Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) westlake válasza alfa20 (#5681) üzenetére


westlake
félisten

(#5702) gV válasza Воланд (#5697) üzenetére


gV
őstag

ha akarna, se tudna a store-ba ilyen programot feltolteni, ugyanis nem lehet jelenleg ilyen programot irni.

tőled idézem, mondom nekem nem sima egérről van szó, hanem kormányról és fejhallgatóról, de ha egérhez sem lehet gyártó specifikus progit írni akkor ezekhez miért lehetne?

(#5703) netpeti98 válasza gV (#5702) üzenetére


netpeti98
addikt

De itt nem arról van szó, hogy nem lehet gyártóspecifikus programot írni, arról van szó, hogy nem lehet olyat írni ami beépül a új Settings app-ba.

(#5704) alfa20 válasza westlake (#5701) üzenetére


alfa20
senior tag

Köszi, ezzel próbáltam, és ezzel nem jó.
Viszont a sokkal régebbi Win7-es driver-rel meg javult.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5705) gV válasza netpeti98 (#5703) üzenetére


gV
őstag

én is ezért húztam át a hszem azon részét és írtam azt h a storeba kerüljön fel 1 letölthető progi amivel működteti, nem egyértelmü, h azt nem a Settingsbe beépülőnek képzelem el :F

a lényeg, h akár milyen hardverről is legyen szó ne a régi CP-t használja (maradva az egérnél ne ott legyen még 1 fül az alapok mellett), hanem idővel kerüljön minden a Settingsbe és ha nagyon nem akarják, h a gyártók is oda rakosgassák a extra opciókat akkor külön progi legyen rá.

[ Szerkesztve ]

(#5706) netpeti98 válasza gV (#5705) üzenetére


netpeti98
addikt

UAP-ok nem férhetnek hozzá a hardverhez még ilyen szinten. Viszont a klasszikus win32 programok igen, mivel utóbbiak is letölthetőek lesznek az új áruházból emiatt csak az egér gyártóján múlik, hogy honnan teszi letelhetővé a kezelőprogramokat, drivereket.

A félreértések abból adódtak, hogy egy egyszerű app-al, illetve a Settingsel nem megoldható még a hardverek kezelése ilyen szinten. Szerintem eljön még annak is az ideje, hogy lesznek beépülők, mint a Lumiákon az extra programok amik beépülnek a Settingsbe, csak valamikor a jövőben. :)

(#5707) tatararpad válasza netpeti98 (#5706) üzenetére


tatararpad
őstag

Mondjuk a Win32-es alkalmazások vegyítését az Áruházba én kihagytam volna. Azt meg kellett volna hagyni a teljesen WinRT alkalmazásoknak.

(#5708) netpeti98 válasza tatararpad (#5707) üzenetére


netpeti98
addikt

Remélhetőleg lesz mellettük jelzés, hogy nem univerzális alkalmazások. Mert az átlagfelhasznló hiheti azt is, hogy mobilon is futni fognak, amiről szó sincs.
Viszont, ha jól megoldják hasznos lesz, hiszen 1 felületről visszaölhető és frissíthető lehet az összes fontos alkalmazás, plusz vírus és bloatware mentes lesz.

(#5709) #73029888


#73029888
törölt tag

Felraktam a legújabb BUILD-et (10122),és az AMD VGA drivere is fent van,mégis a Start Menüm így működik.

GTA V nem megy nekem sajnos alatta....de viszont a Tera most nem lép ki.

[ Szerkesztve ]

(#5710) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

kar volt ezt a 10122 Bughalmazt kiadni !!!!! sose volt eddig ilyen :
_
[

a Start menu ha' kinyillik neha ,, akkor is ures ! :Y

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5711) vlevi válasza #73029888 (#5709) üzenetére


vlevi
nagyúr

Neked legalább feljön a startmenü. Nekem abszolút agyhalott lett. De annyira, hogy visszaálltam utána az előző állapotra, attol se jwvult meg, aztán a 10074-en is csinalatam egy visszaállitást, igy lett egy szinte nullárol telepitett 10074-em, de ase akar normalisan mukodni. Start menu nem jon fel, login kepernyon nincs power gomb, a szamitogep kikapcs gombajra nem reagal, ki kellett houzni a gepet a konnektorbol, hogy megszabaduljak tőle. Biztos jót tett neki...

(#5712) Воланд válasza netpeti98 (#5708) üzenetére


Воланд
titán

most is jelezve van az alkalmazasok mellett, hogy ha valamelyik univerzalis. es mivel keves ilyen app van az uj store-ban is igy lesz, hogy az univerzalis lesz jelezve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5713) Воланд válasza netpeti98 (#5706) üzenetére


Воланд
titán

driverek szvsz nem lesznek fent, tul sok ertelme nincs egy drivert app-v kontenerbe telepiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5714) mrazgabor válasza vlevi (#5711) üzenetére


mrazgabor
tag

" igy lett egy szinte nullárol telepitett 10074-em "

sajnos az nemelég én szintén azt csináltam amit te, de a teljes reinstall segített csak a normális működéshez

(#5715) netpeti98 válasza Воланд (#5712) üzenetére


netpeti98
addikt

Tudom, hogy fel van tüntetve, csak így is felmerült már régebben valamelyik topikban az x86 emulátor telefonokra, aminek nem sok értelem lenne.

(#5716) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Sziasztok!
Új hobbija van a rendszeremnek és nem nagyon tetszik :(((
Szóval játékokban mai nap már másodjára úgy kifagy az egész, hogy Ctrl+Alt+Del sem segít rajta, reset gombbal kell újraindítanom a gépem :W Egyszerűen csak megáll a kép, nem mozdul, de pl. a ts-en lévőket folyamatosan hallom tovább, meg ők is engem, szóval valami biztosan a képi megjelenítéssel (driver) lehet. Nem tudom, hogy ezt így hirtelen miért kezdte el :F
10041-es Build, NV 352.84-es WHQL driver.

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5717) tDr1v3r válasza Dr.FantastiK (#5710) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Miért ostorozod magadat béta szoftver használatával?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5718) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Fantasztikus ez a win10 WU..

Kezdetektől másodlagosként van feltelepítve a notira(i5-4200u, 8gb ram, gt750m). 3 progit tettem fel, utorrent, opera, tc. Egy drivert az egérhez(razer). Alig van használva, csak néha tesztelem.

A kettővel ezelőtti build vagy 15 óra alatt ment fel, a múltkori se sietett, de viszonylag korrekt volt, most reggel óta másodszor esem neki, de megint odáig jutott, hogy újraindult, telepítés 0%(copying files 1%) és itt áll 1 órája.

Ha a végleges is így fog frissülni 8.1-ről, akkor ha fizetnek érte se teszem fel. De azt hiszem az insider program is itt ért véget számomra. Nincs hetente 2 napom windows frissítésre..

Everybody lies.

(#5719) King Unique válasza Barthezz2 (#5718) üzenetére


King Unique
titán

Megértem, nekem is kicsit tele van már a tököm.. :D Lehet vsz én is egy időre abbahagyom, mert macerás mindig upgrade-elni, főleg kivárni.
De ugye azt ne felejtsük, hogy mi vállalkoztunk önként tesztelésre és bizony "ez" is benne van. A végleges biztos össze lesz rakva megfelelően. Illetve elképesztő, hogy különféle hardvereken és driverekkel ekkora szórás van stabilitás terén, hiszen volt akinél minden ok, nem tart sokáig az upgrade se (15 óra az abszurd, ott vmi nagyon nem ok...).

(#5720) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Lenne egy hülye kérdésem, a Win 7 prot az Win 10 pro-ra lehet upgrade-elni?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5721) cattus válasza CharlieDrop (#5720) üzenetére


cattus
őstag

Igen.

Do the thing!

(#5722) DokiBaxxi válasza DokiBaxxi (#5716) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Na most úgy fagyott ki, hogy GTA 5-öztem, ki Alt+Tab-oltam az asztalra, és ott :W Kezd nagyon feldühíteni és fogalmam sincs mi okozza

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5723) gV válasza netpeti98 (#5706) üzenetére


gV
őstag

ma is tanultam valamit, köszi :R

bekell ismernem totál tévedésben voltam, azthittem az alapok már rég készen vannak (értsd win32 mindenütt kiváltható, uap a király) és lényegében "csak" a felhasználói felületet és az edget reszelik, pl nekem teljesen elfogadott lett, h a wmp-t és a photo viewert azért nem aktualzálják már a jelenlegi kinézethez mert, már most is van helyettük music, video meg photo app és majd az rtm-be a wmc-hez hasonlóan -amiről hír is volt- kikapják őket.

(#5724) CharlieDrop válasza cattus (#5721) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi szépen :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5725) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Egy másik kérdés: fel tudom-e úgy telepíteni a Windows 10-et lemezre kiírás nélkül, hogy előjöjjön az a menü (nem tudom a nevét :/ ), ahol formázni tudom a merevlemezeket, partíciókat tudok létrehozni és kiválasztani, hogy hova tegye az installer a rendszert? Mert eddig ezt nekem csak úgy sikerült megoldani, hogy DVD-ről bootolt a gép (amin ugye a win10 volt rajta)

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5726) =Mentor= válasza Barthezz2 (#5718) üzenetére


=Mentor=
őstag

Szerintem a notebookod kavar be valamiért, én a 10074-es buildet egy Core 2 Quad Q8200 4 giga RAM-os gépre telepítettem és kb 25 perc alatt fent volt, de egyik fórumon olvastam, hogy SSD-s gépre 6!! perc alatt felmászott a legújabb (10122) build. Persze a bugosság ténye cáfolhatatlan, ráadásul ahány gép annyi formában ütközik ki.

Amúgy képes voltál 15 órát várni? Én max 1 óra után nyomtam volna egy resetet, aztán újrakezdeni elölről a telepítést :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#5727) Barthezz2 válasza =Mentor= (#5726) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Délután volt. Pihentem, TV-t néztem, meg ilyenek, és másnap reggel mikor keltem, akkor láttam, hogy fejezi be. Ebben mondjuk benne van a letöltési idő is, de 20Mbit-el annak sem kellene sokáig tartania..

A 74-es nekem is viszonylag korrektül felment, az az előtti volt ez a hosszú. Az, amelyik sokunknál járt ugyan így.

Everybody lies.

(#5728) Rasiel válasza DokiBaxxi (#5716) üzenetére


Rasiel
senior tag

Írtam előzőleg, hogy némely esetekben még nem működik megfelelően a Win 10-es Nvidia WHQL driver (az előtte lévő béták sem). Ha nem akarsz szívni játékok alatt, akkor egyelőre tedd vissza a 350.12-es 8.1-es drivert. (A 352.86-os sajnos már nem működik 10-es rendszeren.)
Nekem Dying Light-al és GTA V-el volt problémám, de csak némely esetekben. Tálcára letételt ezeknél nem mindig díjazta a rendszer, illetve utóbbinál, akkor kezdett el szépen szaggatni az egész, ha az Extended Distance Scaling be volt kapcsolva, de csak akkor, ha egy megadott napszak (jelen esetben a reggel) eljött a játékban. Fagyni csak a Dying Light fagyott, de ez is csak "speciális" helyzetekben. Elkezdett szaggatni elég rendesen, majd a kép befagyott, hang ment tovább és csak a PC restart segített. 8.1-es driverrel egy játékkal sem volt bajom, fagyást meg a gép összerakása, tuning beállítása óta (kb. 2,5 éve) nem tapasztaltam. Driver telepítéseknél, törléseknél is odafigyelek mindenre, eddig problémám ezekkel sem volt. Beszéltem erről Abu-val, szerinte ezen nem kell csodálkozni, az OS és a driver sincsen még kész. (Egyébként Nvidia fórumán is lehet olvasni ilyesfajta problémákról ezen driver esetében.)

[ Szerkesztve ]

(#5729) DokiBaxxi válasza Rasiel (#5728) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Értem, köszi, egyelőre újratettem a rendszert is, a legfrissebb WHQL drivert raktam fel, aztán meglátom, hogy mi sül ki belőle. Előzőleg odáig fajult a dolog, hogy elindítottam a COD:AW-t és kb. egyből, még a menüben kifagyott a játék, szóval kicsit begurultam aztán format C; D :DDD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5730) paye


paye
tag

Soundblaster oldalán az X-Fi Platinum kártyához csak októberre prognosztizálják a W10 driver megjelenését... :W
Gondolom ezek után a printer-driverekkel is ugyan ilyen átállási problémák lesznek? :Y

(#5731) #73029888


#73029888
törölt tag

Megjavult a tálcás gondom.

Megoldása a Catalyst 15.5 BETA driver telepítése volt.

AMD Radwon HD7790 kártyám van+a GTA V is elindult. :)

(#5732) csizi90


csizi90
aktív tag

A fenti hozzászolásokhoz képest nekem meglepően stabil a rendszer a 6 éves laptopomon. AMD proci + (Ati) GPU van benne WU-es driverrel (megjegyzem a Catalyst kb az utóbbi 3 évben már felismerni se akarta a videókártyát a Windows meg egyből a jót telepítette). Az AMD kártyáknál említett Spartan crash sem jelentkezett még nálam. A 101022-ben pedig már az értesítési központ is tökéletesen működik és már a mail-eket is mutatja.
Persze egy-két kisebb bug van: pl.Cortana elég gyakran elveszti a kapcsolatot és sleep-ből nem tud felébredni (bár ez már 8.1-ben se sikerült soha).

Mellesleg jól veszem észre hogy lassan feature complete a windows? Az utóbbi 2 buildben már csak kisebb GUI change-k voltak, így viszont akkor már csak bugfix marad nyárig.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#5733) Taifa Díaz válasza paye (#5730) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Canon Pixma fotónyomtató és egy Canon Lide 210 szkenner ugyanúgy működik, mint Win7/8/8.1 alatt, csak az egyik hozzá tartozó programot kell minden egyes build-del újratelepíteni, de az egy percig se tart. A driverei viszont rendben vannak, bizton állíthatom.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#5734) #73029888


#73029888
törölt tag

Kezdek elégedett lenni a W10-el. Build: 10122 "majdnem tökéletesen megy". Jelen lévő hiba a HDD időnkénti lekapcsolása,majd újraindítása. (Kattanó hang).

W8.1-es Catalyst drivert meglepően jól kezeli a rendszer. (15.5 BETA)

Project Spartan még nem fagyott nálam. Ha tényleg igaz lesz hogy a végleges változat vinni fogja a Chrome bővítményeit,akkor egy nagyon jó böngésző lesz nálam.

Egy dolgot nem találok meg: A Fastboot-ot hol tudom kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#5735) #33253120 válasza #73029888 (#5734) üzenetére


#33253120
törölt tag

Start ikonon jobb gomb-> Control panel-> Power options-> Choose what the power buttons do-> Fent a pajzs mellett Change settings that are currently unavaible-> legörgetsz és a Turn on fast startup (recommended) mellől kiveszed a pipát-> alul Save changes.

Ezt minden build frissítésnél meg kell csinálni.
Ha ez nincs kikapcsolva akkor más oprendszer alól (például dual boot-os linux esetén) nem látod ennek a meghajtónak a tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#5736) Jani18 válasza #73029888 (#5734) üzenetére


Jani18
aktív tag

Ha fent van a 15.5 beta Catalyst akkor a windows update nem tölti le a saját driver-ét?

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#5737) #73029888 válasza #33253120 (#5735) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszönöm a segítséget. :R

(#5738) #73029888 válasza Jani18 (#5736) üzenetére


#73029888
törölt tag

Amint rámegyek a WU-ra,egyből töltené le az MS drivert. Ezt kéne valahogy kikapcsolnom....

Valakinek valamilyen ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#5739) Jani18 válasza #73029888 (#5738) üzenetére


Jani18
aktív tag

Nekem is ez a bajom.Csak ezért nem tudom használni a Win 10-et. :(((

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#5740) DokiBaxxi válasza #73029888 (#5734) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

a HDD-s probléma nálam 10041 alatt is megvolt, 10074 alatt egyelőre nem tapasztaltam.

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5741) #73029888


#73029888
törölt tag

Remélem hogy a végleges változatban a WU nem fogja ezt a hülyeséget csinálni,és a HDD probléma is meg fog szünni.

(#5742) bzoley


bzoley
veterán

Azért azt még a Win10-ig sem sikerült megoldaniuk, hogy induláskor először csatlakozzon a hálózathoz, és csak utána próbálkozzon hálózati meghajtóhoz csatlakozni.

(#5743) Rasiel válasza DokiBaxxi (#5729) üzenetére


Rasiel
senior tag

CoD: AW-t nem próbáltam, egyelőre a fent említett kettőn kívül a Dirt Rally-t és a Project Cars-t néztem meg Win10-es driverrel. Ezekkel nem volt probléma, többszöri tálcára letétel esetén sem, ugyanúgy mentek mint a 8.1-es illesztőprogival.

(#5734) makoj20: A HDD lekapcsolásra találtam megoldást, az újabb build-eknél hiába állítottam "Never"-re, kb. 5 perc után mindig lekapcsoltak nálam is a vinyók. Mivel én mindkettőt sűrűn használom, eléggé idegesítő volt a dolog.
A Power Options-ban a következőt kell beálíltanod:

Ezt csak úgy tudod megcsinálni, ha először beírod a 99-et, majd nyomsz egy Apply-t, utána 999 és újra Apply, majd így tovább, amíg el nem éred a 7 db 9-est, majd a végén természetesen OK.

[ Szerkesztve ]

(#5744) DokiBaxxi válasza Rasiel (#5743) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Mondanám, hogy kipróbálom, de 55 Gb :DDD
Witcherrel és GTA 5-tel fogok ma tesztelni, majd kiderül, hogy s mint megy.

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5745) Rasiel válasza DokiBaxxi (#5744) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ok, majd írd meg hogy s mint mentek. :K

(#5746) Rasiel válasza #73029888 (#5738) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ha ezekkel esetleg nem működne (amire van esély), akkor a "Turn off access to all Windows Update features" Enabled-re állításával biztosan nem fog keresni eszköz illesztőprogramokat. :)

Ha emlékeim nem csalnak, akkor Task Scheduler-ből is ki lehet kapcsolni ezzel kapcsolatos dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#5747) moonguru válasza Rasiel (#5746) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

És mit gondolsz hogy a Microsoft ezt hagyni fogja?

Jelen pillanatban Ő a főnök!

Ui:

Múltkor megszerettem volna akadályozni a build frissülését, és azt sem hagyta, csak frissült! :(

Az internetre szükségem van így a hálókábelt csak nem húzhattam ki!

Persze ha sikerülne, annak én örülnék a legjobban! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#5748) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5749) Rasiel válasza moonguru (#5747) üzenetére


Rasiel
senior tag

"Múltkor megszerettem volna akadályozni a build frissülését, és azt sem hagyta, csak frissült!"

Többek között ilyenek miatt is van (és volt mindig is) nálam teljesen kikapcsolva a Windows Update. Ahogy írtam már, mindent manuálisan frissítek, mert el szeretném kerülni az olyanokat, hogy "tegnap ez még működött rendesen, ma meg már nem", mert egy - akár Windows frissítés - elszúrta ezt meg azt. Windows Update megkerülésével is be lehet szerezni azokat az OS frissítéseket, amelyekre szükségem van, így számomra ez a funkció teljesen felesleges. Persze azt is elfogadom, ha valaki számára meg nem az, nem vagyunk egyformák.

"És mit gondolsz hogy a Microsoft ezt hagyni fogja?"
Ha hagyja, ha nem, biztos vagyok benne, hogy valamilyen úton-módon meg lehet majd azt oldani, hogy ne frissüljön magától a op. rendszer. De majd meglátjuk, hogyan alakulnak a dolgok, ha kijön a "végleges" Win10.

[ Szerkesztve ]

(#5750) RaZroX válasza tDr1v3r (#5748) üzenetére


RaZroX
addikt

Nekem nagyon tetszik, remélem minden ikont átrajzolnak :K

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.