Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52251) #73029888


#73029888
törölt tag

Valaki a (#52233) kommentemre válaszoljon pls....

(#52252) szőr Artúr válasza #73029888 (#52251) üzenetére


szőr Artúr
tag

Ennyi info alapján csekély az esély, hogy valódi segítséget kapj.

(#52253) #22237440 válasza #73029888 (#52251) üzenetére


#22237440
törölt tag

Your problem not at the right local area network. :)) Ez LAN téma, szerintem a hálózati felelősök többet tudnak mondani. ;)

(#52254) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Új frissítés után nem indul a gép. Telepítő lemezről bootolok, hibaelhárítás - előző build visszaállítása: nem lehet, a gép alaphelyzetbe állítását javasolja. Az a baj hogy ez a menüpont nem jelenik meg. Indítási javítás semmire nem jó, rendszer-visszaállítás kikapcsolva. Parancssorból a format c:-on kívül lehet valamit kezdeni?
Nem értem hogy az alaphelyzetbe állítás hova tűnt....

Annyi változás volt még hogy a frissítés utáni újraindításkor a biosban a sata módot ide-ről ahci-ra állítottam. Ez bekavarhat? Visszaállítás után se indult a win..

[ Szerkesztve ]

(#52255) Popes válasza Hujikolp (#52254) üzenetére


Popes
őstag

"Annyi változás volt még hogy a frissítés utáni újraindításkor a biosban a sata módot ide-ről ahci-ra állítottam. Ez bekavarhat?"

Ha valami bekavarhat hát akkor ez igen. :C

Állítsd vissza és úgy próbálkozz.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#52256) Hujikolp válasza Popes (#52255) üzenetére


Hujikolp
őstag

Vissza is lett állítva de nem akar indulni.
Tegnapelőtt lett új proci a gépbe, biost kellett frissíteni. Akkor állhatott át. Vagy 3 óra vacakolás után sikerült újra windowst látni.
Most a win10 telepítőről bootolva nem írja ki a rendszer hogy lemezről való indításhoz nyomjon meg egy billentyűt, csak simán elindul lemezről a telepítő (nagyon lassan).

(#52257) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Honnan lehet a legfrissebb win 10 et letölteni?
Van kulcsom, csak az iso kellene.
A"WINDOWS 10 LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL A MICROSOFTTÓL!"összefoglalóból linken nem találom.
Nektek ott van?

tabletről ide irányít de windowsos pc rol nem ugyan ez az oldal jon elo

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52258) Popes válasza Bacusuz (#52257) üzenetére


Popes
őstag

PC-ről ott van.

Hujikolp

Bocs de elég sok változót tettél már az "egyenletbe", :)) nekem ehhez már késő van hogy kibogozzam hogy mi is történt és hogy lehetne helyrehozni. :)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#52259) Bacusuz válasza Popes (#52258) üzenetére


Bacusuz
őstag

Én az isot akarom nem a media creation toolt.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52260) csixy válasza Bacusuz (#52259) üzenetére


csixy
addikt

A MCT tud ISO fájlt is csinálni. Csak rendszergazda fiókból működik. Lokál fiókban süketel , de nem világosít fel, hogy rendszergazdaként használd.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52261) Winner_hun válasza Popes (#52258) üzenetére


Winner_hun
félisten

No csak helyre sikerült hozni a gépet. Összes winyó lehúz, csak a rendszernek való marad. IDE módban simán indul a windows, a frissítést most fejezte teljesen be. AHCI módra átállít, win nem indul. AHCI beállítással csökkentett módban sikerül indítani, utána már megy a windows rendesen.

A windows élménynél a meghajtóra kapott eredmény is helyreállt az AHCI mód visszakapcsolásával.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#52262) csixy válasza Winner_hun (#52261) üzenetére


csixy
addikt

:) TeamViewer-rel nemigen tudtad szétszedni. :D

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52263) Winner_hun válasza csixy (#52262) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem tudok PC-ről írni akkor alternatív segítségre van szükségem:B

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#52264) Bacusuz válasza csixy (#52260) üzenetére


Bacusuz
őstag

Letöltöttem mobilról, onnan jól ment,átmásoltam pc-re és kiírtam Universal-USB-Installer-1.9.6.3-el, nekem eddig ez jött be a legjobban.
Már fent is van.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52265) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Sziasztok!

https://www.youtube.com/watch?v=d28tR2sNIak

3 dologban kérek segítséget!

A videóban melyik program amivel ilyen über cool élő hátteret lehet beállítani mint a videóban?
Mi a neve annak a programnak ami játék közben is előhozza az FSP számot sárgán? (mert elfelejtettem)
Melyik az a program amivel ha rámegyek az ikonra egérrel akkor ki nagyítódig?

[ Szerkesztve ]

(#52266) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
újrahúztam a win10 és telepítésnél megadtam neki egy ~55GB rendszerpartíciót(53GB lett),viszont a maradék területet nem látom win alól.(egy 500GB hdd van a notiban) Hogyan lehetne a maradék területet megformázni D meghajtónak?

[ Szerkesztve ]

(#52267) Popes válasza Hardver Arc (#52265) üzenetére


Popes
őstag

A hátteret nem tudom, de az FPS kiíráshoz MSI Afterburner vagy Fraps.
A másik amire gondolsz a Stardock Objectdock2 Stack docklet-el kiegészítve.(amúgy a videó címében is benne van)

ToBeY

Jobbklikk a startgombon, lemezkezelés.(vagy ott sem látod?)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#52268) szőr Artúr válasza Hardver Arc (#52265) üzenetére


szőr Artúr
tag

"My desktop set-up with stardock Objectdock 2+ stack docklet. "
Nincs véletlenül összefüggés? ;)

Upppsz... lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

(#52269) Bacusuz válasza ToBeY (#52266) üzenetére


Bacusuz
őstag

bal alul nagyító klikk
keresés a windowsban :beütöd Számítógép-kezelés
Bal oszlopban:Lemezkezelésre klikk
ésott tudod ezeket intézni

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52270) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Adott egy HP Pavilion 15 n051sh notebook. Megkértek arra hogy a megdöglött gépet élesszem fel. A jelenség az hogy egy valamilyen frissítés érkezés óta használhatatlanul lassú.
Próbálkoztam pár dologgal, eddig sikertelenül.
Jelenleg ott tartok hogy tettem rá egy nyers Windows 10-et. A hp drivereit nem is fogadja el (telepítem, de nem történik semmi)
Amint netre kerül a gép, a Windows letölti és telepíti a drivereket. A végén ismét teljesen meg áll, használhatatlan lesz.
Hogy tudnám kideríteni, hogy mi okozza ezt?

[ Szerkesztve ]

(#52271) libus


libus
őstag

Üdv!

Az miért van, ha fix IP címet állítok be (192.168.1.3), és nekiállok letölteni egy nagyobb fájlt, akkor eldobja a kábeles kapcsolatot!? :F
Ha visszaállítom automatikusra, akkor visszaadja a kábeles kapcsolatot, s közben ki sem húztam az UTP kábelt, meg újra sem indítottam a gépet!
A Pc Lan címe: 192.168.1.1
192.168.1.2-től 192.168.1.254-ig van megadva a cím kiosztás.
Kb. 1 hónapja lett újrarakva a Win10. (64bit).
Valakinek ötlete?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#52272) ToBeY válasza Bacusuz (#52269) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Meg van köszi,pirossal jelez egy 412mb partíciót.Hogyan tudom megformázni itt ntfs-re?

(#52273) bzoley válasza Bacusuz (#52269) üzenetére


bzoley
veterán

A Start gombon jobb klikk túl bonyolult?:)

(#52274) csixy válasza ToBeY (#52272) üzenetére


csixy
addikt

Kattints rá itt egy jobb klikket és meg fogod látni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52275) ToBeY válasza csixy (#52274) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Új egyszerű kötetre kéne nyomni itt?(mondjuk más opció nem igen van...)

(#52276) csixy válasza ToBeY (#52275) üzenetére


csixy
addikt

igen

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52277) ToBeY válasza csixy (#52276) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Sikerült köszi,látja a 412mb-ot ;)

(#52278) csixy válasza ToBeY (#52277) üzenetére


csixy
addikt

:C

Már most hozzátartozik a témához, hogy MBR esetén max 4 primary partíció lehet, vagy 3 primary , plusz egy kiterjesztett. GPT esetén meg majdnem hogy akármennyi (nem tudom a plafont).

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52279) alienpapa


alienpapa
senior tag

Üdv!
Megosztásnál egyfolytában hitelesítést kér a gép pedig minden erre vonatkozó beálltást kikapcsoltam elvileg. Mi lehet a baja?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#52280) vlevi válasza csixy (#52278) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valamint az MBR particiós táblája a lemez elején található, ha az sérül, akkor nagyjából semmi sem elérhető a lemezen, a GPT ennél sokkal hibatűrőbb. Kezeli a 2TB-nál nagyobb partíciókat, satöbbi...

(#52281) Bacusuz válasza bzoley (#52273) üzenetére


Bacusuz
őstag

nem is tudtam hogy olyan van
nekem mellette ott a nagyito,tehát számomra egyszerűbb

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52282) Bacusuz válasza alienpapa (#52279) üzenetére


Bacusuz
őstag

sima otthoni csoport?

ha a nyilvános mappákat látja mint:képek,dokumentumok stb akkor próbálkozz a következőkkel.

-jobb klikk a megosztandó mappán,tulajdonságok
-megosztás fülön majd megosztás ablakba katt
-ahol a kurzor villog lenyit, majd mindenki kiválaszt,majd hozzáad ablakra katt
-lejjebb megjelent névnél a mindenki, na ezt állítsd írás olvasásra
-majd lent válaszd a megosztás(rendszergazda ikonnal) fület a befejezéshez
-próbáld ki

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52283) alienpapa válasza Bacusuz (#52282) üzenetére


alienpapa
senior tag

Ezeket is megcsináltam. A mappákhoz "mindenki" teljes hozzáférést kapott. Mindekét gépen látom a másikat a hálózaton, de csak nem engedte.
A megoldás az lett, hogy be kellett kapcsolni ezt a beállítást:

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#52284) cozmo válasza cigam (#51863) üzenetére


cozmo
őstag

(#52285) Joker88


Joker88
őstag

létezik W10-re olyan program ami a napi Bing-es háttérképet állítja be az asztalon , naponta frissítve a képet ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#52286) cozmo válasza #41133696 (#51921) üzenetére


cozmo
őstag

És tetten értük, hogy MS Nem beszélni Magyartot ;]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#52287) prabhu válasza Joker88 (#52285) üzenetére


prabhu
senior tag

(#52288) SP4C3 válasza cozmo (#52286) üzenetére


SP4C3
veterán

Wótmá'. :DD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#52289) cozmo válasza alex devil (#51945) üzenetére


cozmo
őstag

Talán segít...
"De csak fekete képernyő fogad! :W
A kezdeti pánikroham után Ctrl+Alt+Del-t nyomok, majd elindítom a "Task manager"-t Users fülön a "God" useren jobbat kattintva elindítom a "manage user accounts"-ot (ha nem látod takarásban van húzd félre az ablakot)."

SP4C3: A Wótmá-t is írta már valaki :P

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#52290) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hol lehet beállítani,hogy nod32 ikonja folyamatosan látszódjon a tálcán?

(#52291) movax válasza cozmo (#52286) üzenetére


movax
őstag

Hangerő=Volume.

Erről beszéltem, amikor azt írtam, hogy a számtechben a magyar fordítások csapnivalók. Megkaptam, hogy nem értek hozzá...

(#52292) SP4C3 válasza movax (#52291) üzenetére


SP4C3
veterán

Szvsz windows-t magyar nyelven használni gáz. :B
Olyan mintha egy angolul megírt verset fordítanánk magyarra, az már nem lesz kerek, és nem is fog rímelni.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#52293) Syl válasza SP4C3 (#52292) üzenetére


Syl
nagyúr

Ballmer a Win7 után elkaszálta a külsős bétatesztelést (Officnál meg az O2000 után), azóta a honosított verziót Írországban "nézik át". Olyan is a végeredmény :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52294) vigyori78 válasza ToBeY (#52290) üzenetére


vigyori78
őstag

Gépház - személyre szabás - tálca - a tálcám megjelenő ikonok kiválasztása.

(#52295) Pokesz007 válasza Csupingo (#52237) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Elkaptam Köszi 3-4 -ik az mi lehet?
[link]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52296) SP4C3


SP4C3
veterán

Esetleg tudja valaki, hogy ez mi a sz@r és milyen jogon tevékenykedik, valamint mit telepít éppen? :U :Y

Vannak itt érdekes dolgok még:

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#52297) cozmo válasza Barthezz2 (#52098) üzenetére


cozmo
őstag

Ha még nem kaptál választ itt keresgélj. AU után ez szinte mindenkit érint első hsz-be kéne tenni.. :W
Engem azzal kergetett az őrület határára, hogy a router minden eszközt ledobott miattam.
Úgy néz ki most nincs piros X többé és atom stabil (kopp-kopp) a wifi driver lecserélése, fixálása (automata driver frissítést kiiktatva) után.

A hálózati kapcsolatok hibáinak elhárítása a Windows 10-ben
A vezeték nélküli hálózatról készült jelentés elemzése

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#52298) #22237440


#22237440
törölt tag

Az a szitu, hogy minden frissítésnél "beakaszt" valamivel. :K Hogy is van ez? Volt már hálózat problémám, vagy egyik másik eszközkezelőmet csak úgy hazavágta, a többi most eszembe se jut, de érdemes jegyzetelni. Most a Chrome böngészőben egyre több a manó, letöltések nem indulnak el, eszementen lassú betöltések és így tovább. Mindenkinek van hasonló tapasztalata? Én nem komálom. :N

Ma a páromnak a gépén "csinált rendet" a hálózat terén. HP 8460P EliteBook nem tud kapcsolódni a WiFire és nem találok semmiféle eszközkezelőt ami jó lenne a tízese alatt. :F

[ Szerkesztve ]

(#52299) ToBeY válasza vigyori78 (#52294) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Gépház - személyre szabás alatt én nem találok tálca menüt

(#52300) Popes válasza ToBeY (#52299) üzenetére


Popes
őstag

Mert a Gépház - Rendszer - Értesítések és műveletek alatt leledzik. :)

Deus ex machina

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.