Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) nesh_019 válasza netpeti98 (#46300) üzenetére


nesh_019
senior tag

köszi

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#46302) makoss válasza makoss (#46298) üzenetére


makoss
addikt

Kiegészítve az előző írásom: érdekes, hogy egy majd 3 éves Smart tévé látja és kezeli is a számítógépem amin van a Serviio, no meg a win 10-es tabomat is látja és le is játsza annak tartalmát, a tab meg érzékelné 1 logó formájában a Serviio-t, de ha rákattintok üres mappát jelez.
Ha valaki érti ezt, jelezzen már legyen szives mit kell beállítsak a windows 10-es tabletemen!
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46303) rup1u5


rup1u5
nagyúr

issch.exe
Másnak is megkeseríti az életét?
Két napja csinálja, hogy elindul és 12% CPU-t eszik.

Fogalmam sincs mivel állhat kapcsolatban, mikor állna le magától és hogy egyáltalán miért fut.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#46304) vaakuum


vaakuum
addikt

Win 10 home alatt hogyan tudom az IP címet lekérdezni?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#46305) S-IW válasza vaakuum (#46304) üzenetére


S-IW
tag

[link]
vagy cmd-be ipconfig/all

(#46306) vaakuum válasza S-IW (#46305) üzenetére


vaakuum
addikt

:R
Ha a futtatás parancshoz írom be az ipconfig /all parancsot, felvillant egy ablakot, de az azonnal el is tűnik.
Nyitottam adminisztrator powerShellt, és ott az ipconfig /all parancs kiad egy csomó mindent, de az a szám nincs ott, amit meg a linkre kattintva látok, mint elvileg az én saját ip címem :( Vagy milyen sort kell nézni az ipconfig /all adatai között??

Egy upc routerrel kapcsolódok a netre.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#46307) S-IW válasza vaakuum (#46306) üzenetére


S-IW
tag

(#46308) vaakuum válasza S-IW (#46307) üzenetére


vaakuum
addikt

Ez ok, de a linkelt oldal szerint az ip címem úgy kezdődik, hogy 176.63. ....
az ipconfig szerinti ipv4 meg majdnem ugyanaz, mint ami a yt videóban is van: 192.168. ....

Szóval nekem ez a fura. Ugyan azokat az adatokat látom, mint a videóban, csak azt nem látom, amit meg a link szerinti oldal mond. Win 10 alatt az ipconfig nem tudja a tényleges címet?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#46309) netpeti98 válasza vaakuum (#46308) üzenetére


netpeti98
addikt

Az ipconfig a gép belső hálózaton használt címét írja, az oldal pedig azt amit kívülről látnak jelen esetben a router címét.

(#46310) toBIN


toBIN
tag

Azt hol lehet kikapcsolni, hogy ne kapcsoljon be a rendszer, ha epp frissitest akar telepiteni?
(Tegnap ejjel hajnali 3-kor bekapcsolt a tabletem, majd frissitett, es szepen le is merult reggelre)

[ Szerkesztve ]

(#46311) Popes válasza rup1u5 (#46303) üzenetére


Popes
őstag

Nemrég volt róla szó. LINK

Deus ex machina

(#46312) netpeti98 válasza rup1u5 (#46303) üzenetére


netpeti98
addikt

Töltsd fel ide a fájlt és linkelt be az eredmény.

(#46313) rup1u5 válasza Popes (#46311) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Köszi! Nálam itt volt:
C:\Users\nevem\AppData\Local\TileDataLayer\ISSCH
Töröltem az egész mappát aztán figyelem mi lesz.

(#46312) netpeti98:
[link]
Én ebből nem sokat értek.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#46314) Popes válasza rup1u5 (#46313) üzenetére


Popes
őstag

Az egy szép kis bányászvírus volt, egy Malwarebytes futtatását nagyon tudnám ajánlani. :K (elég a free verzió)

Deus ex machina

(#46315) Syl válasza rup1u5 (#46313) üzenetére


Syl
nagyúr

>Én ebből nem sokat értek.

Nálam egy piros, az "rezeg a léc".
Kettőnél shift-delete.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46316) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Win10nek nem kellene mindig automatikusan telepítenie a mindenkori legfrissebb realtek hang drivert ? Nálam win10 telepítésnél felrakott egyet,de azóta se frissitette a drivert(egyébként semmi mást se frissit valamiért). Kiváncsi vagyok másnál müködik-e.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#46317) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

HP Pavilion 15-ab218nh V2G57EA notit rendeltem, felraktam rá a win10 32bit pro rendszert, és sajnos a vezérlőpult->rendszer tűnt fel a jelenség. Mi lehet az oka hogy 1,80gb használható fel csak?

Azt tudni kell hogy hd520 igp + dedikált R7 M360 2gb vga van benne.

(#46318) vigyori78 válasza Rathrol (#46317) üzenetére


vigyori78
őstag

Az első fő hiba: win10 32bit pro

64 bites kell.

(#46319) Rathrol válasza vigyori78 (#46318) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Most ez komoly? 64bit csak 8Gb lehet használni min. nem?

(#46320) Doky586 válasza Rathrol (#46317) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak 2GB RAM verziósat vettél, akkor az teljesen rendben van

de ha 4GB fizikai RAM van benne akkor az x64 verziós win kell rá..

(#46321) Debilon válasza Rathrol (#46319) üzenetére


Debilon
addikt

4Gb felett már ajánlott

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#46322) Popes válasza Rathrol (#46317) üzenetére


Popes
őstag

Itt nézd meg hogy mi foglalja, de szerintem a hardverek számára lesz fenntartva.(a 32bit miatt meg megint lecsíp egy kicsit)

Deus ex machina

(#46323) vigyori78 válasza Rathrol (#46319) üzenetére


vigyori78
őstag

4gb-tól 64bit főleg ha van dedikált vga-d is.
Gondolom a 4gb-os verziód van és pluszba van egy dedikált 2gb-os vga-d is így csakis kizárólag 64-bit.

Hasznos videó beletekertem mert neked innentől lényeges.
És egy hasznos leírás.

HP notebook topic itt is sok hasznos infót tudhatsz meg.

[ Szerkesztve ]

(#46324) tordaitibi válasza Rathrol (#46319) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hogyne, és csakis ssdvel, 800wattos tápról, és dényugati tájolású szobába... :-)
Azért a 8g ram nem jellemző még. Nekem 2g és elfutkos a 64 bites w10 szépen.

Az 1,8g valahogy nem stimmel, 32 biten éppenhogy 4g a címezhető mem, (de jellemzően 3,25-3,5 körül lát a 32 bites rendszer) az igp eszik ebből sacc.512-őt, +1,8 amit Te látsz, az nagyon nem stimmel.
Régi gépemen a 32 bit xp 3,2-őt lát+ az integrált videokártya 512, nálad nem jó valami nagyon.

(#46325) Doky586 válasza Rathrol (#46319) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Innen letöltesz egy x86 és egy x64 verziós win10 PE-t, kiírod pendrivera és megnézed melyikkel mennyi ramot lát...

[ Szerkesztve ]

(#46326) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ennyi segítőkész hsz-t még nem kaptam! :R

Akkor 64bit rakom is fel.

(#46327) vlevi


vlevi
nagyúr

"64bit csak 8Gb lehet használni min. nem?"
Lehet azt használni 2Giga memóriával is, csak ott még annyira nem érdemes.
4G RAM esetén már ajánlott, mert a 4-ből csak olyan 3,2-3,5 giga között lát a rendszer. De van, aki azt a néhányszáz megát letojja, és nem zavarja, ha hiányzik.
8G RAMnál pedig kötelező, mert esélytelen kihasználni akkora memóriamennyiséget.

Ez az egész 32, 64 bit dolog még onnan származik, hogy a WinXP-ből nem volt igazi 64 bites verzió, és ami 64 bites próbálkozás volt, azzal voltak bajok rendesen.
De Win7 óta nem nagyon jellemző, hogy probléma lenne. Még driverből sem kötelező 64 bites rendszeresen a 64 bites drivert használni, megy minden 32 bites dolog 64 biten is.

Az is lehet, hogy a BIOS-ban valami memory remapping be van kapcsolva.
Bocs, nagyon régóta nem volt ilyen gépem, így fejből nem emléxem a beállítás nevére, de van valami ilyen beállítás.
Az nem lehet, hogy a videókártya 2Gigáját a rendes RAM-ból veszi a laptop, és azért csak 1.8-t lát, mert a 4-ből 2 elmegy a videókártyára?

[ Szerkesztve ]

(#46328) rup1u5 válasza Popes (#46314) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Kösz! Megtettem és nem talált semmit.

(#46315) Syl:
OK. Most már értem mi az a lista ott alul.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#46329) Popes válasza rup1u5 (#46328) üzenetére


Popes
őstag

Az jó hír, viszont érdemes heti egyszer lefuttatni hogy később se legyen ilyen meglepid.

Deus ex machina

(#46330) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Kicsit elvesztem az információk között. Talán azért is, mert a válaszok néha olyan rövidek, hogy mindenki azt hiszi, hogy a kérdező mindent tud, csak hobbiból kérdez.
A tények:
1. Van egy új W10 Home USB kulcsos rendszerem. Szép kis MS pendrive-on.
2. Megvettem egy szép kis SSD meghajtót (Intel 535)
3. Van / marad négy darab HDD a gépben (játékok / zene / film...stb)
4 Az egyik HDD természetesen MOST a rendszerlemez, és MBR a partíciós táblával rendelkezik, ez fix.

Tehát a kérdésem / kérdéseim:
1. Csak az SSD legyen rádugva telepítéskor, vagy a mostani rendszerlemez is? Kérdezem azért, mert úgy gondoltam (remélem jól), hogy a Win telepítővel szépen leformázom a régi rendszer lemezt, majd utána gép leállít, lehúzom a HDD-t, és utána CSAK SSD-vel indítom újra, és mehet a telepítő.
2. A GPT okán rengeteg hsz-t elolvastam, de feladtam, mert néha tök ellentmondó válaszok születtek. Tehát: van nekem valami dolgom az eredeti MS pendrive-al? Bios AHCI, majd telepítő indít, formáz SSD, és akkor én ott tudom GPT -re beállítani, vagy ha nem így, akkor hogy?
Vagy tényleg meg kell ezt csinálni telepítés közben?
diskpart
list disk
select DISK 0
clean
convert gpt
exit

(Apám, letolom a gatyám, mint a régi szép időkben, mikor 386/486 géphez batch fájlokat írtunk az indításhoz... :)) )

Bónusz: mi az, hogy UEFI módban induljon a telepítő? Ezt rengetegszer olvastam. A mostani alaplapokon UEFI BIOS van, akkor most mi a szöszről van szó???? :W

3. Az, hogy a rendszerlemez, ami innentől az SSD GPT partíción van, az jelent valamit a megmaradt hagyományos MBR partíciós négy darab HHD-nek? Rendben látni fogja őket?
4. Végül: van ugye az eredeti MS pendrive. Ehhez nyilván nem nyúl az ember, nem azért vette meg. Most ugye nem kell molyolnom egy másik pendrive létrehozásával? Mert csak így, meg úgy jó a telepítő... komolyan kezdek elgondolkodni, hogy most akkor mire megy el a pénz, ha ennyit kell szöszölni...

Előre is köszönöm a szakértő válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46331) Popes válasza Hunork (#46330) üzenetére


Popes
őstag

Első kérdésedre, jól írtad le a teendőket és csak az SSD legyen fent a telepítésnél.(a többi hdd se)

Másodikra, én már előre át szoktam konvertálni AOMIE Partition Assistant-al GPT-re de a szűz SSD-t azt hiszem a telepítő is megoldja mókolás nélkül.(ha nem úgy is szól hogy erre a partícióra nem telepíthető)

Bónusz, Az UEFI biosban be kell állítani hogy UEFI boot legyen mert attól hogy UEFI-s a lap még lehet Legacy boot-ot is választani és akkor MBR-re telepít nem GPT-re.

Harmadik, nem okoz semmi problémát hogy a rendszer GPT, látni fogja az MBR háttértárakat. :K

Negyedik, nem volt a kezemben ilyen pen de úgy tudom hogy UEFI és Legacy telepítésre is alkalmas.(a bios beállítás fogja meghatározni hogy milyen lesz, ahogy fentebb írtam UEFI boot)

Ezt még elolvashatod. LINK

Deus ex machina

(#46332) Doky586 válasza Hunork (#46330) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"..van nekem valami dolgom az eredeti MS pendrive-al?"
Ez micsoda?
DVD helyett már pendrive-on árulják a win-t?

(#46333) SP4C3 válasza Doky586 (#46332) üzenetére


SP4C3
veterán

Jóreggelt.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46334) King Unique válasza Hunork (#46330) üzenetére


King Unique
titán

1. Telepítéskor ajánlott csak azt a lemezt rádugva hagyni, amire az OS települ, mert több meghajtó esetén a Windows hajlamos azokra is "szétszórni" ezt-azt.

2. Először azzal kéne tisztában lenni, hogy a gép most milyen módban bootol, milyen telepítést akarunk csinálni és majd utána állítgatni egyebet (ha szükséges) —► [link], [olvasnivaló]. Egyébként, ha zsír új az SSD, akkor eleve partícionálatlan és ilyenkor a telepítő úgyis megformázza a kívánt fájlrendszerre és UEFI telepítésnél a GPT-t is beállítja.

3. Legacy / UEFI boot esetén csak a rendszerlemeznél megkövetelt az MBR / GPT partícióstílus, a másodlagos háttértár ettől eltérő is lehet. És igen, pl. UEFI (GPT) telepítés után kezelni fogja az OS az MBR alapú belső / külső HDD-ket is.

4. Az MS pendrive nem tudom pontosan milyen partícionálás tekintetében, de gondolom hasonló, mint az MCT-vel kreált boot pendrive. Vagyis mindkét telepítési módhoz használható. Illetve Win8.1/10 esetén elég akár egy MBR | FAT32 formátumú pendrive is az UEFI telepítéshez —► [link].

[ Szerkesztve ]

(#46335) Doky586 válasza King Unique (#46334) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még jó hogy emlékeztetsz rá hogy igazam volt (C.) azaz ugyanaz a pendrive jó Legacy és Uefi telepítéshez is ahogy akkoriban mondtam. Mindössze a win7 telepítője rakoncátlankodik, nálam pl az egeret nem mindig ismeri fel elsőre csak reset után; illetve a te alaplapod megkövetelte a partíció aktívvá tételét. De eszerint az MS is úgy csinálja a pendriveokat ahogy én.. másolással, nem kell rufus bűvészkedés. :P

[ Szerkesztve ]

(#46336) makoss


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46337) draco31 válasza netpeti98 (#46270) üzenetére


draco31
veterán

Köszönöm!!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#46338) spanglee001


spanglee001
addikt

na csak kínozom magam és rápróbálok a win10re hátha mostmár működni fog :DDD
a múltkor már mondtátok, hogy van akinek hibátlanul megy, azt kérdezném, milyen vírusírtót használtok ha használtok, torrent program, videólejátszó, nekem csak ennyire kell a gép, plusz az origines és steames gamek menjenek. Sajna lehet nálam a sok kütyü zavar be, mivel elég komolyan játszom kellenek a perifériák xonar u7/logitech g19/g13/g502/c525, és kell nekem még aida és hw info is a vízhűtést vezérlő aquaero modulnak. összesen ennyi semmi más program és eddig még nem sikerült megcsinálnom anomáliák nélkül a rendszert, de ma este megpróbálom megint valami tanács esetleg?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#46339) GEPESZ66 válasza spanglee001 (#46338) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem tiszta telepítéssel jól működik.
ESS9-et használok.

(#46340) XtremLor válasza spanglee001 (#46338) üzenetére


XtremLor
őstag

Amiket leirtal mind mennie kellene, ess9, BT 7.7.3 (28796), mpchc+madvr/ kodi.
A c920 camnel volt gond a H.264 miatt, de azt lehet orvosolni, meg ha minden igaz jon javitas.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#46341) Popes válasza spanglee001 (#46338) üzenetére


Popes
őstag

Nézz szét a kütyüjeid honlapján hogy mikor driverek vannak hozzá, ha vannak 2016. 08. 02.(anniversary update) utáni driverek akkor kisebb az esély a hibákra. (meg esetleg keress rá a kütyüd tipusa + Win10 + anniversary update szavakra, és a találatokból lehet következtetni hogy mi várható)

Vírusírtó nálam évek óta nincs, csak a Malwarebytes Anti-Malware fut real time.(de ez felhasználófüggő, senkit nem biztatok hogy antivírus nélkül menjen netre :N )

Deus ex machina

(#46342) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok ma frissìtett a win10 valami nagyot ...megtudjàtok mondani ez mi? Ez valami új build lesz? És ha màr valaki felrakta mi a vàltozás az elözőhöz képest? Illetve ha friss build letölthető màr hivatalosan?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46343) XtremLor válasza Angel2014 (#46342) üzenetére


XtremLor
őstag

Most kaphattad meg a anniversary update-et, a legfrissebb build mindig elerheto media creation tools keresztul.
Info a neten es itt a forumon is van boven.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#46344) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Csak feltenném újra a problémámat, mert eddig nem sikerült érdemi segítséget kapnom, hátha most. :)
Nagyon röviden a probléma lényege: amennyiben a Gépház/Frissítés és biztonság/Helyreállítás/Speciális rendszerindítás útvonalon elindítom az Újraindítást, onnantól kezdve a Win nem érzékeli tovább a billentyűzetet, és nem tudok navigálni a menüben. Az egér működik, próbáltam más billentyűzettel, PS/2-es csatolóval, eredmény nélkül. Részletesebben:[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#46345) S-IW válasza pendre54 (#46344) üzenetére


S-IW
tag

Egy elég béna ötlet-egér ki, helyére billentyűzet. Ki tudja? a "fociban' van ilyen. :DD

(#46346) Doky586 válasza pendre54 (#46344) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

tipp: a Bios(uefi) menüben az USB beállításánál nézz körül, engedélyezd a kompatibilis módot hogy az usb mindig működjön. (arra vigyázz hogy én Z87-en volt hogy véletlen még a biosból is kitiltottam az egeret, szerencsére uefi win-boot után újra aktív lett, így vissza tudtam kapcsolni..

(#46347) Joker88


Joker88
őstag

Az miért van, hogy ha be van dugva a Lumia 640XL telefonom a hátlapi USB kivezetésre micro USB kábelen , és a "felette" lévő USB portba az USB-s WiFI adapter, akkor egy rövid idő után eldobja mindkét kapcsolatot a gép.. Se net nem lesz (csak ha kihuzom az adaptert majd vissza) és a telefon is lecsatlakozik egy pittyegést követően a gépről..
Az illesztőprogramok telepítve vannak mindenhez amihez csak találtak az alaplap gyártójának oldalán ( ASUS M5A97 EVO R2.0 )
Windows 10, 64 bit a legújabb frissítések telepítve (köztük az évfordulós is )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#46348) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Na, megoldódott az aktiválási problémám, teljesen lefrissítettem a rendszert, így automatikusan beaktiváltam.

A következő kérdéssel fordulok hozzátok:
Mivel teljesen le lett frissítve, keletkezett 2 mappa, windows.old és windows10upgrade. Főleg a windows.old mappát szeretném eltávolítani, mert csak ssd van a gépemben, és 15gb-t foglal. Ezt simán letörölhetem? Vagy van ennek egy folyamata?

Köszi előre is!

(#46349) Popes válasza Skinny26 (#46348) üzenetére


Popes
őstag

A lemezkarbantartóval tudod törölni.(rendszerfájlok törlése opció)

Deus ex machina

(#46350) idegen lény válasza spanglee001 (#46338) üzenetére


idegen lény
őstag

Vírusirtó: [link] Médialejátszó: VLC

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.