Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) netpeti98 válasza toBIN (#46850) üzenetére


netpeti98
addikt

Futtatás (Win+R)->WSReset.exe

(#46852) toBIN válasza netpeti98 (#46851) üzenetére


toBIN
tag

Kiprobaltam, maradt a hiba :(

(#46853) t72killer válasza TRob1 (#46848) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Semmilyen 3rd party vacakkal nem nyúltam a rendszerhez, csak a beépített funkciókat használtam. A takarítás pedig csak a legalja appokat érintette, nem rendszerkomponenseket.

Amúgy mióta visszaraktam a proci+igp-feszt, nincs gond:P

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46854) kasa85 válasza t72killer (#46841) üzenetére


kasa85
őstag

Tudom :)
Nos a lényeg.
Eléggé komplikált amit írtál,vagy is amit csinálni kell.
Viszont végig zongorázom.
Minél kevesebb problémám legyen ezekkel.
Mindjárt csinálok képet milyen frissítéseim vannak fent.
Jah ami vicc megcsináltam amit fentebb küldtél.
Akartam leszedni egy gyorsjavítást felénél ki írta hiba.
Nem szedi le :D
Akkor úgy néz ki sikerült megszüntetni a frissítéseket,ha elkezdené hibával ledobja.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46855) SP4C3 válasza kasa85 (#46854) üzenetére


SP4C3
veterán

Acrobat reader LOL :)) :DD

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46856) TRob1 válasza SP4C3 (#46855) üzenetére


TRob1
veterán

Valakik nem tudnak szabadulni az ősi berögződésektől. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#46857) t72killer válasza kasa85 (#46854) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, fura, nekem hibaüzi sose volt frissítéseknél. Amit leírtam, annak csupán annyi az eredménye, hogy ahelyett, hogy nekiállna automatán letölteni a fél internetet, kitesz egy letöltés gombot, hogy amikor neked alkalmas, töltheted a szajrét.

Bonyi-bonyi tudom, de más kóser út nincs, a M$ direkt telepakolta bloatware-rel a rendszert millió zugában, egyszerűen DIREKT képtelen megérteni, hogy KUSS, adatroamingolok Ausztráliában és csak az emailkliens szöveges adatforgalmát vagyok hajlandó kifizetni. Másrészt persze vannak mindenféle 2klikkes "win10 antispy" b@romságok, amikről legtöbbször kiderül, hogy ők maguk is adatokat gyűjtenek ;].

#46848: még a "t72-féle win-főzés" vs kékhalál témához: win7 óta így telepítek, de ilyen problémám csak most volt. (igaz, a 8.0-át kihagytam, 7, 8.1, 10 volt a lista)

#46855: naja, az maga a biztonsági rés ;]. Mióta a különböző office-ok és a chrome is kezeli a pdf-et, nincs a gépen pdf-olvasó, a nejem használ csak foxit portable-t. Hálistennek kb 2éve eljutottunk oda, hogy nincs adobe termék a családi gépeken. Fotófeldolgozásra is van alternatíva (rawtherapee vagy épp a fotógép gyártói szoftvere) amennyit én használom, pdf-re meg a fentiek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46858) kasa85 válasza t72killer (#46857) üzenetére


kasa85
őstag

Most amit fentebb küldtél volt egy progi amiben voltak módósító rendszerfájlok.
Rájuk mentem módosítottam a Windowst azóta nem telepít semmit.Frissítés 100%an megszakadt.
Hibával leáll :D

(#46855) SP4C3
Érdemes leszedni ?

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46859) t72killer válasza kasa85 (#46858) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Öőő, milyen progi?? Egyik ponthoz se kell progi, a hosts-hoz van a hostsman, de arra semmi szükség, csak amit írtam, a hosts fájlt cserélni manuálisan...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46860) kasa85 válasza t72killer (#46859) üzenetére


kasa85
őstag

Ezt értem el XD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46861) t72killer válasza kasa85 (#46860) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Újra kérdezem, pontosan milyen progi futtatása után jött a hiba?? Én is a #46841-es lista alapján lőttem be mind a 4 gépünket és szépen megy rajta a frissítés...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46862) SP4C3 válasza TRob1 (#46856) üzenetére


SP4C3
veterán

Tiszta szégyen. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46863) TRob1


TRob1
veterán

Van vmi lehetőség arra hogy alapból elsődlegesen az ujjlenyomattal akarjon bejelentkezni és ne a pin-nel? Mert perpill csak a további lehetőségekre kattolva jön elő...

(#46862) SP4C3 :
:K

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#46864) kasa85 válasza t72killer (#46861) üzenetére


kasa85
őstag

Holnap ki keresem valamit ott kattintgattam azóta frissítés nuku.
Nem is gond,ha stabil a Windows.
Játékok,filmek menjenek rajta több nem is kell.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46865) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ma raktam fel az Anniversaryt tisztán, formázva a TH2-t. Netkábel kihúzva, majd amikor nVidia és Realtek HD fenn, na akkor bedug :DDD
Szégyen gyalázat.

(#46866) t72killer válasza kasa85 (#46864) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R.

A frissítéseknek is életképeseknek kéne lenniük, hnap estefelé ránézünk, gyanítom a hostsman gyalult ki vmit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46867) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Azért az az értesítés is marha értelmes hogy "X app frissen telepítve, próbálja ki!". Ezt az egész hozzáállást ami sugárzik a 10-ből, rühellem.

Egyébként sok user program fenn van és én túléltem az Anniversaryt de asztali gép (profilom).
A bekapcsolás ami borzalmasan lassú még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#46868) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Erre valaki?

Windows 10 Sysprepelésére kellene nekem valami tuti leírás.
A céljaim ezek lennének, helyi rendszergazdai jelszó megadása, tatományba léptetés, Win aktiválás, Office aktiválás, particiók létrehozása.
Telepítem, win kulcs megadása nélkül majd Windows ADK-ba összekattingatom ezeket. De sysprep után mindig valami elszáll hibával.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#46869) kasa85 válasza t72killer (#46866) üzenetére


kasa85
őstag

Több mint valószínű :(
Olyan program ami nem telepítős csak rá kattintok,és a Windowsban módosításokat csinál.
Lehet ott a baj valamit átírt.
Nem gond.
Játékok,filmek mennek akkor az jó.
Amennyiben nem akkor Win újra rak.Minden frissítést egy kivételével leszedtem.
Sok értelme nem volt csak szűz rendszert akartam.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46870) t72killer válasza kasa85 (#46869) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ha legközelebb újraraknád, a hostsman-t ne tedd fel, csak kézzel cseréld a hosts fájlt:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46871) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hol talalom az eject opciot pl. mobiltelefon levalasztasahoz? Sem explorerben, sem systrayen nincs.

https://www.coreinfinity.tech

(#46872) kasa85 válasza t72killer (#46870) üzenetére


kasa85
őstag

:R
Igen el rontottam ezzel :(
Nem baj szerintem nem lesz gond játékok alatt.
Csak olyan eszközöknél ahol az update leszedné.
Amúgy maradok a manuálisnál.
VGA kártyából kiindulva :(

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46873) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

nem találtam az összefoglalóban, de van nálam egy vadi új laptop hölgytől beüzemelésre és nem találja az AU-t az update. Ennek van vmi oka vagy csak hullámokban érkezik? Ha nincs oka, akkor tudom kényszeríteni valahogy? Egy körben üzemelném be a gépet és nem akarok később megint szarakodni vele... köszi!

(#46874) Popes válasza Orgi (#46873) üzenetére


Popes
őstag

Hullámokban érkezik de tudod kényszeríteni. Ezt letöltöd és fel tudod tenni. :) LINK

Deus ex machina

(#46875) kory24 válasza KüLÖNc (#46847) üzenetére


kory24
őstag

Tegnap nálam is ugyanez volt. De nem jöttem rá mitől...

Az egész gép olyan lassú lett mint egy p1 256mb rammal.

Chrome, ff, totál, feladatkezelő, mpc hc minden csiga lassan indult...

(#46876) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok,

N-es Wind 10 Prot vettem, amivel megszívattam magam. PL:

De iCloudnál is ez a problémám :(

KB3010081, KB3099229 semmit nem érnek.
Valami dism parancsokkal próbálkoztam.. Felteszik a media centert, még a regeditben is látok bejegyzést, de nem segít.

Windows szolgáltatások közé nem kerül be. Valahogy manuálisan megtudom oldani?

Vagy van arra lehetőség, hogy N-ről sima verzióra upgradeljek?

:R

(#46877) PuMbA válasza Nojbee (#46876) üzenetére


PuMbA
titán

Olyan Media Feature Pack-ot kell feltenned, amilyen a Windows verziód. Tehát ha 1607-es, akkor az ahhoz tartozót, ha 1511-es, akkor az ahhoz tartozót :) Google-lel meg tudod találni.

[ Szerkesztve ]

(#46878) istvankeresz válasza Nojbee (#46876) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Itt keresgélj. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#46879) Nojbee válasza PuMbA (#46877) üzenetére


Nojbee
tag

ÓÓÓ, köszönöm szépen, sikerült!

(#46880) Orgi válasza Popes (#46874) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi, működik :R

(#46881) jolti05 válasza zoo8800 (#46780) üzenetére


jolti05
őstag

Én nem tartom valószínűnek, hogy ezt a jelenséget a uTorrent okozná. Évek óta használom és nem tapasztaltam ilyesmit.

Természetesen:

[1] [2] [3] [4] [5]

Mint az a képeken is látszik, még az 5-6GB foglalt memória is erős túlzás lenne, nemhogy 16.

kissa1026: Köszi a tippet, de szerintem itt más gond lesz.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#46882) netpeti98 válasza quailstorm (#46867) üzenetére


netpeti98
addikt

Kapcsold ki a Áruház értesítéseit: Gépház -> Rendszer -> Értesítések és műveletek
Legörgetsz és megkeresed az Áruházat és kikapcsolod a hozzá tartozó értesítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#46883) raidx válasza jolti05 (#46881) üzenetére


raidx
őstag

Mivel az Ut egy frissítés utánn rakoncátlankodott feltettem helyette a Qbittorentet. Sokáig szépen muzsikált majd az is elkezdett rakoncátlankodni de már abba hagyta. Olyan fura ez is mint az USB problémám ami fenetudja mitől de magától megszünt. Mivel minden frissítés le van tiltva így onnan nem jöhetett megoldás. Lehet a Win unta meg a kekeckedést akár az alapértelmezések visszaállításánal. Egy idő utánn azzal is felhagy.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46884) jolti05 válasza raidx (#46883) üzenetére


jolti05
őstag

Esetemben QBittorrent használatakor is telik a memória folyamatosan. El tudom képzelni, hogy valóban a hálózati forgalom az okozó, de én akkor is inkább hálózati kártya driverre tippelnék, vagy esetleg a Redstone (Windows 10 Anniversary Update) kavart be valaminek. Sajnos nem tudom mihez kötni, viszont arra nem szeretnék számítani, hogy majd magától megoldódik. Hibernálni szoktam a gépet, van, hogy hetekig újra sem indítom, jelenleg pedig 1-2 nap után muszáj vagyok, mert elfogy a ram.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#46885) quailstorm válasza netpeti98 (#46882) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Köszi, ez nem jutott eszembe, pedig 8.1-en is lődöztem ki a metros appok értesítéseit.

(#46886) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Adott egy HP laptop, amin eredetileg Windows 8 (valószínűleg 8.1) futott. Közben le lett frissítve Win10-re. Az utóbbi hónapokban nagyon belassult a gép, most a legújabb Windows 10 build van rajta. A lassúságon persze ez sem segít. :N
A gépben Intel Celeron N2840 CPU van, 1 GB rammal. A gépet a háttérben futó folyamatok kb konstans terhelik. Főleg a Windows Defender háttérfolyamata, a System process, és a Szolgáltatások gazdafolyamata. Nem tudom, hogy a Systemet és a Szolgáltatások gazdafolyamatát hogy lehet kirészletezni, hogy pontosan mutassa, hogy mi terheli. Most pl. a Defender terheli a HDD-t 100%-osan, és nem tudom mit csinál, látszólag nem ellenőriz, és nem is frissít.
Gondoltam rá, hogy a Defendert érdemes lenne lecserélni valami másra, pl. Avira, az talán kevésbé terheli a gépet. De lehet, hogy érdemesebb lenne újratelepíteni a gépet, mert ugye mivel Win8-ról indult a gép, egy Win10 újrahúzás jó döntés lehet. :)
Amit nem tudok az az, hogy Media creation toollal érdemes-e újratenni úgy, hogy formázom a HDD-t? Viszont van egy Recovery (D:) meghajtó, ez akkor elveszne gondolom. Vagy elég csak a C-t formázni, és akkor megmarad a D: meghajtó? (ezen egyébként az eredeti Windows 8 van?)
Vagy elég lehet a Gépházon belül a Helyreállítás funkció?
Mit javasoltok, melyik lenne jobb megoldás?
Köszönöm a segítséget!

(#46887) quailstorm válasza pete_21 (#46886) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen a recoveryn az eredeti Win8 van, és szvsz kuka.
Újrarakhatod, de szarból nem lehet várat építeni. Minimum 2GB de minimum 4GB RAM inkább. A proci meg hozza egy lusta P4 szintjét. HDD általában ergya.
Defender teljes legyilkolása mellett lehet jobb lenne, de az jelenlegi formájában semmilyen vírusirtó futtatására nem alkalmas. Viszont asszem 10-en nem oly egyszerű lelőni a defendert.

(#46888) Doky586 válasza pete_21 (#46886) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Húzd le az összes többi hdd-t és a telepítővel töröld a célhdd-ről a partíciókat (azaz ne csak formázd)

A frissítés már win98-ról XP-re váltáskor se volt nyerő ötlet, csak a tiszta telepítés működik jól

[ Szerkesztve ]

(#46889) Gyick


Gyick
őstag

hi

Vmi olyasmit olvastam egyszer hogy a win 10-hez lesz vagy van vmi olyan telepítö ami fölösleges dolgokat nem tesz fel...erröl tud vki vmit?

(#46890) kasa85


kasa85
őstag

Torko oldaláról most szedem le a frissítéseket.
Ezek hivatalosak.
Ki vállogatják a stabilakat.
Amik hibát okoznak törlik.
Még örülök,hogy a host,vagy milyen fájl megsérült,és nem tud updeteleni magától
a Windows.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46891) TRob1 válasza kasa85 (#46890) üzenetére


TRob1
veterán

Tegyél fel XP-t, ott lehet csak örülni igazán, mert az már tuti nem frissít neked. ;] :DD

¤ R'n'R ¤

(#46892) kasa85 válasza TRob1 (#46891) üzenetére


kasa85
őstag

Na meg nem támogatják úgy tudom :DDD
Félre a viccel korlátos netem van most ami drága,és nem örülnék,ha újra kell húzni hetente.
Ha teheti az ember megvállogatja mit tesz fel,és mit nem.
Gondolom almáért kimész a piacra nem káposztát viszel haza helyette :))
A Windows 7 kékhalált is nekik köszönhetően hárítottam el.
Tudtam manuálisan mit ne rakjak fel.
Szóval no comment :)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#46893) csaba951 válasza pete_21 (#46886) üzenetére


csaba951
veterán

Ez a gép nem alkalmas a Win 10 (kényelmes) használatára. Menj vissza Win 8.1-re! Víruskeresőnek tegyél fel egy Comodo Cloud Antivirus-t. Kevés RAM/CPU-ot használ, viszont állandó internet kapcsolat kell neki.

Esetleg valami kis erőforrás igényű linux, és ott még a víruskeresőt is megúszod! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46894) raidx


raidx
őstag

Ritkásan kékhalált kapok:

A(z) NcaSvc szolgáltatás függ a(z) iphlpsvc szolgáltatástól, amely a következő hiba miatt nem tudott elindulni:
A szolgáltatást nem lehet elindítani, mert tiltott, vagy nem tartozik hozzá engedélyezett eszköz.

Mi a fene tiltja ezt időnként le? Engedélyezem sokáig rendbe minden majd jön a hiba a kékhalállal mert le van tiktva. Teljesen függetlenül, hogy mit csinálok.

Mi a fene egyébként ez a két szolgáltatás?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46895) raidx válasza pete_21 (#46886) üzenetére


raidx
őstag

" A lassúságon persze ez sem segít" Sőt okozója. Jövőhéten hoznek egy masinát amire tisztatelepítéssel felrakták a szülinapit és förtelmesen belassult. Még a korábbi TH2 szépen futott rajta. Egy éves gép Intel proci 3.2 4 Giga ram. Én is hasonlók miatt raktam vissza a TH"-őt a saját gépemen. QC5000/itx/ph. 4*1,6-os proci 4 giga ram. SSD.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46896) King Unique válasza sh4d0w (#46871) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom milyen telóról van szó, de ha androidos és USB-n MTP módban csatlakozik, akkor annál Windows alatt nem is nagyon lesz ilyen opció. Ahhoz, hogy leválaszthatóként megjelenjen, oda USB Mass Storage mód kell, amit az alábbi összefoglaló is említ. Viszont míg a korábbi Android verziókban volt ilyen opció, addig állítólag a 6-osnál már nincsen [link].

De amúgy MTP esetén elvileg nem létszükséglet leválasztani, elég a kábel kihúzása is. Nekem eddig nem okozott különösebb problémát. Bár USB-nél a szakszerű leválasztás híve vagyok, így alapból az USR programot használom, amivel megoldható. Illetve Win8 óta a gépházban is eltávolíthatók az USB-eszközök, de az nem az igazi, full leszedi az eszközillesztőt is —► [link].

Ja, és tudom, hogy bezzeg másik OS-ek alatt leválasztható az okosteló asztali ikonon, fájlkezelőben, akár még az alsó panelen is... De WP esetén már nekem is felajánlja a Windows a tálca értesítési területén. :))

[ Szerkesztve ]

(#46897) TIT


TIT
veterán

A win10 miért szed le flashplayer frissítést ha fent sincs?

(#46898) netpeti98 válasza TIT (#46897) üzenetére


netpeti98
addikt

Mert a rendszerben alapból benne van az IE/Edge pároshoz.

(#46899) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Mióta frissítettem W10-re, többször előfordult, hogy az automatikus frissítés miatt ha este kikapcsolom a gépet, hajnalban magától (!) bekapcsol és mindenféle dolgokat telepít.

Valahogy be tudom állítani, hogy lehetőség szerint akkor csinálja amikor én akarom, és ne ébressze fel a kikapcsolt számítógépet? :D

Let the Zone take me if I am.

(#46900) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hello,

olyan gondom lenne, hogy egy frissített win10-em volt eddig, most ráértem tisztán feltenni. Viszont újratelepítés után, habár látja a gépben lévő mSATA adat SSD-t és annak tartalmát, onnan semmit nem tudok elindítani, megnyitni.
Mi lehet a probléma?
A rendszer SSD tökéletesen működik. Az adatok egy 850 EVOn vannak, a rendszer egy 840 EVO-n.
Köszi

Üdvözlettel: Gabi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.