Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) DS39 válasza netpeti98 (#5400) üzenetére


DS39
nagyúr

üzletileg megéri nekik egy-két szponzorált appot alapból telepíteni.
ha ilyeneket terveznek még bevezetni, érthető miért fér bele, engedni az ingyen upgrade-et 7-ről, meg 8.1-ről.

[ Szerkesztve ]

(#5402) azopi74 válasza DS39 (#5401) üzenetére


azopi74
addikt

Miért, mennyit fizet ezért nekik a King? Vagy lehet, hogy ez csak az első a sorban, és majd vagy 30 freemium szemét fog feltelepülni a win10-el?

(#5403) DS39 válasza azopi74 (#5402) üzenetére


DS39
nagyúr

ki tudja, de a mobil platformból kiindulva, biztos nem rossz üzlet ez.
a gyártók nem véletlen telepítik előre a facebook-ot, meg a többi sz.rt. 2010 környékén még egy 4 GB belső tárhelyű androidos teló használható volt, ma már elképzelhetetlen, mert egész minimális szabad hely marad a sok előtelepített alkalmazás miatt.
PC-n persze ez kevésbé probléma, nagyobb a tárhely, és könnyebben hozzáférhetőek, törölhetőek az alkalmazások.

(#5404) Воланд válasza azopi74 (#5402) üzenetére


Воланд
titán

szerintem ezt kertek az ios port-ert cserebe.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5405) #58000384


#58000384
törölt tag

Melyik a legfrissebb build amire frissíteni lehet fast ringen?

(#5406) azopi74 válasza #58000384 (#5405) üzenetére


azopi74
addikt

Jelenleg 10074, de ez az állapot nem tart sokáig, ha minden jól megy ;)

(#5407) #58000384 válasza azopi74 (#5406) üzenetére


#58000384
törölt tag

Szuper :) Virtuális gépen tesztelem, szolgáltatást is töröltem, kíváncsi vagyok, hogy a frissítés menni fog-e ennek ellenére. A Firefox ablaka minden irányban kilóg a képről, első indításkor az új acc létrehozásánál lefagyott, az előbb meg a gépház záródott be úgy, hogy a start menü sem jött elő utána. Ezt leszámítva eddig jó. Az explorerben lévő ronda ikonok miért nem cserélhetők le? A tálcán pedig sikerült :D

(#5408) #58000384


#58000384
törölt tag

És még egy kérdés: 10074-en a Windows Customer Experience Improvement Program másnál is azt mutatja, hogy nincs részvétel, vagy nekem sikerült átállítani?

(#5409) westlake


westlake
félisten

(#5410) alfa20


alfa20
senior tag

szerintetek az miért lehet, hogy minden induláskor éltűnek az asztalról a parancs ikonok?
zavaró, hogy minden indulás után jobb egér - view - show desktop icon

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5411) azopi74 válasza alfa20 (#5410) üzenetére


azopi74
addikt

Talán, azért mert ez egy preview, és előfordulnak bugok? :D

(#5412) moonguru válasza azopi74 (#5411) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nekem egyszer fordult elő, újraindítás megoldotta!

Ui:

Tudom téged ez nem vigasztal...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#5413) westlake


westlake
félisten

(#5414) Barthezz2 válasza Воланд (#5396) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na menjenek már.. :W
Fogalmam nincs, mi ez a sz@r, de ott lett elegem belőle, mikor face-en egy nap 15 meghívót kaptam, hogy szedjem le.. :(((

Everybody lies.

(#5415) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A 10be meg lesz oldva végre a többmonitoros mód megfelelő támogatása?
A 8ba még teljes képernyős játékból ki lehet mozgatni az egeret a másik monitorra de oda kattintva már leteszi a játékot tálcára!

(#5416) alfa20 válasza azopi74 (#5411) üzenetére


alfa20
senior tag

Köszönöm a hozzászólás vadász válaszod!

de akkor a gyengébbek kedvéért pontosítanék:
nem tud valaki egy beállítást a regedit-ben amivel be tudom állítani, hogy ne tűnjenek el az ikonok az asztalról?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5417) #58000384 válasza alfa20 (#5416) üzenetére


#58000384
törölt tag

Regedit: HKU\S-1-5-21-4135725843-1723146485-808110751-1000\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\HideIcons: 0x00000000. A szám lehet más nálad, a lényeg a Hideicons értéke, ami 0 legyen.

Ezt megnézné nekem valaki? :B

[ Szerkesztve ]

(#5419) pzstm válasza azopi74 (#5418) üzenetére


pzstm
titán

Hamarosan majd kiderül, hogy pontosan hogyan is fog működni a dolog ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5420) Воланд válasza azopi74 (#5418) üzenetére


Воланд
titán

nagyon helyes, felteve, ha tenyleg normalisan le lesznek tesztelve a frissitesek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5421) alfa20 válasza #58000384 (#5417) üzenetére


alfa20
senior tag

Köszönöm!
:R

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5422) alfa20 válasza Воланд (#5420) üzenetére


alfa20
senior tag

azért mobilnet alatt nem biztos, hogy jó ötlet a kérdés nélküli frissítés.
legalább egy olyan opció lehetne, hogy csak WiFi és LAN alatt frissítsen.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5423) azopi74 válasza Воланд (#5420) üzenetére


azopi74
addikt

Meg ha nem a Candy Crush legújabb verzióját akarják feltolni az update-tel :D

(#5424) Воланд válasza alfa20 (#5422) üzenetére


Воланд
titán

windows 8 alatt is van olyan opcio, hogy metered kapcsolat eseten ne toltodjenek le a frissitesek automatikusan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5425) worxland válasza Воланд (#5420) üzenetére


worxland
addikt

Helyes a francokat.
Amíg a májkrémszoft állandóan tol olyan frissítéseket,
1) mint a Silverlight-é, ami telepítéskor a c:\ gyökérben létrehozott egy hülyenevű mappát és annak törlése után se frissíteni, se uninstallálni nem lehetett,
2) meg küldött olyan hálókártya frissítést, amitől a (teljesen hétköznapi, alaplapi Realtek) kártya dobott egy hátast (még jó, hogy nem olyan gépen, amit távolról menedzselek) és vissza kellett állítani a régi drivert,
3) vagy frissíteni akarja a VGA-m valami ezeréves generic maszlaggal a nekem megfelelő Catalyst-változat helyett,
4) vagy épp fel akar pakolni Skype-ot egy gépre, amin se webkamera, se mikrofon,

addig hadd legyen meg a jogom, hogy felülbíráljam az időszakos hülyeségeiket.

"ha tenyleg normalisan le lesznek tesztelve a frissitesek." - hány éves vagy, királyfi?

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5426) CharlieDrop válasza worxland (#5425) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az egyik ügyfelem beszívta a realtek frissítést, fasza volt

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5427) alfa20


alfa20
senior tag

A silverlight az nem a választhatok közt szokott lenni?

és itt jön egy kérdés is: ez az agresszív frissítés csak a biztonsági javítások illetve az új funkciókra vonatkozik, vagy a választhatókra is? úgy most vannak választható frissítések amiket nem feltétlen kell telepíteni.

a biztonsági és új funkcióknál nincs semmi probléma, de a játékok és egyéb sallangokat tényleg ne tegye fel. Vagy kell majd egy jobb tűzfal amin le lehet tiltania frissítést (akár port szinten, bár nem tudom ez mennyire lehetséges) és majd manuállásan kell frissíteni.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5428) westlake válasza azopi74 (#5418) üzenetére


westlake
félisten

Ha ez tényleg így lesz, akkor nálam bukott a WindowsX.
Egyébként eleve vicces. Ha full autómatikus, akkor miért is van szükség a Windows Update kijelzésére? Legyen egy szolgáltatás, ami csináljon mindent a háttérben, nem? :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5429) Fred23 válasza azopi74 (#5418) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha ez így lesz, marad a 8.1, vagy valamelyik linux.

(#5430) Rasiel válasza azopi74 (#5418) üzenetére


Rasiel
senior tag

Én ettől nem félek, valami úton-módon mindent meg lehet oldani. ;) De nem könnyítik meg a felhasználók életét, az biztos. :)

(#5431) #58000384


#58000384
törölt tag

Felraktam élesben a 10074-et (utoljára az első build volt így fent). Az Update hibát írt (már jó), az ablakok meg kilógnak a képről (Firefoxnál elég zavaró), erre van valami gyors megoldás?

A hangok tetszenek, az ablak- és startanimáció szintén, a kereső buta, állandóan a bingen akar keresni. Első benyomásokról ennyi, egyelőre tovább tesztelem, hogy használható-e nekem élesben, vagy visszakerül a 8.1.

[ Szerkesztve ]

(#5432) worxland válasza alfa20 (#5427) üzenetére


worxland
addikt

"A silverlight az nem a választhatok közt szokott lenni?" - nem ez a lényeg, hanem az update megoldás minősége.
A WinX update egyébként nekem csomószor hibát dob (eddig mindegyik rilízben előfordult), utána meg (3-4. kísérletre) csont nélkül lefut. Ez se bizalomerősítő magatartás.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5433) moonguru válasza #58000384 (#5431) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Most hogy mondod, megnéztem:

"Gyönyörű"! :))

Monitor Guru!

(#5434) #58000384 válasza moonguru (#5433) üzenetére


#58000384
törölt tag

Jó, akkor ez ilyen :) De nem marad fent nálam, mert random hülyeségei vannak, amik hosszabb távon már nagyon bosszantanának. Ilyen például az esetleges explorer-összeomlás (ami nem is indul el újra magától, fura), vagy hogy a tálcán 1-5x kell kattintani egy ikonra, hogy előtérbe hozza az ablakot. A 8.1-es furcsa működés sem változott a képnézőben, hogy visszafelé haladva 4-5x annyi ideig tölti be a képet, mint előrefelé. Teljes képernyős játékoknál meg könnyen crash lehet a dolog vége.

Ha ezeket mind nem nézem, akkor egyelőre egy elég kellemes rendszer, de túl sok dolog működik rosszul vagy WIP, hogy nagyon véleményt lehessen mondani. Kipróbáltam, megy vissza a 8.1 :) Majd kíváncsi leszek, hogy a következő build miket javít.

[ Szerkesztve ]

(#5435) moonguru válasza #58000384 (#5434) üzenetére


moonguru
őstag

Én is remélem hogy a visszafejlődés irányt vált!

Mert nekem az első verzió volt még a legjobb... :)

Monitor Guru!

(#5436) #58000384 válasza moonguru (#5435) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát nekem elég hamar összeomlott az :D Kíváncsi voltam, hogy a hibakeresési módban mihez lehet hozzányúlni, aztán újraindítás után szépen ottragadt a logónál, pedig még nem is csináltam semmit. Onnantól semmivel sem lehetett helyrehozni, még a telepítővel sem.

Egyébként én annyira nem nevezném visszafejlődésnek, van benne rengeteg jó ötlet és funkció, csak még elég kusza. De ilyen ez a program, a végét kell megvárni.

(#5437) moonguru válasza #58000384 (#5436) üzenetére


moonguru
őstag

Én élesben használom és "kissé" kellemetlen lenne ha egy összeomlás miatt mondjuk 100000 Ft.-ot vesztenék!

Nem is omlott még össze, mivel tudja szerintem "Ő" is! :))

Ui:

Okosan használom, nem játékra, a 2 GB-rammal csinyján kell bánni, + a folyamat kezelő ablak nálam mindig nyitva hogy azonnal leállíthassam a nem reagáló alkalmazásokat!

Sajnos ezek az alkalmazások nem a Windows részei, már a 7-nél is voltak ilyen problémák velük!

Az első indulásnál hajlamosak lefagyni, de akkor leállítom őket és újra indítom és 90%-ban elsőre sikerül!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#5438) #58000384 válasza moonguru (#5437) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát én biztos nem használnám éles rendszerként, ha munkaeszköz lenne a gép :N Én csak elindítottam egy LFS-t, amit még telepíteni sem kellett, felbontást váltottam, és rotty. De valóban, nem omlott össze :D Azért ez már elvárható, hiába csak egy előzetes.

(#5439) Dr.FantastiK válasza #58000384 (#5438) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Én csak elindítottam egy LFS-t, amit még telepíteni sem kellett, ''

az mi ? :F

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5440) #58000384 válasza Dr.FantastiK (#5439) üzenetére


#58000384
törölt tag

Live for Speed, régi autós játék. Tesztelni jó vele.

(#5441) moonguru válasza #58000384 (#5438) üzenetére


moonguru
őstag

Mivel nekem az alkalmazásaimmal vannak bajok, oly mindegy hogy milyen Windows van alatta! (Windows 95-töt már nem rakhatók fel)! :)

Monitor Guru!

(#5442) azopi74 válasza pzstm (#5419) üzenetére


azopi74
addikt

pzstm: És hol van már a 10120? Mindjárt este van, aztán jön a 7vége :)

(#5443) #58000384 válasza moonguru (#5441) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát azért a 8.1 már kész rendszer, de ahogy gondolod :)

(#5444) pzstm válasza azopi74 (#5442) üzenetére


pzstm
titán

passz...dogfeedben is csak 10074 van még :S

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5445) netpeti98 válasza pzstm (#5444) üzenetére


netpeti98
addikt

(#5446) pzstm válasza netpeti98 (#5445) üzenetére


pzstm
titán

kettő nem tudom hogy függ össze, de tudok róla. (sőt kínaiaknál volt valamelyik branch 10123-asa is már tegnap)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5447) azopi74


azopi74
addikt

Genuine Windows and Windows 10

"When we can’t verify that Windows is properly installed, licensed, and not tampered with, we create a desktop watermark to notify the user."

Szóval ez lesz a legsúlyosabb szankció? Biztos lesznek majd mindenféle vízjel-eltávolító segédprogramok :)

"... In addition, in partnership with some of our valued OEM partners, we are planning very attractive Windows 10 upgrade offers for their customers running one of their older devices in a Non-Genuine state. Please stay tuned to learn more from our partners on the specifics of their offers."

Ezt úgy kell érteni, hogy OEM XP-ről, Vista-ról és Linuxról is ingyen/szinte ingyen lesz az upgrade? :D

(#5448) Воланд válasza azopi74 (#5447) üzenetére


Воланд
titán

a windows 8-as get genuine kit 180$ kornyeken van, windows 7 meg 60 dollar. szerintem utobbi kozeleben lesz az ara, aztan majd kiderul.

szerk.: a blogposzt csak a nem eredeti os frissiteserol szol, az eredeti, de regebbi verzio (tehat a sima upgrade) nincs benne.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5449) vlevi válasza azopi74 (#5447) üzenetére


vlevi
nagyúr

Semmilyen információm nincs, ezért csak tippelek, de a Windows8 bevezetésekor is voltak nagyon jó akciók. Pl, amikor Samu SSD-hez ajándékba adták a Win8-at.

(#5450) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Lenne egy olyan kérdésem mikor frissül a windows build verziója, most jelenleg a 10074 aktív nálam, de tegyük fel pár hét múlva frissíti magát a gépem egy újabb buildra, az adott beállításaid nem vesznek el?
Gondolok itt olyanra hogy fel van telepítve bizonyos játék, nem kell újratelepíteni mindent ez miatt?!

ÁdiBá

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.