Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) azopi74 válasza V.Stryker (#5199) üzenetére


azopi74
addikt

RT nem várható semikor. Windows 10 mobil változata jön tabletekre. De a mostani winrt-s cuccokat nem lehet rá frissíteni. Valami update várható azért winrt-re is, amiben megkap pár win10 feature-t. Talán...

(#5202) csizi90 válasza pzstm (#5200) üzenetére


csizi90
aktív tag

Sztem az RTM-re gondolt. :)

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#5203) azopi74 válasza csizi90 (#5202) üzenetére


azopi74
addikt

Akkor gondolom azt írta volna :) különben mi értelme lenne annak, hogy "valami" RTM?
Akkor már inkább RC-re gondolhatott inkább, bár már nem használja a release candidate terminust OS-eknél a Microsoft.

(#5204) V.Stryker válasza azopi74 (#5203) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Rosszul gondolod. Én vagyok a hülye így reggel. :DDD RTM -re, RC-re gondoltam. :DDD Ami már napi használatra is jó lehet.

Bocsi...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5205) pzstm válasza V.Stryker (#5204) üzenetére


pzstm
titán

nekem a 10074 napi használatra is jó Surface Pro3-n... nagyban függ az összeállított konfigodtól még jelenleg.

illetve milyen programokat akarsz futtatni, mire akarod használni?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5206) RaZroX


RaZroX
addikt

Na most már rákérdezek.. W10 és Xbox között stream fog működni vagy ténylegesen viszi a W10 az Xbox gameket ? Mert az utóbbit esélytelennek tartom, csak annyi helyen írják, hogy gondoltam megérdeklődöm hozzáértőknél is.

This is the way

(#5207) Воланд válasza RaZroX (#5206) üzenetére


Воланд
titán

stream.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5208) azopi74 válasza V.Stryker (#5204) üzenetére


azopi74
addikt

RTM-re vagy RC-re? Vagy a kettőre egyszerre, és így lett belőle RT? :)

(#5209) RaZroX válasza Воланд (#5207) üzenetére


RaZroX
addikt

Na jolvan akkor, csúnya lett volna..

This is the way

(#5210) azopi74 válasza RaZroX (#5206) üzenetére


azopi74
addikt

Hol írnak ilyen hülyeségeket? Zindex.hu? :)

(#5211) RaZroX válasza azopi74 (#5210) üzenetére


RaZroX
addikt

Forumokon meg youtube kommentek :D

This is the way

(#5212) szaki26a


szaki26a
aktív tag

W10-W10 stream lesz esetleg? Jó lenne asztali gépet befogni játékra egy gyengébb laptop mellett.

(#5213) pzstm válasza szaki26a (#5212) üzenetére


pzstm
titán

nem. (legalábbis jelenleg tervben nincs)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5214) azopi74 válasza szaki26a (#5212) üzenetére


azopi74
addikt

Miért jobb laptopon játszani, mint az asztalin? :)
Értem én, mobilitás házon belül, akár a kert végébeben lévő jakuziból is lehetne így tolni a csúcs gamekat a gyengébb laposon, :) De a MS érthető módon abba az irányba akarja tolni a népet, hogy inkább az XBOX-ra vegyék meg a game-t.

Inkább amit hiányolok, azok ezek: XBOX -> Windows (mobile verzió) stream , Windows (desktop) -> XBOX stream. ha szabad a nappaliban az orias TV, lehet tolni XBoxon az esetlegesen csak PC-re megvett gamet. Bar a legjobb az lenne, ha licenszeles szempontjabol universal appkent mukodnenek a gamek, ha az ember megveszi xboxra, automatikusan megkapja PC-re is, és viszont :) Erre persze semmmi esély.

(#5215) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Ti melyik programokat használjátok Windows 10 OS alatt BD25/BD50 filmek lejátszására?!

ÁdiBá

(#5216) azopi74 válasza ÁdiBá (#5215) üzenetére


azopi74
addikt

Én bsplayert, vlc playert, plexet. Mikor mit :)

(#5217) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Olyannal találkozott már valaki, hogy az asztalról egyszer csak eltűntek az ikonok?
Ott vannak de nem látszanak.
Ha megnézem fájl kezelőben akkor ott hozza őket, de az asztal szépen üres, csak az üres asztal fogad.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5218) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Egy kis segítség kellene.
Hogy tudom a lomtárat eltüntetni az asztalról ?
A tálcán szeretném az alkalmazásokat megjeleníteni ,hogy mindig látható legyen.Show Hidde Icons

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#5219) westlake válasza baboss (#5218) üzenetére


westlake
félisten

Jobb alsó sarokban az óra részen jobb egérgomb, Customize notification icons, majd az új ablak alján Always show.... checkbox-ba pipa.
Asztalon jobb egérgomb, Personalize, majd balra Themes, utána középen Go to desktop icon settings.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5220) baboss válasza westlake (#5219) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R
Már fél órája keresem,hogy hol lehet.. :F

[ Szerkesztve ]

(#5221) azopi74 válasza alfa20 (#5217) üzenetére


azopi74
addikt

#5219 lehet a válasz a te kérdésedre is :)

(#5222) netpeti98 válasza alfa20 (#5217) üzenetére


netpeti98
addikt

Jobb gomb az asztalon View->Show desktop icons

(#5223) alfa20 válasza netpeti98 (#5222) üzenetére


alfa20
senior tag

köszi,
ez kellett

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5224) szaki26a válasza azopi74 (#5214) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Nem hiszem, hogy egyedül nekem van játékra lakalmas pcm otthon, meg egy sima laptopom. Alienwaret nem veszek játék miatt, viszont van amire az intel vga kevés. Asztali pc bővithető, vga cserélhető laptop nem igen.
Xboxra még nem jelent meg olyan játék ami érdekelne, egyszerűen agytlan hentelés nem az én stilusom. Stratégia, rpg, szimuláció érdekel azok meg csak pcre vannak értlemesek.

[ Szerkesztve ]

(#5225) ArsenalF válasza alfa20 (#5217) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Hupsz közben látom már tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#5226) tatararpad válasza szaki26a (#5224) üzenetére


tatararpad
őstag

Távoli asztal kapcsolat?

(#5227) vlevi


vlevi
nagyúr

Azért a mostani akció, mondhatni kicsit erős volt.
Medal of Honor Warfighter, éppen rúgnám be az ajtót, amikor a monitor elmegy aludni...
A gép megy tovább, mert az nem aludt be, látom, hogy mozog a HDD led, de kép nincs.
Reset...
Régebben, Win7 alatt is volt a korábbi AMD kártyámmal, és valamelyik Catalyst driverrel olyan, hogy nem éledt fel alvásból a monitor (100-ból egyszer, de az elmúlt 1-2 évben nem emlékszem, hogy lett volna ilyen win7 alatt sem), szóval win7-en nyomtam 2-3 Win+P gombot, ami átkapcsolt ide-oda a különböző kijelzők között, és ettől egyszercsak visszajött a kép amonitorra. De itt a Win+P is el van kefélve, mert nem elég megnyomogatni, még egérrel is választani kell belőle.

(#5228) alfa20 válasza vlevi (#5227) üzenetére


alfa20
senior tag

egér helyett jó le/fel nyíl is.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5229) prolad


prolad
őstag

Sajnos a 10102-es buildben is előjött az a hiba,ami a 8.1-nél már az őrületbe kergetett.A rendszer elrontja a sáklázást,hiába van 100%-ra állítva (15.6-os FHD panel,nagyítva nem túl szép),úgy néz ki minden,mintha 125-re lenne téve.Emiatt pedig nagyok az ikonok és sok helyen mosottak a szövegek,egyedül a modern appok meg a Spartan működik jól.Általában megoldható annyival,hogy settingben felrakom 125-re,majd visszaveszem 100-ra (persze ilyenkor ki kell jelentkezni,hurrá) és utána egy darabig (3-4 indítás) rendbejön.Most mondjuk ez nem jött be,remélem egy újraindítás megoldja a dolgot.Komolyan nem értem,8.1-nél első naptól fennált a hiba,TP-s buildeknél cask pár napja tűnt fel a dolog,remélem javítják.
Vagy csak nálam van ilyen gond?

(#5230) pzstm


pzstm
titán

ez a két új achievement mikor került bele? pár napja mintha még nem lett volna :) (Insider Hub)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5231) pzstm


pzstm
titán

Microsoft: Windows 10 Is The Last Version Of Windows

Ha valakinek még eddig ez nem lett volna nyilvánvaló ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5232) Barthezz2 válasza prolad (#5229) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam 8/8.1 alatt sosem jött elő(szintén 15,6", FHD) ilyen, meg eddig W10 alatt se, bár azt sokat nem használom, mert csak egy gép van, az éles rendszerem meg még nem W10.

(#5231) pzstm:

Pár kérdést azért felvet bennem. Most ha valaki ingyen frissíti, vagy újként megveszi a W10-et, akkor onnantól míg ki nem rohad alóla a vas, folyamatosan up to date windowsa lesz? Mert ok, egy lapost nem biztos, hogy 10 évig hurcolni fog valaki, de egy asztali gép esetén lazán megoldom(hacsak nem megszűnik létezni a retail win mindenkinél, és mindenhol hw-hoz kötődik majd), hogy kicserélem alatta 6x a konfigot.
Plusz mondjuk 1-2 évente ki fognak adni egy új telepítő lemezt, vagy ha 15 év múlva akarok majd venni egyet, akkor utána 2 nap frissítés lesz, mire a mostani w10-ből eljutok az akkorihoz?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#5233) moonguru válasza Barthezz2 (#5232) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

"Telepítő lemez" hol lesz az már, felhőből letöltöd pl. mobilon aztán hajrá!

"Alap verzió" olyan se lesz... ( gondolom lesz egy aktuális build és uccu neki) :))

Monitor Guru!

(#5234) pzstm válasza Barthezz2 (#5232) üzenetére


pzstm
titán

ezekkel a részekkel kapcsolatban bennem/bennünk is vannak kérdések, reméljük hamarosan minél több kérdésre választ fogunk kapni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5235) betyarr válasza Barthezz2 (#5232) üzenetére


betyarr
veterán

hát...ez tényleg izgalmas.vagy ingyenessé teszik ténylegesen (ezt egyelőre elég hihetetlennek tartom),vagy pedig majd a frissítésekért kell majd fizetni.

(#5236) pzstm válasza betyarr (#5235) üzenetére


pzstm
titán

Windows as a Service az irány mindenképpen.

Olyan kérdések felmerülnek, ha most nekem van egy masinám legális 8.1 Pro-val, akkor én frissítek ingyen Win10-re (és későbbi frissítésekhez is lesz jogalapom...(nyilván 3-5 évet nem tudok tutira mondani...ki tudja mi hogy alakul addig)), viszont ha olyan gépet veszek amin esetleg nincs a legfrissebb windows előtelepítve akkor mi lesz? csinálhatnának olyat is, hogy amikor a legális Win 81 Pro-ról frissítek Win10-re, akkor emailt hozzárendelnék egy adatbázishoz, ahova én a LiveId-mal bekerülnék mint legális user és esetleg később letölthetném a legfrissebb verziót...persze ez számtalan jogi és egyéb privacy kérdést felvet, és megszervezni/kivitelezni sem két perc úgy, hogy mindennek megfeleljen.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5237) azopi74


azopi74
addikt

De miért hívják Windows 10-nek? Miért nem simán Windows, oszt jónapot? :)

(#5238) Barthezz2 válasza moonguru (#5233) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Persze, mert minden user tudja, hogy felhőből hogyan kapjon le egy ISO-t a telefonjára, aztán azt minden gond nélkül fel is tudja majd otthon telepíteni a gépére. Ne belőlünk indulj ki :N

Everybody lies.

(#5239) moonguru válasza Barthezz2 (#5238) üzenetére


moonguru
őstag

Pedig erre tart a világ!

A "telepítő lemezen" maximum egy kis program lesz ami letölti az "Igazi" telepítőt! :)

Ui:

Jelen pillanatban is már rengeteg program így működik! (jó pár éve)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#5240) pzstm válasza azopi74 (#5237) üzenetére


pzstm
titán

ez a cél, hogy idővel majd az emberek csak Windowsként emlegessék és elhagyják a verziószámot ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5241) mrazgabor válasza Barthezz2 (#5238) üzenetére


mrazgabor
tag

A jelenlegi telepítőrendszernél (dvd) is sokan szakemberhez fordulnak... tehát ez így is marad ha tényleg így lesz :)

Igaz én sosem vinném el ezért a pc-t szervizbe... :DDD

(#5242) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyen járok?

Windows 10-el kapcsolatban lenne pár kérdésem. 2 Lumia is van a családban 8.1-es WP-vel. Közben tönkre ment a laptopom és arra gondoltam, hogy ha már venni kell a Windows 10-et raknám rá. Eddig olyan laptopot néztem amin nincs Windows mivel olcsóbb.

Úgymond üres laptopra is rá tudom tenni, úgy hogy nincs rajta (jogtiszta) Windows?

Ezt írja Microsoft: "Ingyenes verziófrissítést ajánlunk a Windows 10-re a jogosult új vagy meglévő Windows 7-es, Windows 8.1-es és Windows Phone 8.1-es eszközök felhasználóinak, ha egy éven belül frissítenek!"

A 2 mobilra tudom hogy igen, de mellettük a laptopra is fel tudom így tenni jogtisztán a Windows 10-et? Egyáltalán hány gépre lehetne feltenni otthoni használatra így, mivel van egy asztali gépem és egy másik kis laptop a családban. A Microsoft fiókom hány darabot enged?

Remélem nem kérdeztem sok hülyeséget :F

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#5243) netpeti98 válasza hdtomi (#5242) üzenetére


netpeti98
addikt

Arra az licencre érvényes amelyikről frissítesz, attól, hogy a telefonod frissíthető, még nem kapsz jogtiszta asztali verziót.

[ Szerkesztve ]

(#5244) hdtomi válasza netpeti98 (#5243) üzenetére


hdtomi
senior tag

Értem, köszi!

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#5245) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Az megoldható, hogy az F gombokhoz rendelt funkciók eléréséhez ne kelljen lenyomni az Fn gombot, vagy ez gyártó specifikus/utólag nem módosítható? /Asus X201e/

(#5246) amadeus11


amadeus11
senior tag

Hello!
Valaki akinek hálózatra van kötve a tv megnézné, hogy a jobb klikkes "play to" funkción átmennek az MKV-k a tévére ?! Anno Win7- en átment, ha átneveztem az mkv-t avi-ra , 8 szimplán nem viszi át. Köszi!

There is a star

(#5247) szabonagyur válasza krisztianAMG (#5245) üzenetére


szabonagyur
félisten

BIOS-ban lehet ezt kapcsolni, nézd meg, hogy adott gépnél mire van állítva vagy lehet e állítani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5248) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Lehet már volt szó róla. Ha win7-et frissítek majd 10-re akkor utána a kódot 10-esként fogja kezelni ha esetleg egy újratelepítés lenne? Nem annyira szeretném a két rendszert vegyíteni, hogy ráfrissít majd a 7-re, egy tiszta telepítéssel tenném fel véglegesen.

(#5249) szabonagyur válasza F_Zolee (#5248) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

Nincs hivatalos infó, majd ha lesz kiderül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5250) cattus válasza F_Zolee (#5248) üzenetére


cattus
őstag

Erről még nem tudni semmit.

Do the thing!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.