Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) adamka36 válasza Popes (#52350) üzenetére


adamka36
tag

Lehet rá megoldás? Ssd van a windows sata a lemezkép.

(#52353) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Mondjatok már megoldást, a kikapcsolás utáni számítógép újraindulásra. Megőrít.

(#52354) Popes válasza adamka36 (#52351) üzenetére


Popes
őstag

A bios-ba belépsz és megnézed hogy a boot mire van állítva, ha legacyn van akkor átrakod UEFI-re és próbálkozol újra.

Deus ex machina

(#52355) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Másnál is lassabb lett a windows telepítése? Onnantól lassul be amikor megadom az internet felh.név jelszót,szóval ahogy internetet kap. Be se tölti már első alkalommal a kezdőképet,csak ctrl alt del és ujrainditással jön be minden,de ezután is lassan reagál mindenre. Ez lenne ez az ismert internetes hiba amit itt írnak többen? Ez már előjönne telepítésnél egyből ezek szerint?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#52356) adamka36 válasza Popes (#52354) üzenetére


adamka36
tag

Sikerült.. már megy! Csak ne írjon ki egy hibát se a végéig! Köszi

(#52357) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Sziasztok másnál is előjött a következő "hiba"?
100-os kihasználtságot mutat a C-re folyamatosan ír valamit az eszközkezelőben csak annyit látok, hogy a system azaz a kernel dolgozik. Nem tudom mivan ma, de 1 órája csinálja a gép nem lett lassabb észre sem vettem volna, de rámírt valaki neten és kérdezte mi ez lenéztem és látom nálam is folyamatosan pislákol a visszajelző led. 4-6MB/sec-el írt olvasási művelet alig volt most 1MB/sec körül van folyamatosan, de meg nem állt 1 órája.

Eddig ez nem volt azért feltűnt volna. A furcsa az, hogy már 3 gépről tudok aminél most éppen ezt csinálja és nem értem miért és mit csinál ennyi ideig.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#52359) Döglött Róka válasza cozmo (#52352) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Bocs de én csak egy nagy hisztit látok nem esetleírást:) Ezek után fenntarthatom a jogot hogy amatőrnek nézlek.

Konstruktív hsz-nek meg ott van az idevonatkozó support cikk, amit bemásoltam.

@kigyi_23: Process explorer-el rá tudsz nézni illetve perfmonnal.

Process explorer elérhetősége: https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb842062.aspx

Jótanács, a mitől lehet kérdések helyett a mivel tudnák ránézni/melyik logban lehet rá bejegyéz című kérdések sokkal gyorsabbá tenné a kommunikációt az ittlévők között, na és mindenki többet tanulna. Jelenleg a topic 50%-ban tippelgetés a másik 50% meg a milliószor átrágott hogyan telepítsek/licenszes kérdéskör. Használjuk a keresőt és kérdezzünk jól!

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#52360) TRob1 válasza cozmo (#52352) üzenetére


TRob1
veterán

A Winner_hun által neked linkelt bejegyzés alapján másoknál megoldotta ezt a frissítés utáni net hibát, vagy az ott olvasható 2. hsz-ben leírt driver eltávolítás majd újraindítás is az "utóbbi 3 napba vagy 10 ügyfélnek ". Tehát ha a frissítési hiba így megoldható, akkor nálatok is használ. ha nem használ, akkor ott valszeg már más a hiba - kezdetben lehet h ez volt, de azóta ki tudja mi történt már "segítségképp". ;] Lehet h pont a ráolvasás tette be a kiskaput. :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#52362) netpeti98 válasza teo77 (#52361) üzenetére


netpeti98
addikt

Sima vagy LTSB?

(#52363) kigyi_23 válasza kigyi_23 (#52357) üzenetére


kigyi_23
addikt

Probléma megoldva: WPR ragadt be nem tudom mitől mindegyik gépen (furcsa, hogy egyszerre és a gépek ugye függetlenek egymástól ráadásul helyileg is máshol vannak). Leállítottam most ok....

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#52364) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Arra lettem figyelmes, hogy a Windows 10 elkezdte belakni a gépemet. 2 napja 18GB szabad hely. 1 napja 14GB, Ma már 5,94GB, Töröltem pár nagyobbb fáljt a letöltések mappából 6,96GB, most pedig ismét 5,94GB.

A linkelt kép alapján mi okozhatja a gondot? Frissítési beállítások nincsennek állítva, játékok nem frissülnek a háttérben.

(#52365) TRob1 válasza 4264adam (#52364) üzenetére


TRob1
veterán

Egyrészt futtass egy Lewmezkarbantartót (rendszerfájlok törlése), aztán egy PatchCleaner-t mert az Office installok/updatek is tuti sok helyet foglalnak.

¤ R'n'R ¤

(#52366) 4264adam válasza TRob1 (#52365) üzenetére


4264adam
veterán

Megtettem mindkettőt és sajnos nem hozott változást. Lassan a ramhasználat el éri a 8GB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#52367) 4264adam válasza 4264adam (#52366) üzenetére


4264adam
veterán

Már csak 4,92GB :DD

(#52368) kigyi_23 válasza 4264adam (#52367) üzenetére


kigyi_23
addikt

Volt mostanában újraindítva? Ha nem akkor itt az ideje. (leállítás/alvás az nem számít újraindításnak).

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#52370) pendre54 válasza 4264adam (#52367) üzenetére


pendre54
addikt

Rakd fel a TreeSize Fre[link]e progit, ezzel részletesen ki lehet bontani, hogy mi, merre, hány.

Esetleg, ha telepítve van a Spotify, akkor ezt a mappát is nézd meg, mert nálam már 2-3 óra zenehallgatás után is képes 400-500 MB-nyi cuccot telerakni, így naponta manuálisan törlöm a mappában lévő cuccot.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#52371) cozmo válasza TRob1 (#52360) üzenetére


cozmo
őstag

Természetesen ez sem oldotta meg. Továbbra is NUKU NET! :W :(((

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#52372) lala42 válasza cozmo (#52371) üzenetére


lala42
őstag

Fizeted Te rendesen a szolgáltatást? :DDD ;]
Bocsi de ezt nem lehetett kihagyni. :B :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#52379) tordaitibi válasza #00875520 (#52334) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem, egy beépített Broadcom wifi van, nem TpLink külső.

(#52380) Mika1227 válasza kigyi_23 (#52357) üzenetére


Mika1227
őstag

Nekem is ezt csinálja! Valaki megoldást erre?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#52381) tordaitibi válasza pendre54 (#52370) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Aki vizuálisabb típus, esetleg ez is nagyon jó:[link]

[ Szerkesztve ]

(#52384) rferee


rferee
csendes tag

Sziasztok!

segítségeteket szeretném kérni, vettem egy új laptopot, win 10-et szeretném telepíteni, leszedtem hozzá isot, rufus-szal kiírtam usb-re, de telepítés közben mindig hibakóddal félbeszakad:

"Windows nem tudja telepíteni a szükséges fájlokat. Lehet a fájl sérült vagy hiányzik. Győződjön meg arról, hogy a telepítéshez szükséges összes fájl elérhető és indítsa újra a telepítést. Hibakód: 0x80070570"

már több telepítővel is próbálkoztam

(#52385) kigyi_23 válasza rferee (#52384) üzenetére


kigyi_23
addikt

Még mindig rufus-al kínlódnak a népek? :D

Tessék használni a microsoft saját cuccát erre a célra ingyen és bérmentve odaadják a windows 10 telepítőt. És még pendrive-ra is felmásolja neked. Erre tessék

Jelzem USB3-as porton keresztül még mindig bajos a windows 10 telepítése.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#52386) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Zárolási képernyő képeit hol találom?Lementettem oda egy képet véletlenül és nem tudom törölni.

Thx!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#52387) esikl012


esikl012
tag

Sziasztok!

Ilyennel találkozott már valaki?
Dx-et akartam frissíteni és ez írta ki.

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#52388) esikl012 válasza esikl012 (#52387) üzenetére


esikl012
tag

Frissítettem a VGA drivert és megoldódott a probléma. :DD

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#52389) prabhu válasza Orlin (#52386) üzenetére


prabhu
senior tag

C:\Windows\Web

(#52390) 4264adam válasza kigyi_23 (#52368) üzenetére


4264adam
veterán

és pendre54

Köszönöm a segítséget, újra indítást követően 10GB szabad terület, 8GB ramhasználat még mindig megvan, de az Update tölti a frissítéseket ennek tudom be egyenlőre a problémát.

Illetve 2 hete vásároltam egy ASUS XONAR DS hangkártyát. Azóta a gépem a következő üzenettel és OK-ra kattintással hajlandó kikapcsolni (Origin, Skype):

Esetleg erre valami megoldás, vagy a hangkártya csoportba keressem a választ?

(#52391) movax válasza rferee (#52384) üzenetére


movax
őstag

Próbáld más hordozóval, nemrég jártam ugyanígy (linux), másik pendrive-ról simán ment.

(#52392) King Unique válasza rferee (#52384) üzenetére


King Unique
titán

Milyen boot mód, Legacy / UEFI, annak megfelelően lett kiírva?

Ha az ISO-k jók (?), akkor a pendrive is? Utóbbinak lehet nem ártana egy újraparticionálás. Illetve ennyi erővel, ha FAT32-re van formázva, akkor akár manuálisan is fel lehetne rá másolni az ISO tartalmát. A Win10 telepítőnek elvileg ilyenkor is bootolnia kellene mindkét módban. Ha továbbra sem akarja az igazat, akkor meg célszerű lenne egy másik pendrive-val is kipróbálni.

(#52385) kigyi_23:
Az megint egy nagyon professzionális tool, volt akiknél még a csatlakoztatott pendrive-ot sem ismerte fel... Amúgy Win8 óta natív USB 3.0 támogatás van, tehát annak elvileg nem kellene problémát okoznia, ellenben pl. a Win7-nél. Bár kivételek néha előfordulhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#52393) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Ma hozta a futár az új laptopomat (IdeaPad 700), és volt rajta gyárilag Windows 10, de én szeretnék csinálni egy tiszta telepítést, amúgy sem tetszett, hogy csak egy 1TB-os partíció van. Az lenne a problémám, hogy a telepítő ezt írja ki, miután törlöm a particiót, és csinálok egy újat: A Windows 10 nem telepíthető erre a lemezre, és valami GPT-re hivatkozik. Mi lehet a probléma? Igazából csak annyit szeretnék megoldani, hogy legyen 2 particióm, az egyik amire a rendszer megy, és a másik amire a letöltések és a többi.

[ Szerkesztve ]

(#52394) King Unique válasza Ronam (#52393) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha csak ez volt a cél, akkor emiatt totál felesleges volt újratelepíteni...Utólag is lehet particionálni a lemezt, amit akár a beépített lemezkezelő, de külső programok is megoldanak.

Azt kellene megnézni, hogy milyen módban - Legacy / UEFI - bootol a gép. Előbbinél MBR, utóbbinál GPT partíciós séma kell. Tehát vagy átállítod a boot módot a megfelelőre és aszerint telepítesz, vagy a lemezt dózerolod le és konvertálod át a megfelelő formátumra. Ezt pl. a diskpart módszerrel célszerű megoldani. Viszont utóbbit csak akkor szabad alkalmazni, ha nincsen semmilyen fontos adat a lemezen! Illetve, ha van valami gyári helyreállítási partíció, akkor is nyilván érdemes előtte átgondolni.

[ Szerkesztve ]

(#52395) kigyi_23 válasza King Unique (#52392) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem tudom nekem még minden pendrive-ot felismert (így adjuk azokhoz a gépekhez a windows 10-et amikhez jár lemezen, de nincs lemezmeghajtó. És napi 2-3 alkalommal telepítek is, de USB3-al össze szokott akadni. Egy ideje nem próbáltam szóval a frissebb verziókról nem tudok érdemben nyilatkozni.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#52396) King Unique válasza kigyi_23 (#52395) üzenetére


King Unique
titán

Pedig ilyenbe már többen is belefutottak, legutóbb pl. az alábbi eset történt. De én is már jártam így, részben ezért is szoktam inkább csak az ISO-t letöltetni vele.

Újabb Windowsoknál eddig nem nagyon volt problémám az USB 3.0 portról való telepítés miatt, illetve pendrive-ból is eleve 3.0-s típusokat használok. De mint mondtam, kivételek mindig lehetnek. Amúgy a Win10-ben már elvileg USB 3.1 Gen 2 támogatás is van, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#52397) Ronam válasza King Unique (#52394) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi szépen, siker :)!

(#52398) apatyas válasza King Unique (#52394) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ha előtte nem nyúlt hozzá és fent volt minden, akkor nem a bios/uefi illetve GPT beállítások a baja. Igen látom, már megoldotta a dolgot. Nálam is pont így volt, ez a telepítő hibája. Meglévő rendszer részleges törlése nem megy, az összes partíciót törölnöm kellett a diskről, ha már egyet kézzel letöröltem. (az adatpartíciómat kellett backupolni és visszatölteni utána)

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#52399) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok van egy Acer 8942g notim amin win 10 van. Bluetooth-on keresztül hallgatok(tam) zenét jelenleg. Kiakadt a hang miután a beállításokba mentem, eltávolítottam az eszközt (Bluetooth) és azóta nem hajlandó találni semmilyen eszközt. Hiába keres semmi. Kezd a tököm telelenni a win 10 el. Valakinek van 5lete ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#52400) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Win10pro, leállásnál előjön az a probléma, hogy a GDI windows akadályozza a leállást. Mi a probléma? Hol keressem? :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.