Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) worxland válasza pushalias (#4600) üzenetére


worxland
addikt

Miért engem kérdezel? A legmodernebb Androidos kütyü itthon egy ingyen utánunk dobott kacat - Samu valami, talán Neo? A kisebbik gyerek tartja rajta a zenéit. :P

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4602) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok a google fiókomba ahol az eszközök vannak megjelent egy linuxos windows , ez nálatok is van? vagy arra számítsak,hogy valaki linuxxal behatolt a google fiókomba? Mert én a linuxot azéletben nem használtam még.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4603) #33253120 válasza Angel2014 (#4602) üzenetére


#33253120
törölt tag

A linuxos windows melyik? A windows, vagy a linux?
Pendrive vagy cd alapú live rendszert sem használtál? Mondjuk vírusírtó, partícionáló progi ami bootnál indul... Netkàvézó, havernál gépezés...

[ Szerkesztve ]

(#4604) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

OP vásárlás előtt állok és erősen vacillálok, hogy melyiket vegyem: Win 8.1 vagy Win 10. Ezzel kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata? Egyáltalán tudni biztosra, hogy mikor jelenik meg a Win 10?

Továbbá milyen verzióját ajánlanátok a feljebb említett OP-knek? Ha esetleg úgy alakul, hogy Win 8.1-t veszek, van esély (ingyenes) "upgrade"-re?

Mindenképpen dobozos verziót szeretnék venni.

Végül milyen és mennyi RAM-ot ajánlatos egy PC-be Win 8.1-hez, esetleg Win 10-hez?

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#4605) RaZroX válasza BenJoe80 (#4604) üzenetére


RaZroX
addikt

8.1--et mert ingyen frissíthetsz 10-re. Azt meg gondolom mondanom sem kell, hogy a 10-re még várnod kéne.

This is the way

(#4606) BenJoe80 válasza RaZroX (#4605) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Persze, csak azt nem tudom, hogy meddig. de akkor Win 8.1 a befutó.

Kérdés: a Win 8.1 melyik verziója ajánlott?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#4607) RaZroX válasza BenJoe80 (#4606) üzenetére


RaZroX
addikt

Ha jól emlékszem nyár végén jelenik meg.
Nem tudom pontosan, melyiket érdemes.

This is the way

(#4608) Воланд válasza BenJoe80 (#4606) üzenetére


Воланд
titán

otthoni felhasznalasra eleg a sima.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4609) Kékes525


Kékes525
félisten

Ha valakit érdekel ez a téma, egy új topikot nyitottam: Okos eszközök

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4610) kisapa válasza BenJoe80 (#4606) üzenetére


kisapa
senior tag

Én a win8.1 Pro verziót használom média centerrel. Semmi gondom nincs vele. Ha 64 bites rendszert szeretnél akkor legalább 4Gb ram kell de az se baj ha egy kicsit több.

(#4611) BenJoe80 válasza kisapa (#4610) üzenetére


BenJoe80
senior tag

AutoCAD-at használok, szóval ha már adott 64 bit akkor előbb-utóbb szeretnék beruházni 8GB-re.

A Pro "melyik" verziója 8.1-nek?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#4612) Воланд válasza BenJoe80 (#4611) üzenetére


Воланд
titán

[link]
[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4613) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Windows 10-en mukodik az Applocker?
Valaki tesztelte mar az uj zsenialis signed applikacio futtatas kijatszhatosagat?
Engem ezek jobban erdekelnek mint az hogy melyik driverrel fut melyik videokari ( ezeket ugyis fixaljak majd kar rajtuk porogni )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#4614) BenJoe80 válasza Воланд (#4612) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Köszi woland_y2k, végig néztem az általad linkelt táblázatokat, de ennek ellenére nem igazán tiszta, hogy mi a különbség a 8.1 és 8.1 Pro között.

Mit nyújt, mivel nyújt többet a Pro és az kell-e egy átlag felhasználónak?

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#4615) Воланд válasza BenJoe80 (#4614) üzenetére


Воланд
titán

ha egyik funkcio sem kell, ami a proban benne van, de a sima 8.1-ben nincs, akkor nem kell neked a pro.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4616) pzstm válasza BenJoe80 (#4614) üzenetére


pzstm
titán

nem kell.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4617) BenJoe80 válasza Воланд (#4615) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hát nem tudom... azt se tudom, hogy mit jelentenek (VHD boot, dedikált hozzáférés, Client Hyper-V, BranchCache, Direct Access) tehát valószínűleg nem is kellenek.

A "Csoport házirend" és a "Domain csatlakozás" mit takar?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#4618) Snoop-y válasza BenJoe80 (#4617) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vallalati kornyezethez valo csatlakozas. PL van egy munkahelyem.hu domain ahhoz hogy defaultbol elerd a szerveren levo meghajtokat illetve vegrehajtodjanak az azon beallitott hazirendek ( pl bizonyos programok nem futhatnak vagy csak bizonyos programokat lehet telepiteni ) be kell leptetni a gepedet a domainbe. sima 8.1 ezt nem tudja.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#4619) Angel2014 válasza #33253120 (#4603) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem semmit, nekem windows 8.1 van! És win10 próbâra!

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4620) premete válasza Angel2014 (#4619) üzenetére


premete
veterán

Lehet, hogy a Windows 10-be tettek valami linux kódot, amit nem tudtak windows-zal megcsinálni (anno az is kiderült, hogy a Microsoft szerverein Linux futott.) :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4621) Angel2014 válasza premete (#4620) üzenetére


Angel2014
addikt

De nálad is így jelzi a google ? Megnéznéd esetleg? :R Meg azért is érdekes mert ez április 14. én meg kb 2 hónapja raktam újra a wint.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4622) premete válasza Angel2014 (#4621) üzenetére


premete
veterán

Nálam nem, mert megint visszatettem a 8.1-et.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4623) BenJoe80 válasza Snoop-y (#4618) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Értem. Köszönöm a választ. Úgy néz ki, hogy akkor egy átlagos felhasználónak - mint nekem - elég lesz a Win 8.1. Nem kell a Pro.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, tanácsokat.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#4624) mefistofeles

A cikk szerint, július végén jön a win 10!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4625) pzstm válasza mefistofeles (#4624) üzenetére


pzstm
titán

Vót má' ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4626) mefistofeles válasza pzstm (#4625) üzenetére

Ok bocsi, ezen átsiklottam, pedig követem a topicot.... nekem új volt az infó....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4627) plejik válasza mefistofeles (#4624) üzenetére


plejik
addikt

Akkor van még mit csiszolni rajta. :D :DDD ;]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#4628) Snoop-y válasza Snoop-y (#4613) üzenetére


Snoop-y
veterán

Erre valaki?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#4629) krisztianAMG válasza Snoop-y (#4628) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Jött felém egy olyan panasz, hogy saját domain-es email fiókot használva (webes felület) nem menti el a már egyszer beírt mail címeket. Tehát ha elkezded begépelni, nem ajánl fel választási lehetőségeket. Ez szerver oldali hiba, vagy a kereső cookies beállításaiban kell nézelődni?

(#4630) pushalias válasza krisztianAMG (#4629) üzenetére


pushalias
addikt

Ha minden böngészővel ez a jelenség, akkor szerveroldali, ha nem, akkor meg nem az.

Honor 9 / HP 8470P

(#4631) enyan


enyan
tag

Sziasztok!

Windows 10-et használok 9926 óta, mondhatni probléma nélkül. Most már 10041-es, de a frissítéssel van egy kis gond: fbl_impressive 10041 Professional - Error 0x80246017
Szerintetek ezzel mit lehet kezdeni? Alapvetően nincs gondom a rendszerrel, de jobb lenne, ha frissülne a továbbiakban is.

Köszi!

(#4632) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

keressük együtt a hibát

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4633) tatararpad válasza tDr1v3r (#4632) üzenetére


tatararpad
őstag

Én nem tudom mi a hiba, de azért látom sikerült a Game Bar-ba is berakni egy hambit, mert ugye abból sosem elég, meg szép és jó hogy min 10061-es build kell, csak kiknek szánták ezt az infót, a saját fejlesztőiknek? Az utókornak?

[ Szerkesztve ]

(#4634) tDr1v3r válasza tatararpad (#4633) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pont ez az, a BUILD előtt lelőtték a következő Preview buildszámát. :) Bár internal slow ring-ben már bent van egy ideje.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4635) netpeti98 válasza tDr1v3r (#4634) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem feltétlenül, ha megnézed a bejelentéseket, akkor lehet néha látni belső buildeket. Az MS Confidental is belső buildre utal.
A Game Bar-nál pedig csak mondhatták azért is, hogy a jelenlegi felhasználók ne keressék.

(#4636) pzstm válasza tDr1v3r (#4634) üzenetére


pzstm
titán

10070-nél járnak már ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4637) bzoley válasza tDr1v3r (#4632) üzenetére


bzoley
veterán

A hiba az, hogy elvileg operációs rendszert fejlesztenek, de ilyen hülyeségekkel foglalkoznak.

(#4638) worxland válasza bzoley (#4637) üzenetére


worxland
addikt

A 7->8->8.1->10 eddig inkább szólt a divatról, mint a valós (OS-szintű) előrelépésekről. Volt az utóbbiakból is, de a hangsúly nem azon volt.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4639) Máté94


Máté94
addikt

Egyékbént Outlook Mail kapcsán; most hogy majd jön ő is és Office 2015... Marad ugyanúgy a programcsomag része az Outlook és akkor lesz egyszerre Outlook Mail és Outlook 2015 vagy Outlook az szerves része lesz a Windows 10 rendszernek és Office 2015-ben nem lesz benne egy másik fajta? :DDD

(#4640) E.Kaufmann válasza bzoley (#4637) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az a baj, hogy már készen vannak vele a Windows 7 óta, de valamivel el kell adni a javításokat/fejlesztéseket. Régen pl a DirectX is sok verziót megélt külön frissítésként, most meg az egyik fő újdonság. Elvileg lehetne simán Windows 7 SP3, Windows 7 for ARM meg Windows 7 Tablet UI eXperience update csomag, de marketing szempontból nem hangzik olyan jól.

worxland: Jaja, azért a win 8-ba sok optimalizálást és tároló alrendszer fejlesztést belepakoltak, de régen ennyi fejlesztéshez max azt írták, hogy SE vagy SP(X+1)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4641) Воланд válasza Máté94 (#4639) üzenetére


Воланд
titán

lesz egy asztali outlook, ami az office programcsomag resze lesz, meg lesz a modern outlook, ami elotelepitve lesz majd. aztan majd sok ev mulva csak a modern outlook marad.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4642) Воланд


Воланд
titán

Windows 10 Technical Preview Build 10061 now available

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4643) azopi74 válasza Воланд (#4642) üzenetére


azopi74
addikt

Igen, reggel már az fogadott, és visszatért a két builddel korábban eltűnt Start menü-m is :)

(#4644) azopi74 válasza Воланд (#4641) üzenetére


azopi74
addikt

De remélem csak akkor, ha majd a modern outlook eléri a desktop outlook szintjét feature-ökben....

(#4645) Воланд válasza azopi74 (#4644) üzenetére


Воланд
titán

nyilvan. bar nem tudom, hogy ez mikor lesz, mert a desktop outlook fejlesztoi sem pihennek es most is lesz benne egy par ujdonsag.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4646) azopi74 válasza Воланд (#4645) üzenetére


azopi74
addikt

De a modeen outlook akár havonta frissülhet újabb feature-ökkel, nem csak három évente... Szóval nem mission impossible

(#4647) #58000384 válasza E.Kaufmann (#4640) üzenetére


#58000384
törölt tag

Régen sem jött hosszabb ideig új DX verzió, csak sokkal sűrűbben jöttek ki, ahogy változott a piac, az igények meg a hardverek. Ma már felnő egy generáció az interneten, élethű grafikájú játékokkal játszva, így értelemszerűen hangsúlyozni kell az új DX képességeit is. 2001-ben megszűnt a 95 támogatása DX-terén, 2003-ban a 98-é is, 2006-ban az XP-é is, most pedig a Vista és a 7 támogatása is. Nem volt ez másként régen sem, csak most nagyobb figyelmet kap.
A Win7 tableten borzalmas (láttam), ha átalakították volna a felületet (meg egyebeket hozzá), akkor meg megkapjuk a 8-at. Amit anno meg SE néven adtak ki, azt ma már ingyen lehúzza az Update. A marketing meg persze... így is a sok neten keringő dzsunka "kiadás" mellett (Windows 7 Gamer Edition meg ilyesmi) jól hangzana a "Windows 7.8 Ultimate Tablet UIX with DirectX 12" :)

(#4648) Drughi válasza Воланд (#4642) üzenetére


Drughi
addikt

Ez csak WU-n érhető el, vagy ISO-ban is?

(#4649) Воланд válasza Drughi (#4648) üzenetére


Воланд
titán

csak wu.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4650) worxland válasza azopi74 (#4646) üzenetére


worxland
addikt

Aha. Vállalati környezetben vernék a seggüket a földhöz, ha havonta kellene tesztelni, hogy az újdonságok okoznak vagy sem gondot a céges levelezésben.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.