Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92451) makoss válasza #86564352 (#92441) üzenetére


makoss
addikt

Korábban pedig ment ez a beállítás, mármint, hogy a tálca legyen felül....

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#92452) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az miért van, hogy az előző, 1607-es rendszerről tökéletesen tudtam használni egy win8.1 megosztott mappáját, most meg 4-5percet szüttyög, mire végre másolásra ki tudok jelölni 3-4 (nem túl nagy, együtt kb 10GB-nyi zip) fájlt?

Elsőre azt hittem, hogy a total commander halt be (az elmúlt 20évben nemigen csinált ilyet), de a win explorer ugyanúgy szív.

Az igaz, hogy a 8.1es gép egy őslelet eeePC, de pár hete 1607 alól semmi gond nem volt az elérésével. Hnap kipróbálom más gépről is elérni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92453) krisztianAMG válasza cigam (#92448) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Teljesen igazad van, az lenne a helyes út, viszont a gépre is ráférne egy alapos takarítás.
Tegnap persze nem talatam egy használható pendriveot sem itthon, úgyhogy kapott egy kis haladékot.

A fő probléma, hogy az OS is lassú, és a programok is. Például a FIFA19 is mintha csak 20 FPS körül futna néha, és ugyan ez a helyzet, mikor AutoCAD-ben vagy Altium Designerben dolgozom.

Dell Inspiron 7655:
Core i7 6700HQ Skylake
15,6" LED 3840 x 2160
RAM 8 GB DDR4 @2400MHz
GeForce GTX 960M 4 GB
SSD SanDisk X400 256 GB

A 8GB RAM határeset, de ezt a konfigot nem szabadnak a FIFA-nak megakasztania... Tudnátok valami útmutatást adni, hol kezdjem a hiba keresést, esetleg más topicba átirányítani?

(#92454) Cs1csó válasza krisztianAMG (#92453) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy erős gép, és a hiba keresése sziszifuszi munka akárki akármit mond. Amint lesz pendrive újratelepíted - legfrissebb 1809-e build-del lehetőleg hivatalos forrásból - aztán Win update lefutása NV dirver stb. telepítése után teszteld a gépet, hogy mennyire fürge stb. mint korábban és kezdheted a belakását.

Ha ezek után minden okés akkor örülés, ha jön a lassulás akkor érdemes végigvenni milyen szoftvereid vannak, mik az automatikusan induló programok, milyen vírusvédelmed , kezdésnek akár elég lenne pl. a Windows beépítettjét használni, legalább egy pár napig.

(#92455) krisztianAMG válasza Cs1csó (#92454) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

:R Úgy lesz!

Milyen teszteket érdemes lefuttatni?

[ Szerkesztve ]

(#92456) Cs1csó válasza krisztianAMG (#92455) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha ilyen fokú teljesítménycsökkenéssel találkoztál a mostani rendszereden, mint amit írtál, akkor igazán semmilyen nem szükséges. A szubjektív, saját megfigyeléseden, érzékeléseden alapuló elég lesz a későbbi viszonyításhoz. Ha fürgébb lesz akkor azt érezni fogod.

(#92457) togvau


togvau
senior tag

windows 10-nél is ugyan az a kérdés, mint a 95 óta mindig.

Ha bebugol a rendszerrel összedrótozott GUI (fekete kép, kurzorral, és jobb kattintós menükkel, de semmi ablak nem látható, csak a jobb kattintásoknál előjővő menük észlelhető, hogy ott van minden ablak, csak nem látszik), hogy lehet kijelentkezés, és újra bejelentkezés nélkül helyrehozni?

hitler, sztálin, micro usb

(#92458) borges7


borges7
aktív tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy hiába állítottam be alapértelmezett lejátszónak a Foobar-t, és az mp3, flac stb. megnyitására szintén, mégis egy csomó zenei mappánál NEM jelenik meg a "Play in foobar200" parancs, ha rákattintok? Gyakorlatilag teljesen randomnak tűnik, sok mappánál megjelenik, másoknál nem...Lehet, hogy a Winamp kavar be? előtte az volt az alapértelmezett

(#92459) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Boldog új évet mindenkinek! 😀
Ha vásárolok egy Linuxos laptopot és hozzá egy OEM "license key"-t az Amazonról, akkor azzzal már telepíthető a Win 10 ugye?
A telepítés során választhatok magyar nyelvet bárhonnan is van ez a licensz?
A letöltött Wint külső meghajtóra kell rakni (pendrive) vagy a linux alól is el lehet indítani? :F

(#92460) t72killer válasza Tetsuo (#92459) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legálisnak legális, a kérdés, hogy működik-e? Ha a laptophoz amúgy van windowsos támogatás és árulják windowssal is, akkor működnie kéne

A licensz nyelvfüggetlen, magyar iso-t tölts le a telepítéshez, szimplán fat32-re formázott USB-re pakold a tartalmát, a modern UEFI-s gépek fogják tudni értelmezni minden extra hókuszpókusz nélkül:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92461) Tetsuo válasza t72killer (#92460) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszönöm!
A laptopot lehet választani Ubuntuval vagy Win 10 Próval. (50 e ft különbség van a kettő között...) Ezért a kerülőút. A linuxszal vajon lehet fat32-re formázni, illetve 128GB-ost lehet egyáltalán?

(#92462) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Másnál is meggajdult 1809nél az értesítések? Lent mutatja, hogy van de ha rákattintok nem hoz be semmit és el is tünik.

(#92463) Cs1csó válasza F_Zolee (#92462) üzenetére


Cs1csó
félisten

Több hibaforrás is lehet ezeket engedélyezd:
- gépház - adatvédelem - háttérben futó alkalmazások engedélyezve - a gépház legyen engedélyezve és a windows biztonság is
- gépház - Rendszer - értesítések és műveletek - értesítések - alkalmazások és más küldők értesítéseinek a megjelenítése
Majd ez alatt az értesítésre megjelenítésére jogosoult küldők itt is legyen engedélyezve ha le lenne tiltva bármi is.

(#92464) King Unique válasza Tetsuo (#92459) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem akarod Windowszal előtelepített formában megvenni a gépet, akkor opció a külön megvásárolt Windows-licenc is. De azért az ilyen xy weboldalakon hirdetett feltűnően olcsó kulcsok nem feltétlen szoktak ám legálisak lenni... Szóval arra nem árt odafigyelni és megbízható forrásból beszerezni! Vagy ha van legális 7/8.1 kulcsod, ami az új hardveren is használható (retail), akkor az egyes beszámolók alapján azt akár jelenleg is meg lehet még etetni a 10-essel.

Nyelvet a telepítés során / után is lehet választani, illetve kapásból magyar nyelvű ISO-t letölteni, ha eleve olyan kell. A telepítési adathordozó (pendrive) elkészítésére vonatkozóan pedig egy másik válaszban nemrég le volt írva a lényeg. A pendrive-ot Linuxon is formázhatod FAT32-re, ugyanúgy lehet róla bootolni, pláne EFI módban. Valamint a 128 GB-os tárolókapacitás sem akadály, Windowson van a 32 GB-os limit FAT32-nél, de külső programmal megkerülhető ott is. Ha esetleg legacy (CSM) módban történő telepítés a cél, akkor meg boot flag kell a pendrive-on lévő partícióra, azaz más néven aktívvá kell tenni.

[ Szerkesztve ]

(#92465) t72killer válasza King Unique (#92464) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(erősen javallnám az alaból magyar nyelvű ISO-t, apósoméknak voltak érdekes tapasztalataik utólag magyarított win10zel, igaz pár évvel ezelőtt).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92466) Geth válasza t72killer (#92465) üzenetére


Geth
addikt

Lényegi különbség nincs az alapból xy nyelvű és a később xy nyelvet felrakott között, nem tudom mik ezek az érdekes tapasztalatok :)

(#92467) t72killer válasza Geth (#92466) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bentmaradt angol menük és hasonlók. Mondom, ez elég régen volt, lehetséges, hogy 8.1, nem is win10. Ha mára minden flottul megy, nem szóltam:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92468) F_Zolee válasza Cs1csó (#92463) üzenetére


F_Zolee
veterán

Egészen a frissitésig jó volt. Értesítések és műveletek alatt minden ok. Háttérben futó alkalmazások meg nem azokat sorolja ami éppen értesítést küldött eddig. Pl qbittorrent, aimp.

[ Szerkesztve ]

(#92469) Doky586 válasza Geth (#92466) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért akarna valaki egy lengyel / bolgár / arab nyelvű win iso-t telepíteni és utána magyarra váltani..?

Talán így gyorsabb? vagy érthetőbbek a telepítés közbeni feliratok..? Vagy bizonyos lokációs előnye van? :F

(#92470) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Oké. Még egy hülye kérdés: Az ISO file-t gondolom nem rámásolni, habem mountolni kell... és azt hogyan (linuxban)?

[ Szerkesztve ]

(#92471) Oldman2 válasza Tetsuo (#92470) üzenetére


Oldman2
veterán

mkdir /ide_fogod_becsatolni/
mount /ahol_van_a_letoltott_iso/Windows.iso /ide_fogod_becsatolni/

(#92472) cigam válasza Tetsuo (#92470) üzenetére


cigam
félisten

Duplán rákattintsz az ISO-ra.
vagy
mount /itt/van/a/windows.iso /ide/csatolom/fel

De az is lehet hogy az etcher jobb lenne neked.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#92473) tordaitibi válasza Tetsuo (#92470) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Linux 90%-ban teljesen kezes és erősen fejlődött gui appok terén.
Amit Te keresel benne, az nem az ISO mountolása hanem pendrive író program. Ha így rákeresel, ki fogja dobni a startmenüje. Innetől pofonegyszerű.
Vagy simán két katt az iso fájlon, nálam megkérdi felmountolja-e vagy a pendrive íróval nyissa meg.

(#92474) King Unique válasza Tetsuo (#92470) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván nem magát az ISO-fájlt kell 1:1-ben rámásolni a pendrive-ra, hanem pl. a fájlkezelőben történő felcsatolás után a tartalmát.

(#92472) cigam:
Az Etcher pont nem lesz jó, mivel az DD képfájl módot használ a kiírásnál, ami az ISOHybrid lemezképekhez való, mint pl. jellemzően a Linux ISO-k. Ellenben a Windows ISO-k tipikusan nem ilyenek, azokhoz ISO képfájl mód szerinti kiírás kell. Az utóbbit Linuxon pl. a WoeUSB tudja, az való hivatalosan Windows ISO-khoz, de amúgy nem nagy szám. Ha DD képfájl mód szerint történik a kiírás akár az előbbi, akár más (beépített) programmal, akkor garantáltan nem fognak bootolni!

[ Szerkesztve ]

(#92475) cigam válasza King Unique (#92474) üzenetére


cigam
félisten

Hopsz, ezt nem tudtam.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#92476) Geth válasza Doky586 (#92469) üzenetére


Geth
addikt

Én angolt telepítek mindenhol, néha a magyar fordítás erősen bugos illetve egyszerűen nem értem mit takar a fordítás (rákeresni meg rémálom). De megsúgom hogy egy gépet többen is használhatnak, eltérő nyelven, próbáld meg elfogadni :)

(#92477) Doky586 válasza Geth (#92476) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A kérdés így hangzott: "A telepítés során választhatok magyar nyelvet bárhonnan is van ez a licensz?"

EGY ember (egy nem skizofrén) jellemzően EGY nyelven akarja használni a gépét. Telepítőben valahogy biztos megoldható hogy több nyelv (lengyel / ukrán / arab / magyar) is benne legyen az ISO ban, de tudtommal a MS-től csak egy nyelvű win iso tölthető le.

Win10 (home?) esetén hogy van az hogy az első órában egy user angolul, utána a 2.órában magyarul, 3.órában arabul akarja használni valaki 4.ben egy 4. nyelven és így tovább? Valóban jól működik ez?

[ Szerkesztve ]

(#92478) Geth válasza Doky586 (#92477) üzenetére


Geth
addikt

Nem neki válaszoltam, sebaj :P Tovább nem olvastam amit írtál :)

[ Szerkesztve ]

(#92479) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#92480) t72killer válasza Geth (#92476) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A hivatalos magyar iso nyelvezete viszont jó, nem:F? (Elsőkézből infóm nincs).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92481) Geth válasza t72killer (#92480) üzenetére


Geth
addikt

Én nem láttam különbséget, logikusan nem is kellene, hogy legyen.

(#92482) Tetsuo válasza t72killer (#92480) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szerintem csak a néhol magyartalan esetleg éppen túlmagyarított fordításra gondolt, ami egyáltalán nem vészes, csak ő az angolhoz szokott.

(#92483) tordaitibi válasza King Unique (#92474) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nyüves Manjaro telepítő meg csakis DD be írva indul, a fene se érti ezeknek a lelkivilágát..

(#92484) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali.

Amikor másolsz, vagy törölsz akkor az a külön plusz kis folyamatjelző ablak is fekete?
És még azt akarom kérdezni,hogy nemtudja valaki,hova tünt a szolgáltatások közül az Előtöltés? Ami mindig generálja a PF fájlokat? Mert nálam valahogy nincs a listába (még nemhúztam újra tisztán, csak azóta frissítve vagyok az új verzión).

Vagy lehet az a baj? Valaki tud valamit mondani, ki hogy van/volt, vagy amig senki nemhúzta újra akkor annál is ez volt?

[ Szerkesztve ]

(#92485) Zoz válasza Doky586 (#92469) üzenetére


Zoz
őstag

Laptopgyártók tudnak elkövetni érdekes dolgokat, találkoztam már olyan magyar HP géppel, amire olasz Windowst sikerült a gyártónak rárakni... biztos elnézték a zászlót ;]
Elsőnek itt is a magyar nyelvi csomag rátelepítése tűnt megoldásnak, de lépten-nyomon olasz szövegekbe lehetett botlani...
Gondoltam arra is, hogy biztos béna volt az ember, és félrenyomta a nyelvet, amikor kérdezte a gyári telepítő, de nem: elindítottam a HP System Restore-t a rejtett partícióról, és tényleg olasz volt az egész.
Maradt az, hogy rendes magyar telepítővel újrarakni.

Ez mondjuk extra eset volt, de olyan gyakran van, hogy a gyári rendszer angol, és a választott magyar nyelvet nyelvi csomagként rakja fel. Ekkor angol szövegek bukkannak fel itt-ott. Mondjuk legtöbb embert ez nem zavarja, de többen kérték már azt tőlem, hogy csináljam meg teljesen magyarra a gépet... szintén a rendes magyar telepítő a megoldás.

(#92486) t72killer válasza Geth (#92481) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R Régen én is láttam olyat, hogy az alapból magyar windowson minden tiszta magyar volt, a nyelvi csomaggal magyarítotton pedig előfordultak komplett angol részek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92487) Geth válasza t72killer (#92486) üzenetére


Geth
addikt

Én komplett angol részekre nem emlékszem, 1-2 sign-in (vagy restart) után korrektül lokalizálódott amikor csináltam, sőt, keresésben szerencsére a magyar felületen megmaradt az angol index is (Control Panel-t kiadta "control" és "vezérlő" szavakra is).
Logikus kivételek vannak, például minden amit át lehet nevezni az marad az eredeti telepítés nyelvén. Ilyenek az eszköznevek (például Speakers), vagy a könyvtárak (például Documents). Ezeket manuálisan kell átnevezni, a rendszer nem írja felül (részben nem véletlenül).

(#92488) Dumi86 válasza Cs1csó (#92454) üzenetére


Dumi86
senior tag

Én megfogadtam a tanácsod amit nemrég olvastam,csak NV drivert tettem fel manuálisan,jah meg a spéci bloody egér drivert,minden mást felrakott az Update :R Ezt ajánlom másoknak is. Érdekes eddig semmi váratlan fagyás,bug stb :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#92489) szivacs30


szivacs30
csendes tag

Hello

Előjött egy probléma ami nem tudom mitől lehet,nekem egy új jelenség.Arról van szó hogy játék közben néha 1-2 másodpercre elmegy a hang amihez néha társul egy akadozás is.Valami driver probléma lehet?

(#92490) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Még mindig nen jöttem rá, hogyan lehet beállítani, így beteszem megint, hátha jön valaki aki tud erre valamilyen beállítást: A windows 10-en hogyan tudom beállítani azt, hogy a megnyitott mappa ablaka a tálca alá menjen, ne fölé? :R
Eltakarja az órát :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#92491) Sub-ZeRo válasza makoss (#92490) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én semmit nem állítottam ilyen gyárilag.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#92492) szivacs30 válasza makoss (#92490) üzenetére


szivacs30
csendes tag

Nekem alapjáraton alámegy.

(#92493) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Lehet volt már, de bátorkodom feltenni a kérdést.

Adott egy új notebook. oprendszer kell rá és win 10 re gondolt a tulajdonos. venni fog licencet még nemtom h home vagy pro lesz.

A kérdés az, hogy ha a megvásárolt licencet elektronikusan kapja meg, és a gépre új és tiszta telepítéssel szeretnénk felrakni a win-t, akkor hogyan lehet megszerezni a szükséges telepítőt.

Láttam, hogy az ms honlapján van opció rá, de nemteljesen világos a működése.
Szóval pendriveról tudnánk csak felrakni a win-t, de hogy kerül a pedrivera az ms oldalárol és a letöltéshez most akkor szükséges az elektronikus aktiváló kulcs is ?

Előre is köszönöm a seítséget. :R

(#92494) szaboi6512 válasza Elamaas (#92493) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szerintem ezt inkább bízd szakemberre.
Akinek ez is kérdés, az ne telepítsen.(Főleg másnak ne.)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#92495) szivacs30 válasza Elamaas (#92493) üzenetére


szivacs30
csendes tag

Az ms oldalán fentvan az a program is,ami a pendrive-ra felrakja a letöltött windows képfájlt boot-olható formában.

(#92496) makoss válasza Sub-ZeRo (#92491) üzenetére


makoss
addikt

ez eddig oké, de hol lehet átállítani?
már idegesítő, hogy valami nyitva marad az asztalon, netezek és nem látom az órát! :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#92497) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Helló, senki nem tud választ rá,vagy micsoda? Pedig kérdeztem már 2x is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#92498) cigam válasza makoss (#92496) üzenetére


cigam
félisten

L a s s a n m o n d o m, h o g y m é g t e i s m e g é r t s d. N i n c s e n r á g y á r i k a p c s o l ó.
Válaszoltál a feltett kérdésekre? Nem. Csak ignorálod őket, és felteszed ugyanazt a lemezt. Mégis milyen választ vártál?
Nem írod le honnan van a telepítő, melyik verzió, milyen (tuning/optimalizáló/csicsamicsa) programokat telepítettél, nem futtatod le az ajánlott parancsot,.... Így hogyan segítsen rajtad az ember?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#92499) makoss válasza cigam (#92498) üzenetére


makoss
addikt

Pedig tuti lennie kellene, itt inkább az lesz, hogy senki nem tudja, de itt a verzió száma:

Hivatalos szervíz telepítette mikor hardvercsere volt.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#92500) Geth válasza makoss (#92499) üzenetére


Geth
addikt

Nincs rá kapcsoló, Nálad nem működik valami.
Ha restart után is rossz, akkor valami külső program cseszheti el, például valaki írta az NVIDIA shadowplay featuret :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.