Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) juve600 válasza bobalazs (#45800) üzenetére


juve600
nagyúr

tapasztalat

win 10-t én is frissitettem,utánna lett szar

a fenti modszert itt irták a forumban és igy nincs problém

(#45802) tibike8 válasza juve600 (#45799) üzenetére


tibike8
őstag

Én is hasonlóan gondoltam, de pár napja mikor leszedtem a win-t a Microsofttól és tiszta telepítéssel felraktam, még nem volt benne a nagy éves update. Rakat frissítést követően ment csak fel. Bár éppen jó lett így is minden.

(#45793) vlevi
Ez a promós jó lehet. Fel is raktam és megnézem. Bár nem magyar nyelvű. A kolléga magyart keresett.

[ Szerkesztve ]

(#45803) yanna válasza Doky586 (#45722) üzenetére


yanna
őstag

Semmi olyat nem találok, hogy az old mappa maradványát ki tudnám törölni...

(#45804) cattus válasza yanna (#45803) üzenetére


cattus
őstag

Lemezkarbantartóval ki tudod.

Do the thing!

(#45805) yanna válasza cattus (#45804) üzenetére


yanna
őstag

Nem tudom, mert a mappa és 2 db almappáiban lévő fájl

használatban van.

(#45806) alfa20 válasza yanna (#45805) üzenetére


alfa20
senior tag

Csökkentett módban próbáltad már?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#45807) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy windows 10-es tabletem, és az lenne a kérdésem, hogy miket érdemes feltegyek rá, a zavartalan működés eléréséhez, hogy tudjak médiatartalmakat, videót, képet, FPS játékokat futtatni?
No meg Serviio media server -t. Értem ezalatt az illesztőprogramok, drájverek, beállítások stb...
Eddig k lite kodek pakk és VLC player került rá.
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45808) yanna válasza alfa20 (#45806) üzenetére


yanna
őstag

Persze. Úgy sem engedi.

(#45809) alfa20 válasza yanna (#45808) üzenetére


alfa20
senior tag

msconfig összes nem MS szolgáltatás letíltása, újraindítás után? Az is volt?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#45810) yanna válasza alfa20 (#45809) üzenetére


yanna
őstag

Az nem, de nézem azonnal.

(#45811) King Unique válasza yanna (#45805) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg még az Unlocker, amit meg lehetne próbálni.

De a letöltésénél és a telepítésénél vigyázni kell, mert van benne egy PUP [link]!

[ Szerkesztve ]

(#45812) alfa20 válasza King Unique (#45811) üzenetére


alfa20
senior tag

Nem tudom, én előbb még probálkoznék több dologgal:
- chkdsk c: /f
- ccleaner regtisztítás.
- regeditben fájl névre keresés hátha kidob valamit.
Aztán ha semmi sem akkor:
- live linuxal át nevezném a mappát, vagy ott törölném.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#45813) makoss válasza makoss (#45807) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45814) King Unique válasza alfa20 (#45812) üzenetére


King Unique
titán

Igen, lehetne mással is, de egyszerűbb első körben az említett programot kipróbálni. Illetve normál esetben a lemezkarbantartónak is simán törölnie kéne a Windows.old mappát. Ha nem, akkor ott ki tudja mi van megint elkefélődve a rendszerben...A 1607-es verziónál vannak egyéb érdekes dolgok is: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#45815) bobalazs válasza juve600 (#45801) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tettem ahogy tanácsoltad. Most normálisan kilép a játék, nincs szivás.

(#45816) yanna válasza yanna (#45810) üzenetére


yanna
őstag

Úgy sem engedi törölni.

(#45811) King Unique: Az ESS nem engedi letölteni.

Egyébként most mát lesztojom, ott rohadjon meg ahol van.

Vagy live linux lesz tényleg, de tervezem, hogy veszek egy új SSD-t, ez meg lesz a másodlagos. Na akkor próbáljon meg emberkedni, ellenállni a törlésnek.

(#45817) King Unique válasza yanna (#45816) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, hogy alapértelmezetten nem engedi, egy jobb AV már a böngészőben blokkolja. De továbblépni aszem lehet. Amúgy én nemrég épp egy másik gépen töltöttem le, ahol átmenetileg Defender volt, ami meg sem nyikkant rá... :DDD
Live Linux még jó ötlet, ahhoz van egy jó szájbarágós logout cikkem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45818) yanna válasza King Unique (#45817) üzenetére


yanna
őstag

Köszönöm!
Volt már live linuxxal dolgom, talán még a cd/dvd is meg van valahol, bár már van vagy 3-4 éves.
Ha nagyon zavarna továbbra is ez a xarság az old mappával kapcsolatban hirtelen felindulásból elkövetem, de pár hét múlva 99 %, hogy új ssd-re kerül ez a W10 mutatvány.

(#45819) Doky586 válasza yanna (#45818) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win alatt nézd meg hogy van-e a 'system' nevű usernek RW jogosultsága a törölni kívánt fileokhoz könyvtárakhoz. Ha nincs akkor a live linux semmit sem tud kezdeni vele, próbálkozni is felesleges..

[ Szerkesztve ]

(#45820) yanna válasza Doky586 (#45819) üzenetére


yanna
őstag

Legelőször azt mondta törléskor, hogy nem engedi, mert a system a tulajdonos. Ezután vettem birtokba felhasználóként a könyvtárakat és a 2 db filet. És továbbra se tu

(#45821) bobalazs válasza juve600 (#45801) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mégsem jó, OFP: dragon risingnál ahogy kilépek a játékból ismét nagy fekete lesz mindkét monitor.
Többi játéknál nincs problémám.

(#45822) yanna válasza yanna (#45820) üzenetére


yanna
őstag

dom törölni.

Pedig esküszöm begépeltem.

(#45823) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Elég sokszor leírtam már, hogy unlockerrel tudjátok ezeket törölni... de látom másik kolléga is beírta már (meg ezek szerint süket fülekre talált).

Tényleg arra kell csak figyelni, ha telepítőt szedsz le, akkor telepítésnél át kell teni kézire és kiszedni a marketing cucc telepítését. :)

Szenvedtek itt minden féle kacattal, ccleaner, meg linux live... ugyan már, ágyúval verébre... 1 progi és 2 kattintás. :D

De hát jó... többször tuti nem írom már be. :P

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45824) norti


norti
addikt

Az Unlocker nálam nagy ritkán, ha működik erre, sőt legtöbbször azt sem bírja kiírni, mi foglalja a fájlt. Viszont a saját tulajdonba vétel+SYSTEM user törlése a biztonsági jogoknál+restart után minden esetben törölhetők ezek a fájlok is. Kivéve, ha sérült az NTFS fájlrendszer, de az már más téma.

(#45825) visit


visit
tag

Üdv!
Segítsetek légyszi!
Friss Windows 10 home telepítés, hivatalos bolti DVD-ről. Otthoni hálózatra csatlakozva nem tudok erre az új gépre másolni, mert kér logint és passwordot. Nem állítottam be neki semmit. Az a menüpont, hogy: otthoni hálózat - speciális beállítások - jelszavas védelem ........ hiányzik. Nincs ilyen menüpont, nem tudom kikapcsolni.
Mit tehetek?

(#45826) vigyori78 válasza bobalazs (#45821) üzenetére


vigyori78
őstag

Szia.
Nekem a mostani frissítés után szintén 1 játékom gatya lett az xbox appban a dvr kikapcsolása segített és jó lett.

Késöbb:

Én töröltem az xbox-ot.

Uninstall Xbox PowerShell Admin :

Get-AppxPackage *xboxapp* | Remove-AppxPackage

És mé lefuttattam ezt is : Disable_Game_DVR_and_Game_Bar.reg

[ Szerkesztve ]

(#45827) pjen válasza makoss (#45813) üzenetére


pjen
félisten

Szia.A VLC és a serviiohoz nem kell semmi,a vlc saját kodek csomaggal megy.A játékoknál kérdés,hogy milyen gép:CPU,VGA,ram ez mind ismeretlen.

[ Szerkesztve ]

(#45828) makoss válasza pjen (#45827) üzenetére


makoss
addikt

Szia!

A játék Call Of Duty World At War-RELOADED
A tab: Chuwi HI 10 dokkolós billentyűzettel
Hardver:
A táblagép lelke egy Intel Atom-x5 Cherry-Trail Z8300-as CPU, ehhez társul 4 GB DDR3L RAM és 64 GB eMMC belső tárhely, amit további 64 GB-tal lehet bővíteni. A processzor maximális órajele 1,84 GHz, és tartalmaz egy 8. generációs Intel HD Graphics GPU-t. Ez a kombináció tulajdonképpen bőven elég 4K-s felvételek lejátszására, vagy akár gyengébb játékok futtatására, ezt pedig a tesztek is igazolják.
A 10,1 colos kijelző egy 1920X1200 felbontású IPS panel, a pixelsűrűség pedig 224 PPI.
Bővebb infó a tabról: CHUWI Hi10 bemutató :R
Nem tudom milyen játék az ami jó/jobb, de még elvinné simán a tab :N

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45829) pjen válasza makoss (#45828) üzenetére


pjen
félisten

Bocs,tablet.Valamiért laptop maradt bennem.Passz.

(#45830) makoss válasza pjen (#45829) üzenetére


makoss
addikt

Tablet ami dokkolós billentyűzettel van.
Az már lényegében laptop

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45831) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Alaplap+proci csere miatt szükségessé vált a Windows 10 újratelepítése.
Az lenne a kérdésem, hogy mivel már nem ingyenes a Win 10 ezért meg kell vennem vagy amikor frissítettem 7-ről 10-re akkor a kapott termékkódal kezdhetek valamit?

Köszi!

(#45832) istvankeresz válasza Shaza (#45831) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Azt fogja kiírni alaplap csere után, hogy nincs aktiválva a win. Ekkor megkeresed az aktiválási segédet,( activation troubleshooter ) és azon keresztűl újra aktív lesz, ha mégsem, akkor hívd az ügyfélszolgálatot és segítenek.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#45833) Shaza válasza istvankeresz (#45832) üzenetére


Shaza
senior tag

Akkor nem kell újrarakni a Windowst?
Nem fog bekavarni az előző lap chipsete ,driverei?

[ Szerkesztve ]

(#45834) netpeti98


netpeti98
addikt

Ma az Áruház újra letölötte az összes appot ami telepítve volt. Más is járt így, vagy csak nálam van valami baja?

(#45835) Badboys


Badboys
őstag

Sajnos ma újra kellett tennem a gépet és nem volt mentésem semmiről igy kérnék megint segítséget a rohadt belépő kód törlésére az ok. hogy win+R de mit kell oda be írni? Köszi

(#45836) netpeti98 válasza Badboys (#45835) üzenetére


netpeti98
addikt

"A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?

Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót."

[ Szerkesztve ]

(#45837) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!
Ma elszállt a windows-om CEA.sys hibával ,0xc0000102 hibakóddal.
Nem tud be bootolni.
Kéri a lemezt a javításhoz.
Egy letöltéssel vásárolt oprendszerről van szó.,hogyan helyezzek be lemezt ,vagy pendrive-ot?
Hogyan oldhatom meg a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#45838) pendre54 válasza netpeti98 (#45836) üzenetére


pendre54
addikt

Én csak azt nem értem, hogy ezt a kis rövid szösszenetet, ami egyébként szinte napi rendszerességgel téma, miért nem lehet beszerkeszteni az összefoglalóba? Egy párszor már én is válaszoltam erre. Ja, igen tudom, hogy ugy se olvassa senki az összefoglalót, meg gugli a barátunk, na de akkor is. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#45839) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv!

Találkozott már valaki a 0x80070057 hibakóddal?
Az WU semmiféle frissítést nem hajlandó letölteni, alig 3 hetes W10 telepítés, még AU előtti.

Üdv. V. Körte

(#45840) Joezyka


Joezyka
senior tag

sziasztok!

a héten észrevettem, hogy játékok közben lassabban tölt be, akadozik olykor olykor, ami eddig nem volt (lassan 1 éve van w10, eddig semmi bajom nem volt vele). Kis nyomozás után észrevettem, hogy valahogy a rendszer elhasználja a memóriát. Összeszámoltam nem egyszer, nem kétszer, hogy szám szerűen 2-2,5 Gb-nyit használ ami megjelenik(ami létezik a w10-ben memória kezelő alkalmazás minddel kiszámoltam). De mi eszi meg a maradék kb 3-4-et? Általában 6,5 GB-ot eszik, ez az indítás utáni még "csak" 5,5-et.. Valakinek van valami ötlete?
Köszi előre is.

(a képen éppen az látható, ahogy a chrome-ot bezártam)

[ Szerkesztve ]

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#45841) istvankeresz válasza Shaza (#45833) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Nem kell újraraknod, jó eséllyel újra driverezi, ezt ki kell várnod. Aztán szól, hogy nem aktív a windows-od. Ekkor jöhet a troubleshooter, vagy az MS ügyfélszolgálata telefonon.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#45842) netpeti98 válasza pendre54 (#45838) üzenetére


netpeti98
addikt

A szöveg a W8 topik összefoglalójából van beidézve. Ott is minden második oldalon előkerült a kérdés, annak ellenére, hogy benne van az összefoglalóban.

(#45843) qqzs


qqzs
őstag

A multkor kikapcsoltam a sleep utani es a bekapcsolaskori jelszokerest. Most ujra kezdi mindket esetben
Plusz a sleepet se allitottam be most valaki/valami beallitotta 2 percre.

Eladó: GTS450

(#45844) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Win7 -ről Updateltem Win10 -re és érdekelne, hogy Win10 esetén valahogy megoldható az elsődleges meghajtó tisztítása ? Rendszer szemetelése, Windows Update maradványok eltávolítása, stb... Win7 esetén volt erre lehetőség. Segítséget előre köszönöm! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45845) netpeti98 válasza MaxxDamage (#45844) üzenetére


netpeti98
addikt

Mit értesz ezalatt? A Lemezkarbantartót?

(#45846) MaxxDamage válasza netpeti98 (#45845) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm, válaszod ! :R
Meg is van amit kerestem, de Win7 -ben ez a funkció a rendszer pontozásnál volt megtalálható :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45847) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, mitol lehet, hogy a 10 tabletre nem jott meg meg az evfordulos frissites. Ha meg manualisan akarom feltenni akkor lehal a telepites40% korul. Pontosabban kikapcaolja a gepet. Bekapcsolva meg tavolitja el a feltett updatet.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#45848) BullZeye


BullZeye
veterán

Van már arra valami megoldás, hogy ha lefuttatok egy registry filet, pl ezt:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\MTCUVC]
"EnableMtcUvc"=dword:00000000

Akkor ne azt írja ki, hogy sikeresen importálta az adatokat, de közben semmit sem csinált? Írjon ki hibát, vagy fusson le, és csinálja amire kérem. Az őrületbe kerget az ilyen.

(#45849) bobalazs válasza vigyori78 (#45826) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hogy épp a gamedvrhez van köze, látod erre nem is gondoltam!
Nosza ki is iktatom, köszönöm a tippet!

(#45850) vadkörte válasza vadkörte (#45839) üzenetére


vadkörte
addikt

Ötletek? :)) :))

Üdv. V. Körte

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.