Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92801) ates2 válasza King Unique (#92800) üzenetére


ates2
senior tag

Thx :R

(#92802) ates2


ates2
senior tag

1809 valóban kinyírja/lassítja stb az intel HT-t ?

(#92803) need


need
addikt

Sziasztok..

Szánom bánom bűnömet.. mert egyszer már kérdeztem és válaszoltatok is rá.. csak nem csináltam meg!

Tehát vettem egy játékot az alapból olyan 100 GB! na most elkezdem letölteni meg fog állni a mutatvány 80%
mert elfogy a hely..

Hol találom meg azt a beállítást hogy ne a C:/ meghajtóra rakja a mentést??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#92805) need válasza King Unique (#92804) üzenetére


need
addikt

Yes Yes Yes... ez az ez az..

köszi köszi köszi :R :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#92806) kali válasza brickm (#92774) üzenetére


kali
legenda

Nem vicces ilyeneket olvasni, amikor hangtechnikai eszköz ([link]) vásárlása miatt kényszerültem (vissza) Windows 10-re egy hete Ubunturól, mert adott eszközhöz csak Windows és Mac támogatás van és a kettő közül inkább már a Windows, a másik csak (még nagyobb) végszükség esetén.
Igaz, itt a hanghoz csak részben van köze a Windowsnak, de eddig nem is tapasztaltam problémát és ez maradjon is így!
Remélem, nem a Windows 10 miatt - más okot nem tudok elképzelni - kell majd megbánnom, hogy a hagyományos DJ keverőmet és CD/USB lejátszóimat adott vezérlőre cseréltem.

[ Szerkesztve ]

(#92807) net84


net84
őstag

Sziasztok!
Adott egy tartományba léptetett Windows 10 Enterprise. Viszonylag friss telepítés (nem kezdeném újra, csak a kieg. programok újrapakolása 1,5 nap lenne). Valószínüleg a telepítéskor lett elbaltázva és felkerült a "magyar QWERTY 101 gombos" billentyűzetkiosztás. Fent van a "magyar QWERTZ" is, amivel minden jó. Azonban minden új felhasználónál QWERTY lesz az alapértelmezett. A tartomány miatt van 30+ felhasználó, akiknél már a belépést is megnehezíti, amikor visszaáll a rossz kiosztásra. Hogyan tudom törölni ezt a kiosztást vagy beállítani, hogy a QWERTZ legyen az alapértelmezett?

Lokális rendszergazda fiókba belépve töröltem a "magyar QWERTY 101 gombos" kiosztást. El is tűnt. De amint belépek egy új felhasználóval (már tartományba), egyből újra megjelenik és ez lesz az alapértelmezett billentyűzet.
Próbaként megkíséreltem a nyelvi csomagot törölni. Feltettem egy angol nyelvkészletet, átváltottam arra, majd töröltem a magyart. Utána visszatettem a magyart. Elsőre teljesen jó, majd újraindítás után ismét QWERTY kiosztáson áll a billentyűzet.
Az kizárt, hogy előre bejelentkezzek minden felhasználóval, akkor inkább kardomba dőlök és újratelepítem az egészet...

Read only...

(#92808) svgyula válasza net84 (#92807) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nézd meg az eszközkezelőben(startmenű-windows rendszer-vezérlőpult) milyen billentyűzet van feltelepítve? Töröld mindkettőt! ezután indítsd újra és add hozzá a megfelelőt. Ez talán segít.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#92809) yozsee11


yozsee11
aktív tag

Találkozott már valaki olyan hibával, hogy ha a letöltést végző program nem aktív, akkor drasztikusan visszaesik a sebesség?
Több program esetében is tapasztalom ezt (Steam, torrent, Uplay, Battle.net stb.) ha az az aktív, belekattintok akkor megy simán 40-50-60 MB/s-el a letöltés - gigabites netem van - de ha pl átkattintok egy böngészőbe, Discordba, Spotify alkalmazásba vagy csak simán ki az Asztalra, akkor a letöltés visszaesik ilyen 2-3 MB/s-re. Persze amint belekattintok újra a Steam-be akkor visszamegy a sebesség (SSD és HDD esetén is ugyanez van).
Win10 legfrissebb verzió van fent, valami beállításra gyanakszom, mert nem mindig csinálja, viszont mostanában már egyre többször. (Asztali gép, nincs energiatakarékos módba állítva az energiagazdálkodás.)

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#92810) norba69 válasza yozsee11 (#92809) üzenetére


norba69
senior tag

Killer hálózati kártya (és az ő csoda programja)?

(#92811) yozsee11 válasza norba69 (#92810) üzenetére


yozsee11
aktív tag

RealTek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#92812) Henker2 válasza King Unique (#92800) üzenetére


Henker2
addikt

Köszönöm! :R

Nagyon sokat segitettél

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#92813) Fire/SOUL/CD válasza yozsee11 (#92811) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Közröhej... (Ennyit arról, hogy hogy akarják kinyírni a 8-t(8.1-t is of course)
Férgek (w10 a nevük) olyan driverekhez sem tudnak adni supportot, amihez a W7 vagy az előtti is tudna (OS))
Menj fel a realtek oldalára, oszt ott van minden...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#92814) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Egy külső hardwer miatt leragadtam a 1709-es verziónál, újabbal nem működik a vas. Áprilisban lejár a Pro verzió frissítése de az Educatio verzió még egy évig kap frissítéseket, gyakorlatilag csak portable programokat használok csak a hardwer driverek vannak telepítve. Azt kérdezném ha újra telepítem a gépet Educatio verzióval minden úgy működik majd mind eddig és ha le jár annak a frissítési határideje lehet-e tovább használni korlátlan ideig?

(#92815) yozsee11 válasza Fire/SOUL/CD (#92813) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Azzal kezdtem, hogy a legfrissebb drivert leszedtem, de azzal se változott semmi a napokban. Csak az az érdekes, hogy tök random jön elő (mondjuk mostanában egyre sűrűbben) és mindig random más sebességre áll be, ha nem aktív.... :F

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#92816) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 1709-es verziónak melyik az utolsó Spectre/Meltdown javítás előtti kumulatívja? KB4054517? Szeretnék egy 100% realisztikus összehasonlítást, mekkora pusztítást végzett a teljesítményben az intel bénázása.

#92814: használhatod korlátlan ideig, viszont tippre tiszta telepítés kell. És persze ami ment pro alatt, annak Edu alatt is futnia kell.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92817) erikke17 válasza brickm (#92781) üzenetére


erikke17
őstag

No fene most nézem, hogy telefon csak látja de nem képes csatlakozni hozzá szintúgy mint Kodi sem. Windowsban lesz valami gebasz itt basszus.

Tehát látható de nem lehet hozzá csatlakozni viszont Windows8-as laptop meg látja és meg is vannak osztva fájlok :D

Ne álljon égnek ember haja :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#92818) , válasza yozsee11 (#92809) üzenetére


,
addikt

Annyi biztos, hogy nem a Win10 verziójával függ össze a dolog, és nincs köze a hálózati kártyád driveréhez sem, mert nálam valamelyik régebbi Win10-nél is csinálta és nem Realtek hálókártya volt a gépemben, amikor ugyanezt megtapasztaltam: Link

(#92819) mpo válasza erikke17 (#92790) üzenetére


mpo
veterán

Nem vagy túl rajta, mert akkor működne.
A bevezetést olvasd el, kell egy user a Windows-ban (név, jelszó) és ezt a Kodiban is meg kell adnod (nem profilt kell létrehozni).

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#92820) erikke17 válasza mpo (#92819) üzenetére


erikke17
őstag

De ha mindenkire állítom megosztas akkor mire az user?
Meg ugye másik PCn el érem simán fájlokat csak kodiban meg telefonnal nem.
Telefonnal jelszót is is meg felhasználó nevet. Pedig jelszavas védelem kikapcsolva, meg guestet is engednie kéne csatlakozni elvileg. :S

Ráadásul ezelőtt ment simán amíg 1809 fel nem került.

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#92821) net84 válasza svgyula (#92808) üzenetére


net84
őstag

Ez sem segitett igazan.
Ha belepek a lokalis rendszergazdaval (vagy barmely mar meglevo user profillal), csak 1 billentyuzet kiosztas van es az jo. Amint belepek egy "uj" juzerrel, egybol 2 kiosztas van es a QWERTY-re all at.
Ujratelepites nelkul nem lehet kiutni a win-t ugy, hogy a nyelvi es teruleti beallitasokat ujrakerje?

Read only...

(#92822) mpo válasza erikke17 (#92820) üzenetére


mpo
veterán

Itt olvasd el az összefoglaló 34b pontját:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#92823) eax1650


eax1650
aktív tag

Új asztali gépről van szó, melyre az eladó Win10 Pro-t telepített. Hónapok óta próbálkozom, de egyszer sem sikerült biztonsági mentést készíteni! Sem belső, sem külső tárolóra! A biztonsági mentés nem fejeződött be üzenet jelenik meg! De ugyan ez a helyzet a másik (kettő) régebbi gépeimen is!
A 7-ről a 10-re való áttérés után ez régebben működött fennakadás nélkül.
Milyen megoldás lehetséges?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#92824) Cs1csó válasza eax1650 (#92823) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#92825) eax1650 válasza Cs1csó (#92824) üzenetére


eax1650
aktív tag

Van Paragon meg Ghost is itthon. De nem tudom, hogy a "C"-n kívül a Systemet és a 2.00GB-t is menteni kell?
Mert a fentiekben ezek is megjelennek? Az általad javasoltak ezzel nem problémáznak?

Köszi a válaszod!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#92826) Cs1csó válasza eax1650 (#92825) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, de én újratelepíteném a rendszert. Windows 10-nek elég kb. 80GB, a többi lehet egyben ADATTÁR, és az a 2GB sem tudom mi ott a végén. (adatokat lementeni majd a tiszta telepítésnél minden partíciót törölni)

(#92827) eax1650 válasza Cs1csó (#92826) üzenetére


eax1650
aktív tag

SSD-van ez a nyamvadt. Ők tették fel, a Mentés zsugorításból jött létre. Pár hónapos, alig használtam. Nincs telepítő lemez, csak iso-ból tudnám újra rakni! Vajon a címkén lévő kulcs érvényes lenne?
De ott van még a másik 2 gép mi a nyavalya lett velük? Van egy Win 7-es gép is, azzal semmi gond nincs!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#92828) Cs1csó válasza eax1650 (#92827) üzenetére


Cs1csó
félisten

A címkén lévő kulcsot leírhatod egy papírra és ha telepítésnél kéri beírod de lehet nem is fogja. Az MS honlapjáról tudsz leszedni Windows telepítőt ha bedugod a pendrive-ot akár arra létre is tudja hozni a telepítőt.

Elég kicsi tehát ha mondjuk az adatokat inkább egy külső HDD-n tartod amit ha kell hozzácsatlakoztatsz akár hagyhatod egyben is, nem kell még 2 partíciót sem létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#92829) Snow075csaba


Snow075csaba
újonc

Sziasztok.
Olyan problémám van hogy a windows 10
Erőforrás figyelőjébeb kb 6 program fel van függesztve és állandó 99% on megy a lemezhasználat erre szeretnék megoldást.
Köszönöm [kép]

(#92830) King Unique válasza eax1650 (#92825) üzenetére


King Unique
titán

Ha ezek a kisebb partíciók nem egy korábbi telepítés maradékai, akkor itt a screenshot alapján inkább arról lehet szó, hogy az eladó 7-est telepített rá, majd azt upgrade-elte 10-esre... 100 MB-os system partíció ugyanis a 7-esnél van, a 10-esnél BIOS-MBR telepítésnél eleve 500 / 549 MB. Valamint a build upgrade-ek után szokott külön helyreállítási partíció (WinRE) létrejönni, avagy akár nőni a meglévő mérete.

"De nem tudom, hogy a "C"-n kívül a Systemet és a 2.00GB-t is menteni kell?"

Nyilván le, ez alap. Legalábbis a 100 MB-osat mindenképpen, ha jelenleg az az aktív és nem a C. Plusz a WinRE sem árt, ha a jelenlegi telepítéshez tartozik. De kissé meg lett keverve, normál esetben a WinRE közvetlenül a C előtt / után szokott elhelyezkedni, viszont itt a D után van... Ha a teljes lemezt akarod lementeni, akkor persze nem gond, de ha csak a Windowshoz tartózó partíciókat, akkor már bonyolíthatja a mentést. Ha nincsen még nagyon belakva a rendszer, akkor akár a reinstall is opció a C + 2 kicsi partíció törlésével, D meghagyásával, ha fontos adatok vannak rajta. Majd utána arról mentést készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#92831) fery02 válasza adika4444 (#92761) üzenetére


fery02
addikt

Köszi és neked is PitLee!

Sajnos én továbbra is csak azt találom, amit eddig is, hogy az Energiatakéros Módot tudom befolyásolni, hogy az milyen akku szintet elérve aktiválódjon, de attól az még persze ugyanúgy hagyja lemerülni a gépet (legfeljebb lassabban).

Nincs akkor gondolom ilyenre külön program továbbra sem...
Mondjuk ha elmegyek gép elől hosszabb időre, akkor előtte elindítok asztalról parancsikon formájában valamit, ami csak annyit csinál, hogy pl 15%-nál alvóba teszi a gépet.
Nem volna pedig nagy dolog egy ilyen úgy gondolnám. :/

[ Szerkesztve ]

(#92832) Geth válasza fery02 (#92831) üzenetére


Geth
addikt

POWERCFG /Q : aktuális séma beállításai, lehetséges értékek

A lentebbi példákban a <séma> helyére behelyettesítendő a beépített 3 séma közül a kívánt séma aliasa.
SCHEME_MIN : teljesítmény
SCHEME_BALANCED : közepes
SCHEME_MAX : energiatakarékos

Kritikus szint beállítása 10%-ra:
POWERCFG /SETDCVALUEINDEX <séma> SUB_BATTERY BATLEVELCRIT 10
Kritikus szint elérésekor ne csináljon semmit:
POWERCFG /SETDCVALUEINDEX <séma> SUB_BATTERY BATACTIONCRIT 0
Kritikus szint elérésekor aludjon:
POWERCFG /SETDCVALUEINDEX <séma> SUB_BATTERY BATACTIONCRIT 1

(#92833) belfike


belfike
csendes tag

Sziasztok !
Nem régen tettem fel a Win10 1809-es verzióját. Bár a gépek kb 10 évesek mégis meglepően jól fut rajtuk. Viszont van egy kis hiba ami nem hagy nyugodni, mégpedig az hogy az értesítések nem jelennek meg. A tálcán jelzi hogy értesítés van de ha meg akarom nézni hogy mi is az, nincs semmilyen értesítés.Az igazság az hogy mintha valahol olvastam volna erről , de sehol nem találom .Igaz akkor még a 1803 volt fenn . Valaki esetleg tudja a megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#92835) #86564352 válasza belfike (#92833) üzenetére


#86564352
törölt tag

1809 bug, a gépház privacy résznél a háttérben futó alkalmazások engedélyezése ki-be és restart megoldhatja.

(#92836) gigabytman válasza King Unique (#92800) üzenetére


gigabytman
tag

Köszönöm a segítséget, a telepítési videó döbbentett rá, hogy én hibáztam. Itt:[kép] beírtam a telepítő kulcsot. Bár a "Nincs termékkulcsom" opció kicsit megtévesztő mert van, de mégsem szabad beírni.

Jó is lett:

(#92837) tordaitibi válasza #20749568 (#92834) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mi nem tetszik rajta? :)
Egyébként ha hagyja hogy ilyenre csináljam, miért ne?
Általában kb. másfél méterről használom 22 collon, 80%-ban sötétbe és nem éppen újszerű a szemem sajna. Így legalább látom amit látni akarok, mégse sül ki a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#92838) belfike válasza #86564352 (#92835) üzenetére


belfike
csendes tag

Köszi, de sajnos semmi változás.

(#92840) eax1650 válasza King Unique (#92830) üzenetére


eax1650
aktív tag

Rendben! De akkor is megmarad a kérdés, hogy miért kell megkerülni a véndóz saját beépített mentési opcióját? Az újra telepítés irdatlan munkája után is előáll(hat) ugyan ez a hiba! És megint küldözgeti a Biztonsági mentés beállításainak ellenőrzése üziket. Akkómeg legalább mondaná, hogy mit hogyan!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#92841) tordaitibi válasza #20749568 (#92839) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Háát erre csak annyit, volt már nekem több randa barátnőm, és mmmmh.... a lényeg a "motorháztető" alatt lapul. :D
Ne offoljunk tovább, ezt megbeszéltük akkor.
Kaphatnék egy screenshotot a te kde asztalod kinézetéről, csak hogy kritizálhassak. :)

(#92843) PitLee válasza fery02 (#92831) üzenetére


PitLee
őstag

Találtam egy ilyen vidiót, nem tudom segít e.
https://youtu.be/LwOWxcppAoE

(#92844) King Unique válasza eax1650 (#92840) üzenetére


King Unique
titán

Lehet használni akár a beépített eszközt is a mentéshez, nem feltétlen muszáj megkerülni. Viszont előfordul, hogy nem megfelelően működik, hibákat produkál, lásd pl. a 7-es topikjából egy esetet. De nálad mondjuk nem derült ki, hogy pontosan mi a gond, viszont az előbbi eset mintájára neki lehet állni megoldást keresni a problémára. Vagy külső programot használni, amik rendszerint amúgy is többet tudnak, jobban konfigurálhatók és nem feltétlen produkálnak az előbbihez hasonló hibákat. Meg pl. ilyet, amikor külső merevlemezre akartam a Windows beépített eszközével lemezképet készíteni a rendszerről. Ellenben a Macrium Reflect ugyanarra az eszközre simán megcsinálta a mentést.

[ Szerkesztve ]

(#92845) eax1650 válasza King Unique (#92844) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm a jótanácsokat!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#92846) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Lehet, hogy banális, amit kérdezek:

- mitől lehet az, hogy mostanában több alkalommal is a Mozilla automatikusan indul a gép bekapcsolásakor?
Nincs az automatikusan induló programok között, és este kikapcsolás előtt is mindig be van zárva a böngésző.

(#92847) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

Hello.
Van olyan hogy ilyen regi pata winyom ebayes legolcsobb atalakitoval az alaplapra dugva. Egyebkent mukodik is. Atmeneti letoltos winyonak hasznalom meg a vannak rajta ien kevesbe fontos dolgok.

A windows minden indulasnal erolteti a disk checkinget
Es ha 10masodperc alatt nem nyomom el akkor megprobal disk checkingelni de igazabol 0%on marad orokre.(vmiert disk checkingnel fel se porog még a winyo. Meg windowsba is csak akkor porog fel amikor irok/olvasok rola)

Itt a kerdes: hogyan tudom automatic disk checkinget kikapcsolni bootolásnál?

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#92848) lamesz13


lamesz13
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ilyen intel core i5-7600 processzorom! Olyan kérdésem lenne hogy játék alatt felmegy a hőmérséklete 75 fokra is! Ez normális ezeknél a prociknál vagy sok?
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#92849) tordaitibi válasza terapeuta007 (#92847) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

parancssor chkdsk <meghajtó> -f
vagy windows intéző meghajtó jobb klikk tulajdonságok-->eszközök->ellenőrzés

Kikapcsolni nem tudod, ha a rendszer alól javítod a fennti módokkal akkor nem fog többet erősködni a bootolásnál.
Ha mégis, akkor barátkozz meg a gondolattal hogy komoly szektorhibák vannak-keletkeznek a hdd-n és engedd el a merevlemezt örök pihenőjére, a hhdd (halott hard drive disk) temetőbe. Ahol csapkodó feje megpihenhet, zörgő tányérja megállhat az idők végezetéig.

[ Szerkesztve ]

(#92850) Cs1csó válasza lamesz13 (#92848) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem sok, kb. 50 max 60 celsius foknál kellene megállnia:
- milyen CPU hűtőd van?
- mennyire szellőzik a házad, mekkora a VGA hőfok (a VGA hőfok kártyánként eltérhet de jó ha 80 celsius fok alatt marad kb. 70 alatt az ideális)
- mennyi ventilátor van a házban és ezek hogy helyezkednek el
- a CPU hűtő mikor volt pasztázva utoljára, mikor lett feltéve

Kapásból ezek jutottak az eszembe.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.