Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) #22237440 válasza slecht (#52700) üzenetére


#22237440
törölt tag

Miért telepítetted a laptopra, miért nem az asztalira ha arra kell? :D Elég körülményesen fogtál neki és szerintem az aktiválás kulccsal gondjaid lesznek. A topikösszefoglalóban részletesebben olvashatsz más egyébről is a 10-es kapcsán.

(#52702) slecht válasza #22237440 (#52701) üzenetére


slecht
aktív tag

Csak nemrég lett asztali gépem. A laptop már régóta megvan. Az összefoglaló szerint felismeri majd a kulcsot, vagy nem?

(#52703) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

két ismerősöm gépe csinált olyat, hogy az elmúlt héten frissítette magát a rendszer 1607-re, de a régi windowst fenthagyta a gépen.
Gyakorlatilag van két 11-18GB méretű Windows és Windows.old mappa, amiből a régit törölni szeretném.
Hol, és hogy lehet ezt megcsinálni, hogy hasonló frissítések után ne hozzon létre .old könyvtárat, és simán letörölhetem a régit, vagy még valamit módosítanom kellene?

(#52704) Popes válasza tpeter77 (#52703) üzenetére


Popes
őstag

Lemezkarbantartó, rendszerfájlok törlése opcióval tudod törölni.

Létrehozni meg mindenképpen létrehozza, mert anélkül ha valami gebasz van(márpedig sokszor előfordul) a frissítés közben nem tudna a régire se visszaállni. Senki nem szeretné hogy egy rosszul sikerült frissítés egyenlő legyen egy full döglött rendszerrel. :N

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#52705) Essejó


Essejó
veterán

Csatlakoznék az előttem szólókhoz és engem is szétcsesz az ideg! :W
A probléma, vettem egy (csak) usb portos lézer printert amit hálózati nyomtatóként akarok használni.
At egy dolog, hogy a Tfos által adott HGW hátán levő usb3-as port csak szerviz célokat szolgál. Semmi gond rádugtam a Syno Xpenology nasomra. A nyomtató drivere szerint nincs kapcsolat, ennek ellenére prímán tudok nyomtatni.
DE. Az asszony gépén is meg akarnám osztani a hálózati nyomtatót. Bocsi a hosszas előjátékért, de most jön a lényeg: Szóval nem megy, kínomban eljutottam a tűzfalig, meglepődtem mert a Hálózat felderítés és a Nyomtató megosztás ki volt kapcsolva, Bekapcsolnám, de a mentés gomb szürke. hmm.. Aztán kiböktem hogy a gép Nyilvános hálózatra van átállva, pedig telepítéskor tuti, hogy Magán hálózatra állítottam. (2 éve) Arról nem beszélve, hogy nyilvános hálózaton tán mégsem kéne a hálózat felderítést bekapcsolnom.
Átültem a saját gépemhez, 2 hete húztam újra kb. és tuti Magán hálózatot állítottam be és minő meglepetés ez is Nyilvános hálózaton van. :Y A Hálózat felderítés és a Nyomtató megosztás viszont be van rajta kapcsolva.
Ha nem mondtam volna, természetesen mindkét vason W10 van. Mondjuk előre félek a lányom gépét megnézni azon szeptemberben egy HDD->SSD csere miatt lett újra húzva a rendszer, igaz az ő gépére csak Seven került.
Kérdés, hol és hogyan lehet Nyilvánosról, Magánhálózatra visszaállítani ezt a két tetvedék W10-et?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#52706) CharlieDrop válasza Essejó (#52705) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hálózati és megosztási központban, tudtommal :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#52707) Essejó válasza CharlieDrop (#52706) üzenetére


Essejó
veterán

Nem volt 1xŰ megtalálni, de sikerült, és most az asszony gépén is..

Köszi szépen mindkét gép Magánhálózaton van és az asszonyén a hálózatfelderítés és Nyomtató megosztás is be lett kapcsolva.

Viszont továbbra sem értem, hogy miért állt át nyilvános hálózatra. Esetleg a közelmúltban történt frissítés piszkált bele?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#52708) #71746560 válasza slecht (#52700) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,nem tudod átvinni csak úgy egyikről a másikra a wint sajnos. :(

(#52709) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Egy gépen két rendszergazda fiók van. Hogy lehet azt megoldani, h induláskor/újraindításkor ne jelentkezzen be egyikbe sem, hanem választani lehessen, h ki szeretné használni a gépet? Tegyek rájuk jelszót? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#52710) Top cat válasza tylerddd (#52709) üzenetére


Top cat
őstag

Start > Search > netplwiz ?

(#52711) tylerddd válasza Top cat (#52710) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm, de itt nem találok olyan beállítást, ami nekem jó lenne. Eddig annyit sikerült csinálnom, h jelszót tettem mindkét fiókra, így nem lép be egyikbe sem automatikusan. A két emberkének viszont nem lenne szüksége jelszóra.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#52712) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

SSD cseréltem a gépemben és mostanában olyat csinál, hogy 100%-on fut a lemezkezelés, közben meg a feladatkezelőben semmit sem látok, hogy mi pörgetné. Elég zavaró, amikor játék közben egyszer csak lefagy minden 10-20-30 mp-re és csak fut a homokóra kék kör.

Mi a franc lehet ez?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52713) albinolynx


albinolynx
őstag

Hogyan tudnám beállítani úgy a gépet, hogy csak egy adott weboldalt lehessen megnyitni és csak böngészőt indítani?

(Egy kis mini pc-ről van szó, más operációs rendszer nem jöhet szóba driverek miatt.)

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#52714) yanna válasza #71746560 (#52708) üzenetére


yanna
őstag

Amíg nem tudod, hogy mit takar a "legális Win 7 Home Premium telepítőlemez", nem kellene nyilatkoznod... :(((

(#52715) zoltan6


zoltan6
őstag

Honnét lehetne kideríteni milyen oprendszer volt egy win10-es gépen tönkrement ssd-nél? be volt aktiválva,de már nem emlékszem miről lett win 10-re frissítve win8 vagy 8.1,vagy win8/8,1 pro vagy N? így nem tudom aktiválni,mert azt írja nincs ilyen gép az adatbázisba.windows fiók csak ennyit ír: To Be Filled By O.E.M. :F

[ Szerkesztve ]

(#52716) #22237440 válasza Ispy (#52712) üzenetére


#22237440
törölt tag

Nem feltétlenül lehet SSD-re gondolni. Okozhatja proci vagy mem.

(#52717) #22237440 válasza zoltan6 (#52715) üzenetére


#22237440
törölt tag

Mindenképp szerviz, mert kell egy működő masina amire csatlakoztatják. Olyan szerviz ahol, adatmentéssel is foglalkoznak. Szerintem az ha nem is éppen semmibe de néhány garasba fog kerülni, hogy megmondják neked az op.rend. kiadását. :K

(#52718) #22237440 válasza albinolynx (#52713) üzenetére


#22237440
törölt tag

Gyerekzárosra akarod tenni? :DD Ha driverek miatt nem jön ez szóba, akkor hogy a csodába sikerült egyáltalán telepítened a 10-est? :)) A 10 is eleve adja a saját böngészőét és sok más applikációt ami vele jár.

Blokkolni úgy lehet ha konkrétan és szerre megadod, hogy melyeket zárod. A világháló arra predestinált, hogy nyitott legyen, nem ad igazán lehetőséget, hogy a rolót lehúzd. Max nem indítod el a böngészőt. :D

(#52719) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!Nem tudom jó topic-ba írok-e de azért megkérdezem.Felraktam a win 10-et minden super.A bibi van egy Creative x-fi xtreme fidelity audio hangkártyám a gépbe.Feltepitettem a hozzávaló driver-t minden ok van hang.De a mélynyomót nem tudom bekapcsolásra bírni.Egy konzol panelom van de azon nincs rajta a mély bekapcsolása.Win 7-en három külön konzol van,és két konzolon lehet aktiválni a mélyt.Ami sajnos a Win 10-en nincs.Tudna valaki esetleg ebbe segíteni?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#52720) Ispy válasza #22237440 (#52716) üzenetére


Ispy
veterán

Igazából az történt, hogy image backupot csináltam a rendszerről, régi ssd ki, új be, restore.

Azóta csinálta. Most tegnap újra raktam a win 10-et, most úgy néz ki jó. :F

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52721) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!

Abban a problémában kérném a segítségeteket, hogy egyik ismerősöm gépe (Lenovo x1 carbon) tud sim kártyát fogadni ezért bele raktunk egy Telenorosat. Viszont sehogy nem észleli, végig néztem a hálózati beállításokat, de semmi.
Tudnátok segíteni, hogy hol tudom még megnézni?
Előre is nagyon köszi!

// -

(#52722) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék érdeklődni, hogy Win7-ről lehet még frissíteni az alábbi módszerrel? (Tudom, hogy kicsit későn, de családi kis cégnél a malomkerekek (és külsős szoftverek) most jutottak el odáig, hogy lehetséges legyen):
Ha tiszta telepítésnél (USB/DVD-ről) a korábbi Win7 product key-t beütöm?
(A gyengénlátós módszert ismerem, de 0x80004005 hibakóddal 80%-nál leáll és semmivel sem tudom rávenni.

(Igyekeztem visszakeresni, és az összefoglalót elolvasni, de nem nagyon találtam erre infót)

Köszönöm szépen! :R

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#52723) Воланд válasza #hpq (#52721) üzenetére


Воланд
titán

És modem is van benne?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52724) movax válasza #hpq (#52721) üzenetére


movax
őstag

A BIOS-ban kellene szétnézni, talán ott le van tiltva vagy van valami beállítás.

(#52725) malnabokor válasza malnabokor (#52722) üzenetére


malnabokor
senior tag

Ha valakit még érdekel, és visszakeres ide: működik, hogy Windows 7 (és gondolom 8/8.1) termékkulcsot adok meg Windows 10 tiszta telepítésnél : elfogadja és bejelentlezve is rendben van.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#52726) soman7


soman7
csendes tag

Sziasztok! Jövőhéten érkeznek meg az új konfig(szeretném a gépet is újratelepíteni) , az lenne a kérdésem hogy játékok szempontjából w10 legyen vagy maradhat a win7?
Rx 470 videókártyám lesz ott meg inkább a dx12 a erőssége és ügye csak w10 támogatja a dx12-et úgy tudom. :U
Köszi a választ előre is ! :))
Még valami SSD-re telepitsem a új op rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#52727) #22237440 válasza soman7 (#52726) üzenetére


#22237440
törölt tag

Mindegy mire használod a konfigot használd a 10-est, mert a 7-re már nincs semmiféle támogatás az MS részéről. Természetesen SSD, ez op.rendszertől függetlenül jobb, mint a HDD.

(#52728) soman7 válasza #22237440 (#52727) üzenetére


soman7
csendes tag

Renndben! Nagyon köszi a gyors választ!! :))

(#52729) vlevi válasza soman7 (#52728) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az úgy nem teljesen pontos, hogy semmiféle támogatás nincs, de, annak ellenére, hogy a hetet jobbnak tartom, én is a 10-es mellett szavazok, azt érdemesebb telepíteni.
És, ha lehetőség van rá, akkor a legújabb módszerrel telepíteni a 10-est, vagyis UEFI-ben, a BIOS teljes kihagyásával. Ehhez a legacy BIOS opciókat ki kell kapcsolni.
Ez azonban csak akkor fog menni, ha a videókártyád is támogatja az UEFI bootot.

Azért javallom ezeket a beállításokat, mert, bár, te, mint felhasználó sok különbséget nem érzel a kettő (BIOS és UEFI) között, de egy új gép, új konfig, amit akkor tudsz kihasználni, ha úgy is telepíted a rendszert.

(#52730) D1Rect válasza D1Rect (#52696) üzenetére


D1Rect
félisten

Megoldódott, feltámadt a rendszerük.

(#52732) Pierre75


Pierre75
senior tag

Aki Avira free-t használ kérdezném, feltette-e mellé az Avira Browser Safety-t? FF alatt Adguard teszi a dolgát, így nem akarok párhuzamosságot, ha nem muszáj.

(A Defender eldobta a silent mode-ot mikor a legutóbbi OS összegző frissítés után a CCleaner csak update után volt hajlandó indulni. Így ment a levesbe.)

(#52733) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok! Kis segítség kellene.Felraktam a win 10 Home-t, de a Mozilla Firefox-ot nem tudom használni,se a facebook-ot mert valami érvénytelen tanusitványt ír.Virusírtó még nincs fent.Tudnátok ebbe segíteni?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#52734) szucstom válasza javorszky (#52733) üzenetére


szucstom
őstag

próbálj másik böngészőt.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#52735) javorszky válasza szucstom (#52734) üzenetére


javorszky
tag

Másikkal jó csak én a Firefox-hoz vagyok szokva.Akkor az most már felejtős?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#52736) SP4C3 válasza javorszky (#52733) üzenetére


SP4C3
veterán

Dátum/idő be van állítva?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#52737) CirrMee válasza javorszky (#52735) üzenetére


CirrMee
addikt

Foxnak ha ilyen problémája lenne, minimum a hírekben szerepelne ezzel. Ott valami más van elbarbárkodva - verzió a legfrissebb, gépen idő rendesen be van állítva?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#52738) cattus válasza Pierre75 (#52732) üzenetére


cattus
őstag

Én nem, nem is érdemes, ha használsz helyette mást.

Do the thing!

(#52739) core i7


core i7
addikt

Üdv! Az igaz ,hogy Windows 10 több ramot eszik mint a Windows 7?

(#52741) Pierre75 válasza cattus (#52738) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi!

(#52742) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Üdv. mindenkinek.
Valaki meg tudná mondani, hogy win 10-ben amikor megnyitom az Opera böngészőt, miért nyílik meg vele együtt a gépház is. Ma jött elő ez a probléma. Lehet, hogy valami billentyűkombinációt lenyomtam véletlenül?
A saját böngészőjével nem nyílik meg.
Megköszönném a segítséget, mert néha rá is takar egyből a böngészőre és irtó zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#52743) quailstorm válasza bgabi1 (#52742) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem a társításokat akarja beállítani több kevesebb sikerrel. Gondolom nem navigál oda. Alapértelmezésekért vagy ne szóljon vagy legyen alapértelmezett.

(#52744) mobiltom


mobiltom
tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene! Van egy asztali gépem amin windos 10 fut aminek a tulajdonságai a következők:
Alaplap: Gigabyte g41 mt-s2
Processzor: intel core quad q6600 2.4gh(ezt lett bele véve nemrég)
Videókártya:Amd radeon hd 5450
és 120 giga ssd kártya és 500 giga winchester
és az a problémám vele hogy mostanában csak úgy fogja magát és újraindul vagy egyszerüen kikapcsol.
Mi lehet a gondja?

(#52745) quailstorm válasza mobiltom (#52744) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Milyen tápegységed van? Mikor volt legutoljára pasztázva az északi híd?

(#52746) mobiltom válasza quailstorm (#52745) üzenetére


mobiltom
tag

Codegen 400 watt,a másik kérdést nem értem! :)

(#52747) bgabi1 válasza quailstorm (#52743) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Ok ez rendben de hol lehetne kiiktatni?
Most nézem és valóban az az oldal van ott, amin az alapértelmezett társításokat akarja.
Megadtam mindent, de újra és újra kidobja, mintha csak az opera parancsikonjából egy gépház parancsikon lett volna. Próbáltam új parancsikont, akkor is kidobja a gépházat.

[ Szerkesztve ]

(#52748) albinolynx válasza #22237440 (#52718) üzenetére


albinolynx
őstag

Azért kellene a "gyerekzár", mert egy nagy forgalmú helyen üzemelne. Egér, billentyűzet, monitor, adott weboldal. ...és semmi mást ne lehessen csinálni.

(Nincs folyamatos felügyelet a gép mellett, ne ezen nézzék a facebook-ot, stb.)

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#52749) #hpq válasza Воланд (#52723) üzenetére


#hpq
aktív tag

Köszi szépen, igazatok volt mert nem volt benne a chip hardver szinten.
movax: BIOS-ba megnéztem és sehol nem szerepelt.
Én kis naiv álmomban nem gondoltam volna, hogy a sim kártyát befogadja, de nem teszik bele a modemet.

// -

(#52750) quailstorm válasza mobiltom (#52746) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor azt már dobhatod is ki a kukába de lehetőleg most azonnal és meg se próbáld vele még egyszer bekapcsolni. Készülj fel egy 12-18 ezer Ft-os kiadásra. Legalább egy CWT belű akármilyen fostápot vegyél, komolyabbak (még mindig belépőszint) 16-18 ezer körül vannak, FSP Hyper vagy XFX PRO.
Sima FSP 350 viszont amellé a videokártya mellé elég, az újonnan nem drága. Corsair, CM meg egyebekhez nem értek, de ennyiért sok jót ne várj, másik robbanósat meg ne vegyél, tehát LC Power, Akyga, HKC kizárva.

Ennél jobban nem tudom elmagyarázni. WD40 oldja a köves pasztát, legolcsóbb szilikonpaszta jó lesz. A válaszból sejtem, hogy soha nem volt cserélve. Saját lapomból kiindulva ott már beton van kb. Ami egy 105°C üzemi hőmérsékletű valaminél nem biztos hogy jó nekünk.

(#52747) bgabi1: sejtelmem sincs.
Vedd el tőle a társításokat és add az Edge-nek, majd add vissza neki. Opera beállításokban szedd ki hogy ellenőrizze, ő az alapértelmezett vagy sem. Opera uninstall reinstall. Kb ennyire futotta.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.