- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
- Kempingezés és sátrazás
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Doky586: Helyreállítási partíció létrehozása (javítása)
- Gurulunk, WAZE?!
-
LOGOUT
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Kékes525
félisten
válasz
Rasiel #84297 üzenetére
+1
Sőt! Mélyebb szinten is a rendszerbe való belenyúlás sem szükségszerűen buherálás. Lehetetlen, hogy minden lehetséges hardver, szoftver és felhasználói szokások kombinációjára optimális legyen az alapértelmezett beállítás. Ezért előfordulhat, hogy a gördülékenyebb használathoz mélyebben is bele kell nyúlni egy operációs rendszerbe. Ez sem ördögtől való... -
YASKATIR
senior tag
válasz
Rasiel #78781 üzenetére
A quality update-ek konkretan a biztonsagi reseket foltozzak es nem adnak hozza uj funkciot a rendszerhez.
" de elsősorban nem ezen fog múlni, hogy az adott felhasználó gépén megjelennek-e nemkívánatos programok, kártevők"
Elsosorban a felhasznalon, masodsorban pedig ezen. Nem veletlenul "erolteti" a frissitest az Ms. Nem veletlen koltenek dollar milliokat arra, hogy foltozzak a biztonsagi reseket
-
Geth
veterán
válasz
Rasiel #70646 üzenetére
Én nem mondtam, hogy állítsd át, csak leírtam, hogy okozhat problémát a fixre állított érték.
Nálad eddig nem okozott, másnál meg igen.
Neked okozott problémát, hogy alapon hagyod (W10, nem XP)?
A rendszer auton annyit ad, amennyire szükség van, például ahogy írtam van ahol 1GB, melós gépemen meg 6GB. Ha fixre állítom, nyilván lesz olyan, ahol kevés lesz. Miért nekem kellene előre megtippelnem?Ahol meg elég az 1GB, miért raknám fixen 4-re vagy 8-ra?
A szerverektől eltekintve két esetben lehet értelme megadni fix értéket:
1. Kevés a hely, maximálni kell (ez a szituáció már régen rossz, érdemes elkerülni).
2. Sokszor változtatná fel-le a méretet és emiatt a változó méret fragmentációhoz vezet ÉS HDD-n van, tehát a fragmentáció okozhat teljesítménycsökkenést (SSD melegen ajánlott, használata ezt az érvet is kilövi). -
Geth
veterán
válasz
Rasiel #70641 üzenetére
Amit írsz, XP alatt igaz is lehetett, de azóta elröpült pár év.
A memória elfogyott típusú hibákkal én pont akkor találkoztam, amikor ki volt kapcsolva, vagy fix értékre volt állítva, az alap beállítás mellett soha.
Nem csak a D2 fogyaszt sokat, pl. XCOM2 néhány kiegészítővel, vagy ott a Skylines. Kollégámnak kifagyott 16GB RAM mellett, fixre volt állítva... Auto mellett megszűnt a hiba -
#54715584
törölt tag
válasz
Rasiel #69909 üzenetére
Nem kapcsoltam ki a védelmi szoftvereket, viszont ezen felbuzdulva a böngészőben letiltottam az addonokat és úgy indítottam el, úgy is felugrott a proci használat elég nagyra, de nem akadt semmi.
Csináltam róla mentést, mert közben észrevettem, hogy fut az explorer, pedig nem indítottam el, benne hagytam a tálcát, hogy lássátok.
Utána engedélyeztem az addonokat ismét, megnyitottam a böngészőt + fb és nyomtam egy task managert, ekkor megint behalt a gép, egy percig szinte használhatatlan volt, néha bevillant a kihasználtság, de mire mentést tudtam csinálni az explorer igénye ismét lejjebb ugrott, itt is benne hagytam a tálcát, hogy lássátok nem indítottam el.Nem tudom ez mennyire hasznos / fura infó. Végeztem víruskeresést, de nem talált semmit sem Webroot sem a HitmanPro.
-
raidx
őstag
válasz
Rasiel #42560 üzenetére
Egyik frissítés óta az utorrent de lecseréltem a Qtorrentre. Még a Defender malvae kergetője akasztotta meg sokszor a gépet. Az képes volt akkor is mókolni a háttérbe, ha másik vírusirtót használtam ezért a defender eltávolításra került. Fura, mert az utorrentet sokáig használtam win 10 alatt és nem volt gubanc. Egy mostanába kapott win 10 frissítés óta vacakolt.
-
King Unique
titán
válasz
Rasiel #37299 üzenetére
Itt nem arról van szó, hogy egyáltalán nem működik (bár többeknél előfordult ez), hanem arról, hogy korlátolt és nem mellesleg kényelmetlen. Ha a fentebb tárgyalt - nem engedi leválasztani - eset áll fenn, akkor egyáltalán nem tudsz vele mit csinálni, max. vársz pár percet, esetleg gép restart / shutdown. Ellenben az említett külső programoknál nem gond utóbbi sem, mert adnak lehetőséget a feloldásra. Valamint az általam használt sokkal jobban testreszabható, tud parancssorból és gyorsbillentyűvel is leválasztani, eszközt a kábel újracsatlakoztatása nélkül visszacsatolni stb. A beépített megoldás ehhez képest sehol nincsen...
-
PuMbA
titán
-
rhcp156
csendes tag
válasz
Rasiel #29075 üzenetére
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
Végül is hosszas próbálkozás után letöltöttem egy 2011es drivert Win7 hez való,ez úgy néz ki múködik.
(semmi mással nem ment)
Csak ki kell kapcsolni a Win10 alatt az automatikus driver frissítést,hogy ne tudja frissíteni.
Erre ez a módszer:
http://into.hu/hirek/2015-10-10-automatikus-driver-frissites-letiltasa-windows-10-alatt
Végül az NVIDIA control panelen belül is ki kell venni a pipát az automatikus frissítések elöl. -
woros
őstag
válasz
Rasiel #29087 üzenetére
Ok majd megpróbálom amit mondasz és visszarakom a régebbit, amúgy vegyesen jelentkezik 32-64-bit, de szerintem azok nem dx11-et használnak (euro truck simulator 2 x64 és sonic lost world). Viszont akkor meg a 3dmark11-et nem értem, mert az első tesztnél az is dx11, fura ez.
Ott az volt, hogy ahogy emeltél a vga frekijen akár 10 mhz-t már kivágott és csak alapon indult el, de ez megint más kérdés, hogy miért és nagyon off téma szóval sry.
-
szinesz.bob
senior tag
válasz
Rasiel #28313 üzenetére
Igen! Ha valami nem stabil az nem jó 20 év alatt nem láttam annyi kék képernyőt mint a 10 nél.
Persze driver és az nem az ms dolga ok, de akkor a vezérlőpultban miért ír mindenre ok-t? Ha valami nem jó akkor tiltsa le tegye be a normál ms drivert ne bohóckodjon már a kék képernyővel főleg ha 1 egérről van szó.
+ a többi kis apróság teljesen ki akarja venni az irányítást a kezedből.
És ha IBT vagy linxet futtatsz és hibára megy a progi amit közöl veled 1 ablakban hogy a rendszer nem stabil elolvasod le okézod ennyi.
Mit csinál a win10? dob 1 kék képernyőt(mert szereti) és újraindítja a gépet..... Szóval ez miért jó neki?
-
Stauffenberg
nagyúr
válasz
Rasiel #26444 üzenetére
Ezzel kapcsolatos hibát már nem ír ki, de korábban ezt írta AppModel-Runtime esetében:
Esemény 57, AppModel-Runtime
"Nem sikerült beolvasni a csomag Microsoft.NET.Native.Runtime.1.1_1.1.23406.0_x64__8wekyb3d8bbwe mappájának megbízhatósági állapotát. Hiba: 2147942405."
Illetve:
Esemény 61, AppModel-Runtime
"0x5: Nem hozható létre a folyamat a(z) Microsoft.WindowsStore_2015.10.5.0_x64__8wekyb3d8bbwe csomaghoz, mert hiba történt az integritás-ellenőrzés közben. A hozzáférés megtagadva."
És ezt az Apps-ra:
Esemény 5973, Apps
"A(z) Microsoft.WindowsStore_8wekyb3d8bbwe!App alkalmazás aktiválása sikertelen, hiba: A hozzáférés megtagadva. További információt a Microsoft-Windows-TWinUI/Műveletek naplóban talál."
-
-
LeslieG Jr.
őstag
válasz
Rasiel #22858 üzenetére
Kiprobálom amint otthon leszek. Netet túrva is azt olvasom hogy elösször a Windows Defender-ben kell tiltani. Aztán lehet telepíteni a külső védelmi szoftvereket amiknél ez előjön. Persze nem mindengyiknél jön elö ahogy itt írták is fentebb.
Köszi mindenkinek.
Otthon majd többet tudok tenni az ügy érdekében.
-
7992
csendes újonc
válasz
Rasiel #22745 üzenetére
igen ebben a topikban kiveséztük.
csinálok egy driverfrissítést, ha nem jó megy vissza talán a win7.
-
LeslieG Jr.
őstag
válasz
Rasiel #22734 üzenetére
Ez az ablakocska jelenik meg.:
Ha close-ra nyomok akkor minden ok de ezt mindig feldobja.
u.i: Bár lehet hogy még nincs a támogatási listában a 360 Total Security és ezért ugy érzékeli hogy nincs fent védelmi szoftver ami azt eredményezi hogy ezt az ablakot kidobálja...gondolom
raidx: Köszi megpróbálom majd azzal ha nem jövök rá miként lehet eltüntetni ezt az ablakot.
-
Gyick
őstag
válasz
Rasiel #22190 üzenetére
"Desolate Sands bug" -nak hivják ami elöjött nálam.A blizzard is tud róla,pont most találtam egy kék posztot amiben azt irják hogy érdemes megprobálni a 15.8 beta-t [link] remélemez müködni fog azt nem kell visszaállitgatnom mindig az elöző drivert.
régebbi dll-ek bemásolása nem segitett nálam
-
SP4C3
veterán
válasz
Rasiel #22082 üzenetére
Igen szerintem is egyre gondolunk!
Ami biztos, hogy valamilyen progi png fájlokat/képeket csatol az ikonjaidhoz. Azokkal a csatolandó képekkel történhetett valami, mert valószínűleg nem találja az a progi ami csatolná. Mit akar jelenteni ha mondjuk zöld pipa van az ikonon? Többet mondj pls. -
bzoley
veterán
válasz
Rasiel #21916 üzenetére
Azért az utolső előtti bekezdés errősen idézőjelesen értendő
Ott van pl. a megfelelően (gyárilag) nem konfigurálható WU, és a párom laptopja. Kiabál, hogy megint nem jó a gép(feladatokat nem hajt végre, homokóra, se előre, se hátra). Első lépés: restart. Kérem ne kapcsolja ki a gépet, blablabla. A WU nekiáll amikor eszébe jut, frissít, elcseszi a rendszert. Nem értesít, nem közöl semmit, nem üzenget. Csak újraindításkor jössz rá, meg arról, hogy semmi nem működik. Mióta manualra van állítva nincs ilyen gond de egy egyszerű felhasználó mit tud vele kezdeni?
Ha már ennyire erőszakosan kell frissíteni, és ennyire szerencsétlenül tudják csak megoldani, akkor úgy kéne kezdeni, hogy zárja be a programjai, mert most frissíteni fogunk akár tetszik, akár nem.
Ezzel szemben nálam nem okozott ekkora galibát, csak amikor más miatt akartam újraindítani a gépet, vettem észre, hogy még szarakodik egy kicsit. -
bzoley
veterán
válasz
Rasiel #21905 üzenetére
Általában nálam is szépen, gyorsan viselkedik, persze előtt két telepítés alatt apránként kikísérleteztem mindent, hogy az eszközeim a legegszerűbben legyenek kezelhetőek. Az ilyen meglepetés-szerű hülyeségek tudnak idegesíteni. Azt hiszed, hogy mindent szépen belőttél, csak használnod kell, és akkor kitalál neked egy újabb problémát. Most leginkább ez a kikapcsolás dühít, majd foglalkozom vele, csak már nem terveztem turkálni a rendszerben.
Döglött Róka:
Elhiszem, látom
Még egyszerűbb dolgokat sem képesek megcsinálni, ezt sokan tapasztalják. Így kb. ennyire értékelem az egészet, és ezért elhibázott lépés egy működőképes os-t gyengíteni vele. -
CartmanLand0
senior tag
válasz
Rasiel #21905 üzenetére
+1
Olvasom itt a sok sok hibajelenséget, amik durvábbnál durvábbak, és hálát adok, hogy nekem a legnagyobb bajom csak azzal volt, hogy nem csatlakozott bejelentkezés után automatikusan az internethez
Maximálisan meg vagyok elégedve a rendszerrel, minden gördülékenyen megy eddig ( lekopogom
)
-
-
FoLey-v
addikt
Akkor egyenlőre nem váltok majd a végleges változatban.
NetTom Végül is igaz,csak a maga ui-ja fog meg nagyon,főleg az új start menü,de akkor várok még egy kicsit,maradok addig a 8.1-nél,majd a végleges kiadáskor.
Aarpok Várok még akkor a végleges kiadáskor majd kiderül.
-
oliba
őstag
Feladtam, már megy fel a 8.1. Korábbi Intel drivert sem tudtam feltenni. Ha átdugtam a hangfalat az integráltba, akkor sem volt hang.
(#5966) netpeti98: köszönöm, de nem működött. Azt hittem, hogy hosszabb életem lesz win10-es verzióval, de belátom, hogy megint csődöt mondott a tervem. Pedig csak netre és filmnézésre használom a gépet jelenleg
-
moonguru
őstag
Szia!
És mit gondolsz hogy a Microsoft ezt hagyni fogja?
Jelen pillanatban Ő a főnök!
Ui:
Múltkor megszerettem volna akadályozni a build frissülését, és azt sem hagyta, csak frissült!
Az internetre szükségem van így a hálókábelt csak nem húzhattam ki!
Persze ha sikerülne, annak én örülnék a legjobban!
-
DokiBaxxi
őstag
Értem, köszi, egyelőre újratettem a rendszert is, a legfrissebb WHQL drivert raktam fel, aztán meglátom, hogy mi sül ki belőle. Előzőleg odáig fajult a dolog, hogy elindítottam a COD:AW-t és kb. egyből, még a menüben kifagyott a játék, szóval kicsit begurultam aztán format C; D
-
-
-
#58000384
törölt tag
Ugyanígy kapcsoltam ki annak idején az első buildeken a dolgot, csak aztán a WU nem akart működni, állítólag ezért. De az fura, hogy egy akármilyen registry-módosítás miatt elszáll a frissítés lehetősége. Az viszont kérdéses, hogy ezen kívül még milyen service küld visszajelzést? Mert ha van ilyen, akkor kb. tökmindegy, hogy az ember kikapcsolja-e.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude 5500 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- LG 55G4 - 55" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- MacBook Air 15 M3 8 / 256GB dobozos 12 hónap garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest