Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) tomp válasza King Unique (#52050) üzenetére


tomp
félisten

Köszi!
A Rufus Windows To Go opciójával sikerült.
Igazából csak ki akartam próbálni, hogy felmegy e. Ismerősöm szerint lehetetlen pendrive-ra. Ezek szerint rosszul tudja. :DDD
Én úgysem tudom használni mert a laptop nem tud usb 3.0-ról bootolni mert nem alaplapi chipset vezérli azt a portot. Külön vezérlője van.

(#52052) tpeter77 válasza prabhu (#52049) üzenetére


tpeter77
addikt

konkrétan melyikkel?
holnap reggel meglátom a szűz telepítéskor mint mond a win10 az eredeti win7 pro kódra. Ha nem fogadja el írhatok a microsoftnak egy szerelmes levelet?!

(#52053) Montliard


Montliard
csendes újonc

Üdv!

Windows 10-el lenne egy nagyon csúnya problémám. Nem lehet rá feltenni az istenért sem Nvidia drivert és így gyakorlatilag kuka az egész gép jelenleg.
3X tettem újra a winfos 10-et, és próbáltam ezen kívűl úgy is hogy Windows 7-re raktam fel először minden drivert, majd Windows 10-re frissítés, és utána driver frissítés. :W Segítséget szeretnék kérni tőletek mert már az agyvérzés kerülget ettől, új videókártya révén, ami nem kevés pénzbe fájt, jó lenne ha végre működne is már.

Köszönet!

(#52054) Cr00py válasza Montliard (#52053) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Az Experience-t kihagyva, közvetlenül a webröl letöltött driver sem hajlandó települni?

Nálam ezt akkor produkálta, mikor megjelent a 3.0. Folyamatosan hibát hibára dobált.

[ Szerkesztve ]

(#52055) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Valakinek zabálta már a CPU-t a gyári defender (Videokártyát is használja rendesen)Windows 10 alatt? Ha Program bezárására kattanok azonnal jó lesz. Tudom nem való semmire a gyári defender,sokan írják. Nekem eddig nem volt gond több,mint egy évig. Mi lehet vele a probléma?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52056) vlevi válasza Montliard (#52053) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amennyire én tudom, a legújabb win10-re van szüksége az nvidiának. Az augusztusi frissítés, ha jól látom, nálad nincs fenn.

(#52057) #73029888 válasza Pokesz007 (#52055) üzenetére


#73029888
törölt tag

Ajánlott felrakni a Defender helyett egy ESET Smart Security Premiumot ;)

(#52058) pzstm


pzstm
titán

Insiderek már javában tesztelik a Creator's Updatet, ami a jövő tavasszal megjeleno nagy frissítés lesz. A 3D vilagra es kreativitasra fokuszalo vegfelhasznaloi dolgok mellett, termeszetesen IT Proknak is erkeznek ujdonsagok.

[Windows 10 Creators Update advances security and best-in-class modern IT tools]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#52059) Djuree


Djuree
félisten

srácok win10-et akarok felrakni power iso-val csinált pendriveról. usb-hdd módot kell választanom a pendrive készítéséhez.
a kérdésem hogy milyenre formázzam előtte a pendriveot? fat32 vagy ntfs? vagy magának leformázza ahogy kell? vagy mindegy? :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#52060) Pokesz007 válasza #73029888 (#52057) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Régen használtam Windows 7 korszakba :) Kipróbálom.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52061) szaboi6512 válasza Djuree (#52059) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha 4gb alatt van az iso akkor fat32 ellenkező esetben NTFS :DD

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#52062) tpeter77 válasza Djuree (#52059) üzenetére


tpeter77
addikt

RUFUS
Letöltöd, és a program mindent megold. Magyar fejlesztésű progi. :) Csak ezt használnom ha ISO fájlt kell pendrive-ra írni.

(#52063) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Pár napja az alábbi problémával szembesültem:
Egy bő hete próbáltam egy merevlemezről klónozással lemásolni a rendszerpartíciót egy ADATA SX930 240GB-os SSD-re, ami elvileg sikerült is, de a win10 mégsem tudott be-bootolni róla, még a bejelentkező képernyőig is eljutott, de ott meghalt.
Látván, hogy ez nem működik, nem erőltettem, újratelepítettem, a partíciók törléséhez a win10 telepítőt használtam, utána sikeres is volt a művelet, működött minden szépen. Viszont az elmúlt napokban érdekes lag-ok alakultak ki, megpróbálok letölteni a fájlt, böngészőben, megakad, 10-20-30 mp-re is (program nem válaszol), majd minden megy tovább. Több program alatt is, meg-meg akad maga a program. Játék alatt (WoT) is tapasztalható, hogy csontra akad a játék, majd ugrik egyet és folytatódik, vagy ledob a szerver. De ez csak az utóbbi pár napban, egy hétig nem volt semmi ilyesmi.
Tegnap odáig fajult a dolog, hogy a teljes rendszer működésképtelenné vált, resetelni kellett a gépet, ilyet még a win10 alatt sose kellett tennem, majd a bios nem látta az SSD-t. Lehúztam a csatlakozókat, megmozgattam, visszadugtam, és ismét működött. Próbáltam hibát keresni, de a hd sentinel sem jelez sem kommunikációs hibát, se egyéb hibát, ami mondjuk valamelyik kábel hibájára utalna. Még próbálom tesztelni, megkeresni a hiba okát. Tippelek arra, hogy a klónozás (Acronis) esetleg eltolt valamit, és nem minden partíció lett törölve (rendesen) a telepítő által, tehát más programmal teljesen le kéne radírozni és újra nekifutni. Esetleg maga az ssd hibás, megpróbálom a smart értékeket is figyelni, hátha.
Alaplap: ASUS M5A97 EVO R2.0 elvileg a legfrissebb BIOS-al.

Diagnosztikai képek

Esetleg lehet valami rendszerhiba, win frissítéssel kapott "ajándék"?

no brain, no problem

(#52064) Nixon18 válasza tpeter77 (#52052) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szia!

Ha még nem kaptál választ vagy nem jöttél rá:
Elfogadja a win 10 a win 7 pro kódot. Tegnap két gépet telepítettem így. :K

(#52065) Djuree válasza tpeter77 (#52062) üzenetére


Djuree
félisten

köszi kipróbálom.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#52066) szaboi6512 válasza Zolee11 (#52063) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ezzel a progival nem lesz ilyen bajod garantáltan
[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#52067) bsh válasza tpeter77 (#52062) üzenetére


bsh
őstag

"Rufus Magyar fejlesztésű progi."
sose volt az... :U

(#52068) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok!

Gyerekek, lehet valahogy több hangfunkciót betteni ide? például EQ-t vagy ilyesmiket.
Köszönöm szépen
Tomi
[/ L]

(#52069) VoidXs válasza tamasgal (#52068) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, telepíteni kell a drivert.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#52070) Csupingo válasza Montliard (#52053) üzenetére


Csupingo
veterán

Az újabb nvidia driverekhez legalább 1511-es win változat kell. Előbb frissíts, aztán menni fog.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#52071) tpeter77 válasza bsh (#52067) üzenetére


tpeter77
addikt

ó, valóban, összekevertem a HDS-sel, bocsi!

Nixon18
Pont most mentem le a Win7-es C meghajtót (Macriummal) és teszem tisztán fel a Win10 legújabb 1607 változatát.
Egy óra múlva minden kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#52072) zolokas válasza #73029888 (#52057) üzenetére


zolokas
aktív tag

Kaspersky Total Security a legjobb! 12000Ft 1 évre de megvéd mindentől! De csak olyan gépre érdemes rakni amiben van minimum 8 giga ram! Nekem I7-960 proci, 12 giga ram ,4 gigás nvidia simán fut minden akadás nélkül!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#52073) tpeter77 válasza zolokas (#52072) üzenetére


tpeter77
addikt

Azért ezt ilyen kategórikusan nem merném kijelenteni. Van ám sok védelem, ami szintén biztonságos, de nem terheli úgy a gépet, mint a Kaspersky.
De persze ez mind hardver és szoftver függő, kinek a gépén melyik védelem a leghatékonyabb.
Én nyáron teszteltem 15 félét, tudom miről beszélek. :)
Jó a BitDefender, Comodo IS, F-secure, ESET, Emsisoft, Kaspersky, 360TS, McAfee.
Attól függ mi a cél. Elég a víruskereső, vagy szükség van tűzfal is.

(#52074) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Tartományi hálózatban, hogy tudom rákényszeríteni a Windows 10 -et,1607 es, hogy a microsofttól szedje le a frissítéseket, a nem működő wsus helyett! ?
1607 elött volt egy pipa, hogy online akarom keresni, a 1607 esben nem találom.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52075) Minstrel


Minstrel
senior tag

Sziasztok, Win10-et telepítésnél is előfordulhat, hogy telepítés előtt bedobja ezt? "Nem található eszközillesztő. Győződjön meg arról, hogy a telepítési adathordozó tartalmazza a megfelelő illesztőprogramokat, majd kattintson az OK gombra."

H110I PRO alaplap van a gépben és win7-et akartam telepíteni usb-ről és ezt kaptam, aztán megtaláltam, hogy az MSI-nek van egy win7 usb tool-ja és azzal kell csinálni, de Win10-hez ilyet nem találok. Talán a sata driver hiányzott neki, de ezt nem tudom biztosan és most nem tudom, hogy a Win10 telepítő tovább tud-e lépni innen. Az alaplapon nem lehet IDE módot beállítani.

(#52076) Core2duo6600 válasza Minstrel (#52075) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem is kell ide mód
Dugd a pent egy olyan slotba, amit az intel vezérlő hajt.
És utána mennie kell

Ezzel csinált meg a telepítőt :
Pro vagy home verziót feltételezve
https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52077) vigyori78 válasza GeorgeV (#51997) üzenetére


vigyori78
őstag

Szia.

"net user Acer /active:yes" ?

Hátha sikerül:

Számítógép -re jobb klikk Kezelés. A bal oldalon válaszd a Rendszereszközök » Helyi felhasználók és csoportok » Felhasználók pontot. A jobb oldalon kattints jobb gombbal az Acer -re » Tulajdonságok, és vedd ki a pipát az A fiók le van tiltva előtti jelölőnégyzetből.

2. A beépített Rendszergazdai fiókkal lehet többre mész ha a fenti nem sikerált.

Win + R írd be, hogy secpol.msc és nyomj Enter-t. A megjelenő Helyi házirend ablak bal oldalán menj a Helyi házirend » Biztonsági beállítások ponthoz. A jobb oldalon keresd meg a Fiókok: A rendszergazdai fiók állapota szöveget, és kattints rá duplán, majd válaszd az Engedélyezve lehetőséget.Itt rögtön át is nevezheted a fiókot a Fiókok: A rendszergazdai fiók átnevezése pontnál (ezt a nevet a felhasználói fiókoknál módosíthatod, és akkor az a név jelenik meg bejelentkezéskor). Ezután menj a Felhasználói fiókok-hoz, és változtasd meg a Rendszergazda fiók jelszavát (és a nevét, ha akarod, mert az itt beállított név jelenik meg a bejelentkező képernyőn), és újraindítás után megjelenik a Rendszergazda felhasználó is.

(#52078) Muerte68


Muerte68
addikt

A legutóbbi frissítésel megkaptam az x boksz alkalmazást :(((
Semmi szükségem rá csak a FPS-lassítja magától :W
Bejelentkeztem hogy letiltsam a videós funkciót ami 30 fps-re lassítja a játékokat-de most állandóan be kell jelentkeznem minden gép bekapcsoláskor :W
Le lehet valahogy takarítani ezt a sz@r-t a gépről? nekem NEM kell!! :F

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52079) Balázzs


Balázzs
senior tag

log in képernyőn alapból angol nyelvi billentyűzet van, hol tudom beállítani magyarra?

(#52080) VoidXs válasza Balázzs (#52079) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Windows + Space, de van rá gomb bal alul.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#52081) Syl válasza Balázzs (#52079) üzenetére


Syl
nagyúr

Véglegesen: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52082) Picco


Picco
addikt

udv mindenki

ma viszik el a workstationomet amin win7pro matrica van de upgradeltem win10pro-ra.
240-es SSD-n van a rendszer jelenleg de 120GB-vel kelt el, hogy tudnek legegyszerubben win10-et varazsolni ra?

eleg surgos a dolog, remelem valaki tudja a megoldast ra :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#52083) Syl válasza Picco (#52082) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha a jelenlegi rendszerrel akarod eladni, akkor Macrium Reflect clone.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52084) prabhu válasza Muerte68 (#52078) üzenetére


prabhu
senior tag

A Ccleaner-rel minden app-ot le lehet takarítani. Feltéve, hogy jól értelmezem amit akarsz.

(#52085) Picco válasza Syl (#52083) üzenetére


Picco
addikt

friss telepitessel adnam el, jelenleg egy jol belakott rendszer van rajta.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#52086) Syl válasza Picco (#52085) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor Media Creation Tool és sorszám nélkül feltelepíted rá a legfrissebb Win-t, amikor nethez jut, aktiválja magát (elvégre csak az ssd cserélődik, az alaplap nem).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52087) Picco válasza Syl (#52086) üzenetére


Picco
addikt

legfrissebb win10-et vagy 7-et es ott meg upgradelnem kell? nehari az ertetlenkedesert, csak biztosra akarok menni mert csunya lenne felsulni ha jonnek elvinni a gepet :D

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#52088) Syl válasza Picco (#52087) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt írtad, a Win7-et már frissítetted 10-re. Akkor most simán mehet rá a 10.
Vagy factory reset minden adat törlésével (bár ez nálam nem sikerült).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52089) Picco válasza Syl (#52088) üzenetére


Picco
addikt

allahu akbar nagy fekete testverem, koszonom szepen a segitseget :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#52090) tpeter77 válasza Nixon18 (#52064) üzenetére


tpeter77
addikt

simán elfogadta!
Ezen gyárilag Win7 pro volt, és most win 10 pro van rajta.
öröm boldogság. :)

(#52091) #71746560 válasza Picco (#52087) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,teljesen telepítsed újra. :K
Én is így jártam el a gépemnél mielőtt eladtam. :K

Opsz volt már előttem is hozzászóló. :P

[ Szerkesztve ]

(#52092) zolokas válasza tpeter77 (#52073) üzenetére


zolokas
aktív tag

Én Kasperskyt már 8 éve használok eddig nem volt bajom vele! De ha stabil rendszert akarsz és gyorsat akkor linux az tökéletes munkára!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#52093) Muerte68 válasza Muerte68 (#52078) üzenetére


Muerte68
addikt

Erre valami megoldás? :F

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52094) vigyori78 válasza Muerte68 (#52078) üzenetére


vigyori78
őstag

Gépház - Fiókok : itt kijelentkezel a Microsoft fiókból és visszaváltasz helyi fiókra.

(#52095) SP4C3


SP4C3
veterán

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#52096) Muerte68 válasza vigyori78 (#52094) üzenetére


Muerte68
addikt

Köszönöm :R :R

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#52097) Minstrel válasza Core2duo6600 (#52076) üzenetére


Minstrel
senior tag

Sikerült, köszi, nem kért semmi illesztőt.

(#52098) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Árulja el nekem valaki, hogy ez a "fantasztikus" windows miért nem képes WIFI hálózaton internetelérésre, egy olyan gépen, amin vagy 3 éve gond nélkül ment, és több mint fél éve Win10 alatt is, néhanapi internetezésen kívül pedig senki nem csinált a géppel semmit?

Ki lett kapcsolva a gép, majd a következő bekapcsoláskor már nem ment. Felkiáltójeles a kapcsolat, nincs internet megjegyzéssel. Hálózatra csatlakozik.
Ha elfelejtetem vele a kapcsolatot, és újra belépek, akkor ugyan ez. Routerből fix IP van kiosztva a gépekre, átírom(hibaellenőrzőnek az IP-vel volt baja, nem tudta javítani). Lekapcsolódok, vissza, felkiáltójel eltűnik, megy a net. 1 lap betöltésig, majd utána semmi, megint nem megy. Kapcsolat látszólag él(nettel), de mégsem megy.

Ha elkezdek játszani vele, van, hogy csatlakozni sem enged a hálózat elfelejtése, és újra csatlakozási kísérlet során, mert nem fogadja el a jó jelszót. Ha nehez sikerül csatlakozni, megint fél percig van net, utána semmi.

Ez mi, de komolyan? :W :W

Szerk.:
Nettel, routerrel semmi baj, laptop, htpc, tv, két telefon gond nélkül megy, ahogy eddig.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#52099) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Win To Go val kapcsolatosan kérdezném.
Van egy minősített Kingston pendrive om
64 Gb is.

Ez feltétele a Win to go nak, a hivatalos megoldás szerint.
Na most
A laptopon hivatalos Win 10 Pro van, az asztalin szintén.

Az asztali megcsinálja a win to go drive ot.
A laptop kilép azzal, hogy nem sikerült, lehetséges okok közt említi, hogy kihuzták a pendrive ot, vagy probléma van a telepítési file okkal.

Az asztali gép / Egy 6-7 éves Core i7 860 as, egy Gigabyte lapban/ ugyanerre a penre ugyanannak az iso nak az install.wim jével megcsinálja.
Miért nem megy a laptopom ? /Dell Latidtude E6430/ ???

Mind a 2 gépben 16 gb ram van, mind a 2 gáp SSD ről indul.
Mind a 2 gépen azonos verziója van a windows 10 nek.
Gépház - rendszer - névjegy - Operiációs rendszer build száma, ez is azonos.
Mind a 2 magyar nyelvű.
Egyik sem talál frissítést a microsoftnál, tehát mondhatjuk, hogy mind a 2 ugyanaz !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52100) Muerte68 válasza Core2duo6600 (#52099) üzenetére


Muerte68
addikt

Nekem azért nem akar indulni mert nem kompatibilis a 64bit-es Win 10-el :W
Ha erre tud valaki megoldást szóljon én azt hittem nem jól látok mikor nem felelt meg neki a laptop,miközben telóról vígan használom :W

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.