Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) vlevi válasza szőr Artúr (#52199) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, nincs floppy csatlakozó.
Erre akkor döbbentem rá, amikor anyám gépének a belsejét cseréltem, ezer évvel ezelőtt a P4-es gép helyett kapott Core2Dure E5300-ast. Nem tudtam bedugni a floppymeghajtó kábelét az alaplapra, mert nem volt rajta olyan. És ez egy tényleg tizenvalahány éves, G41 chipsetes alaplap volt.

Más kérdés. A Realtek adott ki újabb audio drivert. Érdemes telepíteni?
Új HD Audio Driver csomagot adott ki a Realtek

(#52202) labeda válasza labeda (#52200) üzenetére


labeda
aktív tag

Végre újraindult! :))

(#52203) szőr Artúr válasza vlevi (#52201) üzenetére


szőr Artúr
tag

Mondom, hogy van: USB. :)

(#52204) atyca válasza labeda (#52200) üzenetére


atyca
senior tag

Várj türelemmel.Nekem is sokáig tökölt vele.
Látod az idő mindent megold-))

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#52205) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali

Most szeretném megvenni a windows 10 pro-t csak ezt nem tudom hogy pl ha a microsoft weoldalán keresztül akarom megvenni miért 80 ezer egy számtek boltban meg fele ennyi. Van valami különbség?

(#52206) Воланд válasza metaldog (#52205) üzenetére


Воланд
titán

MS oldalán dobozos verzió van, a másik biztos OEM.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52207) metaldog válasza Воланд (#52206) üzenetére


metaldog
aktív tag

Ez is hardverhez van kötve? Ha új gépet veszek akkor megint kell egy windowst venni, nem hordozható a licensz hogy ha törlőm a régi gépről az újra már nem tudom felrakni?

(#52208) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
Win 10 64bit US eredeti operációs rendszer van jelenleg a gépemen és bekapcsoláskor kékhalál fogad (SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED). Egyszer csak azt vettem észre, hogy folyamatosan újraindul a gép, de nem tud betölteni a Windows és ezért pittyeg (kikapcsolt monitorral ment a gép, nem futott rajta éppen semmi). Régebben is kékhalálozott havi legalább 1 alkalommal, viszont az KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE volt és az után újra tudott bootolni a gépem.
Megpróbáltam a leírások szerint eltávolítani a vga drivert, de nem tud biztonságos üzemmódban sem újraindulni, ott is bekapcsoláskor az említett hibával kékhalálozik. Megpróbáltam a troubleshootban a startup repairt is, de rövid gondolkozás után feldobta, hogy nem tud mit kezdeni a hibával. Visszaállítási pont sincs, amit tudnék használni. Jelenleg írom ki a telepítő/helyreállító pendriveot, remélem azzal sikerül helyreállítani (újratelepíteni nem akarom, mert nincs még fél éve se, hogy fel lett telepítve és nyáron nem is használtam a gépet, szinte mostanra lett "belakva").
Valakinek van a fent említett hibával kapcsolatban valami tuti helyreállítási módszere/tippje? Ha esetleg alkatrész specifikus a hiba, akkor a profilomon a főbb alkatrészek fel vannak sorolva (a pc).
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#52209) lala42 válasza Zsolt1 (#52208) üzenetére


lala42
őstag

Lehet közben jött valami frissités ezért talán a VGA drivered kavar be. Lehet egy BIOS frissitést megérne a dolog. :U

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#52210) Zsolt1 válasza lala42 (#52209) üzenetére


Zsolt1
tag

Jelenleg ott tartok, hogy sikerült végre safe modeban elindítani a gépet (de csak akkor ha áramtalanítással kapcsolom ki előtte, mert egyébként kékhalált dob a safe modeos indításra is :F ). Uninstalláltam a videokártya drivert és mivel utána is kékhalálozott, még az amd cleanup utilityvel is takarítottam + volt még egy felkiáltójeles driver, de azt is letakarítottam és még ezek után sem tud normál módban a windows kékhalál nélkül indulni. Megpróbálom még újratelepíteni a win10-et, ha már megcsináltam a pendriveot, de ezt el akartam kerülni. :W

(#52211) Döglött Róka válasza Zsolt1 (#52208) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Sajnos a kekhalal nem igy mukodik:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#52212) Воланд válasza metaldog (#52207) üzenetére


Воланд
titán

Fel lehet rakni, mert az ms simán beaktiválja. Egyedül a coa matricát lesz nehéz levenni a régi házról, hogy ha azt is cserélsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52213) Apaxp válasza Syl (#52184) üzenetére


Apaxp
senior tag

A posta beállításokban ki van nálad kapcsolva az aláírás fülön az email aláírás használata?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#52214) Syl válasza Apaxp (#52213) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. Az aláírástól függ a feladó név beillesztése?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52215) Apaxp válasza Syl (#52214) üzenetére


Apaxp
senior tag

Bocs félreolvastam az előző megjegyzésedet és úgy értelmeztem hogy aláírásnál használja az email címet.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#52216) szőr Artúr


szőr Artúr
tag

Azt hiszem, itt panaszkodott valaki a napokban, hogy nem működik a gépén a net.
Lehetséges ok: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/problems-connecting-to-the-internet/

(#52217) vlevi válasza szőr Artúr (#52216) üzenetére


vlevi
nagyúr

Itt egy kicsit bővebben, magyarul is lehet olvasni a dologról. A cím mondjuk elég hülye.

Kinyírja az internetet a Windows 10 egy új frissítése

A napokban több európai országban is meglepetten tapasztalta a felhasználók egy nem elhanyagolható része, hogy addig hibátlanul működő gépe a továbbiakban képtelen volt az internet elérésére. A szolgáltatók a tömegesen ...

(#52218) BullZeye


BullZeye
veterán

2 gép van egy hálózaton sleepben.

1-es gépet felélesztem egérrel, felébred, majd azonnal a 2-es gép is elindul, ezt hol tudom kilőni, és egyáltalán miért vna ilyen opció alapjáraton a W10ben? 2es gépen előzőleg W7 volt, nem volt vele ilyen probléma.

(#52219) Cr00py válasza vlevi (#52217) üzenetére


Cr00py
senior tag

Igen, így érdekes lesz.

" Redmond ugyanis hiába ad majd esetleg ki egy javítófoltot a problémára, azt a felhasználók legtöbbje nem fogja tudni letölteni - hiszen a hiba lényegét pont az internet-elérésük megszűnése képezi. "

(#52220) tordaitibi válasza BullZeye (#52218) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Valoszinusitheto hogy a 2. gepen ki kene kapcsolni a wake on lan funkciot.

(#52221) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Nemrég letöltöttem egy win10 telepítőt, az lenne a kérdés, hogy a múlt heti dátumig benne vannak a frissítések is (nem valószínű, mert a mérete kb. ugyanaz, mint a fél évvel ezelőttinek) vagy ez ugyanaz a verzió mint fél évvel ezelőtt, és ugyanúgy le kell töltenie az összes updatet hozzá telepítés után ? Szóval, hogy érdemes-e időnként frissíteni a telepítőt, vagy tök fölösleges, mert ugyanaz, nem tartalmaz frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#52222) p5quser


p5quser
tag

Sziasztok!
Adott egy kissé elhanyagolt irodai hálózat (15 asztali gép és pár notebook), win 7-ről upgradelt win 10-zel. Központi szerver oszt címet, plusz egy mikrotik router, 10/10 nettel.
A probléma az lenne, hogy elég ha csak egy windows 10-es gép updatel, letérdel a hálózat. Mind kifelé, mind a belső háló. Természetesen próbáltuk a p2p-update-et lan-on kikapcsolva is, bekapcsolva is, teljesen hatástalan volt. Szakember híján manuálisra pofoztuk az updateket, gondolom sejtitek Gizike a könyvelésen mit kezd az update-notificationnel. Ennek eredményeképpen 1511-ekkel hasítunk, rendesen lemaradva.
A szakember hiányára nincs rálátásom, de biztos hogy a w10-érával kezdődtek a problémák, előtte nem voltak ilyen szintű belassulások. Ha hallok vmi okosat, le tudom egy gépen tesztelni, ahogyan EZZEL is tettem, szintúgy hatástalanul.
Előre is köszönöm!

(#52223) cozmo válasza cozmo (#52178) üzenetére


cozmo
őstag

Helyesbítek, azóta most újdonságként hogy ne unatkozzak, nem megy sem a skype asztali verzió, sem a google drive asztali verzió! Többszöri újratelepítéssel sem! :((( :W

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#52224) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Valaki találkozott már ilyen dologgal?

Valami eszi a procimat...videokártyát is kicsit használja..A Defender szórakozik? Van mikor 89% on is megy. Feladat befejezése és utána befejezi.. Eddig megvoltam elégedve a gyári Defenderrel..

Itt a bizonyíték:
[link]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52225) Syl válasza Apaxp (#52215) üzenetére


Syl
nagyúr

De kár! Már megörültem hogy van valami egyszerű megoldás a problémára.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52226) Syl válasza Pokesz007 (#52224) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha az Appdata-ból fut, eleve gyanús. De hogy "/Macromedia/Windows Defender" szerintem tuti valami féreg.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52227) #22237440


#22237440
törölt tag

Bonyolult feladatokban tökéletes megoldásokat vagyunk képesek lefuttatni de a kicsikben felületesek vagyunk és ipari marhaságokat tudunk megvalósítani.

Frissítés és újraindítás. Klikk. Mi van ha nem indul újra?! Ott a gomb, találd fel magad! Na! :W

[ Szerkesztve ]

(#52228) raidx válasza Pokesz007 (#52224) üzenetére


raidx
őstag

Sőt, ha kikapcsolod is vagy telepítesz mást helyette a Malvare kergetője aktív marad és tovább szívat. Ez miatt távolítottam el teljesen.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#52229) raidx válasza Syl (#52226) üzenetére


raidx
őstag

Ott a helye. legalább is oda is települ belőle. A féreg miért is futtatná a víruskergetőt?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#52230) Pokesz007 válasza raidx (#52228) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi syl :)
Raidx neked milyen módszerrel sikerült eltàvolítani teljesen a defendert?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52231) Воланд válasza raidx (#52229) üzenetére


Воланд
titán

Nem, nem ott a helye.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52232) vlevi válasza raidx (#52229) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont ez az, hogy "rendes" program nevére hasonlító néven, de máshova települ a rendszerben a kártékony program.
A defender biztos, hogy nem való a macromedia alkönyvtárba.

Volt már ilyen, pár hónappal ezelőtt realtek audio driver néven egy bitcoin bányász progit szúrt ki valaki.

[ Szerkesztve ]

(#52233) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy probléma,amelyben szeretnék segítséget kérni:

Haverom és én szeretnénk LAN-ozni interneten keresztül. Próbáltuk a Hamachi és Tunngle programokat...addig jutottunk hogy az NFS4-5 müködik velük,de Quake meg stb sajnos nem. Mind a ketten W10 x64 használunk. (Anniversary)

Létezik olyan program amivel a gondunkon lehetne javítani?

(#52234) netpeti98 válasza vlevi (#52232) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez is valószínűleg annak a bitcoin bánásznak az új verziója lesz. Fel kell tölteni ide a fájlt és kiderül, hogy mi is pontosan:[link]
A Malwarebytes és a Hitman Pro általában leszedi.

(#52235) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Hitmanpro es a mal.. se talal semmit.
Holnap feltöltöm az emlìtett oldalra.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52236) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! ,,alkalmazás nem nyitható meg,, regisztrálás javitást próbáltam és semmi. valaki segítsen,pls!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#52237) Csupingo válasza Pokesz007 (#52235) üzenetére


Csupingo
veterán

A roguekiller is egész használható.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#52238) gyuribácsi88

Sziasztok, be lehet azt valahogy állítani hogy a windows store-os letöltéseket (játékok) egy adott meghajtó adott mappájába töltse le, mert a meghajtót meg tudom adni, de ennél pontosabban nem lehet? Hogy egy konkrét mappába rakja azt amit letöltök?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#52239) Casanova* válasza Casanova* (#52236) üzenetére


Casanova*
veterán

frissítés megoldta :U

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#52240) ot93


ot93
senior tag

Üdv, még kb. fél éve olvastam, hogy lesz olyan app androidra, ami segítségével a win10-en is megjelennek azok az értesítések amik andoridos telefonon is.. ez már megjelent-e illetve ha igen, hogy hívják? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#52241) Pokesz007 válasza Csupingo (#52237) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszönöm megproba otthon.
Bocsi de virus topicba nincs segìtség most.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52242) Joccc07 válasza Pokesz007 (#52241) üzenetére


Joccc07
addikt

Nekem is volt minerem. A realtek hangkártya driver volt a ludas.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#52243) Pokesz007 válasza Joccc07 (#52242) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Alap realtec hangkartya driver van fent nekem. Holnap kiderül pontosan milyen kis férgem van.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52244) Joccc07 válasza Pokesz007 (#52243) üzenetére


Joccc07
addikt

Nekem is az volt fent.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#52245) atee_13


atee_13
őstag

Tegnap feltett a win egy frissítést, ma ha megy a torrent és úgy van hagyva a gép kb félóránként elszáll "kékhalállal"

Ez valami általános vagy csak én szaladtam bele valamibe?

(#52246) #22237440 válasza atee_13 (#52245) üzenetére


#22237440
törölt tag

Egy-egy torrent app memória igényes. Az simán hazavághatja a gépet. Attól függ mit használsz (pl. Vuze?) Attól is függ, mennyi cuccot "szállítasz". ;)

(#52247) atee_13 válasza #22237440 (#52246) üzenetére


atee_13
őstag

qBittorent és csak NFL meccset tölt vissza nCore-ról.

Eddig nem volt vele baj

(#52248) #22237440 válasza atee_13 (#52247) üzenetére


#22237440
törölt tag

Minden memóriát igényel és az op. rendszer sem keveset. Én Transmission torrent klienst használom, próbáld meg és nem Art egy memória tesztet is végezni a gépeden. :)

[ Szerkesztve ]

(#52249) atee_13 válasza #22237440 (#52248) üzenetére


atee_13
őstag

köszi az infót.

mostanában már úgy is volt tervben memória bővítés (laptop 8 ig bírja gyárilag 3 volt benne gondoltam már annyira drága és kimaxolom) gondolom akkor ez aktuális lesz.

(#52250) #22237440 válasza atee_13 (#52249) üzenetére


#22237440
törölt tag

Igazán nincs mit. A 3 az csak a népmesékben elég. :K Nekem 8 van és ez még úgy adja magát. Ennyi biztos kell. A páromnak is éppen a napokban bővítünk mert neki gyárilag 4 volt. Még pakolunk mellé, hogy legyen, mert nála is vibrált a képcső. :U Habár grafikára is gyanakodtak a szerv.ben. :F Kiderül majd, mint a borús ég.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.