Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) miresz válasza westlake (#5150) üzenetére


miresz
veterán

Nálam ez csak a 74-essel jelentkezett.

(#5153) kisapa


kisapa
senior tag

Csak nekem tűnt fel,hogy minden aminek köze van a microsoft fiókhoz az már magyarul jelenik meg? Lehet ,hogí ez természetes de eddig észre se vettem.

(#5154) alfa20 válasza King Unique (#5117) üzenetére


alfa20
senior tag

igen,
az legelső indítás macerás a beállítások miatt (felhasználó, stb...), de utána, már csak egy olyan gép kell ami USB-ről tud bootolni.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5155) #41133696


#41133696
törölt tag

Új topic az új böngészőnek: Microsoft Edge (A Windows Internet Explorer utódja)

(#5156) netpeti98


netpeti98
addikt

Windows 10 Build 10108

Új kapcsolók, hát valamivel jobban kivehetőek mint az előzőek, de a régi WP7-es stílusúak még mindig jobban néznek ki.

(#5157) Воланд válasza netpeti98 (#5156) üzenetére


Воланд
titán

az uj kapcsolok szornyuek, a power gomb nevetseges helyen van, a network resznel a feher border gaz. igy hirtelen ennyi. :DDD jah, plusz a settings iszonyu helypazarlo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5158) #41133696 válasza netpeti98 (#5156) üzenetére


#41133696
törölt tag

Minimalistább dizájn mint a Windows 8.x-nél, ezt már nagyon nem lehet fokozni, FHD felbontásban a Windows 3.1-nél sem sokkal csicsásabb :D

(#5159) gV válasza netpeti98 (#5156) üzenetére


gV
őstag

a build-en mutatott 10105-ös start menüje jobban tetszik, ebben meg már visszatértek ami 10074-ben van :F

(#5160) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

a sok marhasag helyett ;]
inkabb az kellett volna megcsinalni hogy ez a Cortana a 'SajatGepen' belol tudjon keresni ! ! az Outlook mailok kozott is es az Outlook Naptar es Szemelyek kozott is ! ! ! ! :O

igy egy haszontalan vakitas az egesz.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5161) netpeti98 válasza Воланд (#5157) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem mondtam, hogy szép. ;]
De néha elgondolkozom, hogy tetszik a dizájnereknek amit terveznek.

gV: valószínűleg másik ágról szivárgott ki a build.

[ Szerkesztve ]

(#5162) Воланд válasza Dr.FantastiK (#5160) üzenetére


Воланд
titán

letrehoztam egy ize.txt a dokumentumok mappaban, beirtam a keresobe, hogy ize es a legelso talalat ez a fajl volt. a tobbire meg irni kell visszajelzest, nem egy huszadrangu forumon sirni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5163) pzstm válasza netpeti98 (#5156) üzenetére


pzstm
titán

10114-et kapták meg a belsősök tegnap.

10.0.10114.0.fbl_impressive.150503-1700

10.0.10074.0.fbl_impressive.150424-1350

Ugrottak egy nagyot a fiúk ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5164) azopi74 válasza pzstm (#5163) üzenetére


azopi74
addikt

Van egy érzésem, hogy a héten megkapja az insider fast ring is. Ahogy közeledik az RTM, sűrűsödnek a buildek is, szerintem heti update lesz mostantól..

(#5165) pzstm válasza azopi74 (#5164) üzenetére


pzstm
titán

elég sok "mellékág" kapcsolódott most be, mergelték most be mondhatni.....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5166) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

A 10074-es önkényesen kikapcsolgatja az offline módot...

(#5167) premete válasza pzstm (#5163) üzenetére


premete
veterán

Remélem, lassan lesz olyan, amelyikkel tudok netezni a beépített 3.5G modememmel. :)
Arra van mód, hogy a microsoft accountomból a felesleges appokat (~50 darab) végleg eltüntessem, tehát egy új gépen/új telepítésnél ne jöjjenek elő?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5168) pzstm válasza premete (#5167) üzenetére


pzstm
titán

csak azok jönnek elő nekem ha mentésből állok vissza, amik a mentés pillanatában fel voltak telepítve arra az eszközre amiről a mentés készült.

De természetesen minidg lehetőséged van arra, hogy ne álljon vissza mentésből, ilyenkor semmit nem telepít fel magától.

Vagy nem erre gondolsz?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5169) premete válasza pzstm (#5168) üzenetére


premete
veterán

Nekem 99 app van ha az accountomra kattintok, de nem akarom egyenként a szükséges 50-et telepíteni, hanem a 99-ből 49-et véglegesen törölni szeretnék, hogy ne jelenjenek meg, és az 50-et tudjam "select all" telepíteni. Hiába töröltem már ki többször a 49 feleslegeset, mindig visszajönnek.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5170) Воланд válasza premete (#5169) üzenetére


Воланд
titán

nem tudod kitorolni, nincs ra lehetoseg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5171) premete válasza Воланд (#5170) üzenetére


premete
veterán

Köszönöm az infót, akkor marad az új account létrehozás legközelebb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5172) prolad


prolad
őstag

Ha 10102-ben a frissítéseknél beállítom az fbl_impressivet (most tűnt fel,hogy ezt is lehet a winmain helyett választani) akkor az újabb buildekre tudok majd frissíteni a WU-n keresztül?

(#5173) azopi74 válasza prolad (#5172) üzenetére


azopi74
addikt

Nem hinném, hogy működhetne az update branch-eken keresztbe,(ellentmond minden loginának, a feature-ök is más ütemben kerülnek be a külön branchekbe) de próbáld ki. Most látod például a 10074-re való frissítési opciót? Ha igen, akkor tudsz frissíteni újabb buildekre, ha nem, akkor nem :)

(#5174) azopi74 válasza pzstm (#5165) üzenetére


azopi74
addikt

Infoim szerint 10114 ma kikerült az OSG , aztán pár perce az External Ring -be is (tegnap még csak Canary volt), remélem, hamarosan jön az Insider Fast ring :) Én csütörtökre tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#5175) bzoley válasza azopi74 (#5174) üzenetére


bzoley
veterán

Ha úgy lesz, egy-két visszajelzés után lehet bepróbálom. A jelenleg aktuális is be van készítve egy ideje, de a rossz emlékek miatt még nem volt bátorságom újra beszállni.

(#5176) prolad válasza azopi74 (#5173) üzenetére


prolad
őstag

Nem jelez most új frissítést. Gondoltam hogy nem megoldás, de ha már egyszer ott a lehetőség, egy próbát megért. Mindegy, majd ha lesz a következő buildből ISO, akkor majd cserélem, addig marad ez,szerencsére eddig a legstabilabb build, eldődleges rendszernek is kiváló.

(#5177) azopi74 válasza azopi74 (#5174) üzenetére


azopi74
addikt

Ó, a fenébe, visszavonták.

[link]

Néhány perce még ott figyelt external-ban. Most eltűnt már az OSG-ből is, megint csak Canary-ban van.
pzsmt, gyakran van ilyen?

(#5178) pzstm válasza azopi74 (#5177) üzenetére


pzstm
titán

előfordulhat...

mi ez az oldal amúgy? mert nem ismertem (Canary egy részét képezi az úgynevezett Elit csoport,(Canary és OSG között, csak nem ring, hanem egy szűk interim réteg) infóim szerint hétfőn kapták meg a 10114-et)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5179) azopi74 válasza pzstm (#5178) üzenetére


azopi74
addikt

Jó kis oldal :)

[link]

Fent van teljes Win10 ESD adatbázis, hash infoval, a build labok listája, (buildekkel), teljes update adatbázis, összes package, letöltési linkekkel (language pack-ek is), Office 16 version tracker, Office Click-to-run downloader Microsoft servereiről:

, és persze nem utolsósorban az előbb linkelt "Flighting Overview"

(#5180) pzstm válasza azopi74 (#5179) üzenetére


pzstm
titán

csak kérdés, hogy flighting overview infot honnan veszi... :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5181) fuze


fuze
őstag

PSD előnézetet tud már vagy fog tudni a win10?

adms.hu | UI Designer

(#5182) pzstm válasza fuze (#5181) üzenetére


pzstm
titán

tudnád mennyire minimális százaléknak kell ez.....(tudtommal nem és tervben sincs)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5183) Rasiel válasza moonguru (#5144) üzenetére


Rasiel
senior tag

"Szuper hogy a 10074-es verzióban tényleg dupla kattintással nyílnak meg (vagy nem) tálcáról az alkalmazások..."
Rejtsd el a tálcát, majd állítsd vissza és jó lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#5184) #58000384


#58000384
törölt tag

Akkor nekem is van kérdésem valamiről, amit biztosan rengetegen várnak: lehet már a -t kapcsolót használni a parancssori hibernáláshoz (shutdown -h), vagy az még a 10-ben sem megoldott? Hibernálnám időzítve a rendszert, de a 8 nem engedi. Most használom a timeout parancsot előtte, de így macerásabb.

[ Szerkesztve ]

(#5185) laszlohu


laszlohu
addikt

Anno ilyet is olvastam, hogy a windows 10 ingyenes lesz, meg bárki telepítheti, ebből mi igaz?
És ha nem igaz, mi a különbség a fizetős és
Ingyenes között?

(#5186) szabonagyur válasza laszlohu (#5185) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ingyenes nem lesz belőle... Amit te olvastál az szerintem az, hogy eredeti és virágbolti kiadást is frissíthetsz majd ingyen Win10-re, de utóbbi nem lesz ettől jogtiszta még.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5187) cattus válasza laszlohu (#5185) üzenetére


cattus
őstag

Csak a frissítés lesz ingyenes Windows 7 vagy 8.1 rendszerről a megjelenés utáni egy évben.

Do the thing!

(#5188) vlevi


vlevi
nagyúr

Mennyire normális az, hogy a Win10 boot mondhatni bűnlassú?
Win7-hez képest.
Mostmár a Win10 is SSD-n van (nemrég beújítottam egy használt 64G-s Kingston-t, jóárasítva, próbálkozni).
A Win7 bootolás a 4 színű ablak összeérése után csak villan egyet, és bennvan a login képernő, a win10 8-10 másodpercet elszüttyög a karikák után, és a login ablak között. Fast startup be van kapcsolva.

A másik, hogy a bootolás sebessége eléggé átverés szagú. A bejelentkezés összehasonlíthatatlanul lassabb 8, 8.1, 10 alatt, mint win7-en. Ehhez biztosan köze van a live loginnak, de nem kapcsolom ki. Még nem néztem utána, mire is jó ez, de egyelőre meghagyom.
Viszont bejelentkezés után a 10-es (jleenleg a 10074 van fenn, nulláról volt telepítve, nem frissítésekkel) mindenféle fekete command prompt ablakokat dobál fel 1-2 századmásodpercre (3-4 darabot), és még mindíg berrregteti az SSD-t. Ha jól látom, akkor a defender erőlködik?

(#5189) tatararpad válasza vlevi (#5188) üzenetére


tatararpad
őstag

SSD mellett tudtommal nem ajánlott a fastboot, de ettől független nekem is csigalassú volt.

(#5190) King Unique válasza vlevi (#5188) üzenetére


King Unique
titán

10074 alatt, sima noti HDD-nél és kikpacsolt Fast startup (multi boot miatt) esetében, nálam is lassú a boot....uazon a notin a 8.1 bejelenkezési képernyő hamarabb bejön és a rendszer is talán hamarabb feláll. Lehet vmi frissítés, v felrakott driver okozza, franc tudja, mert szűzen telepítve, mintha gyorsabb lett volna?
Illetve az is gáz, hogy a Start menü többször kifagy...amíg nem állt fel az OS, v épp Office 2016-ot telepítettem, nem lehetett megnyitni...fasza.
A végeleges reméljük ezektől mentes lesz.

(#5191) vlevi válasza King Unique (#5190) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Lehet vmi frissítés, v felrakott driver okozza,"
Nálam semmilyen extra driver nincs felrakva. Asus B85M alaplapom van, vagyis Intel chipset, ezekkel nem szokott gond lenni, minden hardverelmet felismert, és szerintem az Asus honlapján se találnék hozzá frissebbet. Mivel nem laptopról van szó, nem hinném, hogy a különleges hardver összetevőkkel kellene vacakolni, hiszen nincs semmi extra a gépben. Én is remélem, hogy csak a preview miatt mókol ennyit a bootolás.
A fast startup kikapcsolását még kipróbálom, SSD-n tényleg nem nagyon hozhat túl sokat, már csak azért is így gondolom, mert a Win7-ben, ahol nincs fast startup, SSD-n ott is pillanatok alatt bootol.
Ez még egy korábbi, Asrock (de szintén B85M, és ugyanígy Intel i5, és 8G RAM) lapon a Win7 bootolás [link] A bootolás 23másodpercnél kezdőik, de 30-ig csak az Asrock logo van a képernyőn, 39-nél már van login ablak, 45-nél, password beírással együtt desktop is.

[ Szerkesztve ]

(#5192) King Unique válasza vlevi (#5191) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom mi okozza pontosan, szerintem betudhatjuk akár Preview build bugnak is...

(#5193) worxland válasza tatararpad (#5189) üzenetére


worxland
addikt

Ez valami baromság lesz.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5194) szabonagyur válasza tatararpad (#5189) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert mi baja lesz szerinted SSD mellett? A fast boot alapjában semmit nem ír a SSD/HDD-re, a boot részt rövidíti le.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5195) vlevi válasza worxland (#5193) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem legfeljebb annyi köze lehet hozzá, hogy leállításkor írnia kell az SSD-re, nagyjából úgy, mint hibernáláskor. Nem tudom pontosan, a tecnikai részletek nem ismertek számomra, így csak tippelek. De mintha akkor, amikro a fast startup be volt kapcsolva, akkor leállításkor, igen intenzíven vilgáított volna a HDD LED. Most, hogy kikapcsoltam a fast startupot, most ez nem volt.

Amúgy itt a bootidőm. Nem hencegnia akarok vele, csak megmutatni a gyakorlatban is, hogy miről beszéltem. fast startup ki van kapcsolva, vagy nem, az szinte mindegy.

[link]

(#5196) Rasiel válasza vlevi (#5188) üzenetére


Rasiel
senior tag

Igen, a boot összességében valamivel lassabb, mint Win 7 esetén. :K A karikák után nekem egyből tölti a login képernyőt, ahonnan egy pillanat alatt be is dob az Asztalra.
Ha gondolod, kikapcsolhatod a Defendert, viszont teljes egészében azt csak a Csoportházirend-szerkesztőben tudod megtenni. Sajnos a Szolgáltatásokban már 8.1 esetében sem volt tiltható, illetve magában a programban sincs lehetőség full kikapcsolásra. Ha csak a védelmi funkcióit kapcsolod ki, akkor is futni fog - ha jól emlékszem - 2-3 db .exe a háttérben, ami a program része. A Task Managerben a "Processes" résznél bejelentkezés után könnyebben meg tudod nézni mi tekeri az SSD-det.
Előző build-ekkel is volt ilyen problémád?

Közben eszembe jutott még egy dolog. Ha a Windows Search teljes egészében ki van kapcsolva, akkor login után valamivel tovább tekeri az SSD-met a rendszer, pedig már az automatikusan induló programok betöltődtek az értesítési területre.

(#5197) tatararpad válasza szabonagyur (#5194) üzenetére


tatararpad
őstag

A fast boot pontosan egy hibernációs fájlt ír, mellesleg egy petákkal nem lesz gyorsabb a boot tőle SSD-n a tapasztalatok szerint, ahogy olvasom viszont csökken a leállítási idő ha ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#5198) azopi74 válasza pzstm (#5180) üzenetére


azopi74
addikt

canary ringben már 10115 figyel. Úgy tűnik, a 10114-ben valami komoly bug volt, azért hívhatták vissza OSG-ből.
http://ms-vnext.net/Flights/

[ Szerkesztve ]

(#5199) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Lehet sejteni,hogy valami RT mikor várható? Vagy van már valami olyan, amit mindennapokra fel lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5200) pzstm válasza V.Stryker (#5199) üzenetére


pzstm
titán

RT nem kapja meg a tizest. Csak featureoket, de.nincsenek részletek;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.