Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Írtam ma, hogy már hetek óta nem láttam a start menüt, nos jól sejtettem, a Classic Shell volt a ludas, uninstall után már megy is. Igaz, még az uninstall előtt kipróbáltam az itt leírt módszerek közül a második és harmadikat (az elsőt még a hétvégén), de utána még nem ment, majd leszedtem a CS-t és igen.

(#4852) Воланд válasza emvy (#4849) üzenetére


Воланд
titán

ennek igy tobb ertelme van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4853) emvy válasza Воланд (#4852) üzenetére


emvy
nagyúr

De ez csak tipp, mert ugye a VS2015-ben most jott ki a C++-os Android meg iOS target, emiatt jutott ez eszembe.

while (!sleep) sheep++;

(#4854) vlevi válasza emvy (#4853) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt gondolom azért lépték meg, mert Delphiben egy jó ideje van droidos, ios-es fejlesztőkörnyezet. Meg persze mostmár az Android Studio is elég használható. Csak sajnos még nekem nem sikerült beleásnom magam, így 1-2 helloworldön kívül egyikkel sem jutottam túl sokra :(

(#4855) Воланд válasza emvy (#4853) üzenetére


Воланд
titán

inkabb ez, mint hogy jojjenek win-re a droidos alkalmazasok. azzal ki is nyirjak a platformot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4856) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

mar kinnt van {elerheto} a 10074 . . .

remelhetoleg jobb lessz mint a 10061-es volt.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4857) pzstm válasza Dr.FantastiK (#4856) üzenetére


pzstm
titán

mármint kiszivárgott ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4858) 7time válasza pzstm (#4857) üzenetére


7time
senior tag

Hogy lehet ezekre egy OP rendszert rábízni ha egy tömítést sem tudnak megjavítani. :DDD

Dr.FantastiK Köce már töltögetem is, a RC biztos nincs kint nem akarok 2x telepíteni :) .

[ Szerkesztve ]

(#4859) azopi74 válasza pzstm (#4857) üzenetére


azopi74
addikt

Egyenesen a Microsoft servereiről. Most is onnan töltöm :) Mi ez már, nem hivatalos ultra-fast ring ? :)

http://b1.download.windowsupdate.com/d/updt/2015/04/10074.0.150424-1350.fbl_impressive_CLIENTPRO_RET_x64fre_en-us_6171fdb41101598d83604fd6c0bb4a51c0a88913.esd

http://b1.download.windowsupdate.com/d/updt/2015/04/10074.0.150424-1350.fbl_impressive_CLIENTENTERPRISE_VOL_x64fre_en-us_f2b9b2bc54bce5ab4c58dcaf2074bf5440025e49.esd

Bár tudom, a 10102-nél járnak belsőbb ringekben :) Vajon a Bulid-re melyik buildet hozzák ki? (mert boztos lesz valami). 10074 vagy 10102, vagy valami más?

(#4860) azopi74 válasza emvy (#4853) üzenetére


azopi74
addikt

Ez nem csak egy tipp, pontosan ezt akarják csinálni meg nem erősített hírek szerint, BUILD-en hamarosan mindenre fény derül, de hogy woland-nak se legyen jó napja, cserébe csinálnak egy android runtime-ot windows-ra is, hogy teljes legyen az átjárás oda-vissza is :) platform szerintem nem lenne ezáltal kinyírva, mert ki az a fejlesztő, aki UAP helyett ART-ra fejlesztene ilyen körülmények között?

(#4861) tatararpad válasza azopi74 (#4860) üzenetére


tatararpad
őstag

Hát kb. az összes. A platform piaci relevanciája ettől még nem fog megváltozni egycsapásra, az elsődleges célplatformok Android és iOS marad. Ha Android alkalmazás fut WP-n, akkor ez így is marad, megcsinálják droidra WP-n meg majd fut ahogy akar. UAppok futtatása droidon viszont nagy kezdőlökés lenne a WP-re fejlesztőknek, mert nem kell lemondaniuk egyik platformról a másikért cserébe, akárcsak az ASP-nél.

(#4862) pzstm válasza azopi74 (#4859) üzenetére


pzstm
titán

no akkor még egyszer.
10102 az winmain build és április 17-ei, 10074 az pedig április 24-ei és fbl_impressive a branch. Múlt pénteken let kész. ESD letölthető, de az még nem ISO :) Bár semmiből nem tart csinálni belőle ISO-t...és igen...jó eséllyel ezt fogják ma Fast Ringesek szerintem megkapni (vagy nagyon hamar)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4863) 7time válasza pzstm (#4862) üzenetére


7time
senior tag

Az 10074 én ISO töltöttem le de borzasztó bugos és mikor feltettem a VGA meghajtót többet nem is láttam a bejelentkező képernyőt.

(#4864) pzstm válasza 7time (#4863) üzenetére


pzstm
titán

Esd-bol csinaltak iso-t...igen...mint irtam lehet.

Borzasztoan bugos alatt azt erted hogy a vga drivered epp nem szerette??

Csak mert masok eléggé dicserik 10061-hez képest is. (igen, olyanok is akik nem SP3-on tesztelik:))

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4865) 7time válasza pzstm (#4864) üzenetére


7time
senior tag

Borzasztoan bugos alatt azt erted hogy a vga drivered epp nem szerette??

Egyrészt igen de voltak más gondok is, pld. mikor elhalálozott a driver miatt felajánlott egy javítást de utána még rosszabb lett mert már a javítás menüt sem tudtam behozni, de még a driver baki előtt a mappák nevei is össze vissza jelentek meg mintha Japánul lett volna, ma újra megpróbálom ha lesz rá időm, viszont jó pont hogy rendes helyre került a leállító gomb.

[ Szerkesztve ]

(#4866) azopi74 válasza pzstm (#4862) üzenetére


azopi74
addikt

Ja értem, OK. Most nézem,[link] van már 4 redstone build is? :)

(#4867) pzstm válasza 7time (#4865) üzenetére


pzstm
titán

Azt nem is neztem de hova került??? Nem idiótán a start.menu alján van mint a 10061-ben??

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4868) azopi74 válasza pzstm (#4864) üzenetére


azopi74
addikt

Nekem nincs különösebb gondom 10074-el, csak annyi, hogy telepítés megint elég hosszúra sikerült (majdnem 1 óra, 10061 kb 25 perc alatt fent volt . persze 10051-hez képest ez is istenes, az vagy 4 óra volt

(#4869) pzstm válasza azopi74 (#4866) üzenetére


pzstm
titán

Az meg csak leválasztás istenigazából, hogy tudjanak majd külön dolgozni. Ez normalis...de semmi új nincs még ilyenkor azokban a buildekben;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4870) 7time válasza pzstm (#4867) üzenetére


7time
senior tag

Nem idiótán a start.menu alján van mint a 10061-ben??

Ott van de nekem jobban tetszik mint mikor a felső sarokban volt, persze ez csak megszokás kérdése, nekem a 8.1 sem volt különösebb gondom.

(#4871) pzstm válasza azopi74 (#4868) üzenetére


pzstm
titán

én szűz install-t csináltam Hyper-V-ben, és direkt mértem, 9 perc volt addig amíg az új usert fel tudtam venni :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4872) 7time válasza pzstm (#4871) üzenetére


7time
senior tag

Kb. nekem is olyan 12 perc volt.

(#4873) ArsenalF válasza 7time (#4870) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Vajon hány hónap lesz mire megszokom, és a start gomb lenyomása után, nem a jobb felső sarokban fogom keresni egyből... :)

[ Szerkesztve ]

(#4874) 7time válasza ArsenalF (#4873) üzenetére


7time
senior tag

Ki tudja még hányszor költözik el a megjelenésig.

(#4875) ArsenalF válasza 7time (#4874) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Nagyon új helyre már nem igen tudjak tenni, max bal felülre. Ott meg sosem volt :) jobb alulra tuti nem kerülhet

(#4876) Воланд


Воланд
titán

Microsoft Visual C++ Cross-Platform Mobile Development (iOS)

Develop C++ cross-platform mobile code for Android, Windows and iOS.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4877) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

build 10074 ujdonsagok : :C

Start és keresés
• Cortana beépülve az startmenübe
• Cortana magassága már a változtatható
• A Cortana ikon kisebb, hogy megfeleljen a start gomb méretével
• A keresőmezőt ha letiltjuk, már nem jelenik meg mikor megnyilik a startmenü, de a gépelés működik
• A keresőmező megjelenik a start menüben, ha nincs engedélyezve a tálcán
• Teljes képernyős startmenüben vertikálisan középre igazított csempék
• 5 oszlopnyi csoportot csinálhatunk a startmenüben
• Startmenü átlátszóság mellett már elmosódás (aero blur szerű cucc) állítható
• Új csempe animációk
• Élő csempék kikapcsolhatóak

Desktop
• Új hangerőállító
• Egyes hangok új nevet kaptak

Apps
• Az első lépések ikonja új

Beállítások
•The kategóriaikon most egy back-nyíl mellett van
•Néhány új ikon
•Alapértelmezett színek listája módosult
•Update & back-up ból Update & security
•Windows Defender beállításai megjelennek az update & security alatt is

És továbbiak
• Ez a build már Preview sorozat és nem Technical Preview
• A telepítés már "A Windows telepítése", és nem "A Windows 10 Technical Preview telepítése"

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4878) pzstm válasza Dr.FantastiK (#4877) üzenetére


pzstm
titán

Insider Preview mármint ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4879) Воланд


Воланд
titán

Introducing PackageManagement in Windows 10

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4880) pzstm válasza Воланд (#4879) üzenetére


pzstm
titán

erről már volt pletyka többször is, annyira nem meglepő. Jól és okosan lehet használni, majd átolvasom részletesen is

(gondolom majd jönnek a kommentek hogy a virtual Desktopok után ezt is a Linux-tól "lopták")

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4881) tatararpad


tatararpad
őstag

Vègre megszabadultak azoktól az undorító kör alakú drótikonoktól. A startmenü szélessége skálázódik már együtt a kitűzött csempékkel?

(#4882) tDr1v3r válasza pzstm (#4880) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Inkább lopják össze a rendszert mintsem évekig hiányozzon akkora feature mint a virtual desktopok...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4883) tatararpad válasza pzstm (#4880) üzenetére


tatararpad
őstag

Szerintem tökmindegy honnan van ha hasznos. Linuxban pedig a systemd volt erősen Windows ihletèsű, mégis hasznosnès kész.

[ Szerkesztve ]

(#4884) Jani18


Jani18
aktív tag

Win 10 Build 10074 ISO-k

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#4885) dergander


dergander
addikt

A legtöbb nyelven ESD formátumba vannak,azokból mivel lehet bootolható UEFIvel kompatibilis iso-t csinálni?

(#4886) 7time válasza dergander (#4885) üzenetére


7time
senior tag

Azt hiszem az Isohuntal megyen de le lehet tölteni ISO fájlban is.

(#4887) osztszoroz válasza dergander (#4885) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Create a bootable ISO file using ESD Image for Windows 10

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#4888) azopi74


azopi74
addikt

IT Café nem közvetít élőben a BUILD-ről?

(#4889) azopi74 válasza Воланд (#4876) üzenetére


azopi74
addikt

Na majd akkor ébressz fel, ha megnyitják a Windows Store-t a droid és ios előtt :)

(#4891) tatararpad válasza azopi74 (#4890) üzenetére


tatararpad
őstag

Ezt lefordítgatnád nekem, mert én azt olvasom hogy egyik previewról lehet a másikra upgradelni. Ami sztem nem nagy szám. Vagy megint a kínai sztorit játszák el?

(#4892) Is-tee válasza tatararpad (#4891) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Azt jelenti, hogy az Insider programban résztvevők, elvileg frissíteni tudnak majd a végleges verzióra...

[ Szerkesztve ]

(#4893) juve600


juve600
nagyúr

üdv

eredeti win 8.1-em van,elvileg majd ingyen lehet frissiteni a 10-re ?? lehet majd tiszta telepitést win 10-el és aktiválni a 8.1-es kulcsommal ???

thx

(#4894) Воланд válasza azopi74 (#4888) üzenetére


Воланд
titán

miert "kozvetitene"? nem bulvarhirek lesznek az eloadason.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4895) tatararpad válasza Is-tee (#4892) üzenetére


tatararpad
őstag

És ez a kereskedelmi RTM? Mert ott insider RTM-t olvastam, és tudván hogy az insider program megy tovább, ez nem olyan mint ha egy újabb Preview buildre frissítenének? De amúgy a kalózos frissítésnél is ez volt, tehát ha ez a kereskedelmi RTM lenne, úgyanúgy kell egy jogalap hozzá nem?

(#4896) ferensz válasza Воланд (#4894) üzenetére


ferensz
senior tag

nagyon nagy +1

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#4897) szabonagyur válasza juve600 (#4893) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Nem tudni még, hogy hogy lehet a frissitéseket csinálni majd.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4898) azopi74 válasza Воланд (#4894) üzenetére


azopi74
addikt

I/O-ról és WWDC-ről szoktak, nem?

(#4899) pzstm válasza Воланд (#4894) üzenetére


pzstm
titán

:DDD ;]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4900) Воланд válasza azopi74 (#4898) üzenetére


Воланд
titán

a mobilarena szokott.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.