Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) Joker88 válasza mokus1 (#52400) üzenetére


Joker88
őstag

nálam is folyamatosan, szerintem valami frissítés lehetett ami újabban kúszott fel..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#52402) King Unique válasza apatyas (#52398) üzenetére


King Unique
titán

Konkrétumok nem voltak megadva, illetve az sem, hogy a boot előtt mit csinált. Tehát lehet a fentebb említett oka is, de nyilván az is okozhat problémát, ha nincsen a korábbi telepítés maradéka törölve. A partíciókat lehet manuálisan is törölni, de én pl. a diskpart clean parancsot szoktam ráengedni, ha nincsen semmi fontos a lemezen. Na meg pl. az is lényeges UEFI bootnál, hogy a megfelelő eszköz legyen kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

(#52403) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. Nem tudom mennyire "off", ezért irányítsatok a jó helyre ha kell. Telepítettem a My Apps applikációt az Android telefonomra. A gond az hogy nem tudok bejelentkezni. :F Azonosító, jelszó a helyén van de el van utasítva. Valakinek ezzel kapcsolatosan tapasztalata van? Csak Windows telefonon működik, vagy nem tudom mi más lehetne a kérdésem. :O

(#52404) rferee válasza King Unique (#52392) üzenetére


rferee
csendes tag

Még csak most sikerült ide jutnom, szereztem egy új pendrive-t, ugyanazt írja ki, próbáltam USB 2-es porton detto. próbáltam rufus-sal (FAT32-vel és NTFS-sel), próbáltam kigyi_23 által megadott linken telepítővel, nem akarja a régi gépemen a letöltött program felismerni az pendrive-t, pedig a windows látja.
töltök fel pár képet a bios beállításról, megtudnátok nézni?

[ Szerkesztve ]

(#52405) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#52270) üzenetére


ro_bert17
őstag

Úgy tűnik a két feltelepült videóvezérlő egyik drivere a hibás. Hogy tudnám kiiktatni? Régebbit feltenni?

(#52406) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ha újra telepítésre adnám a fejem, honnan tudnám letölteni a mai frissítéseket is tartalmazó win10.iso-t? Amit most elérek ez, de innen 2016.07.17. dátumú könyvtárak jönnek le:
:F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#52407) pendre54


pendre54
addikt

Ettől a mai frissítéstől mi várható, van már valakinek tapasztalata?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#52408) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!

tudtok ajánlani egy jó codec pack-ot win 10 pro-hoz?
Microsoft-os nincs hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#52409) d.beni válasza pendre54 (#52407) üzenetére


d.beni
aktív tag

nekem már 100%-nál tart de még nem telepit, ugyanúgy letöltést ír...

update:
már megy a telepítés :)

[ Szerkesztve ]

(#52410) TRob1 válasza pendre54 (#52407) üzenetére


TRob1
veterán

This security update includes these additional improvements and fixes. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include: 
-Improved reliability of Security Support Provider Interface.
-Addressed a service crash in CDPSVC that in some situations could lead to the machine not being able to acquire an IP address.
-Addressed issue where a Catalog-signed module installation does not work on Nano Server. 
-Addressed issue with Devices left with Hello on for an excessive amount of time will not go into power savings mode. 
-Addressed issue with gl_pointSize to not work properly when used with drawElements method in Internet Explorer 11.
-Addressed issue where Azure Active Directory-joined machines after upgrading to Windows 10 Version 1607 cannot sync with Exchange.
-Addressed additional issues with app compatibility, updated time zone information, Internet Explorer.
-Security updates to Microsoft Edge, Internet Explorer, Microsoft Uniscribe, Common Log File System Driver. 

¤ R'n'R ¤

(#52411) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!

feltelepítettem a media center-t. de nincs media playerem... (figyeltem hogy x64 legyen és hogy magyar verzió)
mi lehet a gond?

(#52412) CirrMee válasza d.beni (#52411) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha elfogadsz egy tanácsot: elfelejted, és kipróbálsz egy ingyenes alternatívát - amit azóta is fejlesztenek (a centerrel ellentétben). Többé nem fog hiányozni a MC... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#52413) d.beni válasza CirrMee (#52412) üzenetére


d.beni
aktív tag

köszi!
kipróbálom

(#52414) CirrMee válasza d.beni (#52413) üzenetére


CirrMee
addikt

Van hozzá megfelelő topic is itt a ph! fórumon. De kommunikál eléggé magyarul ahhoz, hogy alapvetően ne okozzon gondot a kellő elszántságú kezdőnek sem. Ehhez képest a MC rettentően fapados, egyedül a tv tuner beizzítása könnyebb azon, de ha ilyen jellegű problémád van, keress meg privátban. Sok sikert hozzá! :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#52415) VeryByte válasza cozmo (#52319) üzenetére


VeryByte
őstag

Javaslom Asteriksz blogját.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#52416) movax válasza d.beni (#52411) üzenetére


movax
őstag

Ne viccelj na, 2016-ban codecpack... annyi lejátszó van, ami egy pirítóskenyérről is képes QHD-ban bármit leolvasni... Pl. PotPlayer

(#52417) #22237440 válasza CirrMee (#52412) üzenetére


#22237440
törölt tag

Ez a Kodi jónak tűnt nekem is, de nálam kiakasztja a gépet. Terheli a processzort és a memóriát. Mikor elindítottam elfeketedett a képernyőm, biztosan terheli a videókártyát is, pedig az enyém nem gyenge. A vége Ctrl-Alt-Delete volt és Feladatkezelőből ki kellett üssem. :K

(#52418) qqcqqc válasza #22237440 (#52417) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az vicces, nálam egy AM1-es Athlon5150-es gépen, 4 GB rammal gond nélkül megy, mellette fut még pár dolog.

(#52419) qqcqqc


qqcqqc
őstag

A nincs net probléma elért már a HVG oldalára is.

[ Szerkesztve ]

(#52420) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Ismerősöm laptopján elmondása szerint egyik napról a másikra "Felkészülés az automatikus javításra" szöveg jön a bootoláskor, majd innen hosszú percek múlva egy kék üzenet, ami nagyjából arról szól, hogy helyre kellene állítani a rendszert.

A kérdésem az, hogy ha warezolt windowst teszek az USB-re, amit telepítek a gépre, tudom aktiválni eredeti kóddal?

[ Szerkesztve ]

(#52421) #22237440 válasza qqcqqc (#52418) üzenetére


#22237440
törölt tag

Igen, valóban vicces, de megoldom a feladatot. :K

(#52422) #22237440 válasza bexinho23 (#52420) üzenetére


#22237440
törölt tag

Ha meg van buherálva az op. rendszer, akkor nem lehet aktiválni. :N

(#52423) Воланд válasza bexinho23 (#52420) üzenetére


Воланд
titán

Ingyen letölthető a Windows 10. :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52424) bexinho23 válasza Воланд (#52423) üzenetére


bexinho23
őstag

Oké, köszi. Akkor leszedem. Bár jelen esetben a 7-es kell, csak itt aktívabb a csoport, ezért írtam ide.

(#52425) bexinho23 válasza bexinho23 (#52424) üzenetére


bexinho23
őstag

Na a probléma az, hogy az MS hivatalos oldalán, ahol megadtam a kódot a telepítőcsomag letöltéséhez, kiírta, hogy ez egy előtelepítésre alkalmas kód, így a forgalmazóval kell felvennem a kapcsolatot, hogyan állítsam helyre a windowst. Tudnátok ebben segíteni, hol tudom letölteni a hivatalos telepítőcsomagot?

(#52426) Pokesz007 válasza pendre54 (#52407) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Nekem kb reggel 8 óra óta 95% van..

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52427) Pokesz007 válasza d.beni (#52409) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Neked meddig ment a folyamat? Nekem reggel óta 95% on áll.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52428) Top cat válasza movax (#52416) üzenetére


Top cat
őstag

Ez a legjobb :K

(#52429) #19617792 válasza VGYke (#52406) üzenetére


#19617792
törölt tag

Windows 10-nél vezették be az összegző frissítést, ami után nem annyira fontos "frissíteni az ISO-t", mert Update-n keresztül megkeresi a legfrissebb frissítést és egyből a legfrissebb Windows 10-ed lesz. Legfeljebb kevés köztes frissítés lesz csak, nem lesz az, mint Windows 7-nél, hogy feltelepíted és 3947239482739847 frissítést kell letöltenie. :D

(#52430) Orlin válasza qqcqqc (#52419) üzenetére


Orlin
addikt

Tegnap nálam is jelentkezett.Kapcsolgattam is a modem-router párost szorgosan telepítés után. 😁

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#52431) #22237440 válasza bexinho23 (#52425) üzenetére


#22237440
törölt tag

A hivatalos telepítő csomagot szintén az MS hivatalos oldaláról lehet letölteni és a velük való kapcsolatot is ott tudod felvenni. Megpróbálod magyarul, hanem "English please." Apropó erről is a topik összefoglalójában részletesebben olvashatsz. :K Tessék használni. ;)

(#52432) pendre54 válasza Pokesz007 (#52426) üzenetére


pendre54
addikt

Nekem végigfutott a frissítés, igaz rohadt lassan, ráadásul olyan dolgokat frissített ami nincs is gépen. Konkrétan, egy rakás 2010-es Office-hoz való cuccot ír, holott sose volt telepítve a gépre, Libre Office-ot használok. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#52433) movax válasza pendre54 (#52407) üzenetére


movax
őstag

Állítólag ez javítja többek között a netcsatlakozási problémákat.

(#52434) lev258 válasza pendre54 (#52432) üzenetére


lev258
veterán

Csak használtál. A Windows jobban tudja, mi kell neked. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52435) CirrMee válasza #22237440 (#52417) üzenetére


CirrMee
addikt

A hiba az ön rendszerében van. :)
Egy Brazos gépen röhögve fut, nálam spec egy J1800 csücsül alatta. Rohadtul nem jellemző az ilyen...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#52436) pendre54 válasza lev258 (#52434) üzenetére


pendre54
addikt

Utoljára még a Win 7 alatt volt felrakva az Office, de abból is a 2003-as, jó másfél éve meg már Win 10-et használok, ráadásul a jelenlegi, augusztusi tiszta telepítés. Ja, és ha már Office-val erölködik, akkor mér pont a 2010-es változattal szórakozik, legyen már nagyvonalú, és adja a legújabb verziót. :DD

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#52437) bexinho23 válasza #22237440 (#52431) üzenetére


bexinho23
őstag

Ennek nagyon örülök. Viszont az összefoglalóban (értelemszerűen) ugyanarra az oldalra mutat a link, ahonnan én is próbáltam letölteni a hivatalos csomagot. De mivel eszközgyártóval kéne beszélnem (meglepődnék, ha elsőkörben nem a neten található helyreállítási leírást írnák), viszont nekem nagyon sürgős lenne holnap reggelre az irodában megcsinálnom a helyreállítást, ezért még mindig él a kérdésem, amire nem kaptam tőled választ ;)

Tehát: van valahol a neten hivatalos MS telepítőcsomag, ami nem az MS oldalról tölthető le? Vagy sima warezolt (van ezek között ha jól emlékszem olyan is, ami maga a telepítőcsomag, nem az agyontákolt verziókra gondolok) telepítőt teszek fel, azt tudom aktiválni a hivatalos termékkulccsal?

A hozzáértő, segítő választ előre is köszönöm. :)

(#52438) #22237440 válasza CirrMee (#52435) üzenetére


#22237440
törölt tag

Persze, persze. :N Akkor volt egy kisebb "rövidzárlat", de most már működik. ;)

(#52439) #22237440 válasza bexinho23 (#52437) üzenetére


#22237440
törölt tag

Honnan máshonnan akarod letölteni a hivatalos csomagot, ha nem a hivatalos oldalról? Mi nem érthető? Milyen eszközgyártóval kellene beszélj? "Hazavágtál" egy gépet az irodában, amin az op. rendszert vissza akarod állítani.
Ha nem az MS oldaláról akarod letölteni a hivatalos csomagot, akkor please use a search engine and good luck. ;]

[ Szerkesztve ]

(#52440) daimonion válasza bexinho23 (#52437) üzenetére


daimonion
senior tag

Tehát: van valahol a neten hivatalos MS telepítőcsomag, ami nem az MS oldalról tölthető le? Vagy sima warezolt (van ezek között ha jól emlékszem olyan is, ami maga a telepítőcsomag, nem az agyontákolt verziókra gondolok) telepítőt teszek fel, azt tudom aktiválni a hivatalos termékkulccsal?

[link]

itt kiválasztod a Neked való hivatalos MS win 10 verziót van au2 TH1-2 mi szem szájnak ingere és HIVATALOS isok.

(#52441) bexinho23 válasza #22237440 (#52439) üzenetére


bexinho23
őstag

Nagyon téves úton jársz, ne haragudj. Behozta a kolléganőm (55+ főkönyvelő) a privát laptopját, hogy nem tudja használni. A problémát már ismered. Megígértem neki, hogy jó fej leszek, és rendbe teszem, mert semmi extra tudást nem igényel. Ehhez kell a telepítőcsomag, de kontaktba kell lépnem az ügyfélszolgálattal (ami talán még 8 éve az Xbox gariztatással kapcsolatban történt, szoftvert még sosem intéztem). Na most mivel holnap reggelre készen kell állnom valamivel (vagy különben januárban lehet újrapróbálkozni, mert nem dolgozunk már pénteken), gyors megoldás kellett volna... Ezért gondoltam hátha van valakinek felhőbe feltöltve, vagy valahol a neten (mert ugye minden letölthető a hivatalos út megkerülésével). Azzal pedig, hogy angolul adsz 'google a barátod' jellegű utasításokat, azzal nem fogsz "szakszerűbbnek" tűnni. :U

(#52440) daimonion

Nagyon szépen köszönöm! pillowhead kolléga, erről beszéltem. Legközelebb kötekedés helyett inkább ne írj semmit.

[ Szerkesztve ]

(#52442) netpeti98 válasza VGYke (#52406) üzenetére


netpeti98
addikt

Mi a setup.exe verziószáma?

(#52443) #22237440 válasza bexinho23 (#52441) üzenetére


#22237440
törölt tag

Idézlek: "rendbe teszem, mert semmi extra tudást nem igényel". Hát ha nem igényel akkor hol a gond? Akkor önállóan is megoldhattad volna a feladatot. :U Itt van. Nem a frissítés hanem egyel alább egy másik gomb ami az eszköz letöltésére vonatkozik. Használd. Milyen hivatalos útról beszélsz? Legyen hivatalos csomag de ne hivatalos úton. Ne variálj. Gondolj olyanra, ami reális, mert ha más forrásból töltöd le, azt is valaki egyszer letöltötte az MS oldaláról. Érthetetlen, hogy mit kerülgeted és körülményeskedsz. Ha meg szoftvert kell intézz az ügyfélszolgálattal akkor is mi az akadálya? Magyarul is adtam utasítást és azt sem érted. :N

u.i. Amit daimonion adott az nem hivatalos. :N

Ezt írja a lap alján: "We are not affiliated with Microsoft in any way. Though we like the blue color, thats for sure
This website is made from the bottom of our ♥ in lovely NY .us"

[ Szerkesztve ]

(#52444) csixy válasza bexinho23 (#52441) üzenetére


csixy
addikt

Az eddigiekből még mindig nem fogod tudni jól feltelepíteni az összes frissítésekkel a windows 7-est.
Ott van a prohardveres windows 7-es topic . Az összefoglalójában a tetején mindent szájbarágósan megtalálsz.
Tudsz letölteni integrált telepítőt ami már az SP1-es kiadást tartalmazza. Ennek telepítése után "kulcsfrissítéseket" kell telepíteni, hogy majd ezek segítségével az összes frissítést megtalálja. Ha így ugrasz neki ,akkor is egy fél éjszakás műszakba telik, mire kimondhatod , hogy győztél. .... Hát így ...

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52445) csixy válasza #22237440 (#52443) üzenetére


csixy
addikt

"Bár jelen esetben a 7-es kell, csak itt aktívabb a csoport, ezért írtam ide." - írta Brexinho23

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52446) worxland válasza pendre54 (#52436) üzenetére


worxland
addikt

Vadász, vadász, sz*pni akarsz?
Az Office 2013 egy CD, de eddig körülbelül 2 DVD-nyi frissítést töltött le.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52447) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Windows Compatability Telemetry hol tudom lelőni? 2-3 pecig fogja a gépet indításnál.

https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://windowsitpro.com/windows-10/how-turn-telemetry-windows-7-8-and-windows-10&prev=search

Pont ilyen nevűt a magyar verzióban nem találok.
Elvileg csak adatgyűjtést végez a ms-nak.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#52448) Noxy


Noxy
veterán

Mi a jó qrva anyját frissít állandóan. :U (3-4 naponta eljátssza.)
20 perce fejezte be, negyedóráig kikapcsolt bekapcsolt most meg megint a Windows Modules Installer 60-80%-n pörgeti a procit. :W
Faxom ki van vele. Ünnepek után letúrom a p.csába.
Megy vissza a 7-s.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#52449) movax válasza Sztlaci (#52447) üzenetére


movax
őstag

Én tudom, de csak angolul.

a Task Schedulerben a Microsoft/Windows alatt kikapcsolsz mindent az Application Experience és a Customer Experience Improvement Program pontok alatt.

Illetve DWS Lite-tal kigyomlálod a telemetriát.

(#52450) bexinho23 válasza #22237440 (#52443) üzenetére


bexinho23
őstag

Maga a telepítés nem igényel extra tudást, meg a vele járó teendők sem. Erre írtam. De ha hivatalos úton akarom telepíteni, akkor sem lenne gond (ha dobozos verzió lenne), mert pikk-pakk lent van az eredeti telepítő csomag, és már mehet is a helyreállítás. Ha pedig van fórum, akkor minek próbálkozzak munkaidőn kívül elérni ügyfélszolgálatot, amik mindig problémásak, és a neten mindenre lehet megoldást találni. De látom, itt a fórumon a fórumot - aminek létjogosultsága a probléma megoldásokmiatt van, és nem feltétlen a felhasználói élmények megosztása másokkal - egyesek nem úgy értelmezik, mint a nagy többség.

Ha rajtam segíteni sem akartál, csak minden gondolatba belekötni, legalább gondolj azokra, akik hasonló problémával küzdve először Magyarország egyik ("egyik", csak nehogy ebbe is belekössél) legnagyobb topikjában próbálnak megoldást találni, aztán próbálkoznak más úton.

Az hogy mi hivatalos forrás és mi nem, ne boncolgassuk. Végeredményt tekintve jogtisztán lesz használva a rendszer. Hol itt a probléma?

De tudod mit? Legyen ez a kötekedős beszélgetés a legnagyobb örömöd ebben az évben. Te úgy sem az a típus vagy, aki örömmel segít másoknak... ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.