Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) SityiSXT válasza vlevi (#5850) üzenetére


SityiSXT
őstag

"Windows 10 reportedly hitting RTM in July"
Elég optimista kijelentés...

Optimisták voltak ezeknél a játékoknál is: Assetto Corsa, Witcher III, Battlefield 4 meg Hardline, Project Cars... Soroljam még? :DDD

(#5852) vlevi válasza SityiSXT (#5851) üzenetére


vlevi
nagyúr

Assetto, pCars megvan. Évekkel ezelőtt megvettem mindkettőt, nekem nem újdonság.

De akkor legalább írják rá a windowsra is, hoyg Early Access, 10% OFF ! ;]

[ Szerkesztve ]

(#5853) tDr1v3r válasza vlevi (#5850) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Úgy hát. De nem is csodálkozom, az OS X Yosemite is bugos volt kezdéskor (most nem tudom hogy milyen), gondolom ők is úgy gondolják hogy bevállalhatják, max. majd pár hónap alatt kipofozzák.

Arra leszek kíváncsi azért hogy fogják-e tartani magukat a modellhez miszerint innét már megszűnik a számozás és ingyenes feature update-ket kap a rendszer x időnként. Tippem szerint nem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5854) #85552128 válasza vlevi (#5852) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az RTM nem azt jelenti, hogy kész lenne...
Csak "gyártásra kész" állapotban van :))

[ Szerkesztve ]

(#5855) GezaR


GezaR
tag

Apropó, telepítésénél kaptam a következő hibaüzenetet: "We couldn't create a new partition or locate an existing one."
Mi volt a probléma? Miután kihúztam a vezeték nélküli egerem jeladóját, minden további probléma nélkül felment. :DDD

(#5856) netpeti98 válasza tDr1v3r (#5853) üzenetére


netpeti98
addikt

A Win 10-es frissítésekkel ez lesz a helyzet

A másik témához, érdekes lesz, hogy mennyire lesz bugmentes nyárra. Ha más nem akkor még mindig meg lehet várni a redstonet a váltással. :)

[ Szerkesztve ]

(#5857) #85552128 válasza netpeti98 (#5856) üzenetére


#85552128
törölt tag

"And even better: once a qualified Windows device is upgraded to Windows 10, we will continue to keep it up to date for the supported lifetime of the device, keeping it more secure, and introducing new features and functionality over time – for no additional charge."

Magyarul, amíg lesznek driverek/support a hardverhez addig upgradelhetsz.
Érdekes lesz ez az olyan (laptop) gyártóknál akik eddig csak az aktuális Win-hez adtak ki drivert és ott is jó ha egyszer raktak ki újabbat (még a bugok javítására is sokszor hónapokat kell várni).
Ha jön egy komolyabb Update már borulhat a bili...

[ Szerkesztve ]

(#5858) netpeti98 válasza #85552128 (#5857) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk ez így megint érdekes kérdés, egy telefonnál vagy előretelepített OEM gépnél érthető is. Viszont a dobozos verzióról frissítőkkel érdekes húzás lenne.
De egyenlőre még mindig nem tudjuk a licencelés módjáról upgrade esetében.

(#5859) tDr1v3r válasza netpeti98 (#5856) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Elég homályos fogalmazás, simán benne van hogy mégis lesz új Windows amire nem frissíthet a jóember ingyen.

Amúgy design mint vesszőparipám, ha már a millióegy dolgot amit én kifogásoltam nem javítják meg akkor legalább az ablak funkciógombjait csinálják meg normálisra. Most is nézek a 10125-ös build-ből képeket és annyira kilóg az egész...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5860) tatararpad válasza #85552128 (#5857) üzenetére


tatararpad
őstag

És ha a videókártyámhoz van driver de a hangkártyámhoz vagy IGP-hez nincs akkor mi lesz. Ez csak a szokásos értelmezhetetlen bullshit ködösítés a Microsofttól amit manapság előszeretettel tolnak.

(#5861) #85552128 válasza tatararpad (#5860) üzenetére


#85552128
törölt tag

Valószínűleg visszamehetsz majd a korábbi verzióra, vagy lesz majd valamilyen ellenőrzés frissítés előtt. Nyilván minden frissítés nem lesz olyan mértékű, hogy új driver kelljen a rendszerhez vagy még a régi se működjön.
Mondjuk ez nem éppen a Microsoft hibája, telefonoknál kicsit több kontrolljuk van ott biztos máshogy lesz, asztali gépen elég nehéz előre tudni.

[ Szerkesztve ]

(#5862) tatararpad válasza #85552128 (#5861) üzenetére


tatararpad
őstag

Amit szintén Windows 10-nek hívnak majd? És ha pl. legacy driver van akkor az most támogatottat jelent vagy nem? Ilyen lényegi kérdésekben még egy konkrét kijelentést nem tettek, csak olyakat amiket 10 oldalon keresztül lehet találgatni mint most.

És mivan ha egy feature pack egy részét támogatja "" a hardver a másikat meg nem? Vagy ha egészet nem de egy következőt meg. Egy harmadik meg kéri az első kettőt együttesen? Azért oka van hogy kereskedelmi termék nem rolling release többségben.

[ Szerkesztve ]

(#5863) pzstm válasza azopi74 (#5839) üzenetére


pzstm
titán

10130 OSG internalba van, OSG external még onnan, héten tuti nem lesz belőle semmi.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5864) #85552128 válasza tatararpad (#5862) üzenetére


#85552128
törölt tag

Most is vannak build számok...
Legacy support pl. AMD-nél azt jelenti, hogy csak akkor adnak ki új drivert ha baj van, de akkor sem garantált...
Ettől még a régebbi WDDM driver működhet az új OS-en és működik is, mert Windows 8/8.1-hez sem adtak ki drivert a DX10-es kártyákhoz de a Win7-es jó hozzá és benne van a Win8-ban is.

A Feature packnak nem kéne új drivereket igényelnie, nyilván amit támogat az aktív lesz, amit nem az nem használható majd mint pl. most a kamerás cuccok sem használhatóak ha nincs kamerád :))

[ Szerkesztve ]

(#5865) vlevi válasza #85552128 (#5861) üzenetére


vlevi
nagyúr

"supported lifetime of the device"
Ezt akartam korábban én is linkelni, de nem találtam. Nem is a driver support a kérdéses, hanem az én otthoni, darabokból összerakott gépemen mi a "lifetime". Hiszen 2009 körül vettem lapot, procit, memóriát, hdd volt régebbről, aztán alaplap cserélve lett más típusra, azóta már a harmadik videókártyát tettem a gépbe, HDD helyett SSD-n van. Ja, a ház, a táp se ugyanaz már, mint 2009-ben.
És, azthiszem, ezzel (mármint az alkatrészek cserélgetésével) nem vagyok egyedül.

"Telefonoknál kicsit több kontrolljuk van"
Igen, a telefonoknál, mivel kevesen gyártanak WP-t, ezért nagyjából olyan könnyű dolguk van, mint az iPhonnal az Apple-nek. Kicsi a hardver variációk száma.
Telefonon a droid olyan, mint asztali, vagy laptop gépen a windows, de lehet méginkább széttagolt. Nem is nagyon szokott frissítés lenni a droidos telefonokra, főleg a kínai gyártókra jellemző, hogy azzal a rendszerrel dobod ki a kukába 2-3 év múlva, amivel megvetted.

[ Szerkesztve ]

(#5866) Воланд válasza vlevi (#5865) üzenetére


Воланд
titán

a hw variaciok szama nem azert kicsi, mert kevesen gyartanak wp-t, hanem azert, mert meg van szabva, hogy milyen hw-ra lehet wp-t rakni. droid eseteben meg nincs megkotes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5867) #85552128 válasza vlevi (#5865) üzenetére


#85552128
törölt tag

"device"

Ők gondolom egy adott telefonra/tabletre értik, de összerakott/asztali gépnél akár érthető az adott komponensre is mert ott komponensenként van a támogatás.
Pl. ők hiába adnák ki neked ingyen ha a
VGA/Chipset/Telefon/Egér/Hangkártya/stb. gyártó nem ad ki újabb driver verziót és valószínűleg megfogja nézni a géped frissítés előtt, hogy minden jó e ugyanúgy mint most mikor Upgrade-et csinálsz.

Szerintem olyan asztali PC-re amire alapból felmegy gond nélkül nem lesz baj még egy jóidéig.

[ Szerkesztve ]

(#5868) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok
122-es buildre van valami megbízható forrás ISO tekintetében?
ha nem tudom a store bugot megoldani és hogy ne legyen pár appom beduplázva, újra kéne telepítenem, de nem akarnám a 074-et 122-re frissíteni, jó lenne egyből a frisset felhúzni

Köszi

SeriesX: JamesSHun

(#5869) westlake


westlake
félisten

(#5870) paye


paye
tag

Soundblaster drivers for Windows 10

Nem kapkodják el... :W

[ Szerkesztve ]

(#5871) Petyyyyy válasza paye (#5870) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Azért ennyire nem katasztrófa a helyzet. Ugyan nem mindhez, de néhány modellhez már így is van működő driver. [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#5872) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Tudtok adni egy közvetlen linket, ahonnan letölthetem a legújabb buildet?

(#5873) paye válasza Petyyyyy (#5871) üzenetére


paye
tag

"...this driver does not improve sound quality nor increase performance..." :F :W

Akkor meg minek is van...? :Y

(#5874) Petyyyyy válasza paye (#5873) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mondjuk mert azon kívül, hogy W10 kompatibilis még "szóra is bírja" az adott kártyákat..? Ha driverből kell teljesítmény vagy minőség birizgálás, arra majd ott lesz a PAX/Omega csomag.

Draken - [link] és nem ismerjük egymást. :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#5875) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha valakit felizgatna, akkor tegnaptól elérhető az Eset Smart Security 9-es beta verziója, ami már megy 10-es winfoson. Egyenlőre csak 10074-es verzión. A 10122 -ön nekem nem sikerült beaktiválni a beta serverre.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5876) #85552128 válasza V.Stryker (#5875) üzenetére


#85552128
törölt tag

A 8-as is megy még az 10122 és 101225-ös builden is.

[ Szerkesztve ]

(#5877) V.Stryker válasza #85552128 (#5876) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát nekem nem sikerült felraknom. A 64 bitest próbáltam és dobta el magát telepítés közben. Most látom van kicsit újabb a 8-asból, megpróbálom.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5878) V.Stryker válasza #85552128 (#5876) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5879) #85552128 válasza V.Stryker (#5878) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nálad lesz a hiba, a 8-as verzió telepíthető/aktiválható mindkét említett builden.

[ Szerkesztve ]

(#5880) #73029888 válasza V.Stryker (#5878) üzenetére


#73029888
törölt tag

Telepítsd fel a 9.0 Bétát....

(#5881) V.Stryker válasza #73029888 (#5880) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A 9 beta felmegy, de nem aktiválódik be, nem éri el a szervert vagy mit makog.

A betanak ilyen bajai lehetnek amúgy:
• Upgrade from previous versions is not supported - clean installation is required
• Reset settings to default doesn’t work
• Anti-theft association message cannot be dismissed in some cases
• Anti-theft doesn’t send screenshots from webcam and desktop when a device is in missing state
• Windows 10: only build 10074 is supported
• Windows 10: firewall is blocking network connections / firewall driver fails after reinstall of the application / OS upgrade
• Installation of the beta product over different type of product is not supported (ESET NOD32 Antivirus over ESET Smart Security and vice versa)
• Firewall troubleshooting wizard counter always shows zero
• Help texts are outdated
• Banking & Payment protection frame is not always correctly displayed
• Importing certificates for SSL scanning to Firefox fails in some cases
• Only the latest versions of browsers are supported for SSL scanning
• SysInspector crashes on Windows XP

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5882) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy eredi Windows 8.1 Pro-m, megoldható, hogy ezzel felteszem az angol Windows 8.1-et, majd lefrissítem 10-re? Ha igen, utána, ha kijön az RTM tudom frissíteni az Insider-t, véglegesre?

[ Szerkesztve ]

(#5883) #73029888 válasza V.Stryker (#5881) üzenetére


#73029888
törölt tag

Akkor felejtős egy darabig nekem a 9.0

Várható megjelenése mikor lesz a Stabil verziónak?

(#5884) V.Stryker válasza #73029888 (#5883) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudom. A Beta is tegnap jött ki.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5885) SityiSXT válasza Is-tee (#5882) üzenetére


SityiSXT
őstag

Én így csináltam, és működött a frissítés. Igaz, a Start menüben nem látszik minden telepített programom és a kereső se találja, de már jelentettem - remélem, javítják. Elvileg frissíthető lesz majd a végleges verzióra, a Microsoft legalábbis ezt ígéri.

(#5886) pzstm


pzstm
titán

Windows 10 signoff is slated for mid July

Akár igaz is lehet a pontos dátum ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5887) tomboy0013 válasza pzstm (#5886) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem értem minek így elsietni a dolgot, jönne inkább egyszerre a mobilos verzióval és nem maradna ki belőle egy csomó igért dolog....

(#5888) Dr.FantastiK válasza pzstm (#5886) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

raért volna Szeptemberbe is, ;] _igy viszont nemkevés Buggal lesz felszerelve ! ! :DDD

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5889) Máté94 válasza tomboy0013 (#5887) üzenetére


Máté94
addikt

Sulikezdés gondolom... Addigra ott kell virítania a gépeken a rendszernek és azért a gyártóknak is kell egy kis idő, mire (f)elkészülnek velük. :)

(#5890) szabonagyur válasza Dr.FantastiK (#5888) üzenetére


szabonagyur
félisten

Honnan vagy ebben annyira biztos? Siman lehet, hogy ha valami nem tokeletes letiltjak es majd egy WU engedelyezi ujra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5891) netpeti98 válasza szabonagyur (#5890) üzenetére


netpeti98
addikt

Így van, ha nem készül el valami nem kerül be, majd jön a következő nagy csomaggal. Pl.: az üzenetkezelő alkalmazásól pletykálnak, hogy így járt.
Ha meg tényleg kiforratlan lesz, akkor még az őszi Redstonet is meg lehet várni.

(#5892) szabonagyur válasza netpeti98 (#5891) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igy van eddig sem adtak ki bugos OS-t.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5893) King Unique válasza V.Stryker (#5875) üzenetére


King Unique
titán

Béta program + béta oprendszer = khm...igen jó párosítás, még ha oda is írják a támogatást.
Ráadásul az AV, egy elég érzékeny témakör, legtöbb még nem támogatja megfelelően, így marad Defender / Quihoo 360.

"winfos" jelzőkkel meg talán nem a szakmai topikjában kéne dobálózni....

[ Szerkesztve ]

(#5894) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Másnál jelentkezett olyan, hogy a Runtime Broker nevű folyamat 20-30%-on fut? Főleg, ha Chrome alatt böngészek. Elvileg aMetrós app-kért lenne felelős, de a Chrome felpiszkálja. Próbáltam letíltani a Start menüben az élő csempéket, de sokat nem használt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5895) azopi74 válasza szabonagyur (#5892) üzenetére


azopi74
addikt

Szarkazmus, vagy ennyire fiatal vagy? 2006 előtti microsoft szoftverek megvannak még emlékezetben?

(#5896) szabonagyur válasza azopi74 (#5895) üzenetére


szabonagyur
félisten

Képzeld el megvannak, de ne legyünk már ennyire vészjósló madarak. Ez annyira tipikus, látunk egy szeletet valamiből és az alapján meg van az ítélet előre. Illetve különbséget kellene tenni bug és bug között is. Ennyi erővel minden OS bugos hiszen havonta jönnek a javító csomagok, egy sem hibátlan és nem is lesz.

Használhatatlan funkcióval nem fogják kiadni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5897) tatararpad


tatararpad
őstag

Mennyi az esélye hogy a Táska benne lesz az új Windowsban, vagy a OneDrive megtanulja a funkcióját? Én pl. szerettem a Táskát mikor egy pendrive/SD kártya és a gép között kellett szinkronban tartani cuccokat.

(#5898) bzoley válasza szabonagyur (#5896) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor úgy igazságos, hogy hozzátesszük, ne legyünk már ennyire optimisták. Az eddig látottak, olvasottak alapján vajon lelkendezés, vagy az aggódás a helyesebb reakció?

(#5899) #85552128


#85552128
törölt tag

Elég sok build van folyamatban és leginkább kisebb idegesítő bugokról van szó nem olyanról, hogy elszáll naponta a rendszer (illetve ha ilyen van az driver gond...), szerintem nem kell annyira aggódni, főleg nem előre...
Ugyanaz a "menetrend" lényegében mint eddig 1-2 hét talán az eltérés. RTM build elkészül júliusban, augusztus közepétől elérhető fejlesztőknek, októberben pedig premier jó pár javítócsomaggal együtt - tehát júliusban nem egy 100%-ban kiforrott/bugmentes rendszert kell várni, de azért nem lesz katasztrófa sem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5900) szabonagyur válasza bzoley (#5898) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy leírtam és mások is nem egy build van, mi mondjuk megkapjuk minden századikat de még annyit sem. És ami van bug azért nagyrészt valószínűleg könnyen orvosolható, sok driveres gond is van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.