Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) King Unique válasza trialboj (#45040) üzenetére


King Unique
titán

Egy 2,5" | 5400 RPM HDD-től eleve nem kell csodát várni rendszerlemezként használva...SSD lenne az igazi, de ha nincs a notiban második lemeznek hely, illetve az ODD helyére sem tehető be a HDD, akkor marad egy 7200-as típus / SSHD.

(#45052) Ralond


Ralond
tag

A posta appot még mindig nem tudtam működésre bírni :W . Valakinek azóta valami ötlet?

(#45053) vlevi válasza Ralond (#45052) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, van.
Találtam egy powershell scriptet, ami uninstallálja.
utána a gépházban a fiókoknál ki kell törölni a posta és a naptár fiókjait, és elfelejted az egészet.
Én legalábbis ennyit tudtam tenni ezügyben.
Egy vicc, hogy 4 éve, amióta Metro/ModernUI/UWP felület létezik, nem képesek egy levelezőprogramot összehozni alatta.

Időnként feltelepítem, és ránézek, hogy jobb lett-e, és látok benne változásokat, de még mindíg nem az igazi.
Elképzelhető, hogy nálad az is megoldaná a dolgot, hogy uninstallálod, törlöd a fiókjait (ahogy az előbb írtam), és utána a bótból feltelepíted újra.

(#45054) movax válasza vlevi (#45053) üzenetére


movax
őstag

Hehe, az volt az első dolgom, hogy az összes appot store-ostól együtt uninstalláltam a picsába.

(#45055) dudo


dudo
tag

Hogyan lehet az ajánlott frissítéseket feltelepíteni?
Az Eset jelez egy csomót a hardvereimhez, de akárhányszor futtatom a updatet nem látom ezeket.
Nehogy már az eszközkezelőből keljen egyenként felrakosgatni!!

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#45056) cigam válasza dudo (#45055) üzenetére


cigam
félisten

Ha ennyire "jófej" az eset, miért nem pakolja fel?

Windows/Office-hoz kiadott frissítésről van szó, vagy driverek frissítéséről?

Amúgy meg ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45057) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok.

Az elmúlt 10 napban nem voltam gépközelben (nyaralás) és ezért csak ma frissített a Win 10-em. Elég hamar letudta ezt a frissítést. A mostani névjegye ez. Ez lenne az az új, beharangozott egy éves nagy frissítés?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#45058) Heyman válasza movax (#45054) üzenetére


Heyman
aktív tag

Írtam privátot :)

(#45059) Máté94 válasza Jenne (#45057) üzenetére


Máté94
addikt

Nem. 14393.xx kellene lennie.

(#45060) CJ4567 válasza #78032384 (#44611) üzenetére


CJ4567
veterán

És tényleg :) Én húzgálni próbáltam, görgő nem jutott eszembe.

(#44650) bogyo112 Én is kényszerítettem a segédlettel, 18 perc alatt lefutott, azóta is használom problémamentesen a gépet, játékok is mennek normálisan, meg kb minden amit használtam. Egyedül ez nem tetszik.

(#44660) adise Megnéztem, AU után visszakapcsolta magát de kikapcsolva marad kikapcsolás után.

(#44662) TRob1 Nálam egy E5440, DDR2-es gép van gond nélkül, de csak kényszerítés után ment fel az update, magától nem találta, de W10-ről(TH2) frissítettem, 2 hónapja volt tiszta telepítés az SSD miatt.

(#44670) VoidXs Ez csak akkor működik ha be van kapcsolva a Wake on RTC BIOS-ban?

No Sana No Life

(#45061) Ralond válasza vlevi (#45053) üzenetére


Ralond
tag

Találtam egy lehetőséget, hogy "Alaphelyzetbe állítás" csak az appra. Na ez sem működik és kiírja, hogy próbálja később... :C

Megtaláltam a PowerShell scriptet én is letöröltem vele. Mióta feltelepítettem újra azóta jó. Remélem jó is maradt. Köszi a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#45062) dudo válasza cigam (#45056) üzenetére


dudo
tag

Az Eset csak figyelmeztet, a frissítés a Windows dolga lenne!
Ezek driver frissítések voltak a chipsethez, de az eszközkezelőből felraktam őket manuálisan egyenként.
Azért ez egy kicsit primitív így mert az eddigi Windows verziók az updatből megoldották ezt.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#45063) pvt.peter válasza dudo (#45062) üzenetére


pvt.peter
őstag

Itt, itt és itt lett kitárgyalva ez a probléma.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45064) Jenne válasza Máté94 (#45059) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi.
Magától fog frissülni és várjam meg, vagy nekem kell letöltenem és telepítenem ezt az évfordulós frissítést?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#45065) pvt.peter válasza Jenne (#45064) üzenetére


pvt.peter
őstag

Meg is várhatod és akkor majd frissül magától.
Vagy ezt leszedve kikényszerítheted a frissítést.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45066) attila9988 válasza Döglött Róka (#45024) üzenetére


attila9988
őstag

A célom az volt, hogy más ne kezdjen el hibát keresni, ha találkozik ezzel, mert nem a készülékben van a hiba.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#45067) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Tudom, nagy probléma, és együtt kéne élnem vele, de idegesít.
Az asztalon kis ikonok vannak beállítva, és minden újraindítás után visszaáll közepesre.
És ilyenkor persze átrendez mindent.
Miért?

(#45068) steele80


steele80
senior tag

Szerintetek létezik az, hogy Win10 Pro TH2 simán látja a hálózati nyomtatót és vígan dolgozik is, míg az Anniversary updet-es nem telepíti fel a drivert?

(#45069) sajog159


sajog159
aktív tag

Az évfordulós frissítés után az asztalon megjelent 2 db „desktop.ini” ikon. Ezeket, mármint az ikonokat, le lehet törölni vagy ezzel „megzavarom” a rendszert?

(#45070) Ralond válasza sajog159 (#45069) üzenetére


Ralond
tag

Az mindig ott van, csak rejtve.
Az eltüntetéshez:
1. Nyomd meg a Windows+E gombot
2. Fent nézet
3. Jobb oldalt beállítások
4. Fent nézet
5. "Az operációs rendszer védett fájljainak elrejtése(ajánlott" bepipálni
6. Alkalmaz
7. Kész

(#45071) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

A HP Pavilion 15-b002sh laptopon frissítés után rendben meg voltak a driverek, viszont most újra telepítettem egy friss win10-zel és pl a wifi kártya drivere nem muzsikál túl jól, nem tudok felcsatlakozni a routerre, pedig eddig mindig ment, sőt a telefonokkal és a tv-vel is fel tudok rá csatlakozni. A drivert próbáltam frissíteni ami 2014-es, de azt az üzenetet kaptam vissza, hogy a jelenlegi frissebb.

(#45072) pvt.peter válasza sajog159 (#45069) üzenetére


pvt.peter
őstag

igen

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45073) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Azt esetleg tudja vki, hogy hogyan lehetne úgy "meghekkelni" a Windows Update -t, hogy ne erőltesse rám az újraindítást?
Akkor szeretném újraindítani amikor én akarom.

Köszi.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45074) pvt.peter válasza Ala (#45071) üzenetére


pvt.peter
őstag

Tálcán jobb klikk a wifi ikonra majd hibaelhárítás?

és / vagy

Illesztőprogramok automatikus telepítésének letiltása utána kézzel töröld majd rakd fel a korábbi drivert.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45075) netpeti98 válasza pvt.peter (#45073) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha már lent van a frissítés, akkor az újraindítási beállításoknál.

(#45076) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Ha jól értem, akkor a Microsoft folyamatosan tolja majd ki a nagy frissítést, ami csak azért érkezik később egyesekhez, hogy ne legyenek leterhelve a szerverek?
Viszont ha az oldalukról leszedem a Media Creation Toolt, akkor már a frissített verziót kapom?

(#45077) pvt.peter válasza netpeti98 (#45075) üzenetére


pvt.peter
őstag

Igen, de nem ezen keresztül szeretném beállítani.
Teljes egészében én szeretném megmondani, hogy mikor legyen újraindítva.
Az 1 hetes újraindítási sáv nekem szűk.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45078) pvt.peter válasza #54715584 (#45076) üzenetére


pvt.peter
őstag

Igen.

Vagy ezt leszedve kikényszerítheted a frissítést.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45079) Doky586 válasza pvt.peter (#45073) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

kb 1 oldallal ezelőtt leírtam a reg file tartalmát, mert én is ezt kerestem..

(#45080) #54715584 válasza pvt.peter (#45078) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi. Annyira nem fontos, hogy mindenképpen felkerüljön, viszont úgy néz ki, kell lassan egy újratelepítés. Viszont akkor már jobb lenne, ha nem utólag települne fel a nagy csomag, hanem már eleve az menne fel.

(#45081) Воланд válasza pvt.peter (#45074) üzenetére


Воланд
titán

Ezzel még mindig nem lehet letiltani az automatikus driver frissítést.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45082) lanszelot válasza lanszelot (#45001) üzenetére


lanszelot
addikt

Erre valaki?

"Hello
Amióta windows 10 re váltottam /tiszta telepítés/ , azóta ha kikapcsolom a gépet, a monitort külön ki kell kapcsolni. Eddig win7 alatt ha kikapcsoltam a gépet, a monitor is kikapcsolt.
Mit kell csinálnom, hogy ne kelljen külön kapcsolgatnom a monitort?"

(#45083) netpeti98 válasza #54715584 (#45080) üzenetére


netpeti98
addikt

A legfrissebb Media Creation Tool a legfrissebb telepítőt szedi le. Arra ügyelj, hogy az ISO elkészítése előtt mindig szedd le újra a Media Creation Toolt, mert nem frissíti magát. :(

(#45084) Ralond válasza lanszelot (#45082) üzenetére


Ralond
tag

Nem lett a monitoron elállítva valami?
Nem gondolom hogy ez a Windows 10 hibája lenne. ;]

(#45085) krealon válasza lanszelot (#45082) üzenetére


krealon
veterán

"Amióta windows 10 re váltottam /tiszta telepítés/ , azóta ha kikapcsolom a gépet, a monitort külön ki kell kapcsolni. Eddig win7 alatt ha kikapcsoltam a gépet, a monitor is kikapcsolt."

Win7 --> Kikapcsolas = teljes leallas (ACPI Power state S5)
Win8+ --> Kikapcsolas = hibernalas (ACPI Power state S4)

Ha kikapcsolod a Gyorsinditast, akkor Win7-szeru mukodest kapsz kikapcsolaskor.

(#45084) Ralond
"Nem lett a monitoron elállítva valami?
Nem gondolom hogy ez a Windows 10 hibája lenne. ;]
"

Gondold at ujra. :B

[ Szerkesztve ]

(#45086) Ralond válasza krealon (#45085) üzenetére


Ralond
tag

Bocsánat, hogy sületlenséget beszéltem. :) Nem tudtam, hogy így működik,

(#45087) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Anniversary Update best of: néhány alkalmazás (pl. FileZilla) bezárása után az explorer.exe-t újra kell indítani fájlkezelőből, különben a tálca befagy. Zseniális!

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#45088) sajog159 válasza pvt.peter (#45072) üzenetére


sajog159
aktív tag

Mivel 2 választ kaptam, kicsit összezavarodtam:

(#45070) Ralond: „Az mindig ott van, csak rejtve. (+leírás az eltűntetéséhez/elrejtéshez)

(#45072) pvt.peter: „Igen” (mármint, hogy le lehet törölni az asztalról)

Jól gondolom, hogy a 2 válasz mást-mást jelent: törölhetők is az ikonok és el is rejthetők? :F

(#45089) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a napokban észre vettem egy helyi user-t a gépen amit ha letörlök újraindítás után vissza kerül.
Tudnátok segíteni abban, hogy mi lehet ez?
Utoljára az Eset smart securty 9-et telepítettem és azóta tűnt fel, de nem hiszem, hogy az kreálta volna.
Előre is nagyon köszönöm!
[kép]

// -

(#45090) #54715584 válasza netpeti98 (#45083) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi. Ezen gondolkoztam, hogy ez mennyire lenne hülye kérdés, ha feltenném. De így nem kell. :D :R

(#45091) jbauer05


jbauer05
tag

Üdv

Ugye vettem egy win 7 ultima kulcsot mivel még engedi a win 10-re aktiválásukat. Sikerült is. de nem ezzel van a baj, hanem amikor másodjára is vettem még egy kulcsot az illetőtől, akkor ugyan azt a kulcsot küldte el. Kipróbáltam egy másik gépen és működött. Nem vagyok nagy szakértője a dolgoknak, de szerintem mennyiségi licences kulcsokat adott el. Ez mennyire gáz? Ki tud velem cseszni ? Szerintetek indítsam a refundot?

(#45092) jeni válasza jbauer05 (#45091) üzenetére


jeni
félisten

pali madárnak nézet téged!

(#45093) spanglee001


spanglee001
addikt

pár embernek gondja volt itt az utorrent-win10 használatával és a delugét ajánlgatták, nos az lenne a gondom hogy nem seedel :F egy hozzáértő megkereshetne pm-ben :R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#45094) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Két kérdésem is lenne.

Az egyik, hogy meglehet-e úgy oldani a bejelentkezést, hogy ne kérjen jelszót semmit, hanem csak a power gombot kelljen megnyomni, hogy az asztalra érjek.

A másik, hogy van egy nyomtatóm illetve scannerem, mind a kettő régi XP kompatibilis, hogy lehetne megoldani, hogy működjön? Virtualizáció esetleg? :R

(#45095) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Érdekes, hogy nekem sem találta meg az évfordulós frissítést magától. Sima frissítéseket még talált az előző bulidhez amit kiválasztottam, hogy telepítse erre ez a kép fogadott. Az újra gombra kattintva már sikerült neki. Megjegyzem végig be volt kapcsolva a gép. :D

(#45096) mefistofeles válasza spanglee001 (#45093) üzenetére

A deluge eléggé nyomva van most de ha valaki azt mondja, hogy jobb mint az utorrent az nem torrentezik sokat.
Azért mert "pár embernek" gondja volt vele, váltani kell? A win10-el is van sokaknak gondja, mégis felraktad... :F

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#45097) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, asszem ennyit a W10 időjárás alkalmazásról. A szöveges részt figyeljétek.

Ja, és ez nem novemberre vonatkozik, hanem holnapra :P

(#45098) pendre54 válasza mokus1 (#45094) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Beírod a keresőbe, hogy netplwiz, és a feljövő ablakban "a számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" opcióból kiveszed a pipát, megadod mégegyszer a jelszót, és kész.
A másik esetben a nyomtató driverét próbáld meg kompatibilitási módban felrakni. Ezt a futtatás rendszergazdaként opció alatt található, megnyitod és elindítod a hibakaresést. Itt kijelölöd, hogy a Windows korábbi verziójával már működött a program, és ott végigzongorázod minden lehetőséget, az XP-t, a Vistát stb., hátha valamelyik módban felmegy a driver.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#45099) kezo0 válasza sajog159 (#45088) üzenetére


kezo0
addikt

Elrejtheted vagy törölheted is őket, ha zavarnak. (Én pl. mindig törlöm, ha ilyen keletkezik az asztalon, és még sosem okozott semmilyen gondot.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45100) mokus1 válasza pendre54 (#45098) üzenetére


mokus1
addikt

Köszönöm a segítséget! :R

Sajnos a nyomtatónál ezeket a lehetőségeket próbáltam.

Van esetleg valami olyan beállítás amit érdemes, nem érdemes használni SSD-knél?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.