6512 (#92165) üzenetére


csana
senior tag

Jogos.
Eddig nagyon nem ástam bele a témába, és simán azt hittem, hogy ez egy viszonteladó, aki majd elektronikus számlát ad (nem csak egy kulcsot, aztán csókolom). Lenyomozva az oldalt, a kommentek között leírják miről is szól a történet, és bár a kulcsok működőkéspesek lesznek, az aktiválás limitálva van.. :(

(#92168) kali válasza chef69 (#92160) üzenetére


kali
legenda

Több információ kellene, wifi modul pontos típusa, annak a speciális beállításai (MHz...stb.), használt frekvencia és hasonlók, mert közel sem biztos, hogy a Windows (10) a hiba forrása, sőt!

(#92169) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
Hosszú idő után, most váltottam win10-re és lenne is már első körbe egy problémám.
(lett proci és videókártya csere is)
A Windows 10 alatt folyamatosan kattognak a winyók, bizonyos időközönként, mint amikor elindul a rendszer, és egy nagy kattanás van.
Próbáltam az energia takarékos beállításokba 0-ra azaz soha-ra állítani, hogy sose tegye a winyókat pihenő állásba, de ugyanúgy hallom, hogy kattannak.
Lehet ezt valahol máshol állítani?

(#92170) #93794560 válasza Silious (#92169) üzenetére


#93794560
törölt tag

Vannak vinyók, amelyekben hardveresen van beállítva az a funkció, és a Windows nem tudja felülbírálni, a HDD ugyanúgy lekapcsol, ahogy azt a vezérlése diktálja.

(#92171) chef69 válasza kali (#92168) üzenetére


chef69
tag

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni!
Gigabyte GB-XM11-3337-es gépen van win 10 pro. Ezen lassabb a net, mint az azonos hálózaton lévő 2 win7-es gépen, de még a Droidos mobilomon is gyorsabb.
TP-LINK TL-WR841ND router adja a wifit 2,4-en.

(#92172) Cs1csó válasza chef69 (#92171) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az eszközkezelőben nézd meg mi a WIFI adapter neve, a feladatkezelőben pedig azt hogy a hálózat milyen sávon csatlakozik éppen, N B vagy G.

(#92173) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv Guruk! Olyan bajom van, hogy kaptam egy M.2 es Samu 970 ssd-t, arra tiszta telepítéssel felment a Win10 Pro x64, az eddigi oprendszerem aktiválva volt, MS fiókhoz kapcsolt digitális licencel, ami retail változatú. Namost a telepítés után automatikuaan nem aktiválódik, a hibaelhárító se segít. A fiók kezelésben levalasztottam az előző gépet, de az se segített... Mi lehet a gond még?

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#92174) Silious válasza #93794560 (#92170) üzenetére


Silious
tag

Előtte win7 volt fent nekem, annál le tudtam állítani, lehetséges, hogy a win10 már nem tudja?

(#92175) chef69 válasza Cs1csó (#92172) üzenetére


chef69
tag

Realtek RTL8188CE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC

Kapcsolat típusa: 802.11n

(#92176) kali válasza chef69 (#92171) üzenetére


kali
legenda

A Windows eszközkezelőjében, a wifi modul tulajdonságainál a speciális lapon érdemes ellenőrizni, hogy a kapcsolódó beállításoknál a csatorna sávszélessége ne csak 20 MHz legyen, hanem 40 MHz vagy auto, úgy adott a 150 Mbps kapcsolat, ami 20 MHz esetén feleződik. (Ezek a kapcsolat sebességének az értékei, a hasznos/mérhető sebesség kevesebb.)

[ Szerkesztve ]

(#92177) mrbego válasza csana (#92167) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia, én egy hónappal ezelőtt futottam bele ebbe az oldalba. Vettem is egy win10 pro-t de bízom benne hogy nem átverés. Számomra az volt a mézesmadzag, hogy a PCWorld honlapján jelent meg (igaz hirdetési/szponzor cikként), na nem mintha magyar közlönyként tekintenék rá.
Két email-t kaptam a vásárlás után, az első, hogy köszönik a vásárlást de ellenőrizniük kell, hogy nem e valami feltört paypal fiókkal rendeltem e, és türelmet kérnek. (Ekkor kezdtem parázni, hogy jól át lettem verve). De kis idő múlva a másik email - ben kuldték a kódot, meg linkeket, honna/hogyan lehet letölteni a wint.
Azonban számlára vagy hasonlót nem kaptam.
Most néztem megint ezt az üzenetet és nem ír mka-ról semmit.
Még nem használtam fel a kódot, van egyébként ennek valami lejárati ideje??

Üdv, P

(#92178) Cs1csó válasza mrbego (#92177) üzenetére


Cs1csó
félisten

Többször használható aktiválási kulcs (MAK)

A többször használható aktiválási kulcsokkal (Multiple Activation Key – MAK) egyes számítógépek vagy számítógépcsoportok aktiválhatók Microsoft-kiszolgálókhoz való közvetlen csatlakozáson keresztül. A többször használható aktiválási kulcsokkal Windows rendszer is telepíthető, ha nem csatlakozik vállalati hálózathoz. Egy MAK kulccsal tetszőleges számban aktiválhatók a Windows mennyiségi kiadásai. Emellett, ha a Windows rendszer MAK kulccsal lett aktiválva, nem szükséges újraaktiválni azt. Telefonon keresztül további MAK kulcsok is igényelhetők, az igénylés teljesítéséhez szükséges bővítési folyamat elindításával. Ennek a folyamatnak a befejezése hét munkanapot igényel.

A lényeg, hogy ha túl sok mindenkinek értékesítik akkor az MS előbb utóbb lelövi a kulcsot és kész.

[ Szerkesztve ]

(#92179) chef69 válasza kali (#92176) üzenetére


chef69
tag

20MHz Only, és 20_40MHz között lehet állítani. Utóbbira van állítva.

Illesztőprogram frissítésnél kiírja, hogy már a legfrissebb van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#92180) felho001 válasza felho001 (#92161) üzenetére


felho001
tag

erre esetleg valaki tud valamit?

Felhő

(#92181) tordaitibi válasza #93794560 (#92170) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez igy nem igaz, nalam dualboot van es a win ugyanazon a konfigon ugyanazt a beepitett Toshiba green 1Tb hdd-t egy hasonlo munkamenet alatt kepes 30-40x is pihentetni-felporgetni, a linux meg 1x se csinalja ezt ha nem nyulok a vinyohoz, ez egy passziv hattertar.
Valamikor 1-2 eve itt a topikba is feltettem de megoldas nem lett, hetek alatt 1000 fole ment az indulasok szama. Es mindegy volt neki hogy sata vagy usb csatolon volt, akkor is piszkalgatja. Es nem a hdd smart adatokban van a hiba mert hallom hogy 5 percenkent csapkodja a fejet parkoloba.

(#92182) kali válasza chef69 (#92179) üzenetére


kali
legenda

A Windows milyen értéket ír ki a kapcsolat sebességére?

(#92183) chef69 válasza kali (#92182) üzenetére


chef69
tag

A feladatkezelőben 100 Kb/s-t ír a grafikon jobb felső sarkában. Hol kellene megnézni?
Speedmeter.hu a gép újraindítása ztán letöltés: 5 Mbit/s, fel: 8Mbit/s, később, már ennyit sem mér, leesik a letöltés 0.5-ig.
Amikor futtatom a speedtesztet, a feladatkezelőben is magasabb értékek vannak, felment 11Mb/s-ig

[ Szerkesztve ]

(#92184) Cs1csó válasza felho001 (#92161) üzenetére


Cs1csó
félisten

Két helyen kellene megnézni:
1. eszközkezelőben az USB portok tulajdonságainál zongorázd végig mindegyik beállítását:

2. a BIOS-ban is van erre valami ott is zongorázd végig a menüt hátha találsz erre valamit - bár lehet hogy keverem azzal a lehetőséggel hogy kikapcsolt gép mellett is lehessen áram alatt az USB port és ezáltal rácsatlakoztatott eszközöket tudjon tölteni ekkor is de egy próbát ez is megér.

(#92185) uriember válasza Cs1csó (#92184) üzenetére


uriember
aktív tag

Inkább nem erre gondoltatok - linksebesség?

Bocs, rossz helyre címeztem... (#92182) kali

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#92186) kali válasza uriember (#92185) üzenetére


kali
legenda

Igen, erre gondolok.

(#92187) chef69 válasza kali (#92186) üzenetére


chef69
tag

Bocs :(
Ott amit a képen van, 90 Mbps-t ír.

(#92188) mrbego válasza Cs1csó (#92178) üzenetére


mrbego
aktív tag

Akkor érezzem magam átverve végül is :F
Kissé szkeptikusan áltam hozzá mikor vettem, de azért jobb lenne az a tudat, hogy akkor már az enyém végleg és nem húzza ki a dugót az MS pl egy év múlva (még ha csak ~10 eur volt is).

Üdv, P

(#92189) kali válasza chef69 (#92187) üzenetére


kali
legenda

Az nem valami sok, tekintve, hogy 150 Mbps is lehetne, bár az lehet a környezeti tényezők miatt is.
Érdemes kipróbálni a kapcsolatot másik csatornán is.
Gondolom, a routeren is engedélyezve van a 40 MHz.
Érdemesebb lenne itt részletezni, mert ez inkább wifi, mint Windows kérdés: [link]

(#92190) felho001 válasza Cs1csó (#92184) üzenetére


felho001
tag

Igen ezeket végig vettem és amelyiknék lehetett állítani az energia gazdálkodást ott ki is pipaltam mindent de mégsem működik se az egerrel se a billentyűzettel.

Felhő

(#92191) uriember válasza kali (#92189) üzenetére


uriember
aktív tag

841nd-je van 100Mbps portokkal, így a 90Mbps a reális. Azt még nem közölte, hogy mennyi az internet sávszélessége, melyik szolgáltató, ha az több, mint 100Mbps, akkor csak egy router csere segít rajta(Gigabites, esetleg AC-s). 90Mbps linksebességnél a reális átviteli sebesség ezzel a routerrel max 30-40 Mbps, ha minden ki van maxolva - 40MHz routeren és kliensen is. Draft 802.11n-es a wifi kártyája, 40MHz-en 150Mbps linksebességgel, 1antennával, szóval ebből a szettből a 30-40Mbps hasznos sebességnél több nem hozható ki.

-szerintem-

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#92192) Joker88


Joker88
őstag

üdv

Karácsonyra a notebookhoz ( Asus X554LJ ) kaptam egy Peaq PPA44BT-W nevű bluetooth-hangszórót. Be is tudtam üzemelni,kapcsolódott is, minden OK vele. Kivétel egy aprócska gondom van. Ha a "kékfogas" hangszórót használom, a letöltési sebesség annyira lecsökken hogy kínzással ér fel egy origo.hu/24.hu weboldal betöltése. Ha viszont kikapcsolom a "kékfogat" minden sebesség normális lesz . Ennyire visszafogná a Bluetooth a WiFI sebességét ? Hardverileg nem tudom hogy esetleg egy kártyán van e a kettő dolog,vagy külön-külön .. :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#92193) Cs1csó válasza Joker88 (#92192) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hálózatról - áram - üzemelteted ilyenkor? Lehet valami energiatakarékos mód miatt ha mindkét vezeték nélküli mód működik akkor vissza vesz a teljesítményből.

(#92194) Joker88 válasza Cs1csó (#92193) üzenetére


Joker88
őstag

nem, szinte mindig hálózatról használom.. és a "legjobb teljesítmény" -en van a kis csúszka..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#92195) chef69 válasza uriember (#92191) üzenetére


chef69
tag

Átnézek a másik topicban is, köszönöm.

@uriember
UPC net van, nem a 30-40 Mbps-el van a gond, hanem a 4-0,5 Mbps-el a Win 10-es gépen :(

(#92196) uriember válasza chef69 (#92195) üzenetére


uriember
aktív tag

Nem lehetséges, hogy a géped nem W10 kompatibilis? 7pro és 8pro van neten róla, mint OS és driverek is csak erre a 2 oprendszerre...Ez magyarázná a lassúságot a 10-en.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#92197) Fire/SOUL/CD válasza chef69 (#92195) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A W10 pakolta fel a drivert magától avagy Te telepítetted a gyári oldalról?
(W10-nek van olyan betegsége is, hogy pl egyes Intel WiFi-t automatikusan Broadcom Wifi-nek nézi és telepít drivert hozzá...Látszólag minden megy, csak épp nem lehet semmilyen wifi hálózathoz sem kapcsolódni...)
Ha a W10 pakolt fel valami magától, akkor mindenképp próbáld meg a gyári drivert (W8-as drivert meg szokta enni a W10 általában)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#92198) chef69 válasza uriember (#92196) üzenetére


chef69
tag

Win 10 volt rajta, amikor hozzám került.

(#92199) qqcqqc válasza chef69 (#92195) üzenetére


qqcqqc
őstag

A wifi antennákat megnézted már a gépben? Az is okozhat kalamajkákat.

(#92200) uriember válasza chef69 (#92198) üzenetére


uriember
aktív tag

Mikor hozzád került, akkor jó volt a sebesség vagy első pillanattól lassú? Volt nekem egy Fujitsu Lifebook S760 i5 laptopom, Win7 pro-val, SSD-vel villámgyors volt, kíváncsiságból ráfrissítettem a W10-t, iszonyúan belassult, kb ahogy te meséled...Ment is vissza azonnal a Win7 és újra gyors volt. Csak azt szeretném ezzel mondani, hogy nem minden gép hardwere szereti (bírja) a Win10-t. Kábelról is lassú? Mert ha ott jól működik, akkor wifi kártya, wifi driver, és ahogy az előző hsz-ban is jelezték, wifi antenna csatlakozás is lehet hibaforrás.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.