Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) rgeorge válasza CPT.Pirk (#46143) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem bugos a fást startup. A kernelt hibernálja leállításkor, ilyenkor a fájlrendszerek ezzel a hibernált kernellel vannak szinkronban. Ha ilyenkor nem a Windows saját boot menüből választva indítasz másik oprendszert, akkor az módosítja a fájlrendszert, így a Windows 10 következő indításkor a kernel felélesztésekor inkonzisztencia lesz a fájlrendszerekben, ez indítja a chkdsk-t, de adatvesztést is okozhat. Megoldás: fást startup kikapcsolás, Windows 10 boot választó használata vagy oprendszer váltás csak újraindítással.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#46152) qqcqqc válasza t72killer (#46150) üzenetére


qqcqqc
őstag

Igen

(#46153) tordaitibi válasza fess (#46149) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

És innentől mint a régi rendszerekben, pppoe betárcsázós kapcsolat létrehozása.

(#46154) Mika1227


Mika1227
őstag

Sajnos a topikjában nem kaptam választ hátha tudja itt valaki!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#46155) vadkörte válasza n42 (#46146) üzenetére


vadkörte
addikt

ERRE ügyelj, különben úgy jársz, mint én és régi telepítőkészletet kapsz. :)
Mondjuk nekem fontosabb volt a stabil működés.

Üdv. V. Körte

(#46156) t72killer válasza qqcqqc (#46152) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, csak maradjon így, akkor jövőre cserélhetek lapot:R. Gépvásár mellé nem szívesen adja ki az ember egy fél proci árát csak azért, hogy a már egyszer lerendezett oprendszerét tovább használja:R.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46157) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy win 10-es gép NAS-ként. Jelenleg 1db 250GB-os HDD van teljesen külön rendszernek, illetve 1db 3TB-os HDD a filmeknek/képeknek. Most szeretném bővíteni 1db 3TB-os diszkkel. Nem szeretnék semmilyen RAID védelmet a képeket nem csak itt tárolom, a filmekért meg nem kár. Viszont úgy szeretném bővíteni, hogy a meglévő kötet alá húznám be az új diszket, mintha RAID0-ban lenne, csak én nem szeretném, hogy a fájlokat darabolja, hanem vagy az egyik diszkre vagy a másik diszkre pakolja, de ugyan az a meghajtó jel alatt. (Ez a sok futó program miatt kéne, hogy ne kelljen nekem megmondani, hogy melyikre pakoljon).
Erre van bármi megoldás?

Előre is köszi,

Üdv.:
pac

[ Szerkesztve ]

(#46158) raidx válasza netpeti98 (#46103) üzenetére


raidx
őstag

Ma bekapcsolás után ötször fagyott!

Ezeket tisztatelepítés után csinálja. Most végeztem egy ASUS lapossal mert az még nem fagyott ki de nagyon lassú a korábbihoz képest. Ott is tiszta telepítés volt. Korábban frissítés után sem volt gond Szépen muzsikált a rendszer. Figyelmetlenségből engedtem a frissítést. Azt hittem, a tisztatelepítés majd megoldja de nem. Anno a Win 7 beták jobban muzsikáltak! :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#46159) pendre54 válasza Mika1227 (#46154) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, először is milyen hangkeltőd van, alaplapi, vagy belsős diszkrét hangkari, esetleg külsős USB csatlakozású? Kizárólag csak ennél a játéknál nincs hang, vagy más játékkal nem próbáltad, és egyébként minden más esetben normálisan működik a hang? Ha jól értelmezem amit írtál, akkor csak frissítettél, és nem tiszta Win 10 telepítésről van szó, mert ha mégis tiszta telepítés, akkor érdemes ezt a PH-s cikket elolvasni:[link]
Én nem rég raktam újra tisztán a Win 10-et, és voltak gondok a nem hitelesített driverek/programok miatt, amik addig tökéletesen működtek. Pl. a GTAV alatt, az istennek se tudtam elindítani a saját zenét lejátszó Self rádiót, azután egyszer csak jó lett, amikor töröltem a mappájából a zenei anyagokat, majd újra visszaraktam. Sajna ez a játék nekem nincs meg, így ebben nincs tapasztalatom, de ha kizárólag csak ezzel van a gond, és semmilyen eddigi mókolás nem segített, én a helyedben lepucolnám, majd újra telepíteném.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#46160) Doky586 válasza t72killer (#46156) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"akkor jövőre cserélhetek lapot. Gépvásár mellé nem szívesen adja ki az ember egy fél proci árát"

Ő azért kicsit másról beszélt, úgyhogy nehogy meglepődj..

[ Szerkesztve ]

(#46161) CPT.Pirk válasza rgeorge (#46151) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, csak valami módon ezt az ember tudtára kellene hozni, ha már alapból be van kapcsolva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46162) t72killer válasza Doky586 (#46160) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

? Van tartalékban nem használt win8.1 kulcsom, annak a felhasználhatóságára gondoltam.

#46158, raidx: próbálkoztál másik driverrel? Nálam a Haswell grafika drivere fagyasztotta sorozatban a gépet, szerencsére a sima win-es driver-update-tel meg tudtam oldani. Nálad radeonhoz lehet be kell trükközni a legújabbat/win-es driverforrást letiltani.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46163) qqcqqc válasza t72killer (#46162) üzenetére


qqcqqc
őstag

Oké, nekem a határidő lejárta után 1 hónappal sikerült. De szerintem semmi nem garantálja, hogy ez sokáig így maradt.
Én leírtam a tapasztalatom, ha valaki most még ki tudja használni hajrá.

(#46164) fess válasza tordaitibi (#46153) üzenetére


fess
őstag

Eddig ok, csak nem menti el, minden bekapcsolásnál újra kell írni. Elvileg benyomták a jelszó megjegyzését. Win7_el automatikusan csatlakozott, valahogy megcsináltam. Nem hoz létre parancsikont se a kapcsolathoz

[ Szerkesztve ]

(#46165) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

magyar nyelvű, dobozos (nem OEM) Windows 10 Home operációs rendszert egyáltalán lehet kapni? Ha igen, hol? Én egyszerűen csak OEM-est találtam ill vagy dobozosban vagy Pro-t vagy szervernek...

A válaszokat előre is köszi!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#46166) t72killer válasza qqcqqc (#46163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglássuk, mielőtt új lapot vennék, valahogy kipróbálom. Sajna még kanyarban sincs a hardver, amit becéloztam (intel cannonlake), úgyhogy jövőre lesz csak aktuális a kérdés. Ha akkor menni fog az aktiválás, akkor mehet a beruházás, ha nem, akkor még egy proci/lapgenerációt kivárok, nem annyira sürgős.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46167) quailstorm válasza King Unique (#46144) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, ezeket végignéztem, most már bánom hogy nem fotóztam azt a vackot bár még megtehetem talán. De elég egyértelmű volt hogy nem egy régi beragadt üzenetet mutogat.

(#46168) yanna válasza fess (#46149) üzenetére


yanna
őstag

MS megoldás.

(#46169) lao válasza BenJoe80 (#46165) üzenetére


lao
tag

Hi !
Én ezt találtam : [link] megbizható.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#46170) qqcqqc válasza BenJoe80 (#46165) üzenetére


qqcqqc
őstag

MS-től

Ha jól tudom ez nem OEM:

(#46171) norba69 válasza makoss (#46121) üzenetére


norba69
senior tag

A saját LG tv-m használati utasításából másolom:

A Miracast használata
Nyomja meg a Home gombot, majd kattintson az Otthon lap jobb alsó sarkában lévő Home_right elemre. Elindul a Screen Share alkalmazás.
Engedélyezze a Miracast módot az eszközön, amelyet csatlakoztatni kíván.
A menüben megjelenik a TV az elérhető eszközök listáján.
Válassza ki a TV-jét a csatlakoztatás megkezdéséhez.
A csatlakoztatás elkezdésekor a „Csatlakozás...” üzenet jelenik meg.
Amint létrejött a csatlakozás, a „Kapcsolódva” üzenet lesz látható, és a TV megjeleníti a csatlakoztatott eszköz képernyőjét.
A nem LGE márkájú eszközt akkor sem csatlakoztathatja, ha a TV észleli azt.
Ajánlott az eszközt egy 5 GHz-es útválasztóhoz csatlakoztatni, mivel a vezeték nélküli környezet befolyásolhatja a teljesítményt.
A válaszadási sebesség a felhasználó környezetétől függően változhat.
Ha többet szeretne megtudni arról az eszközről, amelyhez csatlakoztatni kívánja a TV-t, olvassa el az eszköz használati útmutatóját.

(#46172) BenJoe80 válasza lao (#46169) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Szia és köszi (qqcqqc-nak is), de közben USB-n ajánlották az iPonnál.

Vélemény ezzel kapcsolatban? Ez is kulcssal jön nem?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#46173) lao válasza BenJoe80 (#46172) üzenetére


lao
tag

szerintem kérdezrá,nekem is dobozos -usb van ami egykis doboz ,benne az usb + egy kis kártyán a kulcs.Azota volt alaplap csere és minden gond nélkül felment és aktiválodott.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#46174) Mika1227 válasza pendre54 (#46159) üzenetére


Mika1227
őstag

Eddig csak ennél az egy játéknál tapasztaltam mással nincs gond. Nem alaplapit használok. Valamilyen Creative Sound Blaster kártya. Pontos típust nem tudok nem vagyok otthon. De frissítés előtt nem volt gond vele. Igen frissítés volt a legújabbra.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#46175) toBIN


toBIN
tag

Frissen telepitett (Home, 64bit, utolso hivatalos iso) rendszeren miert nem tudok alapertelmezett programokat beallitani? Gephaz - > Alapertelmezett alkalmazasok-nal nem enged semmit sem beallitani

(#46176) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Felraktam egy laptopra egy AU-s Win 10-et, - MS accounttal használom - , minden driver tökéletesen települt, legalábbis az eszközkezelő ennek nem állítja ellenkezőjét, mégis amikor be akarom állítani a Windows Hellot (ujjlenyomat) a rendszeren, vagy a PIN bejelentkezést, látszólag tökéletesen be is állítódik, a bejelentkező képernyőn mégsem látni. Nincs Other sign-in options feliratom, de még ehez hasonló sem.

Eredeti, x64 rendszer.

Üdv. core2

(#46177) frecsi70 válasza Mukucs (#42797) üzenetére


frecsi70
újonc

Társítsd a windows intézővel...

(#46178) #14595328 válasza Mukucs (#42797) üzenetére


#14595328
törölt tag

Kattints az ISO-ra kétszer, nem kell társítani semmit.

[ Szerkesztve ]

(#46179) tordaitibi válasza norba69 (#46171) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hurra, mekkora pofon a Miracast szabvanynak!!!

Pl. Barum gumi csakis Skodara. Suzukira nem megy fel, kompatibilitasi gondok miatt...

[ Szerkesztve ]

(#46180) vigyori78 válasza norba69 (#46171) üzenetére


vigyori78
őstag

A nem LGE márkájú eszközt akkor sem csatlakoztathatja, ha a TV észleli azt. = baromság !

Két LG tv-m van lb650 és lf652, mindegyiken tökéletesen megy bármivel rá tudok csatlakozni ami támagatja ezt a funkciót: gagyi 20ezres telefon, tablet,laptop stb.. egyedűl az asztali pc képét nem tudom vezeték nélkül átküldeni mert ahoz kéne belső wifi a pc-be vagy intel vidi, de a pc-n lévő pl.: videóra rányomok jobb klik és Átvitel eszközre akkor a tv-n játsza le (wifis router).

(#46181) Lugi01


Lugi01
tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:
Adott egy Win10-es gép, HD5850-es vga-val. A gép hdmi-vel van összekötve egy házimozi erősítővel, onnan megy ki a kép, szintén hdmi-n, egy projektorra. Egyik napról a másikra, a következő videón látható dolgot produkálja: https://www.youtube.com/watch?v=Vf1pOlKbREQ
Próbáltam úgy, hogy nem a gépbe kötöm a hdmi-t, hanem egy média lejátszóba, úgy jó. Ha a gépbe van kötve a hdmi, de a monitort húzom ki, akkor is jó. Együtt a kettő nem jó. VGA drivert leszedtem, újraraktam, nem jó. Az erősítő hibát gondolom így ki lehet zárni. Marad a win reinstall?

Köszi!

(#46182) vigyori78 válasza Lugi01 (#46181) üzenetére


vigyori78
őstag

Ha a gépbe van kötve a hdmi, de a monitort húzom ki, akkor is jó. Ekkor mekkora a felbontás a projektoron? hertz?

Illetve a monitorod felbontása mekkora ? illetve hertz ?

Megkettőzés vagy kiterjesztés?

[ Szerkesztve ]

(#46183) Lugi01 válasza vigyori78 (#46182) üzenetére


Lugi01
tag

A projektor 1080p@60hz, a menüje szerint. A monitor szintén. Dell u2312

(#46184) norba69 válasza vigyori78 (#46180) üzenetére


norba69
senior tag

Megnéztem a használatijaidat.
A [link] LB650-esében ugyanaz a szöveg a miracastra, mint az én 47LB630V-m [link] leírásában.
A [link] LF652V használatijában már nincs benne ez a korlátozás.

Valszeg az LG üzletpolitikája változott.
A régebbi LG TV-k esetében érdemes ellenőrizni a miracast támogatást.

[ Szerkesztve ]

(#46185) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Ki lehet valahogy deríteni, hogy egy használtan vett, eredti windows kulccsal rendelkező laptop frissítve volt e windows 10-re? Azon kívül, hogy felrakom, és ha engedi aktiválni akkor igen.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#46186) #14595328 válasza anorche1 (#46185) üzenetére


#14595328
törölt tag

Nem hinném, hogy másképp megtudnád, minthogy frissíted.

(#46187) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mai hiba:
Pendrive bedugása után azt írta, hibákat talált, futtassam a javítást. Lefutott, talált is hibákat. Rányomok a részletekre, erre megnyílik az eseménynapló, de az eseményeket nem tölti be, üres az ablak. Bezárom, ekkor valami leállt. Rányomok újra a részletekre, akkor se tölti be az eseményeket. Bezárom, majd megnyitom az eseménynaplót a vezérlőpultból, ott betölti az eseményeket, csak álljak neki kézzel megkeresni...

Még mindig béta szaga van ennek az oprendszernek. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46188) Syl válasza CPT.Pirk (#46187) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezzel én is összefutottam a hétvégén.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46189) SP4C3 válasza CPT.Pirk (#46187) üzenetére


SP4C3
veterán

Check for updates: Your device is up to date. Last checked: Today, 18:08

System/About:
Edisön: Windows 10 Pro
Version: 1511
OS Build: 10586.545

Cortana tökéletesen fut annak ellenére, hogy ki van kapcsolva, nincs használva.

Alpha-Beta analfabéta

Media gány tool nélkül hol tudom letölteni az iso képfájlt (Jelenlegi up-to date x64Pro verziót)?

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46190) toBIN


toBIN
tag

Frissen telepitett (Home, 64bit, utolso hivatalos iso) rendszeren miert nem tudok alapertelmezett programokat beallitani? Gephaz - > Alapertelmezett alkalmazasok-nal nem enged semmit sem beallitani

(#46191) SP4C3 válasza SP4C3 (#46189) üzenetére


SP4C3
veterán

Megvan, berakhatna'tok az osszefoglaloba: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO/

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46192) anorche1 válasza #14595328 (#46186) üzenetére


anorche1
őstag

Végül úgy döntöttem, hogy felrakom a 7-et, aktiválom, és az akadálymentesítős kiskaput kihasználva frissítek 10-re. Leszedtem a frissítőt, és szépen megcsinált mindent, majd szólt úgy 30percen belül újraindulna. Én mondtam neki, hogy tegye meg most. Újra is indult, viszont nem történik semmi, csak egy fekete képernyő van. Ha kikapcsolom a gépet majd vissza, a Windows 7 szól, hogy sikertelen volt a frissítés. Most újra megcsináltam, de megint csak fekete képernyő. Mit csináljak? Ha sokat várok frissíti magát? A laptop hdd jelzője nem villog, nem látom hogy dolgozna.
A laptop egy dell e6440.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#46193) netpeti98 válasza SP4C3 (#46189) üzenetére


netpeti98
addikt

A kereső és Cortana egy és ugyan az a szoftver, csak a nem támogatott nyelvi területeken (vagy ha kikapcsoltad kézzel) inaktívak Cortana funkciói és csak simán Keresőként funkcionál.

[ Szerkesztve ]

(#46194) King Unique válasza CPT.Pirk (#46187) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk a másik, hogy ok nélkül csak úgy általában nem dobja fel a javítást. Ott vagy nem lett megfelelően leválasztva a pendrive, vagy egyéb probléma van...
Ilyen amúgy akkor is előfordult nálam, ha másik OS alatt csak sima lecsatolást csináltam, vagy VHD megoldással telepített Windows alatt használtam az USB-eszközt. Viszont sok esetben a hiba nem is volt hiba [link]... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46195) SP4C3 válasza netpeti98 (#46193) üzenetére


SP4C3
veterán

Az kira'ly, mert mind2-t ruhellem.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46196) yanna válasza vigyori78 (#46180) üzenetére


yanna
őstag

És akkor én most dobtam egy hátast.
A W10-et 5 hónapja tesztelem, és 5 hónapja küzdök a képernyő tükrözéssel, de sehogy sem jött össze. Ezzel az "Átvitel eszközre" viszont valóban működik a film, kép megjelenítés. Ez a két választható módszer közül a felső, nem tudom mi ez. Az alsóval való próbálkozás a képernyő tükrözés lenne (ezt a TV kiírásából látom), de így nem működik, mint azt pár napja írtam.
Tehát filmet, képet ezzel a "felső" módszerrel át tudom vitetni a TV-re, de pl böngészőt, stb.-t nem. :U

(#46197) CPT.Pirk válasza King Unique (#46194) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jelen esetben a javítás után még egy kicsit ment, aztán meghalt a pen. Engem csak a tájékoztatás problémája zavart.

Gyűlnek az okok, hogy visszaváltsak Win7-re.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46198) fuze


fuze
őstag

Az mitől lehet, hogy a File Explorer lassan nyílik meg a tálcáról? Ha a start menüből indítom, akkor azonnal bejön, de a tálcáról 2 másodperc várakozás van.

SSD-t használok.

adms.hu | UI Designer

(#46199) vigyori78 válasza yanna (#46196) üzenetére


vigyori78
őstag

Vannak érdekes dolgok, én például 1 hete vettem észre, hogy böngészőben megnyitott youtube videónál ott a jel és ha rányomok már megy is a tv-n :DDD

(#46200) yanna válasza vigyori78 (#46199) üzenetére


yanna
őstag

Valóban, nálam pl. nincs olyan. Firefox.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.