Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) premete válasza #41133696 (#4700) üzenetére


premete
veterán

Jól látod, de sokaknak fogalmuk sincs a munkáról, a munkahelyről, azt hiszik, hogy az valami nappali szórakozóhely. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4702) - = Zk = - válasza osztszoroz (#4693) üzenetére


- = Zk = -
félisten

már lejött, a válaszod feletti hibával lefagy, egérmozgatásra :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4703) DS39 válasza #41133696 (#4695) üzenetére


DS39
nagyúr

nem feltétel előtelepítve gondoltam, hanem úgy mint a 7-esben (Pro verzió), ahol nem volt alapból telepítve egy játék sem. de választható volt később telepítésre néhány gyári game. na azok közül hiányzik nekem az XP-n még meglévő Pinball :D

(#4704) Negyven válasza DS39 (#4703) üzenetére


Negyven
tag

Nekem nem ajánlja fel a 10049 röl a 10061 re valo frissitést ilyenkor mi van

(#4705) pzstm válasza Negyven (#4704) üzenetére


pzstm
titán

Fast ringben vagy?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4706) Negyven válasza pzstm (#4705) üzenetére


Negyven
tag

igen ott

(#4707) pzstm válasza Negyven (#4706) üzenetére


pzstm
titán

rákeresel update-re mit dob fel?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4708) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Én egy nemhivatalos ISO-ból raktam fel, eddig egész jó.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4709) Negyven válasza pzstm (#4707) üzenetére


Negyven
tag

Semmit nem dob fel

(#4710) pzstm válasza Negyven (#4709) üzenetére


pzstm
titán

windows updaten belül check for update azt mondja hogy up to date és last checked xy minutes ago?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4711) Negyven válasza Negyven (#4709) üzenetére


Negyven
tag

Nemtudok képernyö mentést csinálni igen ezt irja ki

[ Szerkesztve ]

(#4712) pzstm válasza Negyven (#4711) üzenetére


pzstm
titán

restart gondolom volt már :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4713) Negyven válasza pzstm (#4712) üzenetére


Negyven
tag

minden a registry ben pedig nutatja hogy mire van állitva és mi van benne

[ Szerkesztve ]

(#4714) vlevi válasza DS39 (#4694) üzenetére


vlevi
nagyúr

storeból tölthető többféle pinball. Talán az FX is.
Forgatható monitorosok előnyben :D

A kép nem az enyém, de egyszerkétszer én is kipróbáltam így.

(#4715) Negyven válasza pzstm (#4712) üzenetére


Negyven
tag

Mindegy várok egy két napot aztán leszedem az isot

(#4716) pzstm válasza Negyven (#4715) üzenetére


pzstm
titán

7 gépet frissitettem pedig, ismerős 14 masinát...mind feldobta eddig...nem valami registry optimalizalast csibaltal? Valami 3rd party szoftcer ami gyanus lehet? Tuzfal/virusirto?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4717) prolad


prolad
őstag

Felraktam az ISO-t,néhány menüben életlenek a betűk,mintha nem teljes felbontáson menne.Másnál is van ilyen gond?

(#4718) Negyven válasza pzstm (#4716) üzenetére


Negyven
tag

Nem teljesen tiszta minden

(#4719) DS39 válasza vlevi (#4714) üzenetére


DS39
nagyúr

hehe. ez nagyon ott van :D
itthon 7-esem van, ezért nem vágom mik elérhetőek a store-ban, de tényleg van olyan mint a régi windowsban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4720) vlevi válasza DS39 (#4719) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja :)
A 40"-s tévét kéne fektetve használni :D
Pinball FX2 van a steamen is. Már nem emlékszem, hogy fizettem-e érte, de mintha az alapjáték, 1-2 pályával ingyenes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4721) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Csak nekem tűnik picit furának a win10 esetében a méretezés meg az arányok? Fent van a VGA driver, elvben FHD-n fut, gyakorlatban mégis mintha csak valami 1024x768-ra lenne szét húzva a képernyő, annyira csúnya az asztal, tálca meg minden.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4722) moonguru válasza vlevi (#4720) üzenetére


moonguru
őstag

Nekem van windowsos és steamos mindkettőn megvettem! (1 pálya volt ingyen 8.1-en!)

Meg egy darabig a forintot dollárként számolták akkor minden kapható pályát megvettem! :)

Monitor Guru!

(#4723) prolad válasza szabonagyur (#4721) üzenetére


prolad
őstag

Nálam is voltak gondok,125% volt a méretezés,100-ra visszatéve plusz egy újraindítás és jó.
10049 után sokkal jobb,Spartanra rmondjuk ráférne pár javítás,pl. phonearena rendesen megfekteti (1 tabnál 50% CPU-t soknak tartom egy i7 4700 hq-nál)

Ablakok fejléce miért nem színes?

(#4724) szabonagyur válasza prolad (#4723) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem ilyenre gondoltam, ez normál 100%-on van, egyszerűen olyan mint ha nem kezelné rendes a 16:10-es monitort és egy kisebb felbontást akarna széthúzni rajta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4725) JamesHun válasza Negyven (#4704) üzenetére


JamesHun
addikt

örülj neki
nem voltam kb 1 órát a gép mellett erre a kis mocsok azzal fogadott, hogy már a fekete képernyős háttérnél tart a telepítése

még jó, hogy be volt téve, hogy a frissítéseket időzítéssel telepítse és ne akkor amikor gondol egyet

és jó lenne ha a fix IP címeket frissítés után nem babrálnák
Bár már javul, mert az előzőnél és az az előttinél még az IP címet is csak parancssorból tudtam állítani :D

SeriesX: JamesSHun

(#4726) prolad válasza szabonagyur (#4724) üzenetére


prolad
őstag

Külső monitor 16:10, először valami 16:9 re való felbontást+ felskálázást állított be, de beállítva a felbontást és kikapcsolva a skálázást újraindítás után olyan amilyennek lennie kell.

(#4727) szabonagyur válasza prolad (#4726) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na jó akkor még egyszer és utoljára leírom, jó felbontás (1920x1200) van beállítva és semmi skálázás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4728) mefistofeles

Skacok. Ha letöltöm a 10061 build ISO-t (ami ugye hivatalos build, de nem hivatalos ISO) akkor az később frissíthető az újabb verziókra igaz?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4729) prolad válasza szabonagyur (#4727) üzenetére


prolad
őstag

Értettem elsőre is, másodjára csak annyit akartam kihozni hogy a biztos nem a képarány miatt van a gond.

(#4730) szabonagyur válasza prolad (#4729) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hanem szarul skálázódik az egész...ebből nem, hogy 1080p felett még alatta sem lesz semmi jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4731) enyan


enyan
tag

Sziasztok!

Egy elég régi laptopra szeretnék w10-et telepíteni, de nem sikerült csak a 32 bites verziót. Viszont a System info azt írja, hogy 32 bit operating System on x64 based processor. Egyébként az intel szerint is 64 bites a proci, bár olvastam mintha lett volna ebből a laptopból 32 bites procival szerelt is. Futtattam coreinfo-t és támogatja az nx/pae/sse2 triót. Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? A 32-est dvd-ről, a 64-est pendrive-ról próbáltam, mindkettő a 9926-os build volt. Szerintetek előfordulhat, hogy újabb build felmenne? Egyébként nem küld hibaüzenetet, csak a getting devices ready (vagy valami ilyesmi) pontnál nem lép tovább.

Előre is köszi!

(#4732) szabonagyur válasza enyan (#4731) üzenetére


szabonagyur
félisten

SZia

Amilyen régi a CPU örülj, hogy a 32 bites is felment, 64 bites pedig nem fog felmenni nem tud a CPU-d mindent ami kell. AMúgy minek erre a gépre 64bites?:S

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4733) enyan válasza szabonagyur (#4732) üzenetére


enyan
tag

Legfőképp azért kellene az x64-es, hogy ne kelljen 32 bites verziót venni, mert ha kifekszik a laptop (tényleg nem mai) kenhetem a hajamra. Aztán nem tudom támogatásban mennyire lesz tartós a 32 bites rendszer (ha ez befolyásoló tényező egyáltalán)? Kevésbé fontos, de mondjuk tudná használni a 4 gb ramot, nem csak 3.37-et. Egyébként milyen feltétele van még a 64 bites oprendszernek? Keresgélem egy ideje, de mást nem találtam, csak azokat amiket fentebb is említettem. Hibaüzenet nem jár a telepítésnél ha nem támogatott a proci? Mondjuk igaz hogy így is kiderül, csak lassabban. .)

Köszi!

(#4734) szabonagyur válasza enyan (#4733) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt a vásárlós dolgot nem igazán értem.... 32bit és 64 bit ugyanazzal a kulccsal megy... most meg még úgysem vehetsz Win10et sem.
Támogatásban ugyanolyan mint a 32bites, de mivel a procid gyenge, régi így a 4GB RAM-ot sem tudod kihasználni, nincs olyan helyzet ahol számít, hogy 4 vagy 3,5GB.

Lehet nálad a chipsetet sem szereti... nekem is van itthon gépem ami még fiatalabb mint a tied lehet mégsem megy rá mivel a chipset gagyi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4735) enyan válasza szabonagyur (#4734) üzenetére


enyan
tag

Ezt a vásárlós dolgot én sem igazánértem, csak abból indultam ki, hogy a win 7 és a win 8 is külön kapható 32-es és 64-es verzióban. Ebből arra következtettem, hogy nem mindegy melyiket veszem. Tapasztalatom nincs, win 10 lesz az első megvásárolt rendszerem ha már lehet kapni. Egyébként nincs baj a 32-es verzióval, főleg azért mert ténylegesen nem is tudom pontosan mi a különbség. Ha futnak a programok (főleg web, multimédia (nem hd, inkább csak kép meg zene) és nem találják ki, hogy most már ne használd mert nem támogatott, akkor aztán jó lesz ez is. A fél giga ramért én sem megyek a falnak... :)

Még egy: xp után egyből ezt telepítettem. Ez vagy egy win 7-es lenne a jobb erre a gépre?

Köszi!

(#4736) #41133696 válasza enyan (#4735) üzenetére


#41133696
törölt tag

Windows 7, abból tehetsz rá 64-bitest is, és a driver támogatottság is biztosabb.

(#4737) Negyven válasza enyan (#4735) üzenetére


Negyven
tag

Ha 64 bites a procid akkor inkább olyan win 10 legyen.2g mellett is megy a gépemen

(#4738) szabonagyur válasza enyan (#4735) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért árulják külön is, hogy kevésbé hozzáértő embereknek ne kelljen a telepítő lemez beszerzésével bajlódnia.

(#4737) Negyven: néha amúgy olvasol is vagy csak nyomod a hülyeséget folyamatosan? A kolléga leírta, hogy nem tudja felrakni a Win10 X64 kiadását, amúgy is felesleges egy 7-8 éves gépre 64bitet rakni. Szerintem már VGA driver szinten is bukni fogja a dolgot, a többiről nem is beszélve. Win7 bőven sok a gépre.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4739) Negyven válasza szabonagyur (#4738) üzenetére


Negyven
tag

pontosan azért irtam mert nekem egy hp Compaq 6710 b laposon 64 bite s fut

(#4740) szabonagyur válasza Negyven (#4739) üzenetére


szabonagyur
félisten

Továbbra is elolvastad mit írt a kolléga? Egy nagyon nagyon nagyon nagyon régi 1 magos CPU-ról van szó, a te géped meg ha minden igaz T8100-al fut minimum ami az egyik legerősebb 2 magos C2D-ből való, de a 2GB mellé is neked is ugyanúgy felesleges a 64bit. Amennyi hibád van neked is az egyes frissítések körül nem is csodálkozom már...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4741) enyan válasza #41133696 (#4736) üzenetére


enyan
tag

Ha már úgyis telepítgetek, lehet teszek egy próbát win7-tel is. Mondjuk driver támogatásban w10-nél nem kell/lehet jobb: mindent felismert hiba nélkül beleértve a modemet :) és töltött külön progit a touchpadra és a hotkeyekre is. Mondjuk ezeket kezelte alapból is. Persze egy próbát azért megérhet.

(#4742) tatararpad válasza enyan (#4735) üzenetére


tatararpad
őstag

Saját tapasztalat, hogy Vista óta 1-2 GB RAM-os gépeken bármelyik 64 bites Windows csak szenvedett.

(#4743) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Hát nem tudom, de ez azért enyhén szólva is instabil... Project Spartan-t kinyírja egy google.co.hu, Mail-t egy iCloud-os bejelentkezés (pedig tegnap patent ment, de mára elfelejtette), a taskbar meg a Start menü meg folyamatosan összeomlik. Meg volt más anomália is (kifagyott az egész ablakkezelő, crashelt össze-vissza, ilyenek) de ezt betudom az AMD driverének. Viszont expected to be release in July... na meg a lófaszt. WIP ide vagy oda, ilyet Milestone buildek csinálnak. Mondom ezt úgy hogy tudom hogy nem szabad erre stabil rendszerként tekinteni és napi szinten használni (nem is teszem, most is VHD-ról bootoltam).

Egyébiránt mindenféle ablak nélkül egész jól néz ki. De onnét hogy megnyitok valamit... :DDD :O Majd később kitérek rá.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4744) Sub-ZeRo válasza tDr1v3r (#4743) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

gyébiránt mindenféle ablak nélkül egész jól néz ki. De onnét hogy megnyitok valamit... :DDD :O Majd később kitérek rá.

;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4745) tDr1v3r válasza Sub-ZeRo (#4744) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Komolyan ivartalanítani kéne az MS designereit. ;] De tényleg, borzalmas.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4746) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

61-es build normálisan települ? Ha ez is két nap, mint a 49-es, akkor most inkább nem állok neki..

Everybody lies.

(#4747) Sub-ZeRo válasza tDr1v3r (#4745) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 8.1-es update-nél abba is hagytam a windowsos pályafutásom, ahogy megláttam egy ó borzalom lett... 8-nál megálltam. A Laptopon meg a 7 mellett egy linux mint csücsül, mint ez a förmedvény. Sajnos ez a véleményem. A sima 8 még tetszett, meg is vettem, de a 8.1...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4748) mefistofeles válasza Sub-ZeRo (#4747) üzenetére

Érdekes de hát izlések és pofonok. Általában (jómagam is) a 8.1-et jobbnak tartja a közvélemény mint a 8-at!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#4749) tDr1v3r válasza Sub-ZeRo (#4747) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ne is mondd, nekem az addig tökéletesen kezelt fényképezőmet fel sem ismeri a 8.1...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4750) mefistofeles válasza tDr1v3r (#4749) üzenetére

Érdekes, hogy különböző konfigokon mennyire másként viselkedik ugyanaz az oprendszer. (ezt eléggé jól szemléltetik a win 10 TP tapasztalatok) nekem a win 8.1 volt az első oprendszerem ami MINDENT azonnal felismert. Nyomtató, fényképezőgép, kártyaolvasó, stb. mindent azonnal, magától....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.