Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) tDr1v3r válasza mefistofeles (#4750) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem a Nikon D3200-amat nem ismeri fel. Szó szerint nincs hozzá driver, pedig feltúrtam a netet érte... Windows 7, Windows 8 azonnal felismerte. De a fos, kérés nélkül feltelepült 8.1 nem... viszont a Windows 10 már felismeri, patent vele. Csak a rendszer instabil mint állat.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4752) #58000384 válasza mefistofeles (#4750) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nekem a 7 és a 10 alatt minden rendesen működik, de 8 alatt például szomorú fejet kapok időnként egy altatás után, amiből az ébredés amúgy is lassabb, mint a hidegindítás. Ezért hibernálok mindig. A nyomtatót nekem is felismeri, csak épp nyomtatni nem lehet vele (nincs ilyen opció) :D Kell a driver is. Neked azért ismert fel mindent, mert már elég idő telt el az adott hardver és az új rendszer megjelenése között. Nekem pl. a VGA-t és a wifit sem ismeri fel.

(#4753) mefistofeles

Persze, ezért is írtam, hogy hatalmas eltérések vannak adott oprendszer viselkedésében két eltérő környezetben.
Hogy win 10-es része is legyen, nekem pl. a 9926 build, gyakorlatilag hibátlanul, elsődleges oprendszerként üzemelt, de az azóta kiadottak messze instabilabbak és használhatatlanabbak! (nincs is már fent)

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4754) King Unique válasza #58000384 (#4752) üzenetére


King Unique
titán

Valóban érdekes, hogy mennyire más tud lenni a stabilitás-kompatibilitás egyeseknél. De, amit vázolsz, az megint egy elszigeteltebb eset. Altatásból lassabban tér magához, mint hideg indítva, az abszurd. Smiley-t nekem utoljára akkor dobott, ha rossz volt vmelyik driver, vagy multi-boot rendszernél a fast startup bekapcsolva maradt.

(#4755) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

De amúgy tényleg, másnál is sokat crashel a Start menü, a tálca vagy a search box? Nálam sokszor csinálja.

Amúgy ez a Search is egész jó, bár nem értem hogy miért nem olyan mint a Spotlight... appokat szenvedés megnyitni vele.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4756) #58000384 válasza King Unique (#4754) üzenetére


#58000384
törölt tag

Abszurd, de azt hiszem, hogy az az oka, hogy nincs külön chipset driver telepítve a gépre, mert az Asrock már a sima 8-at sem támogatta az alaplapomnál. Ébredés után bejön a zárolási kép, néha az óra is, és vár. Van, hogy csak 10 másodpercet, van, hogy 40-et is, utána tér magához (vagy nem). Nekem amúgy soha nem dob fel szmájlit, max akkor, ha altatom, vagy felrakom a Win7-es drivert. 10 alatt ilyen gondom nem volt. Aztán lehet, hogy már lenne, nem próbáltam egy ideje éles rendszerként.

(#4757) Воланд válasza tDr1v3r (#4755) üzenetére


Воланд
titán

nalam a start menu szokott lefagyni, hiaba kattintok ra, vagy nyomom le a win gombot, nem jelenik meg. olyankor ujra kell inditanom az explorer.exe-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4758) Rasiel válasza mefistofeles (#4753) üzenetére


Rasiel
senior tag

Pedig, amikor kijött a 9926-os build, arról is érkeztek viszonylag szép számmal a negatív értékelések, kommentek, stb., és nem csak itt, más helyeken is lehetett olvasni ilyen hsz-eket. De, akkor ezek szerint még az volt a legjobb az összes build közül, mert a mostaniakról én sem olvasok jókat.

(#4759) mefistofeles válasza Rasiel (#4758) üzenetére

Az az érdekes, hogy egyáltalán nem lehet általánosítani, de az tény, hogy nekem messze a legjobb volt. gyakorlatilag egy általános használatra hibátlan rendszer. Most nagyban vívódok, hogy a 10061-et merjem e feltenni vagy inkább várjam meg a júliust....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4760) Rasiel válasza mefistofeles (#4759) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nekem jelenleg a 10049-es van fent. Gondolkodtam én is a 10061-esen, de inkább a tiszta telepítés híve vagyok, úgyhogy elvetettem az ötletet, nem akarom mégegyszer végigzongorázni az egészet, kedvem nem lenne hozzá. Így inkább úgy döntöttem, hogy megvárom a megjelenést és akkor indítom nulláról az egészet. Viszonylag jól belaktam a jelenlegi build-et, beállítások, programok zöme megvan, szóval ezért sem erőltetem az újabb feltelepítését. Közel sem hibátlan rendszer, de a telepítés óta én nem vettem észre komolyabb bugot, pedig az app rész kivételével próbáltam részletesen átnézni a rendszert. Amin mosolyogtam, hogy nem tudom manuálisan feltenni az Intel Network Connections driveremet, a Windows-os beépítettet kell használnom, mert az írja a rendszer telepítés alatt, hogy nem talált megfelelő hardvereszközt a gépemben, így nem mehet végbe az installáció. :) Ha ebből indulok ki, akkor nálam is jobban bevált a 9926-os build.
Szóval én azt mondom, ha nincsen komoly bajod a jelenlegivel, akkor hagyd a 10061-eset. :K

[ Szerkesztve ]

(#4761) King Unique válasza #58000384 (#4756) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincs a lapodnak megfelelő driver támogatása, akkor nem csoda, hogy ilyen-olyan hibákat dob...
Bár az még furább, hogy a Win10, amihez még hivatalos driverek sincsenek, működik rajta megfelelően. :D

(#4762) mefistofeles válasza Rasiel (#4760) üzenetére

Jelenleg nincs 10-es rendszerem.... 8.1-et használok. Szóval a 100061 tiszta telepítés lenne de öreg vagyok én már ehhez (telepít, összerak, hibákkal együttél). Gyanítom megvárom a kész cuccot!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4763) miresz


miresz
veterán

Hát eddig ez a 10061 a leg instabilabb,és a leg randább is az összes eddigi build közül. :( Az asztal színét nem lehet változtatni?

(#4764) #58000384 válasza King Unique (#4761) üzenetére


#58000384
törölt tag

2010-es alaplap, szóval egyértelmű, hogy egy 2012-es rendszert már nem támogatnak :D A 10 meg ebből is látszik, hogy milyen szuper lesz, csak érjen el addig, hogy alapvető dolgokra alkalmas lesz, mint pl. a start menü nyitogatására.

(#4765) pzstm válasza miresz (#4763) üzenetére


pzstm
titán

nálam legstabilabb :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4766) miresz válasza pzstm (#4765) üzenetére


miresz
veterán

Jó neked. Nálam a start menü fagyogat,sokszor többször is rá kell kattintani,hogy egyátalán megnyíljon. A start menübe pin-elt programok nem indulnak,csak ha rendszergazdaként futtatom,de van ami még úgy sem. Ezzel a frissítésel eltűnt a Mantle támogatás. Az már csak a hab a tortán,hogy a start menü,és a tálca ez az undorító szürke,és nem lehet megváltoztatni a színét. Az időjárás App is sokkal rosszabb lett szerintem. ~ 20 perce van fent eddig ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#4767) pzstm válasza miresz (#4766) üzenetére


pzstm
titán

hogy a fenébe ne lehetne megváltotatni? personalizationnél kikapcsolod a sötétet és akkor alkalmazkodik mondjuk háttérhez...vagy gondolom egyedileg is be lehet állítani (nekem sem tetszett, 1-2 nap után kilőttem feketét)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4768) King Unique válasza #58000384 (#4764) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nincs min csodálkozni, jó hogy a W7 megy rajta normálisan.
Kíváncsi leszek majd, hogy mennyire lesz meg a (driveres) kompatibilitás a régebbi W7/8.1 vasakkal, ha azt akarják, hogy minél többen upgrade-eljenek?? Mert gyanítom, hogy csak ezért nem mki akar majd új gépet venni.
Start menü ja, az aztán nagyon fontos...azt lehet 8.1-re is tenni. :D

(#4769) miresz válasza pzstm (#4767) üzenetére


miresz
veterán

Én próbáltam,de nem kapcsolódik ki. :U

(#4770) Rasiel válasza mefistofeles (#4762) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ezek alapján még inkább hagyd meg a jelenlegi rendszered, nincs értelme a különböző build-ekkel sz.pakodni. :N Windows Updatet nem használok, ha van mód rá mident manuálisan szeretek megoldani, úgyhogy ez a build cserélgetés nálam sem opció. 9926 és a 10049-es volt eddig a gépemen, többet nem próbáltam ki, és a jelenlegi helyzetet figyelembe véve nem is fogok a véglegesig.

[ Szerkesztve ]

(#4771) pzstm válasza miresz (#4769) üzenetére


pzstm
titán

Nemnvqgxok win10 elott, de a modern settings/personalization rész részt keresd;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4772) netpeti98 válasza miresz (#4769) üzenetére


netpeti98
addikt

A tálca és a Start Menü színét lehet változtatni a Settingsen belül, az ablakeretek viszont mos fixen szürkék.

[ Szerkesztve ]

(#4773) miresz válasza pzstm (#4771) üzenetére


miresz
veterán

és (#4772) netpeti98 megtaláltam,köszi. :R

(#4774) Rasiel válasza miresz (#4769) üzenetére


Rasiel
senior tag

Hátterenként változik a Start Menü, illetve a Tálca színe, én nem szoktam variálgatni őket. Ha rákattintasz az aktív témádra a Személyre szabás ablakban, akkor alul van egy olyan, hogy Color, ott tudod változtatni azt, amire neked szükséged van.

(#4773) miresz: Ahogy nézem, már tárgytalan. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#4775) #58000384 válasza King Unique (#4768) üzenetére


#58000384
törölt tag

Azt azért hozzátenném, hogy chipset drivert soha nem kellett felraknom, még a régi alaplapomhoz sem, mégis mindig felébredt a gép :) Ez az elgondolkodós dolog a 8 újdonsága volt. Felraknám most is a 10-et, ha legalább annyira működne, mint valamelyik 8 preview. Szóval a részemről elégedett vagyok a 10 kompatibilitásával, a külsőn és főleg a belsőn kéne még változtatni, aztán én rakom is fel.
Ami start menüt a 8-ra teszek, az nem omlik össze :D Vagy nem tudom, nem próbáltam soha. De ha a kezdőképernyőnél indulna újra az explorer, akkor is mérges lennék.

(#4776) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy honnan derül ki,hogy működik-e a 64bites rendszer a gépemen. Jelenleg 32bit-es win7 van rajta és egy másik partícióra raknám fel a 64bit-es win10-et egyenlőre próbaképpen.A másik ha működik frissíthetem a 32bit-es rendszeremen 64bit-esre ingyen?

(#4777) szabonagyur válasza kisapa (#4776) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia
32->64bit váltás csak tiszta telepítéssel fog menni, nincs frissítési lehetőség.

Az, hogy megy e a 64bites elsősorban a CPU-tól függ, de ha ide beírod a komplett gépet megmondjuk fut e vagy érdemes e próbálkozni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4778) kisapa válasza szabonagyur (#4777) üzenetére


kisapa
senior tag

Igazából egy notebookról van szó. Amit tudok róla az a típusa. Dell latitude D820. Van még rajta egy olyan matrica is ami szerint intel centrino duo processzor van benne. Még annyit találtam,hogy a win7 szerint egy T2400-as 1,83GHz-es duál proci van benne.

[ Szerkesztve ]

(#4779) Barthezz2 válasza miresz (#4766) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam a start menüből az x86 programok nem indulnak, csak ha rákeresek az adott programra, majd enter.

A tálca sokszor magától el-eltűnik pillanatokra, és hiába állítom small button-re, az ikonok kicsik lesznek rajta, de a tálca marad vastag. Fantasztikusan néz ki.

Az értesítő sáv jó így, hogy felveszi a tálca színét, de nekem van körülötte egy fehér keret, ami elég gáz. Cserébe a windows-os értesítésekre még mindig hiába kattintgatok, semmit nem csinál.

A start menű design is hagy még kivetnivalót. Még mindig nem tud egyszerre megjelenni a keresősávval, de legalább már nem az all aps menü főlé kerül(felső tálca esetéről beszélek), cserébe elég esetlenül néz ki ott.

Az egerem viszont végre megint nem akad. Yupiii.

Everybody lies.

(#4780) szabonagyur válasza kisapa (#4778) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj, hogy nem tudni milyen CPU van most benne, de ha az eredeti akkor azzal menne a 64bit, de a memória mennyisége sem mindegy, illetve lehet a VGA driver jobban lesz 32bitre, meg úgy a többi cucc is. Én nem erőltetném a 64bitet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4781) mefistofeles válasza kisapa (#4778) üzenetére

Megnéztem neked. Erre a típusra ha fel is megy, semmiképp sem ajánlom a 64 bites oprendszert!
gyári specifikáció szerint pl. 1 Gb DDR2 ram van benne, szóval nincs miről beszélni....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4782) Воланд válasza Barthezz2 (#4779) üzenetére


Воланд
titán

a win32-es programok senkinel nem indulnak a start menubol. ismert hiba.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4783) kisapa válasza mefistofeles (#4781) üzenetére


kisapa
senior tag

A memória már lett bővítve. Jelenleg 3GB van benne.

(#4784) mefistofeles válasza kisapa (#4783) üzenetére

Nézd, próbálkozni lehet de véleményem szerint nem érdemes.
A legjobb esetben nem tapasztalsz lassulást a gépeden, gyorsabb, stabilabb stb. biztos nem lesz. A 64 bites rendszerhez egész egyszerűen nem optimális a géped.
Jobb egy gyors, megbízható 32 bites rendszer mint egy "éppenhogy" 64 bites.......
A proci tudja a 64 bitet de igazából 4 Gb memó alatt senki sem ajánlja és értelme sincs.
Nem vagyok guru de úgyhiszem, a gépednek egy jól összerakott 32 bites win 7 az optimális.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4785) kisapa válasza mefistofeles (#4784) üzenetére


kisapa
senior tag

Nem akarom erőltetni ráadásul egy korábbi válaszból kiderült,hogy csak tiszta telepítéssel lehetne váltani. Ez még egy érv amellett,hogy marad a 32bit és még az is lehet,hogy a win7 is.

(#4786) 7time


7time
senior tag

Sziasztok!
Nem akarok mondani semmit a start menüre de a 8.1 megoldás nekem sokkal szimpatikusabb volt, nem lehet valahogyan kikapcsolni mert ahogy egy játékról a Windowsra váltok egyből tolja a képembe a Start menüt, előre is köszönöm.

(#4787) miresz válasza Barthezz2 (#4779) üzenetére


miresz
veterán

Pontosan ugyan ezek a hibák fent állnak nálam is. + még amit észrevettem,hogy a power "button"-t is a lehető legesetlenebb helyre sikerült tenniük. Nem tudom miért nem volt jó a start menü jobb felső sarkában.

Az x86-os programok az eddigi összes buildal nekem indultak a start menüből,de a mostani build-al nem akar.

(#4788) 7time


7time
senior tag

A másik dolog hogy hova dugták a frissítéseket mert az előző verzióban még meg volt.

(#4789) pzstm válasza miresz (#4787) üzenetére


pzstm
titán

a power "button"-t is a lehető legesetlenebb helyre sikerült tenniük. Nem tudom miért nem volt jó a start menü jobb felső sarkában.

köszönd a lusta amerikaiaknak, ugyanis rengetegen azt jelezték vissza, hogy túl nagy távot kell megtenni a Start gombtól az egérrel a power gombig....(no comment...)

Az x86-os programok az eddigi összes buildal nekem indultak a start menüből,de a mostani build-al nem akar.

Ismert hiba, le is van írva a hivatalos blogbejegyzésben

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4790) pzstm válasza miresz (#4787) üzenetére


pzstm
titán

???

ugyanott ahol az eddigi buildekben is volt, már ha Windows Update-re gondolsz :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4791) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdvözlet urak!

Ahogy olvasom az utóbbi ~ 150 kommentet, jobb, ha nem piszkálom a W10-es-játszós HDD-met. A minél frissebb, annál rosszabb felállás nem a kedvencem. Illetve most komolyan mi ez a minecraft szintű lomtár ikon? Remélem leoltották már páran az M$-t.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4792) #58000384 válasza Petyyyyy (#4791) üzenetére


#58000384
törölt tag

Persze hogy kapnak miatta, ezért rajzolták újra párszor a lomtár ikonját :D Szerintem arra mennek, hogy idővel megszokják az emberek. Aztán lehet, hogy változtatnak még később, hiszen nem ez most a legfontosabb dolguk.
De amiatt ne aggódj, hogy rossz lesz a rendszer, mert ezek a build-ek borulnak, elvileg az Insideren keresztül jöhet olyan is, amiben csak az új ikonokat lehet tesztelni, és a start menü meg sem nyílik. Éppen amit teszteltetni akarnak. Elvileg.

(#4793) miresz válasza pzstm (#4790) üzenetére


miresz
veterán

Nem,a power buttonra gondoltam.

(#4794) pzstm válasza miresz (#4793) üzenetére


pzstm
titán

arra válaszoltam is, 7time kollégának ment az Update-re a válasz, sorry :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4795) tatararpad válasza #58000384 (#4792) üzenetére


tatararpad
őstag

Gondolom nem ugyanaz a csapat foglalkozik a dizájnnal mint akik a kernelt túrják, ezért nem hiszem, hogy lenne fontosabb dolguk, mikor a kettő futhat egymás mellett. Meg pláne az ikonokra fölösleges lenne külön build, kiraknak a blogra egy sor koncepciós rajzot és ami a legtöbb szavazatot kapta mehet élesbe.

(#4796) Yllgrim válasza kisapa (#4785) üzenetére


Yllgrim
őstag

Alapvetoen nem hiszem hogy nagy gondod kellene hogy legyen egy Windows 10-es 64 bit-es telepitessel.

A MS szerint benne vagy a specifikaciokban, a Processzorod is tudja a 64bit-es utasitas keszletet igy azzal nem lenne gond, hogy menne-e, a kerdes a hogyanon van.

Valoszinuleg be lehet allitani hogy menjen normalisan, lejjeb lehet venni a grafikus beallitasokat az asztalon, ha mar jo ideje fent van a 7-es akkor igy is ugyis lassan ujra fogod rakni, akkor meg felprobalhatod majd, veszteni nem vesztes semmit. Barmikor visszamehetsz 7-re es ha nem probalod meg, akkor sosem fogod megtudni, milyen lett volna, ha :F (bar jo esellyel lassu lesz erzetre)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#4797) #73029888


#73029888
törölt tag

Azt szeretném hogy a W10 végleges változatában,telepítéskor mikor kéri a Windows Live-ID-et. (Microsoft fiók) legxen egy olyan gomb hogy helyi fiók létrehozása,mint W8-nál. (8.1 és W10-nél sajbos úgy lehet ezt megoldani hogy beírsz valami hülyeséget,picit gondolkodik es akkor lesz a sárga szöveg alatt hogy helyi fiók létrehozása).

Valaki megtenné nekem,hogy ezt a Windows Feedback alkalmazással a Microsoft tudtára adja?

Hálásan köszönöm a segítséget! Sajnos nem tudom megírni,mert a W10 használhatatlan a gépemen. :(

(#4798) tatararpad válasza #73029888 (#4797) üzenetére


tatararpad
őstag

Ne csatlakozz netre és van gomb 8.1 alatt is.

(#4799) #73029888 válasza tatararpad (#4798) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszönöm!

W8 alatt telepítéskor van net,és ott a gomb.

Ha nem teszik bele,nem fogok idegeskední.

Amúgy milyen hátrányokkal jár az ha van net Windows telepítés alatt?

(#4800) tatararpad válasza #73029888 (#4799) üzenetére


tatararpad
őstag

Hátránnyal nem jár, de előnnyel sem. Annyi értelme van hogy telepítéskor tudsz ms fiókot hozzáadni. Linuxnál ha van leszedi a frissítéseket is, ezt viszont berakhatnák hogy legalább értelme legyen.
.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.