Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92601) havri1 válasza t72killer (#92598) üzenetére


havri1
félisten

:R

havri

(#92602) makoss válasza Geth (#92595) üzenetére


makoss
addikt

Makrózható egerem van de már tele van.

(#92597) csicso82: Köszi megnézem :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#92603) t72killer válasza Kiskokó (#92600) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Irfanview?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92604) bobalazs válasza Kiskokó (#92600) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

sharex

(#92605) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Volt most valami olyan frissítés ami megint letiltott valami hálózatos dolgot?
Az otthoni szerveremet eddig láttam, ma akartam TCvel belépni a megoszott mappába de nem tudok mert nem látja a Win 10 :(

(#92606) Geth válasza makoss (#92602) üzenetére


Geth
addikt

Na mesélj mi fontosabb :)

(#92607) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Van egy új gépem, amin egy jogtiszta win 10 home 64bit fut. Elsőre telepítettem a realtek drivert, amivel hetekig problémamentes volt a működés, de miután túl halknak véltem a zenehallgatást ezért rátelepítettem egy régebbi realtek driver-t hátha. Az eredmény az lett, hogy nem lett nagyobb a hangerő és amikor ismét telepíteni akartam a legfrissebb verziót, akkor ugyan a telepítés elindult, de miután kérte, hogy újraindítsam a gépet, újraindítás után az elejéről kezdte a driver frissítését és ezzel egy végtelen ciklus indult. Álandóan újraindítom a gépet és mindig az elejéről kezdi a telepítést, ha pedig mégse-t választok, akkor hibásan települ a driver és menetközben elmegy a hang. Mi lehet a gond?

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv. B.

(#92608) bobalazs válasza Bandi821 (#92607) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Eszközkezelőből válaszd ki az eszközt illetve az eszköz eltávolítását, driverral együtt.

(#92609) dannyl válasza Bandi821 (#92607) üzenetére


dannyl
addikt

Pucold le az összes drivert (az se baj, ha IObit uninstallerrel, meg egy CCleaner lefuttatása is ajánlott), aztán restart, és úgy rakd fel az új drivert.

(#92610) Geth válasza Bandi821 (#92607) üzenetére


Geth
addikt

A DDU is tud Realteket takarítani, az egy picit lightweightebb :)

(#92611) Cs1csó válasza Kiskokó (#92600) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt próbáld ki: PicPick

(#92612) Bandi821 válasza bobalazs (#92608) üzenetére


Bandi821
tag

Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a gyors választ. Sikerült driver takarító nélkül, simán az eszközkezelőn keresztül letörölnöm és így már gond nélkül újra telepítette. Hihetetlen, hogy eddig minden konfigommal megszívtam ezt a nyomorult realtek vezérlőt. Nem feltétlen ilyen problémával, de állandóan gondjaim vannak vele. Többszőr megéltem már, hogy egy win10 frissítés után problémák adódnak a hanggal.

Még egyszer nagyon köszönöm a gyors válaszokat.

üdv. Bandi

(#92613) Döglött Róka válasza bobalazs (#92608) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De jó látni, hogy az első válasz nem a ccleaner-ddu-stb javaslása:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#92614) Geth válasza Döglött Róka (#92613) üzenetére


Geth
addikt

Amikor átálltam HDA-ról UAD-re, akkor a DDU-val 1 kattintás volt kitakarítani.
A váltást nem bántam meg :)

(#92615) bobalazs válasza Döglött Róka (#92613) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, és szerencse hogy bejött.

(#92616) *Ropi* válasza Geth (#92594) üzenetére


*Ropi*
félisten

Win 10 Pro 17763.194 szűz telepítés volt, most 17763.195 - de mint írtam az előzővel is csinálta, így esélyesen általános hiba (nem mellesleg a net is tele van vele, már korábbi verziókkal is). Az Intel BT driver jelenleg a 20.90.1, de ebből is volt fent korábbi (20.70.x), amivel csinálta.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#92617) PitLee válasza *Ropi* (#92616) üzenetére


PitLee
őstag

Ha Intel chipsetes az alaplapod, azon egy INF frissítés esetleg?

(#92618) *Ropi* válasza PitLee (#92617) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm a tippet, mindig minden naprakész rajta. Ez ilyen X-aktás probléma, majd egyszer megoldódik (vagy nem). :) Amíg egy újraindítással megjavul nincs akkora gond, csak nagyon idegesítő, mert több BT eszközt is használok, pl. egeret (szerencse, hogy a - nem BT-os - touchpad megy tovább - Samsung XE700-T1C).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#92619) daninet


daninet
veterán

Sziasztok

Egész nap pörög a proci a gépemben és a windows nem listázza ki mi használja.
Ha összeadom a folyamatoknál a számokat ott is kevesebb, a felhasználóknál pedig egyértelműen látszik, hogy más szám a processzor kihasználtsága.
Ez egy ultrabook, 7500U proci van benne, tudom, hogy ezek lényegesen gyengébbek és alapvetően a legtöbb app rápakol 1-2%-ot. Az általános, hogy olyan 5-8% küröl van idle módban.
A windows-al induló alkalmazásaim ki vannak pucolva, futtattam malwaresbyte keresést, viruskeresést 0 eredmény.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#92620) Cs1csó válasza daninet (#92619) üzenetére


Cs1csó
félisten

Futtasd le még:
- Adwcleaner
- Hitman PRo
-Emsisoft Emergency Kit

és ha van rezidens védelmed azzal is csinálj egy teljes keresést.

+ ezek után is gond van akkor valami process explorer szerű progit de ezeket kevésbé ismerem, ha beírta valami magát a rendszerbe akkor lehet név alapján nem is lesz látható.

[ Szerkesztve ]

(#92621) cigam válasza daninet (#92619) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg kukkantsd meg a ProcessExplorer-el.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#92622) daninet válasza cigam (#92621) üzenetére


daninet
veterán

szerintem a windows kerekit és a sok <1% cpu használatot nem mutatja.
PE-el jól adódnak össze az értékek. Az előző postomban a screenshot nem bug hanem feature :D ezek szerint gyengébb gépeknél ez ilyen

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#92623) ntamas97


ntamas97
csendes tag

Sziasztok!
Láttam eBayen, hogy Windows 10-es termékkulcsokat nagyon olcsón, 800-2000 forint körüli összegekért adnak. Az lenne a kérdésem, hogy ezek megbízhatóak? Frissítés után is aktiválva marad a Windows vele?
Köszönöm a válaszokat :))

(#92624) Cs1csó válasza ntamas97 (#92623) üzenetére


Cs1csó
félisten

Persze hisz azért árulják máshol 25 ezer forintért mert amúgy lehetne 2 ezer forintért is.

Ezek valamilyen VL licenc keretein belül létrehozott kulcsok, mondjuk van egy nagyvállalat az nem kap egy raklap dobozos Windows-t hanem csak egy MESTER kulcsot amivel mondjuk a vállalat összes gépét lehet aktiválni. Aztán az ilyen módon készült kulcsot árulják aztán ha túl sok ilyen kulcs lesz vagy lehet az is számít hogy melyik IP-ről jön - nem a vállalat IP-je akkor lelövik őket.

[ Szerkesztve ]

(#92625) gerner1 válasza ntamas97 (#92623) üzenetére


gerner1
veterán

Azokat nem ismerem. Én ebben a cikkben olvasható helyről vettem (többször is). Eddig semmi problémám nem volt, és szerintem az árat nézve is igen "kedvező".

(#92626) dannyl válasza gerner1 (#92625) üzenetére


dannyl
addikt

Én is vettem innen 3 kulcsot, minden rendben.

(#92627) general


general
addikt

helló!

akadt egy olyan gondom, hogy bekapcsolom a win 10-et, és a Fájlkezelő nem mutatja/látja 2 vinyómat, pedig a lemezkezelőben ott van, nem jelez hibát, viszont nincs betűjele és nem is enged hozzárendelni, ki van szürkülve az opció. hogyan lehet ez, mi lehet a megoldás szerintetek?

előre is köszönöm, ha reagál valaki! :)

(legális win 10 home)

[ Szerkesztve ]

(#92628) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Hogyan tudom azt beállítani, hogy a fiókomhoz tartozó Dokumentumok, Letöltések, Képek, és hasonló alapértelmezésben a Windows meghajtóján lévő mappák átkerüljön egy másik meghajtóra ?

Úgy, hogy ne csak a link legyen a másik elvárt helyen, hanem a tartalom is !

Üdv.

Astra

(#92629) Oldman2 válasza AstraCDX (#92628) üzenetére


Oldman2
veterán

Az "áthelyezés" Checkbox használata nem megfelelő az adott mappa Tulajdonságok/Hely fülén?

(#92630) fundaluk válasza ntamas97 (#92623) üzenetére


fundaluk
tag

Én egy éve vettem 7 euróért német ebayes kereskedőtől (sok pozitívos értékelésű megbízhatótól) kulcsot, azóta is tökéletesen megy vele. Azonnal küldte emailben a fizetés után.

(#92631) AstraCDX válasza Oldman2 (#92629) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Óóóó hát ha az ilyen egyszerű, akkor nagy esélyem van rá, hogy jómagam vagyok vaksi, meg béna . :W

Ki fogom próbálni .

Köszönöm szépen a tippet ! :R

Üdv.

Astra

(#92632) Doky586 válasza general (#92627) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Magadnál itt mit látsz..? [kép]

(#92633) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Két kérdésem lenne.
Az első, meddig tudom használni a Windows 10 Pro-t aktiválás nélkül?

A másik kérdésem az lenne hogy egy éve vettem viszonteladótól egy Windows 10 Pro licenset, amit akkor sikeresen aktiváltam is egy számítógépen.
Azt a gépet egyszer újratelepítettem és be is tudtam újra aktiválni azzal a kulccsal.

Most kitöröltem a beazonosított eszközt a microsoft fiókomból, egy laptopot próbáltam beaktiválni és azt írja az aktiválásnál hogy "nincs érvényes digitális lincencem vagy termékkulcsom".

Lehet hogy ez a license alapból le lett tiltva a Microsoft által?
Hallottam ilyesmit hogy az ilyen olcsó tömeg licenseket leszokták tiltogatni.

Köszönöm!

(#92634) general válasza Doky586 (#92632) üzenetére


general
addikt

az alkalmazást kell elindítani? utána mit írjak be, nem ismerem ezt. nem vágom nagyon a témát. :) Mac-en dolgozom már egy ideje :)

(#92635) mpo válasza daninet (#92619) üzenetére


mpo
veterán

Ezt használom már régóta:
[link]

Ha a folyamatoknál nem látod az okot, akkor a szolgáltatásokat is kapcsold be (fogaskerék) és mindjárt kiderül mi pörgeti a processzort.
A tálcán:
1. ráhúzod az egeret, pillanatnyi állapot
2. bal gombra megjeleníti
3, jobb gombra menü.

Ha érted, akkor már elavult.

(#92636) general válasza Doky586 (#92632) üzenetére


general
addikt

az a durva, hogy Mac (hackintosh) alatt látom a vinyókat, Win alatt nem..ugyanazon a gépen.

(#92637) Doky586 válasza general (#92636) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnálom, de a Mac -et nem ismerem, de biztos van valami parancssoros program abban is. De ha win alá is beteszed és megnézheted a paramétereit. Ha valami rejtve van ott akkor azt kell(ene) kikapcsolnod.

(#92638) King Unique válasza general (#92627) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem írod le a konkrétumokat, nem mellékelsz a lemezkezelőről screenhotot, akkor csak találgatni lehet... Többek között az sem ismert, hogy milyen fájlrendszer van azokon a HDD-ken. Ha NTFS, akkor a másik válaszban linkelt parancsokkal lekérdezhető (CMD / PowerShell használatával), hogy pl. nem-e rejtett (hidden) a kötet. Ha rejtett, akkor nem kapnak automatikusan meghajtóbetűjelet, de attól még normál esetben hozzá kellene tudni rendelni a lemezkezelőben és parancssorban (DiskPart) egyaránt. Ha az előbbinél inaktív ez az opció, akkor az lehet azért is, mert le van választva, azaz offline a lemez. De azért is, ha olyan fájlrendszer van rajta, amit a Windows nem kezel (példa). Ha Macen is használod őket és netán HFS+ fájlrendszerre vannak formázva, akkor nem meglepő a probléma... Azt a Windows eleve nem kezeli natívan, max. külső programommal képes rá.

"Mac (hackintosh) alatt látom a vinyókat, Win alatt nem"

Szóval akkor most NTFS, exFAT, HFS+, APFS, vagy milyen fájlrendszer van rajtuk? Azt NTFS-t amúgy a macOS is olvassa, de írni csak külső programmal képes rá, vagy natívan max. esetleg talán (?) terminálban. Másrészt a leírtak alapján a mostani esetnél az nem igaz, hogy nem "látni" Windows alatt a HDD-ket... Ezt egyesek jellemzően és helytelenül csak az alapján mondják, hogy a fájlkezelőben megjelenik-e, vagy sem, holott az eleve másodlagos. Akkor nem ismeri fel a Windows, ha sehol, sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben, sem a fájlkezelőben nem jelenik meg a HDD. Apropó, az eszközkezelőben minden oké, natív / külső SATA AHCI driver van telepítve, az megfelelő? Windows újraindítása megvolt, utána is fennáll a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#92639) csixy válasza tothjozsi96 (#92633) üzenetére


csixy
addikt

A sorrend nem jó szerintem. Nem kell kitörölni. Az új telepítésre tedd fel a ms fiókodat és abba belépvén arra pakold le a licencedet és majd akkor választod ki, hogy melyik vasat kell kilökni a pixisből.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#92640) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Izé, az normális, hogy a limitált user eléri az admin fájljait:Y? Tuningot próbálgatok, 3x rommáfagyasztottam a gépet - most már stabilan fut, de nagyon érdekes, a limitált fiók alól simán turkálok az admin fiók desktopján:U.

Korábbi emlékeim szerint mintha ez nem lenne normális...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92641) csixy válasza t72killer (#92640) üzenetére


csixy
addikt

Ezt egy skinfelrakás után én is tapasztaltam egyszer anno. Azóta nem teszek fel skineket.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#92642) t72killer válasza csixy (#92641) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez most crash-ek és egy adminként futtatott aida64 teszt után jött ki. Mielőtt megnézném, hogy túléli-e a jelenség az újraindítást, egy kérdés: a 1809-en is működik a spectre/meltdown patch kapcsolgatása registryből?

Bekapcs:
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" /v FeatureSettingsOverride /t REG_DWORD /d 0 /f

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" /v FeatureSettingsOverrideMask /t REG_DWORD /d 3 /f

Kikapcs:
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" /v FeatureSettingsOverride /t REG_DWORD /d 3 /f

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" /v FeatureSettingsOverrideMask /t REG_DWORD /d 3 /f

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92643) Geth válasza t72killer (#92640) üzenetére


Geth
addikt

az normális, hogy a limitált user eléri az admin fájljait:Y?
Ezt Te sem gondoltad komolyan :DDD Persze hogy nem normális, milyen NTFS jog van rajta? Alapból SYSTEM, az adott user és az admin csoportnak kellene rajta lenni (nem is éri el ezen kívül eső user). Ha Neked más is van ott, akkor ügyes voltál :)

(#92644) t72killer válasza Geth (#92643) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, az ntfs jogosítványok csengetnek, pár napja Diskpart-tal a fizikaliag külön darab ADATWINYÓ jogosítványait buheráltam, mert nem volt hajlandó ráírni a 8.1-es gépem által megosztott fájlokat. (Ez továbbra se működik.)

Akkor nem néztem, hogy történt-e valami a C-vel, ezekszerint annak sikerülhetett legyalulni a jogosítványait:Y.
Asszem ezt vhogy illendő lesz visszacsinálni, mielőtt egy külső érdeklődő is nekiáll böngészni a rendszerfájlok között:B.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92645) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Sikerült az USB-be dugnom a jack csatlakozót, kikapcsolt a gép, és most nem indul. A C:-re direlve csak egy recovery.txt van, és 120GB szabadon. Muszáj lesz újratelepíteni, vagy van vmi más megoldás?

(#92646) t72killer válasza t72killer (#92644) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, az ICALCS nem csinálta vissza. De legalább a rendszermappákban nem lett extra írási jogosultságom...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92647) bobalazs válasza Dinter (#92645) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy zárlattól eltünt a rendszer?
Gyanítom muszáj lesz újra telepíteni akkor.

(#92648) Totta92


Totta92
tag

Sziasztok!

Van egy tiszta Windows 10-el vásárolt acer 13” netbook-om. Tényleg csak netezésre való 2gb Ram, 40gb emmc.
Elég hamar megtelik a gép memóriája.

A kérdésem ha teljes partíció törlést csinálok és rakok fel egy xp-t, akkor vissza tudom majd rakni a gyári win10-et? Vagy ahhoz minden partíciót meg kellene tartani?

Vagy xp helyett windows7 jobb lenne?

Kamionba netezek csak rajta, zene, film, térkép nézegetés.

(#92649) #93794560 válasza Totta92 (#92648) üzenetére


#93794560
törölt tag

Semmi sem garantálja, hogy a Windows 10-nél régebbi rendszerekkel működni fog, többek között driverek hiányában.

(#92650) t72killer válasza Totta92 (#92648) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha az XP-t fel tudod tenni (=van usb-s boot, és nem valami gyári voodo-val imádkozták fel a rendszert), akkor a win10-et is vissza kell hogy tudd rakni. A termékkulcs elvileg nem probléma, mert neten aktiválja magát a hardver-ID alapján. Ja, és persze ahogy a kolléga is írja, driverek sem biztos, hogy lesznek.

VISZONT sztem hanyagold a kőkorszaki XP-t, nem csak azért, merthogy mára egy szita a rendszer és talán már friss böngészőt(!) se találsz rá, hanem azért, mert nem fogja megoldani a memóriaproblémáidat, uis az is simán beszoppant 2 gigát. Ha meg kopogtatnak a kártevők (fognak), akkor pláne...

Egy Lubuntut ajánlok, pont erre a célra fejlesztették.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.