Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) #58000384 válasza pzstm (#4943) üzenetére


#58000384
törölt tag

A 8.1 is írta?

(#4952) CharlieDrop válasza azopi74 (#4950) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, stimt :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#4953) pzstm válasza #58000384 (#4951) üzenetére


pzstm
titán

már nem is emlékszem.... :B :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4954) #58000384 válasza pzstm (#4953) üzenetére


#58000384
törölt tag

Csak azért kérdezem, mert a tabletemen nem írja az időt, csak a százalékot, aztán hátha majd a 10 írja :)

(#4955) pzstm válasza #58000384 (#4954) üzenetére


pzstm
titán

nah megvan...csak százalékot írt, időt nem és ezt hiányoltam is. Már az első Surface-től kezdve :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4956) bzoley válasza pzstm (#4955) üzenetére


bzoley
veterán

Kérdés, működik-e. Kevésbé valószínű. Ha 91%-on tud mutatni mondjuk negyed óráin keresztül, akkor 7:24-et is, és akkor már semmi értelme. Kivéve, ha a jövőbe lát, és ki tudja számolni, hogy mi, mennyire, és mennyi ideig fogja lassítani a folyamatot.

(#4957) moonguru


moonguru
őstag

Sziasztok!

Arra valahogy meg lehet kérni a 10049-es buildot hogy pár napig ne frissítsen erre az újabbra?

Most nagyon nem örülnék neki! (mivel élesbe használom) :(

És végre sikerült nagyjából minden alkalmazásomat újrarakni... (mivel az előző verzió is csak resettel ment fel)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#4958) pzstm válasza bzoley (#4956) üzenetére


pzstm
titán

pecenként frissült, sőt gyakrabban is ha ránéztem.

elindítottama cleanmgr.exe-t, és dolgozott akkor lement 2-3óra közöttire is, majd visszamászott böngészés alatt

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4959) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Egész jó lett az új build. Így rövidke teszt alatt nem volt különösebb baja.

Egy kérdés úgy alapban a Cortana-ról. Vezérelni nem fog tudni? Mármint értem ezalatt, hogy megmondom neki, hogy indítson el ezt vagy azt, vagy kapcsolja le a gépet? Vagy ezt már most is tudja, csak én vagyok béna?

Everybody lies.

(#4960) pzstm válasza Barthezz2 (#4959) üzenetére


pzstm
titán

tegnapi demo alapján fog tudni.

Legalábbis ott viber üzenetet küldtek egy embernek anélkül, hogy megnyitotta volna a Viber-t ;)

(gép sleep/hybernate/shutdown-t beírtam feedbacken, pluszegyezni ér :D)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4961) Negyven válasza pzstm (#4960) üzenetére


Negyven
tag

Ez az Edge böngészö hol van.

vagy egyenlöre spartan marad

(#4962) Barthezz2 válasza pzstm (#4960) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na, az jó hír. Én eddig szép szavakkal próbáltam rábírni, de nem jött be :DDD

Everybody lies.

(#4963) bzoley válasza pzstm (#4958) üzenetére


bzoley
veterán

Tehát valóban semmi értelme az órának, mert ugyanúgy csak saccol, mint eddig mindegyik, azt nem fogod tudni, hogy valójában mennyi van még hátra.

(#4964) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Másnak is ilyen tetűlassú a *74-es letőltése? Én vagy másfél órája szedem, de még mindig 56%-on van.
Ebből 3x megszakadt, mert 10 perc után közbelépett valami energiatakarékossági eljárás. Ezt azóta kiiktattam, de le a kalappal azon tulajdonság előtt, hogy ha megszakad a frissítés letöltése, akkor nem kezdi elölről az egészet, hanem ott folytatja, ahol abbamaradt. :R

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#4965) Воланд válasza bzoley (#4963) üzenetére


Воланд
titán

mindig az aktualis terheles alapjan allapit meg egy erteket. azaz ha te filmet nezel es kiirja, hogy ket ora mulva fog lemerulni, akkor ket oraig tudsz rajta filmet nezni, ha nem valtozik kozben a terheles.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4966) pzstm válasza bzoley (#4963) üzenetére


pzstm
titán

szerintem ettől van értelme...ahogy woland kollega is mondja :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4967) pzstm válasza Negyven (#4961) üzenetére


pzstm
titán

még Spartan néven találod

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4968) mefistofeles

Srácok. tudom láma vok de leszedtem a 10074-et és a Windows mailben nem tudom beállítani a t-online os fiókomat. Tudna valaki segíteni? Eddig mindig sikerült de itt elakadtam.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4969) azopi74 válasza Воланд (#4965) üzenetére


azopi74
addikt

Ennek úgy lenne értelme, ha valami mesterséges intelligánciával kiszámolná, hogy mit fogok az elkövetkező órákban csinálni, és annak megfelelően írná ki a hátrelevő időt :)

(#4970) Negyven válasza pzstm (#4967) üzenetére


Negyven
tag

Köszönöm

(#4971) #58000384 válasza pzstm (#4955) üzenetére


#58000384
törölt tag

Na, akkor ez jó hír :)

WP-n is nézegetem, hogy mennyit ír, ha pl. magas fényerőn netezek. Abból kb. lehet tudni, hogy állandó terhelés mellett még mennyit fog bírni, vagy mennyire fog merülni. Azt nyilván nem tudja, hogy ha mellé hirtelen elindítok pár appot, akkor mennyire merül majd, de nem is ezért kell.

(#4972) moonguru válasza moonguru (#4957) üzenetére


moonguru
őstag

Persze hogy frissült! :W

Persze hibásan:

Csapataink harcban állnak... :)

Monitor Guru!

(#4973) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Délben elinditottam az updatet a 74-re,az előbb értem haza és kekhalal fogadott, nagyon örülök. A Windows telepítőben van valami recovery tool, vagy ennek ennyi és clean install kell?

(#4974) pzstm válasza -FreaK- (#4973) üzenetére


pzstm
titán

ha újraindítod a gépet akkoris kékhalál fogad? melyik driver/eszköz nem tetszett neki? esetleg kiderül hibaüzenetből?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4975) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Cortana szerveroldala másnál is döglött? Próbálok kérdezni tőle, de nem akar válaszolni... zenét felismer rendben, azzal nincs gond.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4976) pzstm válasza tDr1v3r (#4975) üzenetére


pzstm
titán

telefonon tudom csak megnézni, ott minden rendben van vele. Tolj egy restartot, volt már olyan nálam is, hogy meghalt a kicsike

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4977) pzstm


pzstm
titán

azt azért mindenki elolvasta, hogy valakinél blur, valakinél pedig aero lesz ugye?

We’re running a little A/B test with this build. 50% of you will normal transparency on the Start menu and taskbar while the other 50% will see a blur effect on the Start menu and taskbar (like frosted glass). If Windows Insiders really like the blur effect, we will add it to more areas and even consider making it the default instead of standard transparency. Which one did you get? Send us feedback about it via the Windows Feedback app!

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4978) -FreaK- válasza pzstm (#4974) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, akkor is.

Eddig csak hibakod volt, de most már egy hiányzó fájl hiba: usbd Sys
Nem mintha ezzel tudnék bármit is kezdeni, csináltam egy telepítő pendrive-ot.

(#4979) ArsenalF válasza pzstm (#4977) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

A teljes képernyős start menünél nálam nincs blur, kicsinél igen, de ha a teljesről váltok vissza akkor nincs blur csak ha úgy is nyitottam meg hogy alapból nem teljes képernyősre. Engem zavar, főleg a tálca blur-je. Nem lehet ezt kikapcsolni?

(#4980) -FreaK- válasza -FreaK- (#4978) üzenetére


-FreaK-
veterán

A repair nem tudott mit csinalni, a rollback nem megy, a startup repair sem tudja kijavitani a dolgot. Vegigprobaltam minden lehetoseget a telepítőben.

Ez a hibakod:

(#4981) kisapa válasza moonguru (#4972) üzenetére


kisapa
senior tag

Nálam pontosan ugyanez a helyzet. Most értem haza és megpróbálom ismét,hátha most sikerül.

(#4982) -FreaK- válasza -FreaK- (#4980) üzenetére


-FreaK-
veterán

Van egy ilyen hogy ujratelepites ami elvileg megtartja a személyes fájlokat, az megy. Nagyon remelem hogy tényleg megtartja, mert nem szeretném hogy elvesszen a Lightroom katalógus pl.
Képek javítási lehetőségekről (hogy nem mennek):



(#4983) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Valaki próbálta már amd hd3000 vagy 4000 sorozat kártyákkal az előzeteseket?

(#4984) -FreaK- válasza -FreaK- (#4982) üzenetére


-FreaK-
veterán

"Természetesen" nem hagyta meg a személyes fájlokat, legyalult mindent, Lightroom katalógust is, mindent. Lett egy szűz Windowsom. Ettől elég ideges lettem.
Eztán telepítettem egy TotalCommandert, ami a beállításokba belépés után lefagyott, majd miután megnyomtam a ctrl+alt+del-t fél percet(!) kellett várnom, hogy bejöjjön a képernyő ahol el tudom indítani a task manager. Mire ez bejött, eldobta az előzőleg beállított felbontás és skálázás (FullHD, 100%) beállításomat (igen, jóváhagytam, vagyis keep changes), kilőttem a TC-t, majd gondoltam akkor jövök, leírom gyors hogy mit sikerült összehoznia ennek a sz@rkupacnak. Search bar: Spartan, itt jött két-három kérdés hogy mit akarok, engedélyezem-e, biztosan tuti hogy azt akarom hogy... ekkor már vörös volt a fejem. Majd végre elindítom a Spartan-t, de mire leállítom az msn oldal betöltését, meg az üdvözlézést meg az anyám kínját is, megint eltelt fél perc. Végre be tudtam írni a prohardver címét és beléptem ide. Most már csak lenyugodni próbálok, hogy ne aprítsam miszlikbe a számítógépemet.

Persze az én hibám, mert egy félkész, teszt operációs rendszertől várom el a hibátlan, logikus és gyors működést. Soha többet nem fogom.

[ Szerkesztve ]

(#4985) emvy válasza -FreaK- (#4984) üzenetére


emvy
nagyúr

Pech. Nekem van egy peldany desktopon, ami W8 RTM-rol lett evek alatt upgradelve a mostani buildre (a legelso tech preview-t is felraktam), ezenkivul van egy a Macbook Pro-n, ami 99xx buildrol indult, nem upgradelve. Egyikkel se voltak ilyen gondok (mondjuk a 15.04-es, vegleges Ubuntu ugyanazon az MBP-n sokkal macerasabb). Ja, a desktopon a kb. 3 eve felrakott Total Commander van, mukodik :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#4986) Воланд válasza emvy (#4985) üzenetére


Воланд
titán

nekem meg hyper-v alatt van, nincs belenyulva a windows-ba, nincs semmifele registry piszkalas, meg kulonbozo csodaprogramok hasznalata, aztan ket buildenkent iso-bol kell ujrahuznom, mert nem megy a frissites. ilyen ez a teszteles.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4987) netpeti98 válasza Воланд (#4986) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk akármennyire is erőltetni akarják ezt a folyamatosságot, akkor se lehe nyugodt szívvel belekezdnei egy build frissítésbe biztonsági mentés nélkül. Ha más nem érdemes 2 külön partíciót tartani, illetve egy live cd arra az esetre, ha gyorsan meg kellene menteni valamit a háttértárról. Mondjuk ezeket nem preview rendszer esetén is érdemes megfontolni. :)

(#4988) -FreaK- válasza netpeti98 (#4987) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az eddigi Windowsok csináltak egy rendszer visszaállítási pontot update-ek előtt, fel sem merült bennem hogy ez nem csinálja. Kár, hogy nem ellenőriztem.

(#4989) netpeti98 válasza -FreaK- (#4988) üzenetére


netpeti98
addikt

Elvileg lenne, egy Windows.old, illetve a rollback. De ahogy a te esetedből is látszik, ez még nem éppen zökkenőmentes. :(

Más: azoknak akik szeretnék engedélyezni vagy tiltani az új átlátszóságot:
"Seems some didn't get the aero look "blur" . If you want to enabled just run Regedit and navigate to HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\themes\personalize and set blur behind to 1. There is also an option in the theme color settings though not sure if it will show for non-blur previewers. enjoy!"

Személy szerint nekem az egyszerűbb változat tetszik.

(#4990) emvy válasza Воланд (#4986) üzenetére


emvy
nagyúr

Jah. A desktopomon tenyleg meglepoen mukodik minden, az utolso friss install a Win8 volt, azota volt
- SSD csere
- tobb videokartya (AMD, aztan Intel, aztan Nvidia, aztan masik Nvidia)
- mindenfele virtualizacios programok ugralnak fel-le (VBox, VMWare, Hyper-V kulonbozo verzioi)

Az egyetlen igazi problemam az volt, hogy a Cisco Anyconnect nem ment (lehet, h meg mindig nem megy) valamelyik W10 build ota, szoval az egyik Hyper-V alatt futo Linuxbol csatlakozom most VPN-en keresztul, es a W10-en futo X szerver jeleniti meg a Hyper-V alatt futo Linuxon futo RDP kliensen keresztul elert, tavoli VMWare-en futo Windows 7-et. :)

while (!sleep) sheep++;

(#4991) -FreaK- válasza netpeti98 (#4989) üzenetére


-FreaK-
veterán

Persze nem működött az sem. Most van megint egy második windows.old mappa, amiben természetesen nincs benne semmi felhasználói adat amit esetleg vissza tudnék állítani.

Most, hogy így írtam, töröltem pár betűt, de véletlen többet töröltem vissza mint szerettem volna, így nyomtam egy ctrl+z-t, amire nem várt módon eltűnt minden amit addig begépeltem. A ctrl+shift+z-re meg nem történt semmi. Így kell ezt kedves Microsoft.

Azt tudja valaki, hogy hogy lehet kikapcsolni a lockscreent, ami a bejelentkező képernyő előtt jelenik meg?
Olyan szívesen megkérdeznék egy kedves MS fejlesztőt, hogy árulja már el nekem, hogy egy otthoni, asztali PC-n mi a jóédes .... ...... .......kell lockscreent tenni a bejelentkezés elé? De persze nem fogom megkérdezni.

(#4992) azopi74 válasza emvy (#4990) üzenetére


azopi74
addikt

Inteles videokártya? :) volt olyan is, de nem hinném, hogy menne vele a win8 :)

(#4993) Sweet Lou 6 válasza ReSeTer (#4983) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

egy régebbi 9xxx Technical Preview-t próbáltam HD4200-as IGP-n, szépen le tudtam szedni hozzá a Catalyst-et, működött.

sweetlou6.wordpress.com

(#4994) Sweet Lou 6 válasza -FreaK- (#4984) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

én vhd-ra tettem fel és natívan használom, mikor meg újabb build van, akkor vmware alól frissítem. natívan nem nagyon találkozom idegesítő bugokkal, míg vmware-ben csinál furcsa dolgokat (mondjuk ezek között természetesen driver hiba is jelen lehet).

sweetlou6.wordpress.com

(#4995) moonguru válasza kisapa (#4981) üzenetére


moonguru
őstag

Nekem már jó! :)

Ez megoldotta: (valamit beregisztrált)! :)

[link]

Ezután már csak a defendert kellett 2x frissítenem , és úgy néz ki hogy most már minden rendben (csak az a 4 óra lett volna sok, ami elveszett volna teljesen, ha nem mentem volna el közben vásárolni)!

Monitor Guru!

(#4996) emvy válasza azopi74 (#4992) üzenetére


emvy
nagyúr

Ma'mint az integralt :)

while (!sleep) sheep++;

(#4997) ReSeTer válasza Sweet Lou 6 (#4993) üzenetére


ReSeTer
senior tag

HD4200 IGP? wat?
Ne keverd az intel igp-jével, én az ATI AMD HD 3 és 4-es sorozatáról beszélek.

(#4998) temagad.aho


temagad.aho
tag

Újratelepítettem a Win10-et és most a win7 et nem tudom bebootolni. A vezérlőpultban sem tudom beállítani hogy azt indítsa, csak a TP van a listában. Ötlet?

Honor 8

(#4999) moonguru válasza ReSeTer (#4997) üzenetére


moonguru
őstag

Szia! Mivel ezzel is megy:

ATI Radeon HD 2600 Pro (RV630) videokártya! (ez van a gépemben mert gyorsabb mint az integrált, + 2 GB-nál minden MB fontos) :)

Az integráltammal valami HD4250 is ment természetesen! (az eggyel régebbi verzió)

Mennie kell! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#5000) Sweet Lou 6 válasza ReSeTer (#4997) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Radeon HD4200, AMD 785G chipset ;)

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.