Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) Essejó válasza quailstorm (#52842) üzenetére


Essejó
veterán

Nem a hűtőtömb csavar oldásával van gondom hanem a rajta levő műanyag burkolattal. A videón olyan könnyedén két ujjal leveszik, nos az az én gépemen olyan stabilan ül a hűtőn, hogy két kézzel moccantani nem tudom, törni meg mint mondtam nem akarom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#52852) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Segítsetek mert megőrülök.
Van a gépen Adobe Acrobat, aminek van virtuális nyomtatója. A géphez csatlakozik még egy wifi-s nyomtató is. Hiába állítom be az Adobe vitruális nyomtatóját alapértelmezettnek, időnként ezt felülbírálja és visszaállítja alapértelmezettnek a valóságos nyomtatót... Miért önállósítja magát és változtatja meg magától ezt a beállítást? Létezik erre valami megoldás?

Előre is köszi

(#52853) TRob1 válasza fradi81 (#52850) üzenetére


TRob1
veterán

Ha nincs fenn akkor gondolom nem erre gondoltál. :D

¤ R'n'R ¤

(#52854) raidx válasza Nauda (#52852) üzenetére


raidx
őstag

Kikapcsolható!

Gépház, Eszközök ......, A windows kezelje az alapértelmezett nyomtatót Ki.
Ha be van kapcsolva akkor a legutoljára használt eszköz lessz az aktív. Kikapcsolt állapotba megmarad a beállításod.
Egyébként a Win 10-nek is van pdf nyomtatója.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#52855) tordaitibi válasza S-IW (#52845) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nekem nincs ilyen menupont a nezetbe, csak a sajatgep mod.
De azzal csak a sallangok tunnek el, maga a sav nem.

(#52856) TRob1 válasza tordaitibi (#52855) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor vagy nem win10ed van, vagy "eljátszottál" valamit. :D

¤ R'n'R ¤

(#52857) qpakcovboy válasza Essejó (#52849) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszi a választ. Ez azt jelenti hogy ha bővítenék, vagy tönkremegy a noti, akkor ismét vehetek egy w10-et. Nem túl gazdaságos így.

(#52858) pinnacle válasza TRob1 (#52853) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt a Játékvideó-rögzítőt hol lehet kikapcsolni? Nekem ez jön fel a Win+G-re, beállításban nem látom. Egyébként ez az Xbox része? Oda nem vagyok bejelentkezve, de talán a Steam, Microsoft FSX telepítésénél jelent meg.

(#52859) TRob1 válasza qpakcovboy (#52857) üzenetére


TRob1
veterán

Erre találták ki a dobozos verziót.

Amúgy notiban mit bővítenél, alaplapot? Mert ha memória, hdd, ssd, billentyűzet (egér :) ) csere van, annak semmi akadálya...

(#52858) pinnacle:
Az xbox app alapból telepítve van (ha azóta vki nem törölte). Azon belül a Beállítások (bal oldalt fogaskerék)/Játékvideó-rögzítő fülön lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#52860) choco01


choco01
addikt

Sziasztok,

az lehetséges hogy asztali gépnél bekapcsolódik a repülőgépes üzemmód, és mivel utána ezt nem találjuk ki se bírjuk kapcsolni és e-miatt nincs internet elérés? :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#52861) cool13


cool13
őstag

Sziasztok! Hogyan lehet tényleg véglegesen kikapcsolni a frissítéseket? Elvben megtettem. És nem, nem szeretném frissíteni. Nekem jó így, ne nyomuljon. Ne töltse le a háttérben ne csináljon semmit. Soha nem volt gondom eddig ez miatt. De most megint ott van két lehetőség a főkapcsoló alatt.

[ Szerkesztve ]

(#52862) n42 válasza cool13 (#52861) üzenetére


n42
tag

Ne csatlakozz az internetre!

Amennyiben mégis van ilyen igényed, fogadd el, hogy erre szükség van: hidd el, nem téged védenek/vegzálnak, hanem a közösséget. Amennyiben kikapcsolod a frissítést, potenciális veszélyforrás vagy, magadra nézve (kisebbik baj...), viszont másokra is (nagyobbik baj...).

(#52863) TRob1 válasza cool13 (#52861) üzenetére


TRob1
veterán

Szigorú törvényi szabályozás által tiltanám az internet használatát a szolgáltatók felől olyanok részére akik nem tartják frissen a rendszerüket... ;]

¤ R'n'R ¤

(#52864) Syl válasza TRob1 (#52863) üzenetére


Syl
nagyúr

Jobb lenne inkább a krekkelt, loaderes, kmspico-s gépeket tiltani ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52865) tordaitibi válasza TRob1 (#52856) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Holnap delutan megnezem, melohelyi gep.
De ha lenne, megtalaltam volna.
A'masik kettore hatatozottan emlekszek, a betkinto es a reszletek,'de azok nem ez.

(#52866) TRob1 válasza Syl (#52864) üzenetére


TRob1
veterán

Akár azt is, de az nem akkora veszélyforrás... még MS is "szemet huny felette". Ha akarná, tiltaná élből, de neki fontosabb hogy inkább fizetés nélkül használják az ő rendszerét, mint bárki másét. És ha nekik megfelel, akkor másnak meg sztem kb semmi köze hozzá, hisz nagyjából csak az anyagiakról van szó jelen esetben. :) (A vérpistike edisönök megint más tészta)

¤ R'n'R ¤

(#52867) slecht válasza #71746560 (#52708) üzenetére


slecht
aktív tag

Szia!

A telepítéskor beírva a Win7 Home Premium Full kódomat, simán engedte telepíteni a Win10-et. Probléma mentesen fut a rendszer. Bár utólag jobb lett volna egy Pro "liszenszt" venni anno. :D

Win10-hez milyen SSD beállítások kellenek? A lapozófájlt kikapcsoljam? (16GB RAM)

[ Szerkesztve ]

(#52868) Воланд válasza slecht (#52867) üzenetére


Воланд
titán

Semmilyenek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52869) quailstorm válasza Essejó (#52851) üzenetére


quailstorm
nagyúr

[link] [link]

Ennyit találtam. Szedd le az elejét hátha ott is vannak körmök, 5850-en ott van kettő, az oldalán kettő, és egy csavar az alján, de az sokkal nagyobb terelő.

Nem törni kell, hanem felismerni hol kapaszkodik és ott benyomni.

(#52870) slecht válasza Воланд (#52868) üzenetére


slecht
aktív tag

OK! Köszönöm!

(#52871) cool13 válasza n42 (#52862) üzenetére


cool13
őstag

Kérlek magyarázd el, miért jobb ha megteszem hogy frissítsen állandóan. Meggyőzhető vagyok.

(#52872) Bsbsport


Bsbsport
tag

Sziasztok , tudnátok ebben segíteni ?
8 gb ramom van (4X2gb) , ebből 3,96 használható , w10 64 bites , msconfigban maximális méret nincs kipipálva .
Nem integrált a vga .

Próbáltam másik rampárral is , memtest többször is lefutott ,

[ Szerkesztve ]

Minden napra van egy.....

(#52873) pinnacle válasza TRob1 (#52859) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Idáig nem voltam bejelentkezve, ezért nem látszódott.

(#52874) Popes válasza Bsbsport (#52872) üzenetére


Popes
őstag

A biosban le van tiltva az integrált VGA?

Deus ex machina

(#52875) Bsbsport válasza Popes (#52874) üzenetére


Bsbsport
tag

Nincs integrált vga .
asrock 970 extrem 3 lap.
Viszont az erőforrás figyelőben van olyan hogy a hardverek számára fent tartott mem 4gb

Minden napra van egy.....

(#52876) Pokesz007 válasza slecht (#52867) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Én nem kapcsolgattam semmit SSD_vel Win10-en. Lám csodát megy szépen.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52877) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.

Valaki tudna abban segíteni, hogy win 10-nél hol lehet az FN + gombra megjelenő pl.: hangerő megjelenési helyét módosítani.

(#52878) n42 válasza cool13 (#52871) üzenetére


n42
tag

Leírtam. :-(
(plusz a fejlesztés is zökkenőmentesebb, ha nem kismillió fragmentált rendszer van forgalomban...)

(#52879) slecht válasza Pokesz007 (#52876) üzenetére


slecht
aktív tag

Szia!

Én sem, csak gondoltam a lapozófájl áthelyezése vagy kikapcsolása szükséges lehet, de ezek szerint nem kell rá figyelni.

Egyébként hihetetlen a különbség a HDD és az SSD között. Pedig csak egy Kingston UV400-on van a rendszer. Nem gondoltam volna. :DD

[ Szerkesztve ]

(#52880) SP4C3 válasza n42 (#52878) üzenetére


SP4C3
veterán

Majd ha egyszer sikerül egy épkézláb rendszert készíteniük, akkor majd teljesül ez a vágyuk is. Addig meg update: off. :(((

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#52881) SP4C3 válasza n42 (#52862) üzenetére


SP4C3
veterán

run: services.msc
Windows Update - disable

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#52882) King Unique válasza slecht (#52879) üzenetére


King Unique
titán

Ezt mért itt kérdezed meg, amikor van külön Flash SSD topik? Amúgy meg kb. ugyanazt lehetne rá mondani, amit nemrég egy másik topikban.

[ Szerkesztve ]

(#52883) vlevi válasza slecht (#52867) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lappozót nem érdemes kikapcsolni. Kisebbre, és esetleg fix méretűre veheted.
Én azért egy hibernálás kikapcsolást javaslok, ez az, ami az ssd kíméléshez hozzájárulhat. Alapbeállitasban ui minden altatás, és leállitas hibernaciós file írását jelenti, egyrészt sokáig tart, másreszt sokat ír az ssd-re.

(#52884) slecht válasza King Unique (#52882) üzenetére


slecht
aktív tag

Gondoltam, ha már 10-et telepítek rá, itt sokkal többet tudnak róla, mint az "átlagos SSD" topikban, de elnézést, ha megbántottam bárkit is, nem állt szándékomban. Ígérem, nem írok többet ide ezzel kapcsolatban. :R

Azért köszönöm a linkeket!

[ Szerkesztve ]

(#52885) daimonion válasza SP4C3 (#52881) üzenetére


daimonion
senior tag

hmmm. ez biztos ? Ezek után megnézted a gépházban is hogy mikor volt a legutóbbi frissítés keresése :F
Lehet érdekes dolgot fogsz tapasztalni

(#52886) King Unique válasza slecht (#52884) üzenetére


King Unique
titán

Csak azért ajánlottam a téma topikját, mert ott azért mégiscsak több a tapasztalat ezzel kapcsolatban, illetve az összefoglalóban ott van pár hasznos cikk. Hasonló dolog ez, mint amikor valaki pl. vírusirtó ügyben érdeklődik, mert annak is megvan a külön topikja. Illetve a többség úgyis Windowst használ általában és az előbbi 2 topikban aktívan hozzászólók között is. Tapasztalat pedig nyilván a Win10-zel is van, tehát ez a része is ok.

:R

[ Szerkesztve ]

(#52887) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Mennyire ajánlott egy takarító program a Windows-ra?Ccleaner?Vagy inkább jobb,ha nem törölget?
Ti használtok hasonlót?
Thx!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#52888) SP4C3 válasza Orlin (#52887) üzenetére


SP4C3
veterán

Erősen ajánlott, ccleaner-vel a sok bloatware-t is el tudod távolítani.

@daimonion Igen, atombiztos.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#52889) gyuribácsi88

Sziasztok, olyan problémám lenne hogy újraraktam a win-t, egyedüli felhasználó vagyok a gépen, kivettem a jelszókérést ahogy kell, de minden indításnál 2x szerepelek az indítóképernyőnél, és mindig be kell írnom a jelszót mert azt írja ki hogy a felhasználónév vagy a jelszó helytelen. Aztán ha beírom a jelszót akkor utána belép rendesen.

A felhasználói fiókoknál csak 1 fiók van, ezért nem értem hogy a bejelentkezési képernyőnél miért vagyok ott 2x, és miért írja ki hogy a jelszó vagy a felhasználónév helytelen, mikor meg ha beírom a jelszót akkor simán belép, ezt hogyan tudom/tudnám orvosolni :F

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#52890) vigyori78 válasza gyuribácsi88 (#52889) üzenetére


vigyori78
őstag

Bejelentkeztél microsoft accal is ezért van két felhasználó, a gépház fiókokban ki tudsz lépni a microsoftból ha zavar.

(#52891) gyuribácsi88 válasza vigyori78 (#52890) üzenetére

:R Még egy kérdés, csinált a win 10 telepítésnél egy 100 megás meghajtót (partíció), (fogalmam sincs hogy ezt most miért látom itt a rendszerben, máskor is csinált már ilyet valami rendszer számára fenntartott akármi) le tudom ezt valahogy tiltani hogy ne lássam itt a saját gépen belül?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#52892) gyuribácsi88 válasza gyuribácsi88 (#52891) üzenetére

Szerk; semmi, megoldottam, letiltottam a kezelésnél.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#52893) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Nagy help kéne, bemásolom a windows tablet topicos hszeim:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Hozzám került egy ASUS T100T (Intel Z3740, 2GB ram, 64GB emmc) Windows 10 pro van rajta és egyéb SW-ek. Szeretném visszatenni rá a Windows 8.1-et abból is a Core-t hiszen az jár hozzá.
Első kérdésem, hogy rá tudom-e telepíteni pendrive-ról a Win 8.1 Coret?
Második pedig az lenne, hogy nem találtam az asus honlapján ehhez a típushoz se drivert se semmit. Van t100ta-hoz, t100tal-hez stb sima t-hez nincs.
Tudnátok segíteni? Asus szervíz nem játszik 24-ére kész kellene lennem, szóval sajátkezűleg kellene megcsinálnom...

Megtaláltam hol lehet megnézni: BIOS F12=T100TA
Megtaláltam, h windows 8.1 recovery partíció is van :)
Nem lehet visszaállítani, hiányzik neki egy partició.
Sebaj ez van. Most folyamatos a boot loop Win8.1 felkészülés a javításra. Egyenlőre jó lenne ha a rátelepített Win10-el indulna el. Mit lehet tenni?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#52894) gyuribácsi88

De egyébként azt a 100 megás partíciót nem tudnám valahogy hozzáadni a "C"-hez? Vagy hagyjam a francba, nem zavar az ott semmit?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#52895) quailstorm válasza gyuribácsi88 (#52894) üzenetére


quailstorm
nagyúr

valaha ott volt a rendszerindítási, gondolom én, viszont a C kezdő pozícióját nem érdemes módosítani, utána lehet helyreállítózni, 100MB-ot nem ér meg
Mikor Partition Wizarddal klónoztam HDD-ről SSD-re, akkor volt szenvedés mire elindult, ez is ugyanaz lenne.

(#52896) gyuribácsi88 válasza quailstorm (#52895) üzenetére

Oké, hát ha nem zavar be ott semmit, akkor nem foglalkozok vele. :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#52897) raidx válasza gyuribácsi88 (#52894) üzenetére


raidx
őstag

Zavarni nem zavar semmit, a veszteség sem sok. Össze lehet vonni de rámegy egy csomó idő. Nembiztos, hogy megéri.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#52898) diablo1984


diablo1984
veterán

Win live regemet a win 10 magához kötötte, így jelszavas lett a windows 10 is, amit èn nem akartam. Hogy tudnám ezt a jelszavazást törölni a rendszergazda fiókból?

(#52899) vigyori78 válasza diablo1984 (#52898) üzenetére


vigyori78
őstag

Ha azt szeretnéd, hogy ne kérjen jelszót :

Win gomb+R betű, a megjelenő ablakba beírod, hogy netplwiz Enter, az utána megjelenő ablakban pedig kiveszed a jelszókérés mellől a pipát, kétszer beírod a mostani jelszavadat, a gépet újraindítod és kész.

Ha csak a helyi fiókot szeretnéd ismét használni:

(#52890)

(#52900) diablo1984 válasza vigyori78 (#52899) üzenetére


diablo1984
veterán

köszönöm, erre gondoltam, csak valahogy a win10ben semmit sem találok meg!

köszönöm még 1x! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.