Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92651) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tegnap új alaplapot és processzort tettem a gépbe és naná, hogy azt írja az eredeti Windows 10, hogy aktiváljam, de amikor itt megpróbálom...

... kiírja, hogy Nem sikerült aktiválni a Windowst. Nem tudjuk újraaktiválni a Windowst ezen az eszközön. Próbálkozzon újra később.

WTF? :W Mit lehet ezzel kezdeni? Esetleg ez majd később esetleg magától aktiválódik vagy én nyomogassam XY időközönként hátha?

(#92652) t72killer válasza ForRedGlory (#92651) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LoL, gyakorlatilag gépet cseréltél, ez csak akkor fog lefutni, ha visszateszed az eredeti alaplapot. Telefonos ügyfélszolgálat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92653) ForRedGlory válasza t72killer (#92652) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Este gép-összerakás után nem írta ki, csak ma reggel.

Nem tudod esetleg, hogy a kulcs is kelleni fog- majd a telefonos ügyfélszolgálaton? Sok éve vettem, már fogalmam sincs hogy hol lehet a kulcs. A gép csak az 5x4 karakter utolsó 4 karakterét írja ki. Ez elég nekik?

Valahonnan ki lehet nyerni a kulcsot a W10-ből? :D

[ Szerkesztve ]

(#92654) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#92653) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ahham, van ez a ShowKeyPlus program, amivel meg tudtam nézni a kulcsot. Akkor hétfőn Microsoft ügyfélszolgálat...

(#92655) t72killer válasza ForRedGlory (#92653) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elképzelhető, hogy kérni fogják. Ezt a scriptet elmented .vbs scriptként és az asztalról sima duplaklikkel futtatod:

Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")
MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId"))

Function ConvertToKey(Key)
Const KeyOffset = 52
i = 28
Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"
Do
Cur = 0
x = 14
Do
Cur = Cur * 256
Cur = Key(x + KeyOffset) + Cur
Key(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255
Cur = Cur Mod 24
x = x -1
Loop While x >= 0
i = i -1
KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput
If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Then
i = i -1
KeyOutput = "-" & KeyOutput
End If
Loop While i >= 0
ConvertToKey = KeyOutput
End Function

#92654: jaigen, progiként is "árulják" a megoldást... A fenti szvsz kevesebb klikk és telepíteni se kell semmit.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92656) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Windows 10 Pro ESD licenszet szeretnék venni viszonteladótól, csak licenszekkel foglalkoznak.

A kérdésem az az hogy ESD licenszre van valami garancia vagy bármi hogy a Microsoft nem fogja letiltani a későbbiek folyamán?

(#92657) Totta92 válasza t72killer (#92650) üzenetére


Totta92
tag

#92649

Értem!
Köszönöm a segítséget Nektek!
Amit linkeltél ki is probálom, ahogy utána néztem tökéletes lesz.

(#92658) t72killer válasza tothjozsi96 (#92656) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pár HSZ-el feljebb pont ezt kérdezték.

#92657: nagyon szívesen, hajrá:R.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92659) joergie


joergie
őstag

mérhetetlenül el vagyok keseredve, kb 5 perce káromkodok, mert 2019ben a rühes windows 10-ben basszus nem tudom bekapcsolni a bluetooth-t amit 2 perce kapcsoltam ki. nincs. kész eltűnt. lenovo t430s. nyilván nem a gép hibája. pedig nem ma kezdtem. de ez kritikán aluli. szombat reggel ezzen kell felb*sznom az agyam.
Valaki segítsen ki plz :(((

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#92660) krealon válasza joergie (#92659) üzenetére


krealon
veterán

Lehet, hogy nem a Lenovo oldalarol letoltott driver-t hasznalod?

(#92661) Dinter válasza bobalazs (#92647) üzenetére


Dinter
addikt

Megtaláltam, átkerült az E meghajtóra. Visszabetűztem, és egyből kikapcsol a gép amikor elkezdene tölteni. Ugye nem nem tönkre az SSD?

(#92662) *Ropi* válasza joergie (#92659) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ne ez legyen, de lehet neked is az kezdődik, ami nekem: #92586-tól. Windows+X:
Eszközkezelőben ellenőrizd, hogy nem felkiáltójeles-e!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#92663) joergie válasza *Ropi* (#92662) üzenetére


joergie
őstag

De az :(((
Eddig nem nagyon használtam a bluetooth-t, de most beszereztem egy bluetooth hangszórót, amivel amúgy is van gondom, telefont is ledobálja, és még ez is...
Nem emlékeztem korábban hogyan oldottam meg, de hát ugye az ujraindítás az csak tüneti kezelés. Wifivel nekem sincs problémám.
Most meg csak hands-free módban látja(kettő szokott lenni, hands free és stereo), így viszont doboz hangja van. Nem lesz ez így jó, ujra kellett csatlakoztatni...persze mindegy, mert úgyis csúszik a hang, marad a jack csatlakozás :D Najó. Abbahagytam a panaszkodást, köszönöm a tájékoztatást.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#92664) *Ropi* válasza joergie (#92663) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ugyanaz az Intel 7260AC kombi Wi-Fi + BT modul?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#92665) dannyl válasza Totta92 (#92648) üzenetére


dannyl
addikt

XP-t felejtsd el. Csak szívnál vele folyton. Szerintem a W7 se eszik kevesebb memóriát, mint a W10. Szerintem pattints bele egy nagyobb RAM-ot (már, ha nem forrasztott).

(#92666) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Laposon futó win 10 alól szeretnénk, külső HDD-re másolni egy 30gigás ISO fájlt, de 5-10 giga másolása után, írásvédettségre hivatkozva megáll a folyamat.
A lemez ntfs rendszerű, próbáltuk az iso-t kibontva, mappánként is másolni, de a helyzet ugyan az.
Mi lehet a hiba, és a megoldás?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#92667) csixy válasza abdulka1 (#92666) üzenetére


csixy
addikt

Total commanderrel darabold fel.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#92668) htc07


htc07
addikt

sziasztok,

minden indításnál a windows leveszi az audió csatornát a bal oldalon 0-ra.

próbáltam a drivereket újrahúzni, de még mindig ezt csinálja.

találkozott már valaki ilyennel?

(#92669) abdulka1 válasza csixy (#92667) üzenetére


abdulka1
őstag

Köszi, rápróbálunk.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#92670) King Unique válasza abdulka1 (#92666) üzenetére


King Unique
titán

Amit írsz, az abnormális. Normál esetben simán rá kellene tudni másolni egy 30 GB-os fájlt egy NTFS fájlrendszerű külső merevlemezre. Az írásvédett állapot meg amúgy is inkább az olyan flash tárolóknál jellemző, mint pl. a pendrive-ok és a memóriakártyák. De az utóbbiaknál sokszor az eszköz hibája miatt... A másik eset az, amikor az OS-ben szoftveresen van beállítva a lemezre a read-only attribútum, amit Windowsnál parancssorban ki lehet kapcsolni. De annak pont az a lényege, hogy akkor addig egyáltalán nem lehet írni a lemezre, nem X GB felmásolása után dobja az írásvédett hibaüzenetet.

Kipróbálni inkább azt kellene, hogy az eszköz újracsatlakoztatása, illetve előtte akár az eszközillesztő eltávolítása (gépházban), valamint a Windows újraindítása után is fennáll-e probléma. Továbbá másik USB-portban és szükség esetén másik USB-kábellel is javasolt kipróbálni. Akinek legutóbb ilyen problémája volt itt a fórumon, annál is csak valami átmeneti csatlakozási gond miatt, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#92671) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Egy licences kérdésem lenne. Van még az, hogy sulisok (főiskolásoknak) vehetnek kedvezményesen Win-t?
Illetve legális licence-hez vmi diszkont áron hozzá lehet jutni? Hallottam vmi refurbished licenszekről.
Hol lehetne ezekről tájékozódni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#92672) Doky586 válasza abdulka1 (#92666) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerezz egy olyan külső meghajtót amin valóban van (h2testw szerint is) legalább 30GB szabad hely.. :DD

(#92673) tothjozsi96 válasza t72killer (#92658) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Elnézést a figyelmetlenségért! :)

Én csak az ESD license kulcsszóval próbálkoztam a keresőben.

Én is berendeltem egyet, reméljük nem úgy jár mint amit eddig használtam licenszet. ;]

(#92674) gerner1 válasza sonar (#92671) üzenetére


gerner1
veterán

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy tegnap is írtunk néhány helyet, ahol kedvező díj ellenében elérhető(ek) a hivatalos verzió(k)...

(#92675) King Unique válasza sonar (#92671) üzenetére


King Unique
titán

Ha főiskolása, vagy egyetemre jász, akkor ott érdemes érdeklődni, mert a műszaki, illetve az informatika karon tanulók általában ingyen igényelhetnek Windows-licencet, ha van az oktatási intézménynél Imagine (DreamSpark) lehetőség. Ami ráadásul retail kulcsokat ad, sőt hivatalosan akár a jogviszony megszűnése után is használható tovább a rendszer azon a gépen, amire már előtte telepítve lett. Plusz minden diáknak jár O365 is, de az csak addig, ameddig tanuló és van érvényes jogviszonya.

De nyilván vásárolhatsz is licencet a Windows 10-hez. Ha olcsó megoldás kell, akkor meg nemrég olyanról is volt szó. Viszont az ilyeneknek az eredete és legalitása nem feltétlen mindig tisztázott... Ha biztosan jogtiszta, számlával igazolt licenc kell, akkor schawo fórumtagnál érdeklődhetsz, illetve a hardveraprós hirdetéseit lecsekkolgatod ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#92676) abdulka1 válasza King Unique (#92670) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Újra indítás/csatlakoztatás, másik port megvolt. Arra jutottunk, hogy a külső HDD okozza a hibát, és egy másikkal próbálkozva ez be is igazolódott, mert a csere után működik.

(#92672) Doky586 Én a problémával, csak telefonon keresztül találkoztam, de erre irányult az első kérdésem a hívó felé. ;)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#92677) ddmb


ddmb
aktív tag

Van itt egy Win7-es laptop, FullHD-s felbontással. Sajnos a tulaj rosszul lát, és HD Ready lenne neki megfelelő. De 1280x720 felbontásnál elég homályos minden. Kérdésem, hogy Win10 jobban ért a felbontás átméretezéséhez? Vagy csak ugyanolyan lenne, mint Win7-ben?

(#92678) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Lehet nem megfelelő topik, de sokan vagyunk, hátha.

Adott egy mappa telis tele fotókkal. Nagyon vegyesen, van ami megvan 3-4-5 példányban. Hót rumli az egész(temrészetesen az asszonyé) ki kéne válogatni, de mivel elég nagy a terjedelme ezt inkább valami automatizált szoftverre bíznám. (90GB)

Kipróbáltam vagy 3free programot, de mindegyikkel az a bajom, hogy megkeresi miből van több, viszont nincs olyan funkció, hogy az eredeti megtartása, összes többi törlése. Csak kijelöl indent és kuka. Ismertek esetleg megbízható appot rá?

(#92679) Cs1csó válasza ddmb (#92677) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem ebben jobb a WIndows10, nézd meg a DPI skálázást, méretezést: Gépház - Könnyű kezelés - Látás itt található egy csomó dolog amivel javítani lehet a méretezésen.

(#92680) Doky586 válasza ddmb (#92677) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én a böngészőben (Crome) szoktam 110%-ra állítani a nagyítást.

(#92681) King Unique válasza abdulka1 (#92676) üzenetére


King Unique
titán

Ilyet akkor lehet biztosan kijelenteni, ha másik gépen, másik operációs rendszerrel is ezt produkálja. Az meg gondolom nem volt kipróbálva. Aztán az sem mindegy, hogy most maga a belső HDD nem oké (HDS), vagy a külső házzal van gond. Vagy csak az USB-kábellel, de másikkal gondolom nem volt kipróbálva. Holott nem ártott volna, mert annak a hibája is tud érdekes problémákat okozni. Na meg a 2,5"-os típusoknál az, ha túl hosszú a kábel.

(#92682) tordaitibi válasza ddmb (#92677) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

DPI és a betűméret állítása. Bár ha jól tudom ez utóbbi az újabb verzsönökből már hiányzik, nekem egy fagyasztott 1607, abba még benne van.
Ajánlom a Linux Manjarot... :) ;]
Az alábbi kép fhd felbontásban van. Nekem is romlik a szemem.

Vagy egy 22" külső monitor.

[ Szerkesztve ]

(#92683) Cs1csó válasza tordaitibi (#92682) üzenetére


Cs1csó
félisten

A baj alsó sarokban az a láb nagyon jópofa, tényleg elég jó a méretezés.

A böngészőmet - FF - 140%-on használom. 22" FHD monitor. IPS LED. :K

[ Szerkesztve ]

(#92684) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok , segítséget szeretnék kérni.

Most találkoztam először a win 10-el , eddig a 7-est használtam.
Ismerkedem vele, és amit llegelőbb szeretnék megoldani (ha lehet) , hogy a Start menüben, ahol régen a minden program volt, a felugró programok elől el lehet- e tüntetni az ikonokat?
Tehát, elég lenne egy lista, ikonok nélkül.

A segítséget, előre is köszönöm szépen.

(#92685) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziasztok!

Van 1 tiszta Windows 10 Pro-m és megőrülök tőle.

Hogyan lehet kikapcsolni a "mappahozzáférés felügyelete letiltotta, hogy a(z) ... módosításokat végezzen a(z) ... mappában". 32523523 megkapom és így nehéz feltelepíteni a programokat és dolgozni. Windows 7-el nem volt még ilyen gondom és a google egyáltalán nem volt barátom.

"blokkolt nem engedélyezett módosítások"
Rendszergazda vagyok, mert mi más is lehetnék? :D :W ...minek blokkol, hiába indítom rendszargazdai jogosultsággal a telepítőt.

Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#92686) Robertó79


Robertó79
tag

Adott egy acer nitro 5 noti amin win 10 megy és ha a tvre vetitem ki a tartalmát akkor mindig 2 perc után ledobja a kpcsolatot illetve sokszor szagat ez mitől lehet?

(#92687) tordaitibi válasza Robertó79 (#92686) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A kivetítés indításánál nem dobja fel a "A számítógép hardvere nem optimalizált erre a feladatra" üzenetet?
Mert akkor dobálni is fogja, a wireless modul nem tetszik neki.
A szaggatás nagyon gyors videotartalom és ugyanakkori wireless vétel esetén előfordulhat, tipikus esete mikor netes fhd videót tükrözöl a tv-re.

(#92688) ddmb válasza tordaitibi (#92682) üzenetére


ddmb
aktív tag

naccerű, tehát benne volt, csak szar volt, inkább kiszedték... microsoft így oldja meg a problémát ;-P
bosszant a dolog, mert én ajánlottam neki a gépet, fel se merült bennem, hogy HD ready kellene inkább... :(
Linux esélytelen ebben az esetben, bocsi

végül visszaraktuk FullHD-re, mondtam neki, hogy browserban csodákra képes a CTRL+, CTRL-, CTRL-0 ;)
Másra úgyse nagyon használja, meg képnézegetésre

[ Szerkesztve ]

(#92689) Cs1csó válasza balazs1956 (#92684) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehetséges, hogy a Windows-on belül is lehet változtatni de azt nem tudom ellenben van egy program ami a régi Windows Start menüt hozza vissza: Open Shell

Robertó79

Mivel van összekötve HDMI kábellel? Esetleg próbáld meg másik kábellel vagy egy rövidebb kábellel, állítsd be úgy hogy csak egy kijelző legyen aktív tehát ne legyen tükrözve hanem a notié kapcsoljon ki mikor a tévére van kötve a gép.

(#92690) abdulka1 válasza King Unique (#92681) üzenetére


abdulka1
őstag

3,5"-os HDD volt a gyanúsított, egy SATA-USB adapterrel. Az adapter maradt, csak a HDD lett cserélve rajta, és működik.
Javasoltam a formázást, mert elvileg minimális adatot tartalmazott (1db mp3 album), de mivel a vinyó egy 3. személy tulajdona, a segítséget kérő barátom, nem erőltette a dolgot.
A lényeg, hogy megoldódott a probléma.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#92691) general válasza King Unique (#92638) üzenetére


general
addikt

ez volt az első hozzászólásom ebben a témában: helló!

akadt egy olyan gondom, hogy bekapcsolom a win 10-et, és a Fájlkezelő nem mutatja/látja 2 vinyómat, pedig a lemezkezelőben ott van, nem jelez hibát, viszont nincs betűjele és nem is enged hozzárendelni, ki van szürkülve az opció. hogyan lehet ez, mi lehet a megoldás szerintetek?

előre is köszönöm, ha reagál valaki! :)

(legális win 10 home)

nem azt írtam, hogy nem látni Win alatt.

na akkor részletesebben:
2 éve álltam át Macre, előtte 20 évig Wint használtam. most már csak azért van egy kis ssd-n Win, mert néha játszom kikapcsolódásként. de a vinyóim a mai napig NTFS-ben vannak (ha HFS lenne, nem írnék ilyen hülyeséget, persze, hogy nem látná a Win), most akarok majd átállni a Mac fájlrendszerére a munkára használt hdd-kel. magyarul évek óta nem nyúltam a hdd-khez, úgy vannak, ahogyan eddig is használtam Win alatt. évente 1-2 alkalommal kapcsolom be a Wint, eddig nem volt ilyen jellegű gondom. most látok ilyet először, hogy a Fájlkezelő nem látja 1-2 hdd-met, de a Lemezkezelőben ott van. (most az egyik hdd-t kivettem, így egyet nem lát, egy 3 terás WD Red-et.
az alábbi screenshoton felül a hackintosh/Mac ssd, legalul az, amit a Fájlkezelő nem mutat, pedig ugyanúgy NTFS, régóta használatban lévő hdd.

igen, jónéhényszor újraindult a Win, cserélgettem a sata helyeket is, hátha.

az első válaszra kapott screenshot, Powershell pedig....írtam erre reagálva, hogy nem ismerem a parancssorokat, nem tudom, mit kezdjek egy screenshottal, nekem a dispart beírásával nem listáz, de biztosan nem is azt kell, ne feltételezed, hogy mindenki ismeri ezeket.

köszönöm, ha segítesz! peace :R

[ Szerkesztve ]

(#92692) Robertó79 válasza tordaitibi (#92687) üzenetére


Robertó79
tag

Nem ír ki semmit

(#92693) tordaitibi válasza Robertó79 (#92692) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Akkor sajnos passz.
Mégegy, csak hogy szűkítsük a kört a win hibájára, bár megoldás nemhiszem hogy lenne,
Androidos eszköz Miracast vagy tükrözés, ScreenMirror jó, azt nem dobja le? Ha igen, tv hiba.

(#92694) ackileus


ackileus
kezdő

Sziasztok.

Egy olyan problémám lenne,hogy néha,amikor alvóba rakom a gépet,vagy esetleg kikapcsolom,akkor újraindul.
Semmi jel nélkül,teljesen random. Maximum annyi,hogy ha böngésző fut és kikapcsolom a gépet,akkor gyakrabban indul újra,de ez sem szabályszerű.

Valaki valami ötlet? :(( :F

(#92695) King Unique válasza general (#92691) üzenetére


King Unique
titán

Igen, azt olvastam, de pl. egy másik hozzászólásodban már azt írtad, hogy nem látni őket Windows alatt. De gondolom csak a fájlkezelőre célozhattál, mert nyilván akkor reális. :)

Annak a másik válasznak meg pont az volt a lényege, hogy csak a screenshoton lévő parancsokat kellet volna beírni egy rendszergazdaként nyitott CMD (parancssor) / PowerShell segítségével. Az alábbi parancsok voltak a screenshoton:

diskpart
list disk
select disk x <x=lemez sorszáma)
list partition
select partition x <x=partíció sorszáma)
attributes volume

De amúgy elég lett volna ennyi is:

diskpart
list volume
select volume x <x=kötet sorszáma)
attributes volume

A screenshoton most melyik a problémás lemez? Az egyik 3 TB-os (lemez 3) jónak tűnik, online, NTFS fájlrendszerű és van meghajtóbetűjele. Viszont a lemez 4-nél látszik, hogy egyrészt macOS-szel lett particionálva, mert annak a szokása még adatlemezekre is X 100 MB-os EFI-rendszerpartíciót (ESP) kreálni... Másrészt "üres", címke és meghajtóbetűjel nélküli "Kifogástalan (Elsődleges partíció)" akkor szokott lenni a lemezkezelőben, ha olyan fájlrendszer van rajta, amit a Windows nem támogat. Ilyen a HFS+, vagy pl. az Ext4 is, amit az előbbi válaszban linkeltem. Szóval biztos, hogy NTFS fájlrendszer van rajta? :F

[ Szerkesztve ]

(#92696) krealon válasza general (#92691) üzenetére


krealon
veterán

"2 éve álltam át Macre, előtte 20 évig Wint használtam. most már csak azért van egy kis ssd-n Win, mert néha játszom kikapcsolódásként. de a vinyóim a mai napig NTFS-ben vannak"

Ez azt jelenti, hogy multi-boot uzemben masznalod a gepedet?
Win10-ben ki van kapcsolva a gyorsinditas? (Mult-boot eseten kotelezo)

(#92697) general válasza King Unique (#92695) üzenetére


general
addikt

minden hdd NTFS rendszerben van, a screenshoton látható D: Fotó is, és emlékezetem szerint mindent Win alatt formáztam. az említett D:-t biztosan, 100% és ott is van EFI partíció... kicsi az esély rá, de max az lehet, hogy Mac alól, Paragon szoftverrel formáztam esetleg a problémás hdd-t, de szintén NTFS-re. (nem tudom, ismered-e, ez egy segédszoftver, ami által zökkenésmentesen használhatóak az NTFS kötetek is Mac alatt. ha ismerted, sorry)

na sikerült a parancssor. :)

krealon nem multiboottal használom a két rendszert, simán biosban azt bootolom manuálisan, amelyiket akarom. tehát indítólemezt választok. elég így nekem, mert nagyon ritkán használom a Wint.

(#92698) King Unique válasza general (#92697) üzenetére


King Unique
titán

A lemez 2-n lévő D kötetnél látszik is, hogy NTFS, az oké. Ha valóban Windowszal lett particionálva, akkor a lemez elején a 100 MB-os ESP max. úgy reális, ha korábban UEFI módban telepített rendszermeghajtóként volt használna és utána nem lett törölve az ESP, máskülönben nem. Ugyanis a Windows adatlemezekre eleve nem kreál ESP-t, max. a GPT-lemezekre MSR-t, de az nem is látszik a lemezkezelőben.

A most mellékelt screenshoton látszik, hogy a lemez 4-en lévő 2. partíció eleve nem stimmel. Mármint, ha valóban elsődleges NTFS partíció, akkor normál esetben "primary" megnevezésnek kellene lennie a partíció típusánál. Az "unknown" rendszerint akkor szerepel, ha ismeretlen fájlrendszer van rajta. Az attribútumok lekérdésénél pedig eleve nem ezt (unknown) kell beírni, hanem a volume / disk értéket, mint azt a DiskPart is mutatja. :)

"Mac alól, Paragon szoftverrel formáztam esetleg a problémás hdd-t"

Ismerem a programot, ahhoz kell, hogy macOS-en is lehessen írni az NTFS fájlrendszerű lemezeket. Viszont ez esetben lehet az cseszett el valamint az NTFS-re történő formázásnál, vagy esetleg a bekapcsolt gyorsindítás miatt sérült a másik rendszeren történő írás miatt, mert más reális magyarázata nem nagyon akad. Max. pl. az, hogy nem NTFS fájlrendszerű az a partíció.

[ Szerkesztve ]

(#92699) Liverport13


Liverport13
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy új gépet amihez nem volt eredeti win10-em. Vettem hozzá egyet és szeretném aktiválni, kérdésem az lenne ha aktiválom vele és esetleg gépet cserélnék akkor ha ezen a gépen törölném az aktiválást és másik gépet aktiválnám az működőképes lenne? Vagy ha egyszer már aktiválom egy gépen a kódot akkor az végleges és csakis arra a gépre fog működni?
Köszönöm előre is a segítséget.

(#92700) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Van a gépemben egy 120 és egy 240 gigás ssd. Eredetileg csak a 120-as volt benne, rátelepítve a Win8.1, emellé került be a nagyobb ssd és lett win10 telepítve a nagyobbik SSD-re, megcsinálta magától a dual bootot, de így a win10 nem indul el a Win8-as kisebbik ssd nélkül, mert valószínűleg arra tete a saját indító állományait, pedig azt át akarnám tenni egy másik gépbe így rendszerestől.
Elvileg ez alapján azt kéne csinálni, hogy lehúzok mindent csak a win 10 ssd és a win10 installer pendrive legyen bedugva. Elindul az installer, itt ki kéne választani a javítást, valahogy parancssorig kellene jutni és beírni, hogy bootrec.exe /fixmbr majd bootrec.exe /fixboot és kész.
Igen ám, de hiába nyomom a javítás gombot.
Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.