Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92901) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót. Nyomtam keresést is phn de nem jártam sikerrel.
Tudnátok segíteni egy bosszantó hiba elhárításban?

Win10 home x64 gyári ms verzió gond nélkül telepítve már pár tucat gépre. Rendszer, driver, runtime, pc telepítés és működés oké. Hardver is bizonyított már win7 el ugyan, de win10 átállás is sikeres volt.. asus p9x79 pro deszka, hibátlan ram, stb.. usb kihúzva, fastboot bekapcs.. mi baj lehet, nyomjunk egy tiszta telepítést, Új ssdre... Fel is szaladt hamar, műxik is ahogy írtam. Mindent letöltögettem, beállítottam a szükséges dolgokat.. Kikapcs után azonban nem fogadja el a jelszót.

Szóval a login screen hosszas töltögetés után újra kéri a jelszót, akkor is ha nincs ilyen megadva!
Alaphelyzetre állítás, adtam egy admin fiókot hozzá van már jelszó is.. (123) megint megakad a betöltés.

Rágugliztam, megnéztem pár tucat weboldalt, de csak csökkentett módban tudtam belépni.

Windows 10 not login fix megannyi találata, próba és sikertelenség után végül belekezdtem az update csomagok letöltésébe hálózati módban. Kérlek mondjatok valami használhatót, azért ez egy elég húzós dolog és nincs kedvem még egy napot beleinvesztálni, sajnos ahogy tapasztalom a folyamatos upgrade is "hízlalja, akasztja" a régebbi vasakat. Meg ugye minden erőforrást el lehet pocsékolni.

UEFI GPT móddal szándékosan kerülve. Üzembiztosabbnak látom a win7 kiforrott verzióit egy adott célhardveren, de remélem csak valami apróságon csúsztam el és létezik A megoldás.

:R

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#92902) nyogo83


nyogo83
senior tag

Sziasztok, egy kis segitseg kellene, mert en mar feladtam.
Adott egy Lenovo Ideapad 110 rettenet, gyarilag telepitett Win 10 UEFI-vel.
Tegnap valamiert indulaskor "Felkeszules a helyreallitasra" modban bootol, amint ez eltunik, fekete kepernyo marad csak es max kikapcsolni tudom.
Probaltam boot menubol System recoveryt, az ugyanezt csinalja.

Gondoltam feldobok pendrive-ra egy telepitot. Win 10 az MS-tol letoltve isoban(meg vagy 3 masikat is probaltam), ezt MBR + FAT32/NTFS, GPT+NTFS verziokban, Rufus-al, anelkul, Win 10 Media Creatorral, 3 kulonbozo pendrive-al.(USB2-USB3)
(Mellette Biosban UEFI/Legacy-t termeszetesen allitgattam amihez kellett, valamint megfeleloen a Secure boot es fastboot disabled)
Az eredmeny a legtobb esetben, hogy setup bootkor bejon a Win 10 logo es a toltes, majd fekete kepernyo.

Probakent feldobtam egy Win 7 telepitot pendrivera, ami addig jutott hogy a telepito fekete kepernyovel es egy eger kurzorral toltott be.

Ennyire nem lehetek bena, vagy megis elnezek valamit?

(#92903) t72killer válasza nyogo83 (#92902) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet pendrive-ról BIOS-t frissíteni? Lehet az adta be a kulcsot, ahogy nézem kb minden opciót kipróbáltál...

Amúgy Rufus helyett a kóser pendrive-készítést javasolnám: UEFI/GPT telepítő: simán fat32-re formázott pendrive-ra másolva az iso tartalma, MBR telepítő: NTFS+boot-kód hozzáadás a
BOOTSECT.EXE /NT60 <ide a pendrive betűjele>:
paranccsal. (a bootsect a telepítő /boot könyvtárában van, oda kell navigálni, természetesen adminként futtatott parancssorban)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92904) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.
Írtam hogy az asztalon lévő ikonok minden egyes bekapcsolásnál nem fixek.
Na,végre meg lett oldva a probléma.
1. Az asztalon jobb klikk majd nézet és ott az autómatikus ikonok elrendezésének ki kell hogy legyen kapcsolva.
Aztán jön a következő lépés:
TULAJDONOS-t kellett megváltoztatni.
Ha valaki meg akarja csinálni, nekem így működött
1., regedit indítása rendszergazdai jogokkal
2., Kikeresed az alábbi 2 helyet:
HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\
3., Jobb klikk az "InProcServer32"-re, "Engedélyek" / "Speciális", a megjelenő ablakban a felső sorban Tulajdonos, és ott klikk a Módosításra, Itt beírod a saját felhasználódat klikk a névellenőrzésre, majd OK.
4., Engedélyek ablak alatt klikk a "Hozzáadásra", hozzáadod a saját felhasználódat, "Teljes hozzáférés" bepipálása, alul az "Engedélyek alkalmazása....." bepipálása, majd OK/OK/OK
5., Dupla klikk az (Alapértelmezett)-re, átírod az "Azonosító értékét" erre:
%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll
Majd nyomsz egy OK.
A 3-4-5. pontokat mindkét helyen meg kell csinálni, majd kilépsz, berendezed az ikonokat, és mehet az újraindítás, és az ikonoknak az általad elrendezett helyen kell lenniük.
;)

Ez a biztos megoldás,megcsináltam,működik :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#92905) nyogo83 válasza t72killer (#92903) üzenetére


nyogo83
senior tag

Sajnos szimpla telepito keszites is megvolt (GPT/NTFS, meg sima felmasolas, hogy leirtad).

A gond, hogy bootolhato pendriverol menne a BIOS frissites, a kerdes hogy az menni fog-e.

(#92906) svgyula válasza olbaidhun (#92901) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ennek a legegyszerűbb módja ha offline fiókként telepíted a windowst és ha kell utána a felállt rendszernél lépsz be és aktiválod. A rendszer automatikusan be akar lépni a win fiókba és oda ugye kell jelszó. Ezt nem tudod kikerülni csak offline fiókkal.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#92907) olbaidhun válasza olbaidhun (#92901) üzenetére


olbaidhun
őstag

Talán ez?

Ja nem írtam offline fiókokat csinálok csak. Ez az alap, azután h látom pár éve miket nyög az os.

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#92908) t72killer válasza nyogo83 (#92905) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

GPT-hez nem NTFS kell, hanem fat, és az a sima felmásolós.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92909) nyogo83 válasza t72killer (#92908) üzenetére


nyogo83
senior tag

Ja, marmint ugy gondoltam, hogy megvolt a FAT/GPT sima felmasolas, meg NTFS/MBR direct copy-val, tehat a mindenfele segedprogramok nelkuli pendrive keszites. Csak kapkodva irtam, mert regen huzott fel egy ilyen egyszeru dolog ennyire :DDD

(#92910) Doky586 válasza nyogo83 (#92909) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább azt kellett volna kiderítened hogy ez hardver vagy szoftver hiba. Pl egy live linux vagy winPE vel bootolva. Ha tönkrement a vga v monitor azt semmilyen reinstall nem javítja meg..

(#92911) Darabokra


Darabokra
senior tag

Sziasztok! Ma cseréltem le a VGA-t a gépemben, eddig MSI GTX 670 volt benne, semmi baja nem volt egyszer sem ez idő alatt a gépnek. Ma vettem bele egy GTX 1050 Ti karit, a másik már nincs meg. Be is tettem, működött, beljebb akartam tolni az íróasztalban a gépet, és azonnal, mintha elment volna az áram, se kép se hang. Na azóta akárhányszor húzom ki meg be a tápkábelt, hiába veszem ki a vga-t, akármivel trükközök, nem kap áramot a gép az alaplapi led sem világít. Így még nem jártam.

Konfig:
Gigabyte B85-D2V
8 GB DDR3
Chieftec CTG 500-80P
500 GB WD 7200 rpm
1 DVD ROM

Ezek után másnap szereztem egy másik tápkábelt, és azzal már bekapcsolt a gép, de csak pörögtek a ventik, kép nem volt. Próbálkoztam mindennel, semmi.
Ezek után az alaplapra gyanakodtam és vettem egy másikat (Asus B85M-G) összeraktam a gépet, és akkor sem adott képet, nem pörögtek fel a cuccok, ekkor gondoltam, lehet hogy a táp a ludas, hiszen onnan indult ki az egész.. Egy ismerős adott egy 650w LC Power tápot, tudom nem a legjobb, stb.. Na összeraktam megint, és már volt kép, bejött a rendszer, stb, bár egy picit lassú volt, sokat töltögetett a rendszer, gondoltam újratelepítem, legyen új a rendszer, ha már az alaplap új. Itt még nem volt egyszer sem probléma.
Megvolt az újratelepítés, win 10 volt előtte is, most is azt raktam fel, de újabbat és pendrive-ról.
Most az van, hogy random fagyogat a gép, böngészni se kell hozzá, épp amikor kedve van, lefagy, ha nincs megnyitva semmi akkor is. a kurzor középen marad, nem reagál semmire, csak ha hosszan nyomom a power gombot, akkor kikapcsol. Aztán volt olyan is, hogy PUBG-t elindítottam a szűz rendszeren, és mikor betöltött volna a pálya, egyszerűen leállt a gép egyik pillantról a másikra, majd újraindult.

Tudom hosszú, lehet picit érthetetlen is, ezért bocsi, és lehet, hogy nem a megfelő topikban van... De sajnos én annyira nem értek hozzá. Ez lehet táp, memória, op rendszer, processzor is? Tudom, hogy nem a legjobb táp, de szerintem kisebb hatásfokkal is bírnia kéne ezt a konfigot. Vga is lehet?

(#92912) nyogo83 válasza Doky586 (#92910) üzenetére


nyogo83
senior tag

Koszi, gyakorlatilag mar csak ez az opcio maradt.

(#92913) t72killer válasza nyogo83 (#92912) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg ugye a kiakadt bios esete, amire a frissítés/cmos reset lehet a megoldás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92914) joci86


joci86
senior tag

Szerk.
Sztornó, bocsi, közben rájöttem, hogy nem ide való a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#92915) Zsocó válasza Zsocó (#92569) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Pár napig jó volt a hang probléma, utána ismét jelentkezett :(
Valakinek van ötlete?

(#92916) olbaidhun válasza svgyula (#92906) üzenetére


olbaidhun
őstag

Köszi a segítséget. Azzal, hogy alaposan körbe jártam a számos hibalehetőséget és reális választ, úgy érzem több tucat sebből vérzik a 1809 vagy újabb kiadás egyes hardvereken. Nem kell c2d re gondolni! 2-3-5-6gen i7 és i5 ről olvastam többnyire.

Megoldás 1803 verzió legyen fent, biztonsági okokból (használhatatlan pc) pedig tiltani kell a frissítést.

Pl ez korrekt
https://greatis.com/blog/stopupdates10

Remélem másnak is segít, mert ezek a legjobb opciók:
- kivárni egy stabilabb upgrade csomagot
- vagy win7

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#92917) Geth válasza olbaidhun (#92916) üzenetére


Geth
addikt

Ez nettó hülyeség :)

(#92918) Döglött Róka válasza olbaidhun (#92916) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Remélem nem üzemeltetsz semmit:)

Egyébként elolvasva ennek a viselkedésnek semmi köze a hardverhez én inkább valami elcseszett security hardening-re tippelnék.

"Mindent letöltögettem, beállítottam a szükséges dolgokat.. Kikapcs után azonban nem fogadja el a jelszót."

Na a kiemelt részt fejtsd ki bővebben. Nem az online fiókkal van és nem a W10-el a baj hanem a beállításaiddal.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#92919) ackileus


ackileus
kezdő

Sziasztok.

Egy olyan problémám lenne,hogy ha alvóba rakom a gépet,vagy néha mikor kikapcsolom,újraindul a gép :F
1-2-3-szor eljátsza ezt,aztán már ki tudom kapcsolni.

Valaki járt már így vagy esetleg valami ötlet? :(

(#92920) Döglött Róka válasza ackileus (#92919) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Még Win10 előtt is volt ilyenem rossz táppal.

@csicso82 : "a csinálj utána" résznél már tiszta telepítést láttam lelki szemeimmel:DD Bocs, beégett:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#92921) Cs1csó válasza ackileus (#92919) üzenetére


Cs1csó
félisten

A vezérlőpult - energiagazdálkodás - kapcsold ki a gyorsindítást - hátha az zavar be, csinálj utána egy két újraindítást.

(#92922) ates2


ates2
senior tag

Jelenleg 1809et hasznalok,nincs vele bajom,lesz alaplap/cpu csere tehat win reinstall,sokan irjatok,hogy 1809 szar es,hogy 1803 jobb, mit rakjak fel akkor ? :U :F

(#92923) olbaidhun válasza Döglött Róka (#92918) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nem gond ha ész érvekkel kell fórumozni:

Runtime:
Gyártó oldalakról
DirectX, java, silverlight, dotnet, tehát az alapok.

Szoftver
Kaspersky is 2018, photoshop16, chrome, winrar, office16, qbittorent, teamviewer, thunderbird, notepad++, totalcommander,sumatrapdf, vlc. Nincs közte virágbolti..

Ccleaner meg karbantartó izé NINCS. Gyártó oldaláról szedem a drivereket.. Nyilván érthető a cinikus hozzáállás de startup repair nem segített, leírásomban szereplő 3. Telepítés viszont köszöni. Másoknál is jó ideje hibátlanul megy.

Beállítások
Hp8710 nyomtató, ublock, lastpass utóbbi kettő csak plugin, személyre szabott parancsikonok, könyvjelzők, ilyesmi..

Építő jellegű hsz miatt írtam... Túl vagyok már néhány win butaságon és telepítésen. Nyilván senkit sem érdekel, hogy 3.1-el kezdtem, de gondoltam jól jöhet, ha van nyoma a megoldásnak.

:R

(#92921) csicso82
Gyorsindítás ennyire bekavarhat?

Csak én érzem azt, hogy ez kissé tervezett elavulás illatú? Hisz az új vasakat nem igazán érinti..

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#92924) Döglött Róka válasza olbaidhun (#92923) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Dehogy vagy túl :) Amíg az emberfia/lánya/queer-je/transzneműje/kaparós-sorsjegye ott tart, hogy blokkolja az update-et és egy utolsó évét taposó OS verzióra esküszik az még sehol sincs tapasztalatban.

Mivel safe mode-ban megy és egyedül a Kaspersky van fent ami filter driver-t tölt be, én első körben arra gyanakodnék.

Ha van még ilyen géped, irány a safe mód és uninstall Kaspersky, nézzük meg úgy mit produkál.

Nesze építő jellegű hsz. Cserébe rombolót nem kérek többet.;)

U.I.: A linkelt fórumod két éves. azóta volt 3 verzió legalább :))

"Csak én érzem azt, hogy ez kissé tervezett elavulás illatú? Hisz az új vasakat nem igazán érinti.." - Isten hozott a kapitalizmusban. Ha a gyártó se támogatja a hardware-ét, akkor a harmadik félnek miért kéne?

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#92925) Cs1csó válasza olbaidhun (#92923) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akár, de az a jó hogy hamar kikapcsolható és tesztelhető időbe és pénzbe sem kerül.

(#92926) olbaidhun válasza Döglött Róka (#92924) üzenetére


olbaidhun
őstag

Jogos, kapitalizmus szó nekem is beugrott párszor, de működő vasat hagyok magam után, ami nem fog rongyra szívatni 2 havonta, az aktuális butaságok miatt...

Lehet, hogy romboló a hatása, de sajnos a 1809+ már 6.gen i5-nél is okoz bajokat. Finomságképp azt az infót halottam egy kollégától, hogy a 7gen intel volt az uccsó amire még rá lehet girmózni a win7-et. :U

Kérlek értsd jól, konkrétan a megoldás lapjára hivatkoztam, de komolyabb fórumok tele vannak a retardált upgrade hibáival. Nyilván a nagy számok törvénye és a tömeg hívószava az lesz, hogy fragmentált a sokszínű hardver, de azért na... ki-be kapcsolás és a login screen egy alap funkció. Meg lehet kérdőjelezni a MÉMEK tengerét, vagy a jóhiszeműséget, de 3-6gen cuccok még teljesen használható vasak. Ha ez nem így van, akkor marad a win7 még pár évet, aztán inkább belerázódok más OS előnyeibe.

(#92925) csicso82
Oké, könnyű, ha az ember sejti hogy hová nyúljon, de nem kéne már ennek is jól működni mindenhol? Az UEFI is ezért izgalmas, régen is volt persze ilyesmi, de ez egy igazán merész lejtő.

Jobb ha szánkózunk a gyerekkel :DDD

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#92927) Döglött Róka válasza olbaidhun (#92926) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Értem hogy a megoldást írod, én meg probléma lehetséges okát. Az ilyen fórumok jók, csak a felszínt kapargatják többnyire.

Az elavult hardware meg nem mentség semmire.:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#92928) , válasza ates2 (#92922) üzenetére


,
addikt

Szerintem csak és kizárólag emiatt nem szükséges újratelepíteni a windowst, nálam folyamatosan cserélődnek a hardverek, és még egyszer sem kellett újratelepítenem hardvercsere miatt.
Ha nem volt gondod a 1809-cel, használd nyugodtan azt. Számomra pozitív csalódás lett, ez az első olyan változat, ami telepítést követően azonnal használható teljes sebességgel, az összes többinél a telepítést követően egy jó darabig még úgy be volt lassulva a rendszer, hogy szinte használhatatlan volt. A 1809-et fölraktam már FM2-es, AM4-es, 1151-es rendszerekre is, eddig még senki nem panaszkodott, nem úgy, mint a korábbi változatoknál.

(#92929) ates2 válasza , (#92928) üzenetére


ates2
senior tag

Ok,koszi marad akkor 1809, en ilyen alaplap/cpu cserenel szeretek winreinstallt csinalni biztos ami biztos alapon.

(#92930) Geth válasza olbaidhun (#92926) üzenetére


Geth
addikt

Reddit mint komolyabb fórum, ez aranyos :P

3-6gen cuccok még teljesen használható vasak
Ebben egyetértünk, addig nem vagyok hajlandó kidobni a melós 2.gen i7-est vagy az otthoni matricázott 775ös Xeont, amíg szét nem hullanak, a tervezett elavulás meg tehet egy lépést hátra és...
(Minden gépen - természetesen ez nem csak ezt a kettőt jelenti, sok-sok generáció le van fedve - hibátlanul megy a 1809 Fast Boot-tal, kutyafülével)

Az UEFI is ezért izgalmas, régen is volt persze ilyesmi, de ez egy igazán merész lejtő.
Mi benne az izgalmas? Maximum annak merész lejtő, akinek lövése nincs róla :)

[ Szerkesztve ]

(#92931) olbaidhun válasza Döglött Róka (#92927) üzenetére


olbaidhun
őstag

#92927 Döglött Róka
"Értem hogy a megoldást írod, én meg probléma lehetséges okát."
Akkor megeshet, hogy kezd kisiklani a téma, amint említettem, jelenleg köszöni.

"elavult hardware meg nem mentség semmire"
Hamar lemondasz a globálisan elérhető és már bizonyított munkaállomásokról. Nyilván a p9x79pro + i7-3820 a négycsatornában tuning ramokkal egy egészséges CM hűtővel, stabil gyári oc-ban 8×5GHz közelében.. éppen csak kipörgeti a 1080-at. Igazad van! ;)

#92924 Döglött Róka
Volt korábban hasonló gondom az avast-tal azt hiszem.. de azért a KIS még 1× sem okozott ilyen jellegű rendszerhibát. Nem utasítom el a dolgot, de a tiszta telepítés előtt is ez a 2018-as verzió futott (win10 x64 home, nemtom mi lehetett rajta.. talán és még jó pár más hardveren is teszi a dolgát 7/8/8.1/10/x64-86 hibátlanul. Talán legközelebb egy másik irtót dobok majd fel nyitásnak, ha tudtok javasolni valami hasonló kalibert.

(#92930) Geth
Melós vas +1
Most pl a reddit hozott megoldást, máskor egy másik, ne legyünk már nárcisztikusak, lényeg, h műxik, vagy nem? Mi az UEFI-ben és a visszafele nem támogatás felszámolásában az izgalmas? A hardverenként eltérő lutri, amit leginkább a win okozhat, (egy kapcsoló vagy upgrade miatt) lásd a korábban leírtakat. Mindent egészséges rendszerre dobtam, friss win, szűz ssd, stb. Ennek élből mennie kell!
Mi van ha egy laikus cserél mondjuk nagyobb tárhely miatt? Megcsinál GPT-t, választja az uefit és dobálózik a loginscreen, kékhalál, stb?! :R

_____________

KONKLÚZSÖN

2 pálcás kacat a legelterjedtebb OS 19-ben?

Érthető, hogy egy 8-gen i3 notesz is jobb utasításkészlettel rendelkezik, de azért az említett konfigban még több szufla akad. Másnem dobok rá egy vizet és jó lesz valamire pár évig itthon, csupán nem ez volt a terv...

Láttam már ilyet q6600-nál, de akkoriban még más volt a tálalása ezeknek a dolgoknak. Azt hiszem az már nem bírt el pár olyan cuccal a böngészőben, amit egy netbook megoldott utasításkészletből.. értem én, hogy gőzgép, de nem igazán van erre vonatkozóan infő, vagy megoldási kísérlet a neten. Ott a hardver acc-ot kellett kilőni és megoldotta izomból. Itt meg nincs belépés és mindig usererror van. Igazatok van, jobb ezt elengedni.

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#92932) ackileus válasza Döglött Róka (#92920) üzenetére


ackileus
kezdő

2 éves Corsair VS550 tápom van,az csak nem rossz :(

@csicso82 Sajnos nem segített :(

(#92933) Geth válasza olbaidhun (#92931) üzenetére


Geth
addikt

Most pl a reddit hozott megoldást, máskor egy másik, ne legyünk már nárcisztikusak, lényeg, h műxik, vagy nem?
Nem írtam, hogy nem hozhat megoldást, hanem elmosolyodtam azon, hogy az egy komolyabb fórum :)

Mi az UEFI-ben és a visszafele nem támogatás felszámolásában az izgalmas? A hardverenként eltérő lutri, amit leginkább a win okozhat, (egy kapcsoló vagy upgrade miatt) lásd a korábban leírtakat.
WTF? Hogy jön ide az UEFI?

Mi van ha egy laikus cserél mondjuk nagyobb tárhely miatt? Megcsinál GPT-t, választja az uefit és dobálózik a loginscreen, kékhalál, stb?!
WTF? Ennek mi köze az UEFI-hez/GPT-hez? Amiatt biztosan nem dobálózik semmi se...

...q6600-nál... Azt hiszem az már nem bírt el pár olyan cuccal a böngészőben, amit egy netbook megoldott utasításkészletből
Tegnap amikor használtam egy ilyet (nincs kilőve semmi hw acc) nem tűnt fel ilyesmi, a netbookomra már alig emlékszem (fájdalmas volt).

(#92934) olbaidhun válasza Geth (#92933) üzenetére


olbaidhun
őstag

q6600-nál azt hiszem a Q vagy FHD videót nem tudta a youtube, még a flash leállás előtt. Aztán a hardver acc kikapcs megoldotta.

UEFI -vel kapcsolatban a kompatibilitásban és a "BIOS emulation" kulcsokban látom a kisördögöt. Javítsátok, ha tévedek. Műxik "mindég, minden körülmények között" visszafelé is?

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#92935) Geth válasza olbaidhun (#92934) üzenetére


Geth
addikt

q6600-nál azt hiszem a Q vagy FHD videót nem tudta a youtube, még a flash leállás előtt.
Ennek nem sok köze van a CPU-hoz :) FHD-t lejátszotta a gép, ez biztos.

Ezt az UEFI-s dolgot egyszerűen nem bírod rendesen leírni, hogy mi vele a bajod.
Az egyetlen dolog amire figyelni kell, hogy ha a GPU-ban nincs GOP (BIOS-os "megfelelője" a VBIOS), akkor lehet érdemes bekapcsolni a CSM-et, ami a legacy BIOS emuláció, ellenkező esetben nem lesz kép, amíg be nem bootol valami, ami már kezeli. Been there, done that.
Milyen egyéb inkompatibilitásra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#92936) Döglött Róka válasza olbaidhun (#92931) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Megcsinál GPT-t, választja az uefit és dobálózik a loginscreen, kékhalál, stb?!"

Na innentől kijelenthetjük, hogy nem értesz hozzá;) Legyen szép napod.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#92937) fery02 válasza Geth (#92832) üzenetére


fery02
addikt

Ez ugyanaz akar lenni, mint amit PitLee linkelt videó formájában?

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#92938) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

Az OS és progik mennyit profitálnak egy gyorsabb ssd-ből?

4K Videó utómunkagépről van szó és mivel csak egy M.2-es foglalat van a lapomon, nem tudom eldönteni, melyik felállás a jobb, hogy a rendszer legyen inkább a gyorsabb meghajtón és sata-n a nyersanyag, vagy fordítva.

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#92939) t72killer válasza --Disztroj-- (#92938) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Laptopon 4k videós munkánál nem hiszem, hogy az ssd sebessége lenne a szűk keresztmetszet, de ha mégis, akkor a nyersanyagot tenném rá, uis a progik úgyis a RAM-ban lesznek már munka közben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92940) Geth válasza fery02 (#92937) üzenetére


Geth
addikt

Lényegében igen, a videón a grafikus felületen vezet végig, én meg a parancssoros megoldást demóztam.

(#92941) --Disztroj-- válasza t72killer (#92939) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Asztali gép, csak mATX az alaplap, azért nincs több foglalat :) adatlapomon a konfig
Akkor ezek szerint a rendszernek és progiknak bőelég az 550Mb/s sata?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#92942) Cs1csó válasza --Disztroj-- (#92938) üzenetére


Cs1csó
félisten

Általánosságban mondjuk 30%-ot profitál egy oprendszer az SSD-ből.

(#92943) Geth válasza Cs1csó (#92942) üzenetére


Geth
addikt

Nem bántásból, de ez most mi? Mihez képest? Milyen helyzetben? Milyen mérőszámok alapján?

(#92941) --Disztroj--: a maximális elméleti sebesség egy dolog (és nem árt, de csak szekvenciális olvasás/írásnál közelíti meg), de a legfontosabb tulajdonsága az a töredék seek time.
A 100 MB/s-es HDD-nél sem ez a sebesség ami miatt lassú. Van velociraptor az egyik gépben (10000 RPM), nem sokkal gyorsabb, de a picit kisebb seek time érezhetően dobott anno a fílingen :) (még megvan, de az OS ott is egy SSD-n van)

[ Szerkesztve ]

(#92944) --Disztroj-- válasza Cs1csó (#92942) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

de ssd vs ssd, vagyis 500Mb/s vs 2400Mb/s estén mi a helyzet? :)
Fürgébb lesz e a rendszer, vagy a nyersanyagot érdemes egy gyorsabbal lehívni a munka során?

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#92945) Cs1csó válasza Geth (#92943) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szignifikánsan. :DD

Fene tudja ezt ha akarod keresek a neten táblázatot vagy valamit:
- gyorsabban indul a gép
- gyorsabban indul bármelyik program
- adatmásolás is fürgébb

--Disztroj--

Ha azok a nagy fájlok SSD-n vannak akkor értelemszerűen azokat is gyorsabban olvassa be, Általánosságban az SSD-ről írtam egy HDD-vel szemben.

Egy 5400RPM-es 2,5" HDD és egy 7200RPM-es 3,5"-os HDD között is van különbség, mint egy SATA3-as 2,5"-os SSD vagy egy M2-es NvMe között

Általánosságban egy HDD-nél gyorsabb az SSD és ezt tudják kihasználni a programok.

[ Szerkesztve ]

(#92946) Geth válasza --Disztroj-- (#92944) üzenetére


Geth
addikt

Gondolj bele: töltöget az OS meg a progik lófingnyi méretű fileokat egy 2400 MB/s sebességet is tudó eszközről, közben videót renderelsz ki az 500 MB/s-es eszközre. Szerinted jól van felosztva az eszközpark?

(#92947) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Skacok, nincs hdd-ről szó :)

M.2-es ssd-t veszek a gépembe a SATA EVO-k mellé.
Az a kérdés, hogy a 2400Mb/s-es M.2 SSD-re inkább a rendszert rakjam, vagy a rendszernek elég a sata és az 550Mb/s

Geth: Nem ismerem a win igényeit azért vagyok itt :) de akkor meg is van a válasz. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#92948) Geth válasza --Disztroj-- (#92947) üzenetére


Geth
addikt

Már ketten leírtuk, nem ment át?

(#92949) Cs1csó válasza Geth (#92948) üzenetére


Cs1csó
félisten

Eddig trollolo voltam tehát a LASSABB SSD-n legyen a rendszer és az adat ami a munkához kell pedig a GYORSABB SSD-n?

(#92950) Geth válasza Cs1csó (#92949) üzenetére


Geth
addikt

Ha az az adat nagyméretű és szekvenciálisan olvasnád/írnád (pl. video render), akkor IGEN.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.