Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Ennyi év után egyszer csak eljutok már hozzátok, remélem idén tényleg összejön. :R

(#2) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Tavaly kimaradt, de idén ott leszünk :B

(#3) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Kár, hogy ennyire félreesik, de impozáns kiállítás, az biztos.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#4) scdlsc


scdlsc
aktív tag

A cikk végén az iPon linkje is az Elitrora mutat.

(#5) UnA


UnA
Korrektor

Tavaly volt számlaszám is, az még működik? 🙃

(#6) bacsis válasza UnA (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen működik, de mivel nem lehet csak úgy "anonim módon" utalni, (elvileg hajléktalannak sem adhatsz pénzt, ha nem ad róla számlát, bizonylatot, akármit, és nem adózik belőle) Szóval minden támogatást szívesen fogadunk, de azt akkor előre meg kell beszélnünk, és én adok róla számlát :)

(#7) bacsis válasza scdlsc (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi, javítva :R

(#8) UnA válasza bacsis (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem tudtam, hogy az céges számla.

(#9) bacsis válasza UnA (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem céges... magán...
De mint a könyvelőm elmondta, hogy olyan ohgy Orsovai Sándor kap csak úgy random támogatást... na az nem lehetséges... magánszemély sem kaphat elvileg semmiféle támogatást.... Akarunk egy egyesületet majd ez miatt, de sajna idénre már nem lesz meg :(

(#10) macilaci78 válasza bacsis (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyesülethez sok ember kell, tagság. Alapítványhoz elég 3 személy is. A szponzorokkal is érdemes megbeszélni, az alapítványnak nem feltétlenül van olyan jó csengése.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#11) kcsa válasza macilaci78 (#10) üzenetére


kcsa
veterán

lehet hogy inkább a civil társaság lenne itt a megfelelő megoldás, radikálisan kevesebb formalitás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12) bacsis válasza macilaci78 (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egész pontosan Civil szervezet leszünk :) oda is sok ember kell. de hát... 60 fős a BRSZK csapata, szóval nem gond a "humán erőforrás" :D
Szponzorok? valahogy eddig sem jöttek...
Ne tévesszen meg a Foxpost, és az Ipon, ők tényleg nagy nevek, de első sorban a személyes kapcsolatnak köszönhető a szponzoráció, különben kutya nem áll velünk szóba továbbra se' :U

(#13) macilaci78 válasza kcsa (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A civil társaság létrehozása nem igényel bírósági, vagy hatósági bejegyzést, regisztrációt. Bár nem írja, de gondolom, ebből se adószám, se bankszámlaszám nem lesz.

bacsis: Hajrá! Legyetek nonprofit szervezet, lehet majd pályázni, illetve egyéb bevételetek is lehet.
Feleségem egy amatőr zenekarban játszik évtizedek óta, a nagymúltú zenekar egyesületi formában működik, ilyen-olyan pályázatokat, megbízásokat kapnak, ebből tartják fenn magukat. Például önkormányzati rendezvényeken (szüreti bál) adnak szabadtéri koncertet valami kis gázsiért*, a zeneiskolától kapnak próbatermet, pályázaton nyertek pénzt könyvelőre, fellépő ruhát vesznek, újítanak fel belőle, stb.
*50-200k közötti összeg szokott ez lenni, 20-50 fő áll színpadra. Ebből a tag nem lát egy vasat sem, általában önköltségen jut el a fellépésre is.
De amikor összejön a pénz, mennek erre-arra kirándulni. Idén 4 nap a Dunakanyarban jelképes 20k/fő hozzájárulással, amiben benne van a szállás, napi 3 étkezés és egy 3 órás próba.

Hasonló nálatok is összejöhet, például a terembérlés, benzinpénz a kiállításra, marketingre. Közhasznú nonprofit szervezet jogosult adó 1%-ra is. Ideiglenes tárlat más helyszíneken, pl a szegedi Agóra kapható lehet rá. Persze munka nem lesz kevesebb vele, de hátha nem neked kell azért fizetned, hogy dolgozass vele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#14) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Tavaly voltam, nagyon jo volt! :R
Lehet iden is sikerul menni!

OK

(#15) bacsis válasza macilaci78 (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát ez a terv igen :)

(#16) myckey


myckey
veterán

Zseniális :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#17) UnA válasza bacsis (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha ez nem céges / vállalkozói számlaszám, akkor egyrészt semmilyen módon nem adhatnál erről számlát :) másrészt pedig ez szürke zóna, ezen a szinten egyszerűen nem érdemes követni a NAV felől a banki pénzmozgásokat.

A könyvelő felől ez inkább egyfajta félelemkeltés, amíg valaki nem akar milliós szinten támogatást küldeni, addig ezzel nem lesz probléma.

(#18) myckey válasza UnA (#17) üzenetére


myckey
veterán

Hasonló dolog bennem is megfogalmazódott, és találkoztam már ezzel azzal, gy érdekesnek találtam az álláspontot, szintén. :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#19) bacsis válasza UnA (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A számlaszám magán és egyben vállalkozói is...
Próbálunk törekedni arra, hogy minden a lehető leg legálisabb kereteken belül történjen :)

(#20) bitpork válasza UnA (#17) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem magánember is állíthat ki 'számlát'. Mivel az adományozás is jelentésköteles valaminek lennie kell róla. Más kérdés hogy hogyan kell adózni vagy adózik-e egyáltalán utána az illető. Vannak az ÁFAtv-nek kivételei pl speciális adószámmal vagy melléktevékenység adott körben, ha jól rémlik.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#21) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ejjj, úgy néz ki, hogy idén nem sikerül, a cimborám pont Balatonon nyaral azon a hétvégén. :(((

Pedig vettem egy ASUS P5LD2-es vasat XP-s Zandronumhoz. Brühühü.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#22) Z_A_P válasza Synthwave (#21) üzenetére


Z_A_P
addikt

?? Az pont ott van egy kopesre, igy csak at kell ugrani.

OK

(#23) Synthwave válasza Z_A_P (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen. Én meg Érden vagyok.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#24) joghurt válasza UnA (#17) üzenetére


joghurt
addikt

Bevételi pénztárbizonylatnak hívják.

Ugyanaz, mint amit használtcikk eladáskor is kellene írni néhány éve...

A tej élet, erő, egészség.

(#25) macilaci78 válasza joghurt (#24) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A pénztárbizonylat - dobpergés - csak készpénzes tranzakciók esetén merül fel, banki utalásnál nem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#26) Ipse89


Ipse89
tag

UP! :)

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#27) cintula187


cintula187
addikt

Az a PDA gyüjtemény csodás lehet, pedig sosem volt sajátom, de régi magazinokban amikor még nagyon High-tech volt, valahogy megmaradt nekem. :C

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#28) Pdaw válasza kcsa (#1) üzenetére


Pdaw
csendes tag

Gyere hát, próbáld ki őket! ndman77 Psionjai mind működnek, és én is életre keltem a legizgalmasabb darabokat.

(#29) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A szavazáskor megtört kocsinkra szarik a biztosító. Gyanús hogy nem tudok átgurulni :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30) dvdbackuper válasza bitpork (#29) üzenetére


dvdbackuper
őstag

esetleg busz nem jar arra?

(#31) gbors válasza dvdbackuper (#30) üzenetére


gbors
nagyúr

Az akarattyai vasútállomástól 9km biciklivel a BuBán, az nem játszik? :)

"Now that's a very small drop in a very, very large bucket of drugs"

(#32) Xpod


Xpod
addikt

Talán idén sikerült elmenni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#33) bitpork válasza dvdbackuper (#30) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szegedről? :Y

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34) UnA válasza bitpork (#33) üzenetére


UnA
Korrektor

Szegedről is van busz ;)

(#35) bitpork válasza UnA (#34) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ne ne csináljunk úgy mintha nem mentem volna el már párra. Amikor Szegedről oda vissza 6 órát vezettem csak ezért...
Most h megtörték a kocsit, folyamatban a felújítás már nem olyan egyszerű. Pláne h az autós tali pont utána lesz harmadikán.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36) GreatL válasza UnA (#34) üzenetére


GreatL
őstag

Van busz, de vonattal ami szintén van, gyorsabb lehet.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro | Canon R8

(#37) ptesza válasza GreatL (#36) üzenetére


ptesza
senior tag

Van közvetlen busz Szfvárra Szegedről. Onnan meg helyközivel 30 perc. Vagy itt becsövezel valkihez. Biztos lesz aki elvisz.

(#38) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Idén én is ki tudok látogatni, mert úgy hozta ki a lépés! :R

(#39) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, sajnos csak jövőre, urak.

Addig gyúrjatok Zandronumra! :D

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#40) Nukubá


Nukubá
újonc

Ennyi retró cuccot! :Y
:R :R :R

(#41) Peta


Peta
csendes tag

Haverok hülyének néztek, hogy 2x300+ km-t akarok vezetni emiatt, de azt kell mondjam teljesen megérte. Jövőre ugyanitt :)

(#42) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Valami eszméletlen jó volt az idei is, megérte a 3 órás vonat utat oda-vissza, jövőre szintén érkezünk :B

(#43) Synthwave válasza Peta (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Doom LAN volt?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#44) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Ismét voltunk, jó volt - köszi a szervezést :R
( 4 környékén értünk oda, kerestem az adományos dobozt, ami a bejárattól jobbra szokott lenni egy kis külső vinyó rackben, de nem leltem, épp akkor fotózkodtatok, gondolom azért nem volt kinn - mindegy, jövőre betolom azt is amit idénre szántam :K )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#45) V.Milán válasza OPiiPO (#44) üzenetére


V.Milán
tag
LOGOUT blog

Csatlakozom, valóban jó volt (kb egész nap voltunk); de adományos dobozt mi és kerestünk (sikertelenül). Kicsit pofátlanabbak is lehetnétek :D

K̵̡̮̬̱̜͙͓̪̄̓͝N̷̪̄̾̈́Ų̵̢̦͕̟̰͇͉͂̓͜X̸͖̀͛͝Ǩ̸̻̲̯͂͌̓̎̂̔͛͘͝Ṋ̷̛̺̍U̵̢̦͔̼̺͉̦̲̖̙̽̈̌̋͒X̶͕͔̗́̓̉̈́̑̾̾͝͝K̴̨̹̯̞̂̏̎Ņ̷̰̻̙́́͐̂̏̄͛U̷̬̺̘̩̺͙̮̙͌̌̈X̴͇̆˜”*°•.˜”*°• E-L-I-T-E •°*”˜.•°*”˜K̵̡̮̬̱̜͙͓̪̄̓͝N̷̪̄̾̈́Ų̵̢̦͕̟̰͇͉͂̓͜X̸͖̀͛͝Ǩ̸̻̲̯͂͌̓̎̂̔͛͘͝Ṋ̷̛̺̍U̵̢̦͔̼̺͉̦̲̖̙̽̈̌̋͒X̶͕͔̗́̓̉̈́̑̾̾͝͝K̴̨̹̯̞̂̏̎Ņ̷̰̻̙́́͐̂̏̄͛U̷̬̺̘̩̺͙̮̙͌̌̈X̴͇̠͓͉̭͉̆

(#46) Peta


Peta
csendes tag

Erről nincs infóm sajnos.

(#47) MasterDeeJay

Nagyon jó volt! Beszélgettem jókat a kiállítókkal és pár PH taggal is.
Igényes volt minden téren. Volt igen sok olyan gép amiről még álmodni sem merek. Vigyorogva mentem végig töbször is a sorokon, sok sok emlék ütött be.
Remélem a 10.-re is el tudok majd menni!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48) frescho


frescho
addikt

Gyors körbejárós videó azoknak akik esetleg lemaradtak: [link] Pár dolog erről is hiányzik, többek között a hangulat, a forróság és a csillámpónik. Jövőre veletek újra nekifutunk :K

https://frescho.hu

(#49) Rozisoft_Bp válasza frescho (#48) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Hú, köszi a videót! Szerintem nagyon jó lett!
... a csillámpónikat azért hiányolom... :)

(#50) frescho válasza Rozisoft_Bp (#49) üzenetére


frescho
addikt

Egy schnitt erejéig jók lettek volna. Végülis jellemzőek a korszakra, még egy kis Dragonball vagy GI Joe kellett volna melléjük.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.