Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) King Unique válasza Hunork (#46388) üzenetére


King Unique
titán

Lehet azt is, és előtte leformázod a telepítővel. De amúgy, ha a HDD-n MBR van és Legacy boot szerint lett rá telepítve a Windows, akkor UEFI-ben nem sok vizet zavar. Illetve a boot sorrendnél vsz úgyis az SSD, UEFI-ben a Windows Boot Manager bejegyzés lesz az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

(#46402) spanglee001


spanglee001
addikt

na csak kínzom magam ezzel a rendszerrel :DDD
asusék hihetetlen módon összeraktak egy win10el kompatibilis drivert :C
viszont most egyelőre annyit vettem még észre, hogy nem megy a gsync, a beállytás rendben van a monitor ki is írja hogy gsync mod 144hz és mégis 200fps el megy a játék :W inditáskor egyből bejött valami xboxos felvevő, azt kikapcsoltam és kijelentkeztem az xbox profilból de nem segített

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#46403) idegen lény


idegen lény
őstag

Nem működik a "WINDOWS 10 MULTIPLE EDITION ISO LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL A MICROSOFTTÓL!" link az Összefoglalóban.

Mi a különbség a sima Windows 10, a Windows 10 N és a Windows 10 Single Language között?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#46404) jeni válasza idegen lény (#46403) üzenetére


jeni
félisten

A nevében benne vannak.
Az első teljes verzió, a második az Média nélküli, a harmadik meg egynyelvű verzió.

[ Szerkesztve ]

(#46405) toBIN válasza Nemdick (#46391) üzenetére


toBIN
tag

A Windows 10-ben ez az alapveto kikapcsolasi mod, igy evidens, hogy nem fogom minden egyes alkalommal kiemelni, hogy gyorsinditos kikapcsolasrol van szo.

(#46406) pendre54 válasza raidx (#46399) üzenetére


pendre54
addikt

Kösz, de nálam egy 2 hetes tiszta telepítésnél, ez sem jelent megoldást a problémámra.[link]

Lefuttatom a parancssort, látszólag minden rendben:

Géprestart, vadul nyomom az F8-at, erre látom, hogy amikor be kellene töltenie a csökkentett módot, pár másodpercre a billentyűzetet megint elhajítja a Win, majd pár másodperc múlva, újra kigyullad a billentyűzeten a kis piros led, azaz újra érzékeli a Win, és simán betölt a Win, nuku csökkentett mód. :((

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#46407) samgar


samgar
őstag

A születésnapi verzió felrakható üres lemezre? :U

Oppo Find X5 PRO

(#46408) idegen lény válasza jeni (#46404) üzenetére


idegen lény
őstag

:R És mit jelent az, hogy "Média nélküli"? A harmadik nyilván angol.

samgar
Csak üres lemezre és pendrive-ra írható ki. A letölthető ISO-fájl, amit az Összefoglalóban is megtalálsz, már tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#46409) samgar válasza idegen lény (#46408) üzenetére


samgar
őstag

Bocs rosszul kérdeztem. Már meglévő rendszerre telepíthető csak? Vagy tiszta telepítés is lehetséges?

Oppo Find X5 PRO

(#46410) jeni válasza idegen lény (#46408) üzenetére


jeni
félisten

WIndows Media Player

(#46411) bepken


bepken
veterán

sziasztok,

néhány napja egy rég elfeledett probléma jött elő újra, valami oknál fogva rendszeresen lefagy a gép. és nem igazán tudom, hogyan derítsem ki az okát. gyanakodtam a vinyóra, mivel minden alkalommal az első jel az, hogy leáll az aktuális lejátszás, nem tölt be a weboldal vagy épp valami app féligmeddig töltődik be (pl splash screen) és ennyi... - viszont csökkentett módban úgy tűnik, nincs semmi gond (lekopogom) - szóval most mentek ezerrel :D
ha a feladatkezelő épp meg van nyitva, akkor nagyon szépen látszik, hogy egyre kevesebb a proci és vinyó használat, tudok kattintgatni a különböző ablakok közt, de szép lassan kifagy mind, majd az asztal is. ekkor már csak meg szoktam várni, hogy tényleg ne használja a vinyót és kinyomom a szemét.

igazából ráférne már egy újratelepítés, legutóbb 1 éve történt ilyen, de már csak azért is érdekelne, hogy mi a fene okozza ezt a kellemetlenséget....szóval a kérdésem az volna, hogy hogyan lehetne ezt kideríteni?

eseménynaplóban konkrétan a problémás időpontoknak megfelelően "kritikus" hibákat találtam, ezzel nem megyek sokra, mivel magáról a szabálytalan leállításról tájékoztat mindegyik. de lehet, hogy mást kéne néznem. aztán javasolták még korábban, hogy ilyenkor nézzek egy bsod logot is: az bluescreenview ezt dobja: [kép] - ezzel lehet valamit kezdeni?

előre is köszi,
bepken

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46412) idegen lény válasza vlevi (#46359) üzenetére


idegen lény
őstag

Biztos elírtad, harminc nap múlva törlődik.

jeni
:R Akkor nekem ez kell, úgyis egyből felrakom a VLC-t!

samgar
Ha az a rendszer legális W7 vagy W8, akkor ingyenesen frissíthetsz is még W10-re. Ilyenkor megmarad az előző operációs rendszeredre való visszaállás lehetősége még harminc napig, és nem töröl le mindent, mint tiszta telepítésnél. Azt az ISO-fájllal tudsz csinálni.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#46413) Angel2014


Angel2014
addikt

Akár mit csináltam nem aktíválodott at új build így visszament a régi 1511 de ezt egy letöltő oldalról tudtam leszedni ...kérdésem megvan valahol a 1511-es hivatalos build ami az utolsó volt...és le tudom tölteni?

Kezdek sokkot kapni egy 20 perces telepítés egész napos lett :W :W :W

Ez a build meg ilyet produkál egy 100 mb- os perticíót felrakott és nem engedi törölni illetve megnyitni sem...kikészülök....

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46414) core i7


core i7
addikt

Stabil már ez a Windows 10 kiforrott már annyira 1 év alatta frissítésekkel ,hogy érdemes legyen a váltásra Win7-ről? Főleg Játékok szempontjából...

(#46415) netpeti98 válasza idegen lény (#46412) üzenetére


netpeti98
addikt

Más programok is igényelhetik a média összetevőket (pl. játékok), szóval nem ajánlott az N verzió. Bár utólag is lehetölthetőek, de előbb utóbb beleütközöl a hiányukba.

[ Szerkesztve ]

(#46416) spanglee001 válasza core i7 (#46414) üzenetére


spanglee001
addikt

én is kínlódtam eddig vele, de ma felraktam eddig okés, kivéve hogy a battlefield4 ben nem megy gsync ami annyira nem akkora probléma de nagyon idgesít. win7 helyett a win8.1 sokkal stabilabb és gyorsabb azt mindenképp cserélném.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#46417) vlevi válasza core i7 (#46414) üzenetére


vlevi
nagyúr

A win7 stabilitását szerintem nem éri el. Nekem alapvetően működik de időnként tud olyan furcsaságokat csinalni, amit hetesen sosem láttam.
Másnál viszont, ahogy a hozzászolasokbol is latszik, sok problema előjön.
Játékok szempintjábol, ha nem akarsz dx12 játékokkal játszani (pl forza), akkor szerintem mindegy. Mivel lejart az ingyenes frissitesi időszak, mostmár szerintem maradj hetesnél. Én is csak azért raktam fel tavaly, mert ingyen volt. Nem mondom, hogy visszasírom a hetest, de majd másfél év (a preview werziot is beleértve), most hirtelen nem tudnrk olyat mondani, ami nagyon hianyozna, ha visszatérnék hetesre. Az én gépemen, sima asztali i5, semmilyen olyan hw nincs, amit a hetes ne tudott volna kezelni, szolgaltatasok terén sem használok szimte semmit ujat. Uwp appok lennenek, de azok kozott nincs hasznalható.

(#46418) core i7 válasza vlevi (#46417) üzenetére


core i7
addikt

S mikorra várható ,hogy a Windows 10 kiforrja magát?

(#46416) spanglee001
Míg a Win 10 nem lesz stabil addig kipróbálom végül is ott van Directx 11.1 is :)

[ Szerkesztve ]

(#46419) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Mivel holnap vagy hétfőn nekiállok a W10 SSD telepítésnek, az utolsó kérdésem: mikor feltelepül, akkor rögvest frissíti magát, meg mindent, ami a rendszert érinti, beleértve az anniversary csomagot, vagy nem? És ha nem, akkor hogy lehet túljutni rajta mielőbb?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46420) idegen lény válasza core i7 (#46418) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem meg, ha még eddig nem frissítetted, akkor ostobaság lenne kihagynod az ingyenes frissítési lehetőséget, hiszen nem veszthetsz vele semmit. Lesz harminc napod kipróbálni; ha nem jön be, akkor addig még mindig visszatérhetsz a W7-re, mert addig nem törlődik az old mappa, és a W7-ről akkor már bármikor visszatérhetsz a W10-re, mert már jogosult leszel rá. Bár szerintem már maradni fog az ingyenes frissítési lehetőség korlátlan ideig, de ki tudja. Ha mégsem, akkor fizethetsz azért, amit most még ingyen megkaphatsz. Szerintem ez nem is lehet kérdés. Nem tudok rá okot, hogy miért ne frissítenél, ha van legális W7-ed vagy W8-od.

netpeti98
:R

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#46421) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Sziasztok! Kijött egy nagyon csúnya update, amitől a következő kedves ciklusba került a gépem:

frissítés telepítése -> újraindítás -> boot = BSOD -> csökkentett mód -> hinnye, ezt elcsesztük, javítás -> oooh, look, an update -> frissítés telepítése -> újraindítás -> boot = BSOD...

Esetleg ha megpróbálkoznék valami mással, akkor beszól a hanyas vagy te disznós néni, hogy DE NEM, DE NEM:

frissítés telepítése -> újraindítás -> boot = BSOD -> csökkentett mód -> hinnye, ezt elcsesztük, javítás -> oooh, look, an update -> frissítés telepítése -> újra kéne indítanod, tesó -> később -> lol, bekaphatod, most lesz -> boot = BSOD...

Van megoldás erre, esetleg hogy kilőjem az egész ápdétet a francba, mert már nagyon unom, hogy ennyire pofátlan?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#46422) vlevi válasza idegen lény (#46420) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elvileg már nem lehet ingyen frissiteni. Ezexerint ezt se tudták rendsen megcsinálni, hogy letiltsák azt, ami már lejart? Akkor miért várjuk, hogy a rendszert normálisan össze tudják rakni ;]

(#46423) raidx válasza Angel2014 (#46413) üzenetére


raidx
őstag

Itten találsz: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46424) raidx válasza vlevi (#46422) üzenetére


raidx
őstag

Ha használod a kisegítő lehetőségek valamelyikét még frissíthetsz ingyen. Ms nem ellenőrz, hogy valóban látás vagy hallás korlátozott vagy és a funkció ki is kapcsolható. Korábban a letöltési linket is betettem.

[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46425) qqcqqc válasza vlevi (#46422) üzenetére


qqcqqc
őstag

Már írtam, hogy nekem a múlt hét elején még sikerült tiszta telepítéssel egy win8-as laposon, aminek UEFI-s kulcsa van....
Hogy máshogy is megy nem tudom.

(#46426) makoss válasza Angel2014 (#46374) üzenetére


makoss
addikt

Nállam egy Chuwi HI 10 windows 10-es tabletem van, dokkoló billentyűzettel és kb 3 napja vettem észre, hogy le-fel csatlakozik a net :O
Ez betyárul nem jó, mivel wifivel kinlódok épp, és idegesítő, hogy egy szimpla wifi csatlakozást nem tudok rajta összehozni, a tévém meg aut megy rajta! :(
De így most nem ezzel kellene foglalkozzam, és mégis muszáj mert nem tudom mitől van.
Így a kérdés, hogy mitől csatlakozik ez fel, illetve le???

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46427) raidx válasza raidx (#46424) üzenetére


raidx
őstag

Közbe előkerült a magyarul beszélő link is: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46428) toBIN


toBIN
tag

Hol lehet beallitani, hogy amikor fel van fuggesztve a gep, akkor ne kapjon az USB port aramot? Kicsit zavaro,, hogy lehajtom a notebookot, de egy csomoszor bekapcsol a gep reggelre, mert az USB porton ott log az eger, a macska meg ralep.

(#46429) Angel2014 válasza makoss (#46426) üzenetére


Angel2014
addikt

Akkor ez driver probléma lesz ...nézz utána nem e adtak ki valami win 10 es pachot hozzá.

A másik a biost és nézd meg milyen verzió van fent...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46430) tordaitibi válasza toBIN (#46428) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

xp-be volt olyan hogy "az eszköz felébresztheti a gépet", de az istennek nm találom a w10-be most.

(#46431) Popes válasza VoidXs (#46421) üzenetére


Popes
őstag

Próbáld meg ezzel elrejteni a frissítést. wushowhide.diagcab

Hunork

Ha neten van a gép akkor elméletileg már a telepítés közben felteszi a frissítéseket, viszont az anniversary update az van akinek még mindig nem jött meg. Viszont azt is fel lehet tenni manuálisan is, az MS-tól letölthető. Get the Anniversary Update now

Deus ex machina

(#46432) Angel2014


Angel2014
addikt

Valaki elmagyarázná mire számíthatok licene -ileg?

Win7 hivatalos licence frissítve onnan upgrade win10 re onnan upgrade win10 anniversary-ra aktivált innen az old windows mappa törlése és itt is javasoltátok a tiszta telepítést letöltöttem és felraktam a tiszta anniversary-t
de innentől nem aktiválódott...erre visszaraktam 1511 est amit aktiváltam ismét és amire minden frissítés érkezik csak a anniversary nem...

raidx: Köszönöm! Szépen lejött! :R

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46433) Popes válasza Angel2014 (#46432) üzenetére


Popes
őstag

Az előző hozzászólásomban ott az anniversary update linkje.

Deus ex machina

(#46434) Angel2014 válasza Popes (#46433) üzenetére


Angel2014
addikt

Letöltöttem köszi de várok vele az előző HSZ válaszra. Mert akkor mi értelme lenne mindent elölről kezdeni...Ha egyszer beszívta az anniversary hivatalosan a gépem akkor a tiszta telepítéssel miért nem aktiválódik?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46435) Syl válasza tordaitibi (#46430) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugyanott van, mint XP-ben: eszközkezelő, egér, energiagazdálkodás fül

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46436) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Van olyan, akinél ez a taskbar villódzásos probléma NEM jön elő? Két teljesen különböző, 2-3 éves alkatrészekből összerakott gépen is megvan nálam, a legutolsó nagy frissítés után is.

(Már a hócipőm tele van a hasonló hülyeségekkel W10 alatt. Komolyan mondom, hogy a Vistával is meg voltam elégedve, a W10-ben viszont a UX egy határ szar.)

[ Szerkesztve ]

(#46437) makoss válasza Angel2014 (#46429) üzenetére


makoss
addikt

Nem tudom pontosan merre van az amit képen mutatol, de mig keresgéltem, valami hibát vélhetett felfedezni, a gyanum szerint lokalizálhatta, és biztos javitotta is, mert kop kop nem jött elő 1 ideje a hiba [link]
Fura. volt már ilyen másnál is?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46438) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Újra kezdte a bolondozást a fájlkiterjesztésekhez társított programoknál. Iview-el bajoskodik, hogy visszaállítja a windowsos képnézőre. Mi a baja vele?

(#46439) makoss


makoss
addikt

Csak nem jó a wifim, csak lecsatlakozik róla, megnéztem a gépházban, a felső sor ahogy van eltünt (wifi sáv) mikor nem volt wifim [amikor nem volt netem, csak 5 sor volt, a wifi nem volt ott]
Mi a bánat van ezzel?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46440) Popes válasza F_Zolee (#46438) üzenetére


Popes
őstag

Nem lehet tudni hogy mi baja van de megpróbálhatod úgy beállítani ahogy a portable programokhoz is írtam. LINK

Deus ex machina

(#46441) Shaza válasza istvankeresz (#45841) üzenetére


Shaza
senior tag

Hello!
Na megvolt az alaplap+proci +ram csere és ezt írja:

Nem tudjuk újraaktiválni a Windowst, mert a kiszolgálóink jelenleg nem érhetőek el. Várjon néhány percet, vagy vegye fel újra Microsoft-fiókját.

Köszi!

(#46442) CirrMee válasza F_Zolee (#46438) üzenetére


CirrMee
addikt

Irtsd ki a default gyári csempenézegetőt, akkor nem tudja arra visszaállítani többet. Garantált siker... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#46443) F_Zolee válasza CirrMee (#46442) üzenetére


F_Zolee
veterán

Sajnos nem hagyja eltávolítani.

Popes: lehet majd akkor erre állok át ha sokat szarakodna de most úgy tűnik ha én állítom be gépházban egyenként a társítást akkor nem rinyál.

(#46444) Hunork válasza Popes (#46431) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm ismét a megnyugtató választ! :R Linket elmentettem. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46445) CirrMee válasza F_Zolee (#46443) üzenetére


CirrMee
addikt

Powershell rendszergizda módban nem engedi? Olyat sem láttam még... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#46446) #78032384 válasza Hunork (#46419) üzenetére


#78032384
törölt tag

Ha az MS oldaláról leszedett legfrissebb Media Creation Toollal telepítesz, akkor abban már benne van az Anniversary Update. Azután csak 1-2 mezei frissítést fog találni a Windows Update, ami AU óta kijött pár.

(#46447) #78032384 válasza vlevi (#46422) üzenetére


#78032384
törölt tag

Gyakorlatilag nyitva a kiskapu: elfogadja még a 7-8 kulcsokat és a kisegítő módszerrel is ingyen van még a frissítési lehetőség. Nem csodálkoznék, ha majd jönne az olcsó lehetőség, mint ami a 8 kiadásakor is volt 30 dollárért.

(#46448) maxima


maxima
tag

Sziasztok!

Kérdezném a win10-hez értőket, elképzelhető-e, hogy a win 10
megakadályozza, hogy más rendszert lehessen boot-olni?

A következő van: adott egy Toshiba Satellite laptop aminek a merevlemezén
win 10 van. A bios-ban secure boot kikapcsolva, a boot sorrend beállítva,
első helyen az USB.

Ennek ellenére nem bootol a gép USB-ről, mindenképpen a win indul el,
akkor is ha F12 -> boot menüben az USB van kijelölve.

Ötlet?
Köszi előre is.

(#46449) snooze válasza maxima (#46448) üzenetére


snooze
veterán

Nem hibás az usb-n levö dolog?akkor csinál ilyet..

GO Gunners!!!

(#46450) Rimuru válasza maxima (#46448) üzenetére


Rimuru
veterán

Mashol betooltol az a pendrive? Nem rosszul irtad ki es ezert automatikusan tovabblep a Winre?

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.