Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) #58000384 válasza azopi74 (#5447) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az nem biztos, 30 nap után a 8 is nekiáll óránként újraindulni, az meg picit ront az élményen. A vízjel-eltávolító is kérdéses, én mikor eltávolítottam a vízjelet, onnantól minden update hibával leállt 10-en :D

(#5452) azopi74 válasza Воланд (#5448) üzenetére


azopi74
addikt

"a blogposzt csak a nem eredeti os frissiteserol szol, az eredeti, de regebbi verzio (tehat a sima upgrade) nincs benne."
Az még jobb. Tehát kalóz windows-ról kedvezményesen lehet majd upgrade-elni? :)
Vagy csak, ha igazolod, hogy ártatlan áldozata vagy a szoftverhamisításnak?

(#5453) azopi74 válasza ÁdiBá (#5450) üzenetére


azopi74
addikt

Nem vesznek el a beállításaid, one-drive-ra mentődnek (amennyiben engedélyezted telepítéskor).
Sőt, akár másik gépre is telepítheted a Win10-et ugyanazokkal a beállításokkal.

Ami a programokat/játékokat illeti: azokat nem kell újratelepítened, de készülj fel jó hosszú Windows telepítésre. Talán gyorsabb, ha inkább manuálisan telepíted újra őket.

(#5454) azopi74 válasza Воланд (#5448) üzenetére


azopi74
addikt

"szerintem utobbi kozeleben lesz az ara, aztan majd kiderul."

Hát drágább nem nagyon lehet, miután eredeti Win7-ről is igyen van az upgrade....
De szerintem inkább olcsóbb lesz.

(#5455) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Olvastam, hogy az első évben lesz lehetőség ingyen Win 10-re upgrédelni, ha van egy eredeti windows 7/8 termékkulcsom.

Szerintetek ez hogy fog működni? Mármint a konkrét frissítés az világos, de mi van, ha újra kell rakni a gépet? Ekkor a már meglévő alapból Win 7/8 termékkulcsot kell megetetni a frissen telepített Windows 10-zel?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#5456) cattus válasza KubanitoS (#5455) üzenetére


cattus
őstag

Még nem tudni.

Do the thing!

(#5457) #41133696


#41133696
törölt tag

(#5458) RaZroX válasza #41133696 (#5457) üzenetére


RaZroX
addikt

Szerintem ez már tisztázva lett korábban is.

This is the way

(#5459) #58000384


#58000384
törölt tag

Azért mielőtt visszaraknám a 8.1-et, adtam egy esélyt még ennek (kíváncsiságból). Egyébként programok, játékok terén a 8 sebességét hozza, ez teljesen jó. Jött hivatalos Win10-es Nvidia driver is, igaz, látszólag semmit sem változtatott, az ablakok továbbra is kilógnak.
Viszont ami nagyobb baj, hogy nincs 5.1. Olyankor egyszerűen hibát ír, és semmi sem szólal meg, pedig a hangkártyát szépen felismeri (a 8 nem). Esetleg használ valaki még mélynyomót a rendszerrel?

(#5460) Воланд válasza #41133696 (#5457) üzenetére


Воланд
titán

ennyi baromsagot hogy lehet osszehordani egy cikkben....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5461) alfa20 válasza Воланд (#5460) üzenetére


alfa20
senior tag

hát így: made in origo :D

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5462) Mate válasza Воланд (#5460) üzenetére


Mate
nagyúr

Origo, index..... Vicc kategória.

(#5463) #85552128


#85552128
törölt tag

Van arra valami mód, hogy a mail appnál mikor új levelet írok ne szúrja be automatikusan a build számot ?
Btw. google accountot csak Other account "módban" tudtam hozzáadni, ha a Google-t választottam ki crashelt a kis ablak.

[ Szerkesztve ]

(#5464) samgar válasza netpeti98 (#5445) üzenetére


samgar
őstag

Oppo Find X5 PRO

(#5465) pzstm válasza #85552128 (#5463) üzenetére


pzstm
titán

settingsből kiveszed az aláírást

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5466) #85552128 válasza pzstm (#5465) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az ki van, de a build számot ugyanúgy beszúrja.

(#5467) Воланд


Воланд
titán

lehet, hogy eliras.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5468) azopi74 válasza samgar (#5464) üzenetére


azopi74
addikt

Ezzel mit szerettél volna mondani?

(#5469) malacka87


malacka87
senior tag

Hello! Melyik amd driver támogatja a win10-et? Gondoltam kipróbálom de a kép életlen színtelen pixeles. 8.1-el is ez volt a baj vagy az amd ennyire szarul csinálja meg a drivert? Ott valami ezer éves drivert kellett felraknom hogy jó legyen a tv-n a kép.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#5470) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!
Mennyire stabil az Insider, és általánosságban mennyire kompatibilis a régebbi programokkal? Gondolkozom azon, hogy mivel a "main" Windows 8.1 rendszerem már gyengélkedik, egyből Win 10-re cseréljem le azt. Nincs itthon egy felesleges merevlemezem, hogy két rendszerem lehessen egy időben.
(+ bízom abban, hogy az Insideresek talán majd kapnak valami kedvezményt, ha kijön a kész rendszer... -> yep, a win 8-am nem jogtiszta :( , de ha kijön a 10 akkor már szeretnék megtisztulni.)

[ Szerkesztve ]

(#5471) mrazgabor válasza AeSDé Team (#5470) üzenetére


mrazgabor
tag

Nekem az 10074van fent (kiadása óta) éles rendszerként és eddig semmi bajom nem volt vele. Progik játékok nekem futotak igaz egy-két program nem ugy indult ahogy kellett volna (kellett neki egy kis idő az induláshoz).

(#5472) AeSDé Team válasza mrazgabor (#5471) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ez megnyugtató :)
Azt megmondanátok hogy ha kijön egy újabb verzió ami nagyobb horderejű dolgokat tartalmaz (pl. DX újabb változata, vagy javított UI), akkor windows update-el lehet rá frissíteni, vagy le kell tölteni a lemezképet és újrarakni a rendszert?

(#5473) alfa20 válasza AeSDé Team (#5470) üzenetére


alfa20
senior tag

úgy is ki tudod próbálni, hogy VMware-ben készítesz egy 30 GB-s VHD lemezt arra felteszed az Insider 10074-et.az első újra indításnál le is kapcsolhatod. Lemezkezelésben add hozzá a VHD-t, majd add hozzá a boot-hoz: bcdboot x:\windows (x helyére a VHD lemez meghajtójele). végül indítsd újra.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5474) #85552128 válasza AeSDé Team (#5470) üzenetére


#85552128
törölt tag

Stabilnak stabil, de érthető módon van pár bug (start menü elég sokszor produkál érdekes dolgokat)...
A legidegesítőbb, hogy ha "gyorsan" kattintasz a tálcán egy ikonra sokszor nem regisztrálja és meg kell többször is ismételni, hogy működjön.

A másik, hogy remélem a start menü rendezhetőségével csinálnak valamit, jó lenne az "All apps" részt is szélesebbé tenni, nem csak a csempéset.

[ Szerkesztve ]

(#5475) moonguru válasza #85552128 (#5474) üzenetére


moonguru
őstag

Igen, meg a másik fő probléma hogy a Microsoft a főnők, és néha magánéletet él a gép, és addig te malmozhatsz!

Szerencsére ez (általában) csak pár percig tart de ha rossz pillanatban történik "kicsit" idegesítő! :W

Monitor Guru!

(#5476) #85552128 válasza azopi74 (#5418) üzenetére


#85552128
törölt tag

Na ez a másik ami érdekes. Értem mi a koncepció, de nincs szükség ennyire kötelezővé tenni minden frissítést, inkább azt kellene elérni, hogy a usernek legyen érdemes miért frissítenie... Én mindig az értesítős megoldást választottam aztán amikor volt időm elindítottam a letöltést/telepítést. Nem egyszer volt win8.1-en is, hogy régebbi WHQL drivert akart volna a VGA-hoz telepíteni mint az aktuális béta, a Win 10 ilyen esetben auto lecserélné...
Meg ugye elég ha csak egyszer megy félre valami, főleg ha itt tényleg rövid időn belül kapjuk majd a patcheket.

[ Szerkesztve ]

(#5477) tDr1v3r válasza AeSDé Team (#5470) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tapasztalataim alapjan meg nem. Start, taskbar, explorer mind crashelt nalam, eleg surun.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5478) Taifa Díaz válasza #85552128 (#5474) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Engem is idegesít, hogy sokadszorra reagál, ha a tálcán kattintok egy ikonra, de az sokkal jobban, hogy a legalkalmatlanabb időpontokban elkezdi régebbire "frissíteni" a VGA drivert, mert neki nem tetszik az újabb (holott azzal működik jól a gép, amit feltesz helyette, azzal meg nem).

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#5479) #85552128


#85552128
törölt tag

Na és behalt a mail app is... semmit sem szinkronizál gmaillel, az outlook profilt meg vagy 4x töröltem mégis visszakerült (bár ez benne volt 8.1-en is de legalább ott törölni sem engedte és nem is látszott...).
Win 8.1-nél teszt alatt sem voltak ekkora galibák létező cuccokkal...

[ Szerkesztve ]

(#5480) #58000384 válasza #85552128 (#5479) üzenetére


#58000384
törölt tag

Mert most olyan buildek vannak kiadva tesztelésre, amiket korábban csak egy belső, szűk kör tesztelt (innen az Insider név).

(#5481) #85552128 válasza #58000384 (#5480) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ok, de több mint 2 hetes ez a build. Azóta nincs új ami mondjuk legalább a tálcás bugot javítaná ? Elvileg így gyorsabban kéne kapnunk az új cuccokat + a Spartan bugra is jött ki viszonylag hamar egy update ez meg azért súlyosabb...

[ Szerkesztve ]

(#5482) #58000384 válasza #85552128 (#5481) üzenetére


#58000384
törölt tag

Próbáld újratelepíteni a Mail appot. A tálcás hiba engem még nem is érdekelne, ami viszont nagyobb baj, hogy a rendszer kódjában lévő hiba miatt sem az 5.1 sem a 7.1 nem működik, egyszerűen akkor nincs hang. Ez roppant zavaró, ha csak a magas jön a hangszórókból, de még sztereóban is képes elmenni a hang. Elvileg az előző build-ben ezt már javították, aztán mégsem.
A Spartan meg borul össze-vissza. Remélem, hogy hamar jön új build (az előzőben a start menüből nem indultak a win32 programok).

(#5483) bon válasza #58000384 (#5482) üzenetére


bon
őstag

A hang probléma szimpla driver gondnak tűnik, gyártón múlik,hogy készül e majd Windows 10-es driver.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#5484) #58000384 válasza bon (#5483) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem, a rendszer maga hibás. Most azt a konkrét Microsoftos linket nem találom, ahol ezt írták, de az volt ott, hogy ez egy ismert hiba a rendszer kódjában, amit remélhetőleg javítanak valamelyik kiadásra, később meg írták, hogy sikerült. Aztán kis kereséssel látszik, hogy az összes elterjedt hangkártyával gondok vannak a 10074-en. Nekem például alapból felismeri, enged mindent beállítani (a 8 valami alap drivert használ), de amint a sztereót átállítom, már el is megy a hang. Tesztelni sem lehet ("Failed to play test tone"). Ez VIA, Realtek és Creative hangkártyákkal is előjön, az alap driverekkel is.

(#5485) vlevi válasza #85552128 (#5481) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Azóta nincs új ami mondjuk legalább a tálcás bugot javítaná"
Egy preview rendszernél nem így működik. Nem javítanak bugokat. A funkcionalitás kipróbálását tartják elsődleges szempontnak, és nem a rendszer stabil működését.

A baj inkább az, hogy állítólag nyáron meg akar jelenni ez a windows. Ez lehet 2 két múlva, de lehet 3 és fél hónap is, de az sincs már túl messze. Ha még most, a megjelenés előtt nem sokkal, azt keresik, hogy hogyan is működjön, és próbálgatják pl. a startmenüt ilyen ikonokkal, meg olyan power gombbal, néha nagyítható a startmenü, néha nem, szóval, ha ezt nem döntötték még el, akkor még sok más minden is hiányozhat. Spartan is csak a legutóbbi 1-2 buildbe került bele.
Nekem például a Windows8-as Skydrive hiányzik. Pontosabban az, ahogy a win8-as skydrive műkdötött, az nagyon jó ötlet volt. Az hogy nem tölti le a viszonylag kisméretű SSD-re a huszongigányi összes fileomat, mert igazából csak néhány filera van szükségem.

(#5486) moonguru válasza #58000384 (#5484) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ez a hiba az ASUS Xonar Xense kártyánál is előjött, de szerencsére csak 5.1-ben, a többi mód működik! :)

Ui:

Idáig azt hittem hogy valamit elállítottam!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#5487) #58000384 válasza moonguru (#5486) üzenetére


#58000384
törölt tag

A többi mód annyiban működik, hogy a sztereó módban szól az első pár (ugye nincs mély), de nekem minden újraindítás után átállítja a nem létező fejhallgatóra az egészet, még akkor is, ha letiltom. De volt olyan is, hogy menet közben megakadt a YT videó, és láttam, hogy megint elment az egész, megjelent az X a hangszórón is. 7.1 alatt meg megint csak az első pár szól (ritkán a hátsók is, center és mély nem), de tesztelni engedi. Nem tudom, hogy mit csinálhattak, amitől ez lett :D A következőre javítsák ki...

(#5488) #85552128 válasza vlevi (#5485) üzenetére


#85552128
törölt tag

Tudom, de a cél az lenne, hogy használjam a rendszert ami így néha eléggé kényelmetlen mert alap dologról van szó...

Pont ezért írtam én is, W7-ből béta/rc/leak build, W8/8.1-ből consumer preview buildet is használtam mindegyik távol állt még megjelenéskor a végleges rendszerhez, de sokkal kiforrottabbak voltak. Konkrétan ha ez tényleg júliusban/nyáron jön akkor itt elég sűrű 2-3 hónapjuk lesz...

Az miért van egyébként, hogy ma elindítottam erre pár perc után írja, hogy újra akar indulni pedig nem volt semmilyen update.

[ Szerkesztve ]

(#5489) moonguru válasza #85552128 (#5488) üzenetére


moonguru
őstag

Hogy miért írja ki hogy újraakar indulni, azt én se tudom! :(

Az biztos hogy régebbi verziókban nem irt ki ilyet, a mostani meg naponta többször kiírja nekem is! (update miatt szeretne, de nincsen olyan) :)

Monitor Guru!

(#5490) vlevi válasza #85552128 (#5488) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Pont ezért írtam én is, W7-ből béta/rc/leak build"
Ezzel én is így voltam. A win7 első publik bétáját kipróbáltam, még 2009 körül. Soha többé nem tettem vissza az XP-t. Wiszont a Win8, 8.1 nem bírta nálam sokáig, a Win10-t pedig tényleg csak annyira használom, hogy felrakom, nézegetem, rövid ideig fennvan a gépen, de valami ökörséget mindíg produkál, ami miatt sírva szaladok vissza a heteshez...
Nagy általánosságban nem is az a bajom vele, hogy bugos, mert egy preview rendszer az ilyen. Hanem az, hogy tulajdonképpen semmit nem tud számomra nyújtani a 7 után. ModernUI appokban bíztam, hogy hátha lesz ott valami használható, de nincs.

(#5491) #58000384 válasza vlevi (#5490) üzenetére


#58000384
törölt tag

Én Vistáról váltottam 7 bétára (az első publikusra), nekem is tökéletes volt. A 8 már kicsit másabb volt, ott jelentősebb változtatások voltak, de az is végig kibírta a gépen. A 10 eddig kettő buildet élt meg éles rendszerként. El kell fogadni, hogy ez másképpen működik most. Biztos kész lesz időre, csak nem tudni még, hogy miket hagynak ki, mert ugye azt mondták, hogy a hiányzó funkciók és egyebek, amikre nem marad idő, később lesznek hozzáadva.
Az appokra még várj, egyelőre a Store sem egészen kész, és egyáltalán el kéne terjednie a rendszernek ahhoz, hogy több és jobb app készüljön.

[ Szerkesztve ]

(#5492) vlevi válasza #58000384 (#5491) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az appokra még várj, egyelőre a Store sem egészen kész"
Lassan 4 éve van Windows 8, ebből gondolom, hogy illene már késznek lennie a store-nak, és illene lennie appoknak is :U

(#5493) #58000384 válasza vlevi (#5492) üzenetére


#58000384
törölt tag

De nem terjedt jól a rendszer és nem is voltak univerzálisak az appok. A 8 csak átmeneti rendszer lett, de ezt sejteni lehetett az elejétől fogva.

(#5494) #85552128 válasza vlevi (#5492) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mondjuk én a mailt rendszeresen használtam, nekem arra amire kellett elég volt.
A mostani megoldás, hogy ablak módban is futnak szerintem sokat fog segíteni a terjedésben.
Amúgy még csak most lesz 3 éves a Win 8.

[ Szerkesztve ]

(#5495) vlevi válasza #85552128 (#5494) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Mondjuk én a mailt rendszeresen használtam,"
Használnám én is, de az sem akar rendesen működni.

(#5496) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

a Build 10102 -t hasznaljatok ? valaki ??

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5497) alfa20


alfa20
senior tag

a skype app-ot használja valaki?
a nyűgőm:
- van egy teszt fiókom amivel a w10-et használóm, de van egy másik amivel meg a normál w8-ast, viszont sehogy sem tudok belépni a normál fiókkal w10-be skypeba, állandóan társítani akar, azt viszont én nem szeretném.
Ki lehet valahogy jelentkezni skype app-ból és egy másikka belépni, amit találtam az valami olyat ír, hogy jelentkezzek ki a felhasználóból, majd lépjek be a másikka, és majd úgy betudok jelent kezni, de új felhasználot sem akarok készíteni.

- tudom van asztali skype is, de én a store-os verziót akarom kiprobálni.
- tudom inside verzió ezért előfordulnak anomáliák...

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5498) RaZroX


RaZroX
addikt

Ez egyébként egész tetszetősen néz ki így.

Here's how I use the Start menu in Windows 10 Insider Preview

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#5499) prolad válasza Dr.FantastiK (#5496) üzenetére


prolad
őstag

Én igen, 9926 óta ez a legjobb.

(#5500) Dr.FantastiK válasza prolad (#5499) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nekem az Nvidia-s gepemen 3 video egyszerre elinditva a Spartan-ba >> chras valami video kernel modul ...

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.