Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) vlevi válasza V.Stryker (#5945) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én majd 1 oraja nézem ezt

Néha mintha megmozdulna, nincs lefagyva.
Ja, ez még a 074-es ujratelepites lenne, nem a 130

(#5952) szabonagyur


szabonagyur
félisten

10130-on másnak sem megy a legutolsó Intel HD driver Hasswell gépekhez? Illetve AMD driver sem akar felmenni most rá, mintha megfagyna az egész gép de mégsem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5953) msgt.fubar válasza bzoley (#5943) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Időjárás app nekem is megadta magát. Már a 10122-es buildben sem működött. Live tile nem mutat semmit, ha megnyitom, akkor nem fogad el az input mezőben semmit.

Letörölni sem lehet appot a Settings/System/Apps menüben, csak PowerShell alól. Újraraktam a store-ból, ugyanaz. Próbáltam megkeresni regeditben, hogy lehetne kézileg átírni, de nem találtam.

Most letöröltem az egész rendszert és felraktam helyette egy Windows XP-t. Itt nincs ilyen hiba! /s

gottagofast

(#5954) -FreaK- válasza -FreaK- (#5950) üzenetére


-FreaK-
veterán

Miután újra raktam a drivert és újraindítottam a gépem, a bejelentkezésnél nem tudtam begépelni a jelszavam mert nem reagáltak a billentyűk. A bill. háttérvilágítása ment, csak a gépelés nem. Ki kellett húzzam és visszadugni, utána volt csak jó.
Ez is ismert hiba, ugye? :P

(#5955) szabonagyur válasza -FreaK- (#5954) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy nézem te is AMD-s vagy, akkor ez valami olyan lehet, nálam is annál csinálta ezt csak ez egy laptop most.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5956) bzoley


bzoley
veterán

Még nem tudtam eldönteni, hogy ez a világosabb tálca, notif, start előnyösebb-e, mint a korábbi.

(#5957) vlevi válasza vlevi (#5951) üzenetére


vlevi
nagyúr

Meguntam a dolgot, nem ment tovább a 10074 install :(
Kerestem egy 125-os iso-t (ne kerdezzetek, miert nem 130-t), es a 125 fment egy fél pikpakk alatt, a vacsoramat nem tudtam befejezni közben. Most toltődik a 130.

(#5958) bzoley válasza vlevi (#5957) üzenetére


bzoley
veterán

Azért látom, nem adod fel könnyen :)

(#5959) oliba


oliba
őstag

Benyomtam egy filmet, ami alatt elaludtam. Aludtam 3 órát, miután felkeltem és azt tapasztalom, hogy nincs hang. Nézek nagyokat, majd észreveszek a C meghajtón egy windows.old mappát. Erre nézem, hogy 130-ra frissített, míg aludtam. Hang azóta sincs :W

(#5960) #85552128 válasza oliba (#5959) üzenetére


#85552128
törölt tag

Tanulság: Máskor ne nézz unalmas filmeket :DD

Próbáld meg más driverekkel/újratelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#5961) #73029888


#73029888
törölt tag

Az előbb volt egy kék halálom,ntfs.sys-re hivatkozva.

Chrome és League of Legends volt megnyitva. (LOL frissített)

[ Szerkesztve ]

(#5962) oliba válasza #85552128 (#5960) üzenetére


oliba
őstag

Hangkártya drivert frissítettem, de semmi. Intel drivert DDU-val letöröltem és most telepíteném újra, de nem tudom, mert "Nem kompatibilis". Kb 5 forrásból próbáltam leszedni. Ötlet?

(#5963) Rasiel válasza oliba (#5959) üzenetére


Rasiel
senior tag

Az értesítési területen lévő hangerő ikon - ha nálad aktív, nincs tiltva - mit mutat? Kis piros "x"-et az ikonon?

(#5964) oliba válasza Rasiel (#5963) üzenetére


oliba
őstag

122-n mutatott egyszer, de akkor is szólt a hang. Itt minden jó

Más, hogy lehet visszatenni az Intel drivert? Letörölni le lehetett, de feltelepíteni...

[ Szerkesztve ]

(#5965) Rasiel válasza oliba (#5964) üzenetére


Rasiel
senior tag

Csak azért érdeklődtem, mert a 41 vagy 49-es build-ben nekem is volt ilyen a Xonar driveremmel és emlékeim szerint ott hang sem volt.
Tudom, alapvető kérdés, de a Szolgáltatásokban fut a 2 db Windows Audio szolgáltatás?

Szerk.: szabonagyur írta, hogy a legfrissebb Intel Haswell Driver neki sem akar működni. Első körben eggyel régebbi megérne egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#5966) netpeti98 válasza oliba (#5964) üzenetére


netpeti98
addikt

(#5967) oliba válasza Rasiel (#5965) üzenetére


oliba
őstag

Feladtam, már megy fel a 8.1. Korábbi Intel drivert sem tudtam feltenni. Ha átdugtam a hangfalat az integráltba, akkor sem volt hang.

(#5966) netpeti98: köszönöm, de nem működött. Azt hittem, hogy hosszabb életem lesz win10-es verzióval, de belátom, hogy megint csődöt mondott a tervem. Pedig csak netre és filmnézésre használom a gépet jelenleg :D :(

[ Szerkesztve ]

(#5968) vlevi válasza bzoley (#5958) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem hát.
Egyébként a 125-ös felment, fenn van a 130 is. Jobban működik, mint a 122-es. Egyelőre.
Azért a startmenü még mindíg csak erős túlzással nevezhető működőképesnek. Lehet, hogy ennek is köze van az AMD driverhez?
De azért időnként működik, és megjelenik rendesen :N
Firefox mostmár nem lóg le a képernőről, de most meg van valami ződ kerete. Gondolom azért ződ, mert a háttérkép is valami zöldes kép.


[ Szerkesztve ]

(#5969) #58000384 válasza vlevi (#5968) üzenetére


#58000384
törölt tag

Szerintem az még mindig a driver, mert ha valaki jelzi, hogy eltűnik ez vagy az, akkor tuti AMD-t használ. Nem lóg ki az ablak? Szuper! :D Végre észrevették.
Az egész keret zöld, vagy csak egy kis része?

(#5970) vlevi válasza #58000384 (#5969) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a része ződ, ahol oldalt a könyvjelzősáv van. Amilyen szélesre húzom a könyvjelzőt, annyi.

A másik. Szerintem elfelejtettek számolni.
60gigás SSD-n van a Win10, ebből 30 szabad, 25,8 foglalt, ez még rendben is van, mert a 60giga az inkább 55 környéke. De, hogy ebből a system cleanup fel tud szabadítani 25-öt, az azért több, mint érdekes :D

Amikor telepítettem a Win10-et (a korábbi 10125 buildet, és a frissítéssel a 10130-t, akkor a második meghajtó, a 250-es HDD nem volt bedugva. De lehet, hogy sumákol valamit, és odapakolt?

[ Szerkesztve ]

(#5971) mdraco válasza vlevi (#5970) üzenetére


mdraco
őstag

Na és takarítás után mennyit foglal? :)
(#5972) vlevi: egész jó, akkor fogyókúrázott egy kicsit win 8.1 után. Vagy, még nem végleges, lehet, nem tartalmaz még valamiket...

[ Szerkesztve ]

(#5972) vlevi válasza mdraco (#5971) üzenetére


vlevi
nagyúr

12G körül szabadított fel.

[ Szerkesztve ]

(#5973) vlevi válasza vlevi (#5972) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, és még itt van 3,5giga hibernáció, és 2 giga swap, ami szintén törölhető lenne.
De azt vettem észre, a win10 nagyon rossznéven veszi, ha a hibernációt kikapcsolom. Legalábbis, korábban voltak olyan furcsaságok, hogy alvásból felébredés helyett leállt, de úgy, hogy elindítani sem lehetett, csak 2-3 pwoergomb után, meg ilyenek. Inkább meghagyom.

(#5974) Воланд


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5975) szundybence válasza Воланд (#5974) üzenetére


szundybence
aktív tag

Ez már a végleges?

(#5976) Deck válasza szundybence (#5975) üzenetére


Deck
titán

Előrendelés..

PS5

(#5977) V.Stryker válasza Deck (#5976) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nemrég azt olvastam, hogy a Home ingyenes lesz, a céges verziók lesznek fizetősek. Akkor most hogy lesz ez?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5978) Воланд válasza V.Stryker (#5977) üzenetére


Воланд
titán

szo nem volt arrol, hogy ingyenes lesz a home.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5979) tomboy0013 válasza V.Stryker (#5977) üzenetére


tomboy0013
veterán

A frissítés lesz ingyenes, nem az, hogy besétálsz a boltba és a kezedbe adják ingyen.

(#5980) DS39


DS39
nagyúr

Magyarország vezetői hírportáljai is kavarják a sz.rt ezzel az ingyenességgel.
pl Origo, két napos cikk, főcím alatti első mondat:

Az ingyenes operációs rendszer két hónap múlva jelenhet meg, teljesen késznek sosem lesz tekinthető.

- majd egy cikkajánló "doboz", és egy hirdetési blokkot követően azért árnyalják a képet ezzel a mondattal:

Júliusban jelenhet meg a Windows 10. Az operációs rendszer egy évig sokak számára lesz ingyenesen letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#5981) Petyyyyy válasza DS39 (#5980) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pl ezért nem is olvasom egyik portát sem. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#5982) bzoley


bzoley
veterán

A tegnapi telepítés óta ma kapcsoltam be először a gépet, és nem meglepődve tapasztaltam, hogy ismét összekutyult dpi-vel indult el. Ezúttal rutinosan kijelentkeztem, majd vissza, és helyreállt. DirectX-et telepítettem, remélem valóban ez segített a múltkor is. Következő bekapcskor kiderül.

(#5983) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Vajon sötét téma lesz a végleges változatban? Szemgyilkoló ez a nagy fehérség.

(#5984) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Utóbbi pár verzióval nekem ma csak a szívás megy. Természetesen AMD-s gép...

Feljött tegnap a 10130-as Build.
15.4-es Catalyst, GTA V és egyéb játékok is FPS szám szerint jól futnak, de eszméletlenül röcögnek.
Gondoltam egyet, DDU, restart, 15.5 fel.
15.5-tel pár másodperc után a fő képernyő mindig ilyet művel:

Alig bírtam lepucolni. Feltettem 10130-ra a 15.4-et, azzal a user interace fagyott meg teljesen, explorer.exe amint elindul leáll.
Rollbackeltem, Start menu nem nyílik meg, profilkép helye eltűnt, futni nem fut semmi normálisan már, stb...

Megpróbálok egy system restoret, de ha nem lesz jobb, akkor egyelőre megyek vissza 8.1-re. Azért lassan kezdem megérteni, miért is mondják, hogy az AMD nem képes drivereket csinálni.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5985) vlevi válasza nonsen5e (#5984) üzenetére


vlevi
nagyúr

Énis így jártam a 10074-ről 10122-re frissítéssel. Ugyanezeket produkálta, és a 10074-re rollback sem vált be. :O
Tegnap felraktam a 130-t, tulajdonképpen nulláról, és még mindíg nem akar működni a user interface. Start menü hol műk, hol nem. Ezennel befejeztem, talán az RTM-et, vagy egy Enterprise Eval verziót megnézek majd télen. Aaddigra csak elkészül és beáll működőképesre.

(#5986) szundybence válasza Воланд (#5978) üzenetére


szundybence
aktív tag

Hanem? Szerinted mennyibe fog kerülni, ha a jelenlegi gépemre szeretném jogtisztán megvásárolni?

(#5987) cattus válasza szundybence (#5986) üzenetére


cattus
őstag

Ott van az ár a linkelt képen. Gondolom kb. annyi lesz, mint most a 8.1
Még mindig csak a frissítés ingyenes, ha külön akarod megvenni, továbbra is fizetni kell érte.

Do the thing!

(#5988) Воланд válasza szundybence (#5986) üzenetére


Воланд
titán

annyi, amennyi a windows 8 most.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5989) szundybence válasza Воланд (#5988) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R

(#5990) nababika


nababika
aktív tag

En 10122-on vagyok de az istenért sem tölti és telepíti a 10130-at. Mit lehet ezzel csinálni?

(#5991) Jani18


Jani18
aktív tag

Windows 10 árak link

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#5992) szundybence válasza Jani18 (#5991) üzenetére


szundybence
aktív tag

És mi a fő különbség a két verzió között?

(#5993) netpeti98 válasza szundybence (#5992) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem hasonló lesz a Win 8 Core és Win 8 PRO viszonyához, de egyenlőre erről nincs semmi.

(#5994) premete válasza Jani18 (#5991) üzenetére


premete
veterán

Itt egyszerűbb: [link]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5995) CharlieDrop válasza Воланд (#5978) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor most ki upgrade-elhet a W10-re?
a, mindenki
b, csak meghatározott feltételek szerint?

eddig az volt, hogy mindenki, csak akinek eddig nem vollt legális, annak ezután sem lesz az...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5996) #85552128 válasza CharlieDrop (#5995) üzenetére


#85552128
törölt tag

Bárki, ingyen és legálisan pedig az akinek Win 7/8 van.

[ Szerkesztve ]

(#5997) King Unique válasza CharlieDrop (#5995) üzenetére


King Unique
titán

Eddig is világos volt, hogy a b... 7/8/8.1 frissítési alap [upgrade matrix]

Bár volt vmi új hír az XP és Vista fizetős upgrade-ről is, de ott eleve a régi hardver és driverek miatt (főleg előbbi), eleve értelmetlen a dolog.

(#5998) CharlieDrop válasza King Unique (#5997) üzenetére


CharlieDrop
veterán

oks, köszi :)

Van egy W7Pro SP1-em, meg egy W8.1 HomePremium :)

Ahogy elnézem, iso-t tölthetek és csinálhatok majd tiszta telepítést?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5999) DS39 válasza CharlieDrop (#5998) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt nem tudni, upgradelni lehet az biztos. remélhetőleg lesz tiszta telepítési lehetőség is.

(#6000) Warter válasza King Unique (#5997) üzenetére


Warter
őstag

Miért lenne értelmetlen? Nálam pl az elitebook 2530p-n szépen fut, csak 1-2 drivert kellett felraknom, az meg jó volt a Win7-es.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.