Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) Balion


Balion
senior tag

Ha anniversaryra egy régebbi videokártya drivert telepítettem, azt a ddu teljes sikerrel el tudja távolítani? Úgy értem ugyanoda települnek e a meghajtó fájlok vajon, mint az előző verzióban? Mert a DDU még júliusi, tehát anniversary előtti.

(#45652) VoidXs válasza Balion (#45651) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az ilyen mély dolgok Vista óta nem változtak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#45653) erahurka válasza #58000384 (#45646) üzenetére


erahurka
félisten

Óóó, nem is tudtam, hogy erre van lehetőség :DDD
Köszönöm! :R

(#45654) tatararpad válasza tordaitibi (#45626) üzenetére


tatararpad
őstag

Bizony, én is enyhe szarkrazmusnak szántam, elvégre ki hord ATX formátumos asztali gépet a zsebében? A rendszer mobilos részesedése olyan szinten elhanyagolható az asztalival szemben, hogy egy "Kell-e neked zárolási képernyő baszod?" gombot megérdemelt volna. Mellesleg nem tudom emlékszik-e valaki még erre a menüre. Az utolsó bizbazt is belehet állítani benne, ehhez képest amit a Windows 8 óta szenvednek testreszabhatóság terén.... Még most jutottak el odáig, hogy a címsor színét megválaszthasd, habár azt sem tudod szabadon mert más színekkel együtt változik.

(#45655) trialboj


trialboj
őstag

Eléggé soványka a kiemelet hsz. meg is lepődtem rajta, hogy nincs több tipp benne.

Youtubeon néztem pár mit érdemes elvégezni ha felraktad a win10et. Gondoltam megkérezem itt is, hátha valami kimaradt. A célom az lenne hogy egy gyengébbecske lenovo G50-70 laptopon is zökkenőmentesen működjön, tehát a felesleges dolgokat célzom.

Olvastam itt hogy sokan nekiugrottak a storenak... Na most erre csak végleges törlést találtam, viszont mivel nem használok win10et nem tudom ez mit takar, és hogy kellhet-e még. Ha nem használ energiát, akkor nem gyalulnám le.

Kösz a segítséget.

hogy ne legyen felesleges, hsz itt egy végleges megoldást a win 10 store törlés ére.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#45656) quailstorm válasza tatararpad (#45654) üzenetére


quailstorm
nagyúr

OSX-en, Linuxokon is van ilyen és még egyszer se jutott eszembe hogy zavarjon :U
de egészségedre

(#45655) trialboj: én nem törölném a storet
indítópult, services.msc, msconfig, meg RevoUninst indításfigyelővel tudsz gyomlálni de csodák nincsenek
ha meg akarod tartani a funkciókat és nem kvázi beágyazott rendszerként használni akkor ezvan
SSD kellene appa a gépbe mert a vinyója botrányos, ha meg a 2 magos Celeronod van az bizony kevés

[ Szerkesztve ]

(#45657) netpeti98 válasza tatararpad (#45654) üzenetére


netpeti98
addikt

Még most jutottak el odáig, hogy a címsor színét megválaszthasd, habár azt sem tudod szabadon mert más színekkel együtt változik.

A kettő külön is változtatható az AU óta.

Szerk.: mármint a címsoron anélkül is bekapcsolható a szín megjelenése, hogy a tálcán is megjelenne

[ Szerkesztve ]

(#45658) tatararpad válasza netpeti98 (#45657) üzenetére


tatararpad
őstag

Próbálj meg vele beállítani mondjuk kék tálcát szürke címsorral.

(#45656) quailstorm: Viszont kívánom.

[ Szerkesztve ]

(#45659) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Tenném fel az új frissítést, és kiírja, hogy pár programot el kell távolítani. Felsorolásnál csak egy szürke pötty van, engedélyeztem neki. Aztán kiírta, hogy nem lehet eltávolítani, távolítsam el a következőt: szintén csak egy szürke pötty. Alul a "Felújítás" (így, nem frissítés!) gomb kattintható, de nem reagál. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#45660) csixy válasza Bélaaaa (#45649) üzenetére


csixy
addikt

Én még jól működő brútúsz egeret nem tapasztaltam semmilyen renccerben sohasem!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45661) tibike8


tibike8
őstag

Nálam is megoldódott a PC-n a nagy frissítés utóhatása. Addig 'supportált' a microsoft, hogy végül kénytelen voltam egy tiszta telepítéssel rövidre zárni a dolgot. Most minden nagyon szép és jó :)

(#45662) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Újraraktam a legfrisebb Windows 10-zel a Latitude 5470-em, utána nyomtam egy teljes driverkeresést a Dell-es Command updateben, felrakott minden drivert, így az ujjlenyomatolvasómhoz is, a Windows hello felismeri, ám konfigurálásnál olyan mintha nem érzékelné :F

Mit tegyek?
Köszi!

Üdv. core2

(#45663) PuMbA válasza Bazsee71 (#45659) üzenetére


PuMbA
titán

Letörölsz néhány programot, ami ilyen rendszerbe belekutyulós féle vagy láthatóan összetákolt, gyanús eredetű vagy csúnya felületű :) Például az ilyen külső böngészős jelszókezelőket egyáltalán nem szereti a Windows 10.

[ Szerkesztve ]

(#45664) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Egy kis segítséget kérnék ! Egy régebbi Samsung Kies programot szeretnék telepíteni a Win 10-re, de az írja ki hogy nem telepíthetem, blokkolva van.

Hogyan tudom ezt feloldani ?

Kép a hibaüzenetről.

kengyel

(#45665) Popes válasza kengyel (#45664) üzenetére


Popes
őstag

Ha a hibaüzenet alján a "Hogyan oldható fel a gyártó blokkolása?" kérdésre kattintasz nincs ott a megoldás?

Deus ex machina

(#45666) kengyel válasza Popes (#45665) üzenetére


kengyel
nagyúr

Sajnos nincs, egyből azt néztem meg.

kengyel

(#45667) vlevi válasza kengyel (#45664) üzenetére


vlevi
nagyúr

Alul a "hogyan oldhattó fel..." nem mond semmi okosat?

én is ugyanezt akartam kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#45668) Sub-ZeRo válasza kengyel (#45664) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows 7 kompatibilis modban futtatni próbáltad már?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45669) davidsone


davidsone
addikt

Azt lehet tudni h mikor jön újabb frissítés? Van valami ütemezése vagy random dobják ki?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#45670) kengyel válasza Sub-ZeRo (#45668) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen abban is próbáltam futtatni, és természetesen rendszergazdaként indítottam.

kengyel

(#45671) Popes válasza kengyel (#45666) üzenetére


Popes
őstag

Ha jól emlékszem megpróbálhatod hogy jobb klikk az exe-re, tulajdonságok, általános fül alatt lent van tiltás feloldása jelölőnégyzet.(egy próbát megér)

Deus ex machina

(#45672) Sub-ZeRo válasza kengyel (#45670) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van egy opció a beállításokban, a gépházban, valami speciális újraindítás néven. Ott szétnézhetnél hátha ott lesz a megoldás.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45673) Doky586 válasza kengyel (#45670) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt az oldalt is megmutathatnád ahol látszik melyik az a bizonyos blokkolt gyártó...

(#45674) kengyel válasza Popes (#45671) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt meg is találtam megcsináltam, most meg azt írja, kérjen engedélyt a rendszergazdától. Nem találok rá opciót.

(#45673) Doky586

Ezt a Kies telepítőt, a Samsung hivatalos oldaláról töltöttem le.

(#45672) Sub-ZeRo

Egyenlőre keresgélem.

Köszönöm mindenkinek !

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#45675) Bazsee71 válasza PuMbA (#45663) üzenetére


Bazsee71
őstag

Céges laptop, mondták hogy nyugodtan frissítsem. Semmi különleges nincs telepítve, így inkább informatikusra bízom.

Egyébként ez már kész röhej, mert párom gépét sem sikerült frissítenem anno Win 10-re, különböző hibakódokkal fagyott le mindig, csak nulláról ment fel. Saját gépem is csak az ISO fájlt letöltve, pendrive-ról indítva frissült. Siralmas, hogy 2016-ban itt tart a Microsoft, mert ez minden, csak nem felhasználóbarát.

(#45676) Doky586 válasza kengyel (#45674) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem ezt kérdeztem.

(#45677) Popes válasza kengyel (#45674) üzenetére


Popes
őstag

Utolsó válasz alapján tedd fel rendszergazdai parancssorból. LINK

Deus ex machina

(#45678) kengyel válasza Popes (#45677) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor ez a verzió marad.

Köszönöm mindenki segítségét. :R

kengyel

(#45679) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Egy régesrégi webkamerám van, amit eddig mindig sikerült életre keltenem. Most a win10 alatt az alábbi hibaüzenet miatt nem megy a mikrofon része:

A skype látja a kamerát, illetve a képet amit a kamera ad, a kamera alkalmazás azt mondja nem talál kamerát. Valakinek van ötlete mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#45680) GEPESZ66 válasza regvoltrossz (#45679) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem Microsoft VX-1000-es kamerám van, ami nem WIN10 kompatibilis.
A WIN7-es drivert telepítettem fel, s úgy csatlakoztattam a géphez.
Tehát driver kell hozzá!
Így működik a Skype-ban a kamera és a mikrofon része is.
Viszont a Kamera app nálam sem ismeri fel ennek ellenére, de az nem érdekes.

(#45681) Doky586 válasza kengyel (#45678) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván egy fertőzött, átírt, moddolt file aláírása hibás lesz, így nem megy fel..
Nálam semmire sem panaszkodik, simán installálható lenne. A benne levő aláírás csak fél évig érvényes..

[ Szerkesztve ]

(#45682) Locsi válasza kengyel (#45678) üzenetére


Locsi
senior tag

Vagy felrakod a kies3-at, ahogy én.

(#45683) cintula187 válasza PuMbA (#45520) üzenetére


cintula187
addikt

Olyankor mi van Windows N -nél ha ez se és semmilyen más korábbi újabb x64 -es sem megy fel se pakként sem külön a rendszerre? :W

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#45684) PuMbA válasza cintula187 (#45683) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor jön az, hogy az N-es verzió helyett felteszel egy sima Windowst :)

[ Szerkesztve ]

(#45685) cintula187 válasza PuMbA (#45684) üzenetére


cintula187
addikt

Sejtettem. :(((

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#45686) Uyuarasy válasza cintula187 (#45683) üzenetére

Milyen N-ed van? En 1607-es Education N-t tettem fel MCT-vel, viszont a System "sima" Education-nak irja a rendszert (nekem sem ment fel egyik Media Pack sem, bar nem tudom milyen benefiteket adna).

(#45687) cintula187 válasza Uyuarasy (#45686) üzenetére


cintula187
addikt

Enterprise N.
Igazából csak amiatt kell, hogy a samsung telót csatlakoztatni tudjam kábelen. Fura mert eddig valahogy felment, de most valamelyik frissítés szétbarmolhatta.
Sem a KIES sem a smart switch nem települ fel.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#45688) GEPESZ66 válasza cintula187 (#45687) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem Samsung A3 2016-hoz nem kellet semmi segédprogram.
Feltelepítette csatlakozáskor ami kellett hozzá.

(#45689) cintula187 válasza GEPESZ66 (#45688) üzenetére


cintula187
addikt

Eddig működött a segédprogramok nélkül is.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#45690) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, gondoltam feltelepítem a legújabb frissítést, de azt írja ki forduljak a rendszergazdához, mert enterprice editionom van. mi ezzel a gond? köszi

(#45691) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

xp-be ha az asztalra, vagy a gyorsindítóba bármelyik exéről csináltam parancsikont és megadtam neki gyorsgombot, működött.
Itt nem megy, vagyis van rá valami más mód?
(tv néző progimat indítanám így egy bill. kombinációval, de w10 nem teszi amit kéne)

Ha már gyorsindítás, Quick launch eszköztár létrehozható?
Ha lehúzom a tálcára az adott programot, működik, de összevissza teszi az ikonokat, ahogyan nyitogatom az ablakokat.

(#45692) Sawyer777


Sawyer777
csendes tag

Sziasztok!

Segítség mert megőrülök .... :D Win 10-em van (eredeti), minden rendben volt-van vele, kivéve az utóbbi pár napban, mert most valahogy rettentően belassult. Egy naptárat olyan 2-3 perc alatt nyit meg, a start menüre hiába kattintok, be sem tölti :D Mindezt egy i5-6600-as procival, meg 16 giga DDR4-es rammal.......... Ez mégis most mi?? Egy rossz vicc? Valakinek valami ötlet rá? :D

(#45693) VoidXs válasza Sawyer777 (#45692) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Win 10 eszi a lemezt. Ha megnézed a feladatkezelőt, a Rendszer és tömörített memória, vagy a Szolgáltatásgazda fogja maxon pörgetni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#45694) Doky586 válasza VoidXs (#45693) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A Win 10 eszi a lemezt."
Szinte hallani ahogy ropog a foga alatt... :C
mint amikor én eszem a nápolyit..

(#45695) VoidXs válasza Doky586 (#45694) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ahogy mondod. Már oda jutottunk, hogy ha nincs SSD-d, internetezni nem tudsz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#45696) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok,

Első indításnál mikor hazaérek a Windows (10 Home 64 v) lassan bootol be. Ha újraindítom, kikapcsolom és vissza akkor ugyanolyan gyors, csak a nap legeső indításánál csinálja. Ilyenkor telepíti a frissítéseket? Az Asrock logonál és a Windows logonál is várakozik egy kicsit.

(#45697) tatararpad válasza Sawyer777 (#45692) üzenetére


tatararpad
őstag

Előtöltés, telemetria, Windows Defender, tömörített memória, Windows Update, csak néhány jelentkező akik szeretnek rajta ülni a lemezen. De bármelyik 3rd party program háttérfrissítése is képes rá.

[ Szerkesztve ]

(#45698) PuMbA válasza Sawyer777 (#45692) üzenetére


PuMbA
titán

Egy program működése vagy egy driver megváltozott mondjuk Windows Update-en keresztül :) Esetleg nincs fent az alaplap drivere vagy a háttértár vezérlő drivere vagy a BIOS-ban nem vagy AHCI módra kapcsolva. Nekem 7200rpm-es vinyón pattog a rendszer, instant jön fel a Start menü, Gépház vagy a fájlkezelő, főleg, ha beteszi a memóriába a dolgokat :)

[ Szerkesztve ]

(#45699) kengyel válasza Doky586 (#45681) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen itt volt a probléma, egyrészt régi is volt a program, másrészt az aláírásban volt a baj. Köszi szépen a segítséget, végül az nem lett feltéve.

(#45682) Locsi

Az lett felrakva, és látja a régi telefont.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#45700) #58000384 válasza Sawyer777 (#45692) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az mondjuk sokat segítene, ha megnéznéd a folyamatokat. Szokták a topikban mondani valamelyik µtorrent-verziót is, meg valahonnan bekaptak bitcoin bányászt is páran, az is erősen visszafogta a gépet.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.