Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) #22237440 válasza Döglött Róka (#52640) üzenetére


#22237440
törölt tag

Intézőből megjelenítve tényleg lehet lapozni. Érdekes, hogy MC-ből nyitva sem lehet. Szerintem csak az Intézővel "barát". Így jártunk. ;]

(#52652) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Érdekes problémába ütköztem. Újra telepítettem a windows-t és nem tudom átállítani az alapértelmezett böngészőt / levelezőt. Mikor elindítottam az új böngészőt / levelezőt akkor rányomtam, hogy legyen ez az alapértelmezett, a felugró ablakban kiválasztottam a megfelelőt, azóta nem kérdezi meg induláskor. De amikor linket nyitnék meg böngészőn kívülről, akkor az Edge indul el Firefox helyett. Alapértelmezett alkalmazásoknál és a protokollok alapértelmezett alkalmazásainak megadásánál hiába választom ki a Firefoxot, nem módosul semmi.

Valami ötlet?

---Szerk:---
Persze, hogy amikor írok akkor találom meg a megoldást :D

Alapértelmezett alkalmazásbeállítások / legalul az Alapértelmezések megadása alkalmazásonként / kiválasztottam a firefoxot és a program beállítása alapértelmezettként

Ezen az új Gépház felületen sose működik semmi. :W

[ Szerkesztve ]

(#52653) vlevi válasza #22237440 (#52651) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor te szerencsés vagy, ha a képnézőt intézőből inditva tudsz lapozni, mert nekem az se jön össze, csak kivételes alkamakkor.

(#52654) ace05


ace05
senior tag

Tudnátok ajánlani valami jó programot amivel klónozhatnám a win 10-et ?

(#52655) King Unique válasza ace05 (#52654) üzenetére


King Unique
titán

(#52656) #22237440 válasza yusukee (#52652) üzenetére


#22237440
törölt tag

Na most akkor sikerült vagy sem? Mert nem egyértelmű. :N

(#52657) #22237440 válasza vlevi (#52653) üzenetére


#22237440
törölt tag

Az a gyanúm, hogy kiadás függő. :U Home, Pro vagy Enterprise?

(#52658) yusukee válasza #22237440 (#52656) üzenetére


yusukee
aktív tag

Az új felületen nem. Amit a szerkesztett részbe írtam az elvisz a régi win7 féle felületre, ott sikerült.

(#52659) TRob1 válasza ace05 (#52654) üzenetére


TRob1
veterán

Én is a Macriumot szoktam ajánlani (régebben bevált), de most a napokban kipróbáltam az AOMEI Backupper-t, és tökéletes lett, full egyszerűen, kb 2 kattintással.
Egy asztalin 60-as ssd-ről 120-ra, majd egy laptopon hdd-ről az előbbi 60-asra klónoztam a rendszereket.

¤ R'n'R ¤

(#52660) szucstom


szucstom
őstag

A Hiren's Boot már lejárt lemez? :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#52661) Top cat válasza szucstom (#52660) üzenetére


Top cat
őstag

Van aki még emlékszik rá? :D

Ha jól tudom 4 éve adták ki az utolsót.

(#52662) szucstom válasza Top cat (#52661) üzenetére


szucstom
őstag

Hát nekem eddig nem volt rá szükségem, anno rendszergizda képzésen az oktató mutatta be, mint fasza klónozót.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#52663) #22237440 válasza yusukee (#52658) üzenetére


#22237440
törölt tag

Egyértelmű, mert a 7 még mindig a legstabilabb kiadás. :K A 10 a 8.1 tovább fejlesztései és sok a hiba benne. Az a gond, hogy hiába stabilabb a 7 de arra már nincsenek fejlesztések és ha belemegyünk, hogy abban az esetben mely applikációkat tudjuk rendeltetésszerűen használni azon kívül, ami az op.rendszeré, akkor lennének fennakadások. Vannak app.ok melyek már 7-en nem működnek gördülékenyen.
Egyszer csak így vásároltatják meg a 10-et azok után hogy tőrbe csaltak egy visszafordíthatatlan frissítésbe. :U

(#52664) King Unique válasza TRob1 (#52659) üzenetére


King Unique
titán

Annak az ingyenes változata nem tud rendszert klónozni, ellenben a Macrium igen.

(#52665) Top cat válasza szucstom (#52662) üzenetére


Top cat
őstag

Nemcsak azt lehet vele csinálni, de már nem fejlesztik.

(#52666) TRob1 válasza King Unique (#52664) üzenetére


TRob1
veterán

Tud az, hisz azzal csináltam. ;)
Annyi, hogy kellet egy megosztást csinálni vmi közösségi oldalon, és a linket bemásolni a programon belül. Google+ erre pont jó volt, másra úgysem használom. :D (Illetve 2szer csináltam, hisz 2 gépen kellett)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#52667) vlevi válasza #22237440 (#52657) üzenetére


vlevi
nagyúr

Házi.
Néha, nagyritkán látom, hogy kirakja a jobbrabalra nyilat, és lehet lappozni, de többnyire nem.
Ráadásul az egyik frissítés ota az egérgörgővel a következő képre lépés helyett a nagyítás jön(ne) be.

(#52668) ace05


ace05
senior tag

Akkor elmondom mi a probléma, drága főnököm rám bízta, hogy rakjak újra 15 gépet. Mind ugyan az, valami dell workstation. Nagyon régen valamit szerintem bűvészkedtem klónozással, de franc emlékszik már rá. De jól képzelem úgy megy, hogy csinálok egy imaget a hddról, azt pendriveon átjuttatom a következő gépőre és felrakom a program segítségével. Viszont a most felsorolt programokkal az image másik gépre felrakása az a Windowson belül, vagy a pendriveon bebootolva fog menni?

[ Szerkesztve ]

(#52669) TRob1 válasza ace05 (#52668) üzenetére


TRob1
veterán

Ha mindegyiken win10 fut, akkor lehet hogy egyszerűbb mindenhol csinálni egy Gép Alaphelyzetbe állítást.

¤ R'n'R ¤

(#52670) King Unique válasza TRob1 (#52666) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom milyen megosztásra gondolsz, de a natúr free verzió nem engedi, mert azt én is kipróbáltam. Egy promós, vagy mittom én milyen verzió már lehet. De a Macrium egyébként is többet tud, illetve annál a mezei free változat is megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#52671) vlevi válasza ace05 (#52668) üzenetére


vlevi
nagyúr

Macirummal csinálsz egy, kb 2gigás pendrivera egy helyreállito rendszert. Ez nem a windows, hanem a macirum saját helyreállitoja (habár az alapja ennek is win). Utana tudsz csinálni mentést, ami lehet kulső hdd, vagy 32, 64, ... Gigás pendrive, sd kártya, ami van kéznél.
De a macirummal olyan lehetőség is van, és ez a klónozás, hogy nem kell menteni, csak az első gépbe berakni a hdd-ket aorban, és a klónozás funkcióval átrani a második hdd-re a rwndszert. Az eredeti hdd tartala ilyankor nem változik, csak a másodiké, de az törlődik, természetesen. Az sem gond, ha nem egyforma méretűek, csak az a lényeg, hogy legalább akkora legyen, ahova felfér a klónozno kivant rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#52672) TRob1 válasza King Unique (#52670) üzenetére


TRob1
veterán

A sima, normál, standard alól is letölthető BackupperFull.exe nevű.
Rányomsz a Clone-ra, és ott írja mit kell csinálni. Kiválasztod face-t, g+-t, twitter-t, mittomén, és csinál egy megosztást. Annak a linkjét meg ugyanoda vissza kell másolni a progiban, ok, és minden klónozás megy szépen.
És bocs hogy én is mertem ajánlani progit, AMI SZINTÉN MŰKÖDIK. (Mert mint mondtam AZZAL csináltam 2 rendszert is a héten.Feltettem a megszokott Macriumot is, és ezt is, de mivel azt már ismertem, kipróbáltam ezt is. És mivel jó lett, nem kellett a Macrium.)

ui: De tudod, mit? Eltávolítom, hátha újra "aktiválni" kell, és akkor készítek neked képeket... az sosem baj ha tanulsz, és nem csak a megszokott dolgokat hajtogatod folyamat, hanem vmit végre el is fogadsz másoktól. Ha netán aktív lesz már alapból, akkor meg megcsinálom asszony gépén, ott még nem volt fenn.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#52673) TRob1 válasza TRob1 (#52672) üzenetére


TRob1
veterán

szerk: Sajáton alapból aktív volt reinstall után is... (Jah, mint a képen is látható, csak az új helyet kell megadni és kész, megy a rendszer klónozása)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#52674) King Unique válasza TRob1 (#52673) üzenetére


King Unique
titán

Nálam speciel a free változatnál nem megy, illetve az illesztőprogramok digitális aláírásával is van némi probléma...Továbbá nem tudom honnan töltötted le és mért 227 MB, de a hivatalos oldalon lévő telepítő csak ~ 82 MB.

A Macrium esetében viszont nincsenek ilyen gondok. :)

[ Szerkesztve ]

(#52675) #22237440 válasza vlevi (#52667) üzenetére


#22237440
törölt tag

Érdekes. Nálam néhány perce két intéző ablak képes volt arra, hogy kiakasztja az op.rendszert. Újraindítottam a gépet, mikor meg elindult visszatért a legelső frissítés óta elnémított hangja valamint elfelejtette mindenféle kiterjesztésű képek/fotók más app.al való társítását. Őrület. Egyszer csak az lesz, hogy előkaparom a "rejtegetett" full licence-es Snow Leopard OS X telepítőmet és befejezem az ingyenes Windows tesztelgetéseimet, amiből csak az MS-nak van haszna. Az az igazság, hogy titokban nagyon unom ez a mindennapi "játékot". :K Nem tudom ti hogy vagytok ezzel.

Ennyi embert ingyen dolgoztatni egy ingyenes frissítés/átállás fejében, ezt az én államomban kilövéssel büntetik. ;]

(#52676) TRob1 válasza King Unique (#52674) üzenetére


TRob1
veterán

Nézted amit linkeltem az 52659-ben? Nagyban oda van írva hogy Free. 82,7 a telepítő - nem ismerős az a kép hogy honnan is származhat? (win is ráfér 1 dvd-re, mégsem 1 dvdnyi helyet foglal installálva... nem is tudtad? ;] )
Na és még mit ír az oldalon a free standard alatt? Hát ezt: "Clone your system, hard drive and partition/volume"

És semmi aláírásos probléma nem volt, most már 3 különböző gépen próbálva sem.

Na de ennyi elég mára, hisz a szemednek sem hiszel.

ui: És senki nem vonta kétségbe a Macrium tudását, képességét, sőt, eleve úgy kezdtem hogy én is azt szoktam ajánlani, csak a héten kipróbáltam mást...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#52677) TRob1 válasza TRob1 (#52676) üzenetére


TRob1
veterán

Ne is agyalj tovább, szerintem rájöttem. Mivel én 11-én tettem fel, ez még a 3.5-ös verzió, viszont úgy látom, 13-án megjelent a 4-es. Ezek szerint abban már nem él az opció. 3.5 alatt meg igen, changelogban is külön írja.

De mindjárt rádobom a 4est, nem probléma ha esetleg "elcseszi" - hisz már úgysem kell -, de most már kíváncsi vagyok.

Mondjuk itt is írja a leírásban:

szerk: Persze 4es elcseszte, ahogy sejtettem. De előzőt visszarakva újra él alapból. :)

Tehát akkor: az AOMEI Backupper a 12-13-án kiadott 4.0-ás verziótól Nem Tud INGYENESEN Rendszert Klónozni. Ha vki ingyeneset szeretne, használja a már jól bevált Macrium Reflect Free-t!

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#52678) King Unique válasza TRob1 (#52676) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a screenshotot valóban benéztem, mert azt hittem más és nem a vezérlőpult. Egyébként a 4.0 telepített mérete már csak 211 MB. Illetve nálad a 3.5-ös verzió van telepítve és annál tényleg ez van. De a 4.0 esetében már nem, annál a másik állapot. Illetve az illesztőprogram hibája ugyanúgy megvan nálam, tehát az speciel nem vigasztal, hogy másnál minden ok. Ellenben a másik program esetében soha nem volt ilyen gond.

Igen, tehát akkor kijelenthetjük, hogy a Macrium verziótól függetlenül, illetve mindenféle plusz regisztráció és egyéb trükközés nélkül is tud ingyenesen rendszert klónozni. :K

[ Szerkesztve ]

(#52679) VeryByte válasza vlevi (#52671) üzenetére


VeryByte
őstag

Ha nem egyedi gépekről, hanem hálózatról és netalán tartományról van szó, akkor ez nem lesz jó, mert kb ugynaz lesz ilyenkor az összesnek a SID-je.
Az image kéászítés előtt sysprep-elj!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#52680) sanyek2


sanyek2
senior tag

Szakik, legyetek szívesek segíteni rajtam, mert szétb_sz az ideg a hitvány billentyűkombinációktól!!!

CSGO-zás közben sikerül lenyomnom meleg helyzetekben a Windows gomb + Ctrl + D-t, aminek eredményeképpen vált a win a virtuális asztalok között! :W :W :W :W :W :W :W :O :O :O :O :O :W :W :W :W :W
KI AKAROM IRTANI EZT A SZART A GÉPEMRŐL!!!!!
Adjatok nekem infót, hogy a registry-ből hogyan tudom törölni, vagy anyám kínja, mert komolyan felrobbanok!
A billentyűzetem segédprogramja átvált játékos üzemmódba a játék indításakor, aminek hatására a win gomb letilt, de ezt a kombót valahogy érzékeli. Csak ezt az egyet.

ÖRÖKRE meg akarok szabadulni ettől a trágyadék kombótól!

(#52681) F_Zolee válasza sanyek2 (#52680) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pattintsd ki a gombot. :DDD

(#52682) rgeorge válasza sanyek2 (#52680) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem próbáltam, de hátha...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#52683) szucstom válasza F_Zolee (#52681) üzenetére


szucstom
őstag

khm.... én is pont erre gondoltam, csak nem akartam ekkora "szemtelenséget" írni :D :DDD

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#52684) VoidXs válasza sanyek2 (#52680) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Töröld az asztalokat. Egy asztal közt nem akar majd váltani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#52685) rgeorge válasza VoidXs (#52684) üzenetére


rgeorge
addikt

A win+ctrl+d létrehoz egy új virtuális asztalt és átvált rá.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#52686) sanyek2 válasza VoidXs (#52684) üzenetére


sanyek2
senior tag

Az sajna nem jó, mert a win+ctrl+d létrehozza. A nyilakkal lehet váltani.

(#52681) F_Zolee: Komolyan megcsinálom, ha nem lesz jó amit rgeorge írt.
Szerencsére levehetőek a gombok.
Imádom a beviteli eszközeimet. 80%-ban testreszabhatóak. (Ha nem több) Ez + ez

rgeorge: Jól olvasom hogy ezzel az összes gyorsbillentyűt tiltom?
Bocs, gyér az angolom. Amit a fordító írt, abból gondolom.

(#52687) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Egy laikus kérdésem lenne.
Ubuntu helyet Win10-re gondoltam, de vajon újra kell
húzni mint régen?
Mert hogy megtelik szeméttel vagy mi a .... .

(#52688) #63761920 válasza #63761920 (#52687) üzenetére


#63761920
törölt tag

Mármint időnként újra kell húzni mert hogy megtelik szeméttel?

(#52689) #71746560 válasza sanyek2 (#52686) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,szép billentyűzet meg egér. :K
Hol vetted,ezen az oldalon?

(#52690) quailstorm válasza #63761920 (#52687) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen ez a megtelik szeméttel elég laikus megközelítés és akkor még finom voltam. Nekem az XP is ketyeg 2010 óta, meg a Win7 is és köszönik jól. A 8.1-el és a 10-zel több bajom volt eddig. 8.1 egyszer beborult, csak adatmegtartásos újratelepítés segített (ami az appokat törli kivéve a metrosakat).

10-nél meg a legsúlyosabb az ehavi update volt eddig, az tragédia.
Egyébként nem kell újrahúzni, ha ésszel használod, van egy megbízható vírusvédelmed akkor rendben van. CCleaner jó néha tempet, böngészőcachet üríteni, Lemezkarbantartó is van meg a rendszer visszaállítási pontok tudnak még sok helyet megenni. És az nVidia driver felelőtlen frissítése...

Ami fontos: kerülni mindent, ami booster, faster, gyorsító, driver updatelő, telepítő, registry fixer meg mit tudom én még milyen hókuszpókuszok vannak amivel az emberek lassítják és fertőzik a gépeiket sikerrel, már androidon is.
Drivert felrakod kézzel, az eszköz gyártójának honlapjáról, ha ott nincs, akkor az eszközgyártónak beszállító chipsetgyártó honlapjáról.
Appokból törekszel a reklámmentes és nyílt forráskódú, vagy megbízható fizetős verziókra. Telepítésnél semmilyen offert nem fogadsz el!
Böngészőbe reklámblokkoló alap, mostanság uBlock origint használok, AdGuard is jó dolog, Adblock Plus viszont lefeküdt a hiénáknak, szóval felejtős.

Ja és népszerű Ad/Mal/Spywareket is jó lenne kerülni. Bit/u torrent helyett qBittorrent, Deluge, Tixati.
Daemontools helyett Virtual Clone drive, nagyon spec igényekre meg Magic Disc.
Crackelt képernyőfelvevők helyett open source OBS.
Aztán biztos lehet még sorolni...

Remélem megérte ennyi energiát belefeccölni, ha nem számodra akkor másnak :DDD
Telemetria letiltására szerintem az O&O Shutup egy elég felkészült megoldás. Sajna az ehavi update annyira felnyomta az idegeim hogy nekiestem a 10-nek.

[ Szerkesztve ]

(#52691) csixy válasza quailstorm (#52690) üzenetére


csixy
addikt

A szikár xp telepítést meg is kellett töltögetni egy kis directX-szel , egyéb nem mérgezett apróságokkal, mert amíg "egy kis szemetet nem szedett össze" , addig nem is volt hajlandó működni jól , csak sírdogált, hogy ilyen-olyan dll hiányzik neki.

A win 10-ből az Nvidiás x@rokból mindent szedjek le? A programeltávolító a drivert azért ott hagyja a masinán?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52692) #63761920 válasza quailstorm (#52690) üzenetére


#63761920
törölt tag

:Y
Köszönöm! :R

(#52693) #71746560


#71746560
törölt tag

Meg tiltani az eszközkezelőnél,hogy frissítheti-az Ajánlottat-Nem-re mert hibásan működhet tőle a rendszer! :K

(#52694) quailstorm válasza csixy (#52691) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt úgy mondod mintha nem kellene az összes XP utáni Windowsra ugyanúgy feltenni a DX9 SDK-kat meg a Visual C++ 2005-2015-ig összest. Vagy, ne használj olyan programot ami azt a runtime-ot használja. Fordíts Borland C-ben.

RAPR ami leszedi a felesleget.
Lényeg tömören:
felteszed az első nV drivert, minden szép és jó.
Ráfrissítesz.
Még 2 évig ráfrissítesz mindig mert támogatott kártyád van.
Káromkodsz hogy hol a picsába tűnt a hely.

Először is nem szabad neki hagyni, hogy a C-re csomagoljon ki. Megmondod neki hogy hova. Aztán ha frissítesz, tiszta telepítés. Hogy miért? Mert ha nem, ott hagyja az előzőt a driver store-ban, hogy lehessen rollbackelni. Így 2 év alatt lesz neked 20GB szemét. Ha meg nem a C-re csomagol ki, kisebb eséllyel felejted és nagyobb eséllyel törlöd a régieket.

(#52693) Supernova555: nekem sose volt bajom az ajánlottakkal és vannak benne jó cuccok is (kompatibilitási főleg)
Az ajánlott driverfrissítések azok húzosabbak, azt tiltani kell, meg úgy egyáltalán ne szedjen winupdate-ről drivert ha nem muszáj. Általában az a jó aminél muszáj (régi vasak), ami meg új és támogatott azt meg hagyja békén.

Más:

Autorunt is érdemes figyelni és gyomlálni. 8.1-nél és 10-nél ez már része a feladatkezelőnek is. Aztán a Revo Uninstaller kicsit többet tud. Meg ott van az indítópult és az ütemezett feladatok is ha nagyon ráérsz.

Abba meg bele kell törődni, hogy a frissen telepített rendszernél lassabb lesz (inkább lassabban jut el a parancskész állapotba) egy olyan, amin fenn van sok .NET verzió, Matlab, Droid4x, NOD32, Quick Time, Java, Skype. Nálam ez a helyzet kb...
Persze a teljesítménynek nem szabad csökkenni, az indítási idő nő meg a hely fogy.

[ Szerkesztve ]

(#52695) csixy válasza quailstorm (#52694) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!

Én ccleanerrel szoktam időnként gyomlálgatni. Telepítéskor mindig figyelek a pipákra, mert általában mindig kínálnak ahhoz amire szükségem van pluszban egy kis ajándékként kapcsolt szemetet.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52696) D1Rect


D1Rect
félisten

Hardvercsere után kaptam egy "Aktiválja a Windowst" feliratot, majd:
"A Microsoft-fiók felvétele és összekapcsolása a digitális licenccel:

Válassza a Start gombot, majd a Gépház > Frissítés és biztonság > Aktiválás > Fiók felvétele elemet. A Microsoft-fiók felvételéhez rendszergazdaként kell bejelentkeznie.
Adja meg Microsoft-fiókja felhasználónevét és jelszavát, majd válassza a Bejelentkezés lehetőséget. Amennyiben a megadott Microsoft-fiók nem összekapcsolt fiók, meg kell adnia a helyi fiókja jelszavát is.
A Microsoft-fiók felvétele után az Aktiválás lapon A Windowst a Microsoft-fiókjához kapcsolt digitális licenccel aktiválták szöveg lesz látható."

Nekem az a látható, hogy "nem sikerült kapcsolódni a kiszolgálóhoz"...

(#52697) sanyek2 válasza #71746560 (#52689) üzenetére


sanyek2
senior tag

Mindkettőt a MediaMarktban. Zsíros is volt a blokk.... :D

(#52698) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Windows 10-nél a csökkentett mód csak az alábbi parancs parancsorba írása után volt előhozható a bootolási folyamat során F8 gomb nyomkodását követően:
BCDEDIT /SET {DEFAULT} BOOTMENUPOLICY LEGACY

Van ennek valami hátulütője, ha így hagyom ezt a beállítást, és nem állítom vissza az eredetire ezzel a paranccsal?
BCDEDIT /SET {DEFAULT} BOOTMENUPOLICY STANDARD

[ Szerkesztve ]

(#52699) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Leszamitva a megoldhatatlan bejelentkezokepernyo kerest, es hihetetlen szar es tetulassu wifi kezelest,
a hetek ota felhotlen viszonyom a w10-el ma ismet veget ert.

En lama, felfedeztem az Edge hasznos funkciojat, a kituzest.
A 3 napi szinten latogatott weboldalamat szepen kezelte is,
es ma reggelre eltunt, elfelejtette,
valamint az osszes video es audiofajlomon visszavette az uralmat a win lejatszoja.
Ez jo moka, ha esetleg unatkozok, akkor tarsithatom ujra az osszeset a 3 lejatszomhoz.

Este szabalyos leallitas, fastboot ki van kapcsolva, update nem volt.
Az leolve, havi 1x manualisan elvegezve.

Ezt mi okozhatja?

(#52700) slecht


slecht
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy rendelkezem legális Win 7 Home Premium telepítőlemezzel, mely jelenleg Win 10-re van frissítve egy laptopon. Szeretném a laptopról törölni és feltelepíteni egy asztali gépre. Szerintetek ez menni fog úgy, hogy legálisan legyen Win 10 az asztali gépen (csak az asztali gépet használnám utána, a laposra menne egy linux)? És kezdhetem-e rögtön a 10 telepítésével, vagy előbb a 7-et kell felraknom és csak utána tudom 10-re frissíteni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.