Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) qqcqqc válasza mokus1 (#45094) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nomtatóra nem tudok ajánlani semmit, de scannernél érdemes megnézni a VueScan nevű programot, nekem régi, xp-ig támogatott eszközöket is működtet.

(#45102) raidx válasza mokus1 (#45100) üzenetére


raidx
őstag

Valahogy rá kell venni az usert a vásárlásra! ;] A modernebb laserekbe már élettartamchipet raknak. Hiába jó a nyomtató a chip órája lejárt kuka az egész. Láttam youtubon egy filmet amin a fiu újraélesztette a masinát. De a mai árak mellett inkább vennék egy újat mint annyit bajlódjak. A chip a leghozzáférhetetlenebb helyen volt ezért darabokra kellett szedni a nyomtatót. Újra programozni a chipet és összerakni a szerkezetet. Szóval mzoistáknak való játék. Nekem is van egy szkenner és egy szkenneres nyomtató ami XP-vel kihaltak. 64 bites driver meg sosm volt hozzájuk! De webcammom is van ami még 32 bites gépen használható lenne. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#45103) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

múltkor már írtam a témában, hogy állandóan újraindul a Windows 10-es
Dell optiplex 9020 - as,

szerintem rájöttem mi miatt, és az nem a pendrive, amit múltkor gyanítottam :

A WIndows Update ezt írja ki :

Nem sikerült telepíteni a frissítéseket, de később újból próbálkozunk. Ha nem szűnik meg a hiba, és megoldást keresne az interneten vagy az ügyfélszolgálathoz szeretne fordulni segítségért, a hibakódnak (0x80070422) hasznát veheti.

van rá valami megoldás?

Köszönet

(#45104) Воланд válasza jbauer05 (#45091) üzenetére


Воланд
titán

Nagyon gáz, a semmiért fizettél.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45105) csaba951 válasza jbauer05 (#45091) üzenetére


csaba951
veterán

Azért gondolkozz el ezen! Megkaptad a kulcsot, tudtad aktiválni a Windows 7-et. Ezt akartad? Igen! Most meg mennél visszakérni a pénzt? Miért? Átvert? Hát, bizonyos szempontból igen! Aktiválás megy, de ettől még nem lesz jogtiszta a Windows-os. De te is hunyó vagy, mert tudtad, hogy ennyi pénzért nem lehet jogtisztán Windows-t venni.

Az interneten te magad is megkereshetted volna ezt a kulcsot, ingyen. Az eladó viszont időt kényelmet spórolt meg neked azzal, hogy mindezt megtette helyetted!

Egyébként nézd a dolog jó oldalát! Tudsz Windows 7/10-et aktiválni az egész falunak, amíg le nem tiltják a kulcsot! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45106) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv!
Biztos már 1000x-volt róla szó, de az automatikus frissítést hogy lehet kikapcsolni? Undorító hogy minden bekapcsolásnál azt kell nézzem, hogy frissülget, újraindul közbe nem tudom használni a gépet.
Élete végéig ezt nézze aki ezt így megoldotta, majd én eldöntöm, hogy akarok-e szarakodni a szarjukkal vagy nem, ha már kiadtam érte ennyi pénzt.

Amit találtam: mivel win10 home rendszerem van ezért a "gpedit" megoldás nem megy, a regedites HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU szintén nem jó mert nincs ott az AUOptions kulcs.

Hogy lehet megoldani?

A segítséget előre is köszi!

20 éve a PH-n.

(#45107) csaba951 válasza Hikvision (#45106) üzenetére


csaba951
veterán

Mások ezzel próbálkoztak:
Vezérlőpult -> Rendszer és biztonság -> Felügyeleti eszközök -> Szolgáltatások -> Windows Update-en jobb klikk Tulajdonságok -> Indítás típusa: Letiltva -> OK -> újraindítod a gépet.

(#45108) movax


movax
őstag

Nem működik a WU.
Kiírja, hogy Updates ara available és Downloading updates 0% és onnan egy lépést sem. Próbáltam troubleshootert, töröltem a Software Distribution mappa tartalmát, de semmi.

Kezdődik előlről a korábbi (win7,8) update-baszakodás?

(#45109) bon válasza movax (#45108) üzenetére


bon
őstag

Türelem, türelem és menni fog tovább

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#45110) Fred23


Fred23
nagyúr

Az Erőforrás-figyelőbe szerintetek mikor kerül be végre a GPU kihasználtságának kijelzése is, illetve az, hogy 3D alkalmazás futtatásakor ki lehessen rakni egy kis ablakba a CPU, GPU és memória használat mértékét? Ezt tényleg olyan nehéz lenne megcsinálni?

1607-re frissítés egyébként megtörtént.

(#45111) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Nem tudja vki az okát annak hogy miért indul újra a számítógép kikapcsolás után?
Windows 10et használok. Windows 7-nél nem volt ez.

(#45112) UnSkilleD válasza Fred23 (#45110) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nem hinném hogy ez prioritás lenne msnél, van egymillió 3rd party program ami ezt remekül megoldja

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#45113) VoidXs válasza droti25 (#45111) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagyon szeret ily módon frissíteni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#45114) yanna válasza pendre54 (#45098) üzenetére


yanna
őstag

A napokban én a felhasználói fiókok kezelésénél, a jelszó módosítással szabadultam meg a jelszavas bejelentkezéstől. Az új jelszót egyszerűen üresen hagytam. Mint a régebbi windowsoknál.

(#45115) Fred23 válasza UnSkilleD (#45112) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondj hármat, én kettőt tudok! Ráadásul a remekül jelző sem mindig találó sajnos.

Ha lenne mondjuk egy Windows 10 Gamer Edition, amiben benne lenne az említett CPU-GPU-RAM kihasználását -és esetleg hőfokokat, órajeleket...- mutató alkalmazás, meg valami jó fps-számláló, és ezért 5k-val többet kérnének, szerintem lenne közönsége a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#45116) vlevi válasza Fred23 (#45115) üzenetére


vlevi
nagyúr

"szerintem lenne közönsége a dolognak."
Igen, kimutatható lenne, hogy annak az aktivátorát többet töltik le torrentről.

Bakker, rendszeresen olvasok olyanokat, hogy 1-2 ezer forintos játékot nem hajlandó megvenni, és mindenáron letőteni akar, ne számítsunk rá, hogy a vérpistikék, akik gémer (vagyis piros) billentyűzetre, és fülesre kiadnak 3x annyi lóvét, azok még a programokért is pénzt adjanak :W

(#45117) qqcqqc válasza Fred23 (#45115) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szerintem bizonyos letöltő oldalakon már találsz windows 10 Gamer Edition verziót. :C

(#45118) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azzal mit lehetne tenni, hogy egy Virtualbox-ban futó OS-nek "Raw Disk" módban átadott HDD-n ne tegye a Win10 RS1 írásvédetté az EFI boot partíciót (ami nyilván nem az övé még részben sem, a host Win10 bootloader-e másik SATA eszközön van). Egy Linux OS-t próbálok előkészíteni egy másik gépnek VirtualBox-ból, először még a helyére tudtam másolni az EFI Stub kernelt a frissen létrehozott EFI partícióra, de miután újraindítottam a virtuális gépet a "saját lábán" (mármint nem chroot-ból, hanem ahonnan telepítettem install ISO-ból) azóta nem tudom frissíteni a kernelt, mert amint írni próbálok oda, azonnal eldobja a lemezt (elszáll a Virtualbox IO hibával).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45119) ph2012


ph2012
senior tag

A magyarországi Microsoft irodának nem tudjátok az e-mail címét?

(#45120) iceQ! válasza ph2012 (#45119) üzenetére


iceQ!
addikt

Hívd fel őket.

ITT a cím

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#45121) juve600 válasza Fred23 (#45115) üzenetére


juve600
nagyúr

azzal csak a gond lenne

a legjobb a sima MSDN verzio

(#45122) SP4C3 válasza Fred23 (#45115) üzenetére


SP4C3
veterán

Inkább szedjék ki belőle a sok undorító felesleges sz@rt és kérjen érte kevesebbet. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45123) droti25 válasza VoidXs (#45113) üzenetére


droti25
őstag

Bővebben kifejtenéd?

(#45124) SP4C3 válasza droti25 (#45123) üzenetére


SP4C3
veterán

Frissítési beállításokban nézz már szét. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45125) edari válasza SP4C3 (#45122) üzenetére


edari
őstag

Ami neked felesleges szar, az másnak lehet hasznos. :)

(#45126) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Kezdődik! :W
Újra kellett telepítenem a laptopomat, nézem az Intel grafikus drivereket (Broadwell - HD 5500) az Intel oldalán.
Kiválasztottam a legújabb (június) drivert, erre a "fájl aláírása sérült vagy érvénytelen".

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45127) toga75


toga75
csendes tag

Az analóg órát hogyan lehet visszaállítani?
A frissítés óta a régi módszerrel nem vált át.

(#45128) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Tiszteletem!

Egy Dell Latitude E5470-t szeretnék Win7 proról Win10-re frissíteni. Ezt hogy tehetem meg? MCT használatával gondolom nem, de mivel a további frissítésre is jogosult vagyok így a Microsofttól letölthető Frissítési Segédre hagyatkoztam. Ez viszont eljut Win alatt 93%-ig, majd onnantól olyan mint a reumás csiga. :(

Mit tehetnék?
Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#45129) Máté94 válasza nonsen5e (#45126) üzenetére


Máté94
addikt

Inkább az ASUS oldaláról szedném le a drivereket. Valószínűleg az ASUS nem járul hozzá, hogy vanilla Intel drivereket telepíts.

(#45130) movax válasza bon (#45109) üzenetére


movax
őstag

Ez akár napok kérdése is lehet? Mert reggeltől ugyanúgy van, semmi változás, továbbra sem megy az update.

(#45131) artiny


artiny
őstag

Windows10 nel el tudnam tuntetni a toolbarol a Sticky Notes ikonjat, mivel ha inditva a program akkor allandoan foglalja a toolbart - de szeretnem ha kozben futna,csak ne jelezze a toolbaron

(#45132) akaido válasza toga75 (#45127) üzenetére


akaido
addikt

Nekem az anniversary fissítés után is digi az óra

[Ezt a registry macerálást próbáld meg]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45133) droti25 válasza SP4C3 (#45124) üzenetére


droti25
őstag

Fogalmam sincs mi köze a frissítésnek ahhoz hogy mindig mikor kikapcsolom a gépet, azonnal elindul...

(#45134) netpeti98 válasza droti25 (#45133) üzenetére


netpeti98
addikt

Próbáld meg kikapcsolni a fast startupot:[link]. Olyan mintha egy driveres probléma miatt nem menne nálad.

(#45135) akaido válasza artiny (#45131) üzenetére


akaido
addikt

[Sticky Notes Taskbar Hider]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45136) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Egy kis bulvár...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#45137) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Üdv!

Ez a zseniális Windows 10 letölti a frissítéseket, de nem települnek. Leállításkor sem.

Aquila non captat muscas.

(#45138) cintula187 válasza Hegyirabló (#45137) üzenetére


cintula187
addikt

A jubileumi update óta nekem is hasonló. Hol lehet valahol a policyban vagy máshol "elrejtve" az update -et állítani? Nem a vezérlőpultra gondolok.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#45139) FollowTheORI válasza Hegyirabló (#45137) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyrészt türelmesen vártál?

Másrész van elég hely a lemezen?

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45140) #78032384


#78032384
törölt tag

Én nem szoktam teljes képernyőn netezni, de ma tűnt fel az Edge-ben még mindig nincs ez. Ami már zavar, a quiet hours most csak ON vagy OFF. Nem lehet megadni automatikusan kussoljonak az értesítések megadott időszakban, mint régen. Számológépnél lett egy pöttyözött szegély a beviteli mezőnél.

Csak a szokásos, naponta futni bele valamilyen funkcionális vagy grafikai hibába.

[ Szerkesztve ]

(#45141) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

A Windows Hello-t sikerült már valakinek asztali gépen webkamerával működésre bírnia? Microsoft LifeCam HD-3000-em van, és a bejelentkezési beállításoknál azt löki a képembe hogy "A Windows Hello nem érhető el ezen az eszközön".
Legalább elárulná hogy miért...

[ Szerkesztve ]

(#45142) edari válasza szjoci (#45141) üzenetére


edari
őstag

Mezei kamera nem elég neki.

Intel realsense kell.

(#45143) szjoci válasza edari (#45142) üzenetére


szjoci
őstag

Ja hogy ja, válogatunk... Akkor marad a pin kód :(

(#45144) edari válasza szjoci (#45143) üzenetére


edari
őstag

Gondolom később majd jönnek olyen webcamok amik támogatni fogják.

(#45145) szjoci válasza edari (#45144) üzenetére


szjoci
őstag

Hülye módon nem kerestem rá mi szükséges hozzá, mert nem gondoltam volna hogy nem elégszik meg egy nagyobb felbontású webkamerával. Utánaolvastam, köszönöm szépen a gyors segítséget :R

(#45146) droti25 válasza netpeti98 (#45134) üzenetére


droti25
őstag

Köszönöm a segítséget. kb egy 1 éves problémát orvosoltál most nekem ;)

(#45147) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni,hogy a Media Creation Toolt honnan lehet most leszedni?
Mert ami link volt rá ott most nincs semmi.

(#45148) Beretvás válasza csabi0805 (#45147) üzenetére


Beretvás
addikt

ms oldalárol..

(#45149) norti válasza csabi0805 (#45147) üzenetére


norti
addikt

(#45150) atyca válasza csabi0805 (#45147) üzenetére


atyca
senior tag

Itt az oldalon, jobb oldalon fent->win10 frissítési kisokos.Onnan le tudod tölteni.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.