Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) t72killer válasza SP4C3 (#45949) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Családos ember vagyok, nálam elképzelhetetlen luxus, hogy a vírusirtós topicban nyafogjak megváltásért, mert az XP black edisönös gépemről lerabolta egy zsarolóvírus a fájlokat a csúcstech nod32 ellenére. Uez áll a nejemre, aki fél élete munkájával jön-megy naponta, viszont a rendszervisszaállításhoz nem ért/azzal bagatel okok miatt vesződni sincs ideje - érthetően nem szeretne exploitokkal-kártevőkkel együtt élni. A DX12 nálam lehet aktuális a <2éven belüli közeljövőben. Hogy miért nem akkor váltunk? Egyszerű: a család 4 licenszéből 3db win7 volt, mind3 után perkálni kellene már, ha nem váltottam volna júli vége előtt. A vasak erősek, max az asztalikban lesz VGA csere a következő 5évben, ergo a legit win licensz le van tudva a következő fél évtizedre kvázi ingyen.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45952) nortol válasza SP4C3 (#45949) üzenetére


nortol
senior tag

"nortol - Mert az a WHQL aláírás aztán sokat számít."

Ha nincsen, akkor melléktudás nélkül nem fogod telepíteni windows 10 alá azt a drájvert, amit Te szeretnél :-)

Csak ennyit számít :-)

Azt senki sem mondta, hogy a "WHQL " drájver jobb is lesz...

(#45953) nortol válasza Blue Thunder (#45950) üzenetére


nortol
senior tag

Hogy mit értesz cerka alatt, csak a jó Isten tudja, de személy szerint nem bánnám, ha mindenki érthetően beszélne és írna :-)

A BIOS frissítés viszont alapkövetelmény mindenkor, mindentől függetlenül!

(#45955) SP4C3 válasza t72killer (#45951) üzenetére


SP4C3
veterán

Értem én, de túlaggódod. Másrészt éppugyanúgy lophat winxp alól a zsarolósghecci, mint frissített/nem frissített win7/10 alól. A legjobban tenné, ha folyamatosan mentene (lehetőleg egy offline tárolóra), megfelelő AV mellett, attól nagyobb biztonságot nem fognak a "frissítések" adni.

Ha nincsen, akkor melléktudás nélkül nem fogod telepíteni windows 10 alá azt a drájvert, amit Te szeretnél :-)
Csak ennyit számít :-) - HA NINCS MEG A MEGFELELŐ TUDÁS, AKKOR NEM IS KELLENE "DRÁJVER"-EKHEZ NYÚLNI! :(((

Hogy mit értesz cerka alatt, csak a jó Isten tudja, de személy szerint nem bánnám, ha mindenki érthetően beszélne és írna :-) - Cerka = Celeron, 100 emberből 99 érti a fórumon.

A BIOS frissítés viszont alapkövetelmény mindenkor, mindentől függetlenül! - Ezért jár neked egy darvin díj, nemis, hanem kettő! :))

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45956) nortol válasza t72killer (#45951) üzenetére


nortol
senior tag

Talán egy terás mobil merevlemez nem akkora luxus, hogy az adataitokat állandóan rámentve ne érezd magad egyedül...

(#45957) mdraco válasza kisapa (#45918) üzenetére


mdraco
őstag

Nálam sincs semmi gond, csak vicces volt, hogy a task manager lefagyott... Nekem is 8GB...

(#45958) t72killer válasza nortol (#45956) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez megvan +a felhőre is rá fogom szoktatni az asszonykát:R - Ezutóbbira nem is a biztonság, hanem a kényelem miatt.

#45955: "HA NINCS MEG A MEGFELELŐ TUDÁS, AKKOR NEM IS KELLENE "DRÁJVER"-EKHEZ NYÚLNI!" 110%-ban egyetértek:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45959) Beretvás válasza PuMbA (#45945) üzenetére


Beretvás
addikt

van rá egy söröm , hogy akkor sem lesz jo neki. nálam soha nem volt fen win által talált vacak és 2x is ez volt... mikor 8 rol tértem át 10 re meg az évfordulossal is.

(#45960) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Na most sokkal okosabb nem lettem :)

Azt tudom hogy frissíteni kell a biost, azzal nincs is gond...de alapból fel se tudok rakni egy rendszert se mert indítás után a képen látható hibaüzit kapom ( se dvd-ről, se USB kulcsról nem indul a telepítés)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45961) Beretvás válasza Blue Thunder (#45960) üzenetére


Beretvás
addikt

de mire kell neked a win a bios frissitéshez? biosbol kéne azt a biost frissiteni..

(#45962) Blue Thunder válasza Beretvás (#45961) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Azt is tudom de valahogy nem igazán sikerül. De nem csak a bios frissítéshez kéne a win hanem jó lenne azért ha a gépen lenne :DDD De alapból a fenti képen látható üzit kapom.....
a biosban meg ez van M-Flash menü alatt:

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45963) Beretvás válasza Blue Thunder (#45962) üzenetére


Beretvás
addikt

másik gépröl lekellene tölteni a biost pendrive ra tenni és ugy.. jobbat nem tudok. de ennek már rég nem win baja van.

(#45964) Blue Thunder válasza Beretvás (#45963) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Másik gépről töltöttem le a legujabb biost, pendrive-on van, ráadásul ahogy kivettem a menüben azt írja FAT formátumban nyomjam rá...kipróbáltam mindkettőt, fatnál már ugy vettem ki frissítenéd de kiírja hogy nincs op rendszer a gépen így nem tudom a frissítést elvégezni.....viszont egyik oprendszert se tudom se lemezről se usb-ről telepíteni, mert a fentebb linkelt képen lévő üzenetet kapom :F

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45965) Beretvás válasza Blue Thunder (#45964) üzenetére


Beretvás
addikt

na az ugy érdekes.. lehet át kellene menned a lapod topikjába.

(#45966) Blue Thunder válasza Beretvás (#45965) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hát én se ma kezdtem...úgy hogy jah...nem kicsit érdekes.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45967) Blue Thunder válasza Beretvás (#45965) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nem nagyon találtam rá topikot sajna....de igazából azt se értem hogy minek akar ramdisket létrehozni, egy sima mezei telepítésnek...mert ugye ha jól vettem ki az a hibaüzi hogy nincs elég memória a ramdisk létrehozásának....már mindent próbáltam...default biost...még az elemet is kivettem de semmi :(

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45968) tordaitibi válasza Blue Thunder (#45967) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Teljesen lámaként,
nem ram bajod van, a telepítők első körben a ramba költöznek, és onnan futnak,
esetleg egy pendrivés memtest?
Bios lehet nem látja, hogy hibás a ram.

(#45969) nortol válasza Blue Thunder (#45962) üzenetére


nortol
senior tag

Ezen a képen egyszerüen nem létezik hibaüzenet...

Ezen a képen van pár lehetőség, ami alapján vagy frissíteném a BIOS-t a gépem lehetőségei alapján, vagy hagynám a fenébe a frissítést, vagyis DISABLED-ben hagynám az egészet.
Ilyet még nem is tapasztaltam, hogy egy windows frissítés egészen a BIOS dolgaiig belenyúlna...
Erre normális esetben nem is képes a windows!

(#45970) Blue Thunder válasza tordaitibi (#45968) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Még azt megpróbálom....igaz 1600-asok de a lap ugy is visszabutítja 1066-ra...ez néztem is biosba az jó, de a memtest egy próbát

"Ezen a képen van pár lehetőség, ami alapján vagy frissíteném a BIOS-t a gépem lehetőségei alapján, vagy hagynám a fenébe a frissítést, vagyis DISABLED-ben hagynám az egészet. megér..."

Igen nem lenne fontos a bios frissítés...ha mint olvastad volna hogy csak cerkával indult, e8400-el nem...ergo kell hogy frissítsem...
A másik meg hidd el hogy próbáltam disable módban is azaz hogy hagyja figyelmen kívül, de akkor sem indul el a telepítő!!!!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45971) nortol válasza Blue Thunder (#45964) üzenetére


nortol
senior tag

Előző írásodra már válaszoltam, de most, amit írtál, erre kezdek elbátortalanodni :-)

Nem tudom, hogy mennyire régi gépről beszélünk, de igencsak régi technológia az, hogy a BIOS-t oprendszerből frissítjük, főleg windowsból, így lassan nem is kezdem érteni, hogy miért nem vagy képes frissíteni a biost...

Őskövület gépre ne akard a windows 10-et telepíteni, ahonnan a BIOS-t sem tudod frissíteni...

(#45972) Blue Thunder válasza nortol (#45971) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

nem őskövület...ha megnéznéd írtam a konfigot ez egy 5 éves lap igaz 775-ös de már ddr3-as foglalat, de mint azt is írtam hogy visszamentem egészen win 7-ig ugyanazt az üzit írja ki mint a legelső képen :)
Na most ha egy s478-ra felraktam win10-et meg win7-et nehogymár erre ne menjen fel ;)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45973) nortol válasza Blue Thunder (#45970) üzenetére


nortol
senior tag

Szerintem hagyd a fenébe az egészet...

A gépeden, az olvasottak és leírtak alapján sosem lesz windows 10...

(#45974) Blue Thunder válasza nortol (#45973) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Még mindig nem érted....nem csak win 10 de még a 7 se megy fel amit ergo az alaplap oldalán is le lehet szedni driver-eket

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45975) nortol válasza Blue Thunder (#45972) üzenetére


nortol
senior tag

Így jártál sajnos :-(

Ha angol nyelvü fórumokon sem találsz megoldást a problémára(én kifogytam az ötletekből), akkor itt sem fog segíteni más nagy eséllyel :-(

Lényeg a lényeg, hogy ami screenshotot bevágtál(BIOS screenshot), olyat a windows telepítő nem adhat, ez 1000%!

Vagy kihagytál valamit a sorból, ami szinte biztos(win telepítés után nem lesz egyből BIOS menü...), vagy valami teljesen más történt(történik nálad...

(#45976) Doky586 válasza Blue Thunder (#45974) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem csak win 10 de még a 7 se megy fel"
akkor próbálkozz XP-vel, ha az se megy akkor win98... ;]

(#45977) Blue Thunder válasza Doky586 (#45976) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hogyne :DDD

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45978) Blue Thunder válasza nortol (#45975) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hát azért nem adom fel...majd nézelődöm még...

Lényeg a lényeg, hogy ami screenshotot bevágtál(BIOS screenshot), olyat a windows telepítő nem adhat, ez 1000%!
Itt azért nem értem miről zagyválsz...senki nem írt ilyet hogy a windows telepítő adhat ilyet...

Vagy kihagytál valamit a sorból, ami szinte biztos(win telepítés után nem lesz egyből BIOS menü...), vagy valami teljesen más történt(történik nálad...

Itt megint hülyeséget írsz...ahhoz hogy bios menü legyen nem kell még win se, alapból van minden alaplapnak bios menüje...nem hagytam ki semmit a sorból ...de mint írtam nem adom fel

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45979) lanw


lanw
aktív tag

Sziasztok! Vajon,az edge képes arra,hogy szinkronizáljon pl onedrive-al,ezzel kiváltva az FF szinkront? Szép lassan áttelepíteném magam rá.

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#45980) nortol válasza Blue Thunder (#45978) üzenetére


nortol
senior tag

Egy screensotot vágtál be, amin a BIOS egyik menüje látható, amit egy windows telepítő nem tud produkálni, vagyis, míg elértél a screenshotig, addig pár lépést kihagytál számunkra(jó pár lépést)!

Minden, amit leírtál, nem követhető le egyetlen windows telepítés során sem!

Így talán érthető az, amit írtam válaszként egy előző válaszom során...

(#45981) nortol válasza lanw (#45979) üzenetére


nortol
senior tag

Ha Firefox syncront érted FF syncron alatt, akkor a válaszom az, hogy az egyik FF syncron, a másik pedig onedrive syncron....

Az egyiknek semmi köze a másikhoz.

Ha nem jól értelmeztem a kérdésedet, akkor legyél szíves pontosítsad azt, így azt más is megfontolás alá tudja venni, és ha van rá értelmes válasz, azt időben meg is kapod a kérdésedre!

(#45982) King Unique válasza nortol (#45980) üzenetére


King Unique
titán

Ö vsz erre gondolt, ahol van hibakód is.

(#45983) lanw válasza nortol (#45981) üzenetére


lanw
aktív tag

Elnézést,ha értelmetlen volt a kérdésem. Szóval az Edge böngésző képes szinkronizálni a jelszavakat,oldalakat,könyvjelzőket onedrive-ra? Vagy kell külön account,mint a Firefox-nál? Egy szóval,ha csinálok egy gyalulást a gépen,és visszarakom akkor ugyan az a környezet fogadjon mint az előtt. Ennél értelmesebben nem tudom Neked elmagyarázni. Szerintem az előző komment sem volt érthetetlen,de hát cerka=celeron....................

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#45984) yanna válasza Pankiii (#45911) üzenetére


yanna
őstag

Remélem nem aktívan veszel részt a közlekedésben. ;] Behajtani tilos az a stopnak vélt... :U

(#45985) nortol válasza King Unique (#45982) üzenetére


nortol
senior tag

http://betanews.com/2016/01/06/how-to-fix-error-0xc0000017-when-installing-windows-10/

Vagy így kényelmesebb talán: link

Nem kizárt amúgy a memória probléma sem.

Ja, igen, nekem is csak egy keresés volt a hibakódra :-)
Nem olvastam végig a topicot, de nem kizárt, hogy van megoldás benne, de ha mégsem, akor is jó tudni, hogy van honnan elindulni...

(#45986) nortol válasza lanw (#45983) üzenetére


nortol
senior tag

Link

Szívesen :-)

[ Szerkesztve ]

(#45987) lanw válasza nortol (#45986) üzenetére


lanw
aktív tag

köszönöm szépen!

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#45988) vadkörte válasza Blue Thunder (#45978) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha dual BIOS-os a lap próbáld meg a másodlagos BIOS-ból alaphelyzetbe állítani az elsődleges BIOS-t.
Húzz le minden eszközt - HDD/ODD/SSD/stb... - úgy próbáld frissíteni.
Egy RAM tesztet megejtenék egy LiveLinux-szal. (full, nem részleges)

Üdv. V. Körte

(#45989) Blue Thunder válasza vadkörte (#45988) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

memtest86+ most is megy már 30 perce hibakód nélkül....de közben azért eszembe jutott az is, hogy szimplán nem támogatja a ramokat (még), ugyanis gyártói honlapon néztem hogy bizony a legfrisebb bios frissítések épp cpu és memóriatámogatás végett adták ki :) (mondjuk hirtelen senki se gondolt erre az alapvető dologra) :DDD csak hibára :)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45990) vadkörte válasza Blue Thunder (#45989) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha a memtest nem talál hibát (= a RAM-ok jók), de mégsem hajlandó az update futni, próbálj ki - ha tudsz - lassabb RAM-okat (ha jól láttam 1600-os van bent, de 1066-on futnak) persze csak ha van rá mód.
Ha így sem megy, akkor passz...

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#45991) Blue Thunder válasza vadkörte (#45990) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

1,5 óra memteszt után nincs hiba...így elsődleges célpont hibalehetőségként, valami alap memót szerezni, kingmax vagy kingstont....holnap meló, de kedden ezt is meglessük

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45992) pjen válasza Blue Thunder (#45991) üzenetére


pjen
félisten

Azért azt a tesztet még futtatnám vagy 6-8 órát.

(#45993) Blue Thunder válasza pjen (#45992) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Lehetséges...mára ráhagyom holnap meg egész nap melózom...kedden majd kiderül a vallatásnál..szerzek 2 ramot hozzá azt ha azzal is ezt csinálja akkor más bibi van.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45994) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az mitől lehet, hogy nekem még mindig nem ajánlja fel az évfordulós frissítési lehetőséget?

(#45995) Blue Thunder válasza ssgt1981 (#45994) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Rengeteg a felhasználó...nem mindenkihez jut egy időben el a frissítés...nyugi meg lesz neked is :)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45996) pjen válasza ssgt1981 (#45994) üzenetére


pjen
félisten

Keress rá a vezérlő pulton,ha fontos.

(#45997) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Na közben körbenéztem külföldi fórumokon, és bizony más oprendszernél is csinálja....ki kell iktatni bizonyos dolgokat...win alól indítani egy parancssort (itt ugye nem tudok de megpróbálom csökkentett módban indítani a win7-et ami rajta van)...de egyébként több fórumon is írják hogy esetlegesen érzékel vírusírtó progit és ez is bezavart sok helyen...így az a másik lehetőség amit szintén kipróbálok hogy kiveszem a vinyót és saját gépemen leformázom és visszarakva egy próba.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#45998) quailstorm válasza Blue Thunder (#45964) üzenetére


quailstorm
nagyúr

DOS floppy? DOS-os flasher freeDOS (Rufus) és Pendrive?
Meg még a virtualizálást kapcsold ki. Több ötletem nincs. Core2-őn vígan megy a Win10 szerintem is.

(#45999) Blue Thunder válasza quailstorm (#45998) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Rufust próbáltam, de ugyanaz lett mint a lemezzel....de mondom win10, win8.1, win7-nél is ugyanazzal a hibaüzivel nem engedett tovább..leformázom a vinyót talán megoldja a gondot...de több fórumon is ezt írták:

Fórum

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#46000) nortol válasza Blue Thunder (#45999) üzenetére


nortol
senior tag

Közben Én is körbenéztem a dolgot, és az lenne a kérdésem, hogy a gépedbe nem lett téve gyorsabb ram, mint ami kellene bele, csak éppen visszafele még kompatibilis a slottal is, ezért éppen, hogy csak el megy vele a jelenlegi állapotban?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.