Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) bzoley válasza pzstm (#4142) üzenetére


bzoley
veterán

Talán csak a sok frissítést nem bírja. Arra már nem emlékszem, hogy a 9926 friss telepítés volt-e, mert az előző is fönn volt, de azóta ugye volt már két újabb build, amire frissítgetett. Nálam meg aztán nem hemzsegnek százával a telepített programok. Én is olvasok olyan problémákról, amivel én nem találkozok, ettől még könnyen előfordulhat.

(#4152) pzstm válasza bzoley (#4151) üzenetére


pzstm
titán

:R
nyilván, nem is mondtam hogy nem. Csak annyit mondok, hogy clean install-t én még nem csináltam, hanem Win 8.1 Pro-ra frissítettem és azóta is folyamatosan in-place upgradelek. :B :R

Bár ez Surface Pro3-ra igaz ugyebár :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4153) prolad válasza pzstm (#4150) üzenetére


prolad
őstag

Köszi,ez eszembe se jutott,így már a keresősávból a Spartan nyílik meg.

(#4154) pzstm válasza prolad (#4153) üzenetére


pzstm
titán

akkor jól sejtettem ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4155) pushalias


pushalias
addikt

Akinek nem megy fel a 10041-ről 10049-re frissítésből (nekem sajnos nem ment :( ), az felrakhatja ISOmból.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#4156) Telda


Telda
addikt

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem nem tetszik ez a fekete-fehér pálcikás új stílus.
Akár a spartanban, akár a menükben.

(#4157) andy83 válasza pushalias (#4155) üzenetére


andy83
aktív tag

Köszi, nálam is hasonló volt. :( :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#4158) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Eltűnt a tartalom nálam a Quick Access-ből. Esetleg tud valami helyreállító reg-et?
Nem csak törlődtek, hanem hozzáadni sem tudok, azt mondja "An API call exited abnormally"...

[ Szerkesztve ]

(#4159) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Üdv. Valaki tudja esetleg, hogy tudnék AeroGlass-t varázsolni a Windows 10-emre (10049) ? A Windows 8.1-es nem működik Win 10-en.

(#4160) King Unique válasza Vadászmenyét (#4159) üzenetére


King Unique
titán

A Glass8-nak, van Win10-re is vmi kezdetleges verziója [link].

(#4161) Negyven válasza King Unique (#4160) üzenetére


Negyven
tag

Legyen szíves valaki lépésről lépésre leirni feltéve ha lehetséges hogyan lehet visszaállítani a start menüt 10049-ben?Eddig minden frissitésnél megmaradt ,most meg nincs.
Ez lassan megörjít :o

[ Szerkesztve ]

(#4162) King Unique válasza Negyven (#4161) üzenetére


King Unique
titán

Én nem tudom, mivel csak 10041 van fent, csak a Spartan miatt upgrade-elni meg lusta vagyok...
Visszaállítani, mért teljesen eltűnt, az fasza...? Passz.

(#4163) Negyven válasza King Unique (#4162) üzenetére


Negyven
tag

Teljesen, volt egy darabig aztán egy újraindulásnál már nem működött.
De a vicc ott van hogy két gépemen is eltűnt.két laptop de ez valószínűleg valamilyen szinkronizálási elmentéstől van.

(#4164) King Unique válasza Negyven (#4163) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg clean install, ha nem túl nagy macera?
Amúgy meg tesztverzió...az ilyen malőrök nem meglepőek, én is egyre ritkábban nyomogatom.

(#4165) Negyven válasza King Unique (#4164) üzenetére


Negyven
tag

Abban reménykedem hogy a következő frissítésnél csak megoldódik.
Jelen pillanatban mindent elérek csak azért na

(#4166) tatararpad válasza Negyven (#4163) üzenetére


tatararpad
őstag

Töröld le a previewot, nem éri meg vacakolni vele, ha valami nem megy. Dobd fel valami virtuális gépbe hogy lásd az újításokat ha kíváncsi vagy rá és nem foglalható össze egy 5 perces YouTube videóban, de napi szinten magadat szívatni nem éri meg szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4167) miresz


miresz
veterán

Nekem vajon miért nem akar frissíteni az újabb build-re? :F

(#4168) netpeti98 válasza miresz (#4167) üzenetére


netpeti98
addikt

Fast ringen vagy?

(#4169) miresz válasza netpeti98 (#4168) üzenetére


miresz
veterán

Hogy min? :B

Már megvan köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#4170) netpeti98 válasza miresz (#4169) üzenetére


netpeti98
addikt

Az advenced options alatt tudsz váltani. :)

(#4171) azopi74 válasza Negyven (#4163) üzenetére


azopi74
addikt

Úgy próbáltad, hogy létrehozol egy új felhasználót? Nekem így működni szokott, ha amúgy be is hal az eredeti felhasználó alatt...

(#4172) csixy


csixy
addikt

Megüt a guta.
Fent van a 10049-es build.
Fix IP-t kellene állítanom, de nem enged hozzányúlni az eternet kártyához. :W

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4173) Megane2000 válasza csixy (#4172) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Miért nem lehet hozzányúlni?

(#4174) csixy válasza Megane2000 (#4173) üzenetére


csixy
addikt

Próbáld meg átállítani fix IP-re és meglátod.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4175) mefistofeles

Skacok!
Ha telepítem a hivatalos ...41-es buildet és frissítem 49-re az mennyivel macerásabb/problémásabb mint feltenni pushalias kolléga 49-es ISO-ját? Egyálatán mennyire ok az az ISO, próbálta már valaki? Úgy látom nem hivatalos .

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4176) flash-


flash-
veterán

jól tudom hogy ha valaki a nem éppen legális windows 8.1 re frissiti majd fel a windows 10 et, attól még nem lesz tiszta(jogi sziempontból is) a windwos?

mert mentek álhirek hogy de igen, de naponta mást írt az index origo és már elvesztem a kusza hírek tengerében

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4177) netpeti98 válasza flash- (#4176) üzenetére


netpeti98
addikt

Jól gondolod.

(#4178) miresz


miresz
veterán

Frissítés után a windows old. mappát hogy tudom kitörölni?

(#4179) osztszoroz válasza miresz (#4178) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Windows.old mappa törlése

[ Szerkesztve ]

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#4180) alfa20 válasza mefistofeles (#4175) üzenetére


alfa20
senior tag

én 10049 ISO-ból tettem fel, de azt hiszem vissza teszem a 10041-est és úgy frissítem majd, mert van egy-két érdekesség amit nem tudok hova tenni.
pl:
start menü melletti kereső szürke, nem tudok bele írni, nem lehet keresni benne.
nem tudom normális-e de a spartan is furán működik, váltok a fülek közt, de az oldal nem változik, csak a fülek jelzik, hogy másol oldalon vagyok, olyan mintha minden oldalon ugyan azaz oldal lenne nyítva csal éppen más fülévvel. Ráadásul, ha bezárom és később megnyitom az első fülön, az utoljára nézet oldal jelenik meg a másodikon egy új lap, de az elsőt nem tudom kijelölni, a másodikat engedi csak, az elsőt csak bezárni tudom. meg alapban lassabban is indul, vagy egy szép hosszú sötét képernyő a login előtt, így nálam este csere.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#4181) Milestone2 válasza alfa20 (#4180) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nekem meg hibátlanul felment ISO-ból.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#4182) alfa20 válasza Milestone2 (#4181) üzenetére


alfa20
senior tag

akkor a hiba az én készülékemben található :D ... akkor is kap egy reinstall-t, de estig még megálmodom melyiket :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#4183) Đobostorta válasza szabonagyur (#4130) üzenetére


Đobostorta
tag

Köszi, sikerült megoldani mind a két problémát. :R

Más: nálatok mi a helyzet az indexképekkel? Nálam minden egyes újraindítás után újra generálja őket.

(#4184) szundybence válasza alfa20 (#4180) üzenetére


szundybence
aktív tag

"én 10049 ISO-ból tettem fel, de azt hiszem vissza teszem a 10041-est és úgy frissítem majd, mert van egy-két érdekesség amit nem tudok hova tenni."

Most szántam rá magam, hogy feltegyem. Mi most a legjobb módszer? Ez a frissítéses?

(#4185) csixy


csixy
addikt

Nálatok nincs olyan jelenség, hogy adminisztrátorként sem hagyja a rendszer, hogy a hálókártyákat configolhassátok? Például nem lehet a Tcp-IPv4-et állítani, mert szürke az arra való mező. 10049-es build.

Más: lehet, hogy kicsit off: Most GPT-s UEFI rendszerben van telepítve a windows10 és egy ubuntu gnome. Ha újratelepítem a vindows 10-et , akkor nem fogja-e eltüntetni az ubi bootját?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4186) Negyven válasza csixy (#4185) üzenetére


Negyven
tag

De újra kell tenni a grubot.

(#4187) csixy válasza Negyven (#4186) üzenetére


csixy
addikt

Akkor újratelepítem a win10-et és utána telepítek egy harmadik partícióba egy második linuxot mondjuk chakrát és az majd meggyógyítja az előző linux bootját is ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4188) Negyven válasza csixy (#4187) üzenetére


Negyven
tag

Igen ezt szoktam csinálni

(#4189) csixy válasza Negyven (#4188) üzenetére


csixy
addikt

Oké !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4190) Mankó


Mankó
veterán

Felraktam laptopra a Win 10-et. Eddig minden rendben működött, de most előjött egy olyan hiba, hogy hiába kattintok a bal alsó sarokban lévő windows jelre, nem történik semmi. Villan egyet és kész. A notifcation ikon meg át van húzva. Látott már ilyet valaki? Van valami ötlet, hogy lehet "megjavítani"? Semmi kedvem újra telepítgetni a rendszert. Az asztalin semmi baja, fene se érti.

(#4191) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Telepítésnél muszáj belépni Microsoftos fiókkal? Vagy erre adták a termékkulcsot?
A lényeg, hogy a gyerekek gépeire akarom felrakni és nem szeretném, ha mindig be kellene írni a jelszavukat.
Szóval lehet úgy telepíteni, hogy ne kérjen felhasználót és jelszót, hanem egyből belépjen a rendszerbe ha bekapcsolják a gépet?

Köszönom! :R

(#4192) Negyven válasza Mankó (#4190) üzenetére


Negyven
tag

Két laposon is ugyan ez van nekem is,de valószínüleg én rájöttem mi a probléma.
az onedrive elmenti a gép beállításokat is és valamikor egy rosszat mentett el.
töröltem a gépeket majd meglátom mi történik.

(#4193) szabonagyur válasza sepsi0 (#4191) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

1. Nem kell MS fiók, elején amikor kéri rámész, hogy új majd van olyan, hogy helyi fiók (vagy csak kihúzod a netet).
2. Lehet MS fiók és telepítés után kikapcsolod a jelszó kérést.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4194) sepsi0 válasza szabonagyur (#4193) üzenetére


sepsi0
őstag

Ah... köszönöm!
Akkor a 2. lesz...

(#4195) Mankó válasza Negyven (#4192) üzenetére


Mankó
veterán

Csináltam egy rendszer vissza állítást, most már van notification, de a start menü még mindig nincs. Se a keresésre nem reagál. Hát ez fajin ha ez így lesz. Megpróbálok még egy rendszer frissítést, ha nem segít az se, akkor majd csak a kész verziót fogom laposra tenni.

(#4196) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Tudni már valami aránylag konkrétat, mikor lesz végleges hivatalos verzió?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4197) pzstm válasza bajnokpityu (#4196) üzenetére


pzstm
titán

"later this summer"

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4198) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdvözlet!

Feltoltam a 10041-es buildet az itthoni gépre. Meglepően fürge a rendszer. Igaz a VGA-t először HD 7770 Engineering Sample-nek bírta felismerni a WDM 2.0 driver után, de aztán megette a 8.1-hez mellékelt drivert.
A hangkártya (X-Fi) ugyanígy települt probléma nélkül. Azt viszont nem találom, hogy hol tudom beállítani a hangszórók kiépítését? Mármint hiányzik az a kis ablak amit pl. 8.1-nél a Vezérlőpult->Hang-ra kattintva megjelenik. Ez megvan még valahol?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4199) csixy


csixy
addikt

10049 build.
Erre varrjatok gombot! Ezt kérdem immár harmadszor, hogy ez nálatok hogy van?

MerezígynemlllyyyyoooÓ! :W

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4200) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok a Windows old mappát egy frissítés után hogyan tudom letörölni?

ÁdiBá

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.