Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) kisapa válasza szabonagyur (#5088) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez nem biztos,hogy márka kérdése sokkal inkább típus függő. Nekem Dell Latitude D820-am van és minden gond nélkül felment rá a win10 10074. Igaz nem a leggyorsabb de nem is erre szánom ezen csak kipróbálom mert az asztalira nem kockáztattam meg.

(#5102) alfa20 válasza King Unique (#5097) üzenetére


alfa20
senior tag

Szia,

Én pont tegnap 'játszadoztam' Pendrive-re telepítéssel.
OS: Windows 10 - 10074
progik:
- WinToUSB
- VMware Player

WinToUSB-t (wtu) elindítottam, nekem érdekes mód csak úgy működött, hogy VHD-ként telepítettem, első körben mikor végzett a wtu, akkor próbáltam egy indítást, de szörnyű lassan akarta befejezni a telepítést, így inkább készítettem egy ugyan olyan méretű VHD-t és arra VMware-al feltettem ugyan ezt az Op.-ot, befejeztem a telepítést, majd a VHD-t átneveztem és felülírtam az USB-n levővel.
Simán elindult és a drivereket is szépen fel tette, kicsit lassú, mert csak USB2-es pendrivom van, de használható, és így legalább régebbi gépen is ki tudom próbálni telepítés nélkül.

Szerintem ha gyorsabb külső vinyóra van telepítve külön partícióra, akkor nem kell a VHD, de most felesleges külső vinyom sincs amivel tudnék játszadozni :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5103) Jani18 válasza #73029888 (#5100) üzenetére


Jani18
aktív tag

Nálam is hasonló probléma volt.Hiába tettem fel a 15.4-et.A WU állandóan leszedi a másik driver-t.Nem értem miért nem lehet kiválasztani,hogy mit telepítsen a WU.

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#5104) premete válasza kisapa (#5101) üzenetére


premete
veterán

Sok esetben windows 10 függő, mert rátelepít a rendszerre valami generic drivert, amit többé leszedni sem lehet, nem is működik, a windows pedig kiírja, hogy az eszköz tökéletesen működik. Nekem például a beépített wwannal csinálja ezt mindig, kvázi ha windows 10-et használok, akkor nincs netem. Wlan is bizonytalanul kapcsolódik mondjuk, de az legalább minden második újraindításkor megy. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5105) szabonagyur válasza kisapa (#5101) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elolvastad, hogy mit irtam le? Leirtam, hogy AMD Enduro platform a hibás, szóval sem mondtam, hogy a Dell csak a hibás, ő olyan szinten hibás, hogy nem engedi AMD VGA driver frissitését..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5106) CoRt3z


CoRt3z
tag

Sziasztok!
Van az alap felhasználóm, amit jelszóval védek és csináltam egy standard felhasználót a család többi részének. Hogy tudom megoldani, hogy ne jelentkezzen be bekapcsoláskor egyből a másik fiókba, hanem választhassam ki, hogy melyikbe szeretnék bejelentkezni?

(#5107) sirszevenap válasza szabonagyur (#5105) üzenetére


sirszevenap
őstag

De a 10102-es buildel nincs gond ilyen téren sem ugye?

Bankkártyával? Hát persze!

(#5108) westlake


westlake
félisten

Azt hittem, hogy én vagyok a hülye - persze ettől még lehetek az -, de már mástól is hallottam, hogy a takbar elemeire (inaktív ablakok) elég sok esetben két-háromszor kell rákattintani, hogy aktívvá váljon az ablak. Az első pár esetben azt hittem, hogy én nem tudok rendesen kattintani, de már a 10056-os és a 10074-es build-nél is észrevettem ezt. Azért ez elég nagy hiba egy ilyen előrehaladott állapotban lévő rendszernél. :U

Play nice!

(#5109) Negyven válasza premete (#5104) üzenetére


Negyven
tag

Nem is kell letörölni semmilyen drivert.Megoldották ,hogy a fentlévőt ki tudd kapcsolni.és mellé telepítheted ami jó neked.A wifi-vel kinlódtam de igy megoldottam.

[ Szerkesztve ]

(#5110) premete válasza Negyven (#5109) üzenetére


premete
veterán

A mobilnet sehogy sem megy windows 10-en, a wifit meg lexarom, mert 5 km.-re van a legközelebbi. :)
Úgyhogy marad a windows 8.1 plusz linux dualboottal, amíg a windows-t le nem törlöm végleg. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5111) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Nos build 10102
Feltelepult, intel driver is viszont a hang kartyanal failed igy nem folytatta pedig az amd jott volna. El tudom ujra inditani az update telepitest?

Bankkártyával? Hát persze!

(#5112) kisapa válasza szabonagyur (#5105) üzenetére


kisapa
senior tag

"Nem fog menni a gépen a Win10 sajna... WU-s driver ugyanúgy nem használható mint Win8.1 esetében... Win8.1-es driverek meg nem mennek már Win10en (Dell 3537el próbáltam."
Bocs de itt hol említed azt a bizonyos AMD drivert?

(#5113) sirszevenap válasza sirszevenap (#5111) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ujra inditottam es tokeletesen fent vannak a driverek! :C
Tehat megerositem , hogy a 10102-es build jol fut Dell Inspiron 3537-en (i7 4500u, hd8850m(r9 m265x), 8gb ram)

GTA 5 miatt kellett mert semmi penzert nem akart az amd kartyaval futni es allitolag az amd wddm 2.0-as win 10 driverrel megy. Es tenyleg! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#5114) szabonagyur válasza kisapa (#5112) üzenetére


szabonagyur
félisten

1. Ugyanarról a Dell gépről beszéltünk
2. A hozzászólásom utáni következő kommentben leirtam, hogy majd ha lesz Win10-re AMD driver.

De tökmindegy, úgyis a kötekedés a lényeg részedről... :R

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5115) _t0Mi_ válasza szabonagyur (#5114) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Bocsi, hogy közbeszólok, de a kíváncsiság.. :)

Ezek szerint akkor csak a Win beépített driver-ét lehet használni jelenleg a Win 10-hez?

Köszi!

---

(#5116) Negyven válasza _t0Mi_ (#5115) üzenetére


Negyven
tag

Nem.Mindent lehet használni ami müködik,csak van a winnek is

(#5117) King Unique válasza alfa20 (#5102) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Értem, akkor ezek szerint ezzel a WinToUSB progival nemcsak a telepítősét oldható meg külső USB-s tárra/ tárról, hanem bootolni is tud róla simán és nem kell egyebet játszadozni vele?? Ha igen, az cool. :K
Köszönöm az ismertetést!

amúgy vsz HDD-vel jóval gyorsabb lenne, mert sok pendrive read/ write értékei elég gyatrák, főleg a régi, 2.0-ás változatoké.

[ Szerkesztve ]

(#5118) szabonagyur válasza _t0Mi_ (#5115) üzenetére


szabonagyur
félisten

Adott AMD kártya szériáról beszéltünk igy arról tudok nyilatkozni, azokkal nincs baj, jól mennek, de csak a legutolsó verzióval nincs probléma, ez április elejei, korábbi driverek nem mentek jól.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5119) juve600


juve600
nagyúr

nvidiára is van már win 10 driver- beta

(#5120) szabonagyur válasza juve600 (#5119) üzenetére


szabonagyur
félisten

AMD a problémás notebook esetében sajnos... de már Win7/Win8 alatt is megvolt ez a probléma sajna.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5121) sirszevenap


sirszevenap
őstag

No még sem jó. Hogyan tudom ujrarakni az updateket?

Bankkártyával? Hát persze!

(#5122) Fred23


Fred23
nagyúr

Ezt tényleg ki akarják adni már július végén?! Nem hallott senki csúszásól, halasztásról?

(#5123) Воланд válasza Fred23 (#5122) üzenetére


Воланд
titán

egyelore csak annyi van, hogy a nyaron jelenik meg. konkret honap meg nincs. en mondjuk 2015. 8. 10-en adnam ki. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5124) szabonagyur válasza Fred23 (#5122) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért ne akarnák kiadni? 10102-es teljesen hibátlanul megy példa kedvéért és ahogy Írta más is, ők jóval előrébb járnak már build terén.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5125) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Na, senki nem tudja hogyan kell a sikertelen updateket ujra rakni?

Bankkártyával? Hát persze!

(#5126) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok nekem az lenne a problémám a 10074-es verzióval hogy egyszerűen nem tölt be. Az asztal háttere bejön, de semmilyen más ikon sem. Jobb klikk grafikus tulajdonságok és azt se adja be csak forog a kék katika mintha háttérben töltene és azon kívül semmi. Vírus? Vagy meghiúsult frissítés?

Tel.: 3630három343638

(#5127) juve600 válasza Воланд (#5123) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#5128) Воланд válasza gabitoo88 (#5126) üzenetére


Воланд
titán

ha a feladatkezelo bejon, akkor azzal inditsd ujra a windows explorer-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5129) sirszevenap válasza sirszevenap (#5125) üzenetére


sirszevenap
őstag

Akkor nem, értem :DDD

Bankkártyával? Hát persze!

(#5130) gabitoo88 válasza Воланд (#5128) üzenetére


gabitoo88
tag

Sajnis nem jön be. Olyan mintha az asztal nem férne ki a kijelzőre. Ez azután jelentkezett hogy lehúztam a TV-ről. Balra az egeret el tudom húzni sokáig. Tehát nem látom az asztal nagy százalékát sem.

Tel.: 3630három343638

(#5131) V.Stryker válasza szabonagyur (#5124) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szóval mindennapi használatra, akkor már érdemes letölteni vagy van esetleg valami más verzió, amivel próbálkozzak? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5132) Воланд válasza gabitoo88 (#5130) üzenetére


Воланд
titán

akkor dug vissza a tv-re es valaszd le rendesen a kulso kijelzot (windows gomb + p).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5133) Воланд válasza V.Stryker (#5131) üzenetére


Воланд
titán

nem erdemes, mindennapi hasznalatra majd az rtm lesz jo, addig csak tesztelesre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5134) juve600 válasza Воланд (#5133) üzenetére


juve600
nagyúr

rtm mikor lessz kb ?

amit a vga kártyák skálázásódáról irtak arra kiváncsi leszek

(#5135) Воланд válasza juve600 (#5134) üzenetére


Воланд
titán

nem tudom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5136) Воланд


Воланд
titán

meg jon egy uj office 2016 public preview.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5137) Воланд válasza Воланд (#5136) üzenetére


Воланд
titán

Announcing Windows Update for Business

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5138) miresz válasza moonguru (#5099) üzenetére


miresz
veterán

Köszi. És azt hogy kell? :)

Érdekes,mert eddigi build-okon működött.

(#5139) westlake válasza szabonagyur (#5124) üzenetére


westlake
félisten

Beszélgess egy olyannal, aki nem csak internetezik, meg GTA-zik rajta. Máris nem tűnik majd tarthatónak a nyár. :U

#5137: Jól hangzik, csak olya ne legyen, mint most. A hideg kiráz tőle.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5140) szabonagyur válasza westlake (#5139) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megsugom neked, higy egyáltalán nem játszok jo 10 eve ;) Az, hogy a jelenlegi mire alkalmas meg mondjuk 2 hónap múlva mire lesz eleg az majd akkor kiderul, foleg driverekkel rendesen megtámogatva, mert anelkul meg az istenített win7 is csak egy kupac valami volt maximum. A legtobb problema most is visszavezethető arra, hogy max WU-rol van egy teszt driver vagy a jobb esetben mar win8as, rosszabb esetben meg a win7es van raeroltetve.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5141) ArsenalF válasza Воланд (#5136) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Elkezdte telepíteni az officet, majd elkékhalálozott tőle félúton a Surface, azóta telepíteni sem tudom mert azt mondja a telepítés már folyamatban van, nagyon jó :D

(#5142) moonguru válasza miresz (#5138) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Most csak angolul írom le, egy fórumról kimásolva:

"Test Mode: Disable driver signature enforcement

You could try this method if you don’t want Windows to always run in Test Mode. Compared to always running Windows in Test Mode, “Disable driver signature enforcement” method needs to be applied each time you install a new driver that is unsigned and might be problematic on Windows 7.
How to disable driver signature enforcement
Simple way (in some cases it might not work or require some additional steps in Windows 8/8.1/10):
Restart PC
Press F8 repeatedly just after UEFI/BIOS intialization and just before Windows would load
Select “Disable driver signature enforcement” option.
Install drivers. After you restart your system again you won’t be able to install unsigned drivers until you repeat the steps 1-3.
or
Alternative way for Windows 8.1 ( and possibly Windows 10):
In Windows go to PC settings (you can search for it in Start).
Click on “Update & recovery” on the left side.
Click on “Recovery” on the left side.
Click “Restart Now” button under Advanced startup.
Select Troubleshoot ->Advanced setup -> Startup Settings and press Restart
Press 7 number key corresponding to “Disable driver signature enforcement” entry.
Install drivers. After you restart your system again you won’t be able to install unsigned drivers until you repeat the steps 1-6."

Ui:

Windows 10-zen még nem kellett használnom, Windows 8-on viszont igen!

Monitor Guru!

(#5143) moonguru válasza moonguru (#5142) üzenetére


moonguru
őstag

Egyszerűbben:

Talán 10-en is működik, mindjárt kipróbálom!

Enable Disable Windows 7 Test Mode

Monitor Guru!

(#5144) moonguru válasza moonguru (#5143) üzenetére


moonguru
őstag

Működik!

Ui:

Szuper hogy a 10074-es verzióban tényleg dupla kattintással nyílnak meg (vagy nem) tálcáról az alkalmazások... :W

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#5145) vlevi válasza moonguru (#5144) üzenetére


vlevi
nagyúr

"tényleg dupla kattintással nyílnak meg (vagy nem)"
Vagy a rákattintásra épphogy bezáródnak :O
Velem a mail ezt rendszeresen megcsinálja. Látom az ikonját, alatta a kis csíkot. Rákattintok, és eltűnik alóla a csík. Faxa.
Azt vettem ésrez, hogy akkor nem indulnak el a progik a taskbarról, ha gyorsan rákattintasz, és már viszed is onnan az egeret. Szépen, lassan, nagymama stílusban kattintva mindíg működik. Csak idegesítő.

Mail app amúgy sem a szívem csücske. Ez már nem egy tech preview, mert a windows 8-al együtt jelent meg a modernui mail alkalmazás, és azóta hihetetlen fapad, lassan 3 éve. Azt elismerem, hogy a mostani mail az tényleg egy tesztváltozat, de ha a Microsoft fejlesztő a saját fejlesztőkörnyezetükben eddig jutottak egy levelező alkalmazással, akkor ott bajok vannak. A levelek egy részét, ami grafikus, sok html részt tartalmaz, nem hajlandó letölteni. Csatolmányokat nem nyitja, és néha van, hogy a levélben szereplő webcímeket is csak natút textként jeleníti meg, és nem hivatkozásként.
Azt már meg sem említem, hogy az auotluk.com állandóan visszakerül.
Ja, és nem szép. A google androidos alkalmazásai sokkal egységesebb, összeszedetteb kinézetet mutatnak.

[ Szerkesztve ]

(#5146) miresz válasza moonguru (#5144) üzenetére


miresz
veterán

Köszi!

Sajnos test módban sem működik!

(a dupla kattintás,nálam is játszik)

(#5147) miresz válasza miresz (#5146) üzenetére


miresz
veterán

Sőt nálam a mindig tele a kuka,pedig nem is játszik! :D

(#5148) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Dell laptopokhoz a delles intel driver kell, (azt hiszem 3306 verzió ez a file név Video_Intel_W84_A01_Setup-Y3FHH_ZPE.exe) és legújabb amd beta driver, ami újabb mint a windows updates. Ha fent vannak AMDEnduroFix_DX9.exe kell amd drivernek és minden müködik utánna. Ez igaz 8.1 re is.

[ Szerkesztve ]

(#5149) Warter válasza vlevi (#5145) üzenetére


Warter
őstag

Neked legalább megy a mail, nekem a mail és a calendar appra hiába kattintok, nem történik semmi. :D

(#5150) westlake válasza moonguru (#5144) üzenetére


westlake
félisten

Ez nem csak a 74-es betegsége. Nálam csinálta az 54-es és a 102-es is.

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.