Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Előzmények:

Archívum I.

⭐ Stella

(#3) bucilali


bucilali
aktív tag

Hogy mindig kéznél legyen...UP

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#5) dobobazsy


dobobazsy
őstag

erre valaki?
a gyári adatok alapján a seq az kb ok, a többit nem tudom.
de az hogy van, hogy egy agility3 pl 475el ír, az enyém meg csak 160al? :F
ekkora különbség lenne köztük?

(#6) radi8tor válasza dobobazsy (#5) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#7) Bodor válasza dobobazsy (#5) üzenetére


Bodor
veterán

Úgy lehetséges, hogy a 64gigás Samsung 830-nak ennyi a gyári teljesítménye.
Szóval teljesen jók az értékeid.

[ Szerkesztve ]

(#8) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Engem az érdekelne, hogy egy 120 GB-os Kingston V+200-ban mennyi a cache mérete? Mert nem nagyon találok róla semmit, egyedüli amit találtam az a sima V200 (90GB) tesztje PH-n, ott írják, hogy 128 MB. A V+200-nak is ennyi? Az nem kevés kicsit? Tekintve, hogy a Vertex 4-nek 1 GB van...

(#9) dobobazsy válasza Bodor (#7) üzenetére


dobobazsy
őstag

értem, köszönöm. viszont akkor nem értem mire fel dícsérik ennyire ezeket az ssd-ket, ha írásban ennyire lassú. érdemes lecserélni egy másik fajtára? volna érezhető különbség?

(#10) kicsidzsi001


kicsidzsi001
csendes tag

Hello, a szóval vennék egy kingston hyperx 120Gb SATA3-as SSD-t de az alaplapomon csak SATA2-es csatlakozó van rádughatom -e és működni is fog ? vagy lesz valami baja ? esetleg tudtok valami átalakítót ? vagy lelassítja ?

(#11) Qru válasza kicsidzsi001 (#10) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Visszafelé kompatibilis, tehát menni fog de csak Sata2-es sebességgel.

#nincsbennetarcsi

(#12) Bodor válasza dobobazsy (#9) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem nem érdemes lecserélni, mert az egyik legjobb SSD a Samsung 830, persze attól függ, hogy mire használod. Szoktál nagy fájlokat másolni rá kellően gyors ( SSD, ramdisk) forrásmeghajtóról sűrűn? Mert ha igen , akkor ezekben az esetekben érezhető lehet a különbség, egyébként meg nem.

(#10) kicsidzsi001: Hozzá kell tenni, hogy ez a "csak SATA2 sebességgel" nem igazán érezhető meg rendszernek használva az SSD-t, max a tesztekben, szóval nyugodtan megveheted,SATA3-as bővítőkártyát meg felejts el messziről, mert nem érsz vele semmit. Windows 7 és 8 SSD-vel! Hogyan is?

[ Szerkesztve ]

(#13) dobobazsy válasza Bodor (#12) üzenetére


dobobazsy
őstag

végülis igazad van, nem szoktam. de gondolom egy telepítés is gyorsabb lenne ugyanazon ssd-ről, mint így, nem? bár ahhoz már inkább egy 128 gigás kellene. na mindegy köszönöm! :R ha egyszer cserélem nagyobbra akkor lehet mást választok az írási teljesítmény végett :)

(#14) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok az alábbi problémával de a segítségeteket szeretném kérni abban, hogy hogyan lehet beállítani a rejtett ikonoknál hogy az ssd-t és a hdd-t ne lehessen leválasztani?

Előre is köszönöm a segítségeket! :R

(#15) ledgeri


ledgeri
nagyúr

(#49230) KaiotEch re válasz:

Grafikont kérdeztem, mert befelé lassul a merevlemez lásd

Ez alapján meg annak az infónak a hiányában, hogy mennyire volt tele a forrásvinyó, mennyire volt töredezettségmentesítve, és mennyire voltak kicsik azok a 150 megányi fájlok azt mondom én nem szaki, hogy a vinyódon múllott...

(#2) Bodor Főleg az elejére azt a "nem kell mindent letiltani, mert úgy is bírják"-osokat szerintem nem lenne rossz ötlet...

(#14) justo00 Azt hiszem, hogy valahol a házirendeknél (usb-s cuccoknál tudtam, csak most angol rendszeren vagyok...)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16) LadaLord válasza dobobazsy (#13) üzenetére


LadaLord
aktív tag

A nagyobb Samsung-oknak nagyobb az írási sebessége, szóval maradhatsz később is házon belül, ha nagyobbra cseréled majd.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#17) vazzz válasza justo00 (#14) üzenetére


vazzz
őstag

Kellene tudni, milyen a konfigod, de saccra inteles konfig és msahci driver van fenn. Egy Intel RST driver orvosolja a problémád.

(#18) dobobazsy válasza justo00 (#14) üzenetére


dobobazsy
őstag

nálam fel kellett telepíteni az Intel Rapid Storage nevezetű programot, bár nincs kitöltve az adatlapod így nem tudom ez lehet-e megoldás nálad. (tehát AMD-s gépen biztosan nem)
megelőztek :DDD

#16 LadaLord: igen ez így igaz, viszont az SSD-m dobozára az van írva, hogy pl a 128 gigásé is csak 320mb/s. de van olyan ssd gyártó is, amelyiké már 60 gb-os kapacitástól is 400 mb/s fölött van.

a lényeg az, hogy semmi baj nincs a samsung 830-assal, veszett gyors tőle a gép :)) valószínűleg egy darabig még nálam fog szolgálatot teljesíteni, úgyis HDD-re vagy ramra gyűjtök inkább :U

[ Szerkesztve ]

(#19) vadkörte válasza radi8tor (#1) üzenetére


vadkörte
addikt

A lapozófile-t mi okbóll kell leiltani?

Üdv. V. Körte

(#20) vazzz válasza vadkörte (#19) üzenetére


vazzz
őstag

1.hsz szerintem átírás alatt van, tele van nem aktuális dolgokkal.
ma SSD-t még csak kizárólag energiatakarékosság, ill. strapabíróság
miatt érdemes venni, sebességben béka segge (EEEPC-ben okés)

:)

(#21) Bodor válasza vadkörte (#19) üzenetére


Bodor
veterán

Át fogom írni az egyest hamarosan, ha lesz egy kis időm rá, mint írtam nagyon elavult már.
Illetve ha valakinek van rá energiája ( hozzáértőkre gondolok) , kihozhatna belőle egy aktuális verziót!

(#22) justo00 válasza vazzz (#17) üzenetére


justo00
tag

Sziasztok!

Cpu: Intel core i5 2500
Alaplap: AsRock H67DE3

Az Intel RST nincs fenn de az mi célt szolgál?
Holnap lesz időm feltenni, és azon belül merre kell állítani?

Köszönöm a segítségeteket! :R

(#23) vazzz válasza justo00 (#22) üzenetére


vazzz
őstag

Itt a 11.7 RST driver: [link]
Ez lecseréli a win7 alap ahci driverét az intel saját driverére. Ha feltelepítetted, semmit nem kell tenned, max újraindítani, amikor kéri és kész.

(#24) maláj


maláj
őstag

erre vki ??? :B

(#25) justo00 válasza vazzz (#23) üzenetére


justo00
tag

Köszönöm a segítséged! :R
Működik a dolog! :DD :C

(#26) Bodor válasza maláj (#24) üzenetére


Bodor
veterán

Dobj egy képet, ami erről a programról készült.

(#27) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Üdv

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a sata3-ra kötött vadiúj Vertex 4-m sleep módból való visszatérés után csak sata2 sebességgel működik. (az olvasási teszteknél 150-160mb a max, míg hideg indításnál ennek több mint kétszerese)
Mit tudok vele kezdeni?
Asrock H61M u3s3 lapom van

(#28) ledgeri válasza Cartman002 (#27) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Már én is merem írni, hogy az asmedia vezérlő miatt van! Amennyire tudom (inkább várj még egy válaszolót!) gép kikapcs> sata3-ból 2-be> gép bekapcs asmedia driver eltávolít>gép kikapcs> gép bekapcs -sebességmérés, majd sleep-oda vissza, és sebességmérés: ha nem működik jól, akkor a fentebb linkelt vezérlőprogi telepítése, majd újraindítás, és teszt... (ismétlem nem vagyok pro, várj még egy kb ezt helyeslő hsz-t..)[ nekem is olyan lapom va egyébiránt]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29) rooland válasza Bodor (#21) üzenetére


rooland
senior tag

Szia!
Na itt vagyok a Vertex3 eredményekkel.

ALL 0x00 Fill (valaki itt ajánlotta hogy így mérjek)

RANDOM (alap) mérés

Vélemény?
Amúgy a chipset driver csak a SATA vezérlőt jelenti? Azért raktam fel alapból, mert gondoltam az alaplap, illetve chipset alapvető tulajdonságainak kihasználásához szükséges a chipset driver. Remélem nem zavar be a mérések alapján.

(#30) kerekfej válasza Cartman002 (#27) üzenetére


kerekfej
addikt

Alaplapi BIOS a legfrisebb? Bios alapbeállításon is (+csak SSD-hez beállítások elvégzése) fennáll a hiba? Driverek frissek? SSD firmware friss? Másik portra kötve próbáltad? Valami olyan drivert nem raktál fel amit nem kellett volna?

[ Szerkesztve ]

(#31) Cartman002 válasza kerekfej (#30) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Bios az még az eredeti, driverek azok elvileg a legfrisebbek és csak azok vannak feltéve amik a legfontosabbak. SSD firmware friss (1.5)
Kipróbálom másik porton, bár csak kettő sata3 van, szóval nagy választék nincs :)

(#32) maláj válasza Bodor (#26) üzenetére


maláj
őstag

ez a program nálam nem fut mert az SSD nem trim-es és a fordulatszámot sem adja vissza ergo program nem ismeri fel mint SSD-t :)

CDI képet tudok mutatni esetleg ha megfelel ...

(#33) Valdez válasza rooland (#29) üzenetére


Valdez
őstag

Jól gondoltad, de a chipset driver nem csak sata, hanem usb is meg még egyéb dolgok driverét is jelentheti, szerintem mindig érdemes feltenni a legújabbat. Ezért is nem értem, ha már feltetted, akkor miért ilyen régit tettél fel?

(#34) rooland válasza Valdez (#33) üzenetére


rooland
senior tag

Azt tettem fel ami a DVD-n volt hozzá. Nem is figyeltem mikori. :B

(#35) Valdez válasza rooland (#34) üzenetére


Valdez
őstag

Alap dolog, hogy a laphoz kapott lemezhez még csak hozzá sem nyúlunk telepítéskor, mert elavult driverek vannak rajta minden esetben :)

(#36) vadkörte válasza Bodor (#21) üzenetére


vadkörte
addikt

Értettem.

Üdv. V. Körte

(#37) rooland válasza Valdez (#35) üzenetére


rooland
senior tag

Jójó. Jogos. :)
De egy chipset drivert csak feltesz az ember gondolnám én, nemhiába van. Persze nem ezen akarok kötekedni félre értés ne essék. A lényeg, hogy működik-e így megfelelő sebességen az SSD a mérések alapján. :)

(#38) geckowize válasza geckowize (#8) üzenetére


geckowize
őstag

Erre vki?

(#39) Fire/SOUL/CD válasza rooland (#37) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Azt az Intel AHCI drivert cseréld le, mert régi iata_enu.exe
2. 0 perces Enhanced Secure erase-t ad vissza magáról a meghajtó, ennek ez a driver is lehet az oka(mert régi) vagy a Vertex 3 FW-je okozza. (2.25-ben SMART infók hibája is javítva lett)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40) Qkackca


Qkackca
őstag

Hdd-ről szeretném ssd-re költöztetni a rendszerpartíciót. A kérdés az lenne, hogy a hdd szektor mérete 512 bájt, az ssd-t meg 4k-ra szeretném, akkor ez megoldható vagy marad a szűztelepítés ssd-re?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#41) Fire/SOUL/CD válasza Qkackca (#40) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lényegtelen, mert az SSD is 512 byte-os sector-t emulál(másképp semmi nem kezelné), azaz simán lehet klónozni: [link]
(Az SSD-nek muszáj hazudnia, fejek számát, cluster-t stb-t ad vissza, amire azért van szükség, mert egyébként semmilyen szoftver nem tudná kezelni, még az OS sem)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42) rooland válasza Fire/SOUL/CD (#39) üzenetére


rooland
senior tag

Szia!
Köszi felraktam az új drivert amit linkeltél. Most így néz ki az ábra:

Még mindig 0-t ad amit írtál ha jól látom. Az milyen hátrányt okoz?

(#43) Fire/SOUL/CD válasza rooland (#42) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Összeségében minden rendben, csak az a 0 perces törlés(ráadásul enhanced) zavar. ha van kedved(kép nem kell) nézz rá Hard Disk Sentinell-el(legújabbal a béta szekcióból), az mit ír ki róla(a HDS is kijelzi ennek a törlésnek az idejét). Ha az is 0, akkor a FW hibája okozza, ha nem, akkor a progim bugos(bár ezt ebben az esetben kétlem)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44) Daffni2


Daffni2
addikt

Fire/SOUL/CD

Szia, szerinted van értelme frissítenem az AHCI drivert?

"Aki ad,az nyer"

(#45) Qkackca válasza Fire/SOUL/CD (#41) üzenetére


Qkackca
őstag

Értem, köszönöm.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#46) Fire/SOUL/CD válasza Daffni2 (#44) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kizárólag SSD szempontjából nem szükséges. Viszont ha valaki nem az OS AHCI driver-t használja, akkor arra ügyeljen, hogy megfelelő AHCI driver-t telepítsen és ne "ezeréves" verziókat.
Az OS AHCI driver lecserélésének még az lehet a kötelező oka, hogy a user nagy kapacitású HDD-(ke)t használ, ott ugyanis a maguk a HDD gyártók szokták előírni ezt(csak persze user-ek erről nem mindig tudnak)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#47) rooland válasza Fire/SOUL/CD (#43) üzenetére


rooland
senior tag

A HDS ezt írja:

Biztonsági mód
Biztonsági mód,Támogatva
Biztonsági törlés,Támogatva
Biztonsági törlés időtartam,2 perc
Fejlett biztonsági törlés,Nincs támogatva
Fejlett biztonsági törlés időtartam,Nincs támogatva
Biztonsági mód engedélyezve,Nem
"Biztonsági mód, merevlemez lezárva",Nem
Biztonsági mód befagyasztva,Igen
Jelszó számláló lejárt,Nem
Biztonsági szint,Magas

(#48) Fire/SOUL/CD válasza rooland (#47) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na, ez már érdekes, légy szíves küldj egy riport-ot (bejegyzésem végén le van írva, hogyan kell). Thx!

(HDS szerint maga a szolgáltatás sincs támogatva és ez érdekel igazán(szvsz azért írja ezt, mert 0 percet ad meg időnek, nem pedig azért mert az SSD azt jelzi)) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49) rooland válasza Fire/SOUL/CD (#48) üzenetére


rooland
senior tag

HDS riportort vagy SSDOK-ot?

(#50) Lac-i


Lac-i
csendes tag

Sziasztok!

SATA móddal kapcsolatban lenne egy problémám. Tervezek egy SSD-t a gépembe, amihez az AHCI mód lenne javasolt a TRIM miatt. Viszont van a gépemben egy raid kötet, amihez a szükséges a RAID mód. Az alaplapon nem lehet külön állítani a sata portokat. A kérdésem az lenne.
Ha PCI-E csatlakozós SSD-t veszek, akkor RAID módban lesz-e TRIM.
Vagy ha veszek egy külön raid vezérlőt, akkor, akkor állíthatom-e sata módot AHCI-ra?

A teve egy rendkívül szívós állat: akár élete végéig kibírja víz nélkül. Sőt, még utánna is.

(#51) Daffni2 válasza Fire/SOUL/CD (#46) üzenetére


Daffni2
addikt

Igen érdekes dolgot tapasztaltam, túl azon, hogy ismét bebizonyosodott, ami működik azt ne piszkáljuk.

Feltelepítettem az újabb AHCI drivert éd nem küld TRIM parancsot.
A sebesség viszont teljesen rendben van.

"Aki ad,az nyer"

(#52) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Elég gyors segítségre van szükségem... Vettem ma egy Samsung 830 64 Gb-os SSD-t a feleségem gépébe (nekem fél éve ugyanilyen üzemel hibátlanul). Minden ugyanúgy csináltam, mint korábban magamnál: win7 alatt registry buhera, utólagos AHCI driver telepítés, pár újraindítás minden OK: Utána SSD rádug, bios látja, örülök... Klónozni akartam a C meghajtóját a Macrium Reflect programmal, így megcsináltam a pen drive-ot, arról bebootolok, csaképp aprogram nem látja a z SSD meghajtót! Próbálnám klónozni, de nem tudok mire. Mi lehet a probléma? (Asus H60 chip, sata 3G, de ettől még mennie kellene).

(#53) Valdez válasza Daffni2 (#51) üzenetére


Valdez
őstag

Az intel honlapja egy rakás szar mint mindig, szóval nem találok csak ilyen több éves drivereket, de még arra is bad url hibát dob :D Egyszerűen katasztrófa. Szóval a dátum alapján ez közel sem a legújabb, mivel már 2013-at írunk és asszem most 11.7-nél járnak intelék.

(#54) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Az írja nekem a CDI, hogy 5x volt bekapcsolva. Az újraindítások száma nem számít annak? Mert akkor reális lehet. Viszont azt a 102GB írást már most soknak találom.

(#55) kételkedem


kételkedem
addikt

Tavaly április óta érdemben nem változtak az értékek.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#56) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Számít a kábel milyensége az ssd-csatlakoztatás szempontjából, vagy elég ha már a bepöccenős fajta..?
Mérte már valaki?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57) radi8tor válasza ledgeri (#56) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rövid kábeleknél nem számít szerintem. Mérni mit mérnél?
Csak azt látnád, hogy átviteli hibák vannak egy rossz kábellel. (SMART)

⭐ Stella

(#58) ledgeri válasza radi8tor (#57) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Valaki aki 840-t használ, meg valaki, aki nem, lefuttatna nekem egy windows elményindexet? csak kíváncsi vagyok, hogy milyen értéket ad meg...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60) Daffni2 válasza ledgeri (#59) üzenetére


Daffni2
addikt

840 250 GB

"Aki ad,az nyer"

(#61) kerekfej válasza ledgeri (#59) üzenetére


kerekfej
addikt

840 120GB (Sata2) Lemez adatátviteli sebessége 7.9 (ez a max is)

(#62) jeni válasza Daffni2 (#60) üzenetére


jeni
félisten

nálam a Corsair GT-re ad 7.9-t.
de egyébként az érték megadás nem márka függő,hanem az,hogy sata II-s vagy satat III-ként van-e használva?

[ Szerkesztve ]

(#63) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Adott a következő irodai konfig: Gigabyte GA-B75M-D3H, Celeron G550 (Sandy Br.), 2*4GB DDR3, Samsung 830 64GB + LG Sata ODD Lightscribe.
A beüzemelésnél Fire/SOUL/CD leírását, és más 1.hsz-ben ajánlott leírásokat vettem alapul.
Az SSD az 1., Sata3-as portra került, a 2.-ra pedig az ODD, a laphoz adott Sata3-as, rögzítőpeckes kábelekkel.
A Biosban (ahhoz képest hogy alsó kategóriás lap; hatalmas tudású szerintem) beállítottam az AHCI üzemmódot, a két használt Sata port kivételével a többit tiltottam (lehet egyesével tiltani őket). "Smart Enable" jellegű opciót nem találtam.
Felment rá a Win7 HomePr SP1 HU 64bit.
De ez után hogyan tovább, milyen drivert telepíthetek ?
Mivel én Intel chipsetes alaplapok esetében eddig (HDD-nél) mindig azzal kezdtem, hogy elsőnek ment fel a Chipset driver. De SSD-nél ezt nem ajánlja, mert kikapcsolhatja az AHCI-t. Mit csináljak, hogy működjön minden Chipset "szolgáltatás" biztosan jól (USB, PCI-E, stb.) ?
Az Intel Rapid Store Drivert ajánlja még, akkor a Chipset driver után rakjam fel azt - és úgy helyreáll ?
Vagy esetleg próbáljam meg a Win7 eszközkezelőből a driver helyreállítást, vagyis Chipset driver fel, és utána a Win7 alap AHCI driverét rakjam vissza ?
Sebességet CrystalDM-al mérjek, alapból tömörítetlen adatokkal (0x00Fill) ?
Mi ennél az SSD-nél a normális érték, mihez viszonyítsak ?
Miből veszem észre, hogy nem megy a TRIM (és így feltételezhetőleg az AHCI sem) ?

[ Szerkesztve ]

(#64) kerekfej válasza atesss (#63) üzenetére


kerekfej
addikt

AS SSD Benchmark (alignálás ellenőrzésre)
Hard Disk Sentinel (Trim és kondíció ellenőrzésre)

(#65) atesss válasza kerekfej (#64) üzenetére


atesss
addikt

Align ok kell legyen, Win7 telepítővel csináltam a partíciókat.
A Trim-et mi alapján írja ki a HDSentinel ? Biztos hogy megbízhatóan ?

Amit elfelejtettem még mondani, hogy a jogtisztaság miatt olyan programok kellenének, amelyek cég számára is ingyenesek - vagy ingyenesen kipróbálhatóak X napig.

És a Chipset driverrel akkor mi legyen ?
Rakjam föl, aztán vagy megy a Trim utána, vagy nem ?

(#66) Bodor válasza atesss (#63) üzenetére


Bodor
veterán

Lapodhoz csak egy SATA3-as csati van, arra kell tenni az SSD-t.

De ez után hogyan tovább, milyen drivert telepíthetek ?

Csak olyat, ami hiányzik az eszközkezelőben, chipset drivert NE! Minden fog működni a WIN7 alap driver-jeivel, főleg az AHCI driverek.
Több , mint valószínű, hogy semmi más nem fog hiányozni, csak talán az USB3-as driver, amit innen tölthetsz le, mást szerintem nem kell feltenni. Természetesen egy teljes körű Windows update szükséges.

Sebességet CrystalDM-al mérjek?

Igen, de nem kell (0x00Fill)-el, csak defaulton, mert Samsung vezérlő nem tömörít.

Mi ennél az SSD-nél a normális érték, mihez viszonyítsak ?

Mondjuk ehhez.

Miből veszem észre, hogy nem megy a TRIM (és így feltételezhetőleg az AHCI sem) ?

Ha kész vagy mindennel, akkor ezzel a programmal ellenőrizhetsz, illetve dobj egy képet róla.

Gondolom ezt elolvastad alaposan.

(#64) kerekfej: Felesleges két programot is használni az ellenőrzéshez, régebben így volt, de Fire/SOUL/CD nem saját magának készítette el SSD analizáló programját, amit fentebb linkeltem, hanem ilyen esetekre.

[ Szerkesztve ]

(#67) atesss válasza Bodor (#66) üzenetére


atesss
addikt

Lapodhoz csak egy SATA3-as csati van, arra kell tenni az SSD-t.
Bocsánat, igen, így értettem.

Nem lehet, hogy ugyan működik; de a Win7 beépített drivere régi/nem optimális.
Így pl. nem működik vele egy energitakarékos üzemmód/állapot. Vagy valami hasonló problémát nem okozhat ?
Azt amúgy nem értem, hogy az Intel miért nem ad ki olyan Chipset drivert (2013 van - az SSD most már tényleg tömegesen terjed !), amiben támogatott az AHCI üzemmód ? :((
USB3-as driver ok; a Windows Update is természetesen.

Ok, akkor marad a CrystalDM.

Ok.
De amúgy mitől van ekkora különbség a 4K és a 4KQD32 között ?
Ha nem megy a Trim, akkor kb. mennyiben lennének mások az értékek ?

Rendben.

Elolvastam 1-2 hete ezt is, de akkor most megint megteszem.
Remélem azért olyan dolog nincs benne, ami ellentétes Fire/SOUL/CD leírásával. :U

(#68) Fire/SOUL/CD válasza Daffni2 (#51) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sosem azt javasoltam, hogy az alaplaphoz adott lemezről vagy épp a deszka gyári oldaláról kell telepíteni válogatás nélkül AHCI drivert. Megfelelő AHCI drivert kell telepíteni, amiket itt megtalálsz.

rooland
HDS riport-al nem sokra mennék, plusz nem véletlenül adtam azt a linket, amit.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#69) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#68) üzenetére


atesss
addikt

Akkor mi lenne, ha én pedig az Intel Chipset driver (legfrissebb természetesen) telepítése után felraknám az általad ajánlott és linkelt Intel® Rapid Storage Technology 11.7 -et ?

(#70) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#69) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Korábban írtad, hogy a leírásom szolgált alapul a telepítéshez. Sajnos bizonyos szempontból figyelmetlen voltál, mert én olyat nem írok, hogy chipset drivert telepítsen bárki, automatikusan, csak azért mert van. ;]
Chipset drivert nem lehet eltávolítani, ha már 1x feltelepítetted, akkor majd az idő eldönti, hogy jár-e negatív dolgokkal (x-akták jelenségek jönnek elő, vagy teljesen hétköznapi dolgok nem gy működnek, ahogy kellene)

Ha felrakod az újabb IRST-t, akkor fel lesz rakva. :DDD A legújabb IRST-d lesz és a TRIM is működni fog.
Sebességmérőkben lehet változás, rendszer alatt viszont ebből semmit nem fogsz kiérezni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#70) üzenetére


atesss
addikt

Nekem eddig - HHD-nél - semmilyen bajom nem volt az Intel Chipset drivereivel.
De ezek szerint úgy tűnik csak szerencsém volt ?

Akkor felrakom az IRST-t.

Sebességmérőkben lehet változás - mármint néhány százalék ?
rendszer alatt viszont ebből semmit nem fogsz kiérezni. - ez mondjuk elég gyakran így van.
A Trim hiányát egyáltalán észre lehet venni simán csak rendszer alatt ?

(#72) Bodor válasza atesss (#67) üzenetére


Bodor
veterán

Remélem azért olyan dolog nincs benne, ami ellentétes Fire/SOUL/CD leírásával. :U..

Nem nagyon fordult még ilyen elő, elég sokat pusmogunk a háttérben ... ;)

(#73) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van egy Kingston SVP100S2/96GB-os SSD-m. Ma töredezettség mentesítettem a HDD-m és egyúttal meglestem az SSD töredezettségét is, ezt tapasztaltam:

Van aki azt mondta az újabb SSD-k már nem tudnak töredezettek lenni, meg azt is mondták, hogy az SSD-t nem szabad töredezettség mentesíteni...

Ezekből mi az igaz? Anno, mikor megvettem az SSD-t eljártam eszerint a leírás szerint vele. :K

═════════════════════════════════════════

(#74) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#71) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A chipset-ek telepítése nem csak a HDD-k működésére van kihatással, hanem az egész rendszerre. A veszélyt az rejti a chipset-ekben, hogy kérdés nélkül cserélik le az OS vezérlőit(azt, amit az OS rendesen felismert, tett fel hozzá jó drivert és azt korrektül be is konfigolta) akár több éves driverre. Igen ritka az a chipset, ami javít valamin és mellette nem csesz el semmit, 2. legritkább az, amelyik semmin nem javít, de legalább nem csesz el semmit(ez esetben meg minek telepíteni feleslegesen), a leggyakoribb meg az, amikor csak negatív jelzőkkel lehet illetni. (Intel a 2. legrosszabb chipset, nagyon rég óta)

A user error kategória az, amikor a user még csak be sem tekint az eszközkezelőbe, ezáltal az is lehet, hogy egyetlen ismeretlen eszköz sincs ott, de ettől függetlenül automatikusan "vakon" rázúzza a rendszerére a chipset drivert.

Tömörítsd ki a deszkád chipset driverét és nézz bele az All mappába és máris világos lesz, hogy miről is írtam fentebb.

RootRulez
Az SSD-k mindig is töredezettek, csak ez lényegtelen(mert minden blokkot ugyanolyan sebességgel ér el, mindegy, hogy az hol van), ráadásul "furcsa" dolgaik vannak (OS felé nem úgy és annak látszódnak, mint valójában). A képeden is jól látszik egyik "sajátosságuk", azaz a foglalt terület egy darabban van a lemez elejétől és ezt minden SSD így adja vissza. ;)
Szóval bármely töredezettségmentesítő ugyanezt adná vissza, de ezzel nem kell foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#75) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#74) üzenetére


RootRulez
félisten

Oks, akkor nem foglalkozom vele. :N

Köszi!

═════════════════════════════════════════

(#76) Valdez válasza Fire/SOUL/CD (#74) üzenetére


Valdez
őstag

Nemigazán értek egyet, csináltam már pár gépet (igaz, ssd egyikben sem volt), de os install után az első dolgom mindig a legújabb chipset driver feltétele, valamint az összes alaplapi eszköz legújabb drivereinek feltétele. És még sosem volt gond, minden működött pöccre. De biztos csak szerencsés vagyok :)
Igen, be se nézek az eszközkezelőbe, csak miután minden szükséges drivert feltettem, de ezekután rendszerint semmi kérdőjel és felkiáltó jel sincs már ott.

Amúgy ahogy észrevettem itt főként nem az a gond, ha valaki felteszi az ahci drivereket, hanem hogy azok nem egy esetben 3-4 éves driverek, amik nem továbbítják a trim parancsot.

Ezügyben (driverügyben) viszont nem fogok több tanácsot adni mert meredek ellentétben állok a szakik véleményével, és inkább a Ti szavatok a döntő, ami így is van rendjén. :R

(#77) kerekfej


kerekfej
addikt

(#78) RootRulez válasza kerekfej (#77) üzenetére


RootRulez
félisten

Francba, épp most vettem 2TB-os vinyót ;] :DDD

═════════════════════════════════════════

(#79) kerekfej válasza RootRulez (#78) üzenetére


kerekfej
addikt

Ennek a gyártónak van pár érdekes terméke.

(#80) Bodor


Bodor
veterán

Összedobtam egy új egyes hozzászólást, melynek tervezete a próba topikban olvasható.

Észrevételeket, javaslatokat, privátban várom.

Köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#81) Jester01 válasza Fire/SOUL/CD (#74) üzenetére


Jester01
veterán

Nem lényegtelen a töredezettség, mert a szekvenciális olvasás gyorsabb mint a random. Mint ahogy ezt a múltkor tesztadatokkal bizonyítottam is. Éppen csak az elhasználódás miatt nem éri meg defragmentálni (és mert a merevlemezhez képest még a random olvasás is elég gyors).

A lefoglalt terület elhelyezkedése pedig nem az SSD-től függ hanem a fájlrendszertől és természetesen nem mindig ilyen szépen az elején van.

Jester

(#82) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdés.. SSD LIfe -al nézem hogy egy nap mennyi adatírás történi ssd-re.. elvileg nem szabadna történjen semmi, mivel nem telepítek semmit. De mégis van adatmozgás.. napi olyan 5Gb.. pedig torrent sem megy..
Egyedül Firefox (rajta Gmail, Hardverapro, Facebook (chat)), illetve Media Player (gépről szóló zenékkel).

Van esetleg valakinek valami ötlete miért van mégis adatírás? (volt olyan nap hogy ugyanezek mentek és mégsem volt adatírás)

Köszönöm :R

(#83) rooland válasza Fire/SOUL/CD (#68) üzenetére


rooland
senior tag

elment az SSDOK riport

(#84) belashx válasza ledgeri (#59) üzenetére


belashx
senior tag

840 (Basic) SSD 120 GB
Élményindex: 7.9

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#85) Qkackca


Qkackca
őstag

Klónozás sikerült, viszont a trimmel kapcsolatban lenne egy kérdés: megy vagy nem megy jelenleg?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#86) vazzz válasza ledgeri (#59) üzenetére


vazzz
őstag

Win8 x64:

(#87) bucilali válasza Qkackca (#85) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Sztem nem megy. Az SSDOK jobboldali oszlopában alulról a második bejegyzés szerint a driver nem engedi át a TRIM parancsot..

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#88) vazzz válasza ledgeri (#59) üzenetére


vazzz
őstag

Qkackca: Nem jó az ahci driver, rakj fel frissebbet.
Sorry a dupláért, ph szórakozik...

[ Szerkesztve ]

(#89) ledgeri válasza Daffni2 (#60) üzenetére


ledgeri
nagyúr

&(#61) kerekfej & (#62) jeni & (#84) belashx & (#86) vazzz köszönöm szépen!,
#88) vazzz ok
(#86) vazzz a win 8-ban is nagyobb a max... vajon marketing, vagy (számítunk a jövőbeli gyorsabb eszközökre) érték kitoás?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#90) kapicsabi


kapicsabi
tag

Megérkezett nap közben az SSD, bele is tettem a gépbe.
Sokkal gyorsabb, mint a HDD, de szerintem nem megy max-on. Sata-2-es notiról van szó!

Letöltöttem a Hard Disk Sentinel-t és az SSD-re lépve ezt az üzenetet kapom: "A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.
A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #233 Media Wearout Indicator"

Tudnátok segíteni, hogy a TRIM-et hogy tudom bekapcsolni?

Az áttekintés fülnél azt írja: Teljesítmény 80%, Kondíció 100%
Az információ fülön lentebb görgetve pedig ezek vannak:
- Adatcsomag menedzsment támogatva - pipa előtte
- TRIM parancs támogatva - pipa előtte
- Meghatározott olvasás TRIM után támogatva - pipa előtte
- Op. rendszer TRIM funkció támogatva, LETILTVA - nincs pipa előtte

Hogy tudnám ezt orvosolni?

SSDOK programról KÉP

[ Szerkesztve ]

(#91) ledgeri válasza kapicsabi (#90) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hej! Hol az igért kép?? ;] (láttalak a "milyen"-ben..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#92) scope2007 válasza kapicsabi (#90) üzenetére


scope2007
addikt

szerintem egy új IntelRst telepítése megoldja.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#93) kapicsabi válasza ledgeri (#91) üzenetére


kapicsabi
tag

Felraktam, csak idő volt még rájöttem, hogy csináljam meg! :-)

Scope2007: Azt honnan szedjem le? Ilyen gépről van szó: Acer 4820TG-434G64Mn

[ Szerkesztve ]

(#94) ledgeri válasza kapicsabi (#93) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:K :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#95) Qkackca válasza vazzz (#88) üzenetére


Qkackca
őstag

Köszi a tippet, felraktam az új RST-t és mostmár a hdsentinel meg az ssdok is támogatottnak a trim-et :)

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#96) kapicsabi válasza scope2007 (#92) üzenetére


kapicsabi
tag

Megcsináltam, most már jó! Köszi a segítséget!

Ezek az eredmények jók Intel 520 120gb Sata-2-őn?

Kép

(#97) vazzz válasza Qkackca (#95) üzenetére


vazzz
őstag

Örülök, hogy sikerült :)

(#98) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Egy kérdés. Az SSD teszteredmények feltöltése miért mail alapú? Valahogy köszi nem mail-en szeretném elküldeni, hanem egyből írja bele a táblázatba...

(#99) ledgeri válasza KaiotEch (#98) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az egyből nem igazán felügyelhető.. a másik ban nem vagyok jártas...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#100) KaiotEch válasza ledgeri (#99) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor meg egy sima php post-al az input.value-kat küldje el a készítőnek mail-be.

[ Szerkesztve ]

(#101) vazzz válasza KaiotEch (#100) üzenetére


vazzz
őstag

Igazából én sem értem, miért kell ezt felügyelni annyira... simán lehetne készíteni egy másolatot a meglévőről, ami szabadon szerkeszthető és időközönként átvinni az adatokat az eredeti táblázatba, ahol a tulaj tudná formázni a szöveget, vagy kiszűrni a hibás bejegyzéseket... nem lenne ilyen nyögvenyelős a dolog. Én még tavaly nyáron küldtem be eredményt, mai napig nincs fenn... így nem nagyon van az embernek ambíciója...
Ha megengedné a tulaj, én készítek szabadon szerkeszthető másolatot a jelenlegi táblázatról és már lehet is írkálni az eredményeket...

(#102) Bodor válasza vazzz (#101) üzenetére


Bodor
veterán

Én is , miközben írtam az új egyest, azon gondolkodtam, hogy van-e értelme egyáltalán még beletenni ezt a feltöltés dolgot...
Kezeli, nézi ezt még vajon valaki?

Szerintetek?

vazzz: ! Új egyesről vélemény? :F

[ Szerkesztve ]

(#103) ledgeri válasza Bodor (#102) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én nézegettem, de nincs változás rajta, így hagytam... de heti frissüléssel jó lenne...+grafok az adatokból + ki mennyit írt adatsáv

De ha nincs ember(idő) a kezelésére, akkor vesszen nyomtalan... ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#104) vazzz válasza Bodor (#102) üzenetére


vazzz
őstag

Ha szabadon szerkeszthető lenne, akkor jobban érdekelné az embereket, hamarabb beírná az eredményét, és rá is kukkantana, hogy hogyan áll a többihez képest.
Szerintem mindjárt csinálok egy másolatot, nézzetek rá, hogy jó-e... ha nem működik, töröljük.

Bodor: szerintem jó lesz, átfutottam, de tüzetesebben is átolvasom mindjárt.
Itt van a szerkeszthető változat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#105) ledgeri válasza vazzz (#104) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Sajna ezzel barmolható is egyből (akár gonoszdágból törölhető is...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#106) zsírsámán válasza vazzz (#104) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Jó ötletnek tartom, de érdemesebb lenne valami szabályszerűséget is bevezetni. Pl arra gondolok, hogy az első sorba egy két instrukciót beírhatnál, hogy pontosan milyen programmal kell végezni a mérést, milyen beállítások mellett, és hogy mindenki valami rendszer szerint, pl a márga neve szerint betűrendbe illessze be az eredményét, így az azonos tipusok egymás mellett lesznek, és nem összevissza, tehát áttekinthetőbb lesz.

(#107) Bodor válasza vazzz (#104) üzenetére


Bodor
veterán

Ezt a szabadon szerkeszthető változatot lehet nyugodtabban linkelném az egyesbe..

De biztos, hogy jó ez így, hogy bárki, bármikor , bármit beleírhat, vagy módosíthat? :F :U

Látom ledgeri is aggódik emiatt...

[ Szerkesztve ]

(#108) zsírsámán válasza Bodor (#107) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nem lehet egy jelszóval levédetni? Egyszerűbb lenne, és pár ember meg hozzáférhetne, így mégsem egyedül kell az egészet frissítgetni, hanem éppen aki ráér, megcsinálja.

(#109) geckowize


geckowize
őstag

Kingston V+200 120GB

CrystalDiskMark

SSDOK

[ Szerkesztve ]

(#110) ledgeri válasza Bodor (#107) üzenetére


ledgeri
nagyúr

pl bele is írtam.... és hát hivogatott a DEL gomb ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#111) Bodor válasza geckowize (#109) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem jók ezek az értékek, és az SSDOK is mindent rendben talált, de kell neked 8GB RAM mellett 4 GB lapozófájl ?

(#108) zsírsámán : Ez jó ötlet, de ki lesz az a pár ember?

Prt Src helyett még mindíg jobb megoldás egyébként a Windows-os képlopó alkalmazás...

[ Szerkesztve ]

(#112) ledgeri válasza ledgeri (#110) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Logout írás amibe linkelni kellene a reportot, és a jelszóval rendelkezők pedig frissítik a doksit (és szólnak kb x hsz után, hogy bevittem) és a kövi ember csak az az utánikat figyeli (pl mint ahogy a modok csinálják az arcképkérőst..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#113) geckowize válasza Bodor (#111) üzenetére


geckowize
őstag

Pedig módosítottam a C-nek 400 megára

ja csak nem nyomtam rá, hogy Beállítás...

[ Szerkesztve ]

(#114) vazzz válasza Bodor (#107) üzenetére


vazzz
őstag

Természetesen így megvan a kockázata, hogy bárki belebarmolhat... most nézegetem az opciókat, le lehet védeni cellákat, oszlopokat és sorokat is külön, de a megoldás tényleg olyasmi lenne, hogy kipofozni a jelenlegi listát, ha kell pár instrukciót beszúrni, és valamilyen szinten védetté tenni. Kell pár ember, aki adminként ráfigyel naponta, és levédi a meglévő helyes adatokat, hogy aki barmolni akar, ne tudjon nagy kárt tenni a listában.
A másik, talán egyszerűbb megoldás hasonlóan működhetne, mint a 3dmark topikokban, hogy aki szeretné, hogy felkerüljön a listára, az itt a topicban jelezze. Ehhez lehetne az 1.hsz-ben instrukciókat adni, hogy milyen adatok kellenek hozzá, és egy zárt listát kellene létrehozni, amit pár admin tudna szerkeszteni....
Nem olyan egyszerű ez azért...

(#115) Bodor válasza geckowize (#113) üzenetére


Bodor
veterán

Úgy látszik nem volt sikeres a módosítás.

(#114) vazzz : ... Nem olyan egyszerű ez azért...

Na ezért kérdeztem én, hogy kell ez nekünk egyáltalán? Mi is a konkrét haszna, eredménye? Kiknek és miért jó ez?

Szerintem nem véletlenül sorvadt el a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#116) vazzz válasza Bodor (#115) üzenetére


vazzz
őstag

Igazad van, ez nem tuningverseny, nem sok értelme van így ennek... több vesződséggel jár, mint amennyi haszna van. Igazából a statisztikát már tudjuk, ezért van az ajánlás, kérdésekhez meg a fórum.
Az 1. hszt inkább olyan dolgokkal kellene kibővíteni, hogy Sandforce vezérlős ssd-t 0fill-el mérj, ne használd sebességmérésre az AS ssd progit, stb... amikkel nap mint nap találkozunk itt a topicban.

(#117) Bodor válasza vazzz (#116) üzenetére


Bodor
veterán

Az 1. hszt inkább olyan dolgokkal kellene kibővíteni, hogy Sandforce vezérlős ssd-t 0fill-el mérj, ne használd sebességmérésre az AS ssd progit, stb... amikkel nap mint nap találkozunk itt a topicban.

Ezek mind benne vannak a cikkemben, az meg benne lesz az egyesben.

De ha gondoljátok, akkor külön is ki lehet írni az egyesbe, de akkor ezenkívül még nagyon sok más dolgot is , és akkor megint csak hosszú lenne. . . Ezért vannak a cikkek linkelve.

[ Szerkesztve ]

(#118) ledgeri válasza Bodor (#117) üzenetére


ledgeri
nagyúr

nem gonoszságból, de lehet, hogy kéne ennek írni egy kis cikket, hogy legyen topikja, ahol a fejlesztésről lehet diskurálni (#80-asban jött a felhívás...) és akkor "tiszta" maradna a topik... mert ez a mi, hova elhúzódhat még

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#119) Bodor válasza ledgeri (#118) üzenetére


Bodor
veterán

Szerencsére már eleve így készült, csak eddig nem volt publikálva: Tessék

Akkor a #101-estől töröltethetem az összes hozzászólást? Onnantól elég off az egész...
Kivétel a #109 és a hozzá kapcsolódó...

[ Szerkesztve ]

(#120) ledgeri válasza Bodor (#119) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szerintem nem kell.. elkezdtük, átmegyünk... hozzá tartozik...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#121) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Ma ugranék neki egy SSD használatba tételének. Elolvastam a két szakértő által írt cikkeket. Röviden összefoglalnám, hogy mit tervezek csinálni és, hogy milyen kérdések merültek fel bennem, hogy megpróbáljam megelőzni az esetleges problémákat.
Elsőként, a nem használt vezérlők letiltása.
Ahogy néztem az alaplapomon (Abit ip35 PRO) a floppy vezérlőt kell letiltanom biosban, illetve amiben nem vagyok biztos, az ieee 1394 (firewire) vezérlővel mi legyen, ezt is érdemes, vagy ez nem zavarhat be? Tuning mentes a gép, szóval telepítés előtt már csak a HDD-t leveszem és indulna a folyamat.
Megnéztem bios-ban a lap támogatja az AHCI módot, ez is beállításra kerül majd!
A kérdésem még az lenne, Bios frissítésre van szükség? Illetve egy tavaly novemberben vásárolt Samsung 830 SSD firmware frissítésre szorulhat esetleg?
Win 7-el fogom formázni az SSD, és telepítés után nem készülök alaplapi drivereket telepíteni, ha minden megfelelően működik... A teszt programok eredményével pedig majd jelentkezem :U

Ha telepítés után visszakötöm a HDD-t nyugodtan mehet az is a AHCI módban, vagy esetleg külön vissza kell neki állítani valamit?
Illetve még annyi, hogy torrentet, hogy érdemes beállítani? Maga a program telepítése történhet az SSD-re csak az 'új letöltések' helye legyen a HDD-n?
A segítséget előre is köszönöm!

(#122) sch_a válasza #25712384 (#121) üzenetére


sch_a
addikt

Nekem is ma jön meg az első SSD-m, nekem is Samsung 830. :) FW frissítésre én is kíváncsi lennék. Az megy úgy is, hogy arról megy a rendszer, vagy érdemes még használatba vétel előtt átesni rajta? Notebookba lesz, AHCI eddig is engedélyezve volt, optikai meghajtó ki lesz szedve.. Így is kell még valamit tiltani biosban? Illetve, 64gb-os SSD esetén, azt a ~10% szabad hely úgy is megoldható, hogy egyből csak egy mondjuk 54 gb-os partíciót hozok létre/használok? Bocs a sok kérdésért, csak általában az szokott lenni, hogy mire felteszem a rendszert és felrakok minden drivert, észreveszem, hogy valamit mégse így kéne, és kezdhetem elölről. Most ezt elkerülném. :DDD

(#123) #25712384 válasza sch_a (#122) üzenetére


#25712384
törölt tag

A 10%-os szabad hely, jó úgy is ahogy írtad, hogy csak 54GB-t partícionálsz. A többire majd a szakértők választ adnak mindkettőnk számára! :)

(#124) KaiotEch válasza vazzz (#114) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem kell olyan nagyon túldramatizálni. Egy php-s emberke 2 perc alatt átalakítja. Ha megtalálnám én is a más elkészítettet(lusta informatikus effektus), akkor átültetném szerintem én is egy 20 perc alatt. :K

(#125) vazzz válasza KaiotEch (#124) üzenetére


vazzz
őstag

Csak pár opciót soroltam fel, a dráma nem itt kezdődik... de lényegtelen, megy a levesbe a projekt, mert úgy sincs semmi haszna :)

(#126) atesss válasza Bodor (#66) üzenetére


atesss
addikt

Itt vannak az eredmények:
Gigabyte GA-B75M-D3H, Celeron G550 (Sandy Br.), 2*4GB DDR3, Samsung 830 64GB.
Win7 HomePr SP1 64 bit. Divert még nem nagyon raktam fel (Chipset drivert, vagy IRST-t egyáltalán nem), néhány program viszont már fent van (Firefox, SSD teszteléshez programok, Flash Player, Adobe Reader, Java VM), de gondlom ezek nem befolyásolnak.
Alap beállitásokkal, 64 bites, Shizuku Edition (bár ez gondolom csak a design) és 32 bites CDM-al is mértem.


Szövegesen:
-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.2 x64 (C) 2007-2013 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 484.555 MB/s
Sequential Write : 174.632 MB/s
Random Read 512KB : 340.323 MB/s
Random Write 512KB : 145.993 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 23.837 MB/s [ 5819.6 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 63.187 MB/s [ 15426.5 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 209.129 MB/s [ 51056.8 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 68.423 MB/s [ 16704.9 IOPS]

Test : 1000 MB [C: 69.4% (26.4/38.0 GB)] (x5)
Date : 2013/01/17 9:46:16
OS : Windows 7 Home Premium Edition SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.2 (C) 2007-2013 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 501.391 MB/s
Sequential Write : 173.908 MB/s
Random Read 512KB : 341.965 MB/s
Random Write 512KB : 153.450 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 23.776 MB/s [ 5804.6 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 63.885 MB/s [ 15596.8 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 214.741 MB/s [ 52427.1 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 69.028 MB/s [ 16852.6 IOPS]

Test : 1000 MB [C: 70.7% (26.9/38.0 GB)] (x5)
Date : 2013/01/17 10:32:50
OS : Windows 7 Home Premium Edition SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

SSDOK:

[ Szerkesztve ]

(#127) Bodor


Bodor
veterán

(#121) Askania01 és (#122) sch_a :

Samsung SSD-ken lehet úgy is firmware-t frissíteni a Samsung Magician programmal, hogy már fent van az SSD-n az oprendszer, de szinte biztos vagyok benne, hogy a legújabb van már rajtuk, egyébként ha nem akkor sem kötelező, csak ha valami gond van. Alaplap bios-t is csak akkor kell frissíteni, ha esetleg nem ismerné fel az SSD-t.

...optikai meghajtó ki lesz szedve.. Így is kell még valamit tiltani biosban?...

SSD miatt nem kell kiszedni az optikai meghajtót a telepítés idejére sem, mert arra úgysem tudja kihelyezni a Windows az indítófájlokat, ez csak HDD-re vonatkozna. Nem kell semmit sem tiltani a biosban, floppy vezérlőt , és az firewire-t sem. HDD is mehet AHCI módban természetesen.

Torrent-nél ahogy írod, maga a program telepítése történhet az SSD-re csak az 'új letöltések' helye legyen a HDD-n.

(#126) atesss:

Szerintem jók ezek az értékek, és az SSDOK is mindent rendben talált, de kell neked 8GB RAM mellett 8 GB lapozófájl ? Elég sok helyet lefoglal egy 64 GB-os SSD-nél. Cikkemben ezt javasoltam:

"Lapozófájlt 4-8 GB RAM-nál, és efelett nem igazán használ a Windows, viszont nagy ritkán a letiltás rendellenes működést eredményezhet az ezekre érzékeny programoknál vagy a Windowsban, ezért azt javaslom, hogy állítsunk be pl. fix 400 MB-os értéket. Ez nem foglal túl sok helyet, de mégis van."

Üdv

(#128) sch_a válasza Bodor (#127) üzenetére


sch_a
addikt

:R

(#129) atesss válasza Bodor (#127) üzenetére


atesss
addikt

Rendben, köszi.
Akkor rakom fel a többi drivert.
Aztán ha azután marad még kérdőjeles eszköz az eszközkezelőben, írok (hogy hogyan tudnátok megoldani chipset driver nélkül...).
És persze a driverek felrakása után is ellenőrzök egy sebességet.

Akkor ezért volt ilyen kevés hely...
Én meg gondoltam, hogy kicsit elszámítottam magam, és ennyivel több helyet foglal a 64 bites (amúgy pontosan mennyivel is ?)
De nem hogy a lapozófájl foglal, hanem még a hiberfil.sys is 5,9GB...
Nem igazán használtam még 2GB-nál több ramos gépet, ezért lepett meg talán ez ennyire.

(#130) Bodor


Bodor
veterán

Tehát akkor javaslatokat várunk a topik új egyes hozzászólásához, melynek tervezetét ITT Olvashatjátok el.

[ Szerkesztve ]

(#131) haddent


haddent
addikt

üdv
mi lehet a gond? :F Nagyon belassult szegényke SSD, főleg az itteni képekhez képest...

(#132) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#129) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Aztán ha azután marad még kérdőjeles eszköz az eszközkezelőben, írok (hogy hogyan tudnátok megoldani chipset driver nélkül...)."
Egyszerűen kitömöríted a chipset drivert egy mappába, majd az eszközkezelőben manuálisan telepíted a drivereket, úgy, hogy jobb egér az ismeretlen eszközön/illesztőprogi frissítése és kézzel betallózod azt a mappát, ahova korábban kitömörítetted. Majd az OS megkeresi, amire szüksége van és csak azt telepíti.

haddent
Vélhetően az ASMedia SATA3-as vezérlőre kötötted az SSD-t, nem pedig az Intel SATA3-asra, az Intel a szürke színű a deszkán, oda kösd át.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#133) Bodor válasza atesss (#129) üzenetére


Bodor
veterán

Ezek szerint nem olvastad el végig a cikkemet, mert ott írok a lapozófájlról és a hibernálásról is.
De jobb későn, mint soha :)

Ha valami gond van, írj, de tesztelni elég csak 1X a 64 bites , sima CDM-el, ne legyen a topikban annyi felesleges kép.

(#134) haddent válasza Fire/SOUL/CD (#132) üzenetére


haddent
addikt

:W Hihetetlen ... nemrégiben rengetegszer volt szétkapva, és valamiért teljesen az rögzült, hogy a "navy blue" az intel sata3.. hát persze, hogy nem.. valóban csak ennyi volt, köszi :C

(#135) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Olvastam, hogy 15%-ot kell szabadonhagyni egy SSD-nél. Na most nekem a V+200-am alapból 120GB-os, tehát már 7% így megvan (ugye?), tehát a rendszerpartíció létrehozásakor nem a fennmaradó 120ból gazdálkodtam, hanem még a 8%-át abból is lecsíptem. Tehát 101 GB-os lett a rendszerpartícióm.

Kérdésem, hogy ha "Nem lefoglalt" azaz unallocatedben van ez a lecsippentett további 8%, az is jó ugye? Vagy formázzam azért meg?

(#136) #25712384


#25712384
törölt tag

Nos az SSD-t felismerte a BIOS. Sata-nál be is állítottam az AHCI módot, aztán nézegettem még mik vannak ott és találtam egy ilyet.
Onboard PCI Device - Storage Controller ez is IDE-n van, kérdésem, hogy ezt is állítsam át AHCI-ra vagy ez lényegtelen?

Szerk.:
Úgy gondolom, hogy ez valami PCI-os bővítő kártyának a vezérlője lenne :\ tekintve, hogy ilyenem nincs. Feltételezem, teljesen mindegy mire van állítva. Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#137) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Így jól van beállítva a lapozófájl? Kezdeti és maximális érték is 400MB. Köszi.

(#138) Bodor válasza geckowize (#135) üzenetére


Bodor
veterán

Nem kell semmit sem csinálnod, jó így ahogy van!

(#136) Askania01: Szerintem jól gondolod, Onboard PCI Device - Storage Controller-nek nem szabadna hogy köze legyen a SATA-hoz.

(#137) HZoli87: nekem is ugyanígy van, szerintem ez jó .

(#139) #25712384 válasza Bodor (#138) üzenetére


#25712384
törölt tag

Nos. Azt hiszem készen vagyok.

A teszt eredmények. (Samsung 830 128GB SATA3; SATA2-es porton használva)

HDSentinel infók. Azt hiszem a TRIM-el sincs probléma.

Rendben van így? :B
Köszönöm a segítséget! :R

(#140) rooland


rooland
senior tag

Valami lehet nem tiszta nekem. Az SSD-n szükségesen üresen hagyott területtel kapcsolatban.
120Gb-os Vertex3-asomat egyetlen összefüggő partícióra formáztam és így használom. Ebből a 120Gb-ból viszont kb 75Gb szabad. Így jó? Vagy külön nem megformázott helyet kell neki hagyni?
(remélem nem, nem igazán van kedvem újra telepíteni a rendszert emiatt)

(#141) Bodor válasza #25712384 (#139) üzenetére


Bodor
veterán

Jónak tűnik, de inkább a (#131) haddent-nál látott programokkal tesztelj, és dobj képet róluk.
Cikkemben a linkek a letöltéshez.

(#140) rooland: nem kell neki külön formázatlan hely, jó így ahogy van, 8 GB szabad helyet hagyj rajta és kész.

(#142) rooland válasza Bodor (#141) üzenetére


rooland
senior tag

Köszönöm!

(#143) #25712384 válasza Bodor (#141) üzenetére


#25712384
törölt tag

A letöltő link nekem ebbe köt ki. 'Invalid or Deleted File.'

Arra van esetleg megoldás, hogy az SSD-t ne jelölje úgy a win, mint egy pendrive-ot? Eltávolításnál, ott van az SSD is :\

[ Szerkesztve ]

(#144) Bodor válasza #25712384 (#143) üzenetére


Bodor
veterán

Melyik program linkje?

Nekem mennek: LINK

LINK

Intel IRST 11.7 megoldja a problémát az eltávolításnál.

(#145) Fire/SOUL/CD válasza #25712384 (#143) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elnézést, ez az én saram(pontosabban a netszolgáltatómé) volt, mert kb 3/4 óráig nem volt netem, pont azt követően tűnt el a netem, miután a linkről már töröltem a letöltést. :B
Most már jónak kell lennie. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#146) kapicsabi


kapicsabi
tag

Ezek jó eredmények? Vagy kellene valamin még állítanom?

Firmware-t hogy tudok frissíteni SSD-n? (sajnos azt sem tudom, hogy a legújabb van-e rajta?! )

Intel 520 120 GB, SATA-2-es port.




(#147) #25712384 válasza Bodor (#144) üzenetére


#25712384
törölt tag

Fire/SOUL/CD bejegyzésénél, az SSDOK v1.3.9 by FSCD (Public Beta).exe utáni link nem jó nekem. Szóval nem tudom leszedni azt a programot :\ Már jó! :)

Itt is van a kép:

A Crystal Disk-es teszt kész:

Ezt az Intel IRST 11.7 telepítem és kész? :))

[ Szerkesztve ]

(#148) Fire/SOUL/CD válasza kapicsabi (#146) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez teljesen rendben van, egyetlen "anomália", amit látok(de ezen amúgy sem lehet javítani), az az, hogy azt adja magáról vissza az SSD, hogy csak SATA2-vel kompatibilis, holott SATA3-ommal is kellene. Privátban dobhatnál egy képet a Crystal Disk Info-ról.
A 400i-s FW meg a legújabb szerintem, ami van hozzá.

Askania01
Ez is teljesen rendben van, ha gondolod felteheted az IRST 11.7-t, de nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#149) kapicsabi válasza Fire/SOUL/CD (#148) üzenetére


kapicsabi
tag

Szerk: Lehet tudom miről van szó! Pill...

Azt hol találom? :-)

Beléptem a Crytal Disk-be, de ott nem találok ilyet! (bocs, ha nagy hülyeséget írok, de még csak most ismerkedek az ssd-vel)

[ Szerkesztve ]

(#150) #25712384 válasza Fire/SOUL/CD (#148) üzenetére


#25712384
törölt tag

Bodor javasolta, mivel olyan problémám van, hogy az SSD-t látom a tálcán, úgy mint mikor egy pendrive van csatlakoztatva...
Hibernálást érdemes leállítani? Nem igazán szoktam alkalmazni. Illetve még a lapozófájlt érdemes kiiktatni?

(#151) Fire/SOUL/CD válasza kapicsabi (#149) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak egy képernyőképet kérek úgy, hogy elindítod a CDI-t, kijelölöd az SSD-t és kész.
(nem inkább csak arról van szó, hogy összekeverted a Crystal Disk Mark-ot, a Crystal Disk Info-val?)

Askania01
Akkor tedd fel, az valóban eltünteti az eltávolítható eszközök közül az SSD-t/HDD-t.
Én sosem tiltom a virtuális memóriát és nem is szoktam ezt javasolni, max kihelyezni, ha szükséges.
(W8 esetén itt is van változás W7-hez képest, pl nálam 16G RAM mellett mindösszesen 5,5G a virtuális memória mérete, úgy, hogy az OS kezeli, nem nyúltam hozzá. W7 eseté a virtuális memória is 16G lenne)
Hibernálásnál meg egyértelmű, ha nem használod azt a szolgáltatást, akkor tilthatod.
(W8 UEFI install esetén már nem ennyire kézenfekvő ez sem, de ha nem W8-t használsz, vagy azt, de nem UEFI-ben telepítettél, akkor ott is mindegy.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#152) imotep03


imotep03
tag

Hali, egy ocz vertex 4 256gb vettem, az alaplapom pedig asrock 770 extreme3, próbálom beállítani a max. ra de elakadtam, a HD Sentinel irja hogy "Kondíció 100%, de a Teljesítmény csak 80%, illetve azt is írja, hogy az "SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív", a logout.hu-n irják hogy kell frissíteni a marvel drivert nem igazodok ki hogy melyik lenne az marvell vagy a Windows 7 alap AHCI/IDE driver-ére kell cserélni. és hogy kell arra cserélni?? :D
az ssd mellet még egy sata 2es 500gb vinyo van.
a bios a köveketkezö képp állitottam be:

[ Szerkesztve ]

(#153) Fire/SOUL/CD válasza imotep03 (#152) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

összetettt a kérdés, de minden kérdésedre(és még annál is többre) a bejegyzésemben megtalálod a választ. :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#154) sch_a válasza Fire/SOUL/CD (#151) üzenetére


sch_a
addikt

W8 UEFI esetén miért nem kell tiltani a hibernálást?

(#155) Fire/SOUL/CD válasza sch_a (#154) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem azt írtam, hogy "nem kell tiltani", hanem azt, hogy nem kézenfekvő, mert vannak olyan szolgáltatások(csak UEFI install és csak W8 esetén), amelyek csak akkor működnek, ha a hibernálás engedélyezve van. 2 ilyen tipikus dolog a Hybrid Boot és az UEFI GOP(itt vannak még furcsaságok, mert pl nálam csak bekapcsolt hibernálás mellett állt fel a gép 3 sec alatt, míg a neten olvasható, hogy kikapcsolt hibernálásnál mellett is működött usereknél).
Előbbi ismertebb(Fast Startup vagy Fast Boot néven is emlegetik), utóbbira meg (UEFI GOP) keress rá a W8 topikban, értekeztünk már másokkal is a témában ott.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#156) imotep03 válasza Fire/SOUL/CD (#153) üzenetére


imotep03
tag

igen onnan vettem mindent :D, a bios beállitását is bár az én lapom konkrétan nem volt ott, csak hozzá hasonló, am az jó ugy ahogy csináltam a mellékelt képen?
köszii

(#157) Fire/SOUL/CD válasza imotep03 (#156) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Mivel csak Marvell SATA3-as port van a deszkán, ezért nincs nagy választás, de ha szörszálhasogató lennék, akkor mondanám, hogy a leírásomban le van írva, hogy az alacsonyabb sorszámúra illik kötni, te meg a magasabb sorszámúra kötötted(de ez nem gond ebben az esetben)

2. A BIOS-ban a Marvell-en belül a Compatible Mode-ot Enhanced-re állítsd

3. A marvell driver nem továbbítja a TRIM parancsot, ezért az OS AHCI driverére kell lecserélni. Hogy ezt hogyan kell, azt megtalálod a leírásom vége felé, keress rá erre: "5. Hogy tudom visszaállítani a Windows 7 alap IDE vagy AHCI driver-ét?"
(A Marvell általában a tárolóeszközök csoportban "bujkál", nem az IDE ATA/ATAPI vezérlőknél)

4. Ezt követően meg dobj képet erről a progiról (linkeld a képet, ne beilleszd, mert hosszú lesz a topik) [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#158) sch_a válasza Fire/SOUL/CD (#155) üzenetére


sch_a
addikt

Valóban hülyén tettem fel a kérdést. :) Azt hittem talán máshogy van megoldva, nincs állandóan lefoglalva a hely vagy valami hasonló esetleg. Nálam fenn áll az UEFI + W8 esete, a hibernálást pedig ki akartam venni, csak ezért kérdeztem. Köszönöm a választ!

(#159) imotep03 válasza Fire/SOUL/CD (#157) üzenetére


imotep03
tag

Igen de nem akartam most még szét szedni a gépet h átkössem :D, ok, am a 3. pontot már megcsináltam csak nem jeleztem itt de köszii, és a s.m.a.r.t így utólag nézve nem kellene bekapcsolnom a leírásod alapján mert azt most itt nem irtad

[link]

[ Szerkesztve ]

(#160) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ez az SSDOK amúgy mire is jó? Ezeket az adatokat megtudhatjuk más progiból is nem? Csak látom, hogy mindenki nagyon rákapott most.

Ja mert, hogy ez Fire/SOUL/CD kolléga progija...

[ Szerkesztve ]

(#161) Bodor válasza KaiotEch (#160) üzenetére


Bodor
veterán

Nem azért jó ez a program, mert Fire/SOUL/CD kolléga progija, hanem azért, mert egy helyen látható sok olyan információ, melyet egyébként 2-3 vagy több programmal kellene megnézni, mellette ad olyanokat is, melyet más programok nem. Igazából ez nagy segítség nekünk, mert nem kell az idelátogató embereket kifaggatni a körülményekről, hamarabb diagnosztizálhatóak a problémák, szóval ezért kaptunk rá. Nem azért mert valakié, hanem azért mert jó és hasznos, és nagyon megkönnyíti a segítő munkánkat. És egyébként meg azért ilyen jó, mert Fire/SOUL/CD kolléga direkt erre a célra készítette. Szerintem örülhetünk neki, hogy van. :K

(#162) KaiotEch válasza Bodor (#161) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én örülök, félreértés ne essék, csak én megnéztem, és nekem legalábbis nem mondott sokkal többet az SSD-ről :)

(#163) ledgeri válasza Fire/SOUL/CD (#132) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Asmedia>intel: csak úgy átdugja és kész?

(#141) Bodor Ugye a prticiók is kevered(het)nek a trimm során, és ezért is bajos lehet a helyreállítás azon az ssd-n ami behalt, ha nem a vezérlő miatt...?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#164) KaiotEch válasza ledgeri (#163) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

:K Gondolom, Intel chipset driver telepítve van.

[ Szerkesztve ]

(#165) crashpipi


crashpipi
csendes tag

Sziasztok!

A minap vásároltam egy Kingston 120 GB SSDNow 200V+-os meghajtót. Sikerült telepítenem, az ASUS M4A77TD alaplapom BIOS-ában át van állítva ACHI módra és SATA 2-es csatival van rákötve.

A hivatalos oldal szerint SATA2-vel 280/260MB-os sebességet kellene produkálnia.
(Lsd: http://www.kingston.com/us/ssd/vplus#svp200s3)

Telepítés után tettem fel egy friss AMD-s chipset drivert is.

Ezt a cikket követve, mind a 12 pontot végigcsináltam, hogy megfelelően legyen beállítva:
http://logout.hu/bejegyzes/gaabbaa/ssd_beutemezese_a_gyakorlatban/hsz_1-50.html

Mégis, ha a CrystalDiskMark-kal letesztelem kb. 200/150 MB-os sebességet produkál felfelé kerekítve.

Miért van ez? Mit lehetne még állítani? Segítségre volna szükségem!

(#166) KaiotEch válasza crashpipi (#165) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Melyik sata-ra kötötted? Bár ahogy látom ezen csak egyfajta van. AMD Chipset driver telepítve van?

[ Szerkesztve ]

(#167) ledgeri válasza KaiotEch (#166) üzenetére


ledgeri
nagyúr

első bekezdés utolsó sor..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#168) crashpipi válasza KaiotEch (#166) üzenetére


crashpipi
csendes tag

Asszem a 4-esre a 6-ból. 1-4-ig asszem Achi, az 5-6 meg IDE-ként megy. Van jelentőssége? Ha átdugom, elszáll a telepített rendszer???

Igen telepítve van a chipset driver.

Ez a 2012.10.22-ei: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/raid_windows.aspx#2

[ Szerkesztve ]

(#169) Fire/SOUL/CD válasza KaiotEch (#166) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na látod ez pont 2 olyan kérdés, amit nem kellett volna feltenni, ha az SSDOK-ról dobott volna képet.
(persze ezután még meg kérdezheted, hogy a partícióeltolás rendben van-e, vagy működik a TRIM rendesen stb, persze ezt sem kellene)
Nem az SSD-ről vissza adott infó a lényeg progiban, hanem pont az ilyen kérdések felesleges feltevését(és akkor még ott van, hogy lehet, hogy a user nem tudja, hogy azt mivel és hogy oldja meg, meg merre keresse az adott progiban az infót, amiről kérdezted) és az esetleges "hiba" könnyebb kiszűrését segíti) ;)

crashpipi
Dobj egy képet erről a progiról: [link]
Ezen felül meg így mérj.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#170) KaiotEch válasza Fire/SOUL/CD (#169) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jólvan meghajlok tudásod előtt, tényleg én sem néztem, hogy nem 0fill-be mérte. Nem szoktam még én sem hozzá a tömörítőshöz :)

(#171) crashpipi válasza Fire/SOUL/CD (#169) üzenetére


crashpipi
csendes tag

Az eltolás dolog az rendben van. Amit belinkeltem cikket a 12 pontról, abból az egyik ez. Ki kell keresni egy adatot, osztani 4096-al és ha egész szám jön ki akkor ok.
A felét se tudom mik azok a tételek, de becsülettel végigcsináltam, ahogy le volt írva. :)

Most próbaképp a CrystalDiskMarkban levettem azt az értéket, ami alapból 1000MB volt és az előbb azzal mértem, most 100-ra állítva gyorsabb adat jött ki... Átállítottam azt is, amit mutattál a képen.
Nem tudom ez mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#172) scope2007 válasza Bodor (#161) üzenetére


scope2007
addikt

tényleg jó, hasznos Fire progija. egy ablakban kiír mindent, amit tudni kell.
mindenkinek ezzel kellene kezdenie, ha hibát akár "bejelenteni" itt

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#173) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Aki 840-et vett: mennyire van becsomagolva? Értem ezalatt, hogy van műanyagborítás vagy hasonló matrica, ami azt jelentheti sérülése esetén, hogy már ki volt bontva?
---

Más: Még mindíg lehet úgy babrálni az ssd-kkel, hogy olyan legyen az elemző progiknak, minha új lenne, vagy ez már orvosolva van?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#174) radi8tor válasza ledgeri (#173) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Matricával van leragasztva a doboza. Maga az SSD nincs fóliázva.

⭐ Stella

(#175) ledgeri válasza radi8tor (#174) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R Köszönöm! Logós a matrica?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#176) radi8tor válasza ledgeri (#175) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, 256GB van ráírva és egy kocka vonalkód a hátulján. (gondolom a Basic is hasonló)

⭐ Stella

(#177) Fire/SOUL/CD válasza crashpipi (#171) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ki kell keresni egy adatot, osztani 4096-al és ha egész szám jön ki akkor ok."
Ez így van, viszont a progi leveszi ezt a "terhet" is a válladról, mert ellenőrzi ezt is (Partition Alignments)

"most 100-ra állítva gyorsabb adat jött ki... "
Nem azért jött ki nagyobb sebesség, hanem az All 0x00 0Fill mérés miatt(ha nem így mérnél, "ugyanúgy" lassabb eredmények születnének.
Tömörítést használó SSD-knél (Sandforce-os SSD-k, mint a tied is) csak így lehet mérni, ha a gyártó által megadott, vagy az adott konfighoz mérten szeretnél összehasonlítani sebesség eredményeket.

Amúgy minden rendben van.

ledgeri #163 - "Asmedia>intel: csak úgy átdugja és kész?"
Igen, max a BIOS-ba érdemes egyből bemenni és ellenőrizni a boot sorrendet, mert az megváltozhat ilyen esetben. (Ha az OS telepítése előtt, az összes SATA vezérlő összes SATA portja AHCI-re volt állítva, akkor az OS automatikusan feltesz hozzá AHCI drivert(leggyakrabban az OS alap driver-ét), függetlenül attól, hogy az adott SATA port-ra van csatlakoztatva SSD avagy sem. Ilyenkor(amikor egy másfajta sata vezérlőre kerül át az SSD, ahol még nem volt) annyi "jelenség" szokott előfordulni, hogy először felismeri az adattárolót az OS, majd egy restart-ot kér és azzal kész is.

ledgeri #175
Igen, az van Basic esetén is, amit radi8tor1 írt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#178) crashpipi válasza Fire/SOUL/CD (#177) üzenetére


crashpipi
csendes tag

Köszönöm szépen.

(#179) Bodor válasza scope2007 (#172) üzenetére


Bodor
veterán

Hát igen, erről beszéltem.. :)

Srácok! Nem mondjátok komolyan, hogy erre csak ledgeri reagál, szól hozzá!

Hát ezért dolgoztam vele? :N

[ Szerkesztve ]

(#180) #25712384


#25712384
törölt tag

Próbáltam telepíteni az Intel IRST 11.7 -et, de folyton ebbe a problémába ütközöm.

Valami megoldás? Esetleg máshogy is ki tudom venni az ssd-t és a vinyókat az eltávolítandó hardverek közül?

(#181) KaiotEch válasza #25712384 (#180) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

.Net keretrendszer 3/4 fentvan?

(#182) dobobazsy


dobobazsy
őstag

crystaldiskmark-al nyomattam egy seq sebességmérést, az utolsó próbálkozásnál 485.5 mb/s volt az olvasás, most meg 506.9. ez hogy van? :B
van valami összefüggése a procival az ssd-nek? (proci feszültségét vettem lejjebb 1 lépcsővel)

(#183) #25712384 válasza KaiotEch (#181) üzenetére


#25712384
törölt tag

4-es fent van :\

(#184) imotep03


imotep03
tag

vki erre [link]
pls
nekem a crystal disk mark nagyon gyenge eredményt produkál a gyárinak kb a tizedét, nem igazán tudom hogy kellene beállítani...

[ Szerkesztve ]

(#185) imotep03 válasza imotep03 (#184) üzenetére


imotep03
tag

vagy esetleg a particionálás miatt kevesebb a mérés??

(#186) Bodor válasza ledgeri (#163) üzenetére


Bodor
veterán

(#141) Bodor Ugye a prticiók is kevered(het)nek a trimm során, és ezért is bajos lehet a helyreállítás azon az ssd-n ami behalt, ha nem a vezérlő miatt...?

Na most ezt nem értem. :U

(#187) Fire/SOUL/CD válasza #25712384 (#180) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Közben visszaolvastam, és az egy nem mai deszka, amire kellene. Próbáld meg ezt a régebbi IRST driver-t (STOR_allOS_10.1.0.1008_PV.exe, elméletben ez még megy P35-ös chipset-en.)

imotep03
Tizedét? Mert az durva, tekintve, hogy a korábbi képed szerint minden rendben(már ami lehet).
Próbáld átdugni az Intel SATA2-es portra és mérj újra. Ha van lehetőséget, akkor a SATA adatkábelt is cseréld le ill. egy másik gépben is meg kellene próbálni.
Mondjuk a mérésről dobhatnál képet, mert őszintén szólva ilyennel még nem találkoztam. :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#188) imotep03 válasza Fire/SOUL/CD (#187) üzenetére


imotep03
tag

Nem a tizedét a gyáriadat 530 kb nekem meg most 250 a seq read pl, megpróbálom majd hnap kábel az egy sata 2 es van mivel nem kaptam még sata 3 asat bár vki azt mondta anno h a kábel egyforma

(#189) dnelb


dnelb
veterán

Amióta w7be bekapcsoltam az indexelést meg a windows searchot napi 4-5 giga helyett 15öt ír az ssd. :U Nem mintha baj lenne de azért mégis 3x annyi . Másnál is ekkora növekedést okoz?

(#190) KaiotEch válasza dnelb (#189) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nálam nincs letiltva szóval nincs viszonyítási alapom. Régi 470-esen sem volt, csak úgy 1 órára, aztán nem tudtam keresni semmit a gépen.

(#191) Bodor válasza dnelb (#189) üzenetére


Bodor
veterán

Biztos vagy benne, hogy az indexelést meg a windows search miatt történik ilyen sok írás?
Én megadtam az indexelésnek, hogy hol tárolja az indexeket, és az nem éri el az egy GB-ot sem, azóta sem nőtt.

(#192) #25712384 válasza Fire/SOUL/CD (#187) üzenetére


#25712384
törölt tag

Remek, köszönöm! Ez működött. Már csak az AutoCad-el kell megküzdenem :W

Az amúgy nem baj, hogy a lomtár a SSD-n van? A HDD-ről törölt adatok átíródnak oda? Vagy ez téveszme részemről? :U

(#193) ledgeri válasza radi8tor (#176) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

#177) Fire/SOUL/CD :R x2

(#179) Bodor :Y :C

(#186) Bodor A merevlemezen az adatok egy szakaszon csücsülnek, egy particion belül...
Az ssd-kben bárhol lehetnek, akár 2 particio esetén összevissza nem két nagy adat tömb van, hanem akár töb kissebb˙´, vagy nekik is van egy "particionálási telkük, amire építhetnek adatot, de a szomszédéba nem nyúlhatnak át"?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#194) Fire/SOUL/CD válasza imotep03 (#188) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Te írtad, hogy a tizedét, de akkor ezek szerint rosszul... Na mindegy, akkor tisztázzuk
1. Intel SATA2-es porton mérted azt a 250MB/s eredményt? Mert ha igen, akkor az nem is fog feljebb menni
2. A Marvell SATA3-as porton viszont 300MB/s fölé kell, hogy menjenek az értékek, igaz, ott sem fogja elérni a gyári értéket de talán kb 400MB/s-t megközelítheti(ezt pontosan megmondani nem lehet)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#195) dnelb válasza Bodor (#191) üzenetére


dnelb
veterán

Igen, egész biztos. A használat meg ugyanolyan, előtte napi 2-6 GB közt ingott, most 10 alá nem nagyon megy be. :U Másra nem nagyon tudok gondolni, mert nem változott semmi.
Amúgy hülye kérdés, de 2 hónapos SSDnél 887 óra üzemidő meg 300 bekapcsolás soknak számít? :D Vagy ezzel se kell foglalkozni ?

[ Szerkesztve ]

(#196) KaiotEch válasza dnelb (#195) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nálam itt van az index: C:\ProgramData\Microsoft és az 12MB. Bár nekem úgy 4-5 órája meg a gépem, és 4GB-t tuti írt, csak azt nem értem, hogy hogy :D

[ Szerkesztve ]

(#197) imotep03 válasza Fire/SOUL/CD (#194) üzenetére


imotep03
tag

Valóban roszul irtam elsőre elnézést, de marvel porton mértem nem intel sata 2, csak a kábel régi nem sata 6gb-os, am a particionálás az ssd szempontjából mind1?

(#198) Fire/SOUL/CD válasza imotep03 (#197) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"csak a kábel régi nem sata 6gb-os, am a particionálás az ssd szempontjából mind1?"
A SATA1/2/3 kábelek külső megjelenésükben ill. belső felépítésükben teljesen azonosak. Amiben különbség van köztük (és az árukban ez meg is mutatkozik) az a belsejükben leledzik, ami a szigetelésben, árnyékolásban és a vezetőképességben mutatkozik meg.

Bodor #179
Én is elolvasom, de csak holnap.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#199) scope2007 válasza Bodor (#179) üzenetére


scope2007
addikt

holnap elolvasom én is. eddig kimaradt.

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#200) #25712384


#25712384
törölt tag

Szerintetek az IRST okozhat olyan problémát, hogy más programok telepítésébe bezavar? .iso fájlokból akartam telepíteni két különböző programot, a telepítés le is zajlik,majd az első megnyitás során valamilyen html fájlt akar megnyitni vagy menteni, de egyiket se tudja megtenni és ezután üres aktiválási ablakok ugranak fel.
Bocs, ha off, de az IRST-t itt ajánlottátok, és eddig nem volt gond a telepítésekkel. :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.