Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Rasiel válasza mefistofeles (#4444) üzenetére


Rasiel
senior tag

10049-től van benne a Project Spartan. Ennek a build-nek az ISO-ját hivatalosan nem adta ki a Microsoft, tehát az eddig említett oldalakon ne is keresd. Viszont Microsoft által közzétett .esd fájl elérhető, amiből lehet ISO-t csinálni. Ha ezt a lépést ki akarod hagyni, akkor a számodra megfelelőt letöltheted innen, igaz nem hivatalos, mint már említettem. Megjelenése után pár nappal telepítettem a 10049-es build-et, természetesen tiszta telepítéssel. Pár bugtól eltekintve (az előzőekben is voltak hasonlóak) eddig nekem normálisan működik, fő rendszerként használom. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy pl. appokhoz abszolút nem nyúlok, tehát az ott jelenlévő hibákról/bugokról nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#4452) Celithrandi


Celithrandi
addikt

kérdés. napok óta zaklat, hogy aktiváljam a rendszert, pontosabban a legújabb verziót tegyem fel. a linkre kattintva, kijön a win8 oldala. Közben fenyeget, hogy 15.én lejár és két óránként restartolni fogja magát. Telepítéskor aktiváltam ahogy kérte és semmi gond nem volt.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#4453) Švejk


Švejk
őstag

Sziasztok,
Egy rettenet egyszerű, banális kérdésem lenne csupán :)
Win7-et használok, jelenlegi állapotában érdemes lefrissítenem W10-re? (nem vagyok HC user, anyázás nélkül szeretném használni) Működjön, gyors legyen és ne legyenek kompatibilitási problémák, stabil legyen. Ezeknek mennyire felel meg jelenleg?

(#4454) Воланд válasza Švejk (#4453) üzenetére


Воланд
titán

semennyire, nem erdemes. ez egy teszt rendszer, ket ugyan olyan konfigon is kepes teljesen elteroen viselkedni, arrol nem is beszelve, hogy lehet, hogy x build jo nalad, de a kovetkezo nem lesz az.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4455) kispx válasza Švejk (#4453) üzenetére


kispx
addikt

Ne frissítsd. Ráérsz majd amikor kijön a végleges. Egyeseknél elégé random a stabilitása.

[ Szerkesztve ]

(#4456) Casanova* válasza kispx (#4455) üzenetére


Casanova*
veterán

én mindet frissítettem,vga drivert is. stabil gyors a rendszer, semmi hibát nem észleltem még.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4457) kispx válasza Casanova* (#4456) üzenetére


kispx
addikt

A topikban elég sok embernek volt gond vele. Most egy nem hardcore felhasználónak felesleges egy tesztrendszerre frissítenie, ha stabilitást szeretne.

(#4458) Casanova* válasza kispx (#4457) üzenetére


Casanova*
veterán

érdekes call of duty advanced warfare játék jobban fut win10-en,mint win7-en.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4459) net91 válasza Rasiel (#4451) üzenetére


net91
senior tag

Nálam azt írja ki, hogy nem elérhető a letöltendő anyag.(49)

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#4460) Švejk


Švejk
őstag

Köszönöm mindenkinek, hanyagolom akkor egyelőre :)

(#4461) mefistofeles

Hát... sajnos a 100049 kb. egy órát élt a gépemen. Feldobtam, aztán a spartan megjegyezte ugyan a kedvenc oldalaimat de a jelszavakat már nem, aztán prohardverre belépés közben csontkeményen lefagyott. Én nem egy fejlesztő vagy valami guru vagyok hanem egy mezei felhasználó....szóval ugrott vissza a 8.1. A dolog csak azért érdekes mert a 9962 build, gyakorlatilag hiba nélkül, elsődleges oprendszerként tette a dolgát sokáig.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4462) repvez


repvez
addikt

Gondolom, hogy huszadrangú probléma,de érdekelne, hogy , hogy hogy még mindig nem dolgozták át a játékvezérlő kezelését a kor követelményeihez? Tehát gondolok itt arra, hogy a win10ben is gondolom megmaradt az a korlát, hogy csak 32 gombot kezel ami még XP ota és a kalibráció vagy a beállitás sem változott azóta. Ha a játékosoknak is akar kedvezni gondolom a DX12 miatt is akkor ilyenekre is gonndolhatnának vagy, hogy több eszközt egynek ismertessen fel.

(#4463) #58000384 válasza repvez (#4462) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az én játékvezérlőm 105 gombos, és jól működik vele :DDD Amúgy nem értem, milyen kontrollered van, amin 32+ gomb van?

(#4464) repvez válasza #58000384 (#4463) üzenetére


repvez
addikt

Akkor biztos nem repülögép szimulátorral játszol és esetleg nem szeretnél kis kabint épitenél hozzá.
Ha a HOTAS rendszerekre rákeresel láthatod, hogy a botkormány és a gázkar szinte ki is meriti a lehetőséget és akkor még a pedálról meg a többfunkciós monitorokról nem is beszéltünk.

(#4465) Rasiel válasza net91 (#4459) üzenetére


Rasiel
senior tag

Jogos, amit írsz, tényleg nem elérhető. Hanyag voltam, nem néztem meg, mielőtt linkeltem volna. :B

Egyébként itt elérhető 10049-es ISO és a link is működik. Ha valaki viszont nem szeretné ilyen vagy ehhez hasonló oldalakról letölteni a legújabb TP-t, akkor marad az .esd to .iso módszer, amit az alábbiak alapján tud megtenni: itt elérhetőek az .esd fájlok (a letöltési listában fentről az ötödik helyen található az angol 64 bites Pro verzió). Ajánlott Google Chrome böngészővel letölteni. Miután ez megvan, a leírás alapján könnyedén el lehet készíteni a 10049-es ISO-t.

(#4466) RaZroX


RaZroX
addikt

Hát minden elismerésem a Microsofté, de komolyan. Legutóbb amikor fent volt a w10, pont az a bulid volt amiben még nem volt benne a Project Spartan. Én szépen megírtam nekik, hogy az értesítési rendszer lehetne fekete mert nagyon zavarja a szemet a fehér háttér, illetve, hogy lehetne átlátszó mint a Start menü. Ma reggel nézem, WinBeta-nak van uj videója, és pont ezt mutatták be. Hát az agyam eldobtam...

Amúgy játékok már futnak redesen, vagy még mindig kevés az fps ?

This is the way

(#4467) osztszoroz


osztszoroz
aktív tag

üdv! Valakinek van ötlete esetleg Skype eltávolításához? Nincs jobbklikk-uninstall opcióm :N thx

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#4468) Taifa Díaz válasza RaZroX (#4466) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ami fut probléma nélkül, ott nincs kevés fps - legalábbis nálam -, sőt...

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#4469) #58000384 válasza repvez (#4464) üzenetére


#58000384
törölt tag

Valóban nem játszok, de azt tudom, hogy eddig is meg tudták oldani az emberek, akiknek erre volt szükségük (XP-n is mentek ezek a kabinok). Azért ez igencsak rétegigény, nem foglalkoznak ezzel, jelenleg kb. minden fontosabb ennél.

(#4470) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nem feltétlen kapcsolódik ide, de ha én VirtualBox-ban csináltam vhd-t amire a W10 Preview-t telepítettem az felcsatolható a napi használatos Windows 8.1-em mellé mint bootolható eszköz? Arra gondoltam hogy néha használnám virtualizáció nélkül is.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4471) DS39 válasza tDr1v3r (#4470) üzenetére


DS39
nagyúr

felcsatolható. miután telepíti magának élesben a drivereket, jól fog működni.
(én az első W10-et így teszteltem, VMware-ben lett telepítve, de lassúnak éreztem, ezért átkonvertáltam VHD-ba, és felcsatoltam)

(#4472) #33253120


#33253120
törölt tag

Na, rájöttem. A People nem telepíthető valami miatt erre a build-re.

Ami viszont nyűgös.

1;
Androidos telefont használ valaki? Gépre kötve nem történik semmi, csak Total Commander +adb pluginnal tudok fájlt mozgatni, bármilyen irányba, de írni csak belső memóriára tudok. 9926 alatt a TC gyökerében ott volt az eszköz, és működött a belsőre, és az sd-re is a fájlmozgatás.

2;
Nem megy a kártyaolvasóm. Dual boot van linux alatt jó.

3;
Az usb. A laptopon két usb aljzat van, az egyik USB2.0 alaplapi, a másik USB3.0 és csatlakozós kivezetésű. Linux alatt nincs USB3.0 driver a vashoz, és ez jó. Egyik lyukban egér, a másikban egyéb eszköz. (Külső vinyó, DVB-T tuner, stb.) Viszont itt népmesei, hogy az USB3.0 aljzat milyen eszközt hajlandó üzemeltetni. Van, hogy a külső vinyó simán megy, van hogy csak a zöld világít rajta... Egér egyáltalán nem, DVB-T mindig igen. Le tudom butítani USB2.0-ra?

(#4473) Воланд válasza DS39 (#4471) üzenetére


Воланд
titán

igy csinaltad?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4474) DS39 válasza Воланд (#4473) üzenetére


DS39
nagyúr

kicsit egyszerűbben.

vmdk-t ezzel konvertáltam, utána meg ezt a leírást használtam.

[ Szerkesztve ]

(#4475) Воланд válasza DS39 (#4474) üzenetére


Воланд
titán

koszi!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4476) alfa20 válasza DS39 (#4474) üzenetére


alfa20
senior tag

Hát ez tök jó :)
Eddig én is VMware-on próbálgattam, de most a linkeléseid alapján én is fel csatoltam.
Ez mennyivel egyszerűbb, ha valami nem tetszik csak lecserélem a VHD-t és kész.
Újra telepítés is mennyivel egyszerűbb csak, VMware-ben készítek egy alap rendszert fel cserélem és indulhat is :)

Köszi az infót! :R

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#4477) tDr1v3r válasza DS39 (#4471) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nagy király vagy, működik, köszi. :R

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4478) Celithrandi válasza Celithrandi (#4452) üzenetére


Celithrandi
addikt

erre senki?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#4479) Negyven válasza Celithrandi (#4478) üzenetére


Negyven
tag

Mire?

(#4480) King Unique válasza Celithrandi (#4478) üzenetére


King Unique
titán

Nálam, amikor először feltettem a 9841-et, már akkor sem kért termékkulcsot, auto beaktiválta magát, vagy már eleve úgy volt. Build frissítések után sem kellett ezzel szórakozni.
Ha vmi újabb buildot tiszta telepítéssel teszel fel, akkor MS és más oldalakon is ott vannak a termékkulcsok, az adott Pro/ Enterprise verziókhoz. Ha újra aktiválást kér, add meg a megfelelő kulcsot, ha nem fogadja el, v továbbra is problémázik, akkor passz...

Professional: NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR

[ Szerkesztve ]

(#4481) King Unique


King Unique
titán

Következő MS Build Conference az április 29. és május 1. között lesz, ez hiteles :F
Csak mert korábban mintha április közepét mondtak volna, elvileg W10 megjelenése is erre az időpontra esett volna még az eredeti elgondolás szerint.
Akkor gondolom bő 2 hét múlva újabb build, új hírek, rakás PH!-s W10 cikk stb., lesz mind csemegézni. :K

[ Szerkesztve ]

(#4482) Воланд válasza King Unique (#4481) üzenetére


Воланд
titán

igen, az.

nem, soha nem volt szo aprilis megjelenesrol.

"rakás PH!-s W10 cikk "

ja, ez viccnek jo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4483) netpeti98


netpeti98
addikt

Lesz dark mode az appoknak is :C

Már csak el kellene felejteni a lekerekített kapcsolókat (esetleg a kör arcképeket is) és érintő baráttá tenni a sajtburgereket is nem lesz ez olyan rossz. Bár valamiért úgy érzem e három közül egyik sem fog megtörténni. :D
De a hamburgerekre van 2 ezerszer jobb megoldás is mint a mostani, az egyik a régebben linkelt pivotos koncepció, a másik a spotify swipe megoldása.

(#4484) netpeti98 válasza netpeti98 (#4483) üzenetére


netpeti98
addikt

Rövid a szerk idő. Bár ez még mindig jobb a lenne olyanra mint a Visual Studio sötétszürke témája, ez teljesen fekete téma monitorra nem a legjobb.

(#4485) Casanova*


Casanova*
veterán

több,mint egy hete használom a win10 build 100041-t. semmi hibát nem észleltem még. beton stabil és gyors. szépen futnak a régi és új gémek is. lehet megtartom ezt végleg, hisz ez ingyé van. :D nem tudom meddig aktiválja..... remélem végleg! :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4486) tDr1v3r válasza netpeti98 (#4483) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A cikkben lévő kép nem nyílik meg nálam.

Egyébiránt én se értem a kapcsolókat, sehogy se illeszkedik a nyelvbe.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4487) netpeti98 válasza tDr1v3r (#4486) üzenetére


netpeti98
addikt

(#4488) RaZroX válasza netpeti98 (#4487) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát ez így sz@r... Lehetne világosabb az egész, a felső lécet szintén sötétre állítani és a vissza nyilat fehérré tenni.

This is the way

(#4489) netpeti98 válasza RaZroX (#4488) üzenetére


netpeti98
addikt

Nagyon korai verzió még, az ablak és a nyíl és meg lesz csinálva később. Ha majd kijön egy hivatalos build amiben bent van ez az opció akkor kapnak 1 feedbacket, hogy lehetne harmadik háttérszínnek sötétszürkét választani.
Itt van például a VS sötét témája Sötét, de mégse égeti ki az ember szemét a sok fehér szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#4490) RaZroX válasza netpeti98 (#4489) üzenetére


RaZroX
addikt

Igen, ilyesminek kéne lennie az egész felületnek.

This is the way

(#4491) tDr1v3r válasza netpeti98 (#4487) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Köszi.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4492) mdraco


mdraco
őstag

No akkor Windows 10 build 10056-t lehet használni elsődleges rendszerként? :D

(#4493) Boonen007 válasza mdraco (#4492) üzenetére


Boonen007
őstag

Mivel ez még mindig tesztverzió így nem ajánlott.

(#4494) szabonagyur válasza mdraco (#4492) üzenetére


szabonagyur
félisten

MIndent lehet, senki semmit sem tilt meg. De van amit érdemes figyelembe venni: nem hivatalos az '56 build tehát nem frissíthető majd tovább, másrészt azért erősen tesztrendszer. Vagy menni fog jól nálad vagy nem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4495) mdraco


mdraco
őstag

Ja hogy nem hivatalos, akkor még várok. Köszönöm.

(#4496) vlevi válasza mdraco (#4495) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy előttem is írták, a 10056 csak egy kiszivárgott build, másrészt én úgy vettem észre, a 9926 volt a legstabilabb. A 10041 nálam nagyon hamar összeborult. Még úgy is, hogy nulláról telepítettem.
Kis időre elvette a kedvem a win10-től :(
De azért nem adom fel :)

(#4497) moonguru


moonguru
őstag

Nekem a 10049-esel már "különösebb" bajom nincs ( miután "megfoltozták") ! :)

A 10041 után egy "megváltás" volt számomra!

Csakhogy a foltozás előtt nem volt hajlandó feltelepülni, így már azon gondolkoztam hogy 8.1-re térek vissza...

Ui:

Élesben használom!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#4498) RaZroX


RaZroX
addikt

Véleményem szerint jobb várni a véglegesig. Így nem lesz belőle adatvesztés, bár én is élesben szoktam tesztelni mert sose tudom kivárni :D

This is the way

(#4499) Warter


Warter
őstag

Egyre jobb ez a win10. Most eltűnt a kereső sáv, behalt a windows update, nem megy a felcsatolt hálózati lemezek, nincs task manager és egyik skype se indul el. Windows updaten kívül semmit nem raktam fel. Nagyon remek, kiadhatnának már valami használható buildet...

(#4500) E.Kaufmann válasza Warter (#4499) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

De mégis mit vártál? Még így is sokkal stabilabb nekem mint sok asztali Linux disztró és ingyért van. Valamint a TV tuneremet is felismeri. Amúgy az 56-ost használod? Nekem a hivatalos 49-esben működik a Task manager, működik a WU, és nem skypeolok.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.