Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) Lackooo84 válasza Joezyka (#45840) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Utorrent van?

The Truth is out there...

(#45852) NagyL


NagyL
csendes tag

Sziasztok!
Erre van valami megoldás?
Tiszta win 10 x64 pro 1607 telepítéssel.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#45853) Kube


Kube
senior tag

Nekem lejött már egy ideje az anniversary frissítés, viszont néhány embernek a közelemben nem. Esetleg valahogy rálehet dobni náluk is, vagy várniuk kell?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#45854) netpeti98 válasza Kube (#45853) üzenetére


netpeti98
addikt

Innen a frissítés gombra kattintva leszeded a kézi frissítőt.

(#45855) Shaza válasza istvankeresz (#45841) üzenetére


Shaza
senior tag

Köszi!

(#45856) Kube válasza netpeti98 (#45854) üzenetére


Kube
senior tag

Köszönöm, már szedi is :R
Egyébként azért nem frissít néhány embernél, mert nem egyszerre kapja meg mindenki? Vagy más oka van?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#45857) Joezyka válasza Lackooo84 (#45851) üzenetére


Joezyka
senior tag

telepítve van, de kb 2 hónapja nem használtam. listában sem találtam sehol, hogy futna. Esetleg szedjem le és anélkül nézzem meg?

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#45858) wjbhbdux válasza yanna (#45728) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ezt nem ajánlott használni [link]

/s

(#45859) Lackooo84 válasza Joezyka (#45857) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha nem fut, akkor nem okozhat gondot.

The Truth is out there...

(#45860) PuMbA válasza Joezyka (#45840) üzenetére


PuMbA
titán

Ez valami brutálisan sok memória használat, én 2GB körül vagyok zenehallgatás közbeni netezéssel 8GB RAM-mal. A Részletek fülön memória foglalás szerint sorrendbe szedve mit mutat?

[ Szerkesztve ]

(#45861) Adler válasza Máté94 (#45405) üzenetére


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Én értem, hogy hullámokban, de az a hullám mikor fog ideérni? Jövőre? Min. 9 napja dobta ki a frissítést! azóta semmi. :( A mai világban ez az idő mindenre sokk.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#45862) vadkörte válasza vadkörte (#45850) üzenetére


vadkörte
addikt

Feladom...
Lementem imagebe a hibás rendszert és ha ráérek az egészet újratelepítem...

Üdv. V. Körte

(#45863) #14595328 válasza vadkörte (#45862) üzenetére


#14595328
törölt tag

Google első találat.

(#45864) SP4C3


SP4C3
veterán

Valaki erre?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45865) vigyori78 válasza NagyL (#45852) üzenetére


vigyori78
őstag

Mire keresel megoldást ? A képen nincs hiba :F

(#45866) NagyL válasza vigyori78 (#45865) üzenetére


NagyL
csendes tag

Szokásos indításra szeretném visszaállítani,de hiába probálom csökkentettmódba,mindig visszaáll szelektívre.

(#45867) vigyori78 válasza NagyL (#45866) üzenetére


vigyori78
őstag

Be van kapcsolva a gyors indítás, próbáld meg kikapcsolva.

(#45868) NagyL válasza vigyori78 (#45867) üzenetére


NagyL
csendes tag

Kikapcsoltam a gyorsindítást az energiaellátásnál,úgyanúgy szelektíven indul a rendszer,hiába állítom vissza szokásosra :U

(#45869) FollowTheORI válasza Joezyka (#45840) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ott van alul az erőforrás figyelő... azzal tudod megnézni pontosan hogy mi eszi meg a ramot...

Berendezed pl így "working set" szerint és meglesz az ok:

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45870) csako


csako
veterán

Sziasztok!
Megerősítésre lenne szükségem, mert furcsállom: Az "slmgr -dlv" parancsra ugye kiírja a licensz adatait. Ha itt azt írja, hogy "retail channel", akkor a Windows vihető másik gépre, igaz?
Azért kérdezem, mert egy asztali gépen és egy lapotopon is oem rendszert frissítettem tavaly (Win7/Win8) és mindkét helyen a fentebbit írja ma (gondolkodtam gépcserén).

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45871) El Gringo


El Gringo
senior tag

Üdv!

Egy gyors kérdésem lenne, hogy mi a ****-t csinálok rosszul?!
Tv-vel és tablettel szeretnék turkálni a gépemen. Film stb... Sima mappamegosztást használtam eddig.

Eddig működött minden (w10), volt egy külön live-nélküli bejelentkezési név+jelszó rá. Így kerültek sima megosztásra a mappák. Androidon beírtam, belépett, kész. Ez még valahogy a régebbi windowsból jött át szerintem.

Legyalultam a gépet, azóta lószerszám se működik. Se a Kodi, se az ES File Explorer nem lép be a gépbe. ES-ben a gép ikonja-(száma) szürke. Beírom az accountom e-mail címét, a jelszót, aztán kampec, nem csinál semmit. :O

Van erre valami értelmes leírás, könnyen érhető, amihez nem kell felsőfokú angol :D

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#45872) akaido válasza El Gringo (#45871) üzenetére


akaido
addikt

"Legyalultam a gépet." Ez alatt pontosan mit kell érteni :F

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45873) El Gringo válasza akaido (#45872) üzenetére


El Gringo
senior tag

mivel osztva voltak a partíciók a rendszerwinchesteren, így újraraktam az egész rendszer, nem fértem el rajta.
Teljesen új a rendszer, de legalább most a megosztás nem működik :O valami mindig van...

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#45874) vadkörte válasza #14595328 (#45863) üzenetére


vadkörte
addikt

Ezen már túl vagyok. Nem megy.
A registry-t meg nem hagyja buherálni (át kellene benne írni egy "1"-t" 0"-ra)

Üdv. V. Körte

(#45875) #14595328 válasza vadkörte (#45874) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ha rendszergazdaként indítod, akkor sem engedi? AU fent van már?

[ Szerkesztve ]

(#45876) El Gringo válasza El Gringo (#45871) üzenetére


El Gringo
senior tag

tárgytalan, sikerült egy szutyok e-mail nélküli fiókot létrehozni végre. Ehh :R

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#45877) yanna válasza wjbhbdux (#45858) üzenetére


yanna
őstag

Nem tudom, nem Bill MS írta sk?

[ Szerkesztve ]

(#45878) mdraco


mdraco
őstag

Jó ez az anniversary update, életemben először láttam ilyet nálam :D

(#45879) Sub-ZeRo válasza makoss (#45807) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Minek a Klite mikor felraktad a vlc-t?! Adtál a sz@rnak egy pofont.
Lejátszóra foobar, vagy aimp 3, filmre mpc-hc, vagy vlc. Ezek mindent visznek.
Képre ott a gyári, de ha az nem jó, akkor a irfanview.
Fps-re meg a drivereket kell felrakni a vga-hoz, vagy apu-hoz.
Ennyi.

(#45828) makoss:

A játék Call Of Duty World At War-RELOADED

Alapelveket nem olvastad el, vagy nem értetted meg, de a warez kizárva. Ha nem megy jól a játék, akkor ott kérjél segítséget, ahonnan vetted a játékot.... :W

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45880) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!

Vettem használtan egy acer es1-531 lapost, gyári win10 van rajta. DE, mivel használt, gondoltam újratelepítem a win-t, csináltam egy rendszer alapállapotba állítást, de utána nem indult el a telepítés...
Ötlet, hogy mit tudok vele csinálni? (FONTOS: laptopként szeretném a továbbiakban használni. :D )

Segítségetek előre is köszönöm. :R
Csaba

(#45881) SP4C3 válasza mdraco (#45878) üzenetére


SP4C3
veterán

Meg Foxit szutyok, meg AMD service :o

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45882) makoss válasza Sub-ZeRo (#45879) üzenetére


makoss
addikt

Semmi köze a VLC-nek a k litehoz, az egyik lejátszó, a másik kodek az egyik "autó" a másik "benzin".
A varezra meg én is háklis vagyok, nem warezról volt szó még közel sem, te értettél félre valamit akkor, warez csak akkor warez ha olyan programot kérek ami illegális, de nem elről volt itt szó! Hülye nem vagyok.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45883) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Új Nvidia driver régi 8800gt-gtx280 közti szériákhoz. [link]

/s

(#45884) Lackooo84 válasza jobbacsabba (#45880) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Celeronos? Azon a win 10 sem sokat segít... ;]

The Truth is out there...

(#45885) vlevi


vlevi
nagyúr

Egy oka, amiért úúútálom az UWP felületet.
Desktop gépen, 23", FullHD, amikor a 9pt Segoe betűtípus teljesen jól működik, akkor mi a pékf...ért kell ekkora lóba...ó betűkkel írni, és ráadásul csak az ablak felét használja, hát persze, hogy nem fér ki :W

Sajnos egyre inkább öregszenek a programozók, romlik a látásuk, és egyre nagyobb monitorokra egyre nagyobb betűkkel írnak, mert azthiszik, nem csak ők, más sem látja az apróbb betűket :D

Csak úgy, kontrasztként, mert még megvan, a régi Control paneles programok eltávolítása :

[ Szerkesztve ]

(#45886) bobalazs válasza vlevi (#45885) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Iobit uninstallert használok, nagyon szépen leszedi a telepítés maradványokat, illetve a windows appokhoz is hozzáfér, törölhetőek vele.
Telepítéskor kell csak figyelni hogy az egyéb maszlag ne legyen együtt felrakva vele.

(#45887) jobbacsabba válasza Lackooo84 (#45884) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Ezt nem értem... :F

(#45888) wjbhbdux válasza vlevi (#45885) üzenetére


wjbhbdux
veterán

mert ici pici táblagépre tervezték.

/s

(#45889) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akinek intel 4600 (Haswell) grafikás gépe van, nem viselte meg a 1607-re történő átállás? Nálam szűz telepítés után nem jelzett drivereket, de aztán hirtelen sorozatban kezdett csonttáfagyni a chrome, ami nálam erősen driver-gyanús. Eszközkezelőben klikk, és lám jön lefele a driver az M$ szerverről, mint a kisangyal. Kíváncsi leszek, megszabadít-e a kékhalál-sorozattól.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45890) Sub-ZeRo válasza makoss (#45882) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Minek kodek csomag, mikor a vlc-nek nem kell, mert mindent tud vinni?!
Vlc-hez nem kell kodek. Sőt az mpc-hc-hez sem. A lejátszókhoz sem, szóval ez a kodek csomag telepítés már kihalt.

az egyik lejátszó, a másik kodek az egyik "autó" a másik "benzin".
Nincs értelme ennek, úgy mint a kodek csomag telepítésnek sem, de ha azt hiszed, hogy így jó, ámen. Már vagy 8 éve nem használok kodek csomagot, mert semmi értelme. :C

A játék neve után reloaded feltüntetés nem warez... Oké, akkor megbeszéltük... :DDD Ámen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45891) makoss válasza Sub-ZeRo (#45890) üzenetére


makoss
addikt

Háát azt, hogy mindent visz azt már most mondom, hogy hülyeség, mert akkor nem itt lennék, de nem is vitatkozni akarok, a lényeg, hogy nem megy.
Az meg, hogy warez valami, és beszélni róla nem kérni, az is egetverően nagy külömbség, mert kxrvára nem mindegy, hogy a rendőrök megfigyelés közben beszélnek egy terroristáról, vagy megpróbálják likvidálni.
Ennyi.

De visszatérve a problémámra, (mert már nagyon elkanyarodtunk a lényegről a hülyeség szintjére) ami nagyivben tojik mi warez mi nem, volt egy kérdésem: (#45828)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45892) lanw válasza t72killer (#45889) üzenetére


lanw
aktív tag

Nekem nem volt semmi bajom. A frissítés után is tökéletes volt,lehet,hogy a chrome miatt,Én ff-t használok.

[Intel hd4600]

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#45893) t72killer válasza lanw (#45892) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ránézve a driververziókra a problémás tavaly novemberi volt, amivel megy az idén áprilisi. Utóbbival egyelőre nem volt fagyás, előzővel kb 5percenként.:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45894) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Tegnap kellett egy magyar Win10-et telepítenem... hát MCT-vel volt a telepítő leszedve és azért elég foghíjas a magyar fordítás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45895) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
valahol itt láttam egy kis programot,amivel el lehet inditani az évfordulos frissitést,sajna nem találom..segitene valaki?köszi!

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#45896) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.

A számítógépem éjszaka mindig bekapcsol. (akkor is,ha nem alvó állapotban van,hanem teljesen ki van kapcsolva)

-Megnéztem a -devicequery wake_armed -el, hogy egér/billentyűzet/hálózat nem ébresztheti fel,mert mindet kikapcsoltam.
-Energiagazdálkodásnál a Felébresztési időzítők engedélyezése kikapcsolva.
-Vírus nem valószínű, nemrég telepítettem újra (eredeti a Windows), és több, ajánlott programmal is átvizsgáltam.
-A karbantartási beállítások közt szerepel,hogy éjszaka bekapcsolta a gépet, viszont a pipa ki van véve a "Számítógép felébreszthető az ütemezett karbantartás idejére" elől, így nem lenne szabad bekapcsolnia a gépet.

Mit lehet tenni ilyenkor?

(#45897) t72killer válasza Heavyrain (#45896) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre: húzd ki a disznót (hacsak nem laptop). Nálam az asztali gép egy kapcsolós elosztón van, ki szoktam kapcsolni ha nem használom. Hátulütője, hogy ettől elvileg az alaplapi elem jobban merül.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45898) vlevi válasza Heavyrain (#45896) üzenetére


vlevi
nagyúr

Intel Smart Connect-et tiltsd le a BIOS-ban.
Rapid start szintén kikapcsolható.

(#45899) z67 válasza Heavyrain (#45896) üzenetére


z67
őstag

Amivel én rengeteget szívtam, mire rájöttem, az a wi-fi kártya volt. Gyakorlatilag nem lehetett alvásba küldeni a gépet.

(#45900) snooze válasza Heavyrain (#45896) üzenetére


snooze
veterán

Nem véletlenül a frissítések miatt csinál újraindítást,ami viszont be van állítva alapbol 3:30-ra..

GO Gunners!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.