Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) #20221952 válasza Angel2014 (#46649) üzenetére


#20221952
törölt tag

Oké, akkor válaszolok.

ASUS P6TD Deluxe alaplap, 12GB 1333Mhz memória, i7 920 2,66Ghz processzor, Samsung SSD 256PRO, nVidia GTX750ti videpkártya, Windows 10 Pro.
Szűz telepítésű, vagy eszközmeghajtókkal frissített Windows alatt is próbáltam, de csak a Loading... kiírás van, a játék nem töltődik be.

Ez a játék csak úgy lett a gépen, amikor az Áruház frissítette magát.

Próbáltam más játékokat is, ott nincs gond, megy mindegyik.

A Windows 10 kívül más rendszert nem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

(#46652) Joccc07 válasza #20221952 (#46651) üzenetére


Joccc07
addikt

Megvan a hiba....

Túl jó a géped hozzá :DDD

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#46653) #20221952 válasza Joccc07 (#46652) üzenetére


#20221952
törölt tag

Túl jó?
De hiszen 2009-es, csak a vga és az ssd új benne...

(#46654) edari válasza #20221952 (#46651) üzenetére


edari
őstag

Lehet hogy nem a géppel és a winnel van a probléma, hanem a szoftverrel. Majd javítják (ha nem csak nálad van ilyen).

[ Szerkesztve ]

(#46655) Joccc07 válasza #20221952 (#46653) üzenetére


Joccc07
addikt

Persze mivel ez egy telefon port.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#46656) raidx


raidx
őstag

USB kütyük felismerése BIOS/UEFI vagy Win 10 től függ? Mostmár teljesen mindegy mit dugok az alőlapiba, percekre kifagy a rendszer. És ezt ismételgeti elég sűrűn. De qtorrentet sem szereti újabban. Csak akkor viseli el, ha nagyon minimális a le fel sebesség. Még a szülinapit nem engedtem fel nem voltak ilyen gondok. Pedig tiszta telepítéssel raktam vissza a TH2-őt. Érdekes módon a mappaáthelyezések egy részét még is megjegyezte. Most szétszedem a gépet és az előlapit máshová dugom. kíváncsi vagyok lessz e változás?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46657) Kátai


Kátai
senior tag

Tiszta telepítést szeretnék csinálni.
Milyen megoldást javasoltok? Gondolok itt pl. gyaluljam előtte a lemezt teljesen vagy hagyjam rá a telepítőre?Valamint még mire figyeljek oda? Főleg azoktól kérdezem akik már csináltak ilyet.

(#46658) Ralond válasza Kátai (#46657) üzenetére


Ralond
tag

Én mindig a telepítővel formázom, eddig még nem volt vele bajom. :)

[ Szerkesztve ]

(#46659) jsk válasza raidx (#46656) üzenetére


jsk
senior tag

Nekem az augusztusi frissítés után nem hajlandó felismerni az egyik fényképezőgépet. Hiába dugom bármelyik USB aljzatba.

[ Szerkesztve ]

(#46660) #20221952 válasza edari (#46654) üzenetére


#20221952
törölt tag

Beleolvastam a hozzászólásokba, másnak sem működik.
Megpróbálom egy korábbi Windows 10 verzióval.

(#46661) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy 4 genes asztali pc,aminre előzetes upragade után,szüsz telepítéssel win10 lett rakva-Nincs vele eddig semmi gond.Kérdésem hogy mostanában meg volt a nagy agusztusi frisstés.és valahol olvastam hogy ajánlott ilyen egy új telepítés amibe már benne van az agusztusi frisítés is.Ez igaz?Megcsináljam?

(#46662) raidx válasza jsk (#46659) üzenetére


raidx
őstag

Én már visszaraktam a TH2-őt. Most a pendrivokat felismeri de a kártyaolvasót nem. Ha mégis, nem látja benne a kártyát. Eddig az volt a jó. TH1-ig semmi gondom nem volt a rendszerrel. Azóta mindég van. Főleg, hogy a szülinapost felengedtem.

Próbáld meg: Eszközök és nyomtatók. Ott lessz a kütyüd felkiáltójelesen. Jobb klikk és hibajavítás. Házha megoldja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46663) #14595328 válasza kromatika (#46661) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ha minden rendben van vele, akkor én nem telepíteném újra.

(#46664) kromatika válasza #14595328 (#46663) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#46665) raidx válasza raidx (#46662) üzenetére


raidx
őstag

Az eszem megáll ettől a rendszertől. Most meg hibátlanul működik mindenfajta USB kütyüm pedig csak a burkolatot vettem le és bekapcsoltam a gépet. Elől hátul kettes és hármas aljzatba minden OK. :F

Remélem így is marad. :C

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46666) Ralond válasza raidx (#46665) üzenetére


Ralond
tag

Nekem is így volt. Egyik nap nem működött, másnap igen. Időszakos hiba. :W

(#46667) kasa85


kasa85
őstag

F@sza :(
MS vehet akkor nektek új lapot,ha elszáll.
Ami szar azt nem erőltetem.Egyel régebbi Build van fent.
Megy atom stabilan :)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46668) Attila2003


Attila2003
tag

Egy kis segítség kellene. Adott egy ASUS X750JB laptop. Beletettem egy SSDT, feltettem a legújabb windows 10 verziót, azóta akadozik a gép, elindul pár program, akkor hirtelen megáll, az egér mozog de start menü, vagy edge, vagy akármi gondolkozik, aztán hirtelen minden kinyílik, mintha megakadt volna. Nem lehet hardveres hiba, mert windows 8.1 alatt nem csinálja, és az augusztus előtti verzióval sem. Lenne valami beállítás amit külön be kell állítani? Driverek fenn vannak minden amit letölt magának, mondjuk a honlapján nincs is csak 8.1 es driver. Valaki találkozott ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

(#46669) VoidXs válasza Attila2003 (#46668) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A baj ott van, hogy a legújabb Win 10 durván bugos. A 34 végű frissítést le kell tiltani, néhányaknál a 36-ost is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#46670) raidx válasza Ralond (#46666) üzenetére


raidx
őstag

A frissítéseket is letiltottam a mult héten. Azért bontottam meg, hogy a front USB.t átteszem a másik csatlakozóra. De most nem piszkálok semmit, nehogy rontsak. Vártam a szülinapit de rosszabb lett mint volt.Mindez a TH2-vel kezdődött és egyre rosszabb lett. Most pár órája olyan mint régen. Remélem tartósan marad is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46671) kisapa válasza raidx (#46670) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem a navigációt nem akarja felismerni. Akármelyik usb aljzatba dugom be ,így hiába van élettartam frissítéses Becker ha nem tudom frissíteni.8,1-en még működött és a lányom 7-esén is. Egyenlőre azon keresztül oldom meg,mást nem tudok tenni.

(#46672) kasa85 válasza raidx (#46670) üzenetére


kasa85
őstag

Hol kell tiltani a frissítéseket ?
Meg törölni amit írtatok ?
Én a Vezérlőpult szolgáltatások ott a Windows Update szolgálltatást letiltottam,és leállítottam.
Ezután Gépház frissítések ott is.
A rohad szemétláda ennek ellenére mindig tölt le update fájlokat :W
Hogy rohadjon meg aki össze rakta a tizet.
Nem tudom milyen jogon kötelezik a frissítést buhera nélkül.
Lehet vissza teszem a régi Win 7 et,de olyan kártyám van amint a DX12 elérhető.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46673) Habugi válasza kasa85 (#46672) üzenetére


Habugi
addikt

A magam részéről a Szolgáltatások között tiltottam le a WindowsUpdatet, az Anniversary megjelenésének másnapján, szóval még mindig a 10586.494-et használom.
Nem tudja frissíteni magát, tökéletes minden, az Anniversaryt pedig váratom még egy kicsit.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46674) Hali1975 válasza King Unique (#46646) üzenetére


Hali1975
tag

Szia,
koszonom a valaszt!
A meghajtokrol: a cel meghajtok ertelemszeruen az usb3as penek, memkartya usb-3-as olvasoban.
A forras minden esetben uaz, amirol masolva a masik usb 3as hazba rakott 3terras hdd hozza az elvart szintet.
A cel meghajtokon nincs mas adat, teljesen uresek es ujak.

a hetvegen kiprobalom a live linuxszal is es ha ugy ok, akkor raengedem a gepre a legujabb frissitest.
legfeljebb csinalok egy teljes visszaallitast es aztan kezdem elorol.

majd jelzem , hogy hova jutottam
koszi megegyszer
udv

(#46675) karldergroße válasza kasa85 (#46672) üzenetére


karldergroße
senior tag

Miért akarod törölni, amit írtunk?

(#46676) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Pár napja letöröltem a Firefox v48-at. Majd teljesen kitakarítottam a Firefoxot a rendszerből. Újra indítottam a gépet majd vissza pakoltam , és most ha be akarom állítani alapértelmezettnek akkor feldobja a gépház - rendszer - alapértelmezések ablakot , ahol kiválasztom a FF-et de nem pakolja be neki és mindig az Edge lesz az ( köszönöm ms ....).

Valakinek nincs valami ötlete erre ,hogy hogyan lehetne megoldani ?

Előre is köszönöm szépen :3

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#46677) #41133696


#41133696
törölt tag

(#46678) #20221952 válasza Roxkex (#46676) üzenetére


#20221952
törölt tag

Pedig meg lehet csinálni.

(#46679) King Unique válasza Hali1975 (#46674) üzenetére


King Unique
titán

Előtte még a sima fájlkezelős másolást is ki lehetne próbálni, bár a legújabb Win10 alatt nálam a TC 8.52-es verziójával sem volt gond. Kisebb és nagyobb méretű ISO-fájlokat másoltam az általános / nagy fájlok módszerével, de mindkettőnél hozta a kívánt értékeket. Illetve más a szintetikus teszt és más a gyakorlati fájlmásolás. Előbbinél egy ATTO / AJA / CDM / HD Tune stb. tesztprogramban jobban kijön az USB-eszköz sebessége. A gyakorlati fájlmásolásnál több lassító tényező lehet.
A célmeghajtókon amúgy nálam is alig volt adat, volt amelyik teljesen üres volt, valamint a forrás (helyi lemez) sem volt leterhelve különösebben. Ez márpedig fontos, mert ha tele vannak másolva, akkor nem kell meglepődni, ha alapból lassabbak / másolás jobban közben visszaesik a sebesség. Illetve egy HDD eleve nem egyformán gyors a lemez egyes részein és ez is okozhat lassulást. Továbbá NTFS-nél még az is lassító tényező lehet, ha nagyon töredezett a fájlrendszer.

Az azonban érdekes, hogy a külső HDD-nél ok a sebesség, a pendrive-nál viszont már nem... De a pontos részletek nem ismeretek, illetve az egyes USB-chipek kezelése és az előlapi / hátlapi portok között is lehetnek különbségek. Előbbivel kapcsolatban még az eszközillesztő eltávolítása —► gép restart —► eszköz újracsatlakoztatása jut eszembe, de nem biztos, hogy használ.

[ Szerkesztve ]

(#46680) Roxkex válasza #20221952 (#46678) üzenetére


Roxkex
senior tag

Hát elhiszem ,hogy meg lehet csinálni. De nekem sajnos nem jó ugyanis tök mind1 , hogy a firefoxbol választom ki vagy a gépházbol .. :\ Egyből ugyanúgy az edge nyitja meg a linkeket :\

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#46681) kasa85 válasza Habugi (#46673) üzenetére


kasa85
őstag

Én is ott :)
Nekem is ugyan ez a verzió nincs bajom vele.
Az új teljesen elcseszte a gépemet pedig nem egy elavult vas.

(#46675) karldergroße
Gondoltam bugos azért írtátok akkor gondoltam leszedem nehogy nekem is gondot okozzon.
Bér nincs gondom vele :)
A lényeg nekem is 1.58 verza van fent nem frissítem.
Totál szét cseszte a gépemet.
Ha orvosolják akkor frissítek addig maradok a régebbi,de stabil változatnál :)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46682) #20221952 válasza Roxkex (#46680) üzenetére


#20221952
törölt tag

És, ha itt csinálod meg, akkor jó lesz?

(#46683) ufonauta válasza VoidXs (#46669) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Elég rég néztem be ebbe a topikba. Jól rá is fáztam, hogy nem előbb olvastam a hozzászólásodat. Úgy jártam, mint Attila2003 topiktársunk. Most jön lefelé a 38-as végű frissítés. Remélem az orvosolja ezt a problémát. Még sosem halálozott el nálam SSD, de tegnap pár percig már arra gondoltam, hogy kezdi megadni magtát. Bármire kattintottam nem akart megnyílni, aztán meg egyszerre megnyílt és elindult minden. :W
Noh most kéri az újraindítást. Megadom neki, ami jár.

(#46684) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Sziasztok!
olyan problémàm van hogy a felső betűk a billentyűzeten meghülyültek.. pontosabban pl lenyomom W akor az S betűt is irja ugy érzékeli mint az S-et is lenyomtam volna... megnyomom felül a kettest akor meg bekapcsol a caps lock.. most ez mi?!

esetleg valamit elnyomtam bekapcsoltam valami másodlagos funkciot vagy nem èrtem..

[ Szerkesztve ]

(#46685) VoidXs válasza Hardver Arc (#46684) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez nem szoftveres probléma lesz, próbáld ki egy másik billentyűzettel.

(#46683) ufonauta: Ahogy így írod, nem biztos, hogy update. Nekem a Stardock-féle témázó okozott ilyet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#46686) Hardver Arc válasza VoidXs (#46685) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

elfelejtettem irni egy dell vostro notirol van szó..

[ Szerkesztve ]

(#46687) VoidXs válasza Hardver Arc (#46686) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Még valószínűbb. Köss rá valamit.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#46688) kasa85 válasza Hardver Arc (#46686) üzenetére


kasa85
őstag

Vírus ellenőrzőt futtass le.
Bár nem tudom van e ilyen vírus bár nem kizárt.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46689) Hardver Arc válasza VoidXs (#46687) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

😬 nincs semmi olyanom.. mégjóhogy garis 👌😕

(#46690) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Ma is jelzett a Nod-om , hogy frissítések érhetőek el az op rendszerhez.
Felsorolt 4-et, AMD sm bus driver, realtek ethernet, logi G400 és a Win 10 frissítés, Ezekből miért csak a win 10 frissítést tette fel? És miért nem találja a többit? illetve hol, hogyan szedjem le ezeket?

Szerk2: Win 10 64bit

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#46691) Hali1975 válasza King Unique (#46679) üzenetére


Hali1975
tag

Szia,
koszonom
hat megprobaltam a tc /8,51es/ ,amit irtal de uaz a problema.
A gephaz eszkozok alatt nem ir problemat, csak azt hogy usb 3as eszkoz csatlakozva,

sem a forras, sem a cel meghajton nincs sok adat ,igy ez kilove.
fajlrendszer rendben, de hetvegen meg ezt is leellenorzom majd.

szoval koszonom es jelentkezni fogok majd.
ahetvegen eltokolok egy kicsit vele.
eloszor ellenorzom a driveokat a live ubuntuval, aztan meg sztem eltavolitom az usb 3as drivokeat es hagyom a win 10nek ujbol felismertetni.

Udv

(#46692) Popes válasza belaazallat (#46690) üzenetére


Popes
őstag

A Nod valószínűleg el van tévedve, ne foglalkozz vele.(jobban járna ő is ha maradna a dolgánál és hagyná a Win-re a saját frissítéseit)

Deus ex machina

(#46693) King Unique válasza Hali1975 (#46691) üzenetére


King Unique
titán

Inkább a Mint, sokkal jobban kézre áll egy Windows felhasználónak. Illetve nem hiába szemléltettem én is azzal a korábban linkelt cikkben foglaltakat. ;)

(#46694) raidx válasza Hali1975 (#46691) üzenetére


raidx
őstag

Ez sajnos Win 10 bug! Valamiért nem vagy hibásan települ az adott eszköz vezérlője. Meglehet próbálni: Rejtett ikonok megjelenítése, katt az USB ikonra. Eszközök és nyomtatók. Ha ott látszik a pen valószínűleg sárga háromszög felkiáltójellel díszíti. Ezn jobb klikk és hibajavítás. Eltart egy kis ideig de lehet megtudja javítani. Javítás alkalmazása és restart utánn elvileg működni fog. Okát nem tudom. Régóta nyűglődtem ezzel a gonddal míg tegnap magától megoldottnak látszik. 2 Giga feletti kütyükkel volt a gond. A 2 Gigás Kingston és a telo működött rendesen.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46695) raidx válasza King Unique (#46693) üzenetére


raidx
őstag

Jó oda a Puppy is. Pici és majdnem Windows. Telepíteni sem szükséges mert befér a memóriába: precise-5.7.1-retro.iso 200 Mega. De komolyabb használathoz kiírja magát USB kütyüre. Akkor megmeradnak ez esetleges változtatások. UBUNU kompatibilis. [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46696) Croft-21


Croft-21
őstag

Egy olyan gondom van, hogy tegnap este véletlenül a leállítás helyett az alvó módra sikerült kattintanom. Azóta nem ébred fel a gép. Már próbáltam újraindítani, felpörög a vinyó meg minden, de a monitor villog, sötét a képernyő, mintha ki lenne kapcsolva a gép. A billentyűzet nem reagál. Mit tudok tenni? :(

(#46697) BullZeye


BullZeye
veterán

Sajna registry fájlokat W10 nem minden esetben fogadja el, van 100%-os windows 10 program?

Windows Tweaker 4 for W10 ahogy olvasom hasonlóan nem túl megbízható, van nála jobb?

(#46698) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Ma reggelre eltűntek az Office alkalmazásaim, pedig fel van telepítve a programcsomag, de az indító exe állományok nincsenek meg.
Találkozott már valaki ilyesmivel?

(#46699) Hamuuuu


Hamuuuu
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám win10-t kapcsolatban, ami tulajdonképpen az, hogy usb-s eszközök (egér, külső merevlemez) működés közben néha megszűnik a kapcsolat a gép és az adott eszközök között. Ez max 1 perc időtartamra kapcsol szét, majd újracsatlakozik.USB3-s eszkzökökről beszélek. Asrock B150m Combo-G alaplapom van. Alaplapi usb illesztőprogram win10 telepítése után sikeresen felrakta és elméletileg ez jól működik. Előtti win 8.1 votl fent és azzal nem volt problémám.
Volt/van valakinek hasonló problémája? Esetleg tudna valaki mondani rá megoldást ?(nekem most az jutott eszembe,hogy újrahúzom a gépet,de nem biztos, hogy megoldás....ha újra előjön a probléma,csak elvesztegetem az időt rá)
Előre is köszi a segítséget

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#46700) E.Kaufmann válasza Hamuuuu (#46699) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem valami energiagazdálkodási hiba? Én letíltanám az USB portok lekapcsolását az energiasémánál (USB szelektív felfüggesztése). Hátha.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.