Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) quailstorm válasza istvankeresz (#46050) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mondjuk ez így nem igaz. Én speciel rohadtul örülnék egy frissítések letöltése és én döntöm el mikor telepítem azokat opciónak...
Ettől függetlenül iskolai rendszergazdabetyárként is láttam mi az a botnet és eldöntöttem hogy nem kell.

(#46052) t72killer válasza quailstorm (#46051) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

El van dugva a group policyben/registryben, de megoldható a "mikor". Más kérdés, hogy válogatni nem lehet, tehát f@ssa magából a drivereket is egymás után (kivéve amikor tényleg kéne).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46053) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Windows update letiltás témát szerintem nem kéne engedni a topicban, bár nem illegális, de az internetet kifejezetten veszélyeztetni a sok sebezhető gép.

/s

(#46054) t72killer válasza wjbhbdux (#46053) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem csak Vérpistikeségből kell alkalmasint frissítést tiltani, valós oka is lehet (leginkább a frissítésekkel együtt érkező driverek). Persze tudom mire akarsz kilyukadni, a "felteszem a 0.1-es verziójú iso-t, és nem frissítek mert be vagyok f&sva, hogy lebukik az aktivátor "csak"" hozzáállás probléma.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46055) netpeti98 válasza t72killer (#46054) üzenetére


netpeti98
addikt

Arra ott van az MS eszköze amivel meg lehet akadályozni problémás 1-1 frissítés telepítését, csak ezért nem kell az egészet letiltani.

[ Szerkesztve ]

(#46056) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szertném kérni!

Egy hetes telepítés után most jött elő egyszerre pár probléma a Windows 10 Pro N-nel. Remélem, tudtok valamit mondani, hogy mi okoz ilyeneket.

Először is a boot menünél megakad a bekapcsolás. Resettel másodjára belép. Ehhez próbáltam már a rapid startot kikapcsolni, ahogy itt is és más fórumon is javasolták, de nem működik.
A másik probléma pedig, ami jóval fontosabb, hogy ha terhelem az igp-t, vagy lefagy a gép és nem reagál semmire, csak az áramtalanításra, vagy csak az éppen megnyitott program képe fagy meg.

Nem tudom, hogy mi szükséges még, hogy előrébb legyünk.

Előre is köszönöm a hozzászólásaitokat!

(#46057) t72killer válasza netpeti98 (#46055) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem teljesen arra céloztam, alkalmasint a teljes driverfrissítősdit legyilkolnám egyszer's mindenkorra. Ha egy eszközhöz (VGA) egyszer blokkoltad a M$-féle frissítést, akkor az örökké békén fog hagyni, vagy minden alkalommal/minden nagyon feature-update esetén fej és drivervakarászás van?

#46056: igp-driverfrissítés (legegyszerűbben az eszközkezelőből) nem segít?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46058) Syl


Syl
nagyúr

A Posta app outlook.com fiókra délelőtt óta ezt dobálja: [kép] :(((
A beállított gmail fiók hibátlan most is.
Akkor ez most valami MS szerver gebasz?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46059) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Két dologban kellene segítség:

1,
Van egy linux alapú(kodibuntu) HTPC-m, ami akár hogyan próbálkozom, nem fér hozzá a win10-en megosztott mappához. Látni látja a windows hálózatot, bele is tudok lépni, de ha a megosztott mappát vagy meghajtót próbálom elérni felhasználónév/jelszó párost kér, és hiába adom meg neki a win belépési adataim, nem fogadja el. Mindemellett a jelszavas megosztás pedig ki is van kapcsolva.
A telefonom ugyan így nem tud hozzáférni. Látja a mappákat, de bele nem lép(kvázi semmi nem történik, ha rákattintok).
Mindkettő csak a users/public mappához fér hozzá. Mit kellene még engedélyeznem, hogy minden megosztott mappát/meghajtót elérjek?

2,
Meg lehet valahol nézni, hogy mi akadályozza meg a gépet, hogy sleep-be menjen? Először azt hittem a sata driver a ludas ebben is, de azt már megoldottam, és most mégsem megy le újfent. Elsötétül a kijelző, és látszólag már le is állna, de a hűtés megy tovább a bill világítással együtt. Ha bekapcsolom a hibrid sleep-et, akkor ugyan eddig jut, de ha itt kilövöm, akkor utána hibernálásból ébred, tehát addig még eljut, hogy mentse a RAM-ot, de le már aztán nem tud kapcsolni.
Ötletek?

Szerk.: most akkuról használva lecsuktam a fedelet és lement sleep-be. Legtöbbször hálózati áramról használom, bekapcs gombbal lelőve, így eddig 10-ből 10x nem tudott..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#46060) Joezyka válasza PuMbA (#45945) üzenetére


Joezyka
senior tag

közben kiderült, hogy gyári drivereket használtam már, de a biztonság kedvéért frissítettem, meg a programok között, leszedtem minden olyat amire nem jöttem rá, hogy mi az, és hogyan került oda. Valószínűleg az egyik ilyen program volt a ludas mert azóta (lekopogom) nem eszi meg a memóriát, de azért még tovább figyelem.

Köszönöm a segítséget, meg a többieknek is!

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#46061) Popes válasza wjbhbdux (#46053) üzenetére


Popes
őstag

Szóba se jönne az update letiltása ha az MS nem okozna "néha" egyes felhasználóknak több kárt mint hasznot.
Itt a topikban ahogy látom általában a frissítések után jelentkeznek az emberek a problémáikkal.
Az a gond hogy olyan frissítések jönnek a csomagban amik sokszor még nem kompatibilisek bizonyos szoftverekkel, hardverekkel,(driverekkel) nem csak hibajavításokat vagy stabil újításokat tartalmaznak hanem olyan szinten nyúlnak bele a rendszerbe hogy a szoftverkészítők alig győznek utána menni.(választási lehetőséged meg nincs)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#46062) Dr.FantastiK válasza quailstorm (#46049) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' De sok botnetépítő örül a nem frissített rendszereken hagyott jól, és pontosan dokumentált, akár remote exploitnak. Hogy utána tőled menjen a spam, te legyél a tor kapu, a bitcoin bányász, meg akármi. ''

neked volt mar ilyen ? ? :F

vagy csak halottad a szomszed kollegajanak egy baratjanak az ismerosetol ?? :DDD

___

>>> akkor ertem mar miert nem hasznal Windozert maga a Microsoft sem , a sajat szerverein !

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#46063) t72killer válasza Dr.FantastiK (#46062) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nézz körül a vírusirtós topicban, majd minden nap jön egy problémás eset, és nem mindegyik maga telepítette a vírust.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46064) Dr.FantastiK válasza wjbhbdux (#46053) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Windows update letiltás témát szerintem nem kéne engedni a topicban, bár nem illegális, de az internetet kifejezetten veszélyeztetni a sok sebezhető gép. ''

? egyaltalan van neked halvany lila fogalmad arrol hogy mit tartalmaznak a 'FRISSITES'-nek mondott akarmicsoda kodhalmazok ? :W vagy csak ugy' bemondasra elhiszed !? hogy huu de kell ez nekem ..

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#46065) SP4C3 válasza Dr.FantastiK (#46064) üzenetére


SP4C3
veterán

Ezt olvasta/hallotta... ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46066) quailstorm válasza Dr.FantastiK (#46062) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem évek óta nem volt szerencsém hozzá, iskolában mielőtt elkezdtem munkálkodni nagyon sok volt a fertőzés a szerveren, most pedig Windows server 2003 által indított rohamot kellett megállítani ami Svédországból jött. Gondolom ott sem a gazdája őrült meg, hanem feltörték és használják.

Bár ez inkább a többieknek szól, beléd kár bármilyen erőfeszítés.

(#46067) SirRasor


SirRasor
őstag

Anniversary update óta szeret 20-40 másodpercre befagyni az asztal/skype/firefox/éppen mikor mi.
Aztán helyrejön.

Másnak is van ilyen nyűgje? A gép amúgy nem lassú.

Make Love not war!

(#46068) netpeti98 válasza Dr.FantastiK (#46064) üzenetére


netpeti98
addikt

Akkor ennyi erővel Windows-t se rakj a gépedre, mert nem tudod mit csinál a Windowsnak hívott 10 GB kódhalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#46069) t72killer válasza SirRasor (#46067) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem nem csinál ilyet. A Haswell gépem fagyott csontra sorozatban, mielőtt a drivert frissítettem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46070) netpeti98 válasza quailstorm (#46066) üzenetére


netpeti98
addikt

Régi példa, de jó példa a közismert Conficker, ami egy Windows sérülékenységet kihasználva is képes volt megfertőzni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#46071) Raul_Duke


Raul_Duke
tag

Sziasztok!

Win10 64bit + Nvidia GTX 760 kártya. Probléma a következő: az új nvidia driverrel szaggatnak a játékok. Visszateszem a régi jól működőt, de kb. fél óra múlva frissíti és megint rossz. Megpróbáltam kikapcsolni a driver frissítést, menüből is és regeditben is, de ugyanúgy befrissíti. Már vagy egy hónapja szenvedek ezzel a problémával. Esetleg létezik egy könyvtár, ahová az új drivereket letölti és innen frissíti folyamatosan? Mit lehet csinálni, hogy megszűnjön a problémám?

Epos + Creek

(#46072) norti válasza Raul_Duke (#46071) üzenetére


norti
addikt

DDU (Display Driver Uninstaller) ki tudja kapcsolni neked a rendszer VGA driver frissítéseket.

(#46073) raidx válasza Raul_Duke (#46071) üzenetére


raidx
őstag

MS már régen kiadott ilyenekre egy progicskát: wushowhide.diagcab Töltsd le és mikor megjött a rossz driver futtatod a progit majd kiválasztod a hibás drivert amit leszed és kiiktat a frissítésekből. Ettől kezdve te lelkeden múlikl a frissítés.
-------------------
Tiszta telepítéssel feltettem a szülinapi Win 10-et. Még kerestem a WGA drivert ő telepítette a Crimsont (catalyst-VGA-15.11.) ami eddig hibátlanul működik. Korábban hibásan települt és egy két funkciója nem működött ezért a catalyst-VGA-15.7.1 -et használtam.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46074) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hello!

Azt hogyan lehet megoldani, bejelentkezésnél ne kérjen jelszót ?
Zárolom a képernyőt automatikusan kapcsolja ki a képernyőt ?

(#46075) cattus válasza RaPiDsHaRe (#46074) üzenetére


cattus
őstag

Összefoglalóóóóóóóóóó és lol, nincs benne

Futtatás --> netplwiz

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#46076) RaPiDsHaRe válasza cattus (#46075) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Elolvastam.

Így már megvan :)

[ Szerkesztve ]

(#46077) Raul_Duke válasza raidx (#46073) üzenetére


Raul_Duke
tag

Na találtam egy újabb drivert, ami -kopogjam le- úgy néz ki működik. Tesztelem pár napig.

Epos + Creek

(#46078) yanna válasza cattus (#46075) üzenetére


yanna
őstag

Csak nálam működik a bűvészkedés nélküli jelszó megszüntetés? :F

[ Szerkesztve ]

(#46079) tordaitibi válasza yanna (#46078) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem, nalam is rogton sikerult.
A zarkepernyo mar nehezebb volt,'de az is jo mar.

Mas,
indavideon,'youtuben random a ctrl gomb is visszaleptet teljeskepernyorol, nem csak az escape.
Ez engem speciel nagyon nagyon zavar, mert a hangero,'fenyero, mute stb. be van gyorsgombozva, es pont a ctrl a kulcsbillentyu.
De, nem mindig csinalja.... Ez inkabb flashplayer bibi lesz, de roppant zavaro.

[ Szerkesztve ]

(#46080) vadkörte


vadkörte
addikt

Belefutottam egy érdekességbe.
Mint írtam pár napja, a W10-em nem volt hajlandó frissíteni. Leszedtélem egy telrpítőkészletet a MCT-lal. A telepítés után láttam, hogy ebben már integrálák AU-t.
De! Gyakorlatilag a telepítést követően 30-60 percen belül megzuhant a gép. Képes volt menet közben elfelejteni a HDD-ket.
A kiírt telepítőkészletet 3.04GB volt.Ma lementettem egy új készletet, mert volt egy gyanúm.
Az új készletet mérete 3,15GB, viszont szemben az előzővel, nem volt benne az évfordulós frissítés...

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#46081) t72killer válasza vadkörte (#46080) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naja, install előtt mindig sha-check:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46082) XtremLor


XtremLor
őstag

Nem tudom megvaltoztatni az alapertelmezett programokat mivel a gephaz osszeomlik olyankor, valaki talalkozott hasonlovan, vagy otlet tipp a megoldashoz?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#46083) raidx válasza vadkörte (#46080) üzenetére


raidx
őstag

Először szed le a legfrisebb MTC.t az mindig a neki megfelelő telepítőt szedi le. Régivel régit kapsz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46084) XtremLor válasza XtremLor (#46082) üzenetére


XtremLor
őstag

Vezerlopultbol modositottam, ugy tunik a hiba is megoldodott, azota a gephaz se omlik ossze! :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#46085) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Már ötven hatszor feltettem a kérdést, megpróbálom újra, hátha valaki találkozott már ilyennel. Indítás/újraindítás után nem jön be a lockscreen. Szóval egyszerűen nem jelenik meg, bejön az asztal és puff, lehet használni a gépet. Csak akkor jelenik meg, ha én kézzel szándékosan lezárom(win+L)

Ez miért van? Letiltva sehol nincs. Neten keresve viszont pont csak arra adnak tanácsot, hogyan lehet letiltani, amit ráadásul eddig is tudtam.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#46086) netpeti98 válasza persil (#46085) üzenetére


netpeti98
addikt

Van jelszó beállítva a fiókhoz, vagy ki van kapcsolva a jelszókérés?

(#46087) persil válasza netpeti98 (#46086) üzenetére


persil
nagyúr

Ki van kapcsolva. Én is gondoltam erre, viszont az asztalimon is ki volt(ez most lapos) és azon mégis minden alkalommal bejött a lockscreen kép :S

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#46088) vadkörte válasza raidx (#46083) üzenetére


vadkörte
addikt

Így már világos. Ez egy "viszonylag" régi - 07.20. - MCT-lal készült telepítőkészlet volt. Az igazat megvallva nem érdekel. Jelenleg fontosabb az anomáliamentesen működő oprendszer, mint a 100%-ban naprakész. Ha kész lesz a gép, image-elem aztán frissülhet. Ha elb&@#a magát, lesz miből visszatölteni.

(#46081) t72killer:
Az MCT simán kiírta a letöltöt ISO-t, nem értem, hogy hol csúszhatott be hiba. Ebből a szempontból jobban tetszik a linuxok letöltési rendszere.
A két W10 telepítőkészlet - a hibás, de AU-tel frissített - és a "régi" mérete között több, mint 100MB a difi, pedig július vége óta az AU-n kívül is jópár frissítés jött ki. A hibás 3,04 a régi 3,15GB.
Mindegy, működik a gép ismét. Ez a lényeg.

Üdv. V. Körte

(#46089) mefistofeles válasza persil (#46085) üzenetére

Gyanítom, hogy azért nem válaszoltak mert nem értik mi a problémád......
Hiányzik a lockscreen? (ilyennel még nem találkoztam)

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#46090) vigyori78 válasza persil (#46087) üzenetére


vigyori78
őstag

Ha kivan kapcsolva a jelszó és mégis lockscreent akarsz látni :F akkor elvileg ezt kell bekapcsolni :

(#46091) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

A Miracast, hogy működik? Honnan tudom, hogy kompatibilis-e a gépem ezzel a funkcióval? A megjelenítő az, de nem látják egymást.

(#46092) mefistofeles válasza vigyori78 (#46090) üzenetére

...csak akkor ugye minek vette ki a jelszót......?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#46093) vigyori78 válasza mefistofeles (#46092) üzenetére


vigyori78
őstag

Ehez én nem értek :DDD ;]

(#46094) xyvz2 válasza mokus1 (#46091) üzenetére


xyvz2
tag

Ez engem is érdekelne... :F :R

(#46095) persil válasza mefistofeles (#46092) üzenetére


persil
nagyúr

mefistofeles
vigyori78

Akkor megpróbálom értelmesen .. :D Szóval az van, hogy eddig csak az asztalimon volt win10, ott is azért, mert frissíteni akart a 7-et, mondom akkor hajrá. Azon nem volt jelszó, mert ugye minek nekem itthonra, mégis a lockscreen-t beadta minden bekapcsolás után. Szóval az eredet innen van, én azt hittem ez így normális, szóval win10-en van lockscreen mindig, hacsak én direktbe le nem tiltom.

Na most az asztalit eladva, a laptopon sosincs lockscreen, ebből fakadóan azt hittem, hogy ott kéne legyen, de nincs, tehát ez bug. Az ilyen meg engem mindig zavar, ha használom, ha nem, mködjön minden normálisan. Szóval ezért görcsöltem.

De akkor ezek szerint lockscreen-nek is csak akkor kéne lennie, ha ténylegesen le van valamivel zárva a gép(pl jelszó) és pont az asztalimon volt valami anomália, amiért mindig rá kellett kattolni a záróképernyőre, az szépen felúszott és bejött az asztal. (mint egy mobilon, ami nincs védve "csak lezárva", feltolod[elhúzod stb] a lockscreen-t, de jelszót, egyebet nem kér, csak bejön a főmenü)

De akkor lenyugodtam és köszi a válaszokat mindenkinek! :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#46096) raidx


raidx
őstag

Kezdem unni a szülinapi Windowst. Időnként kőkeményre fagy de mitől? Néha már bootolás után pár másodpercel, máskorm meg ötletszerűen. Főleg ha magára hagyom kicsit. Kár, hogy a th2 telepítőt felülírtam a szülinapossal mert visszaváltanék. Tiszta telepítést csináltam. Próbáltam a régi mentésből visszaállítani de nem ment. Állandóan indulási hibát akart javítani. Ha így halad, még a hetes lessz a nyerő.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46097) t72killer válasza raidx (#46096) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Driver, leginkább VGA?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46098) Doky586 válasza raidx (#46096) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A windows 7 továbbra is letölthető..

(#46099) vlevi válasza raidx (#46096) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ha így halad, még a hetes lessz a nyerő."
Korábban már én is mondogattam magamban ilyeneket, de szerencsére nálam alapvetően működőképes féleség a rendszer, legfeljebb annyi van vele, hogy asztali gépen, home usernek az észlelési határ alatt van a win10-be bekerült hasznos újdonságok mennyisége.

(#46100) raidx válasza vlevi (#46099) üzenetére


raidx
őstag

Th2-ig elfogadhatóan működött. Gyors boot, gyors leállás. Ez a szülinapi lassan bootol, lassan áll le és sokszor kifagy de okát nem találom. VGA AMD Radeon 15.11. Ezt a Win tette fel.A gép egy AMD AM1 Kabini ssd-vel, 4 Giga rammal.Játék nincs!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.