Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot kérek!
Pár hónapja, miután felállt a Windows nem tűnik el a tálca (autó elrejtés bekapcsolva). Egérkurzor sincs. Majd ha kattintok az egér bármelyik gombjával megjelenik a kurzor és eltűnik a tálca. A kikapcsolásig minden rendben.
A másik, amit szintén néhány hónapja tapasztalok, hogy az "Ez a gép" az alábbi, duplikált módon jelenik meg. Mi az a CD ikon az E meghajtó előtt?
Mi okozza a fentieket? Amúgy rendben lenne a gép.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#52552) Syl válasza jimmy399 (#52550) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom hogy kapcsolókkal rá lehet venni, de egy átlag windows user nem fog ilyesmivel szenvedni. Bebootol az ubuntu pendrive-ról, rábök a win partícióra és kap egy hibát amivel nem tud mit kezdeni. Ergo a hibernál fájlrendszer biztonságban van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52553) wowpegazus


wowpegazus
tag

Sziasztok!

Tudtok valami megbízható helyet, ahol olcsón lehet jogtiszta win 10-et szerezni / megbízható kalózt? Elsődlegesen játszom a gépen, és azt olvastam valahol, hogy a több magos procik teljesítményét, meg a gpu teljesítményét erősen feljavítja a win10.

(#52554) Hunork válasza wowpegazus (#52553) üzenetére


Hunork
veterán

Ezért nem fognak megdicsérni... :U

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#52555) laktop válasza tordaitibi (#52513) üzenetére


laktop
tag

Szerintem nem keverem.
Vezérlőpult\Hardver és hang\Energiagazdálkodási lehetőségek\Sémabeállítások szerkesztése
- Képernyő kikapcsolása: 15 perc
- Alvó állapot kezdeményezése: 15 perc
Ezen belül a Speciális energiaellátási beállítások módosításán belül:
- Alvó állapot\Alvó állapot: 15 perc

Aztán még:
Gépház\Energiagazdálkodás\Alvás: 15 perc

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#52556) Hunork


Hunork
veterán

Jelentem, ma már rendben üzemelt az Áruház! :K Csak megijedtem tegnap, hogy virágboltos sorsra jut a rendszerem. :)) Kicsit túlparáztam, még a fiókom is rendben, az eszközök, minden.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#52557) quailstorm válasza Fred23 (#52549) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rendszergazda barátomnak besegítettem a suliban, a rendszerek Enterprise rendszerek és KMS-en aktiválódnak. Ahhoz ő otthoni kulcsot nem tud venni, mindenképp újratelepítés szükséges.

(#52558) VeryByte válasza quailstorm (#52557) üzenetére


VeryByte
őstag

Ez nem feltétlenül igaz, ha van egy kis kutakodós vénája, akkor lehet találni olyan megoldást, mellyel az Enterprise verziót vissza lehet minősíteni, és ebben az esetben lehet kulccsal is aktiválni.
A módszer nem hivatalos, Microsoft által nem támogatott, én is csak Windows 7-en csináltam és egyetlen célja, hogy ne kelljen újra telepíteni mindent.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#52559) lala42 válasza wowpegazus (#52553) üzenetére


lala42
őstag

Igen.
https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10
Ha van egy jogtiszta korábbi rendszered, akkor még mindig ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#52560) #71746560 válasza wowpegazus (#52553) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,ejnye-bejnye. :(((
Ssssttt,nem szabad ilyet csinálni itten kéremszépen! :Y

(#52561) VoidXs válasza wowpegazus (#52553) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az első kérdést most hagyjuk, a másodikra a tapasztalatom alapján ellentétes a válasz, az asztali gépemen nem éreztem különbséget, viszont a laptopom durván degradálódott 8.1-hez képest.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#52562) wowpegazus


wowpegazus
tag

Köszi mindenkinek a helpet!

Csak tudjátok lehet olyat hallani, hogy pl. laptopokat vesznek nagy mennyiségben gyárilag telepített win 10-el, valahogy leválasztják a szoftvert a gépről. Win10 nélkül eladják a laptopot, és a neten 13-15 euroért értékesítik a win 10 kulcsokat.

Pl. ilyesmik:

https://purchasewindowsproductkey.co.uk/?gclid=CNzwhOSK99ACFcOrGAod3Z8Jrg
- 13.95 EUr

http://sov24.hu/operacios-rendszerek/18-windows-10-pro-32bit-64bitkey-olcson-operacios-rendszerek.html?gclid=CJ_htuL899ACFYI4GwodQXML4w
-19.990,- Ft

Nyilván nem mindegy, hogy 4.500,- Ft, 20.000,- Ft, vagy épp 45.000,- Ft ugyanaz a szoftver. Főként ez állt a kérdés központjában. A nyelvbotlásért bocsi!

(#52563) Popes válasza laktop (#52555) üzenetére


Popes
őstag

Próbáld ki hogy képernyő kikapcsolását "soha"-ra állítod, mert amúgy sem sok értelme van így.

Deus ex machina

(#52564) #22237440


#22237440
törölt tag

Napi hiszti, erre ébredni.

:U

(#52565) #22237440 válasza #22237440 (#52564) üzenetére


#22237440
törölt tag

Megpiszkáltam a felbontást és látszólag helyrepattant. Eredetileg is 1366x768 volt. Áttettem másra, utána vissza. Gyanítom a KB3209498 zavart be. ;)

(#52566) EVL2


EVL2
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy Origin által letöltöttem és telepítettem a Titanfall 2 nevű játékot. Szépen meg is csinált mindent de a játék nem indul és valami ilyen hiba üzenetet kapok: msvcp120.dll hiánya miatt a játék nem tud indulni. Amikor kinyomom feldobja ugyan ezt csak 1 betű különbséggel: msvcr120.dll.
A munkahelyemről írok ezért nem tudok pontosabb leírást adni, de nagyon ha tudnátok javasolni rá valami megoldást.

Előre is köszönöm!

(#52567) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
W10pro-t szerettem volna aktíválni. Egy DELL gépen lévő W7pro matrica sorszámával.
Nem engedte aktiválni. Ezeket az üzeneteket dobta. Mi lehet a nyűg? Valaki felhasználta?
Vissza lehet valahogy szerezni? Ez egy kintről behozott gépen van. Sok gépet telepítettem W10-el, majd aktiváltam a rajta lévő W7 matricán található sorszámmal.


Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52568) #22237440


#22237440
törölt tag

Én is a kereszt apját! ;] Ne üdvözöljön, dolgozzon, mert túl sok a ping timeout! :K De komolyan! Míg az alap funkció sem működik addig ne "szédítsen"!

(#52569) movax válasza EVL2 (#52566) üzenetére


movax
őstag

Hiányzik a Microsoft Visual Studio 2013 Runtime Libraries. Innen szedd le, tedd fel, örö é bódottá.

(#52570) raidx válasza hito (#52517) üzenetére


raidx
őstag

Erre találta ki az MS már régen a wushowhide.diagcab appot. Enek segítségével eltünteted a nemkívánatost és tőbbé nem zaklat vele. Mellesleg 70éves vagyok.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#52571) pjen válasza embe (#52567) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg lejárt a határidő.Van valami mozgás sérült verzó azt kéne megpóbálni,a win nem ellenőrzi,hátha.

(#52572) raidx válasza embe (#52567) üzenetére


raidx
őstag

Hívatalosan már elég régen lejárt a frissítési lehetőség. Van valami kiskapu állítólag. Gyengénlátók opciót kell bekepcsolni és akkor talán frissíthető az ms oldaláról.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#52573) EVL2 válasza movax (#52569) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nagyon köszönöm a gyors segítséget! Ahogy haza érek egyszer az igából azonnal ki is próbálom.
Még 1x köszi és hálám üldözni fog! :DDD

(#52574) embe válasza pjen (#52571) üzenetére


embe
nagyúr

és raidx köszi!
Ma is aktiváltam 2 gépet, tegnap is kettőt ugyanilyen W7pro matricáról, ment minden gond nélkül.
Megpróbálom.
Nincs valami telószám, ahol ezt lehet az MS-nél intézni?

Nekem már fent van egy belakott W10, azt szeretném aktiválni, mint korábban többször tettem.

Aktiválásnál még ezt írja ki. Ez rendben van?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52575) Akelaus válasza snooze (#52540) üzenetére


Akelaus
senior tag

Hello!

Azzal nem volt semmi gondom. Viszont ezt már minden nap eljátssza velem. Az már mellékes, hogy ezen a héten még azt is dobálja minden bekapcsolásnál, hogy a licenc lejárt, aktíváljam, miközben a gépházban meg aktiváltat mutat(mert az is, win7után ment fel, eredeti volt). Ma még nem kapcsoltam be, majd ha hazaérek.
Gondoltam rá veszek win10 kulcsot, de amennyibe kerül, inkább visszarakom az eredeti win7-et.

(#52576) tordaitibi válasza laktop (#52555) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez igy erdekes, szerintem a rendszer nem tudja eldontemi hogy elaludjon, vagy a kikapcsolja a monitort.
A kepernyo kikapcsolasst tedd soha, hisz ha 15 perc utan elalszik, akkor ugyis kikapcsol a monitor.

(#52577) pjen válasza embe (#52574) üzenetére


pjen
félisten

Szia,ha egyszer aktiválva volt az Ms megjegyzi,esetleg valami nagyobb haódwer cserénél lehet gond.Én ha újra rakom nem írok kulcsot,mikor lesz net a win aktiválódik.A MS nek van supportja,magyar nyelvű.Keress rá a,google a barátod.

[ Szerkesztve ]

(#52578) embe válasza pjen (#52577) üzenetére


embe
nagyúr

Igen így van. Sok gépet telepítek, eddig még nem volt ilyen gondom.

Ma más más ügyből kiderült...a Google ma nem a barátom. :O

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52579) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez mennyire oké, hogy így árulnak kulcsokat?

Everybody lies.

(#52580) Akelaus válasza Barthezz2 (#52579) üzenetére


Akelaus
senior tag

Itt a Ph.-n is van. Az is mehet, és megy is ahogy elnéztem az értékeléseket.

(#52581) embe válasza embe (#52574) üzenetére


embe
nagyúr

Telefonos support leellenőrizte a kulcsot érvénye. Telepítsem újra. :W
Pont ezt akartam elkerülni. Eddig raktam egyik gépből a másikba a belakott rendszert, és az adott gép kulcsával használtam. Gond nem volt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52582) Воланд válasza Barthezz2 (#52579) üzenetére


Воланд
titán

Semennyire. A COA matrica mindenképpen kellene.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52583) jeni válasza Воланд (#52582) üzenetére


jeni
félisten

Beszéltem velük.
Csak abban az esetben van hozzá COA matrica,ha 10db-t veszel!!!
10db vétele esetén a 10 db COA matricát is küldik.
Ha csak 1-t veszel akkor csak a számokat küldik emailban írott formájában! :W

Az utolsó mondatuk az volt a kérdésemre,hogy mi az oka,hogy csak leírják a serialt? Az volt a válaszuk, ha NEM TETSZIK AKKOR MEG LEHET VENNI MÁSHOL IS!

Adminisztrációs (túl nagy költséggel jár nekik) okokra hivatkozva van ez náluk,hogy 1db vétel esetén nem éri meg a levélben való elküldés,illetve annak beszekennelése emailba!
Ha csak egyet akkor emailban küldik el a serial számot,de arra nem kaptam választ,hogy a COA matricával mi lesz majd? kidobják? Elégetik?

Barthezz2

Amúgy jobban jársz és jártál volna pár héttel korábban mikor AKCIÓ volt,hogy az aprón van itt egy tag aki igazoltan ad el eredeti a Windows 10 Pro matricát,és meg is kapod fizikai formájában. Most ez 15000Ft -ért adja el.Nekem még sikerült elcsípnem 10000Ft áron.

[ Szerkesztve ]

(#52584) Popes válasza embe (#52581) üzenetére


Popes
őstag

Várj még vele, lehet a szerver vacakol és holnapra meg már aktivált lesz. :K

Deus ex machina

(#52585) jeni válasza Barthezz2 (#52579) üzenetére


jeni
félisten

20000Ft-ért adják el és ezen akarnak spórolni!

Szállítási költség nélkül, mivel a termékkulcsok e-mailben kerülnek kézbesítésre

Pozitív oldala,hogy van aki meg is vette,kapta valami Gabor K:

Windows 10 pro

Köszönöm. Minden rendebn ment. A termékkulcs is megérkezett elektronikusan kb. 5 sec. alatt e-mailben. A win 10 teszi a dolát! Máskor is titeket választalak és ajánlom másoknak is!

[ Szerkesztve ]

(#52586) #71746560 válasza Barthezz2 (#52579) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,kellene mellékelni nekik kulcsot hozzá-ami a coa matricán van. ;)
A matricát meg fel kellene ragasztani a gépre,ez a hivatalos útja neki. :K

(#52587) djlolo válasza szőr Artúr (#51768) üzenetére


djlolo
tag

Szia! Nalam mutatja,win 10 pro de az gondolom nem szamit.Csak kell egy kicsit vacakolni a beallitasoknal az Aida-ban.

(#52588) Csupingo válasza szőr Artúr (#51768) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha még aktuális, akkor pl. a CPUID Hardware Monitor is mutatja.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#52589) gyuribácsi88

Sziasztok, ezt az üzenetet kapom ha rámegyek az áruházra, vagy ha megpróbálom a windows strore-os játékomat elindítani. Valami ötlet esetleg hogy mi ez és hogy szabadulhatok meg tőle? Egy felhasználó van a gépen, és az a rendszergazdai fiók.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#52590) csixy válasza jeni (#52583) üzenetére


csixy
addikt

Írd meg nekik , hogy küldesz előre felbélyegzett válaszborítékot. ;) Még így sem lesz biztosíték arra , hogy azt a számot már egyszer valaki felhasználta.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52591) gyuribácsi88 válasza gyuribácsi88 (#52589) üzenetére

Közben megvan, az UAC megszivatott.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#52592) SP4C3 válasza gyuribácsi88 (#52591) üzenetére


SP4C3
veterán

Micsoda useless $#!T
Kikapcsoltad, mi? :DDD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#52593) cigam válasza jeni (#52585) üzenetére


cigam
félisten

Szerinted mind a 20k-t megtartják, mint nyereség, vagy az eladott licene-et megfizetik az MS-nek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52594) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#52579) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor ezt azt hiszem kihagyom. Kösz mindenkinek :R

Everybody lies.

(#52595) #71746560 válasza cigam (#52593) üzenetére


#71746560
törölt tag

Jogos,virágbolti az eset. :K
Ennyiért jogtisztát lehetetlen venni sajnos. :(

(#52596) Montliard


Montliard
csendes újonc

Üdv!

A szituáció a következő; Vadiúj gép (i5-4690k, Asus Strix 1070 o8g, 16 gb corsair ram, 1 tb Samsung pro ssd, 1 tb wd black winchester, Asus b85m-gamer alap), vadiúj winfos 10 telepítés, anniversity update fent, legújabb driverek, és 2 hétig semmi probléma, 4k-s tvn viszi most is a watch dogs 2-őt ultrán a vas.
Viszont 2 nappal ezelőtt a winfos 10-en probléma lépett fel, mégpedig egy igen masszív lagg. Hogy ez mit jelent? Azt hogy bármit csinálok rajta olyan mintha 10 másodpercenként mozdulna meg a gép. Pl megnyitom a winfos feladatkezelőt és nem tudom megmozdítani az ablakon belül a dolgokat, értsd; a füleken lapozni, legörgetni, és nem frissít az erőforrás felhasználás sem. Torrentnél ugyanez vagy a böngészőben, és a winfos intézőben is, fájlok lapozgatásánál.
Nos én megpróbáltam mindenfajta házicsodát ami fennvan neten pl lagfix néven amiben kikapcsolgatják az értesítéseket stb. és régen is volt rengeteg problémám ezzel az operációs rendszerrel a régi gépen, és bazira fel tud már kúrni így örömmel vennék bármi segítséget.
A gép gombnyomástól számítva 10 másodperc alatt teljesen betölti az egész winfost és utána 2 napja folyamatosan ez a masszív lagg van jelen ami roppant idegörlő, főleg hogy alkalmazások, videók terén semmi probléma nem lép fel, pl a watch dogs 2nél sem.

Kérlek titeket segítsetek megoldani ezt a rém undormány problélmát mert ez már tényleg a vicc kategória.

Köszönet!

(#52597) jeni válasza csixy (#52590) üzenetére


jeni
félisten

"megköszöntem a válaszukat és letojom őket" :DDD
egyértelmű,hogy simlis cég vagy valakik.
ha 20000Ft mellé beteszik a 300Ft-s ajánlott levelet akkor erre más senki sem panaszkodna.

[ Szerkesztve ]

(#52598) csixy válasza jeni (#52597) üzenetére


csixy
addikt

Így van.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52599) Sztlaci válasza movax (#52516) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#52600) core i7


core i7
addikt

Sziasztok! Ablakok 10 beépített vírusírtója jobb mint a Microsoft Essentials?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.