Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) pzstm válasza JamesHun (#5645) üzenetére


pzstm
titán

így jár aki magát szivatja :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5652) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Feltelepítettem a legújabb buildet, és a rendszermegszakítások 40-50% CPU-t eszik állandóan. Valaki tudja mitől lehet? AMD-s Pavilion G6.

The Truth is out there...

(#5653) JamesHun válasza pzstm (#5651) üzenetére


JamesHun
addikt

eddig minden frissítés felment f-secure al (sajna ez a céges kötelező víruskergető)

Bár az első hibaüzenetnek nem volt ehhez köze, meg a 2. nak sem, szóval alapból is szívtam volna az tuti :D

SeriesX: JamesSHun

(#5654) #33253120


#33253120
törölt tag

Izé van.

Preparing to install updates 67% de nekem pár perc múlva ki kellene kapcsolni a laptopot, elindulni egy netmentes helyre, és ott folytatni vagy Ubuntut bootolva csinálni a dolgom... Ugye nem verek ezzel keresztbe semminek?

(#5655) Воланд


Воланд
titán

amd adott ki uj drivert, szoval irany a wu.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5656) csixy


csixy
addikt

Na simán felment a 112-es most is mint mindig a többi build is.
A Spartan továbbra sem tud megbirkózni az index fórum kertészet oldalával. Továbbra is megfagy tőle.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#5657) westlake válasza Воланд (#5655) üzenetére


westlake
félisten

Mikori a dátum?
Van 15.5 beta (05.13), de nekem az BSOD-t adott.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5658) Tournament


Tournament
aktív tag

AMD-Catalyst-Omega-14.12-Without-DOTNet45-Win8.1-64bit

Nekem ezzel a 10122 fagyás mentesen tőkéletesen megy bug nélkül ez 1.3 wddm driver

[ Szerkesztve ]

(#5659) -FreaK- válasza Воланд (#5655) üzenetére


-FreaK-
veterán

Wu-n semmi.

(#5657) westlake: mit tudtál kezdeni vele a BSOD után? Win, reinstall kellett, vagy megoldottad valahogy?

(#5660) westlake válasza -FreaK- (#5659) üzenetére


westlake
félisten

Restart után működött, viszont a driver nem frissült. A gyári WinX-es maradt meg.
Aki akar, próbálkozhat (99. hozzászólás).

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5661) vlevi


vlevi
nagyúr

10122-re frissítés közben mennyi ideig tart a "taking longer than usual"???

[ Szerkesztve ]

(#5662) Milestone2 válasza vlevi (#5661) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Sokáig tartott, de túljutott rajta nálam.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5663) vlevi válasza Milestone2 (#5662) üzenetére


vlevi
nagyúr

Háát, nálam nem :(

Bejelentkezés után tök fekete képernyő fogadott, semmire sem reagált, csak a ctrl-alt-del gombra, onnan tudtam újraindítani. De utána is ez fogadott. Nagynehezen bejött az F8-as recovery menü, ott tudtam visszaállni a 10074-re.

(#5664) vlevi


vlevi
nagyúr

NNNaaa.
Ez végleg megkerült :(
Mostmár, a 10074 sem akar úgy működni, ahogy eddig működött.
Start menü nincs (nem nyílik meg), ha valami admin módban akar futni (pl. Crystaldiskinfo), akkor megfeketedik minden, és úgymarad :(
Még valami javításfélét meg kellene próbálni, azthiszem.

(#5665) bzoley válasza vlevi (#5664) üzenetére


bzoley
veterán

Az ilyenek miatt akartam clean installt frissítés helyett. Az a baj, hogy így is, úgy is szinte szerencse kérdése, hogy sikerül-e valakinek.

(#5666) Воланд válasza westlake (#5657) üzenetére


Воланд
titán

passzolom, twitteren irta Gabe, hogy van uj driver.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5667) azopi74 válasza vlevi (#5663) üzenetére


azopi74
addikt

Érdekes ezt a rengeteg hibajelenségeket olvasni itt a fórumon, hát én nagyon mázlista lehetek, mert nálam eddig ez a legatomstabilabb build, csontra felment, pillanat alatt (legalábbis előző buildekhez képest igen gyorsan), és azóta se nagyon találkozok glitch-ekkel, rögtön telepítés után volt némi gond, pár universal app hülyén (vagy sehogyse) működött, aztán egy újraindítás után minden probléma megszűnt. És ráadásul eddig ez a legreszponzívabb build nálam, olyan smooth, mintha egy RTM rendszert használnék... (korábbi buildekről ez nem nagyon volt elmondható)
Pedig (akármennyire nem javasolt a beta over beta tesztelés) Office-ból is 2016 Preview van fent, Visual Studio-ból 2015 RC, és eddig nincsenek gondjaim semmivel.
Edge teljesítménye is meggyőző, sokkal smoothabb, mint a chrome, csak kissé lassan indul. De miután elindult, hasít.
Játékokat még nem próbáltam, holnap azt is tesztelem, WHQL nVidia driverrel...

Egy bosszantó dolog van, de érdekes módon csak egy gépen, a gyerek atomos nettopján nem jelentkezik a probléma: NAS-ra mutató hálózati meghajtó nem csatlakozik automatikusan, hiába van úgy beállítva, minden újraindítás után újra kell csatlakoztatnom a jelszó megadásával. Más nem találkozott ilyen jelenséggel?

(#5668) vlevi válasza azopi74 (#5667) üzenetére


vlevi
nagyúr

Virtuális gépre nekem is felment rendesen. De most a "rendes" gépen megpusztult, de annyira, hogy még a korábbi 10074-es is besz...t Arra is kellett egy frissítést nyomni, ami természetesen legyalult mindent, csak a felhasználónevem maradt meg.
Na, erre kellene rátolni a 10122-t.

"Visual Studio-ból 2015 RC,"
Azt én is meg akarom nézni.

"WHQL nVidia driverrel"
Jaaa, hát úgy könnyű. Nekem Csataliszt 15.4 béla van.

[ Szerkesztve ]

(#5669) azopi74 válasza vlevi (#5668) üzenetére


azopi74
addikt

Nekem "rendes" gépen viselkedik teljesen normálisan, ellentétben a korábbi buildekkel. Úgy tűnik , ez a build az nVidia GPU-Intel CPU kombót szereti, ennek örülök :)

(#5670) Rasiel válasza azopi74 (#5667) üzenetére


Rasiel
senior tag

"Játékokat még nem próbáltam, holnap azt is tesztelem, WHQL nVidia driverrel..."
Hiába WHQL, sajnos vannak vele gondok. Pontosabban nekem 2 játékkal volt a 4-ből, amit próbáltam. Abban a 2-ben többszöri tálcára letételt sem nagyon szerette a driver, miután visszatértem a játékba, előfordult, hogy elkezdett szaggatni, amit szerencsére egy újraindítással meg tudtam oldani. De ez még csak a kisebb gond volt. :) Amúgy alapból sima Windows használat közben nem tapasztaltam semmi negatívat ezzel a driverrel, ugyanúgy normálisan működött mint a 8.1-es, amit azóta visszatettem, így jelen pillanatban azt használom a Win 10-es rendszeremen. Sajna a legújabb 8.1-est már nem engedi feltelepíteni, így maradt a 350.12-es WHQL.
Úgyhogy sajnos egyelőre még nem hozza azt a szintet ez a driver, amit eddig megszoktam, de a Win 10 startjára remélhetőleg már nem lesz gond.

(#5671) moonguru válasza vlevi (#5668) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ezzel semmi gond: AMD 2015. 01. 13. verzió: 8.970.100.9001

Csak régi ATI kártya kell hozzá! (nekem semmi gondom)

Monitor Guru!

(#5672) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

wow

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5673) DS39 válasza tDr1v3r (#5672) üzenetére


DS39
nagyúr

Tetszik. Az mondjuk kicsit megmosolyogtató, hogy a MS úgy érezte, egy 2015-ben kiadott OS-re kell tervezni floppy drive ikont. :DDD

(#5674) tDr1v3r válasza DS39 (#5673) üzenetére


tDr1v3r
veterán

bitches love floppy drive

Ez a döntött perspektíva nekem tönkrevágja az összképet. No nem mintha annyira jól illene a képbe a viccesen aránytalan GUI...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5675) #58000384 válasza DS39 (#5673) üzenetére


#58000384
törölt tag

Miért, ha rádugsz a gépre egy külső FDD-t akkor jelenjen meg a DVD ikon? :D

(#5676) DS39 válasza #58000384 (#5675) üzenetére


DS39
nagyúr

Win7-en ha rádugok egy pendrive-ot a gépre, csak egy drive ikon jelenik meg, nincs felette semmi. (nem mintha hiányozna)
Biztos sokszor fog előfordulni, hogy Win10-es géphez floppyt fognak használni a userek. :D

a másik érdekes elgondolásom ezen a vonalon a floppy ikon = mentés funkció a Windows programokban. talán sosem fog kikopni. pedig rég nem arra mentünk. (bár kétségtelen még mindig mindenki számára egyértelmű mit jelent, ám egy mai 5 évesnek, ha iskolába megy és Officet használ, biztos meg kell majd magyarázni miért ez az ikonja a mentésnek)

(#5677) pzstm


pzstm
titán

számomra ez egészen szimpi kinézet

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5678) Máté94 válasza pzstm (#5677) üzenetére


Máté94
addikt

Egyébként pedig még mindig borzalmas... :))

(#5679) netpeti98 válasza pzstm (#5677) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem is tetszenek, csak a This PC ikonja egy kicsit furcsa. :)

[ Szerkesztve ]

(#5680) #85552128


#85552128
törölt tag

Szerintem jól néznek ki. Remélem, hogy az ablakok színe is váltható lesz a tálcához hasonlóan mert ez a fehér valami borzalmas.

[ Szerkesztve ]

(#5681) alfa20


alfa20
senior tag

10122-ön edig annyi nyűgöm van, hogy a notinak nem szol a hangszórója csak a jack aljzatból, a Realtak HD audio driver fent van, de sehogy nem tudom életre kelteni a beépített hangszórókat 074-en nem olt ilyen hiba.

Valaki használja notin a 10122-est realtek HD audióval, neki jó, ha igen melyik driverrel?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5682) #33253120 válasza alfa20 (#5681) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem ilyet a 22 előtti build is csinált.

[ Szerkesztve ]

(#5683) miresz


miresz
veterán

Úgy döntöttem,hogy ezentúl offline figyelem a Win10 (vissza)fejlődését! Törlésre került egyenlőre ez a bughalmaz. (10122)

[ Szerkesztve ]

(#5684) #58000384 válasza DS39 (#5676) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha megnézed, 7 és 8 alatt is mindennek külön ikonja van (pendrive, HDD, ODD, rendszerpartíció). Egyébként meg ezer és egy oka lehet annak, ha ma valaki USB-s floppymeghajtót akar használni. Régi lemezek, játékok, emlékek, gyors mentés, bármi oka lehet. Voltam cégnél, ahol volt 2-3 darab USB-s meghajtó elfekvőben, mert ritkán, de kellett.
Egyébként ez csak egy ikon, kb. 2 perc volt megrajzolni a többinek megfelelően :)

(#5685) ux1 válasza miresz (#5683) üzenetére


ux1
addikt

Jól döntöttél :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#5686) gV válasza tDr1v3r (#5674) üzenetére


gV
őstag

ez eddig ok, de a control panelnek nem új ikon kell hanem elkéne felejteni végre, Settingsbe az összes abban lévő dologgal, csak nem hagyják félbe, de akkor minek vacakolnak 1 új ikonnal, ajj

(#5687) #85552128 válasza gV (#5686) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nekem sem tetszik ez a felemás megoldás: vagy minden legyen elérhető mindkét helyről, vagy vonják össze a kettőt - utóbbi lenne a legjobb mert az első felesleges, de az, hogy valami itt van valami meg amott inkább idegesítő...

[ Szerkesztve ]

(#5688) Воланд válasza #85552128 (#5687) üzenetére


Воланд
titán

amig a winrt api-k nem tudjak teljesen kivaltani a win32 api-kat, addig ket control panel lesz. a win8-hoz kepest igy is eleg sok dolog at lett pakolva, idovel ez bovulni fog. es nem, ez nem ugy mukodik, hogy eldontik, hogy atpakolnak mindent, ket intern meg egy hetvege alatt megcsinalja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5689) #85552128 válasza Воланд (#5688) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem nekem felhasználónak a dolga "aggódni" a miérteken...
Annak semmi értelme nincs, hogy valami csak innen valami csak onnan érthető el miközben esetenként az új butább mint a régi megoldás pl. Windows Update, de azt sem értem, hogy ha be van rakva egy VPN akkor a hálózat ikonra kattintva miért nem csatlakozik azonnal mint WiFi hálózatnál (helyette megnyitja a Settingset).

[ Szerkesztve ]

(#5690) vlevi válasza Воланд (#5688) üzenetére


vlevi
nagyúr

És akkor még ott van az, hogy az egyéb, a régi vezérlőpultba beépülő, nem a Microsoft által írt dolgok nagyjából soha nem fognak átköltözni az új Settingsbe. Kicsi rá az esély. Például az egér van úgy megoldva sokszor, hogy a gyártóspecifikus beállítások az csak egy külön lap az általános egérbeállítások után, egyetlen ablakban. Vagy a játékvezérlők beállításai. Nyomtatók, scanner, satöbbi, minden, ami a vezérlőpultból elérhető.

"Nem nekem felhasználónak a dolga "aggódni" a miérteken..."
Hát, igazad van, aggódni nem is kell, de azt el kell fogadni tényként, hogy nem megy egyik pillanatról a másikra. Még alig 3 év telt el, amióta van Modern UI, hova siessenek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5691) Воланд válasza vlevi (#5690) üzenetére


Воланд
titán

mar csak azert is kicsi ra az esely, mert jelenleg a winrt ilyet nem tamogat, hogy felraksz egy drivert es a hozza tartozo program/eszkoz a modern vezerlopultban jelenjen meg. nyilvan ez egy hosszu folyamat resze, amint elerheto lesz ez, akkor onnantol ugysem lehet majd ugy eszkozillesztot kesziteni, hogy a legacy vezerlopultba epuljon be. nyilvan nem megy egyik naprol a masikra egy huszon x eve meglevo megoldast levaltani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5692) gV válasza vlevi (#5690) üzenetére


gV
őstag

Például az egér van úgy megoldva sokszor, hogy a gyártóspecifikus beállítások az csak egy külön lap az általános egérbeállítások után, egyetlen ablakban.

nem látom hol a probléma, h mostantól a cp egér beállításai helyett a Settings majdan bekerülő egér beállításainal lesz 1 ilyen ablak pl. pers= mouse settings, start, background stb= a mostani fülek és alájuk ott virit majd a gyártóé

akkor az előttem lévő hszre reagálva a fenti sztornó, viszont van nekünk egy csodás storeunk, oda töltse fel az egér gyártója a maga kis progiját amivel kihasználható lesz az egér minden funkciója

[ Szerkesztve ]

(#5693) Warter válasza gV (#5692) üzenetére


Warter
őstag

Gondolom ott, hogy a régi drivereket a gyártók az MS két szép szeméért nem fogják újra írni.

(#5694) Воланд válasza gV (#5692) üzenetére


Воланд
titán

ha akarna, se tudna a store-ba ilyen programot feltolteni, ugyanis nem lehet jelenleg ilyen programot irni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5695) Warter


Warter
őstag

Másnál se kezeli az Edge a portokat? pl 10.0.0.6:5555?

(#5696) gV válasza Воланд (#5694) üzenetére


gV
őstag

akkor ennyi nem kell a win10, ha 1 egérnek nem lehet progit írni ezekszerint a G25-öm és G930-am is használhatatlan vele, azt meg azért nem vállalom be

[ Szerkesztve ]

(#5697) Воланд válasza gV (#5696) üzenetére


Воланд
titán

es azt ki mondta, hogy hasznalhatatlan? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5698) gyulank


gyulank
addikt

Csak nálam hülyült meg az egér? Főleg Firefoxban, más böngészőbe nem néztem mondjuk. A linkekre hol balra 1 centire, hol felette hol alatta kell kattintani, ha bezárok valamennyi lapot, a felugró ablak alja nem látszik teljesen, de arra is felülről lehet kattintani, meg a kurzor se látszik mindig, meg amit írok, az se, mert néha az írásnál 2 kurzor cafat van. De kijelölni is balra kell eltolva.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#5699) bzoley válasza miresz (#5683) üzenetére


bzoley
veterán

Korábban én is félreálltam egy időre. Ezúttal a kezdeti hülyeségek leküzdése óta szerencsére meg vagyok elégedve a rendszerrel. Persze közel sem tökéletes, de most épp használható. Az a baj, hogy ez a legtöbb esetben szerencse kérdése.

(#5700) vlevi válasza gV (#5696) üzenetére


vlevi
nagyúr

Félreérted . nem használhatatlan, csak nem írtak hozzá olyan beállító appot, ami az új setting részen belül jelenne meg. Ezért fog nagyon sokáig még megmaradni a régi vezérlőpult.

Azmár egymásik dolog, amikor a régi hardveredhez egyáltalán nincs driver, és a win10 nem ismeri fel, a korábbi rendszerre irt driver pedig nem müködik az uj rendszeren. Így voltam (vagyok) én a szkenneremmel. Xp-hez még volt hozzá driver, talán mintha még win7-en is láttam volna egyzser működni, de win7x64 alatt esélytelen a dolog.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.