Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70141) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Másnak is van "internet explorer" és "windows nt" kisbetüs mappája a Program Files-on belül?
Igen, tudom hogy rendszerhez tartoznak, de akkor miért kisbetüsek? Másnak is ilyen? Csak kiváncsi volnék rá. :K

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#70142) Bogyó bá' válasza Norbi887 (#70141) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lefokozták, mint nemecsek ernőt - ott az Edge, tessék azt használni! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#70143) Shing válasza Norbi887 (#70141) üzenetére


Shing
őstag

Nekem is "nt" lett.

(#70144) Sub-ZeRo válasza Brazzil (#70140) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Üdv
Egyszerre csak egy gépen lehet aktiválni. Ergo nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70145) #86564352 válasza Norbi887 (#70141) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt hiszem 1709 óta ilyen nemecsek ernős. Mindenkinek ilyen.

(#70146) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Amúgy van valami már a start menü bug-gal? Javították már vagy még jelen van?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70147) azka79 válasza Sub-ZeRo (#70146) üzenetére


azka79
aktív tag

nekem bevállt amit az egyik szaktárs tanácsolt.

bejelentkezési lehetőségek/adatvédelem/a bejelentkezési adataim használata.......ez kikapcs

(#70148) Sub-ZeRo válasza azka79 (#70147) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hm?! Ez hogy? 😮

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70149) azka79 válasza Sub-ZeRo (#70148) üzenetére


azka79
aktív tag

ezt a beállításokban kapcsold ki.

(#70150) King Unique válasza Cs1csó (#70134) üzenetére


King Unique
titán

Másnál meg lefut gond nélkül, illetve egy belakott rendszert nyilván nem mindenki fog évente 2x újrarakni. Telepítés után a szokásos beállítások, egy kis finomhangolás stb. még nyilván OK. De ezt az erőltetett takarítást a magam részéről továbbra sem preferálom. A másik dolognál meg nem arról van szó, hogy erővel maradni kell a régi Windowson. Viszont pl. a 8.1-nél a frissítésre vonatkozóan még a régi felállás van, vagyis nem automatikus, nincsen build upgrade stb. Ahogyan ott a gépházban is csak kevés beállítás miatt kell matatni és java a vezérlőpultban is elintézhető. Mondjuk utóbbi még nem annyira téma, de a frissítés ugye annál inkább ebben a topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#70151) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Ezígy jó lehet? (Telepítő pendrive-t készítek):
(A kérdés inkább csak a formátumokra vonatkozik: GPT és FAT párosítás).
:R

[kép]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#70152) SP4C3 válasza Weareus (#70151) üzenetére


SP4C3
veterán

Attól függ mire telepíted. Én személy szerint GPT / NTFS párossal írom ki.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#70153) pc360 válasza Weareus (#70151) üzenetére


pc360
addikt

Az NTFS-t valóban jobban szereti.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70154) King Unique válasza Weareus (#70151) üzenetére


King Unique
titán

Ha UEFI-s gépen natív EFI módban akarsz telepíteni, akkor kell ez a beállítás. De akár az is opció, ha MBR alapon egy FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra csak simán rámásolod a fájlkezelőben az ISO-fájl tartalmát. Annak normál esetben Legacy és UEFI módban egyaránt bootolnia kell, max. az előbbinél egyes hardvereknél szükség lehet a partíció aktívvá tételére.

Az NTFS fájlrendszer egyébként az integrált telepítőknél lehet indokolt, ha az install.wim mérete nagyobb 4 GB-nál. De a normál Windows ISO-k nem ilyenek és UEFI-s bootoláskor is a FAT32 a szabványos fájlrendszer.

[ Szerkesztve ]

(#70155) Gyick


Gyick
őstag

Hali! Arra hogy duplán kéri a pin-t bejelentkezéskor lett már gyógyír? Vagy ez nem is bug hanem vmi új feature? :DD

(#70156) buek1967


buek1967
tag

W10 Home-ról (laptop ezzel jött) szeretnék campus-os Pro-ra váltani lehetőleg újratelepítés nélkül. Nem találok megoldást. A Campusos verzió beregisztrálta magát serial nélkül az asztalimon. Hogyan fogadtathatom el a Home-os laptoppal, hogy jogosult vagyok a Pro telepítésére? Serial kimásolása, beírása nem segített, bár nem tudom, jól csináltam-e. Thx előre is.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#70157) Bogyó bá' válasza Gyick (#70155) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem 4 gépből (2 asztali és 2 tablet) csak az egyik asztalin jelentkezett, és a kettővel ezelőtti frissítéskor megjavult.

(#70156) buek1967: gondolom egy licenszed van, ha azt az asztalin már regisztráltad, akkor nem tudod a másik gépre is feltenni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#70158) _Andras_


_Andras_
tag

Sziasztok!

Lehet nem hiba, de windows 10re váltás után, ha alt+tabozok egy játékból a böngészőbe rommáfagy a gép X mp-ig és utána is lassú . A játék meg nem tálcára kerül, hanem fut tovább az asztalon. Az biztos, hogy régebben tök mindegy milyen játék volt és hogy mennyire zabálta a cpu-t, gpu-t ha alt taboztam minden akadás nélkül futott. Ez ellen lehet valamit tenni?

(#70159) #93794560 válasza _Andras_ (#70158) üzenetére


#93794560
törölt tag

Próbáld meg, hogy ne az ALT-TAB-ot nyomod, hanem a Start gombot a billentyűzeten! Vannak játékok, amik csak így mennek le tálcára. Utána már átválthatsz a másik programra.

(#70160) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

A felesleges lejátszóeszközöket hogy lehet eltávolítani?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.